Pardubice - Brno | ONLINE | 10.4.2012 18:10 | Česká pojišťovna Play-off 2011/2012 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

Je konec. Fantazie se nakonec nekonala. Všichni svatí stáli při Brnu v době, kdy od modré střílel Sičák a trefil horní tyčku. Kometa tak vyrovnává stav série na 1:1. Bude se pokračovat na Moravě. Nejlepší hráč Pardubic je vyhlášen Aleš Píša, za Brno toto ocenění přebírá Tomáš Divíšek. To je od nás pro tuto chvíli vše, přejeme Vám příjemný zbytek večera.
60:00
Konec zápasu.
59:49
Brno ale domácí Pardubice nepouští do svého obranného pásma.
59:33
Růžička již je na lavičce, domácí tým to zkusí v šesti hráčích.
59:29
Puk ve středním pásmu a domácí se zatím do tlaku nedostávají.
58:51
Kometa již hrála v plném počtu, když mohl z trestné lavici se vracející Kováčik rozhodnout. V brejku ale upadl, a tak nezakončil.
58:00
Od modré čáry se opřel do puku domácí Vladimír Sičák a Kometa teď měla velké štěstí! Střela totiž skončila na horní tyči, od které se odráží pryč z pásma!
57:31
Kolářovo II nahození do útočné třetiny zastavil Tomáš Žižka, který následně posílá puk směr Růžička.
57:00
Kombinace domácím nevyšla, tak může Radek Dlouhý vyhodit touš do útočného pásma.
56:47
Možná klíčový moment utkání. Tlaku domácích bránila Kometa jak mohla, ale tentokrát nedovoleně. Jozef Kováčik odvrátil ze středu hřiště puk mimo hřiště a dostává dvě minuty za zdržování hry.
56:20
Martin Bartek vypálil z pravé strany kluziště, Jiří Trvaj si připisuje další výborný zákrok.
56:09
Brejk Komety šel na pravé křídlo na Tomáše Svobodu, který ale v těžké situaci nedokázal zakončit.
55:48
A už je to tu zase. Většina fanoušků teď stojí a žene své miláčky za vyrovnáním, podaří se to?
55:48
O pár vteřin později již tomu tak nebylo a z levého křídla pálil Tomáš Zohorna. Jeho projektil ale po teči míří vysoko nad. Vhazovat se přesto bude po pravici Trvaje.
55:29
Celá ČEZ Arena je na nohou. Domácí tým se tlačí za vyrovnáním, ale Kometa má teď puk ve své moci.
54:54
Pardubice právě vstřelily branku!Dámy a pánové! Diváci tady v pardubické ČEZ Areně prožívají naprostou extázi. Jan Kolář I našel ihned po vhazování na druhé straně kluziště zcela volného JANA STARÉHO, který ranou z první rozvlnil síť Jiřího Trvaje. Hala se teď otřásá v základech! Asistence: Jan Kolář I.
54:49
Koukal ze středu hřiště nahodil na Trvaje, který sice nechtěl hru přerušovat, ale nic jiného mu nakonec nezbylo. Vhazovat se tak po komerční pauze bude po jeho pravici.
54:30
Hostující lavička si vybírá oddechový čas, který by měl nástup Pardubic zpomalit.
54:30
Pardubice právě vstřelily branku!Tak to je neuvěřitelné! Východočeši stále chtějí drama! Zrovna v době, kdy se hosté vraceli do plného počtu. JIŘÍ CETKOVSKÝ se nedal a doslova dotlačil puk za záda Jiřího Trvaje. Ten se totiž nestihl přesunout poté, co Cetkovský míchal s kotoučem za brankou. Asistence: Tomáš Zohorna.
54:26
Kometa Brno již hraje v plném počtu.
53:57
Kousal našel z pravé strany chytře sjíždějícího Václava Kočího, který však pálí pouze do dobře postaveného Jiřího Trvaje v brance Komety!
53:15
Domácí se však nemohou usadit v pásmu, Brno pozorně brání a nechce o svůj vypracovaný náskok přijít.
53:00
Pardubice právě vstřelily branku! Přesilovka využita, domácí tým snižuje na rozdíl tří branek! Po nahrávce z pravé strany se prosadil ranou bez přípravy obránce ALEŠ PÍŠA. Tým koučů Hynka a Lubiny ještě pokračuje v přesilové hře 5/4. Asistence: Vladimír Sičák a Martin Bartek.
52:44
Pardubice sice sáhodlouze kombinují v útočné třetině, všemu ale chybí střelba.
