Euro Hockey Tour -  ONLINE PŘENOS -  Česko : Švédsko - 11. února 2021   19:00

Ukončeno
Česko
Česko
05:01' Smejkal (Tomášek, Moravčík) • 45:53' Lenc (M. Stránský, Špaček)
2:3
(1:1, 0:1, 1:0 - 0:1)
Švédsko
Švédsko
16:05' Lundkvist  (Persson, Pettersson) • 35:46' Holmberg  (Berggren, Pettersson) • 62:08' Johansson  (Holmberg)
Česko
Sestavy:
Bartošák (Hrachovina) – D. Musil, Moravčík (A), Šulák, Němeček, Klok, Vitásek, F. Král – Birner (C), Špaček, Lenc – M. Stránský, O. Roman (A), Flek – Smejkal, Tomášek, Koblížek – Flynn, Lakatoš, Ordoš – Kodýtek.
Rozhodčí
Björk, Öhlund – Persson, Lundgren (všichni Švédsko).
Malmö Arena, Malmö
Švédsko
Sestavy:
Fasth (Rifalk) – Persson, Lundberg, Lundkvist, Sellgren, Hansson, Johansson – Berggren, Wingerli, Frödén – Friberg, Fröberg, Pettersson – Viksten, Holmberg, Larsson – Zaar (C), Bengtsson, Hållander.
Přenos se aktualizuje automaticky

Ode mne je to pro dnešek vše, děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera.
Na úvod Beijer Hockey Games jsme sledovali velice zajímavé a vyrovnané utkání. Remíza po šedesáti minutách byla rozhodně spravedlivá a o vítězi rozhodlo až prodloužení. V něm si po neproměněné šanci českého týmu vzal kotouč Albert Johansson a rozhodl o tom, že si bonusový bod nechají Švédové.

Svěřenci Filipa Pešána ale nepředvedli vůbec špatný výkon, třikrát nastřelili tyčku a využili dvě přesilovky. Další šance navíc zneškodnil Viktor Fasth.

Střely na branku – 24:25.
62:08'
Konec zápasu.
62:08'
Švédsko právě vstřelilo branku!
Nedáš – dostaneš. David Tomášek ve velké šanci zblízka nepropálil Viktora Fastha a odražený puk zamířil příhodně na švédské hole. Obránce ALBERT JOHANSSON se pak zjevil v samostatném úniku, který vyřešil suverénně. Patrika Bartošáka si roztáhl a bekhendem mu uklidil kotouč mezi betony. Asistence: Pontus Holmberg.
61:29'
Jesper Sellgren vzal zodpovědnost na sebe a z pravého křídla se protlačil až před bránu. Následně zkusil táhlou kličkou do forhendu, Patrik Bartošák však podržel svůj tým a zasáhl vyrážečkou!
61:20'
Seveřané se už dlouho drží u kotouče, český tým zatím šance eliminuje.
60:46'
Nils Lundkvist zkusil vystřelit. Před Patrikem Bartošákem byla clona, přesto český gólman vyráží puk do rohu.
60:07'
Libor Šulák se hned po buly vydal do útočného pásma, krkolomný přechod modré čáry končí odpískaným postavením mimo hru.
60:01'
Začalo prodloužení.
Ve třetí části padla jediná branka, o kterou se v přesilovce postaral po parádní kombinaci Radan Lenc. O vítězi dnešního vyrovnaného utkání tak bude muset rozhodnout až prodloužení, případně nájezdy.

Střely na branku – 23:22.
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:30'
Probíhá poslední minuta řádné hrací doby. V pásmu se nacházejí Švédové, nemohou se však dostat přes dobře postavený český blok.
58:49'
Matěj Stránský skvěle ustál osobní souboj a zpoza brány přihrával na vrcholky kruhů, kde Libor Šulák při snaze o ránu bez přípravy promáchl.
58:00'
Kotouč momentálně kontrolují Seveřané, Češi ale výborně bruslí a nedovolují soupeři usadit se v pásmu.
57:14'
Česká reprezentace zažívá slibnou pasáž. Švédové se dostali pod tlak a osvobodili se pouze za cenu zakázaného uvolnění.
56:55'
Další pokus Smejkala končí po zásahu Švédů až na tribuně, Češi získávají další buly v útočném pásmu.
56:37'
Jiří Smejkal si vyjel od zadního mantinelu a snažil se vystřelit přes bránícího hráče. Ten však jeho střelu k brance nepustil.
55:37'
V Malmö to dnes zvoní na obou stranách. Radan Lenc nenápadně přejel modrou čáru a vypálil ze zákrytu protihráče. Skvělou ránu z poměrně velké vzdálenosti zastavila spojnice tyčky a břevna!

