Po dvojzápase s Finskem (2:3 a 4:1) čeká český národní tým příští týden souboj se Švédskem, se kterým změří síly 27. a poté 29. dubna, a již 3. května naši v generálce před nadcházejícím mistrovstvím světa změří síly s Kanadou. Pro dnešek je to vše. S konstatováním, že Česko v odvětě Euro Hockey Tour prohrálo na ledě Finska 4:1 a jediný gól našeho týmu vstřelil Jiří Sekáč, se s Vámi loučí Tomáš Reiner.
Nejlepší hráči utkání:

Michal Kempný (CZE) 0+0
Markus Granlund (FIN) 1+2
Finové si pohlídali dvoubrankový náskok z velice atraktivní prostřední části utkání a navíc ho ještě navýšili poté, co se krátce po druhé přestávce prosadil Tommi Kivistö. Finsko tedy oplácí Česku čtvrteční porážku 2:3. Konečný výsledek. Finsko 4 Česko 1.
59:59
Fanoušci Finska už vstali, aby potleskem poděkovali svým hráčům za předvedený výkon.
59:21
Rantanen se pokusil vstřelit pověstného "bůra" střelou z levého křídla, Pavel Francouz ale jeho pokus od mantinelu vyrazil.
58:00
Do konce dnešního utkání zbývají odehrát dvě minuty a Finové dnes oplatí českému týmu čtvrteční porážku 2:3 i s úroky.
57:27
Kousal dobře vypálil z levého kruhu pro vhazování, jenže na přední tyči našel pouze výstroj připraveného Mikka Koskinena.
57:10
Pavel Francouz vyvolal vzrušení v hledišti poté, co nebezpečný skákavý puk po nahození Finů vyrážečkou na poslední chvíli vyrazil mimo.
56:24
Červenka krásnou přihrávkou z pravého křídla a ostrého úhlu našel před bránou Kubalíka, který se tváří v tvář Koskinenovi snažil zamířit mezi jeho betony, ve své snaze ale neuspěl, stejně jako dorážející Jarůšek!
55:06
Petr Zámorský na pravém křídle vypálil od modré čáry na bližší tyč, Mikko Koskinen byl ale připraven a jeho pokus vyrážečkou vytěsnil do rohu ledové plochy.
54:14
Utkání pomalu ale jistě spěje ke svému konci a s českým týmem to nevypadá vůbec dobře. Naši sice měli několik slibných šancí, jenže na rozdíl od Finů nejsou v koncovce tak produktivní.
53:22
Tomi Sallinen nabral na levém křídle, Tomáš Voráček ho ale dokázal stíhat a v rozhodujícím okamžiku ho vytlačil do rohu.
53:06
Češi tvrdě vypálili na pravé straně útočného pásma od modré čáry a Mikko Koskinen si připsal úspěšný zákrok poté, co jeho střelu vyrážečkou vyrazil mimo.
52:54
Jarno Koskiranta zpracovával přihrávku svého spoluhráče z pravého křídla mezi kruhy pro vhazování, puk se mu ale zamotal pod bruslemi a do zakončení se nedostal.
52:20
Kundrátek před zhruba třiceti sekundami nebezpečně vypálil z pravého kruhu pro vhazování na vzdálenější levou tyč, jeho pokus letící těsně nad ledem byl ale zablokován, stejně jako následná dorážka Kousala z opačné strany útočného pásma.
51:11
Finsko úvodní tlak českého národního týmu v přesilové hře přečkalo bez úhony a puk podél hrazení u střídaček vyhodilo za bránu Pavla Francouze.
50:26
Topi Jaakola (FIN) dostal menší trest, 2 minuty vysoká hůl.
50:04
Kašpar s Koukalem vyrazili do rychlého protiútoku, krátce za útočnou modrou čarou ale jejich kombinaci přerušila nepřesná přihrávka.
49:33
Finové se na pravém křídle v blízkosti střídaček vydali do útočného pásma a jejich následnou akci zastavil špatný přechod přes modrou čáru. Postavení mimo hru.
48:00
Jeden z Finů se mohl řítit sám na bránu, jenže Kolář ho dokázal vleže skvěle rozhodit a domácí hokejista po ztrátě stability skončil na ledě. To byl obranný zákrok za pět minut dvanáct.
47:48
Petr Zámorský krásně vypálil na levém křídle od modré čáry a jeho pokus těsně nad ledem mířil k levé tyči, Mikko Koskinen ale dokázal reagovat a puk sevřel mezi vyrážečkou a tělem!
