Euro Hockey Tour -  ONLINE PŘENOS -  Finsko : Česko - 17. prosince 2020   12:30

Finsko
Finsko
03:15' Sund (Ilomäki, Ojamäki) • 17:45' Ruohomaa (J. Karjalainen, Ojamäki) • 22:05' J. Karjalainen (Lindbohm, Junttila) • 33:44' Rantakari (Kaski, Ju. Nättinen)
4:3
(2:1, 2:2, 0:0)
Česko
Česko
12:10' Jašek  (Lenc, Mašín) • 22:21' Lakatoš  (A. Zbořil) • 34:46' Jaškin  (Jašek, A. Nestrašil)
Finsko
Olkinuora (Juvonen) – Kaski, Sund (C), Rantakari, Salo, Hietanen, Lindbohm, Pokka, Vittasmäki – Ojamäki, Ilomäki, Pesonen – Puustinen, Ruohomaa, Ju. Nättinen – J. Karjalainen, Tyrväinen, Junttila – H. Ikonen, R. Leino, Turunen – Paajanen.
Česko

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
V dalším průběhu Channel One Cupu se Česko představí v sobotu od 13:30 proti domácímu Rusku, turnaj pak zakončí nedělním duelem od 9:00 proti Švédsku.
Česká hokejová reprezentace zahájila Channel One Cup těsnou porážkou 3:4 proti Finsku. V Moskvě jsme měli možnost sledovat výborný svižný hokej z obou stran, šťastnější byl na konci bohužel výběr Suomi. Góly padaly jen v prvních dvou třetinách. Finové ani jednou nepustili soupeře do vedení, Češi pouze snižovali. Premiérové zásahy v nároďáku zapsali Lukáš Jašek a Dominik Lakatoš, ten navíc skóroval při svém debutu. Kromě dvou reprezentací nepříliš ostřílených borců skóroval ještě Dmitrij Jaškin, který potvrdil parádní střeleckou formu, kterou má v KHL v dresu Dynama Moskva.
59:54'
Finsko zvítězí. Závěrečný útok táhl pravou lajnou Andrej Nestrašil. Kapitán hledal před brankou Davida Kašeho, centr první lajny na prudkou přihrávku nedosáhl.
59:32'
Rozhodnout mohl Henri Ikonen, jenž mířil do odkryté brány, ale v posledním momentě k útočníkovi přispěchal David Sklenička, ten soupeři šikovně přizvedl hokejku.
59:01'
Filip Pešán odvolal Dominika Furch na střídačku, Češi zkouší poweplay!
58:20'
Ondřej Vitásek hledal Dmitrije Jaškina, ale našel jenom hůl Rantakariho. Následně dostal druhou šanci, i v tomto případě byla jeho nahrávka zastavena.
58:00'
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:41'
Dominik Lakatoš byl v dobré pozici, ale netroufl si na střelu. Raději nabil Mašínovi, jehož zblokovala obranná dvojice Kaski – Sund.
57:21'
Definitivní razítko na vítězství Suomi mohl dát Arttu Ilomäki. Jako pravák si zleva posunul puk na střed, pokus mířící k pravé tyči Furch zastavil.
56:47'
Finové drží puk u hrazení, přesně to jim momentálně vyhovuje. Češi srdnatě bojují o kotouč, zatím bez úspěchu.
56:09'
Lukáš Jašek projel mezi dvěma soupeři až do útočné třetiny, na pravém křídle mu na přihrávku sjel Ondřej Vitásek. Přes početnou modrou hradbu k bekovi pas neprošel.
55:44'
Postavení mimo hru zastavilo slibně vypadající útok českého celku. Jana Košťálka vystavil do ofsajdu příliš rychlý David Kaše.
55:10'
Rozběhla se závěrečná pětiminutovka základní hrací doby. Finsko stále vede nad Českem těsným jednogólovým rozdílem. Čas na vyrovnání se pomalu krátí.
54:56'
Dmitrij Jaškin si nabruslil pod velký úhel, přesto zkusil z bekhendu vystřelit. Olkinuora už se přesouval, ale nakonec ještě dokázal vystrčit proti kotouči levé rameno.