Na zásahy brankové konstrukce vedou Češi aktuálně 3:2, nejdůležitější je však gólové skóre. To zůstává stále 2:2.
54:52'
Linus Fröberg mohl vrátit Švédům vedení, po přihrávce zpoza brány pomohla tyčka dnes podruhé také Patriku Bartošákovi!
54:27'
Andreas Wingerli se snažil o teč před Bartošákem. O chvíli později se s pukem vytočil z ostrého úhlu a snažil se zaskočit českého brankáře, ten si však připsal dobrý zákrok.
53:35'
Filip Hållander se mezi kruhy natáhl po přihrávce a tečoval ji, kotouč nicméně projel daleko od české brány.
52:40'
Radan Lenc parádně vybojoval puk při švédské rozehrávce. Michael Špaček následně poslal kotouč proti holi Lukáši Klokovi, jehož ránu neutralizoval Viktor Fasth.
51:56'
Michael Špaček přihrál Michalu Birnerovi, který to zkusil z levého křídla. Jesper Sellgren jeho střelu ztečoval mimo bránu.
51:20'
Švédové se drží na kotouči a snaží se najít cestu do útočného pásma. Přes dobře napadající český tým to nemají snadné.
50:45'
Jonatan Berggren přihrával od zadního hrazení do předbrankového prostoru. Dobře zasáhl David Němeček, který puk vytečoval do bezpečí.
49:51'
Jakub Flek po akci Ondřeje Romana bojoval na švédském brankovišti. V těžké pozici sice procedil puk z úhlu přes Fastha, jenže z brankoviště pak kotouč uklidil bránící protihráč.
48:55'
Švédsko se drží v útočné třetině. Puky se jim ale zatím nedaří dostat do zajímavějších pozic, než v blízkosti mantinelu.
Střely na branku – 20:18.
48:08'
Až teď svižnou pasáž přerušuje ofsajd Švédů.
47:38'
Od vyrovnávacího českého gólu se hra přelévá ze strany na stranu, oba týmy evidentně chtějí vstřelit vedoucí branku.
47:20'
David Němeček napřáhl na modré čáře, Viktor Fasth jeho dělovku vyrazil do rohu.
45:53'
Česko právě vstřelilo branku!
Teď už to vyšlo! Matěj Stránský dostal od Michaela Špačka přihrávku na úroveň brankové čáry a parádně našel mezi kruhy RADANA LENCE, který ranou bez přípravy trefil prostor mezi betony Viktora Fastha. Další využitá přesilovka, 2:2! Asistence: Matěj Stránský, Michael Špaček.
45:31'
Michal Birner má zatím v zakončení velkou smůlu. Teď si připravil kotouč ke střele z pravého kruhu a Fasth na jeho pokus znovu nedosáhl, i v tomto případě mu však pomohla horní tyčka!
45:19'
Další švédský faul. Na trestnou lavici nyní za podrážení usedá Emil Larsson (SWE).
45:14'
Patrik Bartošák lapil jednoduché nahození a hra je přerušena.
44:16'
Už v plném počtu zahrozili také švédští hokejisté. Rychlý protiútok zakončoval bez přípravy Daniel Viksten, jehož nepovedená střela skončila daleko mimo bránu.
43:36'
Ještě větší šanci měl vzápětí na hokejce Jiří Smejkal, před kterým už stál pouze Viktor Fasth. Smejkal ovšem v samostatné akci vystřelil těsně mimo branku!
43:16'
David Tomášek číhal v levém kruhu a dostal skvělou přihrávku od Ondřeje Romana. Rána z první mu však nesedla dle představ a Viktor Fasth ji stihl vykopnout betonem.
42:15'
Libor Šulák udržel útočné pásmo. K zakončení se poté před brankou dostal Radan Lenc, který ztroskotal na betonu Viktora Fastha.
41:44'
Uvidíme českou přesilovku! Linus Fröberg (SWE) se provinil vysokou holí.
41:34'
Libor Šulák se nahozením od červené čáry snažil založit akci. Jeden ze švédských hráčů puk tečoval vysoko do ochranné sítě.
41:05'
Smejkal už je zpátky na ledě, český tým se ale v pásmu usadit nedokázal.
40:22'
Češi pokračují v bránění druhé minuty svého oslabení, které si přenesli z předchozí části. Švédsko se provinilo postavením mimo hru.
40:01'
Začala třetí třetina.
Další třetina začne přibližně v 20:44.
Češi za sebou mají poměrně smolnou třetinu. Zejména v početních výhodách měli několik dobrých příležitostí, jenže i kvůli výbornému Fasthovi žádná gólem neskončila. Ze švédské strany tedy přišel trest, když reprezentaci Tří korunek poslal do vedení Pontus Holmberg. Čeká nás zajímavá třetí část!