52:26
Ale nyní již pardubický tým přesilovku pěti proti třem hrát bude. Tomáš Žižka totiž dostává dvě minuty za krosček.
52:10
Domácí se dožadovali dalšího nedovoleného zákroku. Rozhodčí ale nyní vylučovat nebude.
52:00
Píša našel na pravé straně Koláře II, který ale svou ránu opřel pouze do Jiřího Trvaje v brance Komety.
51:55
Přesilovka pro domácí tým. Dvě minuty vidí za vysokou hůl Milan Hruška.
51:33
Kometa právě vstřelila branku!Tak tohle už zavání debaklem! Brno využívá další svou početní výhodu. Tomáš Divíšek precizním způsobem našel zpoza branky volného TOMÁŠE SVOBODU, který z ostrého úhlu našel recept na Martina Růžičku. Drama se zřejmě konat nebude. Asistence: Tomáš Divíšek.
51:25
Jozef Kováčik tvrdě vystřelil od modré čáry, Růžička měl však dobrý výhled a puk skončil na jeho hrudi. Poté se ještě vedle branky domácího celku strhla menší potyčku, nyní se však vylučovat nebude.
51:15
Ovčačík hledal dalekonosnou nahrávkou na modré čáře Radka Dlouhého, který ale zpracovával touš v ofsajdu, a tak tu máme přerušení.
50:27
Ale ani Brnu se nedaří ve své zkrácené početní výhodě vymyslet něco kloudného. Pardubice teď bez komplikací vyhazují.
50:05
Hosté již hrají v plném počtu.
49:59
Martin Bartek odchází na trestnou lavici, když pyká za vysokou hůl.
49:59
Další hrubka Pardubic v rozehrávce. Tomáš Malec využil propadnutí domácího týmu a poslal do brejku Radka Dlouhého. Ten se řítil úplně sám na Martina Růžičku, puk mu však při zakončení sklouzl z čepele a domácí tým tak další pohromu přestál.
49:24
Domácí nemohoucnost dostat se do útočného pásma vyústila až ve špatnou nahrávku přes osu hřiště.. Tu zastavil Jaroslav Svoboda, který ujížděl po levé straně, ale před Růžičkou neuspěl, když pálí pouze do jeho výstroje.
48:53
Čárový rozhodčí nyní posoudil situaci na modré čáře jako ofsajd, za což sklidil vlnu nevole.
48:32
Stále stejná písnička. Domácí se nemohou usadit ve třetině Komety, Jihomoravané vyhazují.
48:22
Následně domácí tým zastavuje ofsajd, po kterém se vhazuje ve středním pásmu.
48:10
Brno ale bezprostředně po vhazování dokázalo vyhodit. Domácí tak musí začínat od své branky.
48:02
A bude se vylučovat. Za hákování si půjde na trestnou lavici odpočinout Ondřej Švaňhal. Dokáží Východočeši zdramatizovat vývoj?
47:33
Rákos po najetí do útočného pásma zkusil táhlou ránou překvapit Trvaje, jenže puk z jeho hole ani na branku nedoputoval.
46:55
Jozef Kováčik se napřahoval na modré čáře, z plánované bomby ale nakonec vznikla taková "pastřela", která v žádném případě neohrozila svatyni Pardubic.
46:45
Pardubice ale teď bezradně vyhazují přes všechny čáry. Všemu chybí další myšlenka. Po komerční přestávce se bude konat buly po pravici domácího muže v masce.
46:30
Po nahrávce od Švrčka zkoušel vměstnat puk pod horní tyč Tomáš Svoboda, ale z těžkého úhlu branku míjí.
46:12
Švrček pouze nahazuje do útočného pásma, tam se Brněnští snaží o nějakou významnější kombinaci.
45:51
A je zde další zakázané uvolnění Brna. Hráči domácího celku se snaží ještě něco vymyslet, budou to mít ale hodně těžké.
45:32
Kolář II to po dobré kličce ve středu hřiště zkusil vypálit na Trvajovu klec, jenže netrefuje.
45:20
Hra se trochu překvapivě uklidnila, oba celky si teď vyměňují puk. Co nás ještě čeká? Přiostří se v závěru?
44:57
Kometa vyhazuje na zakázané uvolnění, bude následovat buly před Jiřím Trvajem. Pardubické publikum se stále nemůže smířit s neuznanou brankou.
