Je dobojováno. Takový výsledek by čekal jen málokdo. Tak či tak, brněnská Kometa se ujímá hned vedení v sérii 1:0, získává tedy jeden brejk, který by mohl v konečném zúčtování velmi pomoci. Sparta tedy ztrácí výhodu domácího prostředí. Tři vstřelené branky proti Kometě nestačily. Zítra budou mít Pražané možnost na odvetu, nenechte si ji ujít. Já se s Vámi loučím a těším se zase u onlajnů z Tipsport Areny na shledanou.
60:00
59:58
Ještě se bude vhazovat, dvě vteřiny před koncem. Spartě už pomlže jen zázrak.
59:40
Jdeme na to... dvacet vteřin do konce zápasu, sparťané v šesti.
59:40
Bude se vhazovat před Trvajem, domácí lavička si ještě vezme oddechový čas.
59:33
Hosté se dostávájí z tlaku, vyhodili puk z útočného pásma.
59:18
Domácí to zkusí bez brankáře,.
58:53
Kometa právě vstřelila branku! Je tady něco, co asi nikdo nečekal. Tomáš Pöpperle předvedl velmi nejistý zákrok proti střele Divíška. Vyrazil puk, který se dostal k úplně volnému JAKUBU SVOBODOVI, který posílá Brno minutu před koncem do vedení. Asistence: Tomáš Divíšek, Tomáš Svoboda.
58:23
Po hře vysokou holí se bude vhazovat před útočnou modrou Sparty. Hra se hodně kouskuje, nikdo nechce udělat chybu.
58:00
Jaroslav Svoboda osvobodil Brno z tlaku Sparty.
57:38
Foster v šanci o puk přišel.
57:23
Ofsajd Sparty.
56:39
Pöpperle sáhnul do nahození Petrovického a přerušil hru.
56:03
Yorick Treille nabídnul šanci Fosterovi. Ten svoustřelu poslal na vyrážečku Trvaje, puk skončil v hledišti.
55:22
Hosté jsou v plném počtu, přesilovka se Spartě vůbec nepovedla.
55:06
Hosté vyhazují.
54:46
Kapitán Broš to vzal na sebe a prokličkoval se až do rohu útočného pásma.
54:14
Střelu Pacovského Trvaj zneškodnil, následně Kometa znovu vyhazuje.
53:53
Brněnští ale perfektně zabra"nují Spartě v rozehrávce po vyhození.
53:23
Za podražení je vyloučen Leoš Čermák, Sparta má jedinečnou šanci dostat se do vedení.
53:21
Na Spartě se viditelně projevuje ta delší herní pauza. Naopak Kometa je rozehraná z předkola play-off. Domácí, jakoby už měli málo sil.
53:00
První útok Komety teď řádně motal hlavy domácí obraně. Sparťané nakonec jen odstřelují puk ze třetiny.
51:30
Osm a půl minuty do konce základní hracá doby je stav utkání vyrovnaný. Ani jeden z týmů by nerad dnešní utkání prodlužoval.
51:08
Pacovský trefil pouze bránícího Divíška.
50:31
Puk skončil mezi diváky. Bude se vhazovat ve středním pásmu.
50:25
Přihrávku zpoza brány Dlouhý nezpracoval.
50:01
Milam propadnul na útočné modré čáře a do akce mohl Radek Dlouhý. Skvěle mu zabránil Jan Hanzlík. Ten však u hrazení přišel o hůl právě při souboji s Dlouhým. Střelu brněnského útočníka z úhlu Pöpperle zneškodnil. Bude se vhazovat před brankou Sparty.
49:13
Sacha s Yorickem Treillové v pásmu nic nevymysleli.
48:02
Obrovská bitva o puk v rozích útočného pásma Sparty. Nakonec asi po minutě usilovného šťouchání získal puk Bičánek.
47:19
Střelu Lapšanského vytáhnul Trvaj ramenem do rohu.
46:36
Ton získal puk pro Tenkráta, který našel na opačném konci pásma volného Kasíka. Jeho zakončení bylo ale hodně nepovedené.
46:04
Ivan Rachůnek teď vyzkoušel Trvajovu pozornost střelou od červené čáry. Brněnský brankář puk vyrazil do ochranné sítě. Bude se vhazovat před brankou Komety, ještě pět vteřin zbývá z hostující přesilovky.