47:38
Kašpar dvakrát vypálil a jeho druhá střela z levého kruhu pro vhazování mířila mezi betony Mikka Koskinena, ten ale předvedl pěkný zákrok a po rychlém zakleknutí puk zastavil. Martin Zaťovič se snažil dostat k dorážce marně.
45:57
Český tým se po inkasovaném gólu nadechl k menšímu tlaku, jenže z něho nedokázal vytěžit žádnou nebezpečnou střelu či šanci.
44:25
Finsko právě vstřelilo branku!
TOMMI KIVISTÖ překonává Pavela Francouze počtvrté tvrdou střelou od modré čáry a Finsko vede nad Českem již 4:1!! Tommi Kivistö napřáhl na modré čáře k pořádně pumelici a jeho následná střela s příklepem vymetla přesně levý horní roh brány, div, že neprotrhla síť. Asistence: Mikko Rantanen, Leo Komarov.
43:37
Čeští fanoušci opět dávají vědět o své přítomnosti pokřiky: "Češi, Češi!".
42:29
Jere Sallinen si z pravého křídla nebezpečně sjížděl před bránu, nakonec ho ale dvojice českých hráčů od puku dokázala odstavit a před bránou nebyl žádný z Finů, který by volný kotouč usměrnil mezi tři tyče.
41:25
Kempný se během pár sekund dostal ke dvěma střelám, z nichž první byla přizvednuta do ochranné sítě a ta druhá ihned po vhazování zamířila z levého kruhu pro vhazování vedle vzdálenější pravé tyče.
40:43
Topi Jaakola nebezpečně vypálil v úvodu třetí části dnešního utkání, jeho střela od modré čáry ale zamířila vedle pravé tyče a Pavel Francouz zasahovat nemusel.
40:01
Třetí třetina začne přibližně v 15:51.
Finsko na začátku druhé třetiny využilo přesilovou hru 5 na 3 a zásluhou krásné branky Juusa Hietanena se ujalo vedení, na které na opačné straně odpověděl k naší radosti po nádherné kolmé přihrávce střelou z mezikruží Jiří Sekáč. Zbytek prostřední části ale patřil Finům, kteří odskočili na rozdíl jedné branky zásluhou Markuse Granlunda, a jejich vedení krátce před druhou přestávkou poté navýšil v oslabení Topi Jaakola. Skóre po 40 minutách. Finsko 3 Česko 1.
40:00
39:46
Finsko se nadechuje v závěru druhé třetiny k velkému tlaku, ten už ale snad čeští hokejisté přečkají.
38:29
Finové poprvé v utkání usedli na trestnou lavici, místo vyrovnávacího gólu ale český tým potřetí v utkání inkasoval a krátce před koncem prostřední části prohrává v Kouvole 3:1.
37:23
TOPI JAAKOLA se prosazuje v oslabení a posílá Finsko poprvé v utkání do dvoubrankového vedení!! Topi Jaakola po vyhraném vhazování Finů na pravém křídle vypálil z vrcholu mezikruží pod horní tyč a jeho střelu nepříjemně tečoval Jiří Sekáč, od něhož se puk odrazil do opačného levého horního rohu brány nad lapačkou bezmocného Pavla Francouze, který pouze bezmocně pokrčil rameny. Asistence: Markus Granlund.
37:07
Kousal se málem prodral v mezikruží do samostatného úniku, jeden z dvojice finských hokejistů mu ale na poslední chvíli puk vypíchl a odclonil ho od rohu ledové plochy.
35:32
Jesse Virtanen (FIN) dostal menší trest, 2 minuty sekání.
34:43
Martin Zaťovič na levém křídle vypálil z ostrého úhlu, a přestože jeho následná střela zápěstím mířila vedle vzdálenějšího pravého horního rohu brány, brankář Mikko Koskinen hrábl po puku a ukryl ho ve své lapačce.
33:57
Gulaš před pár sekundami pěkně vypálil z pravého kruhu pro vhazování, jenže jeho následnou střelu přizvedl do ochranné sítě dobře se vracející Hietanen.
33:34
Doudera se ocitl v blízkosti vlastní brány v nedbalkách, nakonec ale svou chybu dokázal napravit a o mantinel za svatyní Pavla Francouze rozehrát.
32:53
Jere Sallinen, člen třetího útoku finské reprezentace, vypálil z pravého kruhu pro vhazování pod horní tyč, Pavel Francouz ale předvedl svou bleskovou reakci a ukryl puk po pěkném zákroku pro diváky v lapačce.
