Euro Hockey Tour -  ONLINE PŘENOS -  Švédsko : Rusko - 13. prosince 2018   16:45

Švédsko
Švédsko
04:49' Nilsson (Holm, Jonsson Fjällby) • 33:27' Dahlbeck (J. Boqvist)

Švédsko
L. Johansson – Bengtsson, Wikstrand, Holm, Lööv, Nilsson, Persson, Sellgren, Dahlbeck – J. Boqvist, Brodin, Davidsson – Davidsson, Emanuelsson, Fröberg – L. Johansson, Jonsson Fjällby, Lilja – Norman, Nygard, Sörensen – Wedin.
Vikman K. – Heikkinen L.
VTB Ice Palace (Moskva)
Rusko
I. Sorokin (Bobkov) – Pedan, Gavrikov, Antipin, Tokranov, Jelesin, Trjamkin, Nestěrov, Alexej Vasilevskij – Tělegin, Andronov, Dacjuk – S. Plotnikov, Grigorenko, Kablukov – Ketov, Slepyšev, Prochorkin – Burdasov, Kaprizov, Šalunov – Loktijonov, N. Gusev, Kadějkin.

Tohle je ode mne pro tuto chvíli vše, přeji příjemný zbytek dne.
Je dobojováno! Ruská reprezentace dnes po zásluze udolala svého severského soupeře na nájezdy, když po celou dobu byla jasně lepším týmem. Švédsko disponovala skvělou produktivitou a velkou obětavostí. I tak bych za nejlepšího hráče jednoznačně zvolil brankáře Johanssona, který ve svém brankovišti někdy doslova kouzlil.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Rusko.
Autorem vítězné branky je MICHAIL GRIGORENKO.
Brodin nendává, a tak je rozhodnuto!
Slepyšev mířil nad lapačku švédského brankáře, který ji vyšvihl bleskurychle a kotouč lapil.
Lilja dobruslil až do těsně blízkosti brankáře soupeře, odkud jednoduše nemohl skórovat.
Michail Grigorenko se postaral o první gól střelou do horní části branky!
Wedin nic nevymýšlel a střílel, což nebylo nejlepším vyhodnocením situace.
Gusev nedává.
Sellgren zkusil něco podobného jako jeho předchůdce, ale na druhou stranu, ani v tomto případě z toho však branka nebyla.
Kaprizov to zkusil nad pravý beton Johansson, jenže neúspěšně.
Davidsson nezvládl svou kličku, načež poslal kotouč do betonu ruského brankáře.
Samostatné nájezdy začínají.
Pětašedesát minut nerozhodlo, a tak budeme svědky nájezdové loterie, která začne během několika málo minut.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:21'
63:58'
Sellgren to zkusil z první, avšak kotouč netrefil zrovna ideálně. Tohle byla škoda, švédský hráč měl nabito parádně.
63:08'
Domácí čekají krušné chvíle. Tomu napovídá hra Švédska, která je opravdu velmi rychlá a plná nebezpečných zakončení.
62:21'
Vyloučení v týmu Rusko (Nikita Nestěrov – 2 min., nedovolené bránění).
61:23'
Hostující hráč se ocitl nikým nehlídaný na levém kruhu a zkoušel se prosadit střelou do bližšího horního rohu brány, pěkným zákrokem se ale blýskl Sorokin.
60:58'
Rusové se ještě jednou osvobozují a vpadá to, že oslabení přežijí bez ztráty kytičky.
60:39'
Ruský hokejista a ztratil v souboji se soupeřem hokejku. Toho nedokázali Švédové využít, když jen svou střelou k pravé tyči protáhli Sorokina.
60:22'
Domácí se okamžitě osvobozují a seřazují do obranného postavení.
60:01'
Třetí třetina nám nabídla obrovský tlak ze strany ruského výběru, který po zásluze docílil kýženého vyrovnání. O utkání tedy rozhodně prodloužení, do kterého půjdou oslabeni o jednoho hráče Rusové.
60:00'
59:16'
Vyloučení v týmu Rusko (Maxim Šalunov – 2 min., sekání).
58:32'
Johansson neví, kde mu hlava stojí. Kotouče se na něj řítí ze všech stran. Pokud bych měl určit hráče zápasu, tak to bude jednoznačně on.