Střely na branku – 12:15.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:47'
Seveřané už spíše nahánějí kotouč po mantinelu. Zdá se, že česká reprezentace už oslabení do konce třetiny ubrání.
39:00'
Emil Larsson si sjížděl na teč před brankoviště, švédské souhře nicméně kousek chyběl. Puk vzápětí míří do bezpečí.
38:54'
Jiří Smejkal (CZE) v útočném pásmu stáhl Sellgrena za ruku k ledu a je vyloučen za držení protihráče.
38:03'
Radek Koblížek si po Smejkalově akci důrazně počínal na brankovišti, puk však z Viktora Fastha nevypadl. Bude se vhazovat po pravé ruce švédského gólmana.
37:38'
Reprezentace Tří korunek je po vstřelené brance v ráži a hýří aktivitou. Češi se naopak snaží z rány oklepat.
36:30'
Střelecky aktivní Nils Lundkvist to opět zkusil. Patriku Bartošákovi se kotouč vykutálel z výstroje, naštěstí ale zamířil mimo bránu.
36:16'
Skákavý puk trošku vystrašil Bartošáka. Následuje zakázané uvolnění Čechů.
35:46'
Švédsko právě vstřelilo branku!
Velká škoda pro český tým, který po sérii neproměněných šancí sám inkasuje. Petru Kodýtkovi se nepodařilo rozehrát a Emil Pettersson udržel útočné pásmo. Jonatan Berggren pak zavezl kotouč až za branku a chytře jej předložil k bližší tyči, kde se ranou pod břevno nemýlil PONTUS HOLMBERG! Asistence: Jonatan Berggren, Emil Pettersson.
34:46'
Český národní tým si v přesilovce vytváří šance, jenže Viktor Fasth se rozchytal do skvělé formy! Skákavá krosová přihrávka se dostala až do pravého kruhu k Ondřeji Romanovi. Ten mířil bez přípravy do bližšího horního kruhu, Fasth skvěle zasáhl.
34:01'
Češi už hrají klasickou přesilovku proti čtyřem, aktuálně se nacházejí mimo útočnou třetinu.
33:20'
Michal Birner u tyčky švédské branky míchal s pukem a předložil jej mezi kruhy Matěji Stránskému, který vystřelil z první a Viktor Fasth si připsal důležitý zákrok betonem.
32:48'
Vyloučení v týmu Švédsko (Nils Lundkvist – 2 min., sekání).
32:48'
Matěj Stránský hezkou křižnou přihrávkou nabil Michalu Birnerovi, který svoji ránu otřel o horní tyč! Bylo to v ponechané výhodě, Češi budou 20 sekund hrát v pěti proti třem.
32:20'
První polovina české přesilovky je minulostí, soupeř se zatím brání bez větších potíží.
31:53'
Čechům se stále nedaří udržet v útočném pásmu.
31:20'
Seveřané se okamžitě osvobozují.
31:14'
Andreas Wingerli (SWE) zpracoval Radana Lence pouze za cenu nedovoleného bránění, následovat bude česká přesilovka. Ta je zaslouženou odměnou za aktivitu v posledních střídáních.
30:17'
Jako blesk z čistého nebe přišla obrovská šance Libora Šuláka! Debutující Oscar Flynn ho nezištnou přihrávkou do druhé vlny našel mezi kruhy, odkud Šulák těsně minul branku.
