Závěrečný nápor ještě přinesl několik sražených střel, ale žádná z nich si nenašla cestu za Pavelcova záda. Český tým tak vítězí i ve třetím utkání letošního turnaje Karjala, který vyhrává poprvé v historii a hned bez ztráty jediného bodu.

Výhra se ale nerodila lehce. Rozhodovaly přesilovky, které v první třetině Češi využili hned dvakrát. Nejprve skóroval Irgl po krásné samostatné akci, následně se trefil ranou od modré Kindl. Za Rusko snížil ve druhé části přesnou ranou Medvěděv, ale na víc už se Rusové nezmohli.

Loučím se s vámi tedy s konstatováním, že česká reprezentace vítězí v utkání s Ruskem 2:1 po základní hrací době a přeji hezký zbytek soboty. Nezapomeňte také sledovat dnešní druhý zápas finského turnaje, ve kterém se představí proti domácímu týmu výběr Švédska.
60:00
59:35
Češi se dostávají ven z pásma, ale Rusové okamžitě sbírají puk.
59:20
Barulin odjíždí z branky a Rusko to zkusí v šesti bez brankáře!
58:28
Rusové jsou na kotouči a zakládají další útočnou akci.
58:19
Dnešní utkání sleduje 7 869 diváků!
57:44
Češi chytře posouvají puk ven ze třetiny a můžou vystřídat.
56:53
Na pravé straně se utrhl Kazjonov a střelou zápěstím zkusil štěstí. Opět marně.
56:43
Teď už se ale hra stěhuje před Barulina.
56:37
Alexandrovovu přihrávku ve středním pásmu protečoval Makarov. Zakázané uvolnění se tedy pískat nebude.
55:25
Denisov střílel od modré dobře mezi nohy českého brankáře, ale Pavelec stihl zaklapnout betony a střelu vyrazil.
54:45
Zakázané uvolnění českého týmu přesouvá hru zpět do obranného pásma českého týmu.
54:09
Po další akci ruského týmu Pavelec raději schoval puk a přerušil hru. Oba týmy střídají.
53:45
Medvěděv se teď dostal ke třem zajímavým střelám během ruské přesilovky. Dvakrát zasáhl Pavelec, napotřetí nezamířil ruský obránce přesně a branku minul. Češi jsou opět v plném počtu.
52:35
Češi sice nedokázali vyhodit, ale puk se dostává na chvíli alespoň do středního pásma.
52:08
Přihrávka rukou a rozhodčí vykazují hru do středního pásma.
51:38
Teď už to bude vyloučení. Filip Novák (CZE) si odsedí 2 minuty za nedovolené bránění.
51:25
Kuzněcov se hnal do úniku, ale Šmíd ho dokázal zastavit. Podle ruského hráče nedovoleně, ale hraje se dál.
50:44
Po dalším zákroku Pavelce se Rusové stěhují do českého pásma.
49:24
Čáslava s Polákem teď zkusili překvapit Barulina od modré, ale neuspěli.
48:30
Averin ani nadvakrát Pavelce nepřekonal. Poté se dostal k zakončení na druhé straně také Petružálek, ale ani on neuspěl.
47:15
Po skvělé kombinaci českého týmu se dostal do samostatného úniku Jan Kovář. Jeho střelu ale Barulin vyráží! Teď mohl Kovář přidat pojistku na české vedení.
46:30
Irgl se s velkou dávkou štěstí opět dostal s pukem až k Barulinovi. Tentokráte byl už ale ve velkém úhlu a skórovat se mu nepodařilo.
45:50
Ztečovaná přihrávka napříč středním pásmem končí mezi diváky.
45:13
Ani následná Denisovova střela od modré neslavila úspěch. Pavelec zasahuje a bude s vhazovat v českém pásmu.
45:08
Chudinov se dostal mezi kruhy a přestože měl dostatek času, Pavelce překonat nedokázal.
44:41
Tlustého zadovka před brankou nikoho nenašla a Rusové mohou dopředu.
43:28
Hra se přelévá ze strany na stranu. Oba týmy zatím dobře brání střední pásmo a nepouští soupeře do šancí.
42:46
I po dalším nahození českého týmu Barulin přerušuje.
42:37
Nepřesná rozehrávka ruského týmu.
42:08
Hertl v útočném pásmu našel Nedvěda, který v zajímavé pozici trefil jen Barulinův beton.
41:31
Svobodovo nahození Barulin raději přikryl, a přerušil tak hru.
41:16
Vhazování ve středním pásmu získává český tým.
40:51
První zákrok Pavelce si po pauze vynutil svým zakončením Petrov.
40:29
Medvěděv s Nikulinem zakládají první útok Ruska ve třetí třetině.
40:01
Oprava druhé branky českého týmu. Za střelce byl označen Jakub Kindl, asistoval mu Zbyněk Irgl.
