Euro Hockey Tour -  ONLINE PŘENOS -  Finsko : Česko - 28. dubna 2018   12:00

Finsko
Finsko
13:38' Honka (Ikonen, Kiiskinen) • 16:33' Suomela (Riikola) • 40:53' Kiiskinen (Pesonen, Ikonen) • 51:15' Rajala (Sandell, Riikola) • 51:40' Kivistö (Manninen, Enlund)
5:2
(2:0, 0:1, 3:1)
Česko
Česko
30:15' A. Musil   • 55:26' R. Kousal  (Stránský)
Finsko
Tobias Björk, Mikael Holm – David Laksola, Anders Nyqvist (všichni SWE)
Scaniarinken, Södertälje
1577 diváků
Česko
Furch (Rittich) – J. Krejčík, D. Sklenička, D. Musil, Pyrochta, Hrbas, Pláněk, F. Pavlík – D. Kubalík, Faksa (A), Šťastný – H. Zohorna, Nečas, R. Kousal (A) – Frk, Chytil, Řepík (C) – M. Kaut, A. Musil, Stránský – Chlapík, Zadina.

Ode mne je to pro dnešek ze švédského Södertälje vše. Přeji vám pěkný zbytek víkendu a někdy příště se opět budu těšit, na počtenou.
Ohlas hlavního trenéra Josefa Jandače

„První třetina byla špatná, měli jsme v ní spoustu vyloučení, půlku jsme hráli v oslabení, dostali jsme v ní góly, které určily ráz zápasu. V druhé jsme se zvedli, vypadalo to daleko lépe, začali jsme se pohybovat a dotahovat souboje, udrželi jsme se víc v útočném pásmu. Možná jsme v ní mohli zápas srovnat, dali jsme kontaktní gól, ale při nástupu do třetí třetiny jsme udělali chybu hned v první minutě, soupeř odskočil na dva góly a pak jsme zase byli vyloučení. Jakmile nám utekli na rozdíl více gólů, tak už jsme s tím nemohli nic dělat."
Nejlepší hráči zápasu

Finsko – Janne Pesonen
Česko – Adam Musil
Střely na bránu v třetí třetině (celkem)

