Děkujeme vám za pozornost a těšíme se u dalšího online přenosu z Plzně. Pokud Západočeši dvakrát ve Zlíně uspějí, bude to až v semifinále, jinak v 5. utkání čtvrtfinálové série.
Plzeň se tak po dvou domácích zápasech ujímá vedení v sérii 2:0. Ta se teď přesune k dalším dvěma zápasům na Moravu, kde mají Zlínští indiánům co oplácet.
Domácí neponechali ve třetí třetině nic náhodě a třemi brankami si výhru pojistili.
60:00
59:51
Plzeň právě vstřelila branku! VÁCLAV PLETKA doráží zblízka Strakův pokus z první z pravé strany. Asistence: Martin Straka, Jan Kovář
59:38
Hostující lavička tak dostala další trest, odsedí si jej Vondráček.
59:38
Zlínští ale odmítají nastoupit na led.
59:38
Na trestnou nakonec zamířil Linhart a snad se zápas konečně v klidu dohraje.
59:38
Jeden ze Zlínských hráčů teď má být potrestán, ale nikomu se na trestnou nechce. Za tohoto stavu a v tomto čase je to od Zlínských poměrně zbytečné zdržování.
59:30
Ještě přeci jenom velká šance Veselého, který střílel z bezprostřední blízkosti. Svoboda byl ale připravený.
58:30
Není úplně zřejmé jaký je čas, časomíra stále nefunguje. Domácí diváci již slaví vítězství. Zápas se pouze dohrává.
57:30
Jeřábek zakládal zajímavou akci ale, nakonec neustál souboj se dvěma protihráči a přišel o puk.
56:51
Nakonec se pokračuje bez časomíry.
56:50
Plzeňská kostka nad ledem teď zhasla, takže se čeká na vyřešení tohoto technického problému.
56:50
Čajánek se popral s Mrňou a oba jsou vyloučení.
56:25
Johnson se vymotal zpoza branky a z ostrého úhlu poslal puk na Sedláčka, ten jej bez potíží vyrazil.
55:30
Čechova střela míří mimo a domácí jsou v plném počtu.
54:30
Plzeň se osvobozuje, ale Zlín opět dokazuje, že přesilovky umí.
53:28
Velkou šanci měl Melenovský, ale Svoboda puk výborně lapil. Dvořák je následně vyloučený za nedovolené bránění.
53:09
Plzeň právě vstřelila branku! To bylo bleskuryché využití přesilovky. Straka po modré nabil Marušákovi a jeho bomba po teči NICHOLASE JOHNSONA končí ve zlínské brance. Asistence: Jiří Marušák, Martin Straka
52:57
Veselý je vyloučený a Plzeň hraje další přesilovku.
52:10
Dobrou šanci měl teď Čajánek, ale z prostoru mezi kruhy minul branku.
51:31
Ofsajd Zlína. Hosté nyní budou muset hru hodně otevřít, aby stáhli dvoubrankový náskok indiánů.
50:48
Plzeň právě vstřelila branku! Po levé straně ujel TOMÁŠ PITULE a střelou příklepem po ledě překonává Sedláčka. Asistence: František Kaberle
50:36
Svoboda efektním semaforem lapil ránu Zámorského.
49:30
Domácí jsou povětšinou v držení puku, ale nedostávají se do střeleckých pozic.
48:30
Pitule pořádně vylekal Sedláčka bekhendovým pokusem, ale Zlínský gólman nakonec vylovil puk v lapačce.
48:05
Do brejku se dostal osamocený Kratěna. Jeho forhendovou kličku zastavil Sedláček betonem. Kratěna se následně snažil dostat puk do branky i s gólmanem, ale neuspěl.
47:43
Sedláček včas schoval puk před dojíždějícím Dudou. I hosté jsou již v plném počtu.
47:25
Začíná krátká přesilovka Plzně.