Druhou část vyhrávají Rusové. Jedinou trefu obstaral parádní ranou při přesilové hře Jevgenij Medvěděv, kterého našel ideálním pasem přes celou útočnou třetinu spoluhráč Kokarev. Čeští hráči si moc šancí v útoku nepřipravili, ale nutno přiznat, že v úvodu druhé třetiny přestáli bez úhony dlouhou čtyřminutovou přesilovou hru hostů. To když hokejkou zasáhl Tarasenka do obličeje Ladislav Šmíd. Stále ale drží vedení a míří za historicky prvním triumfem na poháru Karjala. Ten se totiž české reprezentaci nikdy v historii vyhrát nepodařilo.
40:00
39:21
Vondrka spěchal za vyhozeným pukem do útočné třetiny. Těsně před českým hráčem ale stihl zasáhnout Nikulin, který tak odvrátil možné nebezpečí.
38:28
Čáslava vybojoval puk v souboji s Petrovem.
37:31
Kovář se už po vypršení přesilovky dostal ke střele mezi kruhy. Tísněn soupeřem ale nedokázal zakončit ideálně a branku Barulina neohrozil.
36:52
Po dalším vyhození dostřídávají i obránci.
36:23
Rusové vyhodili a stihli prostřídat útočníky.
35:19
Novákova přihrávka našla na útočné modré zcela volného českého hráče. Ten byl faulován, a Jurij Alexandrov (RUS) si tak odsedí dvě minuty na trestné lavici.
34:57
Šipačjovovo nahození Pavelec chytá a přerušuje hru.
34:35
Po závaru před českou brankou se do menší šarvátky zapletli Kindl s Tichonovem. Pokračuje se ale bez vyloučení.
33:43
Rusko právě vstřelilo branku!
Rusové snižují. Po křižné přihrávce přes české obranné pásmo od Kokareva se do střely z první položil JEVGENIJ MEDVĚDĚV a poslal puk za záda českého brankáře! 2:1. Asistence: Ilja Nikulin, Denis Kokarev.
32:45
Tarasenko si natáhl puk z pravé strany mezi kruhy, byl faulován ale v pádu ještě stihl vypálit a pořádně protáhl Pavelce. Na toho okamžitě napadali všichni čeští hráči, a přerušili tak hru. Dvouminutový trest za zmiňované podražení Tarasenka si pak odsedí Ladislav Šmíd (CZE).
31:51
Petružálek při přechodu do útočné třetiny o puk přišel.
31:02
Kindlovu nepřesnou rozehrávku napravil Petr Nedvěd, který okamžitě zabral dozadu a získal puk zpět.
30:36
Čáslavovu přihrávku podél mantinelu zasáhl jeden z ruských hráčů přímo ze střídačky. Následuje vhazování ve středním pásmu.
29:58
Bude se vhazovat před Barulinem.
29:41
Krejčíkova rána zamířila jen do mantinelu za brankou, který pořádně zaduněl. Rusové se dostávají ze třetiny a můžou si konečně oddychnout.
28:32
První formace českého týmu teď pořádně točí ruskou obranu.
27:41
Kindl dobře vystihl ruskou kombinaci kolem české branky, zachytil přihrávku a vyvezl puk ze třetiny.
26:52
Po čtyřminutovém trestu se Tlustý vrací na led a Češi jsou kompletní.
26:53
Skvělý zákrok lapačkou teď vytáhl Ondřej Pavelec, který zachytil Nikulinovu dělovku od modré čáry.
26:19
Po delší době se dostali do útoku také Češi. Novotný přejel modrou čáru a okamžitě vypálil. Barulin chytá.
25:21
Po zpětné přihrávce jednoho ze spoluhráčů to zkoušel přes ruku z velkého úhlu Anisimov. Pavelec si ale na jeho střelu počkal a puk schoval do lapačky.
24:42
Češi se dostali dokonce do přečíslení 3 na 2, ale nedokázali z něj zakončit. Hra se přesouvá zpět před Pavelce.
24:13
Další vyhozený kotouč. Rusům se tato přesilovka zatím moc nedaří.
23:47
Tarasenko chybuje a nepřesnou přihrávkou na obránce posílá puk až k vlastní brance.
23:16
Hubáček vyhazuje a Češi míří na střídačku.
22:52
Šipačjov teď schytal u mantinelu ránu hokejkou do hlavy. Na trestnou lavici míří opět Jiří Tlustý (CZE), který za tento zákrok dostává 2+2 minuty.
22:16
Kovářovi puk při přechodu do pásma uskočil a dopředu míří opět Rusové.
21:46
Posunutá branka přerušila útočné snažení českého týmu. Nakládalova dorážka tak přišla až po odpískání.
20:47
Dadonov nebezpečně nahazoval puk do brankoviště zpoza branky. Pavelec ho ale dokázal odpálit do bezpečí.
20:20
Rusové jsou v útočné třetině. Bude vhazovat před Pavelcem.
20:01
Začátek druhé třetiny stráví Jiří Tlustý na trestné lavici. Z jeho vyloučení ještě zbývá 42 vteřin.
První dvacetiminutovka vyšla mnohem lépe českému týmu. Stejně jako Rusko dostal k dispozici dvě přesilové hry, ale na rozdíl od soupeře je dokázal obě zužitkovat.