54:35'
Výborně. Svěřenci kouče Pešána zvládli náročné dvě minuty a jsou znovu v plném počtu. Pýcha míří na střídačku, do hry vpouští Mašína.
53:33'
Od zadního mantinelu se touš příhodně odrazil k Nikovi Ojamäkimu, jenž střílel z voleje. Furch dokázal zasáhnout ve skluzu.
53:16'
Tlak Finů sílí. Vedoucí mužstvo chtělo vstřelit pátý gól Ilomäkim, zakončení z vrcholku pravého kruhu proletělo těsně vedle pravé tyčky.
52:51'
Oliwer Kaski zkusil vystřelit od modré čáry, avšak trefil pouze obětavě blokujícího Kodýtka. Tlak Suomi pokračuje.
52:35'
Pavel Pýcha oslabuje český národní tým, v obranném pásmu přidržel Harriho Pesonena. Finové dnes dokázali přetavit v gól hned dvě přesilovky.
51:54'
Lukáš Rousek zpoza brány nahrával mezi kruhy najíždějícímu Lukáši Jaškovi. Třinecký forward bohužel promáchl naprázdno.
51:12'
Lukáš radil nabral velkou rychlost po levé lajně, pěknou individuální akci vyřešil ránou zápěstím. Olkinuora zakročil vyrážečkou.
50:58'
Dominik Mašín podstoupil úspěšný souboj za vlastní brankou. na zádech udržel Tyrväinena až do posledního okamžiku.
50:32'
Jussi Olkinuora měl problémy, na pokus Andreje Nestrašila totiž vůbec neviděl. Měl štěstí, černá guma jej trefila do masky.
49:52'
Tlak Čechů pokračuje! Adam Zbořil kroužil kolem Sunda, ten na chvilku ztratil českého centra z dohledu. Nakonec přišla nahrávka na modrou Košťálkovi.
49:11'
Lukáš Jašek si rozmyslel zakončení, před brankou totiž viděl dobře postaveného Lukáše Rouska. Útočník Sparty napálil před sebou stojícího Ojamäkiho.
48:53'
Poslední střídání vynechal Lukáš Sedlák, místo kterého zaskakuje třináctý útočník Petr Kodýtek. Zatím není jasné, co centra druhé formace trápí.
48:02'
Jan Košťálek byl v souboji s Karjalainenem tím úspěšnějším. Po mantinelu vzápětí uvolnil Pavla Pýchu, u něj začíná útočná akce Pešánovy družiny.
47:35'
Lehké nahození Pesonena nezpůsobilo Furchovi žádné problémy. Strážce české svatyně ještě dokázal vyklepat touš pro Mašína.
47:05'
Tony Sund je při chuti. Využil clony před brankářem k nahození, které ovšem namířil přímo do Furcha, který nevědomky zapsal další úspěšný zákrok.
46:49'
Julius Junttila vyzkoušel okamžitě po přejeté útočné modré pozornost Dominika Furcha. Hledal mezeru mezi betony, které však gólman Dynama Minsk srazil k sobě včas.
46:21'
Chybu Sunda ve středním pásmu chtěl potrestat Andrej Nestrašil. Kapitán dlouho nabíral rychlost, rozjetý Tyrväinen jej dobruslil a čistým způsobem odstavil.
45:59'
Komerční přestávka dává oběma celkům prostor na vydechnutí. Zápas probíhá v obrovském tempu, přestože je za námi více jak čtyři minut hry.
45:08'
Ofenzivní složku týmu podpořil Jan Košťálek. Z vrcholku pravého kruhu vypálil šiplavou ránu do horních pater brány, gólman schytal projektil do lapačky.
44:56'
Utkání pokračuje ve velmi rychlém tempu, akce střídá akci. Dominik Mašín alespoň na chvíli zpomalil průběh hry za vlastní bránou.
44:16'
Dmitrij Jaškin v další šanci! Nyní ujel všem hokejistům a ve finále akce volil forhendový blafák, posléze vystřelil jen do tyče!