58:00'
Probíhají poslední dvě minuty třetiny, avšak vypadá to, že ještě nějaká ta minutka navíc se odehraje.
57:15'
Nikita Nestěrov prováhal nejlepší moment pro střelbu a zahnal se až do nulového úhlu, odkud nahrávkou nenašel nikoho ze spoluhráčů.
56:19'
Johansson vybruslil dobré dva metry od brankové čáry a snažil se zasáhnout proti střele Plotnikova, což se mu povedlo na výtečnou.
55:06'
Dnešní utkání sleduje vskutku slušně zaplněná hala v hlavním městě rozlohou největšího státu světa. Prázdné místa vidíme jen výjimečně, a to v krajních místech arény.
54:05'
Nenápadná střela švédského hokejisty proletěla těsně kolem levé tyče Sorokina.
53:33'
Rusové vyvíjí obrovský tlak. Ten nyní donutil jednoho ze Švédů k tomu, aby se dopustil docela hraničního zákroku.
52:47'
Tokranov zaváhal na modré čáře a ztratil útočné pásmo. To ruský výběr nemusí mrzet, neboť vzápětí znova začal dobývat švédskou bránu.
52:12'
Domácí obránce zariskoval a snažil se před vlastní bránou přejít skrz dvojblok soupeřů. To se mu podle očekávání nepodařilo, naštěstí pro Rusy se kotouč následně odebral k levému mantinelu.
51:53'
Gavrikova střela byla sražena hostujícím obráncem do ochranné sítě. Následuje vhazování po levé ruce švédského brankáře.
50:46'
Na švédského brankáře míří jedno nahození za druhým. Rusové zjistili, že Johansson si není tolik jistý při svých zákrocích, a tak puky často vyráží.
49:41'
Troufám si říct, že momentálně sledujeme nejpohlednější třetinu. Oba celky se dostávají do dobrých šancí, které dělají toto utkání o hodně zábavnější.
48:30'
Johansson vyrazil přihrávku zpoza brány před sebe a měl co dělat, aby včas vystoupil proti soupeři, který dorážel z gólové pozice!
47:54'
Davidsson vystřelil z hranice pravého kruhu a pořádně vystrašil brankáře Ruska, který byl ještě nějakou tu vteřinku nato pořádně dezorientovaný. Nakonec měl štěstí, že se puk odrazil tak, jak se odrazil.
47:01'
Bengtsson to zkusil z pravého kruhu, Sorokina však nepřekonal. Následuje krátká reklamní přestávka.
46:48'
Nahození spoluhráče od modré čáry se snažil tečovat Sellgren, jenomže ten se nacházel za dvěma soupeři, takže se k němu letící kotouč vůbec nedostal.
45:44'
Domácí stále pokračují ve svém tlaku. Švédové se vůbec nedostávají ke kotouči a když už, tak se ho snaží pouze vyvést co nejdále od vlastní brány.
44:25'
Rusko právě vstřelilo branku!
A během další minuty je srovnáno! To, na co Rusové dřeli celé utkání, se povedlo během několika málo vteřin! VLADISLAV GAVRIKOV se na mezikruží ujal gumového předmět a vystřelil do horní vnitřní konstrukce hostující brány. Asistence: Alexandr Kadějkin
43:24'
A Rusům se podařilo využít přesilovou hru! Z pravé strany vypálil MICHAIL GRIGORENKO, jemuž se podařilo procedit kotouč skrz betony Johanssona. Asistence: Nikita Nestěrov
42:32'
Vyloučení v týmu Švédsko (Jonathan Davidsson – 2 min., vysoká hůl).
42:12'
Šalunov čekal na vhodný moment k tomu, aby vyslal přihrávku na svého spoluhráče. Ten se nacházel kousek od brány Švédska, ale nevymyslel nic, co by stálo za řeč.
41:40'
Ten stejný hráč pálil i o pár vteřin později, ani tentokrát ale nedokázal uspět.
41:10'
Dělovou ránu od modré čáry vyslal jeden z domácích obránců. Johansson se nezmohl na nic jiného, než na vyražení tohoto projektilu.
40:40'
Tokranov mířil nad pravé rameno hostujícího gólmana, avšak o nějaký ten centimetr minul svůj cíl.
40:20'
Oba celky si hned na začátku třetiny vyměnily kotouč. Nyní se už hra uklidnila a sou to Rusové, kteří útočí.