44:49
Hodně zlé krve teď nadělalo rozhodnutí rozhodčích v pardubické ČEZ Areně. Po ráně Sičáka to vypadalo na úpravu stavu 3:5, jenže branka není uznána pro postavení útočícího hráče v brankovišti.
44:29
Kometa právě vstřelila branku!Situace jako přes kopírák! Přestože již nejsou Velikonoce, Pardubičtí si neustále koledují, až jim Brno dává pořádnou nadílku. Východočeši jsou naprosto nedůslední a dostávají další branku. Jaroslav Svoboda vyjel zpoza klece a našel volného TOMÁŠE DIVÍŠKA, kterému nečinilo problém překonat bezmocného Martina Růžičku. S domácími to už v tuto chvíli vypadá opravdu špatně. Asistence: Jaroslav Svoboda, Radek Dlouhý.
43:50
Při zakládání dalšího útoku se Brněnští provinili ofsajdem. Vhazování ve středním pásmu.
43:29
Kometa právě vstřelila branku! Domácí euforie je rázem pryč! Chybu Pardubic v obranném pásmu využil ranou z levé strany TOMÁŠ SVOBODA, který zužitkoval přesné nahrávky a z první nedal domácímu brankáři šanci. Asistence: Jakub Svoboda a Tomáš Divíšek.
43:10
Benák se neprodral do útočné třetiny. Defenzíva hostujícího mužstva si teď počínala více než obratně.
42:34
Na straně druhé to po delším čase zkusil na branku Kováčik, který pálil ještě ze středního pásma. Růžička sice ránu nejistě vykryl lapačkou, ale naštěstí pro něj nikdo z hráčů Komety nestačil dorážet.
42:20
Kometa vyhazuje přes všechny čáry a následuje zakázané uvolnění. Pardubická arena je v tuto chvíli na nohou a žádá si další gól, podaří se Východočechům vyrovnat?
41:46
Domácím logicky opět narostla křídla a o další rány na Trvaje tak nebude nouze. Z poloviny hřiště to zkusil Kočí, ale hostující brankář vyráží.
41:37
Pardubice právě vstřelily branku!A rázem je to o jednu branku! Když už to vypadalo, že se Kometa ubrání, Pardubičtí tvrdě udeřili! Robert Kousal nahodil od modré čáry na Jiřího Trvaje, který zasáhl, jenže pak nevěděl, kde je puk. Ten se nacházel přímo za ním a vrtěl se lehce před brankovou čárou. V tu chvíli do brankoviště vlétl jako uragán LUKÁŠ RADIL a rychle dorazil kotouč do branky! Jiří Trvaj možná trochu podcenil situaci, nic s tím ale už neudělá. Asistence: Robert Kousal.
41:09
Následnou dělovku Vladimíra Sičáka brankář Trvaj ukryl do své lapačky. Vhazovat se bude po levé ruce brankáře Brna.
40:54
Obrovská šance Pardubic! Puk se odrazil od zadního mantinelu přímo na hůl Radovana Somíka. Ten stál těsně před brankovištěm hostujícího brankáře, přesto nedokázal poslat puk za jeho záda! Trvaj se totiž fantasticky přemístil a zasáhl, kotouč se pak ještě odrazil před Cetkovského, jenže ten černou pryž netrefil!
40:25
Na druhé straně se do slibné příležitosti dostal Jan Starý. Jeho pokus byl ale zblokován do ochranné sítě nad brankou Jiřího Trvaje. Vhazování v pásmu Komety.
40:20
Zaváhání Koláře II, kterému ujel puk mohl potrestat Jakub Svoboda, který táhlou ránou vyzkoušel Růžičkovu pozornost. Domácí brankář ránu pouze vyrazil před sebe, ale uspěl i proti dorážce Tomáše Divíška.
40:01
Začala třetí třetina.
Druhé dějství je minulostí. Kometa se v něm ujala již tříbrankového vedení, Pardubice ale dokázaly přece jenom zareagovat. Rákos totiž po šťastné teči dopravil puk za záda Trvaje. Východočeši se po vstřelené brance zvedli a byl jich plný led. Další gól však přidat již nedokázali. Do poslední části si přináší zkrácenou přesilovou hru, dokáží svěřenci trenérů Hynka a Lubiny ještě zdramatizovat tento mač? Uvidíme. Třetí třetině začne přibližně v 20:00.
Střely v 2. třetině: Pardubice – 7 (celkem 13), Kometa Brno – 10 (celkem 24).
40:00
Druhá třetina skončila.
39:57
Koukal ještě v posledních vteřinách našel před brankou Sičáka, jenže ten již vypálit nestihnul.
