Euro Hockey Tour -  ONLINE PŘENOS -  Česko : Švédsko - 6. května 2023   16:00

Česko
Česko
33:20' Voženílek (Beránek) • 37:25' Špaček (Kubalík, Knot) • 39:04' Černoch (Voženílek) • 45:45' Beránek (Voženílek)
4:3
(0:1, 3:0, 1:2)
Švédsko
Švédsko
05:05' Lindberg   • 48:52' Nylander  (Silfverberg, Sandin) • 57:40' Raymond  (Sandin)
Česko
Stolc, Tscherrig – Lederer, Šimánek
5278 diváků
Švédsko

Je dobojováno! Kvalitní utkání dnes bylo k vidění pod Špilberkem, ve kterém český tým nakonec udolal výběr Tre Kronor a vůbec poprvé v letošní sezoně slaví nad Švédském vítězství v základní hrací době. Jako vítězná se ukázala branka Ondřeje Beránka, který poslal Čechy do vedení 4:1. Švédové ale nic nebalili a díky brankám Alexandera Nylandera a Lucase Raymonda utkání zdramatizovali. Česká obrana ale v čele se skvělým Šimonem Hrubcem už vyrovnání nepovolila.

Pro dnešek je to z Brna vše, děkuji vám za pozornost při sledování přenosu a budu se na vás těšit znovu zítra, kdy Češi nastoupí v závěrečném utkání turnaje proti Švýcarsku. Od 12:00 budete moct sledovat také skandinávské derby mezi celky Finska a Švédska.

Nejlepšími hráči byli vyhlášeni:

Daniel Voženílek (CZE)

