Euro Hockey Tour - ONLINE PŘENOS - Rusko : Česko

Rusko

Česko
4:1
- 06:55'Burdasov
- 09:44'Kuzmenko
- 40:50'Mamin
- 57:08'Mamin
- 15:15'Sedlák
Přenos se aktualizuje automaticky.
Události zápasu:
Rusko
- 06:55'Burdasov
- 09:44'Kuzmenko
- 40:50'Mamin
- 57:08'Mamin
Česko
- 15:15'Sedlák
Další informace:
- Rozhodčí
- Naumov, Romasko (RUS)
- Stadion
- Ledový palác CSKA, Moskva
![]() | ![]() |
---|---|
Základní sestava | |
Něco se nepovedlo. Zkuste ještě jednou nebo zaktualizujte stránku.
Po chybě Dominika Mašína je rozhodnuto! Českému obránci projel ve středním pásmu puk pod hokejkou, čehož využil MAXIM MAMIN, který střílel do opuštěné branky. Bez asistence.
Rusové skvěle vstoupili do třetí třetiny! Domácí si dávali kotouče kolem mantinelu. Nakonec přišla nahrávka Andreje Čibišova z rohu na před brankou nekrytého MAXIMA MAMINA a ten zblízka nezaváhal – 3:1. Asistence: Alexej Marčenko a Andrej Čibisov.
Tak tohle byla paráda! LUKÁŠ SEDLÁK zavezl puk z levé strany do útočné třetiny a krátce po přejetí modré čáry vypálil zápěstím přes obránce. Trefil to dokonale, kotouč nabral velkou rychlost a zapadl do bližšího horního růžku nad vyrážečku brankáře Samonova – 2:1. Asistence: Radan Lenc a David Sklenička.
Domácí reprezentace zvyšuje na rozdíl dvou gólů! Ivan Morozov vyhrál buly na ANDREJE KUZMENKA, který si obhodil napadajícího Davida Šťastného a střelou k levé tyčce z pohledu Willa upravuje na 2:0. Asistence: Ivan Morozov.
Sborná se prosazuje krátce po buly! Puk držel ANTON BURDASOV, který si s ním vybruslil od pravého mantinelu na osu kluziště a zápěstím překvapil brankáře Willa, jenž toho zřejmě mnoho neviděl. Asistence: Dmitrij Samorukov a Igor Ožiganov.
Rusko: Samonov (Fedotov) – A. Marčenko, Rafikov, Ožiganov, Samorukov, J. Jakovlev (A), Judin, Antipin – Čibisov, Šipačov (C), Tkačjov – Burdasov (A), Ivan Morozov, Kuzmenko – Sošnikov, Zernov, Tolčinskij – Voronkov, P. Karnauchov, Mamin – Kadějkin.
Česko: Will (Hrubec) – Šustr (A), Mašín, Knot, Vitásek, Košťálek, D. Sklenička, Gazda – Jaškin, D. Kaše, A. Nestrašil (C) – Radil, Sedlák, Lenc (A) – Rousek, Jašek, Lakatoš – P. Zdráhal, Kodýtek, Šťastný – Mandát.
Rozhodčí: Naumov, Romasko (RUS).
Rusko – Česko 3:2 po sn. (MS 2019 o 3. místo)
Česko – Rusko 3:0 (Karjala Cup 2019)
Rusko – Česko 4:3 po sn. (Channel One Cup 2019)
Rusko – Česko 3:4 po sn. (Beijer Hockey Games 2020)
Česko – Rusko 0:3 (Karjala Cup 2020)
Rusové přivezly na Karjala Cup do Finska kompletní reprezentační dvacítku, která to pojala jako součást přípravy na MS své věkové kategorie. Za tento krok byla ruská strana dost kritizována, mladí hráči sborné ale všem škarohlídům vytřeli zrak. Vyhrály totiž všechny tři zápasy. Domácí Finy dokonale zaskočili a přehrály výsledkem 6:2, 2:1 po nájezdech pak zdolali Švédsko a v přímém souboji o první místo pak zdolali 3:0 český výběr.
Na domácí turnaj do Moskvy už vzal kouč Bragin tým složený z elitních hráčů KHL. Asi největší hvězdou je kapitán Vadim Šipačov, který nastupuje s Dmitrijem Jaškinem za Dynamo Moskva. Mezi další známá jména patří Anton Burdasov, Andrej Čibisov nebo Alexej Marčenko. Čtvrteční utkání proti Švédsku přineslo velmi svižný, kvalitní a také vyrovnaný hokej. Po remíze 3:3 v normální hrací době musely rozhodovat nájezdy, v nichž byla sborná úspěšnější.
1. zápas na turnaji: Švédsko – Rusko 3:4 po sn. (0:0, 1:1, 2:2 – 0:0)
Branky a nahrávky: 25. Åberg (Rasmussen, Dahlbeck), 47. Pettersson (Åberg, M. Kempe), 56. Larsson (Fantenberg) – 35. Kuzmenko (J. Jakovlev, Ivan Morozov), 50. Sošnikov (J. Jakovlev, Šipačov), 51. Šipačov (Čibisov, Ivan Morozov), rozh. náj. Kuzmenko
Rusko: Samonov (Fedotov) – A. Marčenko, Rafikov, Ožiganov, Galeňuk, Judin, Ljamkin, J. Jakovlev (A) – Šipačov (C), Tkačjov, Čibisov – Kuzmenko, Ivan Morozov, Burdasov (A) – Sošnikov, Zernov, Korškov – Mamin, Voronkov, P. Karnauchov – Kadějkin.
Čeští hokejisté prožili premiéru pod vedením nového reprezentačního kouče Pešána na listopadovém turnaji Karjala Cup. A ve Finsku se provizorně složený výběr ukázal v sympatickém světle, když dokázal zdolat Švédy a domácí Finy a až na závěr podlehl mladému ruskému celku, který celý podnik ovládl.
Vstup do moskevského turnaje bohužel nevyšel úplně podle představ. Český tým podlehl Finsku 3:4. Asistent trenéra Martin Straka viděl jednu z příčin porážky v nevyužitých přesilovkách. „Musíme zlepšit hru pět na čtyři. Myslím, že Finové měli pět nebo šest vyloučených, ale my toho bohužel nedokázali využít. Tohle bylo v utkání hodně klíčové. Pokud chceme uspět s Rusy, musíme mít přesilovky lepší," řekl olympijský vítěz z Nagana pro server hokej.cz.
Utkání odchytal Dominik Furch, proti Rusům půjde do brankoviště Roman Will, jenž nastupuje v KHL za Traktor Čeljabinsk. Otazník visí nad startem útočníka Lukáše Sedláka, který odstoupil z duelu proti Finsku a v pátek netrénoval.
1. zápas na turnaji: Finsko – Česko 4:3 (2:1, 2:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 4. Sund (Ojamäki, Ilomäki), 18. Ruohomaa (Ojamäki, J. Karjalainen), 23. J. Karjalainen (Lindbohm, Junttila), 34. Rantakari – 13. Jašek (Lenc, Mašín), 23. Lakatoš, 35. Jaškin (Jašek)
Česko: Furch (Will) – Šustr, Mašín, Sklenička, Vitásek, Košťálek, Pýcha – Jaškin, D. Kaše, Nestrašil – Radil, Sedlák, Lenc – Šťastný, Jašek, Rousek – Zdráhal, A. Zbořil, Lakatoš – Kodýtek.