Euro Hockey Challenge -  ONLINE PŘENOS -  Slovensko : Česko - 21. dubna 2022   17:30

Česko

Odveta je na programu v sobotu opět na slovenském ledě. Z mé strany je to již vše. Přeji krásný zbytek večera!
Střely na branku – 24:24 (5:8, 14:11, 5:5)
Český tým si dnes připisuje druhou porážku v přípravě v řadě, se Slovenskem padl 1:3. Konečný výsledek se zrodil už v první polovině utkání. V úvodní části otevřel skóre v přesilovce Peter Čerešňák. Na tento gól ještě rychle odpověděl z úniku Matěj Blümel, ovšem na domácí zásahy ze začátku druhé třetiny už Češi reagovat nedokázali. Ve 22. minutě se prosadil Alex Tamáši a po něm ještě liberecký Mislav Rosandič. Snížení pak odmítl Hladonik, který nepřekonal brankáře Tomka ani z trestného střílení. Ve třetí dvacetiminutovce pak Slovensko velmi dobře bránilo a šancí se už mnoho neurodilo. Nic na tom nezměnila ani česká přesilovka v závěru, která byla vylepšena i o odvolaného gólmana Kváču.
59:54'
Slováci odehráli puk do středního pásma a je definitivně jasno!
59:34'
David Jiříček mířil z osy hřiště těsně vedle!
58:54'
Holík posílal puk za branku, kde ale nikdo ze spoluhráčů nebyl. Další vyhození. Tahle hra 6 na 4 se zatím českému týmu hrubě nedaří.
58:26'
Krištof opět posílá kotouč daleko do bezpečí z pohledu Slovenska.
58:10'
Slováci hned vyhodili.
58:02'
Oddechový čas Kariho Jalonena. Kváča už zůstane na střídačce!
58:02'
Andrej Kollár dostává dvě minuty za držení Davida Jiříčka. Přesilovka českého týmu bude zřejmě vylepšena i odvoláním brankáře Kváči.
57:46'
Signalizované vyloučení na slovenské straně. Český tým zatím na puku a využívá výhody.
56:08'
Jiří Černoch dostal od Zdráhala puk na osu. Branku netrefil.
55:31'
Slovenské vyhození směřovalo na Kváču. Ten chytil puk do lapačky a hned rozehrál pro spoluhráče.
54:58'
Zdráhal byl v útočném pásmu dříve než puk. Pískán ofsajd. Na řadě je poslední reklamní přestávka.
54:34'
Domácí vyhazují tak, že to není icing a Česko zase ztratilo nějaké cenné sekundy.
53:59'
Už jen šest minut do konce třetí třetiny. Slováci dobře brání, český tým se nedostává do větších šancí,
52:32'
Puk prošel předbrankovým prostorem až k obránci Liborovi Zábranskému, který z první pálil jen do plexiskla za slovenskou brankou.
52:01'
Slovenští fanoušci se dobře baví, stadionem obíhá mexická vlna.
51:30'
Krejčíkovi utekl na modré čáře puk do středního pásma a je z toho tedy postavení mimo hru. Následuje reklamní přestávka.
51:10'
Čas utíká. Čeští hráči už budou muset hru otevřít, pokud chtějí s výsledkem něco udělat.
49:46'
Hosté jsou v tuto chvíli kompletní.
49:35'
V oslabení se dostal do brejku Jiří Černoch. Jeho střelu na vzdálenější tyčku si pohlídal Tomek.
49:13'
Jan Ščotka si u mantinelu počkal na Matúše Sukeľa. Slovenský útočník se jen těžce zvedal z ledu a rozhodčí raději přerušili hru. Tentokrát to sudí vyhodnotili jako čistý souboj.
48:22'
Nyní pálil z osy hřiště Andrej Kollár. Kváča si připsal dobrý zákrok betonem.
48:01'
Čerešňák nabil Lantošimu, jehož střelu vyrazil Kváča.
47:45'
David Sklenička byl v souboji s Faškem-Rudášem. Toho lehce postrčil proti mantinelu a rozhodčí dávají českému obránci trochu přísný trest za nedovolené bránění.
47:19'
Pokus Davida Ciencialy srazil do ochranné sítě Rosandič. Vhazovat se bude před Tomkem.
46:59'
Z vrcholu pravého kruhu vystřelil švihem Jakub Jeřábek. Pro puk si sáhl lapačkou Matej Tomek.
46:09'
Tomáš Mikúš hledal z rohu hřiště před branku najíždějícího Michala Ivana. Puk tečoval do bezpečí jeden z bránících hráčů v červeném.