46:40
Svoboda po brejku chytá puk do lapačky a po komerční přestávce se bude vhazovat před jeho brankou.
46:35
Sedláček vyráží tvrdou střelu Dudy.
45:31
Köhler v souboji v rohu přišel o helmu, protože se nedostal včas ze souboje, rozhodčí jej poměrně přísně trestají za nedovolenou výstroj.
45:08
Jeřábek je potrestaný za vysokou hůl.
45:00
Ofsajd Plzně.
44:50
Mrňa s Petruškou bojují o puk v rohu za zlínskou brankou.
44:08
Plzeňský gólman přerušil hru a bude se vhazovat v obranném pásmu domácích.
43:30
Obrovskou šanci měl Leška, který střílel sám z levého kruhu. Svoboda jeho pokus vytěsnil krajem lapačky.
42:40
Duda z pravé strany hledal Straku, Sedláček puk vyrazil k plzeňskému kapitánovi, ale ten jej nedokázal dostat do zlínské branky.
42:19
Nepovedená rozehrávka končí zakázaným uvolněním Zlína.
42:01
Ofsajd Zlína.
41:10
Dvě obrovské šance měl teď Pletka. Nejprve minul přihrávku před odkrytou brankou, chvilku poté ho Duda opět vybídl ke střele z mezikruží. Ale obě tutovky zůstaly nevyužité.
40:07
Zakázané uvolnění Zlína.
40:01
Druhá třetina, která slibuje při rozdílu jediného gólu napínavý souboj začne přibližně v 20:02.
Také ve druhé třetině byl k vidění hokej, ve kterém si ani jeden z týmů příliš šancí nevytvořil. Domácí nejprve odskočili na rozdíl 2 gólů díky využité přesilovce 5 na 3. Potom ale hosté snížili díky šťastnému zásahu Honejska, jehož nahrávku srazil za bezmocného Svobodu bruslí Marušák.
40:00
39:30
Snahu Plzně zastavuje ofsajd.
38:52
Hned po buly pálil dobře Kaberle. Sedláček ale puk vyrazil.
38:50
Vysoká hůl Zlína. Bude se vhazovat v jeho obranném pásmu.
37:56
Zlín právě vstřelil branku! Marušák si sráží do vlastní sítě nahrávku ANTONÍNA HONEJSKA. Bez asistence.
37:30
Zakázané uvolnění Plzně.
36:52
Z ledu se těžce sbírá Hamrlík, který se při souboji srazil s Pitulem a následně dostal zásah pukem. Na hlavě má krvavý šrám.
36:33
Po Strakově individuálním průniku nedokázal Johnson za brankou nic vymyslet a Sedláček jeho pokus z nulového úhlu tentokrát jistě pokryl.
35:37
Domácí jsou v plném počtu a v útočném pásmu.
35:05
Obrovskou šanci měl Galvas, který dostal osamocený přihrávku na levý kruh. Svoboda si ale proti němu povyjel a střelu vyrazil ramenem nad.
34:22
Střelu Hamrlíka Svoboda nemohl vidět, ale po jeho univerzálním zákroku mu zůstal puk mezi betony.
34:10
Domácí se osvobozují, ale přesilovka Zlína je nebezpečná.
33:28
Straka je potrestán za vysokou hůl.
33:10
Důras si pohrál s Frolem, ale sám před Svobodou už nedokázal zblízka zakončit.
32:34
Svobodou vyhozený puk po mantinelu končí na zlínské střídačce. Bude se vhazovat v obranném pásmu Plzně.
32:00
Plzeň je v plném počtu.
31:10
Čajánkova přihrávka mířila před odkrytou branku, ale domácí bek puk včas odpálil do bezpečí.
30:40
Plzeň zatím Zlín k ničemu nepustila, ale na ledě se přiostřuje.
29:37
Havlíček je potrestaný za sekání, domácí diváci se na rozhodčí teď dost zlobí.