Finsko – 13 (27)
Česko – 4 (21)
Dnešní utkání mezi Finskem a Českem končí. Hokejisté ze severní Evropy měli převahu v první a třetí třetině, kdy svůj tlak korunovali brankami. Český celek se zvedl zejména v druhém dějství, ale jinak hrál na ledě až druhé housle. Svěřenci Lauri Marjamäkiho vítězí zaslouženě, hráči našeho národního týmu se budou muset z této porážky rychle otřepat, pokud chtějí zítra sehrát lepší zápas s Ruskem a získat nějaké sebevědomí před blížícím se Mistrovství světa v Dánsku.
59:55'
Fanoušci Finska děkují potleskem svým svěřencům, Češi se ještě dostali do jedné šance, ale rána Pláňka z vrcholu kruhů těsně minula levou tyč!
59:06'
Hokejisté Suomi nahodili puk za branku Furcha, kde jej získal Pláněk a po levé straně jej posílá dopředu.
Dnešní utkání sleduje 1577 diváků.
58:40'
Vyhození po pravém mantinelu zastavuje za svou klecí Husso, jenž v poklidu přihrává svým bekům.
58:13'
Finové kontrolují puk ve vlastní třetině a nikam nespěchají, Češi šli střídat, takže jejich rozehru nenapadají.
57:44'
Další souboj za brankou českého týmu tentokrát vyzněl v prospěch defenzívy bránícího celku.
57:16'
Fruch zastavuje černou pryž za svou bránou, jeho vyhození však zastavil Enlund a pohledem hledá najíždějící spoluhráče.
56:34'
Češi bojují s Finy o kotouč za bránou Hussa. Puk nakonec vydolovali, jenže Stránský ho z levé strany poslal vysoko nad břevno.
56:07'
Svěřencům Josefa Jandače se znovu nezdařila rozehrávka a po zakázaném uvolnění se bude znovu vhazovat před Furchem.
55:26'
Česko právě vstřelilo branku!
Češi snižují náskok soupeře! Po závaru v brankovišti se k odraženému puku dostal ROBERT KOUSAL a bekhendem jej poslal do sítě. Asistence: Matěj Stránský.
55:17'
Nečas vystřelil z levého kruhu, ale mířil poměrně dost nepřesně.
54:39'
Frk se dostal za útočnou modrou a rozehrál do pravého rohu, Finové se ale znovu bez větších potíží ubránili.
54:11'
Faksa neudržel hrací předmět u levého hrazení a hráči Suomi vyhazují. S rozehrávkou musí vypomáhat Furch.
53:53'
Střelec předchozí branky, Kivistö, nyní hákoval Kauta a odsedí si dvě minuty na trestné lavici.
53:13'
Pavlík rozehrává ve spolupráci s Pyrochtou akci českého mužstva po pravé straně. Její životnost sahala k útočné modré čáře.
52:58'
Svěřenci trenéra Jandače natlačili kotouč do brankoviště gólmana Hussa, po jeho zákroku následuje komerční brejk.
52:02'
Český tým se ještě nechce vzdát a po pravé straně vyráží kupředu s dalším útokem.
51:40'
Finsko právě vstřelilo branku!
Češi v dnešním duelu nestačí. TOMMI KIVISTÖ dostal přihrávku k levému mantinelu a okamžitě vypálil. Kotouč se skrz klubko hráčů před brankovištěm dostal až za záda Furcha a stav je 5:1! Asistence: Sakari Manninen, Jonas Enlund.
51:15'
Finové využívají početní výhodu a vedou už 4:1! Akci 2 na 1 řešil Sandell střelou, kterou Furch vykopl jen k TONIMU RAJALOVI, jenž uklidil touš do sítě! Asitence: Sami Sandell, Juuso Riikola.
51:06'
Češi už jsou ve čtyřech, jejich protivník se však i nadále hrne kupředu a ohrožuje jejich branku!
50:41'
Pesonen to zkusil z vrcholu pravého kruhu. Furch jeho ránu vyrazil před sebe a následně zametl kotouč holí.
50:15'