45:56'
Nyní tu je první reklamní přestávka ve třetí třetině.
45:18'
Zakázané uvolnění Slovenska.
44:41'
Jiříček našel na modré čáře Davida Skleničku. Jeho tečované nahození skončilo vedle slovenské klece.
44:15'
Kotouč nyní vypadl z hrací plochy. Slováci zatím bez větších problémů drží dvoubrankový náskok.
43:07'
Kličkujícímu Čerešňákovi vypíchl puk Petr Fridrich. Neměl však rychlost na to, aby ujel slovenské obraně.
42:40'
Nahozený puk vyrazil do rohu hřiště Tomek. Tam si ho berou Slováci.
41:56'
David Jiříček podpořil ofenzivu na levém křídle. Následně puk nacentroval před branku, kde se v nadějné pozici neprosadil Petr Kodýtek.
41:15'
Krejčík následně před brankou nepokryl Faška-Rudáše, který jeho zaváhání naštěstí pro Česko nevyužil.
40:58'
Přihrávku na levou stranu útočného pásma dostal Jakub Krejčík, který střílel vedle bližší tyčky slovenské branky.
40:23'
Adam Liška si vyjížděl z rohu před branku. Česká obrana si s jeho výpadem poradila.
40:01'
Třetí třetina začne přibližně v 19:14.
Střely na branku – 19:19 (5:8, 14:11)
Druhá třetina vyšla mnohem lépe Slovákům, kteří vedou nad českým výběrem 3:1. Hosté nezachytili především první polovinu uplynulé části, v níž Slovensko těžilo z velmi dobrého pohybu. V čase 21:57 se tak prosadil Alex Tamáši a ve 29. minutě prostřelil Petra Kváču spoluhráč z Liberce Mislav Rosandič. Čeští hráči pak postupně přidali na aktivitě a vytvořili si několik příležitostí na snížení. Velmi dobře chytající Tomek však zlikvidoval i trestné střílení Hladonika.
40:00'
39:42'
Rosandič nahodil puk ze středního pásma na Kváču. Ten ho vyrazil do rohu.
39:03'
Máme tu už poslední minutu druhé třetiny.
38:57'
U mantinelu se dokázal uvolnit Martin Faško-Rudáš. Jeho nahození pak tečoval vedle české branky Marek Valach.
38:45'
Nyní dobré střídání Slováků, kteří drží puk v útočném pásmu.
37:30'
Dobrý český forčekink. K puku se dostal v útočném pásmu Fridrich, který si ale nedokázal prohodit mezi bruslemi Romančíka.
36:48'
Kváčova lapačka přerušila hru po střele Kocha. Následuje reklamní pauza.
36:14'
Nahození Jiříčka od modré čáry nebylo přesné. Bučko je už na ledě, Slováci tedy kompletní.
35:40'
Ránu Jakuba Krejčíka zablokoval Liška. Slováci pak mohli vyhodit.
35:21'
Holík hledal před brankou Smejkala, ten ze vzduchu nezasáhl kotouč.
34:36'
Tomek vyrazil střelu Jana Ščotky z levé strany. Dorážející Petr Holík pak dokázal trefit puk přímo ze vzduchu, ovšem brankář Slováků byl opět připraven.
34:09'
Martin Bučko si přidržel rozjetého Fleka. Přesilovka pro Česko.
33:01'
Český tým přeci jen zvyšuje aktivitu. Po bekhendové střele Matěje Blümela se snažil docpat puk do branky Jiří Smejkal. Tomkův pravý beton byl ale pevně přitlačen u tyčky.
32:15'
Sám Jan Hladinik dostal šanci je trestné střílení. S kotoučem míchal před Tomkem a pak chtěl jít do forhendové kličky. Domácí brankář však jeho úmysl dokonale přečetl a holí mu puk vypíchl!
32:15'
Jan Hladonik byl v úniku faulován a uvidíme tedy trestné střílení českého týmu!
31:50'
Zákrok Kváči, který vyrážel kotouč maskou. Slováci jsou momentálně na koni a český tým přehrávají díky dobrému pohybu.
31:09'
Michal Krištof zajel s pukem za česnou branku a zadovkou ho vracel do ohně. Moc nescházelo a jeden z bránících hráčů si kotouč srazil bruslí za Kváču.
30:15'
Obrovský závar před brankou Slovenska! Puk za záda ležícího Tomka nedostali Jiří Černoch s Davidem Ciencialou! Kotouč létal hodně nebezpečně v okolí brankoviště.
