00:29' Kempný (Smejkal, Chlapík) • 40:12' Smejkal (Chlapík)
06:29' Haas   • 32:56' Loeffel  (Corvi, Haas) • 45:59' Miranda  (Fora, Berni)
Česko
Eriksson, Harnebring – Lhotský, Svoboda
4787 diváků
Švýcarsko

České hokejové hry jsou konce a Švýcarsko poprvé v rámci Euro Hockey Tour ovládlo jeden z turnajů a z Brna si odveze první trofej v rámci letošní sezony. Oba celky mají za sebou poslední utkání před startem Mistrovství světa, teď už jen zbývá vyřešit otázku konečných nominací a z tiskové konference zde v Brně vám přineseme znovu podrobný onlajn přenos. Nominační tisková konference by měla odstartovat zhruba hodinu po konci utkání. Do té doby se s vámi loučím a děkuji za pozornost při sledování přenosu z utkání Česko – Švýcarsko.

Nejlepšími hráči byli vyhlášeni:

Jakub Zbořil (CZE)

Romain Loeffel (SUI)
59:26'
Christoph Bertschy osvobodil švýcarský tým a Čechům už se krátí čas.q
59:20'
Chlapík poslal výzvu Kautovi, ten ihned pálil z voleje, ale dobrý zákrok opět předvedl brankáře Mayer.
59:10'
Češi jsou opět usazení před Mayerem.
58:29'
Calvin Thürkauf vystihl českou kombinaci a mířil do středního pásma, odkud střílel na odkrytou branku, avšak minul!
58:16'
Vejmelka znovu míří na střídačku a Češi hrají v šesti proti čtyřem.
58:11'
Oddechový čas pro tým Česko.
58:11'
Český tým dostane v dramatickém závěru možnost přesilové hry. Dvě minuty za podrážení nafasoval Tanner Richard.
58:00'
Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:48'
Češi stále svírají Švýcary v obranném pásmu, ale chybí tomu střelba.
57:11'
Jiří Černoch obdržel puk od Chlapíka na levý kruh, okamžitě zamířil, ale včas se přemístil i brnakář Mayer!
56:20'
Češi už hrají vabank, Vejmelka zůstal na střídačce a domácí to zkusí v šesti!
56:18'
Kotouč nyní skončil na lavičce Švýcarů, následuje komerční přestávka.
55:17'
Radan Lenc se teď díky své rychlosti dostal k zakončení z levého kruhu, Mayer opět reagoval ramenem a Švýcaři okamžitě otáčejí hru.
55:04'
Rozehrávka Jiříčka nebyla přesná a zakázané uvolnění stěhuje hru před Karla Vejmelku.
54:59'
Dnešní utkání sleduje 4787 diváků.
54:42'
Švýcaři mají hru pod kontrolou, zatím to nevypadá, že by hosté chtěli připustit zrod závěrečného náporu českého týmu.
53:04'
Po vhazování se ke střele dostal švýcarský obránce Marti, branku Vejmelky ale minul a Češi ihned vyrážejí do protiútoku.
52:15'
Jiříček poslal pas na Horáka, kterému se v útočném pásmu podařilo uvolnit Fleka, český útočník mířil pod horní tyč, Mayer nakonec zasáhl ramenem a podržel švýcarský tým ve vedení!
51:18'
Švýcarské vedení mohl navýšit Senteler, jenž měl dobrou pozici na pravém kruhu, Vejmelka dokázal jeho pokus vyrazit.
50:43'
Češi, vědomi si brankového manka, se snaží navýšit svou aktivitu směrem do útoku, ale zatím je sráží nepřesnost v přihrávkách.
49:39'
Voženílek se individuálně dostal do útočného pásma a zamířil z ostrého úhlu na bližší tyč, Mayer dokázal s menšími problémy tento prostor ucpat a nakonec dostal puk pod kontrolu.
48:24'
Český tým teď marně hledá cestu přes střední pásmo, Černoch zkusil alespoň obloučkem nahodit puk na Mayera a získal vhazování před brankou Švýcarů. Následuje komerční přestávka.
47:06'