39:42
Pardubice si zahrají další přesilovku. Na trestnou lavici je poslán Leoš Čermák, ten inkasuje menší trest za držení protihráče.
39:04
Ránu od červené nachystal pro Trvaje obránce Benák, ale hostující brankář s ní nemá příliš potíží a chytá ji.
38:56
Už se hraje. Kotouč je ve středním pásmu a týmy o něj svádí litý boj.
38:37
Na ledě teď vznikla rýha. Rozhodčí se jí pokouší uhladit, uvidíme, zda se podaří problém vyřešit.
38:37
Hostující tým se dral do brejku, jenže ten je zastaven ofsajdem, který způsobil útočník Jaroslav Svoboda.
38:18
Radil se svou aktivitou dostal do další možnosti. Poté, co přelstil ležícího hráče Komety, postupoval vpřed. Po objetí branky Trvaje hledal Kousala, jemuž však scházel ke kotouči ještě jeden krok, a tak nemohl zakončit.
37:57
Ránu Žižky z poloviny hřiště chtěl Růžička rychle vyklepat ze své lapačky, jenže sudí píská a to značí vhazování po pravé ruce domácího brankáře.
37:22
Brno raději vyhazuje na zakázané uvolnění. Pardubice cítí šanci a do konce druhé části chtějí vstřelit ještě jeden gól. Podaří se jim to?
36:46
Jan Starý se ocitl ve vyložené šanci! Zjevil se totiž sám, nikým neatakovaný, před Jiřím Trvajem. Střela pardubického hráče ale jen těsně míjí klec Komety!
36:33
Zaváhání na útočné modré v podání hostujícího Hrušky mohlo vyjít hosty draho. Po levé straně se totiž do zakončení cpal Koukal, jenže Trvaj může být v klidu, když k ráně nedošlo.
36:21
Na steč se vydali i hosté. Eratova střela ale k Růžičkovi nedoputovala, jelikož ji zblokoval jeden z domácích obránců.
36:09
Markovič našel v mezikruží Barteka. Ten ale puk netrefil, a tak z nadějné pozice domácí střelce nic není.
35:56
Pardubických je najednou plný led, ale Buchtele těsně za útočnou modrou nevypálil ideálně, když jej zastavil Kováčik.
35:10
Pardubice právě vstřelily branku!Domácí se přece jenom dočkali! I když poněkud šťastně. Václav Benák nahodil od modré čáry před brankoviště, kde se v dobré pozici nacházel DANIEL RÁKOS a svou precizní tečí usměrnil kotouč přímo za záda Jiřího Trvaje. Brněnský strážce svatyně už na změnu směru puku nestihl reagovat. Asistence: Václav Benák, Jiří Cetkovský.
34:55
Pardubický tým v útočném pásmu Trvaje neohrozil, ale to se nestane ani na straně druhé, kde pouze vyhazuje puk Jan Švrček.
34:20
Brno se mohlo dostat již do čtyřbrankového vedení. Jozef Balej čistým způsobem obral o puk jednoho z Pardubických a poté přejel modrou čáru jako nůž máslem. Prudce vypálil, Růžička jeho projektil vyrazil před Polodnu, který mohl pálit do odkryté klece, jenž domácí brankář se prezentoval dalším vynikajícím zákrokem!
33:51
Brněnští teď ještě reklamovali situaci v pásmu Pardubic. Zdálo se jim, že jeden z domácích hokejistů vyhodil puk mimo hrací plochu, sudí o tom však nechce nic slyšet.
33:22
Tato přesilová hra se Kometě nevyvedla tak, jako ta předešlá. Pardubice se bez jakýchkoliv problémů ubránily a jsou v kompletním složení.
33:05
Rána Jakuba Svobody od modré končí pouze na prvním bránící hráči Pardubic.
32:21
Akce Komety šla z pravé strany na Radima Bičánka, který chytře nahazoval na teč. Do rány vložil hůl Divíšek, ale puk míří vysoko nad do ochranné sítě.
32:10
Brno už se konečně usadilo v pásmu domácího mužstva. Co vymyslí?
31:49
Ve středním pásmu přišel o puk hostující Dlouhý a domácí tým šel do brejku. Ten zakončil Casey Borer přesně do výstroje připraveného Jiřího Trvaje.
31:38
Kometa začíná přesilovou hru ofsajdem, po kterém se bude vhazovat ve středním pásmu.
31:22
Teď již avizovaný trest. Domácí tým si opět zahraje v oslabení. Za sekání je vyloučen zadák Václav Benák.