32:34
Domácí fanoušci po vstřelení druhé branky svého týmu ožili a halou v Kouvole se rozléhá pokřik: "Suomi, Suomi!".
31:06
MARKUS GRANLUND střílí gól a vrací Finům ztracené vedení!! Mikko Rantanen se nádherně uvolnil v levém rohu útočného pásma a poté našel zpětnou přihrávkou Markuse Granlunda, který pod vyrážečkou Pavla Francouze z levého kruhu pro vhazování zamířil ke vzdálenější pravé tyči. Asistence: Mikko Rantanen.
30:58
Dnešní utkání sleduje 5123 diváků.
29:33
Martin Zaťovič se vrátil zpět na led a český tým hraje v plném počtu. Finové měli k dispozici druhou přesilovou hru, tu se jim ale na rozdíl od té první 5 na 3 využít nepodařilo.
28:20
Domácí Finsko si v rychlém sledu vytvořilo dvě slibné šance, před předchozí šancí totiž nepříjemně dva hráči Suomi u levé tyče doráželi puk za záda Pavla Francouze, který neměl puk pod kontrolou, svou úlohu ale nakonec splnil na jedničku.
27:50
Finové nepříjemně vypálili z vrcholu levého kruhu pro vhazování a Pavel Francouz měl co dělat, aby jejich střelu mířící do vzdálenějšího pravého horního rohu vyrazil levým ramenem!
27:29
Martin Zaťovič (CZE) dostal menší trest, 2 minuty hákování.
26:55
Roman Červenka na pravém křídle prokázal svou velkou rychlost a z ostrého úhlu poté posílal puk před bránu, kde hledal Kubalíka, ten se ale do zakončení nedostal poté, co před ním Mikko Koskinen přikryl puk rychle lapačkou.
26:36
Hra byla přerušena a na řadu přichází po vyrovnávacím gólu Jiřího Sekáče, který vstřelil v národním týmu svůj třetí gól, přichází na řadu krátká reklamní přestávka.
34:11
Česko právě vstřelilo branku!
JIŘÍ SEKÁČ zakončil nádhernou kombinaci českého týmu a vyrovnává na 1:1!! Jiří Sekáč si mezi kruhy pro vhazování najel na krásnou kolmou přihrávku Petra Zámorského a parádní střelou nad pravým betonem Mikka Koskinena zamířil přesně k levé tyči. Asistence: Petr Zámorský, Petr Holík.
25:31
Čeští hokejisté po varování Wärna vyrazili do rychlého protiútoku, ten ale vzápětí na levém křídle zastavilo postavení mimo hru.
24:53
Michal Jordán prověřil pozornost Mikka Koskinena střelou z levého křídla, finský brankář byl ale připraven a puk ukryl ve své výstroji.
23:35
Finové napřáhli na pravém křídle k nebezpečné ráně, která těsně nad ledem mířila k přední tyči, Pavel Francouz proti ní ale na poslední chvíli vytasil svůj levý beton, kterým puk vytěsnil za bránu!
22:58
Český tým sice hraje v plném počtu, přesilovou hru 5 na 3 se mu ale přečkat nepodařilo. Juuso Hietanen to trefil báječně a Finsko vede nad našimi hokejisty krátce po začátku druhé třetiny 1:0.
20:57
JUUSO HIETANEN střílí nádherný gól a v přesilové hře 5 na 3 posílá domácí Finy do vedení 1:0!! Leo Komarov rozdal puk doleva na Juusa Hietanena, který krásnou střelou z kruhu pro vhazování vymetl bližší levý horní roh Francouzovy brány. Asistence: Markus Granlund.
20:07
V Kouvole začala prostřední část utkání mezi Finskem a Českem a domácí hráči si po několika sekundách vytvořili obrovskou šanci! Markus Granlund nebezpečně vypálil a po zákroku Pavla Francouze se v blízkosti levé tyče dostal k dorážce Hietanen, ale i s jeho pokusem si český brankář poradil.
20:01
Hokejisté obou týmů už se chystají k návratu na ledovou plochu a po začátku druhé třetiny budou dohrávat Finové přesilovou hru 5 na 3, která potrvá přesně minutu a 36 sekund.
Druhá třetina začne přibližně v 14:50.
Česko vstoupilo do odvetného utkání proti Finsku lépe a směrem vpřed byli čeští hokejisté velmi nebezpeční, škoda jen, že žádný z rychlých protiútoků a přečíslení nedotáhli do konce. Na druhou stranu ale obrana fungovala dobře a většinu střel Finů zablokovala. Domácí Finsko si vytvořilo slibné brankové příležitosti až v závěru první části, kterou navíc dohrávalo v přesilové hře 5 na 3, gól se ale ani jeho hráčům vstřelit nepodařilo. Skóre po první třetině. Finsko 0 Česko 0.