43:49'
Třináctý útočník Petr Kodýtek tělem zastavil najíždějícího Ojamäkiho. Následně poslal puk do středního pásma a odjel vystřídat.
43:17'
Dmitrij Jaškin nabral rychlost a ujel s jedním ze spoluhráčů do přečíslení. Jaškin vzal situaci na sebe, proti křižnému zakončení se Olkinuora vyznamenal pravým betonem.
42:35'
Lenc si vyměnil puk s Košťálkem a zavezl touš do útočného pásma. S koncem Lindbohmova trestu střílel Jaškin, Šťastný z dorážky pod velkým úhlem minul.
42:09'
Andrej Nestrašil ve středním pásmu zastavil prudké vyhození Junttily vysokou holí, vhazovat se bude ve středním pásmu.
41:23'
Od levého mantinelu vystřelil Radan Lenc. Olkinuora na projektil dobře viděl a puk raději podržel v lapačce, neriskoval jeho vyklepání.
41:04'
Pešánova družina dlouho naháněla soupeře a nakonec mu nedovolila vyhodit do bezpečí. Elitní přesilovková formace drží pásmo.
40:42'
Jen co vypršel trest Sala, půjdou Finové do čtyř znovu! Dnes podruhé si jde maximálně na dvě minuty odpočinout Petteri Lindbohm.
40:21'
Třetí třetinu zahájila finská čtvrtá formace. Robert Leino si dokázal od levého mantinelu najet před bránu, na Furcha nevyzrál.
40:10'
Odstartovala závěrečná dvacetiminutovka dnešního střetnutí. Češi ztrácí na Finy jeden gól a nezbývá než doufat, že se tuto ztrátu podaří co nejrychleji smazat.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 14:17.
Divoká druhá třetina nabídla po dvou gólech na obou stranách, Finové tak stále o jednu branku vedou. Dvoubrankové vedení vystřelil reprezentaci Suomi Jere Karjalainen, na jeho zásah ovšem dokázal za šestnáct vteřin odpovědět premiérovým reprezentačním gólem Dominik Lakatoš. Svěřenci kouče Jalonena si dokázali vzít zpět dvougólový náskok ve 34. minutě, kdy v přesilové hře skóroval Otso Rantakari, avšak poslední slovo měli v prostřední dvacetiminutovce Češi, početní převahu pěti proti třem přetavil v gól Dmitrij Jaškin.
40:00'
39:48'
na teč vystřelil od modré Jan Košťálek. Žádný z hokejistů ovšem nedokázal pozměnit směr letu puku, černá guma tak skončila ve výstroji brankáře.
39:26'
Lukáš Jašek chyboval na útočné modré a Finové ujeli dva proti jednomu. Jere Karjalainen nabil Tyrväinenovi, střela příklepem minula cílové zařízení.
39:00'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:32'
V koncovce druhé třetiny další početní převaha pro český výběr! Finové pod tlakem kupí poměrně dost faulů, Robin Salo nedovoleně držel Kašeho.
38:06'
Sražené zakončení Jaška nakonec prošlo až k Olkinuorovi, který neměl příliš starostí se zákrokem, ještě dokázal vyrážečkou nahrát Sundovi.
37:55'
Dlouhou pasáž bez přerušení ukončil až Dominik Furch. Střela Junttily šla mimo bránu, přesto pro ni český gólman sáhnul lapačkou.
37:24'
Lukáš Rousek vybojoval puk proti Kaskimu a chtěl vyslat do úniku Adama Zbořila. Forward Mladé Boleslavi přiložil hůl k ledu příliš pozdě.
36:40'
S velkými obtížemi dokázali hráči Suomi ubránit alespoň oslabení ve čtyřech. Hokejisté v modrých dresech chtěli přerušit hru, ale to jim znemožnil Nestrašil.
36:14'
Dominik Lakatoš mohl střílet, ale ještě zkoušel před brankou najít hůl Davida Šťastného. Tomu chybělo několik decimetrů.
35:46'
Ještě pokračuje klasická přesilovka. Radan Lenc se dostal ke dvěma střeleckým pokusům, v obou případech dobře zakročil Olkinuora.