Finové se nadále drží v třetině soupeře a hledají vhodnou palebnou pozici, zdá se, že střílet budou opět beci.
49:49'
Riikola tvrdě vystřelil z levého kruhu, ale Furch jeho ránu do teploměru mezi rukou a tělem udržel!
49:38'
Finsko si zahraje 70 sekund přesilovky 5 na 3! Sklenička inkasuje 2+10 minut za krosček a na trestné lavici začíná být pěkně těsno, protože trest musí odsedět Zadina.
48:48'
Po vzájemném souboji jsou vyloučeni Antilla za držení a Stránský za hrubost. Český útočník dostává dvě minuty navíc, takže Finsko hraje přesilovku. Trest odpyká Chlapík.
48:48'
Ikonen přihrál zpoza brány na vrchol kruhů, kde se zjevil Näkyvä, jenž tvrdě vypálil. Jeho ostrý projektil jen těsně minul brankovou konstrukci českého týmu!
48:13'
Sklenička se zbavil Paloly, jenže následně přihrál Manninenovi, který drží puk u hrazení!
47:42'
Hala konečně ožívá a tábory obou fanoušků začínají fandit. Na ledě je ale k vidění jen spousta nepřesností.
47:07'
Husso vypomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou. Seveřané se po levém hrazení rychle dostali až za bránu Furcha, kde však o černou pryž přišli.
46:44'
Přihrávku Pesonena zpoza brány zachytil Kousal, ale přes útočnou modrou se s pukem nedostal.
46:07'
Filip Pavlík odzbrojil útočícího Palolu, jenže sám nediokázal vyhodit touš po pravém hrazení.
45:46'
Další rozehrávka končí za bránou Hussa, jenž signalizuje sudím zakázané uvolnění, které rozhodčí skutečně odpískali.
45:40'
Další výpad svěřenců Lauri Marjamäkiho zastavuje postavení mimo hru. Následuje tak buly u obranné modré České republiky.
45:11'
Kaut se po pravém mantinelu dostal až za klec protivníka, ale tam ho obrana Finů zdvojila a touš mu sebrala.
44:41'
Češi se osvobozují z tlaku protivníka jednoduchým vyhozením, které na druhé straně zastavuje gólman Husso.
44:13'
Finové chvíli pracovali s kotoučem v prostoru před Furchem, ale do zakončení se tentokrát neprobili.
43:43'
Řepíkův průnik po pravé straně zastavil Riikola, po jehož zásahu se černá pryž ocitla na tribuně.
43:18'
Furch pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou a puk přihrál Hrbasovi, tomu se pas na Kousala nezdařil.
42:44'
Faksa podstoupil souboj v rohu hrací plochy, jenže kotouč nezískal a Finové mohou postupovat kupředu.
42:23'
Nahození od obranné modré Furch bez větších potíží chytil na lapačku. Buly po jeho pravé ruce.
41:55'
Finové drží kotouč za vlastní bránou a nikam nespěchají, nechávají oba týmy poslat na led čerstvé síly.
41:28'
Češi se snaží rychle odpovědět na inkasovanou branku a napadají rozehrávku soupeře.
40:53'
Tohle je rána pro ambice českého týmu! Pesonen získal kotouč za bránou Furcha po zaváhání Pyrochty a poslal ho na brankoviště, odkud se rychlou střelou prosadil TUOMAS KIISKINEN. Asistence: Janne Pesonen, Juuso Ikonen.
40:39'
Ikonen přenechal kotouč na levé straně za sebou Pesonenovi, jehož rána však nebyla přesná.
40:13'
Češi získali kotouč z buly a nastřelili jej na zadní mantinel, kde však byl nejrychleji obránce Näkyvä.
40:01'
Hokejisté jsou zpět na kluzišti, třetí třetina odstartuje během několika chvilek.
Třetí třetina začne přibližně v 13:42.
Střely na bránu v druhé třetině