20:00
19:40
Tak to je hodně nepříjemná situace. Dvojice českých hokejistů Gulaš – Zámorský usedla na trestnou lavici a Finové budou mít k dispozici plnohodnotnou přesilovou hru 5 na 3!
19:36
Milan Gulaš se zbytečně ohnal po finském protihráčovi, který ho dohrál u mantinelu v blízkosti jedné z trestných lavic, a čepelí hole ho zasáhl po rychlé otočce do oblasti břicha. Zbytečný zákrok.
19:36
Milan Gulaš (CZE) dostal menší trest, 2 minuty sekání.
19:36
Petr Zámorský (CZE) dostal menší trest, 2 minuty hákování.
19:36
V blízkosti trestných lavic se odehrál ostrý souboj a poté šarvátka, během kterých si hráči obou týmů vyměnili několik peprných výrazů, které nelze publikovat.
19:25
Finové měli dlouho poskytnutou výhodu, zatím se během ní ale v poslední minutě utkání nedostali do žádné slibné šance.
18:41
Čeští fanoušci začali povzbuzovat národní tým a vzápětí se probudili také domácí příznivci. Konečně nějaká atmosféra dalo by se říci.
17:35
Roman Červenka mohl jako správný kapitán udeřit krátce před přestávkou, když na pravém křídle sám zakončil přečíslení českého týmu 3 na 1, jeho následný pokus zápěstím ale těsně minul bližší pravý horní roh Koskinenovy brány!
16:36
Tomáš Zohorna se ocitl mezi kruhy pro vhazování ve slibné brankové příležitosti, jenže jeho rychlá střela zápěstím zamířil z otočky vedle levé tyče. Koskinen se za jeho pokusem pouze ohlédl.
15:40
Ilari Filppula se ocitl ve slibné brankové příležitosti, když se po levém křídle protáhl kolem jednoho z českých obránců a poté se z úhlu snažil zamířit pod horní tyč, bránu Pavla Francouze ovšem těsně přestřelil!
15:11
Český tým během úvodních dvaceti minut odvetného utkání proti Finům zatím skvěle brání a velké množství střel je zablokováno.
14:20
Rony Ahonen zkusil vypálit z pravého kruhu pro vhazování, jeho pokus byl ale nepřesný a zamířil vedle bližší pravé tyče.
13:52
Kapitán finské reprezentace Tomi Sallinen nahodil puk z levého křídla na bránu Pavla Francouze, který si s jeho pokusem hravě poradil a po jeho zákroku přichází na řadu další krátká přestávka.
13:22
Kolář nedokázal zpracovat puk v blízkosti Koskinenovy brány a z nadějné příležitosti nakonec nebylo nic, přesto si nápaditá akce českých hokejistů po pravém křídle zaslouží pochvalu.
12:44
Oba kohouti usedli na trestnou lavici, rozhodčí se ovšem domluvili, že na hodinách se neobjeví nic, takže hra pokračuje v tradiční hře 5 na 5.
11:02
Teemu Hartikainen (FIN) dostal dvojitý trest, 2 minuty krosček plus 2 minuty hrubost.
11:02
Tomáš Voráček (CZE) dostal dvojitý trest, 2+2 minuty hrubost.
11:02
Hartikainen se pustil u střídaček do šarvátky s Voráčkem poté, co ho český obránce trefil ramenem do hlavy v době, kdy finský hokejista nebyl absolutně připraven na úder.
10:41
Obránce Salmela nahazoval puk od modré čáry před bránu na teč, jeho pokus ale srazil mimo jeden z českých hokejistů.
09:40
Kašpar na pravém křídle nabral dobrou rychlost a poté krásnou diagonální přihrávkou hledal před bránou Zaťoviče, který se dobře natáhl po jeho přihrávce, špičkou holí ji ale usměrnil vedle levé tyče Koskinenovy svatyně.
09:08
Pavel Francouz si hravě poradil s nahozením Leo Komarovem od modré čáry a ukryl puk ve své lapačce.
08:24
Odehráno je více než osm minut a na řadu přichází krátká komerční přestávka, během které si oba dva týmy mohou vydechnout.
08:00
Ze zápasu uplynulo úvodních osm minut a zatím se hra odehrává ve velmi svižném tempu. Zápas je velmi vyrovnaný a oba dva týmy zaznamenaly po jedné slibné šanci.