Švýcaři jsou znovu aktivní v útočné třetině a bojují o prostor k získání dalších manévrů.
45:59'
Švýcarsko právě vstřelilo branku! Švýcaři si berou zpět jednobrankový náskok a vůbec poprvé v utkání se prosazují při plném počtu hráčů na ledě. Po nahození Fory se před brankou Čechů strhl zmatek, na dorážku Sentelera ještě Vejmelka reagoval betonem, ale na dorážku a uklizení puku do odkryté části české branky byl připraven MARCO MIRANDA. Asistence: Michael Fora, Tim Berni.
44:48'
Čechům se teď podařilo zabezpečit vstup do obranné třetiny a snaží se otupit aktivitu Švýcarů směrem k Vejmelkovi.
44:08'
České obraně se podařilo dostat puk mimo ledovou plochu, bylo to ale s tečí švýcarského hráče, takže vylučovat za zdržování hry se nebude.
43:33'
Švýcarům se podařilo teď uzavřít Čechy v obranném pásmu, využít zakrytého výhledu Vejmelky se snažil Haas, ale branku minul.
42:50'
Marti pálil od modré čáry, před Vejmelkou byla skrumáž hráčů, která prudkou ránu švýcarského zadáka zastavila.
42:15'
Z rychlého protiútoku znovu Chlapík vyzýval Smejkala ke skórování, pohlednou přihrávku Smejkal zpracoval a vystřelil, tentokrát si ale na připraveného Mayera nepřišel.
41:55'
Zaváhání v rozehrávce českých obránců, kterého mohl po přihrávce na osu hřiště využít Moser, Vejmelka jeho střelu vyrazil do ochranné sítě a vhazovat se bude před brankou českého týmu.
41:17'
Ihned po vhazování vypálil Tomáš Dvořák, Mayer jeho pokus zastavil připravenou lapačkou a vhazování se po pravici švýcarského brankáře opakuje.
41:14'
Útočný vpád Čechů byl přerušen pro vypadnutí švýcarské branky ze základního postavení, vhazovat se bude před Mayerem.
40:53'
Herzog se dokázal prodrat do útočného pásma a zakončil skrz bránícího Kempného, Vejmelka byl připraven jeho střelu zneškodnit.
40:12'
Česko právě vstřelilo branku! Skvělý start českého týmu do třetí třetiny a první využitá přesilová hra v rámci Českých hokejových her! Znovu byl u zrodu branky Filip Chlapík, který zpoza branky připravil pozici pro JIŘÍHO SMEJKALA a český útočník prostřelil Mayera. Asistence: Filip Chlapík.
40:03'
Češi ještě na startu třetí třetiny dohrávají přesilovou hru.
40:01'
Ve druhé třetině jsme viděli výraznější aktivitu švýcarského týmu, který se díky druhé využité přesilové hře dostal poprvé v utkání do vedení. Autorem zatím rozdílové branky byl Romain Loeffel. Češi se nadále trápí v přesilových hrách, během druhého dějství měli dokonce i početní výhodu 5 na 3, ale nedokázali zlomit nezdar v této herní disciplíně. Každopádně český tým má ještě celých dvacet minut na to, aby se pokusil minimálně vyrovnat a zabojovat o triumf v Českých hokejových hrách. Závěrečná pasáž hry i celého turnaje odstartuje v 17:50.
40:00'
39:48'
Švýcaři se osvobodili a zásluhou Künzleho navíc získali vhazování před Vejmelkou.
39:26'
Nakonec opět vypálil Kempný, ale podobně jako před chvíli i tentokrát reagoval Mayer.
39:12'
Nyní už Češi kombinují a hledají recept na střeleckou pozici.
38:52'
Čechům se ale početní výhoda znovu nedaří, zatím se nedostali ani do útočného pásma.
38:18'
Ihned po vhazování se ke střele dostal Kempný, Mayer reagoval připravenou lapačkou.
38:13'
V závěru druhé třetiny si český tým zkusí do třetice přesilovou hru. Akci Filipa Chlapíka zastavil jen za cenu hákování Enzo Corvi.