Nejprve se prosadil v deváté minutě Zbyněk Irgl, který po sólovém průniku přes ruskou obranu blafákem překonal i brankáře Barulina. Druhou branku přidali čeští hokejisté až dvě minuty před koncem první části. To v další přesilovce vložil Tlustý do Kindlovi rány čepel tak šťastně, že puk nasměroval do horního růžku ruské branky a nechal soupeřova brankáře opět bez šance.

Rusové byli nejblíže brance ve vlastní přesilovce v úvodu utkání. To když nastřelil spojnici Pavelcovy branky Šipačjov.
20:00
19:48
Po dalším snažení Ruska Češi opět vyhazují.
19:09
Zajímavá kombinace v českém pásmu končí opět nepřesnou přihrávkou a vyhozením kotouče přes celé hřiště.
18:42
Jiří Tlustý (CZE) ještě v závěru první třetiny oslabuje český tým. Dostává menší trest za hákování.
18:30
Kuzněcov zkusil překvapit Pavelce střelou přes obránce, ale také neuspěl.
18:17
Svobodova zajímavá střela z levé strany skončila na Barulinově vyrážečce.
17:38
Česko právě vstřelilo branku!
Druhá využitá přesilovka pro český tým. Od modré čáry natáhl po Irglově přihrávce ke střele z první JAKUB KINDL, před Barulinem navíc dobře clonil Jiří Tlustý, a ruský brankář se za pukem jen ohlédl! Ten zapadl do horního růžku jeho branky. 2:0. Asistence: Zbyněk Irgl.
17:29
Rusové vyhazují, ale Češi se ihned stěhují zpět do pásma.
16:23
Česká první formace teď chvíli pořádně motala ruskou obranu a vše vyústilo kromě několika zajímavých střel také ve faul Denise Denisova (RUS), který si odsedí dvě minuty za nedovolené bránění.
14:57
Jeden z českých hráčů se dostal do mezikruží odkud pořádně protáhl brankáře Barulina. Ten puk jen vyrazil k volnému Kindlovi, na kterého zívala odkrytá branka. Český hráč ale pod padajícím Barulinem nedokázal zakončit přesně.
14:37
Kazjonov trefil při nahození do pásma jen rozhodčího a Češi opět získávají kotouč.
14:03
Nakonec se na levém křídle utrhl Vondrka, v rychlosti ještě zkusil potáhnout puk a obstřelit Barulina, ale ten jeho záměr přečetl a zasahuje.
13:27
Šipačjovův pokus úspěch neslavil a do útoku mohou Češi.
12:36
Na druhé straně zasáhl také Barulin, takže hra bude pokračovat v ruském obranném pásmu.
12:23
Teď to zkoušel Kokarev z otočky kousek před českou brankou. Pavelec opět pozorný.
12:10
Kokarev od mantinelu namazal na střelu rozjetému Kazjonovovi, ten ale z dobré pozice nastřelil jen Pavelcův nastavený hrudník. Český brankář už pak neměl problém s přikrytím kotouče.
11:43
Rusům se vůbec nedaří přechod přes střední pásmo.
10:59
Čáslava po nahození na Barulina dojel až k brankovišti, kde si musel vytrpět lehké postrkování od obránců soupeře. Bude se vhazovat po pravici ruského gólmana.
10:26
Rusové vyhazují na zakázané uvolnění.
09:48
Kuzněcov při přechodu do útočného pásma přišel o puk, ten pak skončil pod Pavelcovou lapačkou.
08:45
Vypadalo to, že budou mít Češi problém dostat se zpět do pásma, ale celou situaci vzal na sebe nakonec ZBYNĚK IRGL, který si to namířil skrze ruské obránce přímo před Barulina a forhendovým blafákem kotouč zasunul do branky! 1:0. Bez asistence.
08:05
Kindlova rána od modré propadla Barulinovi skrze výstroj a kotouč pak doskákal jen centimetry vedle pravé tyče ruské branky!
07:40
Sergej Plotnikov (RUS) si jde na dvě minuty zchladit hlavu. Provinil se nedovoleným bráněním.
07:23
Nikulin vyváží kotouč z vlastní třetiny.
06:35
Kovář se Svobodou se dostali až před Barulina. Přihrávku mezi českými útočníky ale dokázal jeden z ruských obránců srazit za branku.
05:52
Český tým je opět kompletní. Přesilovou hru tak i přes jednu obrovskou šanci Šipačjova ustál.
05:39
Šipačjov nastřelil břevno české branky! Poskakující puk nakonec čeští obránci dokázali vyhodit ven z pásma.
05:16
Rusové teď krásnou kombinací rozebrali českou obranu, ale nevyšla jim finální přihrávka a Češi opět vyhazují.
04:34
Český tým vyhazuje a pospíchá vystřídat.
04:17
Chudinovova rána od modré si cestu do branky nenašla, ale Rusové pokračují v náporu.
03:52
Jakub Krejčík (CZE) je prvním vyloučeným hráčem utkání. Dostává dvouminutový trest za podražení.
03:28
Birjukov zakládá další útok Sborné.
02:34
Rusové byli v přechodu do útočné třetiny opět nepřesní. Ofsajd následuje vhazování ve středním pásmu.
02:13
Hraje se u mantinelu za Barulinovou brankou.
01:48
Bělovova nepřesná přihrávka vyústila v zakázané uvolnění.
01:18
Šipačjovův pokus z pravé strany k Pavelci nedoletěl. Rusové ale pokračují v útočné snaze.
00:43
Český tým střídá a zakládá další útočnou akci zpoza vlastní branky.
00:22
Tlustý zabojoval a protáhl se s kotoučem do útočného pásma.
00:01
Na hrací plochu postupně nastupují rozhodčí a oba dnešní soupeři. Zbývá si ještě vyslechnout státní hymny obou zemí a zápas může začít.
Český tým se v HK aréně s Ruskem už jednou utkal. Čtvrtfinále mistrovství světa 2003, které tehdy hostilo Finsko, skončilo vítězstvím 3:0 pro české barvy.
Zmiňovaný dvaadvacetiletý Sergej Plotnikov působil v minulých letech mimo jiné například s českým reprezentantem Jakubem Petružálkem v týmu Amur Chabarovsk. Před letošní sezonou se tento hráč přesunul do obnoveného klubu Lokomotivu Jaroslavl.
Zatímco český tým nastupuje do dnešního utkání v naprosto totožné sestavě jako ke včerejšímu zápasu s Finskem, ze sestavy Ruska vypadl kvůli včerejšímu trestu ve hře Nikolaj Žerděv, kterého na pravém křídle první formace nahradil Sergej Plotnikov.