29:53'
Domácí ofenzivní snažení bylo přerušenu pro postavení útočícího hráče v brankovišti. Následuje reklamní přestávka.
28:54'
Slovensko právě vstřelilo branku!
Slováci vedou už o dva góly! Jakub Minárík na pravém křídle přesprintoval Jana Ščotku a v útočném pásmu dobruslil puk. S ním pak objel branku a nahrál na levý kruh zcela volnému MISLAVOVI ROSANDIČOVI, jenž ranou pod horní tyčku nedal Kváčovi šanci zasáhnout – 3:1. Asistence: Jakub Minárík a Matúš Sukeľ.
28:28'
Od modré čáry vypálil Adam Jánošík. Kváča zakročil lapačkou.
27:40'
Už po přesilovce střílel David Jiříček. Následoval závar, po němž puk nedopravili za Tomka Blümel se Smejkalem.
27:26'
Cienciala nabil na levou stranu Jiřímu Černochovi, proti jehož ráně se stačil přemístit Tomek! Slováci v plném počtu.
26:40'
Nyní Slováci vyhazují.
25:53'
Čeští hráči nezačali přesilovku dobře. Domácí v oslabení hrozili a měli náznaky šancí.
25:24'
Za držení je vyloučen Michal Krištof. Po reklamní přestávce uvidíme první českou přesilovku.
24:46'
Domácí zůstávají v náporu i po skončení početní výhody. Od modré nyní pálil Adam Jánošík. Branku však o dost minul.
24:18'
Český tým je v plném počtu.
23:30'
Zatím dobrá přesilovka Slováků! Svůj druhý gól mohl přidat Alex Tamáši, který se dostal před brankou k tečovanému kotouči a poslal ho do pravé tyčky z pohledu Kváči! Český brankář pak volný puk pohotově zalehl zády a zabránil domácím v možnosti doklepávat do odkryté klece!
22:17'
Vyloučení v týmu Česko (Petr Fridrich – 2 min., sekání).
21:57'
Domácí podruhé v utkání vedou! Kollár ve středním pásmu předal puk ALEXOVI TAMÁŠIMU, ten se hezkým manévrem zbavil bránícího hráče a dostal se až na levý kruh, odkud křížnou střelou na zadní tyčku překonal Kváču – 2:1. Kollár hned bere kotouč z branky, Tamáši totiž při svém reprezentačním debutu vstřelil první gól za národní tým. Asistence: Andrej Kollár a Michal Ivan.
21:11'
Nepříjemný úder do úst dostal Jiří Černoch, kterého trefil napadající Adam Jánošík. Slovenský obránce se hned omlouval, bylo to nezaviněné. Ani k vyloučení nedojde.
20:51'
Martin Faško-Rudáš se dral dopředu na pravém křídle. Jeho střelu zablokoval Jeřábek. Puk se pak zřejmě zapletl někam do výstroje českého zadáka a rozhodčí přerušili hru.
20:01'
Střely na branku – 5:8
Další třetina začne přibližně v 18:21.
Po první třetině je stav utkání nerozhodný 1:1. Čeští hokejisté byli v úvodu utkání střelecky aktivnější. Na domácích byla ještě patrná nerozehranost, je to pro ně první utkání přípravy na MS. V 9. minutě však dokázali Slováci využít hned první přesilovku, když se ze střední vzdálenosti trefil Peter Čerešňák. Vyrovnání přišlo hned o minutu později, kdy Holík poslal puk do jízdy Matějovi Blümelovi a ten svůj únik zakončil úspěšnou bekhendovou kličkou. V závěru třetiny jsme pak viděli ještě jedno české oslabení, v němž se paradoxně dostal do slibné šance Flek, jenž těsně minul Tomkovu svatyni.
20:00'
19:53'
Čeští hráči už dohrávají třetinu u vlastní branky. Zřejmě se už nic nestane.
19:10'
Český tým je už v plném počtu. Běží poslední minuta první třetiny.
18:51'
Šance Česka v oslabení! Rychlonohý Jakub Flek unikl slovenské obraně na levém křídle a pálil jen těsně vedle vzdálenější tyčky!
18:06'
Slováci to opět sehráli na Petera Čerešňáka. Tomu nahrával na osu Krištof a ránu slovenského obránce schoval do lapačky Kváča.
17:35'
Důležitý zákrok jednoho z bránících hráčů, který před brankou tečoval nahrávaný kotouč a Andrej Kollár na něj mezi kruhy nedosáhl!