Finsko – 4
Česko – 9
Druhá dvacetiminutovka příliš mnoho hokejové krásy nenabídla. Ani jeden z celků si nedokázal na delší časový úsek vytvořit stálejší tlak a často se hrálo za oběma brankami, odkud góly padají těžko. Čechům se přesto podařilo snížit náskok protivníka, o což se přibližně v polovině základní hrací doby postaral důrazný Adam Musil. Finové tak budou mít na začátku třetího dějství k dispozici už pouze nejtěsnější možný náskok.
40:00'
39:55'
Svěřenci trenéra Marjamäkiho se opět vymanili ze sevření protivníka a ten už asi zakončit nestihne.
39:23'
Češi uzamkli svého soupeře v jeho třetině, Kubalíkovu ránu se snažil dorážet Faksa, ale z bezprostřední blízkosti minul!
38:58'
Finové se osvobozují jednoduchým vyhozením, Češi začnou se svou akcí znovu od Furcha.
38:25'
Kousal dostal přihrávku na pravý kruh a nebezpečně vypálil! Jeho razantní projektil orazítkoval tyčku!
37:52'
Češi si zahrají přesilovou hru. Jokiharju si odsedí dvě trestné minuty za sekání.
37:46'
Pyrochta rozehrál podél obranné modré na Davida Musila, jeho kolmou přihrávku kupředu však Kousal ideálně nezpracoval.
37:13'
O kotouč se teď bojuje za klecí Furcha na zadním mantinelu, kde na něm stojí čtveřice hráčů, sudí nechávají hru plynout.
36:43'
Kubalík se vytočil zpoza brány, jeho bekhendová přihrávka do mezikruží však na žádného spoluhráče nemířila.
36:35'
Jürgens nahodil kotouč za bránu českého celku ještě před půlící čárou, a tak se Finům píská zakázané uvolnění.
36:04'
Honka si počkal na kotouč, který se pomalu doplazil za jeho klec a přenechal jej Kivistömu, jenž vyčkává na to, až mu dostřídají spoluhráči.
35:42'
Svěřenci trenéra Jandače chtěli opět zaútočit po levé straně, jenže útočnou modrou nepřešli v souladu s pravidly – ofsajd.
35:19'
Filip Chytil dojel prudkou přihrávku a z levého kruhu vystřelil na vzdálenější tyč, Husso se však parádně roztáhl a ránu vyrazil!
34:33'
Hrbas sbírá černou pryž ve vlastním pásmu. Rozehrávka však národnímu týmu drhne. Přes půlící čáru se dostal až na třetí pokus a v prostoru před Hussem nic velkého nevymyslel.
34:02'
Šťastný se s kotoučem musel stáhnout za útočnou modrou, následně za ní ale český tým znovu proniká a na zadním mantinelu se snaží vydolovat hrací předmět.
33:39'
Rajala se mohl vydat po pravé straně vpřed, ale zastavil ho hvizd sudích, kteří signalizují, že mu spoluhráč přihrál rukou.
33:07'
Adam Musil se rychle stáhl dozadu, aby sebral kotouč před napadajícími hráči Finů. Nohy měl hbité dost a může rozehrávat.
32:36'
Češi získali puk ve vlastní třetině a po levé straně ho z ní rychle vyvezli, dál než za půlící čáru se s ním však nedostali.
32:20'
Hokejisté ze země tisíců jezer natlačili kotouč pod betony Furcha, následuje komerční pauza.
31:47'
Seveřané nadále okupují prostor před českou klecí a hledají vhodný palebný prostor.
31:17'
Nečas se nezorientoval nejlépe ve středu hrací plochy a o kotouč přišel, Finové ho zavážejí až za klec Furcha.
30:46'
Kubalík se snažil vytočit zpoza brány soupeře, ale Jormakka k němu rychle přistoupil a puk mi vypíchl.
30:15'
Češi teď ale snižují na 1:2! ADAM MUSIL se prohnal po pravé straně a ačkoliv byl dost z úhlu, vystřelil, Husso vyrazil jeho ránu jen před sebe a útočník národního týmu následně poslal kotouč pod horní tyč! Bez asistence.