29:30
Kratěna zkusil vyjet zpoza branky a zakončit individuálně, Sedláček si ale pokryl prostor betony.
28:57
Ofsajd Plzně při pokračující přesilovce domácích.
28:14
Plzeň právě vstřelila branku! Po obléhání zlínské branky se z bezprostřední blízkosti trefuje VÁCLAV PLETKA. Typická plzeňská kombinace. Asistence: Martin Straka, Jan Kovář
27:35
Köhler následně fauloval Havlíčka a Zlín jde do třech.
27:32
Od modré pálil tvrdě Straka, jeho sraženou střelu umísťoval do odkryté branky Havlíček, ale Sedláček fantastickým zákrokem puk vyrazil.
27:05
Zlín hrál v šesti a hosté se budou opět bránit v oslabení. Na trestné sedí Čech.
27:00
Andrašovský zachytil špatné vyhození Zlína, ale tvrdou střelou kruhu minul branku.
26:12
Další pokus od modré schoval Sedláček ve výstroji.
26:00
Od modré pálil z první těsně mimo Marušák.
25:30
Domácí se chybnou kombinací sami připravili o pásmo.
24:50
Hamrlík si pomohl proti Kovářovi držením a je potrestaný na 2 minuty.
24:23
Kovář nahazoval puk lobem na Havlíčka, je z toho ale pouze zakázané uvolnění.
23:49
V plzeňské brance teď místo puku skončil Holík, který zalehl domácího gólmana. Oba hráči jsou v pořádku a pokračují ve hře.
23:40
Straka s Dudou zaměstnali obranu hostů, ale do výrazné šance se nedostali.
23:10
Ofsajd domácích.
22:50
Kovářova nahrávka naslepo našla se štěstím hůl St. Pierra. Jeho bomba ale mířila mimo branku.
22:28
Sedláček podržel puk v lapačce a přerušuje hru.
22:15
V této přesilovce toho Zlín příliš nepředvedl. Domácí se hned opět hrnou do útoku.
21:35
A znovu míří puk přes všechny čáry.
21:00
Po několika nepovedených pokusech se Plzeň opět osvobozuje.
20:30
Domácí vyhazují a jsou ve čtyřech.
20:01
Druhá třetina začne přibližně v 19:05.
V první třetině byl k vidění velmi opatrný hokej. Domácí se dostali do vedení díky trochu kuriozní brance Havlíčka. Hosté se zatím spíše brání. Ale na začátku druhé třetiny budou mít na 23 vteřin k dispozici výhodu dvou mužů v poli.
20:00
20:00
Marušák u mantinelu držel Köhlera příliš okatě a na konci třetiny je ještě vyloučený.
19:47
Další snahu hostů zastavuje přihrávka rukou.
19:20
Vykoukal vypíchl puk Čajánkovi a domácí se osvobozují z nebezpečného sevření Zlína.
18:23
Po obléhání plzeňské branky zůstal na ledě ležet Leška a i přes protesty Straky se bude vylučovat. Za vysokou hůl je potrestaný Frolo.
17:01
Vhazování po Svobodově pravici.
16:40
Hosté mohli jít do přečíslení 2 na 1, ale zlínský útočník nechal puk za sebou a bylo po šanci.
16:02
Vynikající zadovku Dudy nedokázal v gól proměnit Kratěna, který pouze vyprášil Sedláčkovy betony.
15:42
15:28
Zlínská branka je posunutá, vhazuje se po Sedláčkově pravici.
15:00
Z brejku střílel hodně nebezpečně Köhler a vracející se Johnson si málem srazil puk do vlastní branky.
16:30
Havlíčkovi se nepodařila přihrávka a domácí přišli o pásmo.
13:39
Po Strakově přihrávce střílel nebezpečně Duda, Sedláček si nebyl příliš jistý, kde vlastně puk skončil.
13:09
Další ofsajd Zlína.
