Euro Hockey Tour -  ONLINE PŘENOS -  Švédsko : Rusko - 8. února 2020   16:15

Švédsko
Švédsko
00:46' Nilsson (Händemark, Dahlbeck) • 30:46' Fagemo (Lundkvist, Everberg) • 34:45' Sylvegard (Bromé, Dahlbeck) • 48:08' Bengtsson (Nilsson) • 50:59' Bengtsson (Nilsson, O. Lindberg)
5:2
(1:0, 2:0, 2:2)
Rusko
Rusko
47:04' Porjadin  (A. Galimov) • 53:33' Kudrjavcev  (Zernov, Golyšev)
Švédsko
J. Kova – A. Brannare (FIN)
Ericsson Globe
13 850 diváků
Rusko

Ve třetí třetině jsme viděli nejvíce branek. Jako první se prosadil Pavel Porjadin, který se zasloužil o premiérovou trefu sborné na turnaji. Tří brankové vedení Švédům vrátil Lukas Bengtsson, který vzápětí přidal i svou druhou trefu. Rusko ještě pak korigovalo výsledek trefou Pavla Kudrjavceva. Sborná sice v závěru byla aktivnější, ale z celkového pohledu dnes na svého soka neměla a Švédové svého soupeře předčili ve všech ohledech. Ruský mladý tým si tedy připsal svou druhou porážku na turnaji, naopak Švédům stačí v zítřejším severském derby s Finskem bod a mohou slavit první místo!
59:10'
Útok tři na dva v podání ruského celku vypadal hezky, nakonec chybělo jen přesnější zakončení.
58:09'
V samotném závěru zápasu se Rusové snaží ještě nějak korigovat výsledek a Švédové působí trochu zaskočeni z jejich aktivity.
57:33'
Bogdan Kiselevič už se mohl radovat, ale Johansson předvedl další perfektní zákrok svou lapačkou!
57:10'
Marčenko po přihrávce Podkolzina střílel z první, ale jeho rána byla zablokována.
56:44'
Švédové se nyní v obranném pásmu spíše jen dívali na svého soka, který po své kombinaci poslal puk na branku, ale není to jejich třetí branka.
56:01'
Po pěkné kombinaci se dostal do šance Carl Klingberg, nakonec puk vyplaval před branku, kde si jej do lapačky vzal Samonov.
55:36'
Švédové jsou nyní usazeni v pásmu a pokouší se něco vymyslet na branku Samonova.
54:41'
Tři korunky mají však stále pohodlné tří brankové vedení a pokud dokáží hrát jako doposud, tak si připíšou své druhé vítězství na tomto turnaji.
53:33'
Rusko právě vstřelilo branku!
Sborná se nakonec ještě prosazuje i podruhé. Švédové se nyní nestihli včas vrátit a rozebrat si hráče. PAVEL KUDRJAVCEV byl na konci celé akce a dostal podruhé puk za záda Johanssona. Asistence: Denis Zernov a Anatolij Golyšev.
53:02'
Sborná nyní tlačila v pásmu soupeře, ale jejich soupeř dnes hraje ve velké pohodě a zatím má hru pod svou kontrolou.
50:59'
Švédsko právě vstřelilo branku!
Švédové se ihned po zahájení prosazují a využívají druhou přesilovou hru. Nilsson pasem poslal puk na modrou čáru a LUKAS BENGTSSON to již lépe trefit nemohl. Asistence: Marcus Nilsson a Oscar Lindberg.
50:47'
Vyloučení v týmu Rusko (Arťom Galimov – 2 min., podrážení).
49:17'
Linus Johansson nahazoval puk před branku, kde se pokoušel tečovat Mathias Bromé, ale nakonec se k puku nedostal.
48:08'
Autorem branky je LUKAS BENGTSSON, který si drze najel před Samonova a dokázal najít prostor mezi jeho betony a vrací svému celku tří brankové vedení. Asistence: Marcus Nilsson.
47:04'
A konečně tu máme první trefu pro ruský celek. Ihned po vhazování se k puku dostal PAVEL PORJADIN, který si nabruslil před branku a dostal puk za záda Johanssona. O první trefu se tedy postaral hráč, který hájí barvy Nižněkamsku. Asistence: Arťom Galimov.
46:58'
Puk se ocitl v ochranné síti a je tu prostor pro další komerční přestávku.
45:57'
Domácí jsou kompletní a Rusové stále čekají na svou první trefu v rámci Beijer Hockey Games.
45:27'
Tato přesilovka Rusů je zatím nejlepší v dnešním zápase, ale zatím si neví rady, jak překonat dobře chytajícího švédského brankáře.
44:40'
Vzápětí další zakončení ze středu kluziště a Johansson nyní skvěle zasáhl svou lapačkou!
44:31'
Po dobré střele vyplaval puk na čepel Golyševa, který netrefil poloodkrytou branku!
43:54'
Henrik Tömmernes zapomněl hokejku mezi bruslemi Marčenka a půjde si na chvíli odpočinout na trestnou lavici.
43:35'
Ofsajd Rusů, nicméně ti vstoupili dobře do závěrečné třetiny a snaží se o vstřelení své první branky.