45:36
Znovu další dlouhá a nebezpečná kombinace pětice hráčů Komety, nakonec se puk dostal k Tomáši Rachůnkovi, který vyhazuje.
44:57
Z nepřehledné situace před brankou se nakonec vymotal Divíšek, jehož střelu Pöpperle bravurně zlikvidoval. Bude se vhazovat po levici domácího gólmana.
44:33
Puk skončil mezi diváky, hosté se dožadují vyloučení Radka Philippa za zdržování hry, rozhodčí s touto námitkou ale nesouhlasí. Bude pokračovat klasická přesilovka Brna.
44:12
Domácí hned po buly vyhazují až k Trvajovi.
44:09
Ale domácí teď špatně střídali, z čehož pramení vyloučení. Přesilová hra pro Kometu.
44:06
Čtvrtá sparťanská formace se snaží prosadit v útočném pásmu, zatím to ale vůbec nevypadá nebezpečně.
43:20
Po šanci Lapšanského se budevhazovat před Trvajem, který puk řikryl lapačkou.
43:10
Domácím se tedy podařilo vyrovnat, gól navíc padl ještě v přesilové hře.
42:56
Sparta právě vstřelila branku! Další kuriózní branka! Nahrávka za bránu se odrazila o boční konstrukci branky, puk se octnul před Trvajem, který o něm ale vůbec nevěděl. ANGEL KRSTEV jej pak jednoduše uklidil do brány. Asistence: Dominik Pacovský a Ivan Rachůnek.
42:20
Dalěí vyhození Komety.
42:06
Teď domácí pro změnu zastavuje ofsajd. První polovina přesilovky se Spartě vůbec nezdařila, ještě zbývá padesát devět vteřin.
41:54
To by ale Broš musel vyhrát vhazování. Kometa znovu vyhazuje.
41:49
Broš nahodil puk na Trvaje a získal alespoň útočné vhazování. Domácí se mohou zformovat.
41:35
A další vyhození Komety.
41:18
Hosté se dostávají z pásma po chybě Milama.
41:05
Rychlonohý Tenkrát byl při průjezdu útočným pásmem zahákován kapitánem Bičánkem, který odchází na trestnou lavici.
40:56
Střelu Vojtěcha Němce našel Pöpperle v lapačce.
40:39
Sparťanské nahození do pásma končí na holích hráčů Komety.
40:12
Sparta se hned žene do útoku za vyrovnáním. Střelu Sersena po dvanácti sekundách hry vyráží Trvaj do ochranné sítě.
40:01
Čeká nás dvacet minut plných napětí. Obě mužstva mají velice náročný úkol. Kometa musí ubránit svůj jednobrankový náskok před nejlepší ofenzivou v lize. Sparta by naopak měla překonat skvěle chytajícího Trvaje, pokud chce pomýšlet na vítězství v prvním čtvrtfinálovém zápase. Pokud se ji nepovede brněnského brankáře překonat, ztratí výhodu domácího prostředí a bude muset alespoň jednou zvítězit v brněnské Kajot Areně.
Domácím se povedl na začátku druhé třetiny krásný, a hlavně rychlý obrat. Co z toho, když po čtyřiceti minutách Kometa znovu vede. Po nedůslednosti domácí obrany se povedlo ve 37. minutě Divíškovi vyrovnat, o dvě minuty později pak Eratovi znovu navrátit Brnu vedení. Rozřešení dnešní zápletky v podobě třetí třetiny přijde na řadu asi v 19:30, buďte u toho.
40:00
39:45
Ton trefuje střelou z mezikruží spojnici tyčky a břevna!
39:33
Icing Sparty.
38:36
Spartě se sice povedlo vyrovnat, a nakonec i dostat do vedení, ale i po dalších dvaceti minutách půjde patrně do kabin štastnější Kometa.
38:33
Kometa právě vstřelila branku! Tak to je nevídané. Nahození z rohu kluziště si Pöpperle nešikovně srazil za svá záda. Branka je připsána ROMANU ERATOVI. Asistence: Leoš Čermák.
37:11
Střelu Tona z první Trvaj zlikvidoval.