06:35
Zaťovič se po nádherné kombinaci dostal do velice slibné šance, jenže z blízkosti bránu minul. To je škoda! Zaťovič mířil k pravé tyči, jenže puk z jeho hole skončil mimo.
05:05
Gulaš krásně vypálil z pravého kruhu pro vhazování na bližší tyč, u ní si ale pohlídal prostor připravený finský brankář Koskinen, který si připsal druhý slušný zákrok, když střelu našeho útočníka hrudí vyrazil.
04:50
Jere Salinen se mezi kruhy pro vhazování prodíral do slibné šance, jenže se ocitl v kleštích dvou českých obránců, kteří ho o kotouč připravili.
03:05
Markus Granlund se snažil prosadit po pravém křídle, jenže čeští obránci ho nepustili do zakončení a útočník Vancouveru skončil s pukem za bránou Pavla Francouze, který zatím nemusel ani jednou zasahovat.
01:50
Zámorský odvedl v rohu obranného pásma skvělou práci a podařilo se mu před tvrdým nárazem jednoho z Finů rozehrát podél hrazení.
00:15
Češi vstoupili do utkání pořádně zostra a Kubalík se již během první minuty dostal do slibné brankové příležitosti, Koskinen byl ale připraven a jeho střelu z levého kruhu pro vhazování mířící do vzdálenějšího pravého horního rohu ukryl v lapačce!
00:01
Hokejisté obou národních týmů už jsou seřazeni na modrých čarách a před začátkem utkání následují národní hymny obou zúčastněných zemí. Po české národní hymně bude následovat ta finská.

Finsko: Koskinen (Metsola) – Jaakola (A), Hietanen, Salmela, Kivistö, Ahonen, Virtanen, Melart, Lehtonen – Komarov (A), Granlund, Rantanen – Erkinjuntti, Koskiranta, Jormakka – J. Sallinen, T. Sallinen (C), Hartikainen – Filppula, Malinen, Wärn – Saarela. Hlavní trenér: Kari Jalonen.

Česko: Francouz (Machovský) – Jeřábek, Jordán, Kundrátek, Kempný (A), Zámorský, Kolář, Doudera, Voráček – Jarůšek, Červenka (C), Kubalík – Kašpar, Koukal (A), Zaťovič – Sekáč, Urban, Holík – Gulaš, Kousal, T. Zohorna. – Vincour. Hlavní trenér: Vladimír Vůjtek.

Rozhodčí: Mikael Sjögvist, Andreas Harnebring (oba SWE) – Iikka Kiilunen, Pasi Nieminen (oba FIN).
Finsko:

Finové budou chtít proti Čechům zabránit před svými fanoušky druhé porážce v řadě a do zápasu nastoupí v silné sestavě. V prvním útoku budou trápit Pavla Francouze Leo Komarov z Toronta Maple Leafs společně s Markusem Granlundem, který hraje za Vancouver Canucks. První útok složený z hvězd kanadských týmů doplní Mikko Rantanen, který působí pro změnu v Coloradu Avalanche, v jehož dresu devatenáctiletý mladík odehrál letos devět zápasů.
Česko:

Hlavní trenér české reprezentace na rozdíl od čtvrtečního utkání proti Finsku udělá v sestavě několik změn. Do sestavy se nevyšli Josef Hrabal s Tomášem Vincourem, před nimiž dostali přednost Voráček a Urban, oba křestním jménem Tomáš. Poslední jmenovaný by se měl zařadit do třetí formace po boku Jiřího Sekáče a Petra Holíka. Do brány se postaví Pavel Francouz, který si prošel všemi reprezentačními kategoriemi a v A týmu působí od roku 2012.

Předpokládaná sestava:

Francouz – Jeřábek, Jordán, Kundrátek, Kempný, Zámorský, Kolář, Voráček, Doudera – Jarůšek, Červenka, Kubalík – Kašpar, Koukal, Zaťovič – Sekáč, Urban, Holík – Gulaš, Kousal, T. Zohorna.
Hokejisté české reprezentace budou v sobotu odpoledne krátce po obědě usilovat o triumf na letošním ročníku Euro Hockey Tour. Národní tým čeká po náročném přesunu z Oulu do Kouvoly odvetné utkání s Finskem, proti němuž hlavní trenér Vladimír Vůjtek udělá několik změn v útoku a jen jednu v obraně. První vzájemný duel vyzněl pro český tým, který zvítězil těsně 3:2. Utkáním mezi výběry Finska a Česka Vás s velkou radostí provede Tomáš Reiner.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.