42:50'
Po střele se pokoušel dorážet Pavel Porjadin, nicméně nedokázal zamést puk za záda švédského brankáře.
42:15'
Dobrá střela z otočky, kterou kryje spolehlivě chytající Johansson.
42:08'
Anatolij Golyšev zavezl rychle puk do pásma a hned čtyři ruští hráči číhali před brankářem.
41:14'
Samonov měl dobrý výhled na střelu od modré čáry a chytil puk do své lapačky.
40:01'
I druhá třetina patřila Třem korunkám! Švédové dokázali dvakrát skórovat – nejprve se z přesilovky prosadil Samuel Fagemo a následně Emil Sylvegard dorážel puk za záda Samonova. Rusové v závěru třetiny dokázali dostat Švédy do velkého tlaku a nakonec dostali i puk do branky. Branka však nebyla uznána kvůli kontaktu s brankářem Johanssonem. Dokáže se sborná zvednout ve třetí třetině a docílit nakonec svého premiérového gólu na tomto turnaji?
40:00'
39:44'
Vyloučení v týmu Švédsko (Jonathan Pudas – 2 min., podrážení).
39:24'
Vyloučení v týmu Rusko (Arťom Švec-Rogovoj – 2 min., hákování).
38:59'
Branka nakonec neplatí! Rozhodčí nakonec rozhodli, že Johansson byl faulován Kajumovem. Nicméně v opakovaných záběrech jde vidět, že ke kontaktu došlo až mimo vymezené brankoviště.
38:59'
Rozhodčí usedají k videu a o této brance Rusů se bude ještě rozhodovat. Bude se řešit, zda ruský hráč nebránil brankáři v zákroku. Lars Johansson byl sice mimo své brankoviště, ale otázkou, jestli nebyl Kajumovem odstrčen.
38:31'
Švédská pětice je již hodně unavená, kdežto Rusové stihli vystřídat a ti nyní mačkají soupeře v jeho pásmu.
37:43'
Nikita Ljamkin se ocitl v dobré šanci a hostující celek nyní zatlačil na Švédy.
37:17'
Klas Dahlbeck nakonec získal puk a ubránil další snahu soupeře o první branku.
35:49'
Sborná zatím na turnaji ještě nedala branku. Nyní se o to snažil Danila Galenjuk, ale netrefil prostor mezi třemi tyčemi.
34:45'
Třetí branka Švédů, která padla po rychlém útoku. Po první střele skončil puk na levé tyčce, ale EMIL SYLVEGARD si šel za svým a dorazil nakonec puk do branky. Asistence: Mathias Bromé a Klas Dahlbeck.
34:13'
Pudas nahodil puk do pásma Rusů, následně se daří Švédům zatlačit na svého soupeře, který s obtížemi dostává puk ven z pásma.
33:08'
Špatná přihrávka a Rusové tohle oslabení zvládnou. Následně se provinili zakázaným uvolněním.
32:45'
Až nyní se jim daří dostat do pásma a kombinují.
32:22'
Polovina přesilovky je minulostí a Švédové se ještě nedostali ani před branku Rusů.
31:51'
Galimov nyní ušetři dostatek času, když za brankou Švédů dobře forčekoval.
31:19'
Vyloučení v týmu Rusko (Ivan Morozov – 2 min., držení).
30:46'
A nakonec je tu první využitá přesilovka tohoto turnaje. Autorem branky je SAMUEL FAGEMO, který tečoval střelu Lundkvista a i pro tohoto hráče jde o premiérovou trefu v národním týmu. Asistence: Nils Lundkvist a Dennis Everberg.
30:03'
Zajímavostí je, že zatím na turnaji nepadl ani jeden přesilový gól. Na druhou stranu padly dvě branky v oslabení, o které se postarala česká reprezentace.
29:35'
Druhá přesilovka pro Švédy a uvidíme, jestli ji zahrají lépe než tu svou první.
29:23'
Vyloučení v týmu Rusko (Anatolij Golyšev – 2 min., vysoká hůl).
28:45'
Denis Zernov se nyní snaží něco vymyslet v útočném pásmu. Nakonec se o něj postarala švédská defenzíva.
27:17'
Nyní sledujeme hlušší pasáž hry, oba celky nahazují puky do útočného pásma, nicméně bez výrazného efektu.
25:59'
Rusové sice drželi puk po celou dobu přesilovky, ale Johansson nemusel prakticky vůbec zasahovat.
25:26'
Rusové se nyní sami vyhnali z útočného pásma.
24:45'
Po delší kombinaci se pokoušel Kirill Marčenko překvapit Johanssona, který si však pečlivě pohlídal prostor u své pravé tyčky.
23:58'
Nils Lundkvist zahákoval Golyševa a Rusové budou hrát svou druhou přesilovku.
23:51'
Ihned po buly pálil Golyšev a puk opět skončil v ochranné síti. Hra se nyní hodně kouskuje.
23:46'
Rafikov se opřel do střely na modré čáře a puk byl sražen do ochranné sítě za brankou Johanssona.
23:29'