29:39'
Viktor Fasth si vyjel za branku a pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou. Aktuálně sledujeme nepřesnosti na obou stranách.
28:19'
Ondřej Vitásek výborně zabojoval v rohu útočného pásma a ještě hledal Stránského před brankou. Přihrávce nescházelo mnoho.
28:06'
Libor Šulák vjel Radanu Lencovi do ofsajdu, bude se vhazovat ve střední třetině.
Střely na branku – 7:12.
27:41'
Česko už je na ledě znovu v pěti. Střela Jespera Frödéna se po teči zatoulala až do ochranné sítě, následuje komerční pauza.
27:15'
Tohle česká čtveřice potřebovala! Patrik Bartošák spolehlivě chytil pokus Joela Perssona od modré čáry, konečně je tu prostor pro vystřídání.
26:51'
Švédové se drží v útočném pásmu a zvyšují tlak.
26:20'
Nils Lundkvist to z levé strany zkoušel znovu, Ondřej Vitásek si připisuje důležitý blok.
25:40'
Švédsko předvedlo podobnou akci, jako při vstřelené brance. Bez přípravy znovu střílel obránce Nils Lundkvist, jehož pumelici tentokrát s hlasitým zvukovým efektem odrazilo břevno!
25:28'
Češi ve druhé části předvedli už několik hraničních zákroků. Nyní už rozhodčí budou vylučovat, za nedovolené bránění si jde odpočinout David Němeček (CZE).
24:32'
David Tomášek vložil hůl do přihrávky přes střední pásmo a překazil akci soupeře. Puk skončil po teči až na tribuně Malmö Areny.
23:44'
Lukáš Klok nepřesně rozehrával a švédská reprezentace mohla vyrazit kupředu. Vše končí pouze vcelku nešťastným ofsajdem.
22:52'
Libor Šulák si na modré čáře neporadil s Birnerovou přihrávkou, Česko to tedy musí znovu zkusit odzadu.
22:37'
Daniel Zaar se ve sprinterském souboji snažil zvrátit rozhodnutí sudích, zakázanému uvolnění už Švédsko přesto neuniklo.
22:24'
Kotouč při akci Seveřanů vylétl na tribunu, bude se vhazovat.
21:50'
Česká reprezentace do druhé části vstoupila rozhodně aktivněji, než do té první. Švédové se zatím musejí bránit.
21:14'
Velká šance Česka! Ondřej Roman táhl přečíslení dvou na jednoho. Akci zkusil vyřešit sám, Viktor Fasth však jeho střelu z levého kruhu zlikvidoval výražečkou.
20:35'
Po Špačkově akci se puk ztratil pod bruslemi hráčů v rohu kluziště. Vydolovali ho Švédové, kteří jednoduše nahodili a oba týmy mohou střídat.
20:01'
Začala druhá třetina.
Další třetina začne přibližně v 19:51.
Úvodní dvacetiminutovka se nesla ve znamení úspěšných přesilovek. Prvním reprezentačním gólem nejdříve poslal Česko do vedení Jiří Smejkal, Švédové vyrovnali zásluhou dělovky Nilse Lundkvista. Přestože svěřenci Filipa Pešána za třetinu vyprodukovali jen čtyři střely, obrázek hry byl převážně vyrovnaný.