31:20
Dvě velké šance Zohornů! Na pardubické straně netrefil ideálně branku Tomáš, o chviličku později se do samostatného úniku hnal druhý ze sourozenců, Hynek! Ten byl při svém zakončení faulován, a proto nemohl přesněji zakončit. S jeho ranou si věděl Růžička rady.
31:04
Vladimír Sičák nahodil od červené čáry na Jiřího Trvaje. Ten raději drží puk, k jeho hájemství se totiž nebezpečně dral Jiří Cetkovský.
30:53
Kometa právě vstřelila branku! Hostující tým využívá přesilovou hru a utíká domácím již na rozdíl tří branek! Obrovská šance obránce Vašíčka se ještě neujala, ale prudká dělovka RADIMA BIČÁNKA již ano. Kapitán Komety napálil prudký puk po nahrávce od Divíška přesně nad lapačku brankáře Růžičky. Asistence: Tomáš Divíšek a Jiří Vašíček.
30:20
Pardubice se osvobozují vyhozením přes všechny čáry.
30:02
Kováčikovu ránu od modré Růžička pouze vyrazil před sebe, ale díky dobré práci jeho obránců se žádná dorážka nekonala.
29:39
Leoš Čermák brilantně našel zpoza branky volného Radka Dlouhého, jenž pálil bez přípravy. Jeho ránu pardubický strážce svatyně s obtížemi vytěsnil mimo tři tyče!
29:22
Jiří Cetkovský si půjde zchladit hlavu na trestnou lavici. I Kometa si tedy zahraje početní výhodu. Pardubický urostlý harcovník dostane dvě minuty za nedovolené bránění.
29:03
Šance Komety! Po pravé straně se dostal až do zakončení Tomáš Svoboda, ale na Růžičku nevyzrál. Domácí brankář výborně vyráží prudkou ránu bývalého hráče Slavie Praha!
28:28
Brno menší nápor domácího celku přestálo a může se vydat dopředu.
27:59
Pardubice se usadily v útočné třetině. Po Benákově nahození pálil z otočky Robert Kousal, jeho střela však na místo určení nedoputovala.
27:40
O dobrou ránu se postaral domácí Václav Benák, který zkusil pozornost Trvaje od modré čáry. Hostující brankář pravým betonem vyráží.
27:08
Jan Starý se proháčkoval do útočného pásma, kde se neostýchal a vypálil zápěstím. Jiří Trvaj měl co dělat, aby jeho ránu zneškodnil, nakonec se mu to povedlo.
27:03
Čermákův vpád do útočného pásma Komety zastavil na jedničku Václav Kočí, který posílá svůj tým do útoku.
26:53
Jiří Trvaj si udělal výlet ze svého brankoviště. Volně povalující se kotouč v bodu pro vhazování rychle zalehl.
26:40
Na Pardubicích je znát, že zatím nehrají to, co obvykle. Svázanost je až příliš velká. Brněnští svého soupeře nepouští takřka do žádné větší příležitosti.
26:30
Puk v zámezí po souboji jednoho z domácích hráčů s hostujícím bekem Janem Švrčkem. Vhazuje se ve středním pásmu.
26:10
Brněnskou snahu o založení nadějného útoku zastavuje čárový rozhodčí. Ten totiž píská postavení mimo hru. Po komerční přestávce se tak bude vhazovat v neutrální třetině.
25:41
Hostující tým již hraje v plném počtu, když se po nahrávce od Buchteleho neprosadil v mezikruží projíždějící Lukáš Radil.
25:14
Vladimír Sičák zakládal velkým obloučkem další útok, nikdo z jeho spoluhráčů ale nedokázal na jeho nabídku zareagovat. Brno tedy opět úspěšně vyhazuje přes všechny čáry a může tak vystřídat.
24:58
Možný brejk hostů zastavil obětavým zákrokem Petr Koukal, který vleže odvrací puk do útočného pásma.
24:30
Od modré čáry pálil Jan Kolář II, jeho pokus jen prosvištěl brankovištěm Jiřího Trvaje.
24:26
Kolář I v útočném pásmu přenechal na Starého, který však z druhé vlny branku netrefuje.
24:05
A znovu. Pardubice se nemohou usadit v pásmu.
23:49
Kometa se zatím úspěšně brání, když po vhazování ve vlastní třetině dokázala vyhodit kotouč.