Vasilij Podkolzin nedokázal zachytit puk a vystavil svůj celek ofsajdu.
22:23'
Maxim Mamin se nyní vytočil s pukem, ale marně se pokoušel prostrčit puk za záda Johanssona!
21:38'
Puk nyní poskakoval na horní tyčce branky Samonova!
21:04'
Rusové se dostali rychle přes modrou čáru, ale podél mantinelu ztrácí rychle puk a Švédové otáčí hru.
20:21'
Samonov ihned v první minutě musel čelit střele Pudase.
20:07'
Na utkání si našlo cestu 13 850 diváků a halu v Globenu se pořadatelům podařilo vyprodat!
20:01'
Tři korunky měly velmi dobrý vstup do zápasu a v prvních deseti minutách byly rozhodně aktivnějším týmem. Ihned v první minutě zápasu se taktéž dokázaly prosadit a to zásluhou Marcuse Nilssona. Sborné se nakonec podařilo vyrovnat hru a v závěru třetiny Podkolzin trefil tyčku, nicméně na potenciální vyrovnávací branku si budou muset počkat do dalšího průběhu zápasu.
20:00'
19:20'
Ivan Morozov si delší dobu rovnal puk na čepeli, nakonec byla jeho rána sražená do ochranné sítě! Předchozí situaci předcházela tyčka! Na bližší tyči hledal škvírku Vasilij Podkolzin a puk se odrazen od helmy brankáře odrazil do tyče.
18:40'
Je to tak. V přesilovce se Rusové dostali k jednomu vážnějšímu zakončení, jinak nedokázali více ohrozit švédského brankáře.
18:23'
Vypadá to, že ani Rusům se přesilovka nevydaří. Nyní hrají s pukem ve svém pásmu.
17:47'
Lars Johansson ukryl puk pod svou lapačku, o dorážku se pokoušel Denis Zernov, který byl velmi rychle zpacifikován.
17:08'
Překombinovaná kombinace nakonec neznamenala zakončení a Švédové se dostávají do útočného pásma soupeře.
16:30'
Klas Dahlbeck se provinil hákováním a Rusové nyní budou hrát svou první přesilovku.
15:47'
Sborná se nyní provinila zakázaným uvolněním a bude následovat vhazování před Samonovem.
14:51'
Rusům se již daří úspěšně rozbíjet útočné hrozby soupeře, ale stále hledají správnou cestu směrem k brance Švédů.
14:11'
Malte Strömwall střílel z levé strany, jeho pokus byl sražen do plexiskla za brankou Samonova.
13:26'
Rusové se nyní ocitli v ofsajdu a jejich útočná snaha je zastavena. Sborná se snaží často přerušovat hru a nějakým způsobem otupit tlak soupeře.
12:24'
12:3 je to nyní na střelbu pro Švédsko a i to svědčí, že domácí začali s velkou vervou!
11:42'
Anatolij Golyšev nyní zablokoval střelu Dahlbecka.
10:33'
O střelu se pokoušel Arvid Lundberg, ale nezamířil přesně. Následovala střela Nilssona a Samonov byl pozorný.
09:08'
Sborná je v plném počtu a bez úhony přečkala své první oslabení.
08:37'
Z přesilovky zatím Švédové nic nevymysleli a kombinují v pásmu soupeře.
07:57'
Malte Strömwall rozehrával na modrou čáru, ale do přihrávky vložil svou hůl Ivan Igumnov a Švédové musí pro puk až ke své brance.
07:23'
Romanov se ocitl v šanci a Lars Johansson si připisuje první vážnější zákrok dnešního zápasu!
07:07'
Vyloučení v týmu Rusko (Grigorij Děnisenko – 2 min., sekání).
06:47'
Po komerční pauze přišly další zmatky před Samonovem, které s obtížemi dokázal vyřešit.
06:04'
Ruský brankář si připsal další úspěšný zákrok a domácí celek zatím tlačí ruský celek.
05:15'
Arťom Galimov kombinoval s Maminem. Prvně jmenovaný již zpět puk nedostal a Švédové se ubránili tomuto rychlému útoku.
04:40'
Leon Bristed vypálil na Samonova a ten vyrazil puk až do středního pásma.
03:50'
Rusové se dostali do pásma soupeře, ale dostali se pouze k nahození na zadní mantinel a následně se Švédové dostávají k puku a vyváží jej.
03:02'
Další velká šance Švédů! Samonov nyní dokázal udržet puk před sebou. Fredrik Händemark tam nebezpečně dotíral.
01:58'
Ruský útok se rozbil o švédský val na modré čáře a opět se musí sborná bránit.
01:28'
Samonov v dalším zákroku, avšak tentokrát si počínal poměrně nejistě.
00:46'
Autorem branky je MARCUS NILSSON, který stál dobře před brankou a dorazil odražený puk do poloprázdné klece. Pro Marcuse je to první gól v reprezentaci. Asistence: Fredrik Händemark a Klas Dahlbeck.
00:17'
Utkání začalo! Do prvního útoku se dostali Rusové. Přízemní střela šla mimo.
00:01'