37:50'
Herzog se dostával k odraženému puku v mezikruží, dokázal jej i trefit, ale nezamířil přesně.
37:08'
Nyní se to ale domácím přeci jen povedlo a ke střele se dostal Kempný, jehož pokus Mayer vyrazil, ze druhé vlny ještě zakončoval český nápor Chlapík, Mayer úspěšně zasáhl a hru přerušil.
36:36'
Český tým teď marně hledá recept na úspěšný přechod do útočné třetiny, defenzíva Švýcarů je velmi dobře organizovaná.
35:29'
Zbořil si teď nerozuměl s Hykou a Češi se díky zakázanému uvolnění musejí vrátit do obranného pásma.
34:57'
Romain Loeffel znovu dostal nabito na modrou čáru, tentokrát ale jeho prudkou ránu zastavil Vejmelka připravenou lapačkou, následuje komerční přestávka.
34:07'
Horák se dostal k odraženému puku před švýcarskou brankou, ale skákavý kotouč bekhendem ideálně netrefil.
32:56'
Švýcarsko právě vstřelilo branku! Švýcaři podruhé v utkání využívají přesilovou hru a obracejí skóre zápasu! Na modré čáře si puk zpracoval a přesně zamířil ROMAIN LOEFFEL. Hostům pomohl i fakt, že Voženílek byl bez hokejky a Češi bránili prakticky ve třech. Asistence: Enzo Corvi, Gaetan Haas.
32:37'
Voženílek zlomil hokejku a Češi teď musí prakticky bránit ve třech švýcarskou kombinaci.
31:39'
Češi se budou podruhé v utkání bránit přesilové hře soupeře. Dvě minuty za hákování míří odsedět Jakub Zbořil.
31:16'
Richard teď dokázal bekhendovou přihrávku před branku uvolnit Thürkaufa, ten zakončoval ihned z voleje, ale trefil připravený beton brankáře Vejmelky.
30:33'
Švýcarský tým je evidentně podpořen ubráněním přesilové hry a snaží se dostat do českého obranného pásma.
28:54'
Ani přesilová hra pět na tři v podání českého týmu nevedla k úspěchu, hosté hrají v plném počtu.
28:26'
Švýcarsko už je ve čtyřech.
28:18'
Švýcaři vyhodili.
28:11'
Další Zbořilova rána trefila Mayera do masky a puk se následně odrazil do ochranné sítě. Čechům zbývá z mimořádně početní výhody 5 na 3 ještě 14 vteřin.
27:48'
Střela v podání Zbořila skončila nad brankou Mayera.
27:22'
Švýcaři vyhazují.
26:54'
Velká komplikace pro Švýcarsko, které se bude po dobu jedné minuty a jednatřiceti vteřin bránit ve třech proti pěti. Hosté mohou litovat nepovedeného střídání, které znamenalo příliš mnoho hráčů na ledě.
26:25'
Češi si zahrají podruhé v utkání přesilovou hru, Kovařčík byl v koncovce před Mayerem zastaven jen za cenu faulu a ten míří odpykat na trestnou lavici Tobias Geisser, dvě minuty za podrážení.
26:13'
Švýcaři teď zahrozili před českou brankou, Künzle vybízel ke skórování Herzoga, dobře se ale orientoval i brankář Vejmelka a zabránil zdárnému konci této švýcarské souhry.
25:28'
Zbořil rychle vyvezl puk z obranné třetiny do té útočné, ale předávka kotouče skončila ofsajdem českého týmu.
24:25'
Na druhé straně musel zasahovat Karel Vejmelka, který pokryl pokus Corviho z bezprostřední blízkosti.
24:01'
Znovu se první útočná formace českého týmu snažila zatlačit na švýcarskou obranu, střela Chlapíka šla ale mimo.
22:54'
Úvod druhé třetiny se zatím nese v bojovném duchu, na ledě vidíme řadu osobních soubojů a ani jednomu z týmu se nedaří dostat do potřebné kombinace, která by zaměstnala brankáře.
22:02'