40:01'
Ve druhé třetině Rusko pokračovalo ve svém dobrém výkonu, nicméně to byli Švédové, kteří se radovali ze vstřelené branky. Hráči reprezentující skandinávskou zemi dávají soupeři lekci z produktivity, což se musí podepsat na psychice domácích hokejistů, již musí být značně frustrováni.
Další třetina začne přibližně v 18:32.
40:00'
39:50'
Švédský útočník byl při své snaze o průnik podražen. Rozhodčí ale byli opačného názoru, takže půjdou oba celky do závěrečné části v plném počtu.
39:00'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:30'
Nilsson vyslal nahození na Sorokina a docílil toho, co očekával – vhazování před domácí bránou.
38:20'
37:57'
Wedin se nacházel v dobré pozici na pravém kruhu, odkud mířil na zadní tyči, avšak neúspěšně.
37:14'
Rusku se daří osvobodit. Švédové si v této přesilové hře nevypracovali skoro nic, teda kromě jedné střely od modré, se kterou si poradila obrana ruské sborné.
36:20'
Vyloučení v týmu Rusko (Nikita Nestěrov – 2 min., držení).
35:37'
Hra se přesunula na střed kluziště, kde zatím mají mírnější převahu Švédové.
34:13'
Vypadá to, že další inkasovaná branka ruský výběr nabudila. Hráči v červených dresech daleko více střílí, avšak Johansson zatím jasně dokazuje, proč je v dnešním zápase gólmanská jednička.
33:27'
Švédsko právě vstřelilo branku!
Trochu mi začíná být Rusů líto. Z nenápadné akce švédského týmu se prosadil KLAS DAHLBECK, když od modré čáry vyslal plachtící střelu, která ku překvapení všech skončila za Sorokinem. Asistence: Jesper Boqvist
32:30'
Prochorkin dost agresivně u střídaček odstavil jednoho ze soupeřů. Můj názor je ten, že se mělo pískat.
32:14'
Šalunov mířil z levého kruhu mezi nohy Johanssona. Ten si vůbec nebyl jistý tím, kde se kotouč nachází, naštěstí pro Švédy byl v jeho výstroji.
31:14'
Andronov si udělal oblouk kolem brány Švédska a z otočky pohledem hledal někoho ze spoluhráčů. Jenže nenašel, a tak se zastavil, čímž zbrzdil celou akci.
30:54'
A to přichází teď, jelikož se Švédům povedlo vyhodit kotouč přes všechny čáry.
30:22'
Delší dobu se hraje bez přerušení. Z pohledu nezaujatého diváka musím konstatovat, že uspořádání hry by zápasu určitě pomohlo.
29:48'
Bengtsson se prezentoval pohlednou holubičkou poté, co se poněkud nedobrovolně ocitl v objetí dvou ruských soupeřů.
29:15'
Švédové kombinují na vlastní polovině a jde vidět, že nikam spěchat nehodlají.
28:58'
Kaprizov si navedl kotouč k hranici pravého kruhu a vystřelil, na brankáře soupeře ale nevyzrál.
28:29'
Misky vah se nám začínají vyrovnávat. Už dávno nevidíme takovou aktivitu ruského týmu, jako tomu bylo ještě pár minut zpět.
27:35'
Slepyšev obral Švéda na modré čáře o kotouč a okamžitě chtěl najít některého ze svých spoluhráčů, ti ale absolutně nepočítali s tím, že by mohla taková situace nastat.
27:11'
Kadejkyn se prezentoval parádní kličkou, načež musel čelit srážce s Johanssonem, který včas vyjel z brány a kotouč soupeři vypíchl.
26:40'
Persson pálil zápěstím z mezikruží. Střela to byla spíše propagační, jelikož neměla skoro žádnou šanci na úspěch.
26:14'
Brodin se pokoušel dohnat hráče Ruska. Ten byl sice otočen k němu zády, i tak si ale soupeře všiml a odehrál kotouč do bezpečí.
25:59'
Následuje krátká reklamní pauza.
25:59'
Tři domácí hráči se valili na jednoho obránce soupeře. Situaci vzal na sebe Šalunov, jehož bekhendová klička byla tragicky provedena.