17:19'
Smejkal hned na začátku oslabení vyhazuje.
17:09'
Petr Kodýtek vysekl protihráči hůl z ruky a podruhé v zápase usedá na trestnou lavici. První přesilovku Slovensko využilo...
16:49'
Dobrá střela Patrika Zdráhala z pravé strany. Tomek vykopl puk pravým betonem.
16:12'
Matúš Sukeľ zavezl kotouč do útočné třetiny a prověřil Kváču. Ten puk zachytil a po přerušení hry následuje další reklamní pauza.
15:51'
Na modré čáře měl napřaženo Mislav Rosandič. Jeho ránu zablokoval Zdráhal, který následně kotouč dostal do střední třetiny.
15:38'
Hra se teď uklidnila, Slováci se však nyní usadili v útočném pásmu.
14:35'
Jan Hladonik se tlačil do zakončení z levé strany. Obránce ho nepustil k ohrožení Tomkovy branky.
12:56'
Dobré střídání českého týmu. Cienciala se u brankoviště chopil odraženého puku. Objel s ním branku a nabil Patrikovi Zdráhalovi, jehož ránu z jedničky dokázal pokrýt Tomek!
11:55'
Jan Ščotka dobře podpořil českou ofenzivu najetím na levé křídlo. Z levého kruhu střílel do připraveného Tomka.
11:35'
Dobrá střela Martina Bučka od modré čáry, kterou dokázal Petr Kváča ztlumit ve výstroji. Je tu čas na další reklamní přestávku.
09:52'
Česko právě vstřelilo branku!
Svěřenci Kariho Jalonena se radují z rychlého vyrovnání! Petr Holík poslal puk za obranu na rozjetého MATĚJE BLÜMELA, který jel sám na Tomka a po krátké kličce do bekhendu dokázal najít mezírku ve výstroji slovenského brankáře, kterou kotouč prošel za brankovou čáru – 1:1. Asistence: Petr Holík a Lukáš Kaňák.
08:41'
Domácí se ujímají vedení! Po souboji u levého mantinelu se dostal k puku Michal Krištof, který ho posunul na PETERA ČEREŠŇÁKA. Ten využil volného prostoru, vyjel si více na osu hřiště a tvrdou ranou prostřelil Kváču. Asistence: Michal Krištof a Adam Liška.
08:24'
Čeští hráči v oslabení vyhazují.
07:56'
Za sekání je vyloučen Petr Kodýtek. Slovensko si zahraje přesilovku.
07:50'
Po nahození Valacha od mantinelu se snažil před brankou dorážet jeden ze slovenských hráčů, ovšem Kváča zasahovat nemusel.
07:12'
Střely celkem – 1:5
06:36'
Zakázané uvolnění Slováků, kteří byli v posledních desítkách sekund pod tlakem.
06:07'
Český tým dlouho operuje v útočném pásmu, ale bez zakončení. Holíkova přihrávka zpoza branky do slotu neprošla.
05:16'
Nahození spoluhráče od modré čáry se snažil tečovat Petr Fridrich. Kotouč však ukořistil brankář brněnské Komety Matej Tomek. Následuje reklamní přestávka.
04:19'
Vědět o sobě dávají velmi dobře zaplněné ochozy útulného stadionu ve Spišské Nové Vsi. Do toto města se po letech vrátila nejvyšší slovenská soutěž.
03:36'
Slováci uklidňují hru za vlastní brankou a oba celky střídají.
02:46'
Vojtěch Budík bekhendem nahazoval puk před branku, kam si sjížděl spoluhráč Smejkal. Tomek však hrací předmět odrazil do bezpečí.
02:34'
Českému týmu nyní nevyšla rozehrávka. Je z toho zakázané uvolnění.
01:34'
Poprvé si sáhl na kotouč i Petr Kváča, který svým zákrokem přerušil hru.
01:03'
David Cienciala našel křížným pasem na levém křídle rozjetého Patrika Zdráhala. Ten z kruhu vypálil do připraveného Tomka.
00:20'
Čeští hráči úspěšně forčekovali za brankou soupeře. Puk se dostal na modrou čáru, kde Libor Zábranský přihrál Janu Ščotkovi. Kapitán Česka pro dnešní zápas svým nahozením poprvé prověřil Mateje Tomka v brance Slováků.
00:01'
Aktéři zápasu jsou již na ledě. Zní národní hymny. Nejprve česká, poté přijde na řadu domácí Slovensko.