Marcus Sörensen (SWE)
59:55'
Češi to zvládnou!
59:35'
Fanoušci v Brně mohutně podporují domácí výběr za cestě k vítězstvím.
59:14'
Češi dostali puk do útočného pásma, kde o něj ještě bojuje Voženílek se Sobotkou.
58:45'
Nyní už jsou ale Seveřané zaparkování zpět před Hrubcem.
58:25'
Sobotka osvobozuje český tým ze švédského sevření, zakázané uvolnění se nepíská.
58:00'
Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny a Švédsko posílá do hry jednoho hráče navíc, Marcus Högberg už je na střídačce.
57:40'
Švédsko právě vstřelilo branku! Švédové využívají signalizovanou výhodu a radují se z kontaktní branky! Dramatickou zápletku připravil divákům v Brně LUCAS RAYMOND, jenž od modré čáry z voleje propálil Šimona Hrubce. Asistence: Rasmus Sandin.
56:59'
Závěr třetí třetiny si však přeci jen český tým komplikuje, Švédové teď hrají v signalizované výhodě.
56:42'
Švédové se sice drželi na českém území, ale znovu obrana domácích nepřipustila ohrožení Hrubcovy klece.
55:46'
Čechům se podařilo Švédy vypudit až do obranného pásma, zatím se zdá, že český tým má dvoubrankový náskok pod kontrolou, ještě bude následovat komerční přestávka.
55:27'
Švédové se pokoušejí dostat do závěrečného náporu, Češi teď vyhodili i za cenu zakázaného uvolnění.
55:00'
Červenka se Špačkem teď vykombinovali pozici pro Kubalíka, český útočník vypálil z osy hřiště a Högberg musel reagovat pohotovým zákrokem betonem.
54:32'
Dobrou práci teď předvádí česká defenzíva, která nepřipouští, aby se Švédové dostali na dostřel Hrubce.
53:34'
Tre Kronor ale nechtějí čelit náporu a teď se pokoušejí otočit hru směrem k brance Šimona Hrubce.
53:11'
Nyní ale Češi předvedli organizovaný přechod přes střední pásmo a snaží se uzamknout Švédy na jejich území.
52:38'
Českému týmu se teď nedaří přesně rozehrát, znovu se píská zakázané uvolnění.
52:16'
Dnešní utkání sleduje 5278 diváků.
52:16'
Rasmus Sandin oklamal pohybem Knota a dostal se do střelecké pozice z vrcholku levého kruhu, Hrubec byl však připraven jeho střelu zneškodnit. Následuje komerční přestávka.
51:54'
Nepřesná rozehrávka českého týmu končí zakázaným uvolněním.
51:15'
Švédsko se bez problémů ubránilo a bude moct pomýšlet na cestu ke kontaktní brance.
50:34'
Čechům se přesilová hra znovu nedaří, švédská obrana nepovoluje domácím rozestavení v útočném pásmu.
49:50'
Švédsku se nadvakrát podařilo vyhodit.
49:15'
Vyloučení v týmu Švédsko:
Dennis Everberg – 2 min., držení.
49:11'
Za chvíli se ale budou muset bránit Švédové!
48:52'
Švédsko právě vstřelilo branku! V momentě kdy už Čechům spěchal na pomoc z trestné lavice Červenka, se přeci jen Švédsko prosazuje a využívá přesilovou hru. Kotouč obdržel na levý kruh ALEXANDER NYLANDER a přesnou střelou k tyči překonal Šimona Hrubce. Asistence: Jakob Silfverberg, Rasmus Sandin.
48:29'
Až teď se ke střele dostal Raymond, Hrubec vyrazil a následně se Čechům podařilo vyhodit.
47:58'
Česká trojice srdnatě brání, Švédové ještě nezakončili.
47:30'
Komplikace pro český tým, který se bude muset po dobu jedné minuty a patnácti vteřin bránit ve třech proti pěti. Na trestnou lavici míří Lukáš Sedlák za sekání.
47:20'
Nyní ale na ledě zůstal ležet otřesený český útočník Jiří Černoch, rozhodčí nechali hru plynout.
47:16'
Znovu jistý zákrok brankáře Hrubce, který nejprve vyrazil střelu Carlssona, aby pak rychle odražený kotouč dostal pod svou kontrolu.
46:45'
Možnost zdramatizovat utkání teď dostane tým Švédska. Viníkem této situace je český kapitán Roman Červenka, který si navzdory protestům půjde sednout na dvě minuty za hrubost.