34:46'
Česko právě vstřelilo branku!
Češi potrestali prohřešky protihráčů a jdou znovu na dostřel! Jašek našel mezi kruhy volného DMITRIJE JAŠKINA, nejlepší střelec KHL potvrdil střeleckou pohodu i v reprezentaci, zamířil do pravého horního rohu. Asistence: Lukáš Jašek a Andrej Nestrašil.
34:31'
Finové jdou do tří! Petteri Lindbohm držel soupeře, což rozhodčí postřehli. Velká šance pro český nároďák snížit!
34:19'
Juhani Tyrväinen dostal jedno varování, kterému nestačilo a tak jej čároví rozhodčí vyloučil za porušení postupu při vhazování.
33:44'
Finsko právě vstřelilo branku!
Druhá využitá přesilovka Finů znamená zároveň vedení o dva góly. Furch neviděl přihrávku na OTSUA RANTAKARIHO, proti jehož střele z levého kruhu k bližší tyči se přesunoval pozdě. Asistence: Oliwer Kaski a Julius Nättinen.
33:16'
Tony Sund je zpátky na ledě, startuje zkrácená přesilová hra finského národního týmu. Suomi se okamžitě dokázali usadit v útočné třetině.
33:13'
Rozhodčí váhal, ale nakonec odpískal zakázané uvolnění. Oliwer Kaski viditelně nechtěl hrát, s největší pravděpodobností by ovšem kotouč nestihl i kdyby zabral.
32:26'
Radan Lenc se krásně obtočil kolem Hietanena a dostal se až před Olkinuory. Bohužel v klíčovém momentu podklouzl a tak ani nevystřelil.
32:08'
Po ose Kaše – Nestrašil se k puku dostal Mašín, který místo střely ještě volil pas na Lukáše Jaška. Sražená střela skončila v moci Olkinuory.
31:55'
Lukáš Sedlák nechtěl pustit Finy z vlastní obranné třetiny. To se mu podařilo, ale jen za pomoci nedovoleného zákroku, Tyrväinenovi vysekl hůl z rukou. Síly na ledě se vyrovnají.
31:16'
Druhá přesilovka pro českou reprezentaci. Tony Sund předvedl stejný faul jako před pár minutami Vitásek, i on se provinil držením.
31:12'
Zničehonic se před brankou Furcha zjevil Jere Karjalainen. Z bezprostřední blízkosti a z poměrně velkého úhlu již nedokázal zamířit mezi tři tyče.
30:22'
Tvrdý hit Dmitrije Jaškina schytal Petteri Lindbohm. Obránce ovšem dokázal rozehrát ještě před naražením jeho osoby na mantinel.
30:02'
Český brankář, který na klubové úrovni hájí barvy Dynama Minsk, se rozhodně nenudí. Opět zasahoval lapačkou, tentokráte po ráně Sunda.
29:46'
Zleva nahodil do českého brankoviště kotouč Jere Karjalainen. Dominik Furch nadvakrát zkrotil puk, Ikonen dojížděl zbytečně.
29:12'
Salovu střelu srazil k zemi David Sklenička. Dezorientovaného Furcha trefil puk do betonu, touš následní odpálil do bezpečí Košťálek.
28:59'
Ani hráči Suomi nedokázali využít přesilovku, faul Ondřeje Vitáska nebyl potrestán. Obránce se po návratu na led okamžitě zapojuje do hry.
28:00'
Forward Harri Pesonen si tělem pěkně odstavil Mašína, avšak už píhcnout do kotouče před zásahem českého gólmana.
27:23'
Kaski naznačil střelu, aby následně nahrál do levého kruhu Otsovi Rantakarimu. Proti střele z jedničky se Furch dokázal přesunout.
27:06'
Po vhazování pálil od modré Oliwer Kaski. Dominik Furch na zakončení konkurenta dobře viděl, puk podržel v lapačce.
26:59'
Krátce po vypršení Tyrväinenova trestu bodu hrát přesilovku Finové. Vyloučen je Ondřej Vitásek za držení Ruohamaay.
