Euro Hockey Tour -  ONLINE PŘENOS -  Švédsko : Švýcarsko - 11. listopadu 2023   12:00

Švédsko
Švédsko
17:59' Kempe (Sylvegård, Johansson) • 19:04' Friberg (Eklind) • 23:29' Frödén (Nygärd, Kempe) • 49:13' Lindberg (Ejdsell, Sylvegård)
4:3
(2:0, 1:1, 1:2)
Švýcarsko
Švýcarsko
37:27' Thürkauf  (Richard, Bertschy) • 46:54' Andrighetto  (Kukan, Martschini) • 54:28' Richard  (Martschini, Egli)
Švédsko
Lindbom (Marmenlind) – Heed (A), Dahlström, Granberg, Fantenberg, Hansson, Hardegård, Alsing – Frödén, Kempe, Nygärd – Sylvegård, Lindberg, Ejdsell – Friberg (A), Johansson (C), Eklind – Bengtsson, Ehn, Oscarson.
Kaukokari, Šindler – Makinnen, Pekkala
Tampere, Tampere Areena
2484 diváků
Švýcarsko
Aeschlimann (24. van Pottelberghe) – Marti (A), Kukan, Müller, Egli, Le Coultre, Berni, Geisser, Heldner – Andrighetto, Thürkauf (C), Bertschy – Herzog, Senteler, Ambühl (A) – Lehmann, Richard, Riat – Nussbaumer, Heim, Schmid – Martschini.

Střely na branku v utkání: 23:30

Nejlepší hráči:

Jesper Fröden (SWE)
Sven Andrighetto (SUI)
Třetí třetinu zaslouženě vyhráli Švýcaři, kteří sahali i po vyrovnání, ale Švédové nakonec náskok udrželi. Švédové tak získali tři body, Švýcarsko zůstává bez bodu.
59:51'
Oscarsson netrefil prázdnou branku.
59:25'
Švýcarská branka je opět prázdná!
van Pottelberghe se vrací do branky, vhazuje se ve středním pásmu.
Konec oddechového času.
59:18'
Oddechový čas pro tým Švýcarsko.
59:18'
Friberg vyvezl puk a mířil na prázdnou branku, ale puk byl sražen do hlediště.
56:22'
Linberg byl blízko vstřelení branky, ale van Pottelberghe předvedl parádní zákrok!
55:51'
Další vyhození Švýcarů.
55:33'
Švýcaři se osvobodili.
54:35'
Vyloučení v týmu Švýcarsko:
Valentin Nussbaumer – 2 min., vysoká hůl.
54:28'
Švýcarsko právě vstřelilo branku!
Další využitá přesilovka Švýcarů! TANNER RICHARD uklidil puk do odkryté branky po Martschiniho střele. Asistence: Lino Martschini a Dominik Egli.
Švédsko právě vstřelilo branku!
OSCAR LINDBERG dostal přihrávku z poza branky a střelou na vzdálenější tyč překonal van Pottelbergheho. Asistence: Victor Ejdsell a Marcus Sylvegard.
48:13'
47:35'
Senteler jel v oslabení sám na van Pottelbergheho, ale s bekhendovým blafákem neuspěl!
47:14'
46:54'
Švýcaři přesilovku využívají, když SVEN ANDRIGHETTO z první propálil Lindboma. Asistence: Dean Kukan a Lino Martschini.
46:17'
Švédové vyhodili puk přes všechny čáry.
Švýcaři mají necelou minutu přesilovku 5 na 3!
46:13'
Christoffer Ehn – 2 min., sekání.
45:56'
45:46'
Puk je v hledišti, vhazuje se před Švédskou brankou.
45:27'
Kukan nahazoval od modré a Lindbom má puk v lapačce.
45:07'
Marcus Hardegård – 2 min., držení.
44:56'
Bude se vylučovat, Švýcaři mají výhodu.
44:20'
van Pottelberghe raději podržel puk po skrumáži před ním. Vhazuje se po pravici gólmana Švýcarů.
43:52'
Hraje se tvrdě, ale bez šancí, oba celky dobře brání.
42:29'
Švédové se usadili v útočném pásmu, ale nemohou se dostat ke střele.
41:29'
Z vrcholu pravého kruhu pálil Le Coultre, ale Lindbom puk zastavil, vhazuje se po levici gólmana Švédska.
40:53'
Nepovedená rozehrávka Švédů končí zakázaným uvolněním.
40:01'
Střely na branku ve druhé třetině: 4:13.
Hráči i rozhodčí už krouží na ledě, za malou chvíli začne třetí třetina.
Ve druhé části měli více šancí Švédové, ale prosadili se jen jednou. V závěru třetiny hráli Švýcaři aktivně a byli za to odměnění brankou. Do třetí třetiny tak jdou Švédové s dvoubrankovým vedením, uvidíme, zda se jim ho podaří udržet nebo se proadí Švýcaři. Třetí část začne asi ve 13:40.
40:00'
39:16'
Müller pálil od modré, ale puk neprošel přes klubko hráčů před brankou.
38:23'
Švýcaři zahajují útok od van Pottelbergheho branky.
37:27'
Hned po buly se prosadil CALVIN THÜRKAUF. Asistence: Tanner Richard a Christoph Bertschy.
37:24'
Berni našel volného Le Coultreho, jehož ránu Lindbom zastavil, vhazuje se před Švédským gólmanem.
36:21'
Senteler poslal puk před branku, kam si najížděl Ambühl a tečoval puk, Lindbom se ale překonat nenechal.
35:46'
van Pottelberghe podržel nahozený puk, vhazuje se po levici gólmana Švýcarů.
34:49'
Oscarson nahrál Ehnovi, jeho střelu z první van Pottelberghe vyrazil!
34:38'
Švýcaři kombinují v útočném pásmu, ale Švédové je nepouštějí do šance.
34:09'
Hansson pálil od modré, van Pottelberghe zasáhl vyrážečkou.
32:56'
Marti pálil od modré, Lindbom zasáhl pravým betonem.
32:37'
Lindbom zastavil odražený puk a rozhodčí přerušili hru. Vhazuje se po pravici gólmana Švédska.
31:48'
Švýcarsko je v plném počtu.
31:13'
Dobře se vytočil před branku Lindberg, van Pottenberhe puk zastavil.
30:34'
Švýcaři zahrozili při oslabení, dobře pálil Senteler, Lindbom zasáhl vyrážečkou.
30:06'
29:48'
Damien Riat – 2 min., podrážení.
29:06'
Švýcaři se usadili v útočném pásmu, ale nemohou se dostat ke střele.
27:26'
Velký závar před brankou Švédů, Lindbom už byl překonán, ale obětaví obránci mu pomohli a puk dostali mimo nebezpečí. Opět byl v akci Bertschy.
27:19'
Obrovskou šanci měl Švýcarský útočník Bertschy, který jel sám na Lindboma, ale ten jeho pokus zastavil!
26:22'
Hra se přelévá ze strany na stranu, ale bez šancí.
25:53'
Švýcarský pokus o útok skončil sraženou přihrávkou, puk je v hledišti a bude se vhazovat ve středním pásmu.
23:29'
Střídání v týmu Švýcarsko:
ze hřiště odchází Sandro Aeschlimann, přichází Joren van Pottelberghe.
23:29'
JESPER FRÖDÉN střelou z první z pravého kruhu zamířil k protější tyči Äschlimannovy branky. Asistence: Joakim Nygärd a Mario Kempe.
22:30'
Lehmannova přihrávka byla sražena, vhazuje se před Lindbomem.
21:36'
Švédové se snažíé útočit, ale narážejí na dobře organizovanou obranu Švýcarů.
20:51'
Švédská branka je posunutá, rozhodčí přerušili hru.
20:01'
Hráči obou týmů i čtveřice rozhodčích jsou na ledě, za chvíli začne druhá třetina.
Střely na branku v první třetině: 11:6.
První třetina byla dlouho vyrovnaná, moc šancí k vidění nebylo. Ale v závěru třetiny pomohlo Švédům špatné střídání Švýcarů a v přesilovce otevřel skóre utkání Kempe. V poslední minutě přidal druhý gól Švédů Friberg, Švýcaři tak dostali nepříjemný gól do šatny. Uvidíme, co přinese druhá třetina, která začne asi ve 12:47.
20:00'
19:04'
Eklind objel branku, nahrál MAXU FRIBERGOVI jenž prostřelil Äschlimanna. Asistence: Oscar Eklind.
17:59'
Sylvergard se prosmýkl kolem dvou Švýcarů a předložil puk před odkrytou branku, kde stál MARIO KEMPE, jenž neměl problém skórovat. Asistence: Marcus Sylvegård a Linus Johansson.
17:39'
Richard vyhodil puk přes všechny čáry, Švýcaři si mohou na chvíli oddechnout.
17:08'
Bombu z levého kruhu vyslal Fröden, Äschlimann puk vyrazil.
16:09'
Lino Martschini – 2 min., příliš mnoho hráčů na ledě.
15:57'
Švédové zahajují útok za svou brankou.
14:29'
Bengtsson tečoval Heedovo nahození, puk šel těsně nad horní tyč branky Švýcarska.
14:14'
Zakázané uvolnění Švýcarů.
13:45'
Švýcaři také zahrozili, konkrétně Kukan, ale Lindbom puk zastavil pravým betonem.
12:29'
Asi zatím nejlepší šance utkání, Švédský útočník Fröden dostal puk na hranici pravého kruhu a puk po jeho ráně těsně minul horní tyč Äscchlimannovy branky.
11:59'
Švýcarský útočník Lehmann se prohnal do útočného pásma a dostal se před Lindboma, ale ten jeho pokus vyrazil.
11:32'
Píská se zakázané uvolnění Švédska, nepřesně přihrával Bengtsson.
11:21'
Oba celky dobře brání, Švýcarům se podařilo dostat do útočného pásma, ale nakonec jejich kombinace skončila odpískaným ofsajdem.
10:15'
Nepřesná kombinace Švédů, puk je až v jejich obranném pásmu.
09:35'
Granberg poslal nepřesnou přihrávku, píská se zakázané uvolnění.
08:02'
Friberg obkroužil branku Švýcarů, Äschlimann jeho střelu vyrazil, Dahlström se dostal k dorážce, ale i tu gólman Švýcarska zastavil.
07:32'
Bertschy nahrál na modrou, Egli pálil, ale jen do středu Lindbomovy branky. Gólman Švédů puk podržel a vhazuje se po jeho levici.
06:44'
Geisser se dostal ke střele z levého kruhu, ale minul branku Lindboma.
05:56'
Švýcaři jsou v útočném pásmu, ale nemohou se dostat ke střele.
05:06'
Ke střele z levého kruhu se dostal Dahlström, Äschlimann puk vyrazil ramenem.
04:19'
Velkou šanci mělo Švédsko – Hardegard se dostal ke střele bekhendem, Äschlimann zasáhl vyrážečkou.
03:56'
Nepřesná přihrávka Martiho končí zakázaným uvolněním Švýcarů.
03:20'
Sražená Geisserova přihrávka, vhazuje se před Lindbomem.
02:42'
Teď zase napadají rozehrávku Švýcarů Švédové, hráči v červených dresech se nemohou dostat do útočného pásma.
01:42'
Hned po vhazování pálil Berni, ale Lindbom zasáhl betonem.
01:40'
Zakázané uvolnění Švédska.
01:26'
Ke střele se dostal obránce Müller, ale Lindbom puk vyrazil.
00:54'
Švýcaři napadají rozehrávku Švédů a vybojovali puk.
00:23'
Švýcarům nevyšla rozehrávka, píská se zakázané uvolnění.
00:01'
Dozněly hymny obou zemí, hráči se pozdravili, kapitáni si podali ruce s rozhodčími a za chvíli utkání začne.