Slovensko: Tomek (Riečický) – Rosandič (A), Čerešňák (C), Jánošík, Bučko, Ivan, Mudrák, Koch, Romančík – Liška, Krištof (A), Lantoši – Mucha, Sukeľ, Faško-Rudáš – Valach, Tamáši, Kollár – Honzek, Mikúš, Minárik.
Trenér: Craig Ramsey

Česko: Kváča (Lukeš) – Ščotka (C), Zábranský, Krejčík, Jeřábek (A), Sklenička, Jiříček, Kaňák, Budík – Smejkal, Holík, Blümel – Zdráhal, Černoch, Cienciala – Flek (A), Kodýtek, Kousal – Fridrich, Hladonik, Beránek – Lang.
Trenér: Kari Jalonen.
V půl třetí odpoledne přišla od vedení českého týmu následující zpráva: "Vzhledem k tomu, že se nám v týmu tento týden objevily dva pozitivní případy onemocnění covid-19 (obránce Michal Jordán, media manažer Ondřej Kalát), testujeme v rámci národního týmu všechny rizikové kontakty a jakákoliv další podezření chceme raději prověřit. Z těchto důvodu dnes absolvoval PCR test i asistent trenéra Libor Zábranský, který výsledek testu bude znát až ve večerních hodinách a z tohoto důvodu se nebude moct zúčastnit utkání Slovensko – Česko na zimním stadionu ve Spišské Nové Vsi. Vzhledem k absenci Martina Erata tak roli asistenta hlavního trenéra Kariho Jalonena na střídačce české hokejové reprezentace převezme pro dnešní zápas Kalle Kaskinen. Pokud bude výsledek PCR testu Libora Zábranského st. negativní, připojí se zpět k týmu a jako asistent trenéra absolvuje páteční trénink i sobotní utkání v Trenčíně."
Předpokládaná sestava Česka:

Kváča (Lukeš) – Ščotka, Zábranský, Krejčík, Jeřábek, Sklenička, Jiříček, Kaňák, Budík – Smejkal, Holík, Blümel – Zdráhal, Černoch, Cienciala – Flek, Kodýtek, Kousal – Fridrich, Hladonik, Beránek – Lang.
Slovensko:
Slováci jsou senzačními bronzovými medailisty z OH v Pekingu. Od té doby zatím žádný zápas nesehráli. Trenér Craig Ramsey už dostal pro světový šampionát několik omluvenek. Nepřijede olomoucký brankář Branislav Konrád, omluvili se také útočníci Libor Hudáček a Pavol Skalický. Nejistá je pak účast mladoboleslavského Miloše Kelemena a bývalého třineckého obránce Martina Gernáta. Oba hráče trápí zdravotní problémy. Podle reprezentačního manažera Haščáka je tak půl na půl také příjezd důležitých útočníku Petera Cehlárika a Marka Hrivika. Z bronzových medailistů z OH nechybí v aktuálním výběru šestice hráčů. Brankáři Patrik Rybár s Matejem Tomkem a dále obránci Michal Čajkovský, Peter Čerešňák a Mislav Rosandič a brněnský útočník Michal Krištof. K dispozici je už také zadák Christián Jaroš z New Jersey Devils.