Senteler poslal puk na Simiona, jeho střelu ještě tečoval Miranda, ale díky tomu puk zamířil mimo branku Karla Vejmelky.
21:13'
Tomáš Hyka se snažil pohybem ošálit Corviho, ten však úmysly svého soupeře vystihl, nicméně dostat puk z obranného pásma se mu nepodařilo, a tak se Češi znovu pokoušejí o tvorbu kombinace.
20:40'
Česká první formace se pere o prostor v útočném pásmu, Švýcaři jsou ale včasní k přístupu útočícím českým hráčům.
20:01'
Češi předvedli skvělý vstup do utkání, když skóre už po devětadvaceti vteřinách otevřel Michal Kempný. Následně si ale národní tým situaci zkomplikoval, když utkání předčasně skončilo pro Ondřeje Beránka. Švýcaři dlouhou početní výhodu dokázali využít zásluhou Gaetana Haase. V závěru první třetiny si přesilovou hru zkusili také domácí, ale trápení českého týmu v početních výhodách na tomto turnaji nebere konce. Druhá část hry odstartuje v 16:54.
20:00'
19:31'
Švýcaři jsou kompletní.
19:15'
Hyka poslal přihrávku přes šíří pásma Kovařčíkovi, ten už mohl pálit z voleje, ale rozhodl se ještě vylepšit pozici pro Radana Lence, z jehož hole ale puk zamířil mimo odkrytou část švýcarské branky!
18:41'
Švýcaři vytlačili domácí tým až k Vejmelkovi.
18:23'
Češi už jsou usazeni v pásmu, ale zatím nedokázali vystřelit na Mayera.
17:40'
Švýcaři okamžitě vyhodili.
17:31'
Poprvé v utkání si zahraje přesilovou hru také český tým a rovněž bude usilovat o první využití početní výhody v turnaji. Čechům tuhle příležitost dává Mike Künzle, který od rozhodčích obdržel menší trest za podrážení.
17:14'
Karel Vejmelka nic neponechává náhodě a znovu raději schoval puk ve své rukavici, následuje další komerční přestávka.
16:59'
Hra se nyní přelévá ze strany na stranu, obrany obou týmů podpořily i pohotové rozehrávky brankářů.
16:01'
Flek poslal přihrávku před branku Švýcarů, kde do kotouče sáhl Voženílek, brankář Mayer předvedl dobré čtení hry a českému útočníkovi druhou branku v turnaji znemožnil!
15:22'
Vejmelka znovu zachytil puk do své lapačky, když tímhle způsobem zastavil střelu z hole Riata.
15:09'
Jiříček dobře zapracoval v obranném pásmu a zamezil individuálnímu průniku Corviho.
14:30'
Künzleho střelu srazil český obránce na najíždějícího Mosera, který okamžitě pálil, Vejmelka se však stačil přemístit a připsal si úspěšný zákrok. Následuje komerční přestávka.
14:16'
Nahození z hole Kauta Mayera švýcarský brankář Mayer raději pokryl, znovu se tak bude vhazovat v obranné třetině hostů.
13:45'
Český tým přitlačil, nejprve pálil od modré čáry Kempný, následně si slibnou pozici vypracoval Flek, když se dostal až do bezprostřední blízkosti Mayera, švýcarský brankář dokázal zasáhnout.
13:31'
Nyní ale nechybělo málo, aby se Češi vrátili do vedení, nahození Jordána mohl usměrnit Hyka, ale puk proletěl kolem jeho hokejky.
13:07'
Senteler teď odmítl snahu českého týmu o kombinaci v útočném pásmu, zatím se domácím příliš nedaří směrem dopředu od vyloučení Beránka.
12:33'
Ambühl dlouho vedl puk v útočném pásmu až jej předal na hůl Fory, ten zkusil využít zakrytého výhledu Vejmelky, ale těsně minul.
11:53'
Lenc si nyní nerozuměl v přihrávce na Kempného a Češi musejí pro puk až k Vejmelkovi.
11:29'