46:32'
Švédský tým si zahraje přesilovou hru, aktuálně probíhá signalizovaná výhoda pro výběr Tre Kronor.
45:45'
Česko právě vstřelilo branku! Obrovská chyba švédské obrany nebo spíš perfektní práce české čtvrté útočné formace? Každopádně Voženílek forčekoval švédskou rozehrávku a připravil pozici pro ONDŘEJE BERÁNKA, jenž z mezikruží propálil Högberga a Češi odskakují do tříbrankového trháku. Asistence: Daniel Voženílek.
45:21'
Švédové předvedli rychlý přechod do útočného pásma, ze slotu se snažil ke koncovce dostat Carlsson, Hrubec však dokázal kotouč rychle dostat pod svou kontrolu a zamezil hrozícímu závaru před svou brankou.
44:36'
Švédsko hraje v plném počtu, české trápení v přesilových hrách nebere konce.
44:32'
Závěr přesilové hry komplikuje Čechům Lindberg, jenž posbíral cenné vteřinky pro svůj tým.
43:51'
Tentokrát Košťálek připravil výzvu Kubalíkovi, jeho prudká rána skončila těsně mimo, následně už se Švédům podařilo vyhodit.
43:11'
Košťálek napřáhl od modré čáry, Högberg kotouč vyrazil, ale Češi ještě pásmo drží.
42:39'
Švédům se díky povedenému vhazování podařilo ihned vyhodit.
42:36'
Přesilovou hru si tentokrát zahraje český tým, dvě minuty za držení nafasoval André Petersson.
41:50'
Český tým je kompletní.
41:47'
Šimon Hrubec nadále předvádí skvělé zákroky a deprimuje švédské střelce, Petersson dostal nabito od Perssona, jeho rána měla potřebnou přesnost, ale lapačka českého brankáře byla znovu pohotová!
41:09'
Hrubec znovu připraven čelit střele z hole švédského zadáka Perssonena.
40:41'
Kombinace Švédů nebyla přesná a díky tomu se český tým osvobodil a posílá na led čerstvé síly.
40:01'
Švédové úspěšní na úvodním vhazování třetiny, připomínám, že Tre Kronor hrají přesilovou hru.
40:01'
Švédský tým nastoupil aktivně do startu druhé třetiny a velmi brzy si vysloužil přesilovou hru. Díky tomu se Švédové dostali do tempa a připravili si několik slibných příležitostí k navýšení skóre. Proti navýšení švédského náskoku byl však český maskovaný muž Šimon Hrubec, jenž ve druhé třetině vytáhl několik důležitých zákroků. Češi postupně srovnali tempo s aktivními Švédy a dočkali se vyrovnávací branky, když vynikající formu v závěru sezony potvrdil Daniel Voženílek a zaznamenal premiérovou trefu v dresu národního týmu. Netrvalo dlouho a český tým skóre otočil díky Michaelu Špačkovi. Skvělou atmosféru v Brně pak ještě umocnila branka z hole Jiřího Černocha. Švédové však rozhodně nepůsobí odevzdaným dojmem, navíc třetí třetinu zahájí v početní výhodě, stane se tak v 17:50.
40:00'
39:50'
Vyloučení v týmu Česko:
Jakub Zbořil – 2 min., krosček.
39:46'
Skandinávci se však přeci jen ještě stačili usadit v českém obranném pásmu, Hrubec si připsal další úspěšný zákrok, ale znovu je k vidění potyčka a rozhodčí budou trestat.
39:30'
Zbořil chytrým vyhozením odvrátil hrozící možnost švédského usazení se před Hrubcem.
39:04'
Česko právě vstřelilo branku! Obrovská radost v brněnské Winnig Group aréně, kterou teď rozpoutal JIŘÍ ČERNOCH! Třetí brance českého týmu předcházelo nahození Jiříčka a poté výborná práce Voženílka, jenž adresoval přihrávku střelci. Asistence: Daniel Voženílek.
38:57'
Slibný brejk v podání národního týmu, Sedlák dokázal připravit palebnou pozici Sobotkovi, na jeho pokus měl však Högberg pohodlný výhled a stejným způsobem také zasáhl.
38:30'
Švédové se nechtějí smířit s tím, že by do kabiny odcházeli za nepříznivého stavu, česká obrana však včas přistupuje k útočníkům ve žlutomodrých dresech.