26:20'
Od modré vystřelil povedenou ránu Jan Košťálek. Jussi Olkinuora v posledních chvíli zaregistroval kotouč a ještě stihl vykopnout pravý beton.
25:50'
Hokejisté v modrých dresech mohli zaútočit při vlastním oslabení! Julius Junttila vyřešil přečíslení dva na jednoho nahrávkou na Ikonena, který trefil horní tyč!
25:03'
Češi dokázali poměrně rychle vybojovat pozici v útočném pásmu. Před Olkinuorovou už zaparkoval Dmitrij Jaškin, na modré aktuálně hraje Mašín.
24:40'
Arttu Ilomäki vyhrál buly na Oliwera Kaskiho, který zbytečně nic nevymýšlel a vyhodil černou gumu přes všechny čáry až za Furcha.
24:36'
Premiérovou početní převahu si vyzkoušejí čeští hokejisté. V útočném pásmu Juhani Tyrväinen nestihl zabrzdit a podrazil Jaška.
23:30'
Důležitý gól, který drží českou reprezentaci na kontakt. Dvoubrankové manko by se proti době bruslícím Finům dohánělo velmi složitě.
22:21'
To je odpověď, jak se sluší a patří! DOMINIK LAKATOŠ proměnil své první zakončení v národním dresu v gól, parádní zakončení zápěstím umístil nechytatelně do pravé šibenice. Asistence: Adam Zbořil.
22:05'
Svěřenci kouče Jalonena odskakují do dvoubrankového náskoku! Od modré čáry nahodil Petteri Lindbohm a před brankou šikovně tečoval střelu k levé tyči JERE KARJALAINEN, Furcho na změnu směru nedokázal zareagovat včas. Asistence: Petteri Lindbohm a Julius Junttila.
21:43'
První reprezentační utkání si odbývá Filip Pýcha. Bek Českých Budějovic našel rozjetého Nestrašila, český kapitán si nedokázal obhodit puk kolem Junttily.
21:03'
Lukáš Radil společně se svým jmenovcem Sedlákem skvělým forčekinkem získali puk do své moci. Druhý jmenovaný zkoušel obtočit bránu. Neuspěl.
20:31'
Dmitrij Jaškin v první třetině nebyl moc vidět. Nyní dlouho vymýšlel a ve finále mu uskočil puk od hokejky, čehož využil Sund.
20:10'
Druhá třetina je v plném proudu! Češi bleskově podnikli rychlý výpad do útočné třetiny, střelu Šustra dokázal udržet Olkinuora.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 13:22.
Po první třetině vede Finsko nad českou reprezentací nejtěsnějším možným rozdílem, o jeden gól. Hokejisté Suomi se dostali do vedení ve 4. minutě, pěknou individuální akci zakončil střelou mezi betony gólmana Tony Sund. O vyrovnání se postarala třetí česká útočná formace, ve 13. minutě ztečoval Lencovo nahození mimo dosah Olkinuory Lukáš Jašek. Vyrovnaný stav ale do přestávky nevydržel, vyloučení Šustra potrestal Mikael Ruohomaa, jenž po bitvě před brankou těžil z práce Karjalainena a zakončoval do prázdné brány.
20:00'
19:50'
Úvodní dvacetiminutovka se dohrává ve středním pásmu. Češi ještě zkusili založit jeden útočný výpad, jenže Kašeho zastavil pozorný Kaski.
19:00'
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:30'
Jaškin a Kaše dobře forčekovali, ale kotouč nakonec vybojovat nedokázali. Filip Pešán využívá třináctého útočníka, na střídačce dostal více odpočinku kapitán Nestrašil.
17:45'
Finové si berou zpět ztracené vedení! Tentokráte Furch bohužel puk neudržel a před brankou se tak svedl velký boj o kotouč. Ten nakonec získal Karjalainen, který přihrál volnému MIKAELOVI RUOHOMAAOVI, tomu stačilo trefit odkrytou bránu. Asistence: Jere Karjalainen a Niko Ojamäki.
17:03'
Finové změnili přesilovkou pětku. Z vrcholku pravého kruhu pálil Jere Karjalainen, i v tomto případě třicetiletý gólman Dynama Minsku nepřipustil žádné dorážky.