Švýcaři se snaží být i ve hře při plném počtu aktivní, tentokrát už jim ale česká obrana nepřipustila rozestavit se před Vejmelkou.
10:24'
Češi hrají v plném počtu, během pětiminutového oslabení ale inkasovali vyrovnávací branku.
10:07'
Českému týmu se po vhazování před Vejmelkou podařilo znovu vyhodit.
09:56'
Loeffel trefil svého spoluhráče Ambühla, ze skrumáže před Vejmelkou ale ještě Švýcaři puk vytěžili a díky tomu se ke střele dostal Corvi, český brankář úspěšně zasáhl a následuje komerční přestávka.
09:12'
Levý kruh je místo, odkud Švýcaři pálí rádi, tentokrát to zkusil Berni, Vejmelka měl beton na správném místě a česká obrana obstarala další vyhození puku do bezpečí.
08:27'
Kombinace Haase s Corvim, který pálil ihned z voleje, ale střela mu nesedla a Vejmelka zasahovat nemusel, následně Češi vyhodili.
07:47'
Voženílek pozlobil obranu Švýcarů, když zamířil sbírat cenné vteřinky pro svůj tým a ještě se snažil na brankovišti uvolnit Fleka, druhý jmenovaný se ale po kotouči natahoval marně.
07:17'
Český tým se dokázal osvobodit.
06:29'
Švýcarsko právě vstřelilo branku! Tentokrát už se GAETAN HAAS raduje, když obdržel přihrávku znovu na levý kruh od Loeffela a s pomocí tyče vyrovnal skóre a navíc využil i přesilovou hru Švýcarska, která bude pokračovat. Asistence: Romain Loeffel.
06:00'
Haas se opřel do puku na vrcholku levého kruhu, branku Čechů přestřelil, Švýcaři nadále kombinují před Vejmelkou.
05:24'
Utkání pro Ondřeje Beránka končí, český útočník obdržel 5 minut plus osobní trest do konce utkání za naražení zezadu. Jeho trest odsedí Filip Chlapík.
05:24'
Poprvé v utkání bychom měli být svědky přesilové hry, rozhodčí ukázal na Ondřeje Beránka, který už usedl na trestnou lavici, ale ještě se prohlíží záznam hry.
05:07'
Švýcarský tým se čím dál víc osměluje v útočném pásmu, další prudkou ránu měl na svědomí Marti.
04:46'
Tlak Švýcarů nyní zakončil dalším střeleckým pokusem Senteler, český brankář Vejmelka byl na místě, aby jeho pokus zneškodnil, nyní budou mít domácí možnost poslat na led čerstvé síly.
04:22'
Švýcarský tým teď dokázal zatopit české obraně, zmatku před Vejmelkou se snažil využít Senteler, ale odkrytý prostor v české brance netrefil.
03:52'
Češi se snažili uzamknout hosty v obranném pásmu, ale důrazná obranu Švýcarů byla mimo.
03:05'
Další pokus z hole Švýcarů už musel Vejmelka zastavit, když schoval puk ve své lapačce.
02:55'
Nahození Loeffela zastavil Zbořil, Vejmelka si zatím na kotouč sáhnout nemusel.
02:19'
Nechybělo málo a už to mohlo být o dvě branky, Hynek Zohorna trefil z osy hřiště horní tyč švýcarské branky!
01:52'
Český tým bezpečně kontroluje obranné pásmo, kde si zatím Švýcaři nedovolili kombinovat.
01:20'
Česká obrana nyní s přehledem ubránila pokus Švýcarska o první ohrožení Vejmelkovy klece.
00:29'
Česko právě vstřelilo branku! Tak to je start jako hrom! Chlapík zavezl kotouč do obranné třetiny Švýcarů, přes Smejkala se do palebné pozice na modré čáře dostal MICHAL KEMPNÝ a prudkou ránou zavěsil pod horní tyč Mayerovy branky. Asistence: Jiří Smejkal, Filip Chlapík.
00:01'
Státní hymny obou zemí zazněly, za malý okamžik startuje závěrečné utkání Českých hokejových her, ve kterém domácí výběr zaútočí na třetí triumf v řadě.