25:53'
25:45'
Přitom, jak brankář hostujícího týmu odklepával poslední vteřiny trestu Ketova, se poradilo ruským obráncům vyhodit,
25:28'
Trvalo to chvíli a Švédové byli před ruskou bránou znovu. V tomto případě zvolili trochu méně trpělivý postup, který byl završen nepřesnou střelou Sellgrena.
24:52'
Teď to jeden z hostů zkusil z levého kruhu, jenomže netrefil bránu a napálil gumový předmět do zadního mantinelu, odkud se odrazil do středního pásma.
24:38'
Hráči ve žlutých dresech momentálně kombinují v útočném pásmu, zatím to je ale bez střelby.
24:06'
Hosté uspěli na buly a nyní mohou vymýšlet, jakým způsobem budou hrát svou první přesilovou hru v zápase.
23:53'
Vyloučení v týmu Rusko (Jevgenij Ketov – 2 min., hákování).
22:58'
Hned dva hráči Ruska se ocitli před hostující bránou a měli dobrou možnost k tomu, aby ohrozili švédskou svatyni. Situaci však skvěle zvládli obránci Švédska, kteří si počínali opravdu obětavě.
22:26'
Antipin raději jen nahodil puk do útočného pásma. Jeho záměr ale nepochopil žádný ze spoluhráčů, a tak se musí vracet zpět.
21:52'
Druhá třetina nám začala přesně tak, jak ta první skončila. Rusové udávají tempo hry a čím dál častěji střílí, proti tomu Švédové jsou bezzubí.
21:12'
Své technické dovednosti nám předvedl Sorokin, když za vlastní bránou v nepříliš komfortní situaci přesně rozehrál.
20:28'
Plotnikov měl dostatek času k zakončení z mezikruží. Kotouč si ke střele ale chystal tak dlouho, až o něj přišel.
20:10'
Úvodní vhazování ve druhé třetině získali na svou stranu hráči ruské reprezentace, kteří se okamžitě vydali směrem vpřed.
20:01'
První třetina je u konce! V ní jsme viděli převahu ze strany ruského celku, který ale disponoval značnou smůlou při zakončení. Oproti tomu Švédsko skoro nevystřelilo, a když už, tak za záda Sorokina.
Do druhé třetiny tedy jdou v lepším rozpoložení Švédové, i tak si ale myslím, že by měli něco se svou hrou dělat. S takovou to nebude trvat dlouho a inkasují.
Další třetina začne přibližně v 17:40.
20:00'
19:21'
Jelesin to zkusil od modré čáry a myslím si, že to bylo to poslední, co v první dvacetiminutovce uvidíme, neboť se kotouč poté odrazil do středního pásma.
19:00'
Probíhá poslední minuta první třetiny.
17:58'
Andronov se hnal do nebezpečné šance. Škoda pro Rusko, že si nezpracoval kotouč o něco lépe.
16:57'
Čtyři hráči Ruska svedli se soupeři boj o puk u levého mantinelu. Jejich snažení bylo ukončeno tím, že byl podražen Nestěrov a upadl.
16:10'
Hráči švédské reprezentace budou jistojistě rádi, když udrží jednobrankový náskok. Rusové hrají velmi aktivně a troufám si tvrdit, že jim chybí pouze trochu větší štěstí v zakončení.
15:16'
15:12'
Prudká střela domácího hráče z levé strany byla zblokována na zadní mantinel.
14:28'
Tlak Ruska ještě pokračoval, avšak jen do té doby, než domácí obránce nedokázal zpracovat přihrávku a vyhnal své spoluhráče do středního pásma.
14:05'
Grigorenko vyslal geniální nahrávku na svého spoluhráče, před kterým ale byl kotouč tečován, takže ho nemohl hrát z první.
13:28'
Okamžitě po vyhraném vhazování se Švédové osvobodili. Uvidíme, zda si s druhým oslabením poradí stejně, jako s tím prvním.
13:16'
Vyloučení v týmu Švédsko (Klas Dahlbeck – 2 min., podrážení).
12:38'
Domácí hokejisté se dožadovali odpískání nedovoleného zákroku poté, co byl podle jejich názoru podražen Kablukov. Jenže poslední slovo vždy mají rozhodčí, kteří si žádného provinění nevšimli.
12:01'
S přihrávkou skrz brankoviště si poradil Sorokin a raději podržel puk.
11:35'
Švédové potřebují přerušení hry jako sůl. Na hrací ploše se nachází unavená obranná formace, kterou dostal ruští hokejisté pod tlak.