16:44'
Od modré čáry nahodil na Furcha Oliwer Kaski. Strážce české svatyně si připsal úspěšný zákrok a dokázal udržet puk, na dorážku už čekal Pesonen.
16:12'
Hokejisté v modrých dresech zvládli buly a už rozjíždějí kolotoč v útočné třetině. Češi zatím dobře vykrývají prostor.
15:56'
První přesilovou hru si zahrají Finové. Na lavici hanby putuje Andrej Šustr, jenž za vlastní brankou podrazil Henriho Ikonena.
15:49'
Další nebezpečné zakončení proti české bráně. Junttila tentokráte v roli asistenta připravil palebnou pozici pro Tyrväinena, ten dělovku napálil do Furchovy výstroje.
15:06'
Mikael Ruohomaa na sebe navázal dva hokejisty, aby vzápětí uvolnil na pravém kruhu najetého Junttilu. Střelu příklepem vytěsnil Furch vyrážečkou.
14:43'
Oliwer Kaski nahodil kotouč za bránu, kde dobře operoval Andrej Šustr. Hokejista s nejdelší hokejkou v dnešním udržel černou gumu i proti dvěma soupeřům, následně dokázal uvolnit Vitáska.
14:12'
Postavení mimo hru zastavuje útok hokejistů Suomi. Jere Karjalainen udělal před modrou zbytečnou kličku navíc, s níž nepočítal Tyrväinen.
13:36'
Pěknou piruety udělal David Kaše kolem Paajanena. Mělo to jedinou vadu na kráse, že útočník Karlových Varů pokračoval v pohybu bez kotouče.
13:03'
Po souboji u mantinelu vypálil nepříjemně zleva Julius Junttila. Český brankář sice pustil touš z lapačky, naštěstí si jej hodil mezi betony.
12:40'
Niko Ojamäki si narazil s Juhanim Tyrväinenem a vystřelil zápěstím z poměrně velkého úhlu. Furch zachoval klid a kotouč podržel v lapačce.
12:10'
Je vyrovnáno! Radan Lenc z otočky vystřelil po ledě a LUKÁŠ JAŠEK skvěle ztečoval kotouč mezi betony Olkinuory! Podobně jako Sund, i pro Jaška jde o první gól v seniorské reprezentaci. Asistence: Radan Lenc a Dominik Mašín.
11:52'
Finové dobře pokryli prostor a byl to Pesonen, kdo zachytil dobře myšlenou nahrávku Rouska na Jaška. Následně sám zkazil, když nahrál na hůl Košťálkovi.
11:11'
Střela od modré čáry v podání Hietanena nebyla vůbec nebezpečná. Furch měl po celou dobu dobrý výhled, ještě dokázal kotouč vyklepat z lapačky.
10:41'
Přihrávka před Olkinuorovu brány našla jen finského hokejistu, který rozjel nebezpečný brejk! Jere Karjalainen našel pěknou žabičkou Tyrväinena, který nedokázal přehodit Furchův natažený pravý beton.
10:10'
První třetina se přehoupla do své druhé poloviny. Na ledě momentálně vidíme měření sil obou elitních formací, více ze hry má jednoznačně ta česká.
09:33'
David Šťasný měl proti sobě posledního soupeře, a sice Sala. Bekovi chtěl udělat kličku k mantinelu, ovšem s touto variantou bek počítal a soka zastavil čistým hitem.
09:20'
Na teč nahazoval Andrej Šustr. Před brankou stál Jašek, ale ještě před ním dokázal černou gumu odpálit do ochranné sítě Junttila.
08:36'
Lukáš Radil nedokázal v souboji jeden na jednoho přelstít Leina. Finský centr okamžitě rozjel brejk na druhou stranu, ten skončil za českou brankou.
08:06'
Otso Rantakari zkusil od modré čáry vypálit dělovku. Gólman měl skrze houf hráčů stojících před ním zakrytý výhled, avšak zasahovat nemusel, pokus zblokoval jeden z obránců.