30:00'
Tempo druhé třetiny zatím rezonuje s atmosférou v hale Scaniarinken, moc toho k vidění není.
29:36'
Kotouč se dostal mimo hrací plochu. Hra je přerušena a probíhá komerční přestávka.
29:08'
Seveřané se nadále drží v prostoru před českou svatyní. O touš ale nyní přišli a kupředu může český národní tým.
28:42'
Jokiharju vypálil z levé strany od modré čáry, kotouč se přes změť těl před Furchem k českému brankáři nedostal.
28:32'
Dlouhou pasáž bez přerušení ukončuje dosti sporné zakázané uvolnění českého týmu, David Musil se musí ze střídačky vrátit na led.
27:58'
Svěřenci trenéra Jandače nezískali puk na zadním mantinelu za klecí Hussa a musí se stáhnout k obraně vlastní třetiny.
27:29'
Hraje se dlouhou dobu bez přerušení, Češi kombinují podél hrazení, ale do střelecké pozice se nemohou dostat.
26:58'
Rána Hrbase od modré byla hodně nepovedená a zamířila jen do rohu hrací plochy.
26:18'
Také český národní tým je kompletní a hraje se tedy opět klasicky pět na pět.
25:49'
Finové jsou kompletní a hnali se do situace dva na jednoho, Suomela se rozhodl vypálit sám, Fruch jeho pokus vykopl.
25:16'
Národní tým drží kotouč na čepelích v obranném pásmu, po pravé straně se dostal kupředu a Hrbas nakonec dostal přihrávku na vrchol kruhů. Jeho ránu Husso zastavil vyrážečkou.
24:43'
Hraje se tedy čtyři na čtyři, Češi kontrolují puk u útočné modré, rána Krejčíka ale nepatřila do kategorie zdařilých.
24:18'
V následné strkanici a několika menších šarvátkách si sudí vybrali Radka Faksu, kterého posílají na trestnou lavici za sekání.
24:18'
Kubalík dostal přihrávku na pravý kruh, díky tomu, že jeho ránu tečoval Honka, neměl Husso žádné potíže puk chytit.
23:49'
Tohle je příležitost, díky níž by se svěřenci trenéra Jandače mohli vrátit do zápasu. Palola inkasuje dvě minuty za hákování.
23:32'
Národní tým hraje v ponechané výhodě, Furch spěchá na střídačku a Češi se dostávají do prostoru před Hussem.
23:08'
Kivistö vystřelil tvrdě z levé strany od modré čáry, před brankovištěm ránu zblokoval Hrbas a Češi mohou dopředu.
22:26'
Hynek Zohorna dostal přihrávku na vrchol kruhů a tvrdě vypálil, jeho projektil těsně minul pravou tyč svatyně Finů!
22:01'
Z levého kruhu to na vzdálenější tyč zkusil Faksa, jenže lapačka finského brankáře byla opět dostatečně rychlá!
21:44'
Kaut se prohnal po levé straně a zakončoval bekhendem, Husso byl připraven a střelu skryl v náruči.
21:33'
Krejčík rozehrává za vlastní bránu, Skleničovi se jej nepodařilo vyhodit po levé straně a Finové pokračují v náporu.
21:08'
Ikonen nahodil kotouč od levého hrazení do brankoviště, kde si ho Furch našel a schoval jej do lapačky.
20:42'
Jürgens dostal přihrávku na levou stranu k modré čáře a ihned poslal puk na bránu, český brankář jej ukryl ve své náruči.
20:33'
Češi zase rozehráli příliš prudce a Michal Řepík obránce Finska nepřebruslil, takže se píská zakázané uvolnění, buly po pravici Furcha.
20:23'
Suomela vrací kotouč od obranné modré k vlastní brance na beky. Finové se následně hnali kupředu po pravé straně, jenže útočnou modrou nepřešli v souladu s pravidly – ofsajd.
20:01'
Hokejisté obou celků se vrací společně se sudími na ledovou plochu, druhá třetina začne za moment.
Druhá třetina začne přibližně v 12:52.
Střely na bránu v první třetině