23:36
Ale teď už ano! Máme zde první vyloučení utkání. Přesilovou hru si zahrají Pardubice. Na trestnou lavici míří Jozef Balej, jenž dostane dvě minuty za vysokou hůl.
23:13
U mantinelu v útočném pásmu Pardubic byl sražen Radil, ale vylučovat se v tomto případě nebude.
22:39
Roman Erat sice zdatně bojoval proti dvěma protihráčům, nakonec se mu ale nepodařilo vymyslet něco zajímavého. Pardubičtí se zmocnili puku a mohou dopředu.
21:50
Pardubice se ale svou vlastní nepřesností vytlačily z útočné třetiny.
21:46
V útočném pásmu domácích přenechal Zohorna puk na Cetkovského, který z pravé strany prudce vypálil. Jiří Trvaj je na místě a pohotově vyráží betonem mimo svoji klec.
21:11
Martin Bartek se vydal do útočného pásma, po přejetí modré čáry vypálil. Jeho ránu ale zblokoval kapitán Komety Radim Bičánek. Jiří Trvaj tak nemusel zasahovat.
20:35
Na pravé straně dostal dost prostoru Jan Kolář I, ale klička na malém prostoru mu nevyšla, a tak může být Trvaj v klidu.
20:15
Pardubičtí se při snaze založit hned zkraje druhé části útok, provinili zakázaným uvolněním. Vhazování po boku Martina Růžičky.
20:01
Začala druhá třetina.
Obě dvě mužstva již vjíždí za bouřlivého potlesku na ledovou plochu. Druhá část nám začne co nevidět.
Máme za sebou první dějství, ve kterém se Kometa ujala dvoubrankového vedení. Využila totiž vlažného začátku Pardubic, které byly naprosto bez elánu. Východočeši si nedokázali vytvořit nějakou kloudnější příležitost, a proto Jiří Trvaj nemusel řešit nějaké spletité situace. Zajímavostí této třetiny může být také to, že se ještě nevylučovalo. Na finále až nezvyklé. Druhá perioda začne přibližně v 19:00.
Střely v 1. třetině: Pardubice – 6, Kometa Brno – 12.
20:00
První třetina skončila.
19:52
Posledním nahozením se prezentoval Bartek, ani teď ale cestu ke skórování nenašel.
19:42
Nahrávku jednoho z domácích zastavil na modré čáře Hynek Zohorna, který nedovolil pokračovaní akce na Martina Barteka.
19:10
Jan Kolář I srdnatě bojoval o puk v útočném pásmu. Silného Milana Hrušku ale neobral.
18:27
Po nahrávce od Koláře II se zkoušel prosadit podél pravého mantinelu Lukáš Radil, ale proti početní převaze v bílém neměl nárok.
17:56
Nic zajímavého se v této chvíli neděje, oba celky si spíše vyměňují kotouč.
17:25
Brno se rychlým kontrem dostávalo opět do přečíslení, tentokrát to ale obránci Pardubic zvládli. Dovoleným způsobem odstavili Brněnské od černé pryže.
16:57
Hostující Hynek Zohorna nabral ve středu hřiště rychlost, když se rozhodl posunout puk na Koreise. Ten ale směr Růžička nezamířil, když se po kolizi s pardubickým hráčem dostává kotouč mimo hřiště.
16:22
Radovan Somík se dostal na vrcholu levého kruhu k odraženému kotouči, neváhal ani vteřinku a vyprodukoval nadějnou střelu. Nic z toho. Jiří Trvaj si zatím stále drží čisté konto.
16:12
Koukal se prodral podél pravého mantinelu, jenže jeho následná nahrávka na Koláře I neprošla.
15:38
Pardubičtí teď bojují jako lvi v útočném pásmu. Některé zákroky se domácímu publiku nelíbily, rozhodčí však vylučovat nechtějí.
15:18
Čermák se u mantinelu krásně zbavil svého strážce a posunul touš na Jaroslava Svobodu. Ten v útočném pásmu zamíchal s pukem a prudce vystřelil, jenže Růžička jeho ránu bez problémů chytá.
14:49
Před Lukášem Radilem se otevřel volný prostor, tak toho tento hbitý útočník využil. Vlétl do útočné třetiny jako uragán, následně vystřelil zápěstím. Jeho ránu nejprve hostující brankář vyrazil ramenem, ihned poté shrábl kotouč do lapačky.
14:16
Nepřesnost Rákose hostující tým nevyužil, když obrací a v klidu kombinuje na vlastní polovině. Následnou nahrávku Žižky jeho kolega Hynek Zohorna pouze posunul do útočného pásma.