37:25'
Česko právě vstřelilo branku! Češi otáčejí skóre zápasu! Elitní formace domácího výběru si znovu podmanila prostor v útočném pásmu, Kubalík sice nejprve přesně nezamířil, následně se ale dostal k další ráně, kterou dokázal usměrnit za záda Högberga MICHAEL ŠPAČEK. Asistence: Dominik Kubalík, Ronald Knot.
36:59'
Důrazné souboje jsou teď k vidění na obou stranách hřiště.
36:14'
Švédové teď dali až příliš prostoru Chlapíkovi, jenž kombinoval se Zohornou a akci se snažil ještě ze slotu zakončit Sedlák, Högberg však krizové chvíle před svou brankou ustál a včas kotouč pokryl. Následuje komerční přestávka.
35:16'
Šimon Hrubec předvádí nadále skvělý výkon, když teď zlikvidoval přečíslení Švédů! Bránící Němeček musel čelit kombinaci Berggrena s Lindbergem, druhý jmenovaný obdržel přesnou přihrávku, ale český tým znovu pohotovým přesunem podržel Hrubec. Tahle třetina zatím patří českému brankáři.
34:41'
Tomášek zpoza branky vyzýval ke skórování Jiříčka, tomu ale rána z voleje nesedla úplně dle představ a zamířila nad branku Švédska, každopádně tlak českého týmu nadále pokračuje.
34:07'
Švédové se ihned vrhli do útočného pásma a snaží se najít cestu k návratu do jednobrankového vedení, česká obrana teď ale nepřipustila ohrožení Hrubcovy klece.
33:20'
Česko právě vstřelilo branku! Je vyrovnáno! Aktivita českého týmu v útočném pásmu vedla k vyrovnání ve skóre! Puk obdržel na vrcholek pravého kruhu DANIEL VOŽENÍLEK, skvělou práci před brankou předvedl clonící Špaček, díky čemuž Högberg v utkání poprvé inkasoval. Asistence: Ondřej Beránek.
32:31'
A další jistý zákrok českého brankáře Hrubce, který teď zastavil ránu z voleje v podání Hämana Aktella. Následuje komerční přestávka.
31:42'
Českému týmu se podařilo zlepšit pohyb a díky tomu eliminovat vpády švédských útočníků před branku Šimona Hrubce, nyní se i domácí tým dostává k blízkosti Högbergovy branky.
30:58'
Lukas Bengtsson poslal puk na najíždějícího Hämana Aktella, jeho ránu skrz bránícího hráče vyrazil Hrubec betonem.
29:25'
Češi mohli pomýšlet na vyrovnávací trefu, když se vstříc švédské brance rozjížděl Lenc, ale než stačil zakončit, stihl se vrátit Bengtsson a českému útočníkovi zakončení čistým způsobem znemožnil, Lenc však ještě stačil poslat přihrávku na Tomáška, ten se ale po kotouči natahoval marně, v opačném případě mohl zakončovat do odkryté branky.
28:58'
Nahození v podání Bengtssona se snažil usměrnit za Hrubce Petersson, nepříjemnou situaci nakonec český brankář nemusel řešti, protože puk zamířil mimo.
28:30'
Dominik Kubalík dostal nabito na modré čáře, jeho prudká rána skončila nad brankou Švédů, ale elitní útok českého týmu znovu dokázal Švédy dostat pod tlak.
27:50'
Na druhé straně se znovu vytáhl brankář Šimon Hrubec, který betonem zastavil slibný únik Raymonda!
27:23'
Jan Ščotka po delší době otestoval pozornost švédského brankáře, když vypálil od mantinelu z levé strany, Högberg si prostor u bližší tyče pohlídal.
26:50'
Byla nahlášena komerční přestávka.
26:22'
Publikum v Brně si žádá vyrovnávací branku, ale Švédové ve druhé třetině zatím nepřipustili vážnější ohrožení Högbergovy branky, naopak častěji kontrolují puk na holích a vyrážejí do rychlých protiútoků.
25:29'
Lenc se Sobotkou teď marně hledali prostor pro kombinaci ve středním pásmu, po vystřídání první české formace už Švédové znovu kontrolují kotouč.
24:26'