Švédsko: Marmenlind (Lindbom) – Heed (A), Dahlström, Granberg, Fantenberg, Hansson, Hardegård, Alsing – Frödén, Kempe, Nygärd – Sylvegård, Lindberg, Ejdsell – Friberg (A), Johansson (C), Eklind – Bengtsson, Ehn, Oscarson.
Trenér: Sam Hallam

Švýcarsko: Aeschlimann (van Pottelberghe) – Marti (A), Kukan, Müller, Egli, Le Coultre, Berni, Geisser, Heldner – Andrighetto, Thürkauf (C), Bertschy – Herzog, Senteler, Ambühl (A) – Lehmann, Richard, Riat – Nussbaumer, Heim, Schmid – Martschini.
Trenér: Patrick Fischer

Rozhodčí: Kaukokari, Šindler – Makinnen, Pekkala.
Karjala Cup dnes pokračuje dalšími dvěma zápasy, prvním z nich bude souboj Švédska se Švýcarskem. Oba týmy v prním zápase finského turnaje prohrály a jsou zatím bez bodu.

Švédsko

Hokejisté Tre Kronor zahájili turnaj na domácím ledě ve Växjö, kde hostili český národní tým. Jenže vstup do utkání jim těžce nevyšel, už po necelých dvou minutách inkasovali z hole Radana Lence. V první třetině švédové inkasovali další tři góly, na což reagovali střídáním brankářů. Lindboma nahradil Söderström.

Tento krok domácím pomohl, hra se vyrovnala a ve 29. minutě švédové zásluhou Tima Heeda snížili. Jejich radost ale netrvala dlouho, jen něco málo přes dvě minuty, když na 1:5 z pohledu domácích navyšoval Adam Kubík. Žluto-modří dokázali skórovat ještě jednou, ve třetí třetině Málka překonal Victor Ejdsell. V závěru Švédové zkusili hru bez brankáře, ale gól už nedali. Prázdnou branku netrefili ani Češi, proto utkání skončilo 2:5.

Sestava Švédska v utkání proti Česku:

Lindbom (16. Söderström) – Heed, Fantenberg, Persson, Dahlström, Granberg, Alsing, Hansson – Frödén, Lindberg, Dahlén – Petersson, Kempe, Ejdsell – Sylvegård, Rasmussen, Nygärd – Friberg, Johansson (C), Bengtsson – Eklind.
Trenér: S. Hallam

Švýcarsko

Švýcaři vstoupili do turnaje v utkání proti domácím Finům a nevedli si vůbec špatně. Heljanko se v brance měl co ohánět a podržel svůj tým hned dvakrát na začátku zápasu, když vychytal Riata a Simiona. Pak vzali osud utkání do svých rukou hráči v bílých dresech, kteří se naopak dvakrát prosadili. Skóre otevřel v 7. minutě Kuokkanen, v 17. minutě navýšil vedení Finů Suomela. Ve druhé třetině branka nepadla a ve třetí třetině dával góly jen domácí Suomela, který tak zkompletoval hattrick a Finové porazili Švýcary 4:0.