Finsko – 10
Česko – 8
První dějství dnešního duelu je za námi a musíme uznat, že lépe jej odehráli hráči Suomi. Ti potrestali dvě vyloučení českého týmu, který se v úvodní dvacetiminutovce provinil nedovoleným způsobem hned čtyřikrát. Skóre otevřel v 14. minutě pěknou ranou od modré čáry Julius Honka. O 177 sekund později Finové zdvojnásobili své vedení po zásahu Antti Suomely. Do druhé části hry tak svěřenci trenéra Jandače vstoupí s dvougólovým mankem.
20:00'
19:39'
Češi okupují prostor před finským gólmanem, rána Adama Musila však nebyla přesná.
19:16'
Pokus o rychlý protiútok se svěřencům trenéra Jandače nepovedl, toto oslabení ale ustáli bez obdržené branky.
19:01'
Riikola vypálil z osy hřiště od modré čáry tak tvrdě, že Furch nebyl schopen pokračovat a musel zdviženou rukou upozornit sudí, kteří přerušili hru.
18:42'
Suomela dostal od modré přihrávku na pravý kruh a jeho tvrdý projektil jen těsně minul pravou tyč české brány!
18:13'
Finský útočník dostal další přihrávku do tohoto prostoru. Český gólman si však přední tyčku dokázal pokrýt.
17:39'
Puustinen vyslal tvrdou ránu z levé strany od modré čáry. Ta však klec Furcha minula o pořádný kus.
17:16'
Seveřané zatím v zápase dominují, Češi jejich tempu nestačí, Chytil si teď vypomohl hákováním a národní tým se znovu musí bránit v oslabení.
16:33'
Finové opět využívají přesilovku a zdvojnásobují své vedení! ANTTI SUOMELA vypálil z pravého kruhu, jeho první ránu zblokoval David Musil, jenže kotouč se k útočníkovi Suomi vrátil a ten ho střelou o břevno poslal do sítě – 2:0! Asistence: Juuso Riikola.
16:20'
Kubalík kotouč u levého hrazení neudržel, hokejisté ze země tisíců jezer opět okupují prostor před brankou českého týmu.
16:04'
Češi vyhráli vhazování v obranném pásmu, ale vyhození Adama Musila končí na střídačce národního týmu, takže se hra stěhuje zpět před Furcha.
15:31'
Pesonen dostal přihrávku do mezikruží, ale rána mu nesedla a nakonec nemířila do prostoru mezi třemi tyčemi!
15:17'
Ikonen prošel po pravé straně rychle z obranného pásma. Jeho spoluhráči však byli v třetině soupeře dříve než on s pukem a tak se píská postavení mimo hru.
14:54'
Filip Pavlík inkasuje dvě minuty za podražení, když soupeřovu nohu podmetl svou bruslí. Další přesilovka pro Finsko.
14:29'
Střela Řepíka z pravého kruhu byla zablokvána bránícími hráči a svěřenci Josefa Jandače tak ustupují do obranného pásma.
14:03'
Finové nahodili kotouč vysokým obloukem na zadní mantinel za klecí Furcha, jenže tam byli první beci českého týmu.
13:51'
Poté, co se hráči ze země tisíců jezer dostali do postavení mimo hru, následuje další komerční pauza.
13:38'
Finové využívají přesilovku a jdou do vedení! JULIUS HONKA dostal přihrávku na modrou čáru, vyjel si na osu hřiště a ranou do levého horního rohu otevírá skóre! Furch nic neviděl kvůli Davidu Musilovi, který stál před ním. Asistence: Juuso Ikonen, Tuomas Kiiskinen.
13:02'
Seveřané nyní dobře zakombinovali v třetině Čechů a Pesonen pálil z osy hřiště, rána mu naštěstí nesedla a kotouč šel nad břevno!
12:44'
Do protiútoku se po pravé straně vydal Kubalík, jenže jeho pokus bekhendem byl na Hussa krátký. Finský gólman zasáhl lapačkou.
12:13'
Näkyvä dostal přihrávku na levou stranu k modré čáře a tvrdě vypálil, jeho rána ale byla dost nepřesná.
11:56'
Martin Pláněk usedá na trestnou lavici. Dostává dvě minuty za držení.
11:49'
Rajala se po pravé straně probil do šance, jenže ranou na přední tyč neuspěl. Následně je jeho celku ponechána výhoda po faulu Pláňka.
11:16'
Finové jsou kompletní a zvládli se také osvobodit, Kubalík ještě stihl vypálit z pravého kruhu, jenže finský gólman byl opět připraven.
10:44'
Češi kombinují podél hrazení a hledají vhodnou palebnou pozici. Od modré to zkusil Frk, z pravého kruhu pak Kubalík. Husso oba pokusy vyrazil!
10:23'
Kousal dostal přihrávku na pravý kruh a okamžitě pálil, Husso si ale s jeho ránou poradil, ačkoliv se o dorážku snažil Stránský.