10:57'
10:57'
Kirill Kaprizov se obtočil kolem brány a nadvakrát dorážel kotouč za záda Johanssona. Ten zachoval klidnou hlavu a položil k pravé tyči svůj beton, což zachránilo Švédy od inkasování.
10:38'
Pomalou střelu Nestěrova od modré čáry kryje hostující brankář. Bude následovat vhazování po jeho levé ruce.
10:10'
Švédům se podařilo osvobodit. Poté se nedokázali včas zformovat do obranného postavení a darovali Rusům zajímavou příležitost, o tu se ale hráči v červených dresech sami připravili.
09:38'
Teď se již usadili domácí hráči před bránou Švédska. Po chvíli střílel z pravého kruhu Grigorenko, jenomže brankář Johansson včas zasáhl.
08:57'
Vyloučení v týmu Švédsko (Axel Jonsson Fjällby – 2 min., držení).
08:40'
Sorokin teď měl plné ruce práce se střelou soupeře, která jen o kousek minula jeho svatyni.
06:35'
Po krátké reklamní přestávce začali okupovat útočné pásmo Rusové, ti ale byli doslova vyhnáni důraznou hrou soupeře.
05:49'
A mohlo být srovnáno! Jeden z ruských hokejistů se dostal k zakončení na hranici brankoviště, avšak jeho zakončení nepatřilo mezi ty kvalitnější.
04:49'
Tak tohle je studená sprcha pro domácí reprezentaci! Švédové z první šance hned střílí branku, o kterou se postaral TOM NILSSON. Asistence: Phillip Holm, Jonsson Fjällby
04:17'
Dahlbeck zkazil rozehru a švédský maskovaný muž měl co dělat, když se kotouč nebezpečně klouzal kolem jeho brány.
03:35'
Poprvé v utkání si připsali zakázané uvolnění také hráči ruského výběru, budeme tedy svědky vhazování před domácím brankářem.
02:50'
Jelesin vypálil od modré čáry. Letící střelu neviděl snad nikdo, a to včetně brankáře skandinávského týmu, který vypadal opravdu zmateně.
02:27'
Dva švédští útočníci aktivně napadali rozehru soupeře a nechybělo mnoho, aby se puku zmocnili. Nakonec toho nedocílili, přesto si myslím, že si zaslouží pochvalu.
02:12'
Ofsajd zastavuje slibně rozjetou akci domácího týmu. Jmenovitě to byl Ketov, který se dostal do útočného pásma dříve než měl.
01:31'
Jelesin hledal takovou střílenou přihrávkou svého spoluhráče, který se nacházel osamocený před bránou Švédska. Nahrávka to byla pěkná, avšak byla tečována.
00:55'
Rusko začalo utkání velmi aktivním způsobem. Sebevědomě drží puk a Švédy nepouští takřka k ničemu.
00:32'
Švédové se osvobodili výhozem kotouče přes všechny čáry, a tak se píská zakázané uvolnění.
00:10'
Gavrikov to zkusil z hranice levého kruhu a poprvé v utkání pověřil pozornost brankáře soupeře. Ten sice zasáhl, ale nedocílil toho, aby se jeho spoluhráče puku zmocnili.

14.12.17 Rusko – Švédsko 3 : 1
Dnešní utkání, které je součástí ruského Channel One Cupu, svede proti sobě dvě reprezentace, které se mohou pyšnit vítězstvím na předchozích dvou ročnících tohoto turnaje. Pro Rusko to bylo vloni jubilejní desáté ovládnutí této akce, která se již nějakou dobu pořádá pod záštitou EHT.
Švédsko, které na květnovém Mistrovství světa ani jednou neprohrálo, před měsícem na Karjala Cupu příliš nezazářilo. Dokázalo urvat tři body pouze s týmem Česka, které k tomu poprvé vedl nový kouč Říha.
Oproti tomu Rusové si přivezli do Finska slušnou formu, kterou zúročili a získali cennou trofej. Jediné zaváhání přišlo proti Česku, avšak nutno dodat, že v tomhle klání o moc nešlo.
Vítám vás u utkání v rámci Euro Hockey Tour, ve kterém dnes proti sobě nastoupí výběry Ruska a Švédska. Zápas, z jehož průběhu vám poskytnu textový on-line přenos, má naplánovaný začátek na 16:45.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:45.