Česko: Vejmelka (Langhamer) – Zbořil, Jordán, Kempný, Jiříček, Dvořák, Knot, Němeček, Jeřábek – Smejkal, Horák, Chlapík – Lenc, Kovařčík, Kaut – Flek, Voženílek, Hyka – H. Zohorna, Černoch, Beránek.
Trenér: Kari Jalonen

Švýcarsko: Mayer (Genoni) – Moser, Fora, Marti, Loeffel, Geisser, Glauser, Berni – Ambühl, Corvi, Riat – Herzog, Haas, Künzle – Miranda, Senteler, Simion – Thürkauf, Richard, Bertschy – Moy.
Trenér: Patrick Fischer

Rozhodčí: Eriksson, Harnebring – Lhotský, Svoboda.
Předpokládaná sestava českého týmu:
Vejmelka (Langhamer) – Zbořil, Jordán, Kempný, D. Jiříček, Dvořák, Knot, Němeček, Jeřábek – Smejkal, Horák, Chlapík – Lenc, Kovařčík, Kaut – Flek, Voženílek, Hyka – H. Zohorna, Černoch, Beránek.
ČESKO vs ŠVÝCARSKO

Vítejte u přenosu ze závěrečného utkání Českých hokejových her v Brně. Češi mohou před domácím publikem zaútočit na triumf v rámci domácího turnaje seriálu Euro Hockey Tour, zároveň se však bude jednat také o poslední příležitost otestovat hráče před konečnou nominací před blížícím se Mistrovství světa. Švýcaři půjdou na domácí výběr podpořeni cenným triumfem 2:1 nad Finskem a také pro ně bude utkání s českým týmem generálkou před startem šampionátu v Tampere a Rize.
Švýcarsko:

Švýcaři dali zapomenout nepovedenému úvodu Českých hokejových her, když ve Švédsku padli 0:3 a po přesunu do Brna oslavili vítězství nad Finskem, které udolali poměrem 2:1. Rozhodnutí se dostavilo ve 2. třetině, když přesilovou hru využil Calvin Thurkauf. Jednalo se o vůbec první vítězství Švýcarů v základní hrací době v rámci Euro Hockey Tour a v závěru Českých hokejových her se pokusí na triumf navázat i proti českému týmu.

V sestavě Švýcarska znovu nechybí devětatřicetiletá stálice Andreas Ambühl, ten se chystá už na osmnácté Mistrovství světa. Brněnským fanouškům se pak představí také dvě posily z NHL – obránce Tim Berni z Arizony a Janis Moser z Arizony. Během soboty navíc kouč Patrick Fischer obdržel povzbuzující zprávu, že švýcarskou reprezentaci posílí z Winnipegu útočník Nino Niederreiter, ten se ale českému týmu postaví až v základní skupině v rámci Mistrovství světa.
Vzájemné zápasy v rámci EHT:

Jak už známe z duelů na světové scéně i v rámci Euro Hockey Tour jsou duely Česka se Švýcarskem mimořádně vyrovnané, což dokazuje i fakt, že hned dva duely muselo rozhodnout až prodloužení. Jak dopadne poslední konfrontace před odjezdem do Rigy?

Česko:

Český tým na domácí půdě v Brně dokázal bodovat v obou utkáních se skandinávskými soupeři. Proti Finsku byli Češi blízko ke tříbodovému zisku, ale v závěru jednobrankový náskok ztratili a Mistrům světa podlehli v prodloužení. Ve včerejším utkání se Švédskem už ale připravili domácímu publiku vítěznou radost, když smazali jednobrankové manko, aby se dostali do tříbrankového trháku 4:1. Výběr Tre Kronor sice utkání zdramatizoval, ale Češi nakonec soupeře ze Švédska udolali 4:3 a dostali se do čela tabulky turnaje.

Trenér Kari Jalonen se mohl opřít o spolehlivý výkon brankáře Šimona Hrubce, který sice třikrát inkasoval, ale zejména ve druhé třetině v utkání se Švédskem doslova frustroval soupeřovy střelce. Dá se předpokládat, že do utkání se Švýcary dostane důvěru v brankovišti Marek Langhammer. Co ale Čechy určitě dál trápí jsou přesilové hry, proti Švédům navíc inkasovali právě při početní výhodě a tady je rozhodně na české straně velký prostor pro zlepšení.

Dalším pozitivem byl určitě výkon čtvrté útočné formace, ze které se brankově prosadili proti Švédům všichni tři její členové. Daniel Voženílek potvrzuje výbornou formu ze závěru sezony, vítěznou trefu obstaral Ondřej Beránek a trefil se také Jiří Černoch. Zatím je otázkou, zda tento útok dostane ve stejném složení důvěru i pro závěrečné utkání turnaje, ale svým výkonem si tato formace určitě hlasitě řekla o nominaci na vrcholný turnaj sezony.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.