36:55
Kometě se tedy podařilo vyrovnat. Sparta se ale usazuje v pásmu Brna a snaží se strhnout vedení zpět na svou stranu.
36:31
Kometa právě vstřelila branku! Brněnskévyrovnání přichází opravdu z čistého nebe. Střelu Vašíčka šikovně tečoval před Pöpperlem TOMÁŠ DIVÍŠEK. Asistence: Jiří Vašíček a Jakub Svoboda.
35:46
Hra se teď hodně kouskuje, píská se zakázané uvolnění Komety.
35:39
Ofsajd Komety.
35:20
Troy Milam se probil od vlastní branky až za modrou útočnou čáru. Tam ale o kotouč přišel..
34:53
Jaroslav Kasík byl sestřelen za vlastní brankou, jen těžce se zvedá z ledu.
34:37
Ani slušný sparťanský zámek v pásmu střelu domácím nevynesl.
33:53
Brankáři v posledních minutách příliš mnoho práce nemají, ani jedna z ofenzív se nedokáže probojovat ke slušné střelecké pozici.
33:15
Tenkrátův pokus z mezikruží si cestu do branky nenašel.
32:35
Krátce po polovině utkání je tedy jeho stav 2:1 pro domácí Spartu. Druhá třetina je zatím v jasné režii domácích. Čerstvý pětadvacátník Bližňák vyrovnal, Ivan Rachůnek krátce po té také poslal Spartu do vedení. Brno se ale rozhodně nevzdává.
32:35
31:10
Trvaj už dnes podruhé nebezpečně opustil svou klec ve snaze zabránit sparťanské rozehrávce uvnitř pásma. Zastoupili jej obránci.
30:59
Ex-sparťan Koreis elegantně obešel Hanzlíka. Puk byl ale rychlejší než brněnský tvrdý muž, a tak skončil pod Pöpperleho lapačkou.
30:31
Střela Jakuba Svobody z tandemu letěla těsně vedle branky Tomáše Pöpperleho.
30:18
Dalěí icing brněnského mužstva. Hra je teď plná nepřesností a postrádá střelbu.
29:51
Foster měl šikovně našlápnuto, sparťanský útok ale zastavil ofsajd.
29:41
Sacha Treille pálil hned po buly. Trefil Trvaje do hrudi.
29:33
icing Komety, hra se přesune před Trvaje.
29:17
Obě mužstva už jsou v plném počtu.
28:53
Pacovský hned po buly ve středním pásmu upaloval do rohu brněnské třetiny, tam ale v souboji o puk přišel.
28:21
Šikovný Bližňák obešel dva hráče Komety, třetí - Radek Dlouhý - už sparťanského forvarda odzbrojil.
27:36
Hosté se snažili kombinovat v útočném pásmu, Milam ale získal puk pro Spartu.
27:00
Uvidíme, komu tedy více vyhovuje hra ve čtyřech bruslařích na obou stranách.
27:00
Hned po buly ale Divíšek podrazil Michala Broše a síly na ledě se srovnají. Přesilovka Brna trvala přesně dvě vteřiny.
26:58
Sparťané teď špatně střídali, za což budou potrestáni dvouminutovým trestem. Přesilovková šance pro Kometu.
26:21
Foster už se chytsal ke střele, puk mu ale přeskočil hůl a nakonec z toho nic nebylo.
26:06
Petr Ton už už startoval s Tenkrátem do brejku, k ujíždějícímu puku se ale nakonec dostal první Tomáš Žižka.
25:47
Teď pro změnu icing Sparty, hra se teď alespoň trochu uklidňuje.
25:38
24:55
Další útočný výpad, tentokrát Sachy Treille, ten dovezl puk až před Trvaje.
24:15
Dvě branky Sparty během čtyřiašedesáti vteřin neuvěřitelně podpořily psychiku domácího mužstva. Ti se teď bezhlavě vrhají do osobních soubojů.
23:37
Další šance Brna... a další únik Sparty. Petr Tenkrát znovu ujel obraně, blafák se mu sice povedl, ale zakončení už nestihnul, trefil pouze boční síť Trvajovy klece. V hledišti to vře.