12:58
Nahození ze středního pásma ukryl Sedláček v lapačce.
12:51
12:40
Protože vyloučení je vzájemné, hraje se v pěti, ale je to spíše boj o střední pásmo.
11:55
Plzeňská branka je posunutá, navíc se do pěstního souboje pustil Frolo s Čechem. Oba dostávají 2+2 minuty.
11:30
Rychlý brejk zastavuje Svobodova lapačka.
11:20
Strakův útok točil hosty v jejich obranném pásmu, ale plzeňský kapitán nakonec zkazil přihrávku.
09:40
Plzni se nedaří rozehrávka, domácí to musí zkusit znovu zpoza vlastní branky.
09:20
Nepovedená Frolova rozehrávka končí zakázaným uvolněním.
09:00
Vhazování po Svobodově levici.
08:10
Strakovu střelu vyrazil Sedláček ramenem před sebe, Straka se ještě dostal k nebezpečné dorážce, ale zlínský gólman svůj nejistý zákrok napravil.
07:37
Čajánkovu střelu z levé strany chytá Svoboda do lapačky.
07:10
Plzeň právě vstřelila branku! ONDŘEJ HAVLÍČEK těsně po skončení plzeňské přesilovky překvapil Sedláčka střelou z nulového úhlu. Asistence: Nicholas Johnson, Ondřej Kratěna
7:00
A opět se hosté osvobozují.
06:20
Havlíček dostal přihrávku na paty a Zlín vyhazuje.
5:40
Domácí se nedaří překonat ani střední pásmo.
5:00
Také domácí si zahrají přesilovku. Kolem branky nebezpečně kroužil Strakův útok a Linhart řešil situaci faulem.
04:24
04:10
Domácí již v pěti zakládají útok za vlastní brankou.
03:20
V dobré šanci se ocitl Holík, ale Svoboda měl beton připravený na místě. Následný Holíkův teatrální skok nechal sudí chladnými.
02:30
Domácí vyhazují.
01:55
Straka s Dvořákem, mohli jít do brejku, ale Dvořákovi sjel puk z hokejky.
01:40
A je tu první vyloučení, domácí se hned v úvodu musí bránit zlínské přesilovce po Pituleho podražení.
00:01
Předtím si ale ještě diváci vyslechnou hymnu České republiky.
Domácí mezi ohňostroji nastupují na led a zápas za chvilku začne.
Vítáme Vás u dnešního online přenosu z Plzeňské ČEZ arény. Začátek utkání je naplánovaný na 18:10. Domácí minulý zápas dokázali se štěstím vyhrát, dnes se ale začíná opět od nuly a můžeme očekávat vyrovnaný a napínavý duel.
Úvodní sestavy: HC Plzeň 1929: Svoboda (Mazanec) - Jeřábek, St. Pierre, Kaberle, Frolo, Marušák, Vykoukal, Růžička - Mrňa, Kratěna, Straka, Kovář, Pitule, Dvořák, Růžička, Duda, Petruška, Johnson, Pletka, Andrašovský PSG Zlín: Sedláček (Horčička) - Tesařík, Řezníček, Matějíček, Galvas, Linhart, Zámorský, Hamrlík, Míka - Köhler, Čech, Čajánek, Leška, Vlach, Ondráček, Kubiš, Honejsek, Melenovský, Holík, Veselý, Důras Rozhodčí: Hradil, Hribik - Barvíř, Blümel
První zápas sledovala zcela vyprodaná hala a připravila hokejistům fantastickou atmosféru. Druhé utkání přenáší Česká televize, uvidíme, zda se to nějak podepíše na návštěvnosti.
V prvním čtvrtfinále na domácím ledě uspěli plzeňští hokejisté, kteří Dudovou brankou v poslední minutě zvítězili nad Zlínem 3:2. Ve druhém utkání budou se budou hosté snažit srovnat stav série.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:10.