Elitní formace českého výběru však teď přeci jen tlačí na švédskou obranu a krouží před brankářem Högbergem, ten ale zatím nemusí čelit žádnému vážnějšímu střeleckému pokusu.
23:57'
Švédové nadále předvádí aktivní pohyb, český tým teď má co dělat, aby srovnal tempo s rozjetými seveřany.
23:34'
Šimon Hrubec předvádí nadále parádní zákroky, nyní nad jeho počinem kroutil hlavou Berggren, jehož ránu pod horní tyč zastavil český brankář pohotovým semaforem!
23:18'
Český tým v plném počtu, přesilovou hru Švédů ubránil díky skvělé práci brankáře Hrubce.
22:43'
Další skvělý zákrok Šimona Hrubce, český brankář teď zareagoval na tečovaný puk z hole Silfverberga, jenž se snažil zužitkovat přihrávku od Peterssona, český brankář včas vytáhl svou lapačku.
22:01'
Šimon Hrubec teď podržel český tým, když zlikvidoval únik Peterssona, jenž mířil nad lapačku českého brankáře, právě touhle části výstroje Hrubec hrozící nebezpečí druhé inkasované branky odvrátil!
21:47'
Češi se zásluhou Zbořila osvobozují.
21:18'
Nakonec je potrestán český tým, dvě minuty obdrží Vladimír Sobotka za
21:18'
Nepříjemná srážka dvou hráčů, ze které vyplyne vyloučení, zdá se ale že Sobotka i Carlsson budou v pořádku, otázka je, koho rozhodčí pošle na trestnou lavici, protože oba borci zamířili na střídačky.
20:58'
Ani Čechům se ale nedaří překonat hraniční modrou čárou, obě obrany v úvodu druhé periody pracují zodpovědně.
20:27'
Švédové teď marně hledali cestu do obranného pásma českého týmu, Kundrátek dobruslil puk jako první a do protiútoku se pokusí vyrazit domácí tým.
20:01'
Máme za sebou úvodní dějství utkání mezi Českem a Švédskem. Výběr Tre Kronor začal po přesunu do Brna aktivně a v úvodních minutách přinutil český tým faulovat. Domácí přesilovou hru Švédů ustáli bez úhony a pak měli sami možnost ve dvou po sobě jdoucích přesilových hrách otočit skóre, ale trápení českého týmu v této disciplíně pokračuje i nadále, když navíc Švédsko otevřelo ve vlastním oslabení skóre. Samostatný únik zakončil přesnou střelu Oscar Lindberg. Švédové pak mohli skóre navýšit v další početní výhodě, ale brankář Hrubec druhou trefu Skandinávců nepřipustil. Příležitosti k vyrovnání měli i Češi, Marcus Högberg však zatím předvádí stoprocentní práci. Druhá třetina odstartuje v Brně v 16:53.
20:00'
19:45'
Češi se ještě v závěru první třetiny snaží přitlačit na švédskou obranu a kombinují před Högbergem.
19:31'
Chlapík byl blízko k tomu, aby potrestal zaváhání Berggrena, když švédský útočník před vlastní brankou ztratil kontrolu nad kotoučem, český střelec ale nedokázal přesně zamířit!
18:49'
Kubalík důrazně napadá Folina, zdálo se, že by jeho práce mohla přinést možnost pro elitní formaci českého týmu ke kombinaci, ale obrana Seveřanů nakonec tuto uzemní výhodu pro Čechy odmítla.
17:51'
Český tým ustál krizové chvíle a hraje v plném počtu.
17:07'
Švédové hrají v plném počtu a nyní už sledujeme klasickou početní výhodu 5 na 4.
16:58'
Českému týmu se podařilo vyhodit a posílá na led čerstvou trojici.
16:22'
Švédové předvedli slibnou kombinaci, Berggren poslal puk z rohu pásma do slotu na hůl Carlssona, ten dost možná prováhal ideální pozici zakončit, nakonec se mu ale povedlo ještě vylepšit pozici pro Raymonda, jehož pokus Hrubec vyrazil.
15:51'
Švédský tým si zahraje přesilovou hru 4 na 3, Čechy posílá do oslabení Jan Košťálek, který se provinil proti pravidlům sekáním.
15:10'
Nepříjemný okamžik pro švédského obránce Bengtssona, jenž schytal prudkou ránu pukem do kotníku, nakonec dokázal doskákat na svou střídačku.
15:07'
Lukáš Sedlák – 2 min., hrubost.