Švédsko: Lars Johansson (Hellberg) – Pudas, Tömmernes (A), Lundkvist, Dahlbeck (A), Bengtsson, Lundberg – C. Klingberg (C), Händemark, Everberg – Strömwall, O. Lindberg, Nilsson – Rydahl, Bristed, Sylvegard – Linus Johansson, Bromé, Fagemo.

Rusko: Samonov (Bobkov) – Ljamkin, Galenjuk, Ar. Sergejev, Rafikov (A), Kiselevič (C), A. Romanov, Mironov – Švec-Rogovoj, Zernov, Golyšev (A) – K. Marčenko, Ivan Morozov, Podkolzin – Děnisenko, A. Galimov, Mamin – Kudrjavcev, Kajumov, Porjadin – Igumnov.

Rozhodčí: J. Kova – A. Brannare (FIN).

Švédsko
Švédové sehráli první zápas, na třetím podniku EHT letošní sezóny, proti Česku. O vyrovnaném zápase nakonec rozhodla koncovka třetí třetiny. Český tým začal velmi dobře a v první třetině byl aktivnější než jejich soupeř a brankou Šťastného se dostal do vedení. Švédové ve druhé periodě zlepšili svůj pohyb a po polovině zápasu vyrovnal hru Handemark. Ve třetí třetině měli Švédové dvojnásobnou přesilovku, kterou však nedokázali využít. Nakonec se přece jen radovali ze šťastné branky, když se puk odrazil od mantinelu přesně na čepel Bromeho. Český celek si v závěru zápasu komplikoval případné vyrovnání svým dalším vyloučením a Švédové nakonec zvládli koncovku zápasu bez obtíží a připsali si tři body do tabulky.

Rusko
Sborné se první zápas vůbec nepovedl a po matném výkonu prohrála s Finskem 0:3! Jejich severský sok je zaskočil třemi rychlými brankami v úvodu první třetiny – ihned v první minutě se trefil Pulkkinen, v šesté minutě dostal puk do sítě Nattinen a o minutu později pak Junttila. Vzápětí Rusové vystřídali svého brankáře Biljalova a na jeho místo nastoupil Samonov. Ten už sice v dalším průběhu zápasu neinkasoval, ale jeho tým nakonec již nedokázal stáhnout náskok soupeře a dokonce se ani jednou neprosadil.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.