23:01
Sparta právě vstřelila branku! Tak teď už to je sprcha! Po brněnské útočné akci se za obranou zjevil zcela nekrytý IVAN RACHŮNEK. Po skvělém pasu Michala Broše pak bekhendovou střelou nedal Trvajovi šanci! Asistence: Michal Broš a Dominik Pacovský.
22:39
Bude se vhazovat před Pöpperlem.
22:33
Domácím se tedy konečně povedlo vyrovnat. Kometa ale nevypadá nijak opařeně a hrne se do útoku.
21:57
Sparta právě vstřelila branku! A je vyrovnáno! Dnešní oslavenec MARIO BLIŽŇÁK dostal nabídku od Tenkráta, kterou znamenitě využil, když prostřelil střelou zápěstím Trvaje. Asistence: Petr Tenkrát a Troy Milam.
21:41
Tenkárt pálil z první odmodré, Trvaj vyrazil puk k Milamovi,ten an něj ale nedosáhl.
21:26
Bližňák už dostal puk kdesi pod Trvaje, tribuny už jásaly, puk nakonec zůstal před brankovou čarou, a tak se vyrovnání prozatím nekoná.
20:58
Broš kulišácky obešel bránu a snažil se zakončovat, puk se nakonec dostal k Ivanu Rachůnkovi, jehož střela z mezikruží byla zblokována.
20:34
Hosté se osvobozují.
20:17
Spartě ještě zbývá kus přesilovky, nezačíná ji ale vůbec dobře, icingem.
20:01
Hráči už se trousí z kabin na led, druhá třetin začne za malou chvíli.
Skončila první třetina prvního čtvrtfinálového souboje mezi Spartou a Kometou. Ukázala jediné a to, že Sparta to v této sérii nebude mít ani zdaleka tak jednoduché, jak bylo předpovídáno. Začátek zápasu sice patřil domácím, pak ale Kometa využila přesilovku a tlak Sparty byl ten tam. Utkání je velice agresivní, hra je plná emocí. Domácí zatím nemohou nalézt způsob, jak překonat gólmana Trvaje, čtvrnáct střel se neujalo. Do druhého dějství naskočí Pražané s výhodou jednoho muže v poli. Z trestu Zohorny zbývá ještě minuta a dvaačtyřicet sekund. Prostřední dvacetiminutovka začne v Holešovicích asi v 18:32, buďte u toho.
20:00
19:50
Dramatický konec první třetiny. Domácí se dožadují vyloučení dalšího brněnského hráče, který vyhodil puk do hlediště, podle čárového rozhodčího to však bylo s tečí. Vylučoat se nebude.
19:43
Yorick Treille se hned po vhazování pokoušel obejít svého soupeře na buly Zohornu, ten mu ale nastavil koleno a bude vyloučen.
19:40
Yorick Treille nabídnul střelu svému mladšímu bratrovi. Ten z bezprostřední blízkosti trefil pouze Trvaje. To byla obrovská příležitost Sparty.
19:15
Kometa je v plném počtu, do konce třetiny tbývá pětačtyřicet vteřin.
19:10
Broš udělal podobnou kulišárnu jako před chvílí, prodral se mezi obránci a vypálil do hrudi Trvaje. Bude se vhazovat.
18:50
Sersenova přízemní dělovka skončila na betonu Trvaje.
18:39
Broš se prodral přes celé kluziště, pak vystřelil nad.
18:08
Philippovu nabídku na teč nikdo nevyužil, Trvaj v poklidu vyrazil puk betonem.
17:48
Domácí chvíli kombinovali, pak ale zpoza vlastní brány obránce Komety vyhodil puk do středního pásma.
17:21
Teď si přesilovku pro změnu zahrají domácí. Za vysokou hůl je vyloučen Vašíček.
17:14
Domácí jsou v plném počtu.
16:45
Další vyhození Sparty.
16:33
Bližňák nahitoval na mantinel Malce a teď se musí rychle vracet do obranného pásma.
16:13
Ivan Rachůnek vyhazuje až k Trvajovi.
15:50
Domácí dostávají puk alespoň do středního pásma.
15:32
Vojtěch Němec se octnul před Pöpperlem a nadvakrát se snažil dostat puk do brány. Skvěle zásáhnul sparťanský brankář.
15:14
Ale Brno bude v přesilovce pokračovat. Za podražení je vyloučen Milam.