Jonathan Pudas – 2 min., hrubost.
15:07'
Högberg byl nyní nucen přerušit hru po odrazu kotouče, následně se před jeho brankou strhla menší potyčka a rozhodčí rozdají tresty na obou stranách.
14:35'
Další útočnou aktivitu českého týmu vedl obránce Kundrátek, ale ve snaze pomoci si s mantinelem poslal puk na švédskou střídačku. Následuje komerční přestávka.
13:57'
Seveřané opět kroužili v útočném pásmu, nahození Perssona zastavil Jiříček a Hrubec zasahovat nemusel, následně se domácím podařilo soupeře vytlačit do neutrální zóny.
13:07'
Košťálek měl další slibnou příležitost, Högberg vyrazil puk pouze před sebe, naštěstí pro něj byl tento prostor pokrytý švédskými obránci.
12:48'
Čechům se teď povedlo uzamknout Švédy, prudkou ránu od modré čáry vyslal Košťálek, Högberg vyrazil, ale nápor domácích pokračuje.
12:33'
Sebevědomě do protiútoku zamířil Ondřej Beránek, ale k jeho zklamání čárový rozhodčí odpískal postavení mimo hru.
12:03'
Na modré čáře dostal nabito Pudas, jeho prudká rána však skončila mimo branku českého týmu.
11:16'
Česká obrana se opět musí soustředit na aktivní pohybu Švédů, ti mají teď více ze hry, ale zatím se nedostávají do nebezpečných pozic, ze kterých by mohli ohrozit Šimona Hrubce.
10:55'
Snaha domácího týmu o útočný přechod končí ofsajdem, následuje další komerční přestávka.
10:35'
Knot nakonec vyvezl puk do středního pásma a nahodil jej za branku Švédů, díky tomu tak Češi mohou v poklidu vystřídat.
09:58'
Švédská obrana nakonec ustála aktivitu napadajících českých útočníků a nyní jsou to domácí, kteří musejí kontrolovat pohybu soupeřových forvardů před Hrubcem.
09:32'
Voženílkovi se podařilo narušit švédskou rozehrávku, čtvrtá útočná formace českého týmu se snaží vybojovat puk pro kombinaci.
09:02'
Aktivitu Čechů se snažil ještě střelou od modré čáry zakončit Knot, brankář Högberg měl však na jeho ránu dobrý výhled a bez větších problémů kotouč zkrotil.
08:43'
Švédové jsou kompletní a český tým se nadále trápí v početních výhodách, ani osmá přesilová hra v turnaji nevedla k úspěchu.
07:56'
Ronald Knot napálil od modré čáry švédské útočníky, tentokrát se ale hosté k ohrožení Hrubcovy branky nedostali, raději volili možnost v poklidu vystřídat a poslat na led čerstvé síly.
07:01'
Tomáškovu ránu z voleje Högberg vyrazil a jeho obránci následně vyhodili puk do bezpečí, Češi musejí začít až od Šimona Hrubce.
06:43'
Český tým bude mít k dispozici druhou početní výhodu v utkání, menší trest obdržel Joel Persson za podrážení.
06:24'
Hynek Zohorna se snažil připravit palebnou pozici pro Chlapíka, což se mu i povedlo, ale jeho spoluhráč mezi kruhy kotouč promáchl.
06:10'
Fanoušci v hale teď tleskají na počest brněnské legendy Vladimíra Nadrchala, jenž oslavil 85 let.
06:05'
Švédové hrají v plném počtu, ve vlastním oslabení navíc otevřeli skóre utkání, následuje komerční přestávka.
05:53'
Tomášek poslal výzvu pro Kubalíka, jenž vypálil z voleje, výborně se stačil přemístit i brankář Högberg a připsal si důležitý zákrok proti českému útočníkovi!
05:05'
Švédsko právě vstřelilo branku! Nešťastný moment pro českého zadáka Jiříčka, jehož střelu vyblokoval OSCAR LINDBERG a díky tomu se rozjel k samostatnému úniku a překonal brankáře Hrubce ve vlastním oslabení. Bez asistence.
04:40'
Češi už jsou usazení v pásmu Švédů a kombinují s kotoučem.
04:15'
Švédové vyhazují.
04:05'
Anton Lindholm zastavil českého útočníka Lence jen za cenu podrážení, a bude tak z trestné lavice přihlížet první přesilové hře Čechů v utkání.
03:53'
Souhra Sobotky s Lencem povede k první přesilové hře českého týmu, momentálně probíhá signalizovaná výhoda pro domácí výběr.
03:36'
Český brankář Šimon Hrubec si připisuje důležitý zákrok, když od modré čáry zastavil prudkou ránu z hole Hämana Aktella.
03:16'
Hosté se ale i v plném počtu snaží o získání prostoru pro kombinaci před brankou Šimona Hrubce.
03:01'
Češi jsou v plném počtu, první přesilovou hru soupeře ubránili bez větších potíží.
02:45'
Švédům se nadále nedaří usadit v obranném pásmu českého týmu.
02:18'
Ve vlastním oslabení se k zakončení na levé straně dostal Černoch a přinutil brankáře Högberga k prvnímu zákroku v utkání.
02:03'
Další švédský vpád odmítl Ščotka.
01:36'
Češi se osvobozují ze švédského sevření.
01:17'
Švédové ihned rozestavili svůj přesilovkový vzorec, česká čtveřice musí být v pohotovosti.
01:01'
Hned v úvodu komplikace pro český tým, menší trest za držení obdržel Dominik Kubalík.
00:41'
Český tým bude hrát v oslabení, aktuálně probíhá výhoda žlutomodrých.
00:22'
Češi se ovšem nechtějí nechat zatlačit a Kubalík aktivně napadá rozehrávku švédské obrany.
00:01'
Švédové uspěli na úvodní vhazování a ihned se hrnou směrem k české brance.
00:01'
Státní hymny obou zemí zazněly a nyní je již vše připraveno k zahájení utkání mezi Českem a Švédskem.