10:09'
Nečas se z levé strany prokličkoval před bránu, jenže jeho zakončení minulo přední tyč.
09:32'
Pyrochta nezapracoval dobře na modré a ztratil puk, stačil se však vrátit a pronikajícího Fin, Kiiskinena, zastavil.
09:16'
Svěřenci Josefa Jandače sehrají první početní výhodu. Sandell zahákoval Filipa Pavlíka a už odpočívá na trestné lavici.
08:51'
Češi na druhé straně nic většího nevymysleli, naopak na druhou stranu se znovu hnal Enlund.
08:03'
Kivistö vypálil z pravé strany od modré čáry, kotouč v mezikruží zblokoval David Musil, ale přímo na hůl Kiiskinena, jenž nebezpečně vypálil! Furch zasáhl betonem.
07:33'
Frk se snažil projít přes osu hřiště, dostal dobrou kolmou přihrávku, ale obránci protivníka u něj byli včas.
07:02'
O kotouč se opět bojuje v prostoru před finským gólmanem, Češi jej ale nakonec získávají až ve středu kluziště.
06:41'
Český celek získal kotouč a Pavlík rozehrál kupředu na Stránského, jenž ale touš za bránou protivníka neudržel.
06:18'
Kousal vypomáhá svým bekům s rozehrávkou, Krejčík se snažil projít středem kluziště, ale beci Finska jej zastavili. Po ofsajdu mužstva ze severní Evropy následuje první komerční pauza.
05:41'
S nepříliš prudkým projektilem Kubalíka z pravé strany neměl Husso potíže a puk ukryl ve své náruči.
05:24'
Také Finové předvedli zakázané uvolnění, Češi ale buly před jejich gólmanem nevyhráli a musí se znovu stáhnout k vlastní bráně.
04:56'
O černou pryž se nyní přetahovaly oba celky za svatyní Furcha, svěřenci trenéra Marjamäkiho se ale do zakončení nedostali.
04:18'
Frk poslal kotouč po levé straně až za bránu Finů, zde však byli první beci mužstva ze země tisíců jezer.
03:47'
Sklenička posunul kotouč za bránou na Krejčíka, ten na druhý pokus poslal touš po pravém hrazení a Češi se usazují v pásmu protivníka.
03:39'
Podobná situace se o pár vteřin později opakovala znovu. Další icing a buly po levici Furcha.
03:30'
Svěřencům Josefa Jandače teď nevyšla rozehrávka, prudký pas Skleničky doputoval až na zakázané uvolnění.
03:19'
Enlundovu ránu z pravé strany ukryl Furch v lapačce. Bude se vhazovat po jeho leví ruce.
02:55'
Český tým je kompletní, hráči ze země tisíců jezer se však tlačí dál kupředu.
02:36'
Čechům se podařilo osvobodit a aktivně napadají rozehrávku protivníka, aktuálně se o černou pryž bojuje v rohu hřiště za klecí Finů.
02:19'
Riikolovu ránu od modré zablokoval Faksa, následně z levého kruhu vypálil Puustinen, Furch ukryl touš ve své náruči.
01:53'
Ikonen vypálil z levé strany, Furch i přes změť těl před sebou kotouč viděl a vyrazil jej před sebe.
01:06'
Adam Musil odvedl dobrou práci, když zavezl touš až za bránu soupeře a tam ho dlouho držel proti přesile bránících hráčů.
00:55'
Seveřané si brzy vyzkouší přesilovou hru, Pyrochta si vykoledoval dvě trestné minuty za držení.
00:33'
Finové kontrolují puk ve vlastní pásmu, po levé straně se dostali kupředu a Ikonen nahazoval touš před bránu.
00:09'
Úvodní vhazování vyhráli Češi a Krejčík okamžitě poslal kotouč podél levého hrazení až za bránu soupeře.
00:01'
Tak nikoliv, hala se stále topí ve tmě, aktuálně jsou jednotlivě představováni hráči zahajovacích formací obou týmů a samozřejmě také brankáři.
Ceremoniím bylo tímto učiněno zadost, nyní se už přistoupí k samotnému zápasu, na ledě zůstávají pouze zahajovací formace.
Ještě před začátkem duelu zazní státní hymny obou zúčastněných zemí.
Češi už se na led dostavili také, oba tým se řadí na modrých čarách ke vzájemnému pozdravu.
Na kluziště vstupují rozhodčí, kterým jsou v patách reprezentanti Finska. České mužstvo zatím není vidět, ačkoliv byl jeho příchod také oznámen.
Hokejisté vyklízejí ledovou plochu, kterou ještě jednou před začátkem utkání upraví rolba. Do úvodního vhazování zbývá přibližně 20 minut.
Oba celky přišly před malou chvílí na hrací plochu, aktuálně sledujeme rozbruslení, do začátku duelu zbývá přibližně 38 minut.