13:19
Jan Kolář II nahodil od útočné modré na Jiřího Trvaje. Zdálo se, že brněnský mág jeho pokus pokryje, nakonec jen vyrazil před sebe, kde se málem jednomu z východočeských hráčů podařilo dorazit.
13:09
Pardubický tým se okamžitě snaží o odpověď, ale Cetkovský v útočném pásmu neuspěl. Celek koučů Hynka a Lubiny bude mít alespoň výhodu udržení útočného pásma, když jeden z hostující beků vyhodil na icing.
12:49
Kometa právě vstřelila branku!Studená sprcha pro domácí! Brno se totiž dostává již do dvoubrankového vedení! Další minelou v rozehrávce se nyní prezentovala domácí obrana. Kometa se díky tomu dostala do přečíslení, které táhl Leoš Čermák. Před brankou pak ideálně našel najíždějícího JAROSLAVA SVOBODU, jenž bekhendovou střelou rozvlnil dnes již podruhé síť Martina Růžičky. Asistence: Leoš Čermák.
12:01
Píša našel na pravém křídle Lukáše Radila, který ale puk dostatečně nedostal pod kontrolu, a tak k ohrožení branky Trvaje nedojde.
11:19
Kometa bojuje o puk v rohu útočné třetiny pardubického celku. Chumel nakonec rozpouští hvizd hlavního rozhodčího.
10:59
Semorád se po nahrávce od Somíka dral ve středu hřiště o puk, ale souboj nevyhrál, a tak jde Kometa do útoku.
10:36
Tvrdá rána, která vyletěla z hole Cetkovského byla sražena do rohu pásma.
10:02
Bičánkovo nebezpečné nahození zhruba z poloviny hřiště domácí brankář vyráží do rohu kluziště.
09:27
Domácí tým zamkl svého soka v útočném pásmu. Výsledkem celého snažení však bylo pouze ledabylé nahození od modré čáry v podání Aleše Píšy.
09:02
Píšovo nahození do útočného pásma domácí do tlaku nedostane. Sudí totiž viděl ofsajd, a tak se bude vhazovat ve střední třetině.
08:40
Hraje se ve svižném tempu. Rozhodčí skoro nepřerušují. Co nás v dnešním zápasu čeká, podaří se Pardubicím vyrovnat?
08:36
Před pardubickou branku je docela rušno. Zadáci východočeského mužstva jsou možná hlavami ještě v kabině. Brněnští si v klidu jezdí před Růžičkou, ten teď likviduje další možnost.
08:11
Šance Pardubic! Třetí útok domácích měl na hokejce vyrovnání, jenže Semorád z pravé strany zakončil pouze do boční konstrukce branky.
07:38
Pardubice se mlčky snaží srovnat stav zápasu. Defenzíva hostujícího mančaftu však zatím pevně odolává.
07:12
Radovan Somík zpoza hostující branky našel v mezikruží ideálně postaveného Barteka, jenž však zakončit nedokázal, když si puk posouval do ideální pozice, ale posléze o něj přišel.
06:36
Tomáš Svoboda si vyjel zpoza branky a hledal volného Jakuba Svobodu. Na toho zívala poloprázdná branka, druhý jmenovaný však nedokázal trefit kotouč!
06:18
Radek Dlouhý se pěkně proštrikoval do útočného pásma, kde však ztratil rovnováhu a nevypálil.
05:28
O ránu se pokusil za útočnou modrou Ondřej Švaňhal, ale svou ránou Růžičku nezaměstnal. Puk končí zhruba o metr mimo branku.
04:32
Jakub Koreis v první příležitosti. Operoval před klecí Martina Růžičky, do zakončení se posléze neprodral. Pardubičtí obránci stihli zareagovat a zažehnali nebezpečí.
04:00
Bartek našel zpoza branky na modré čáře Radovana Somíka, který se do puku opřel sice razantně, jenže na výborný beton Trvaje nevyzrál. Brankář hostů vyráží na jedničku.
03:30
Pardubice mohly do rychlého brejku. Akci táhl Petr Koukal, zadovkou hledal někoho ze svých spoluhráčů, jeho záměr ale nikdo z Pardubických nepochopil.
03:21
Po vhazování pálil Radim Bičánek, ale jeho projektil si Růžička našel mezi klubkem těl a v klidu vyráží.
02:55
Útok domácích zastavil Čermák, který posléze nahazuje touš do útočného pásma Komety Brno.