Brankáři:
Patrik Rybár (Dinamo Minsk, KHL), Denis Godla (HC Verva Litvínov), Matej Tomek (HC Kometa Brno)

Obránci:
Martin Bučko, Michal Ivan, Mislav Rosandič (všichni Bíli Tygři Liberec), Peter Čerešňák (HC Škoda Plzeň), Christián Jaroš (New Jersey Devils, NHL), Michal Čajkovský (Sibir Novosibirsk, KHL), Patrik Koch (HC Vítkovice Ridera), Dávid Mudrák (HK Dukla Ingema Michalovce)

Útočníci:
Martin Faško-Rudáš (Bíli Tygři Liberec), Andrej Kollár, Michal Krištof (oba HC Kometa Brno), Róbert Lantoši (Linköping, SWE), Adam Liška (Severstaľ Čerepovec, KHL), Tomáš Mikúš (HC Energie Karlovy Vary), Jakub Minárik, Marek Valach, Samuel Honzek (všichni HK Dukla Trenčín), Miroslav Mucha (Lake Superior University, NCAA), Matúš Sukeľ (HC Verva Litvínov), Alex Tamáši (HC´05 Banská Bystrica)
Česko:
Čeští hokejisté absolvují první přípravu pod vedením finského trenéra Kariho Jalonena. Ten zatím odkoučoval čtyři přípravné duely. Nejprve si jeho svěřenci dvakrát poradili s Rakouskem, ve Znojmě soupeře přehráli 5:1, z rakouského ledu si pak odvezli výhru 4:1. Poté je čekalo v Chomutově Německo. Po hladkém vítězství 6:2 přišel v odvetě gólový půst a porážka 0:2.

Trenéři mají momentálně k dispozici hráče z české Extraligy (samozřejmě kromě finalistů ze Sparty a Třince), KHL a finské nejvyšší soutěže. Probíhajícího kempu v Ostravě se nezúčastní obránce Michal Jordán, jehož dočasně vyřadil pozitivní test na Covid. Defenzivní řady naopak rozšířil Richard Nedomlel z hradeckého Mountfieldu. Dobré zprávy hlásil manažer Petr Nedvěd, který se vrátil z inspekční cesty ze zámoří. Podle něho budou už pro Švédské hry k dispozici hokejisté z NHL, kteří nepostoupí do play-off. Jména specifikovat nemohl, nicméně už dříve svůj zájem reprezentovat potvrdil například Tomáš Hertl ze San Jose.

Aktuální soupiska českého týmu:

Brankáři:
Aleš Stezka (HC VÍTKOVICE RIDERA), Petr Kváča (Bílí Tygři Liberec), Štěpán Lukeš (HC Energie Karlovy Vary)

Obránci:
Jan Ščotka (JYP Jyväskylä, Finsko), Michal Jordán (Amur Chabarovsk, KHL), Vojtěch Budík, Lukáš Kaňák, David Jiříček (všichni HC Škoda Plzeň), Jakub Krejčík (Dinamo Minsk, KHL), David Sklenička (Kärpät Oulu, Finsko), Libor Zábranský mladší (Jukurit, Finsko), Jakub Jeřábek (Spartak Moskva, KHL), Richard Nedomlel (Mountfield HK)

Útočníci:
Ondřej Beránek, Jiří Černoch, Jakub Flek, Jan Hladonik (všichni HC Energie Karlovy Vary), Petr Holík (HC Kometa Brno), Petr Kodýtek, Martin Lang (oba HC Škoda Plzeň), Patrik Zdráhal (HC VERVA Litvínov), Petr Fridrich (HC VÍTKOVICE RIDERA), Matěj Blümel, David Cienciala (oba HC Dynamo Pardubice), Adam Klapka (Bílí Tygři Liberec), Jiří Smejkal (Lahti, Finsko), Pavel Kousal (BK Mladá Boleslav)
Vítám tu všechny hokejové příznivce! Příprava českých hokejistů na blížící se MS ve Finsku pokračuje dvojzápasem proti Slovensku, který je součástí Euro Hockey Challenge. Já Vás provedu prvním utkáním, které se odehraje ve čtvrtek ve slovenské Spišské Nové Vsi.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.