Česko: Hrubec (Langhamer) – Zbořil, Kundrátek, Němeček, Jiříček, Ščotka, Košťálek, Jeřábek, Knot – Červenka, Špaček, Kubalík – Lenc, Sobotka, Tomášek – Chlapík, Sedlák, H. Zohorna – Voženílek, Černoch, Beránek – Kovařčík.
Trenér: Kari Jalonen

Švédsko: Högberg (Wallstedt) – A. Lindholm, Pudas, Sandin, L. Bengtsson, Häman Aktell, Persson, Folin – Zetterlund, Carlsson, Raymond – Berggren, Lindberg, Silfverberg – Nylander, P. Lindholm, Petersson – Everberg, de La Rose, Sörensen.
Trenér: Sam Hallam

Rozhodčí: Stolc, Tscherrig – Lederer, Šimánek.

Trenér: Kari Jalonen.
ČESKO vs ŠVÉDSKO

České hokejové hry v Brně pokračují sobotním hracím dne. Pod Špilberk už se přemístily i reprezentace Švédská a Švýcarska. Na české hokejisty bude v sobotním odpoledni čekat výběr Tre Kronor, který piluje tým na odčinění předcházejících nezdarů z Mistrovství světa. Domácí tým bude hnán fanoušky k prvnímu triumfu v turnaji, naopak Seveřané by rádi potvrdili vítězství nad Švýcary.
Švédsko:

Výběr Tre Kronor se do Brna přesunul po úspěšném vstupu do turnaje, v rámci domácího prostředí porazil Švýcarsko přesvědčivým výsledkem 3:0. Již nyní je jasné, že Švédové ovládnou letošní ročník Euro Hockey Tour.

Ve Švédsku chtějí napravit nezdary z posledních světových šampionátů, na neblahý trend, kdy Tre Kronor nepřivezly domů medaili od roku 2018 si rozhodně nikdo zvykat nechce. Zmíněný triumf v seriálu Euro Hockey Tour by měl být předzvěstí švédské snahy o zisk medaile na vrcholu sezony.

Fanoušci v Brně se mohou těšit hned na šest hráčů ze zámořské NHL. Stejně jako český tým posílil z Detroitu Dominik Kubalík, Švédové se budou opírat o duo Jonathan Berggren – Lucas Raymond, ofenzívu podpoří také přítmonost Jakoba Silfverberga z Anaheimu a Fabian Zetterlund ze San Jose, který by mohl narazit na svého spoluhráče Martina Kauta. Do obrany se pak trenéru Hallamovi hlásí Rasmus Sandin z Washigtonu.
Vzájemné zápasy v rámci EHT:

Češi mají v rámci letošní sezony Švédům rozhodně co vracet, z dosavadních tří vzájemných střetnutí slavili pouze jednou, to když právě ve Švédsku udolali domácí výběr 2:1 v prodloužení. Je jasné, že v závěru Euro Hockey Tour půjde především o přípravu na Mistrovství světa, přesto mají Češi před domácím publikem v Brně o motivaci postaráno.

Česko:

Český tým vstoupil do domácího turnaje porážkou v prodloužení 2:3 od finského výběru. Vítěství nad Suomi však nebylo daleko, vyrovnání dosáhli Finové až v závěrečné power-play, když třiadvacet vteřin před třetí sirénou skóroval Ruohomaa. V následném prodloužení pak bonusový bod pro Finsko trefil Pesonen.

Národní tým mrzela především nemohoucnost v přesilových hrách, Češi dostali možnost celkem pěti početních výhod, ale neprosadili se ani jednou, čehož si po zápase byli moc dobře vědomi. " Pořád pracujeme na tom, kteří hráči to budou hrát. Stále to je příprava,“ upozorňuje asistent trenéra Martin Erat.

Češi už mohou znovu počítat s obráncem Davidem Jiříčkem, v Brně už je také posila z Bostonu Jakub Zbořil. Před blížící se uzávěrkou nominace se dají očekávat změny v sestavě oproti úvodnímu utkání turnaje.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.