14:57
Domácí vyhazují, trest Pacovského se chýlí ke konci.
14:29
Po potyčce před Pöpperlem se bude vylučovat na obou stranách. T.Rachůnek a Švrček.
14:14
Bude se vhazovat před domácí brankou.
14:09
Malcovu střelu posílá Foster do rohu.
13:51
Brno už je v plém počtu a užije si minutu početní převahy.
13:28
Velkou nevoli publika teď vzbudil v publiku zákrok na kapitána Broše, který byl podražen. Poté se do úniku dostal Leoš Čermák. Vše se obešlo bez vyloučení, bude se vhazovat před brankou Sparty, když Pöpperle vyrazil Žižkovu střelu do hlediště.
13:06
Sparťané ale o svou přesilovku přijdou. Dominik Pacovský podle sudího Šindlera napadnul Trvaje v bráně a bude vyloučen. Bude se pokračovat ve čtyřech na obou stranách.
12:56
Sparťanská pětice dlouho kombinovala v útočném pásmu, ke střele se odhodlal až Petr Ton. Ta byla tečovaná, skákavý puk nakonec Trvaj přikryl lapačkou.
11:57
Brněnští obránci vyhráli bitvu o puk v rohu kluziště a vyhazují.
11:48
Tomáš Divíšek vyloučen za podražení - přesilovka pro Spartu.
10:39
Ton kombinoval s Tenkrátem, puk se jim za Trvaje dostat nepovedlo.
10:16
Velký souboj bude k vidění nejen na ledě, ale i v hledišti. Brněnští fanoušci přijeli opravdu v hojném počtu a dávají o sobě hlasitě vědět. Sparťané se ale nenechávají zahanbit.
09:50
Sparťanům se nedaří rozehrávka, ze středního pásma se už po několikáté musí vrátit až k vlastní brance.
09:06
Další vhazování před Trvajem. Přesilovka Brna je skoro u konce, Pöpperle nemusel ani jednou zasahovat.
08:36
Pöpperle zastavuje brněnskou rozehrávku za brankou a pomáhá svým spoluhráčům dostat puk znovu ze třetiny.
08:30
Sersen získal puk na červené čáře a po dvou rychlých tempech za modrou protáhnul Trvaje. Stále trvá brněnská přesilovka.
08:07
Hosté zavezli puk do třetiny, kde jej znovu k Trvajovi vrátil Hanzlík.
07:45
Teď dokonce icing Komety. Hra se přesunuje před Jiřího Trvaje.
07:40
Broš vyhazuje podruhé a domácí čtveřice může vystřídat.
07:20
Skvělá práce Ivana Rachůnka, po které se puk dostává až k Trvajovi.
07:16
Angel Krstev teď daruje Brnu druhou přesilovkovou příležitost. Držel soupeře v rohu kluziště, což se nesmí. Jen připomínám, že první přesilovku hosté rychle využili a vstřelili první gól utkání.
07:00
Střela Čermáka byla zblokována do rohu útočného pásma.
06:29
Na konci přesilovky dostal nabito Sacha Treille. Jeho ránu z mezikruží Trvaj schoval na hrudi.
06:17
Další brněnské vyhození .
06:00
Ofsajd Sparty. Z trestu brněnského obránce Žižiky zbývá ještě pětatřicet vteřin.
05:50
Teď musel zasahovat i Tomáš Pöpperle, když střílel Robert Petrovický, bude se vhazovat ve sparťanském pásmu.
05:36
Ton ujížděl sám na Trvaje, střelou trefil tyč!
05:08
Sersenovu střelu Trvajvyrazil před sebe,nikdo puk ale do odkryté branky neuklidil. Brno znovu vyhazuje.
04:40
A hosté se hned osvobozují. Sparta musí začít odzadu.
04:35
Šanci na vyrovnání teď budou mít Pražané v podobě první přesilovky. Na dvě minuty za hákování odchází pykat Žižka.
03:50
Fosterův pokus z úhlu Trvaj vyrazil do rohu.
03:19
Domácí jen těžko hledají cestu přes zhuštěné střední pásmo k brance Trvaje.
02:51
Vhazování před brankou Sparty.