07:23'
Z levé strany chtěl Dominika Furcha překvapit Henri Ikonen. Gólman si ovšem dobře povyjel, čímž zmenšil střelecký úhel, touš udržel ve výstroji.
07:06'
Adam Zbořil nemohl hrát, protože Jan Košťálek hrál s pukem za modrou čárou. Svěřenci kouče Pešána musí vyklidit útočnou třetinu.
06:51'
Dvojice Jašek – Rousek ukázala perfektní napadání a Češi byli blízko vyrovnání! První jmenovaný našel útočníka pražské Sparty před bránou, střelu z pokleku ale Olkinuora dokázal udržet mezi betony.
06:12'
hra má velmi rychlý spád. Finové jsou od vedoucího gólu pod tlakem, v současné době zuby nehty brání tlak české třetí lajny.
05:30'
Na led naskočil druhý útok. David Šťastný zleva nahazoval před bránu, kam si najížděl Lukáš Radil, prudký kotouč minul.
05:10'
Čtvrtý česká formace má za sebou velmi povedené střídání. Dominik Lakatoš presoval a připravil o puk Puustinena, střela namířil nepřesně.
04:45'
Další z debutantů, Adam Zbořil, ukázal rychlé nohy, levou lajnou úspěšně ujel Pokkovi. Před bránu jej nepustil Finův kolega z obranného páru Veli-Matti Vittasmäki.
04:03'
S rychlou odpovědí chtěl přispěchat Lukáš Jašek. Nahození z velkého úhlu mělo pramalou šanci na úspěch, Olkinuora zasahovat nemusel.
03:15'
Elitní lajna Suomi se usadila v útočném pásma a dokázala vsítit úvodní gól! Obránce TONY SUND předvedl velmi zdařilou individuální akci, kdy si zpoza brány vyjel před Furcha a střelou mezi betony zaznamenal svůj první reprezentační zásah v kariéře. Asistence: Arttu Ilomäki a Niko Ojamäki.
03:00'
David Sklenička si ve vlastním obranném pásmu dovolil velkou parádu, když udělal otočku proti Tutunenovi. Forward skončil na ledě.
02:20'
Mašín podržel kotouč za vlastní bránu, čímž umožnil spoluhráčům vystřídat. Následně byl on zrodem útočné akce, na jejímž konci byla střela zápěstím Šustra do výstroje brankáře.
02:06'
Debut v reprezentaci si právě odbývá Dominik Lakatoš. Levé křídlo čtvrté formace marně stíhalo Leina, toho zastavil až Dominik Mašín.
01:40'
Gólman Jussi Olkinuora váhal s rozehrávkou a této skutečnost málem využil Lukáš Radil. Ten zachytil jeho vyhození po mantinelu, bohužel mu vzápětí odskočil puk od hokejky.
01:02'
Lukáš Sedlák vyhrál buly na levé křídlo, kde byl připravený David Šťastný. Útočník Mladé Boleslavi z otočky těsně minul prostor u levé tyčky.
00:33'
Finové zkoušeli roztáhnout hru po šíři kluziště. Kaski hledal rozjetého Pesonena, jenž na puk nedosáhl. Zakázané uvolnění.
00:10'
Utkání začalo! Oba týmy na úvodní buly poslaly svoje elitní formace, úspěšnější byl David Kaše. Hrají Češi.
00:01'

Finsko: Olkinuora (Juvonen) – Kaski, Sund, Rantakari, Salo, Hietanen, Lindbohm, Pokka, Vittasmäki – Ojamäki, Ilomäki, Pesonen – Puustinen, Ruohomaa, Ju. Nättinen – J. Karjalainen, Tyrväinen, Junttila – H. Ikonen, R. Leino, Turunen – Paajanen.

Česko: Furch (Will) – Šustr (A), Mašín, D. Sklenička, Vitásek, Košťálek, Pýcha, Gazda – Jaškin, D. Kaše, A. Nestrašil (C) – Radil, Sedlák, Šťastný – Lenc (A), Jašek, Rousek – P. Zdráhal, A. Zbořil, Lakatoš – Kodýtek.