Finsko: Husso (Kilpeläinen) – Kivistö, Honka, Jürgens, Näkyvä (A), Riikola (A), Jokiharju, Juolevi – Manninen, Suomela, Palola – Kiiskinen, Pesonen, Ikonen – Enlund, Sandell, Rajala – Jormakka, Sallinen (C), Puustinen – Anttila.

Česko: Furch (Rittich) – J. Krejčík, D. Sklenička, D. Musil, Pyrochta, Hrbas, Pláněk, F. Pavlík – D. Kubalík, Faksa (A), Šťastný – H. Zohorna, Nečas, R. Kousal (A) – Frk, Chytil, Řepík (C) – M. Kaut, Musil, Stránský – Chlapík, Zadina.

Rozhodčí: Tobias Björk, Mikael Holm – David Laksola, Anders Nyqvist (všichni SWE).
Informace o sestavě českého týmu

Na soupisce tentokrát budou chybět Roman Červenka a Michal Jordán, kteří dostali od trenérů volno. Na ledě můžeme naopak očekávat Martina Nečase s Dmitrijem Jaškinem. Oba hokejisté již s mužstvem trénovali včera a jsou připravení hrát. Mezi tři tyče by se podle všeho měl postavit Dominik Furch.
Česko

Český národní tým prošel minulý týden Carlson Hockey Games bez ztráty bodu. Svého dnešního soupeře porazil 3:1, se Švédy zvítězil stejným poměrem a nakonec přemohl i Rusko těsně 2:1. Celý turnaj tak hráči pod vedením Josefa Jandače opanovali a na jeho konci zvedli nad hlavu pohár pro vítěze.

Jenže vstup do Švédských hokejových her jim absolutně nevyšel. Hokejisté Tre Kronor zápasu dominovali, zejména ve druhé třetině, kdy českému národnímu týmu povolili pouhé dvě střely na bránu. Tým ze srdce Evropy bude chtít na předcházející duel velmi rychle zapomenout a předvést podstatně lepší výkon.
Finsko

Svěřenci Lauri Marjamäkiho se minulý týden představili na turnaji v Pardubicích, kde sice prohráli první zápas s jejich dnešním soupeřem poměrem 1:3, ale následně urvali dvě výhry. Rusko porazili těsně 2:1 a v severském derby se jim podařilo skolit Švédsko jasně 7:3.

Na úvod Švédských hokejových her znovu změřili síly s výběrem Iljy Vorobjeva a výsledek byl opět těsný. Hokejisté ze země tisíců jezer zvítězili 3:2 až po samostatných nájezdech. Aktuálně se tak mohou pyšnit sérií tří zápasů bez porážky.
Dobré poledne všem příznivcům ledního hokeje ze švédského Södertälje! Švédské hokejové hry pokračují svým druhým hracím dnem, společně budeme sledovat duel, ve kterém Finsko vyzve Česko.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.