Česko: Pavelec (Salák) - Šmíd, Krejčík, Čáslava, Novák, Kindl, Nakládal, Galvas - Tlustý, Pech, Nedvěd (C) - Vondrka, Koukal, Petružálek - Hubáček (A), Novotný (A), Irgl - Svoboda, Kovář, Hertl.

Rusko: Barulin (Bobrovskij) – Medvěděv, Nikulin (C), Rjasenskij, Bělov, Čudinov, Denisov, Birjukov, Alexandrov – Dadonov, Anisimov, Plotnikov – Petrov, Šipačjov, Kuzněcov – Makarov, Tichonov, Tarasenko – Averin, Kazjonov, Kokarev.

Rozhodčí: Boman, Kaukokari – Pesonen, Sormunen.
Český tým se v přímém souboji se zatím druhým Ruskem utká o historicky první triumf na finském turnaji Karjala pořádaném v rámci hokejového seriálu Euro Hockey Tour.

Opět by měl také v brance české reprezentace nastoupit Ondřej Pavelec, který by z důvodu možného návratu do NHL v průběhu sezony mohl přijít o další reprezentační turnaje, a dostává tak přednost před Salákem. V pátečním duelu s domácím Finskem se představil liberecký brankář ve skvělém světle a ustráženým čistým kontem zajistil svému týmu druhou výhru.

Rusové se mohli v pátek také radovat z plného bodového zisku. V odpoledním utkání totiž poměrem 3:2 porazili výběr Tří korunek, který tak zůstává na nule. Pro celkové vítězství na turnaji musí Sborná v dnešním utkání opět naplno bodovat, jinak připadne prvenství České republice.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.