Česko

Česká reprezentace zanechala ve Finsku velmi dobrý dojem. Po vítězství 3:1 nad Švédskem a 2:0 nad Finskem bojovala na Karjala Cupu o prvenství, ovšem klíčový zápas s Ruskem svěřenci trenéra Pešána nezvládli a prohráli poměrně hladce 0:3. Bohužel již tradičně musel Filip Pešán před Channel One Cupem přijmout velké množství omluvenek, důvody byly různé. Šanci dostane hned devět nováčků, kteří určitě budou hladoví po úspěších a budou zároveň bojovat i o místenku do dalších turnajů. Příklad si mohou vzít z Ruska, které Karjalu opanovalo s juniorským týmem, jemuž před začátkem věřil jen málokdo.

Nominace českého týmu:

Brankáři: Dominik Furch (Dinamo Minsk), Šimon Hrubec (Omsk), Roman Will (Čeljabinsk)

Obránci: Daniel Gazda (PSG Berani Zlín), Ronald Knot (Bílí Tygři Liberec), Jan Košťálek (HC Sparta Praha), Pavel Pýcha (Madeta Motor České Budějovice), Dominik Mašín (Chabarovsk), David Sklenička (Jokerit Helsinky), Andrej Šustr (Kunlun), Ondřej Vitásek (Dinamo Riga).

Útočníci: Matěj Blümel, Jan Mandát (oba HC Dynamo Pardubice), David Šťastný, Adam Zbořil (oba BK Mladá Boleslav), Lukáš Jašek (HC Oceláři Třinec), David Kaše (HC Energie Karlovy Vary), Petr Kodýtek (HC Škoda Plzeň), Dominik Lakatoš (HC VÍTKOVICE RIDERA), Radan Lenc (Bílí Tygři Liberec), Lukáš Rousek (HC Sparta Praha), Patrik Zdráhal (HC VERVA Litvínov), Dmitrij Jaškin (Dynamo Moskva), Andrej Nestrašil (Magnitogorsk), Lukáš Radil (Spartak Moskva), Lukáš Sedlák (Čeljabinsk).
Finsko

Listopadový domácí turnaj Karjala Cup finské reprezentaci rozhodně nevyšel podle představ. Poté, co na úvod prohráli s s Ruskem vysoko 2:6 nestačili na Česko, jemuž nedali jediný gól, naopak dva dostali. Více jak tři tisíce diváků domácí potěšili až v závěrečném nedělním utkání proti reprezentaci Tre Kronor, kterou zdolali díky skvěle zvládnuté třetí třetině 3:2. V rámci Euro Hockey Tour se doposud hrála právě pouze Karjala, z čehož logicky vyplývá, že Finové jsou na průběžné třetí pozici.

Nominace finského týmu:

Brankáři: Janne Juvonen (Leksand), Jussi Olkinuora (Magnitogorsk), Jussi Rynnäs (Linköping).

Obránci: Oliwer Kaski, Ville Pokka (oba Omsk), Niklas Friman (Jokerit Helsinky), Juuso Hietanen (Dynamo Moskva), Petteri Lindbohm (Biel), Petteri Nikkilä (Linköping), Robin Salo (Örebro), Otso Rantakari (Nižněkamsk), Tony Sund (Dinamo Riga), Veli-Matti Vittasmäki (Čerepovec).

Útočníci: Henri Ikonen, Julius Junttila (oba Jokerit Helsinky), Juuso Puustinen, Mikael Ruohomaa (oba Novosibirsk), Arttu Ilomäki, Juhani Tyrväinen (oba Lulea), Jere Karjalainen (Soči), Robert Leino (Örebro), Julius Nättinen (Ambri-Piotta), Niko Ojamäki (Linköping), Harri Pesonen (Magnitogorsk), Teemu Turunen (Davos), Otto Paajanen (Leksand).
Všem fanynkám a fanouškům hokeje přeju krásné čtvrteční odpoledne! Reprezentační přestávku vyplní jako již tradičně série Euro Hockey Tour a já vás vítám při sledování utkání mezi Finskem a Českem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.