02:46
Studená sprcha pro sparťany. Začali velmi aktivně, nedisciplinovanost je však stála první inkasovanou branu už po necelých třech minutách hry.
02:33
Kometa právě vstřelila branku! A Kometa využívá hned první nabídnutou šanci. Kováčikovu střelu šikovně tečoval LEOŠ ČERMÁK. Asistence: Jozef Kováčik a Radek Dlouhý.
02:29
Puk končí vhledišti. Bude se vhazovat.
02:21
Kováčikovu střelu Pöpperle vyráží.
02:11
Hosté vyhráli buly a rozestavují se v útočném pásmu.
02:07
A bude se poprvé vylučovat. Přesilovku si zahrají hosté, když jednoho z hráčů Komety podrazil Radek Philipp.
01:51
01:47
Bičánkův pas byl příliš dlouhý, puk získávají domácí.
01:36
Třetí útok SParty se po vhazování neprosadil, a tak dopředu může Kometa.
01:20
Domácí hokejisté vlétli do utkání jako utržený vlak. Hostující obrana má plné brusle práce.
01:20
Bližňákovu střelu už musel Trvaj zneškodnit lapačkou. Bude se vhazovat.
01:08
Tenkrátův pokus branku netrefil.
00:20
Pacovskému utekl kotouč, Sparta je nucena opustit útočné pásmo.
00:08
Pražané získávají puk a z vlastní třetiny podníkají první útočnou akci.
00:01
Právě zazněla státní hymna, a teď už můžeme jít hrát hokej. První čtvrtfinálový zápas mezi Spartou a Kometou za chvíli začne.
Za mohutného burácení tribun na led naskakují sparťané, po nich také hosté z Brna.
Sparta je v této sérii samozřejmě favoritem, nejednou se však stalo, že nejníže postavený celek proklouznul až do semifinále. Zde by se slušelo říct, že Sparta "musí" a Kometa "může". Domácímu mužstvu by mohl svázat ruce fakt, že se od něj očekává hladké vítězství. Uvidíme, jak se dnes se svou rolí oba soupeři poperou a kdo bude vítězem.
Ve čtvrtfinálové sérii mezi Spartou a Kometou budeme sledovat také zajímavý souboj brankářů. Jiří Trvaj a Tomáš Pöpperle si v letošním ročníku vedou velmi dobře. Brněnská jednička Trvaj nastoupila v osmadvaceti kláních (zbytek odchytal Sasu Hovi) s celkovou úspěšností 92.42% a 2.31 inkasované branky na zápas. Tomáš Pöpperle tabulce brankářů letos jednoznačně vévodil. 93.52% a 2.02 gólu na zápas usadilo všechny hokejové experty pevně do sedaček. Pöpperle si rovněž vysloužil nominaci na zápasy Euro Hockey Tour.
Rozdílovým hráčem, tzv. difference makerem, by se v této sérii mohl stát Dominik Pacovský. Sparťanský útočník si ve čtyřech vzájemných zápasech s Kometou připsal celkem šest bodů za čtyři branky a dvě asistence. Bodoval v každém vzájemném zápase.
Důležití muži v sestavě Komety mají o motivaci postaráno, mnoho z nich v minulosti oblékalo dres pražské Slavie, tedy rivala Sparty. Na ledě se dnes potkají například David Kočí s Jiřím Vašíčkem, Radek Dlouhý s Janem Hanzlíkem…
Zatímco Sparta se do play-off vrací po jednoročním vynechání, její brněnský soupeř se od té doby, co se probojoval znovu do nejvyšší soutěže, ocitá ve vyřazovacích bojích poprvé. Je jasné, že Kometa nedá Spartě nic zadarmo, můžeme se těšit na pohledný ofenzivní hokej plný emocí a osobních soubojů. Obě mužstva disponují agresivními obránci a mohutnou vlnou motivace.
Zdravím všechny hokejové fanynky a fanoušky! Je to tady! Hlásím se Vám z holešovické Tipsport Areny, kam se dnes po jednosezonním půstu vrací play-off! Po loňském zpackaném ročníku se sparťané vrací mezi elitu, coby vítěz základní části vyzvou ve čtvrtfinálové sérii Kometu Brno. První zápas startuje v Holešovicích v 17:30, buďte u toho!