Střely na branku – 4:10.
20:00'
První třetina skončila.
19:56'
Nakonec to byl právě David Musil, kdo pár sekund před sirénou vypálil od modré čáry. Jeho dělovka byla ztečována vysoko do ochranné sítě, čeká nás ještě jedno buly.
19:33'
Český tým se ještě snaží dostat do útočného pásma, David Musil se ale po neúspěšném pokusu musí vracet až k červené čáře.
18:20'
Do hodně riskantní přihrávky Perssona na útočné modré čáře sáhl pohotový Jakub Flek. Chvilku to vypadalo, že by se mohl hnát do brejku, soupeři ho ale do šance nepustili.
17:28'
Severskou reprezentaci vyrovnávací branka nabudila, Češi od té doby bruslí bez kotouče.
16:05'
Švédsko právě vstřelilo branku!
Je vyrovnáno, v přesilovce udeřili také Švédové. Ti se po vyhraném vhazování rychle rozestavěli v pásmu a NILS LUNDKVIST parádní ranou bez přípravy z vrcholku levého kruhu nedal Patriku Bartošákovi šanci. Asistence: Joel Persson, Emil Pettersson.
15:55'
Švédové si zahrají další přesilovku, za sekání je vyloučen David Tomášek (CZE).
15:16'
Matěj Stránský se blýskl parádní samostatnou akcí, když si od levého mantinelu vyjel až do předbrankového prostoru. Škoda, že už byl příliš blízko Fasthovi a nepřekonal jeho betony!
15:03'
Andreas Wingerli si sjel před Patrika Bartošáka, kam obdržel prudkou přihrávku z levé strany. I díky včasnému návratu Libora Šuláka se Wingerlimu nepodařilo přesně tečovat.
Střely na branku – 3:8.
14:36'
Seveřané stále těží z předchozí přesilovky a pokračují v tlaku. Po zakázaném uvolnění českého týmu hra v blízkosti Bartošáka ještě chvilku zůstane.
14:12'
Češi už jsou kompletní, nadále se však musejí bránit.
13:32'
Po hezké kombinaci na jeden dotek se mezi kruhy objevil Emil Pettersson. Ke štěstí českého týmu však nemohl střílet z první a k zakončení nakonec vůbec nedošlo.
12:53'
Jonatan Berggren nahodil na Bartošáka. Švédsko už potřebovalo přerušit hru a prostřídat přesilovkové formace.
12:29'
Jiří Smejkal to s vrtícím se pukem neměl lehké, ale zvládl ho vyhodit a ještě skvěle ztěžuje soupeřovu rozehrávku.
12:00'
Vyloučení v týmu Česko (David Němeček – 2 min., krosček).
11:40'
Emil Larsson po zákroku Bartošáka objel ležícího brankáře a snažil se zasunout kotouč do prázdné branky, i kvůli faulu Němečka se mu to ale nepodařilo! Švédové mají výhodu.
10:42'
Seveřané poprvé vážněji zatopili před českou brankou. Po několika odrazech puku se snažil z bezprostřední blízkosti dorážet Max Friberg, v pádu ovšem ztroskotal na betonu Patrika Bartošáka!
Střely na branku – 3:5.
10:08'
Po hodně rozhárané minutě vyhodili reprezentanti Tří korunek symbolicky na zakázané uvolnění, hra je tedy přerušena.
09:19'
Češi dobře pracují ve středním pásmu a rozbíjejí útoky soupeře už v zárodku. Ani jeden tým teď neoplývá přesností.
08:31'
David Němeček hezkým manévrem na modré čáře udržel útočnou třetinu. Matěj Stránský pak dostal rozehrávající Švédy pod tlak, puk mu ale poskočil přes čepel do neutrální zóny.
Střely na branku – 2:5.
07:40'
Pontus Holmberg si sám vyjel až do blízkosti české branky. V nouzi se pak snažil zakončit alespoň bekhendem, jeden z bránících hráčů jej ale skvěle vytlačil až do záporného úhlu.
06:45'
Český národní tým byl chvíli pod lehčím tlakem. Dominik Lakatoš nicméně dobře protlačil kotouč za útočnou modrou čáru, jeho spoluhráči mohou vystřídat.
05:56'
Po inkasovaném gólu se museli Švédové znovu vrátit do obranného pásma, zahráli totiž na icing. Brzy ale otočili hru a Niklas Hansson z dálky prověřil Bartošáka.
05:01'
Česko právě vstřelilo branku!
Češi využívají přesilovku a otevírají skóre! David Tomášek dlouho míchal s pukem v levém kruhu, až zkusil vystřelit na Fasthovy betony. Švédský gólman jeho pokus vyrazil jen před sebe, kde do puku plácl JIŘÍ SMEJKAL a procedil ho za čáru. Asistence: David Tomášek, Michal Moravčík.
04:18'
Michal Birner s Radanem Lencem dobře zapracovali za brankou a druhého jmenovaného podrazil Niklas Hansson (SWE), který už odjíždí na trestnou lavici.
03:18'
Jesper Sellgren měl poměrně hodně prostoru a mohl si od modré čáry vyjet trošku blíže k brance. Následné zakončení bylo sraženo mimo tři tyče.
02:37'
Švédsko ožilo a zavřelo soupeře v pásmu. Český národní tým si nekomplikoval situaci a vyhodil na icing. Na buly se sjíždí první švédská formace proti čtvrté české.
01:46'
Po zákroku Patrika Bartošáka proti střele z pravého křídla se o dorážku pokoušel v zajímavé pozici Daniel Viksten, jehož ránu zblokoval Ondřej Vitásek.
01:22'
Reprezentace Tří korunek nachytána v postavení mimo hru.
00:58'
Švédští obránci si na útočné modré čáře dávali přednost se střelou, až nakonec na Bartošáka žádná nepřiletěla. Seveřané zůstávají na puku a zkoušejí to znovu.
00:20'
První český útok se hned podíval do pásma, kde zůstal i po nepovedené rozehrávce soupeře. Radan Lenc operuje s kotoučem v rohu.
00:01'
Utkání právě začalo.
Hráči obou celků už jsou připraveni na začátek utkání. Češi oblékli červené dresy, švédští reprezentanti se představí ve žluté barvě.
Úvodní sestavy:

Česko: Bartošák (Hrachovina) – D. Musil, Moravčík (A), Šulák, Němeček, Klok, Vitásek, F. Král – Birner (C), Špaček, Lenc – M. Stránský, O. Roman (A), Flek – Smejkal, Tomášek, Koblížek – Flynn, Lakatoš, Ordoš – Kodýtek.

Švédsko: Fasth (Rifalk) – Persson, Lundberg, Lundkvist, Sellgren, Hansson, Johansson – Berggren, Wingerli, Frödén – Friberg, Fröberg, Pettersson – Viksten, Holmberg, Larsson – Zaar (C), Bengtsson, Hållander.

Rozhodčí: Björk, Öhlund – Persson, Lundgren (všichni Švédsko).
AKTUÁLNÍ TABULKA EHT 2020/21

1. Rusko – 16 bodů
2. Česko – 9 bodů
3. Finsko – 6 bodů
4. Švédsko – 5 bodů.
ŠVÉDSKO

Reprezentace Tří korunek si na domácím ledě bude chtít spravit chuť po nevýrazných výkonech v předchozích dílech Euro Hockey Tour. Aktuálně se totiž krčí na poslední příčce se ziskem necelého bodu na zápas.

Vinou současné světové situace ovšem ani hostitel turnaje nemohl soupisku nabít zdaleka tak, jak si původně představoval. I Švédové se nakonec budou muset obejít zcela bez akvizic z KHL. Ve dvaadvacetičleném výběru tak figurují převážně hokejisté ze švédské nejvyšší soutěže. Hodně se mluví zejména o povolání brankáře Viktora Fastha. Osmatřicetiletý veterán a mistr světa z roku 2017 se do reprezentace vrací po třech letech. Uvidíme, zda se proti české reprezentaci postaví do brankoviště.
ČESKO

Češi se pod vedením Filipa Pešána v dosavadním průběhu Euro Hockey Tour prezentovali sympatickými výkony, které je v tabulce drží na druhé příčce za suverénním Ruskem.

Trenérský štáb bere do Malmö zajímavý mix zkušených hráčů s těmi prozatím méně ostřílenými. Na první pohled je patrná absence hokejistů z KHL, kteří se turnaje nemohou zúčastnit kvůli logistickým problémům spojeným s pandemií koronaviru. Zajímavý návrat do reprezentace naopak registruje dlouhodobá extraligová hvězda Michal Birner. Mezi tyčemi by si měli zápasovou zátěž rozložit Patrik Bartošák s Dominikem Hrachovinou, proti Švédům se podle všeho postaví první jmenovaný. Česká reprezentace v posledních dvou utkáních severského soka porazila, naváže na to i tentokrát?
Zdravím všechny fanoušky reprezentačního hokeje! Švédské Malmö bude hostit Beijer Hockey Games, třetí díl letošního seriálu Euro Hockey Tour. Turnaj se znovu odehraje v bublině a bez přítomnosti diváků. Češi do něj vstoupí soubojem s hostiteli ze Švédska.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.


Články odjinud