02:27
Jan Buchtele se vyřítil do útočné třetiny Komety, tam se rozhlédl a později vypálil. Branku Jiřího Trvaje ale jeho pokus netrefil.
02:00
Takový začátek si Východočeši zcela jistě nepředstavovali. Nyní se budou chtít tlačit dopředu, Píšovo nahození ze středního pásma však nikoho v červeném dresu nenašlo.
01:46
Kometa právě vstřelila branku! Hosté jdou hned v úvodu utkání do vedení 1:0! Chybu Daniela Rákose potrestal Hynek Zohorna, který se protáhl po pravé straně domácí defenzívy, kde předložil puk ideálně na levou stranu. Tam si kus černé gumy našel ROMAN ERAT, který bezchybně zakončuje do odkryté klece Martina Růžičky. Asistence: Hynek Zohorna a Tomáš Malec.
01:10
Kometa se poté osvobodila díky dobré práci Tomáše Svobody. K zakončení se ale nedostala.
00:56
Bartkova střela z pravého kruhu trochu poškádlila beton Trvaje, ten si však počínal bezchybně.
00:29
Divíšek hledal Jakuba Svobodu, ale ten se v mezikruží k ráně nedostal.
00:20
Brněnští se vydali do prvního útoku. Radek Dlouhý se snažil aktivně vydolovat puk v útočné třetině, ve vzniklé mele se ale vítěz nenašel, proto rozhodčí přerušuje hru. Vhazování po levici Růžičky.
00:01
Utkání právě začalo.
Oficiality máme za sebou a teď už nic nebrání tomu, aby vypuklo další finále!
Před zahájením druhého finálového utkání si tradičně poslechneme státní hymnu.
Oba celky již jsou na ledové ploše vyprodané ČEZ Areny.
Jak již bylo avizováno, v pardubické sestavě se neodehrály nikterak výraznější změny. Třináctým útočníkem dnes bude Jaroslav Markovič, jenž nahradí Lukáš Nahodila, ten se do sestavy nevešel. Na opačné straně bude chybět Róbert Petrovický, který ve včerejším zápase utrpěl nepříjemné zranění, Brno naopak posílí Jakub Koreis.
Úvodní sestavy: HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Růžička (Salfický) – Píša, Kočí, Sičák, Borer, Benák, Kolář II, Drtina – Kolář I, Koukal (C), Starý – Bartek, Cetkovský, Somík – Semorád, T. Zohorna, Rákos – Radil, Kousal, Buchtele – Markovič. Trenéři: Pavel Hynek a Ladislav Lubina HC Kometa Brno: Trvaj (Hovi) – Kováčik, Žižka, Bičánek (C), Vašíček, Hruška, Malec, Švrček – Jar. Svoboda, Čermák, Dlouhý – Erat, Koreis, H. Zohorna – T. Svoboda, Divíšek, Jak. Svoboda – Balej, Švaňhal, Polodna – Haluza. Trenéři: Zdeněk Venera a Lubomír Oslizlo Rozhodčí: Minář, Hradil – Bádal, Pouzar
Na ledě už se objevují hráči obou celků, na řadu přichází rozbruslení. Ani fanoušci se neostýchají a plní pardubickou ČEZ Arenu, očekává se znovu vyprodáno, tak jako tomu bylo ve včerejším duelu.
Poohlédnutí za včerejším zápasem: První finálový zápas nebyl pro kardiaky, alespoň tedy jeho koncovka. Pardubice celé utkání vedly, Brno ale vždy dokázalo pohotově zareagovat. Když už se zdálo, že se Východočeši zhostí první výhry, Martin Růžička udělal fatální chybu, kterou poslal zápas do prodloužení. Zde se nerozhodlo a došlo na samostatné nájezdy, ve kterých se jako jediný trefil kapitán pardubického celku Petr Koukal, čímž zajistil vítězství svého mužstva. Kdo urve druhý mač?
Pardubický tým by do dnešního duelu měl jít beze změn. Naopak do sestavy Komety se vrátí distancovaný útočník Jakub Koreis. Družině kouče Venery však pravděpodobně bude chybět Róbert Petrovický, který první finálový zápas nedohrál a byl po zranění za brankou u Jižní tribuny transportován do nemocnice.
Finálová série pokračuje svým druhým dnem, který se opět odehraje v pardubické ČEZ Areně. Ve včerejším napínavém duelu byl o něco šťastnější domácí tým Pardubic, který zvítězil až po samostatných nájezdech a v sérii se tak ujal vedení 1:0.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:10.


Články odjinud