Vyrovnaný zápas jsme viděli pouze v první třetině, kterou česká reprezentace vyhrála v poměru 2:1. Druhou dvacetiminutovka zvládli Češi lépe než Finové a získali zpátky dvoubrankový náskok. Ve třetím dějství pak české mužstvo kralovalo, přidalo další dva góly a po zásluze zvítězilo 5:1.
Nejlepšími hráči zápasu byli vyhlášeni: Tomáš Popperle (Česká republika). Harri Pesonen (Finsko).
60:00
59:40
Nakládal vyhodil kotouč z českého pásma a puk cestou ještě protečoval Petružálek.
59:29
Kousova svižná rána z ostrého úhlu skončila na boční síťce Pöpperleho branky.
59:12
Jenže jejich protiútok měl jepičí život a na druhé straně dobře vypálil Červenka, ale Koskinen puk betonem reflexivně vyrazil.
58:40
Irgl nyní zachytil nezachytil kotouč po nahrávce Hubáčka a Finové obrací směr hry.
58:00
Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:32
Češi jsou kompletní.
57:18
Heitanen vypálil od modré čáry, ale jeho ránu zablokoval ležící Nakládal.
56:39
Enlund vypálil po Lindgrenově přihrávce bez přípravy, ale minul Pöpperleho svatyni.
56:05
Finové se dostali do útočné třetiny po rychlém průniku Kousy, jehož rána od pravého mantinelu jen těsně minula českou klec.
55:35
Češi vyhráli vhazování a zásluhou Nakládala vyhazují kotouč do pásma Suomi.
55:32
Přesilovku okusí také Seveřané. Za krosček si půjde po dobu dvou minut odpočinout na trestnou lavici Irgl (CZE).
55:19
Antilla vypálil z pravého kruhu, ale Pöpperle byl připraven a kotouč odklonil do rohu kluziště.
54:40
Marjamaki se snažil najít Enlunda, ale v tom mu zabránil skvělou poziční hrou obránce Němec.
53:59
Reprezentanti Suomi jsou v plném počtu.
53:39
Češi se v přesilové hře nikam neženou a Finové se zdají být s výsledkem taktéž smířeni.
53:10
Nakládal operoval u pravého mantinelu, ale jeho přihrávka na Irgla byla zblkována finskými obránci.
52:36
Němec mohl pálit od modré, jenže mu puk utekl do středního pásma a Češi musí útočnou třetinu dobývat znovu.
51:59
Na mantinel byl nyní tvrdě sražen Nakládal a Jalasvaara (FIN) za své počínání inkasuje trest ve výši 2 + 10 minut OT. Provinil se vražením an hrazení.
51:21
Česko právě vstřelilo branku! Brankostroj Čechů pokračuje i nadále! PETR VRÁNA dostal přihrávku od Lukáše Krajíčka do míst mezi kruhy a střelou bez přípravy propálil Koskinena během krátké chvíle podruhé za sebou. Asistence: Lukáš Krajíček, Jakub Krejčík.
50:43
Vrána nabral sebevědomí a nyní se elegantně proháčkoval přes tři protihráče, ale v rohu mantinelu o puk přišel.
49:26
Česko právě vstřelilo branku! České mužstvo zvyšuje své vedení! PETR VRÁNA zamíchal v početní výhodě s pukem u pravého kruhu a střelou zápěstím propasíroval kotouč mezi betony Koskinena, který asi nemá úplně čisté svědomí. Asistence: Lukáš Krajíček, Kamil Kreps.
49:16
Nyní ale Irgl obdržel přesnou přihrávku od Čáslavy, ale Koskinena nepropálil.
48:54
České mužstvo se nemůže usadit v útočném pásmu Finů.
48:31
Češi si za poměrně zbytečný faul Kuparinena po odpískání zahrají přesilovou hru. Kuparinen (FIN) je vyloučen za krosček.
47:54
Tak teď opravdu není o co stát a není divu, že lidé v Megasport aréně začínají pískat. Finové drží kotouč, ale vůbec se jim nedaří rozehrát.
47:00
Česká republika se nyní soustředí na bránění svého dvoubrankového náskoku a do do útočení se již tolik nepouští. Výkon Finů se ale očividně horší s každou přibývající minutou.
46:31
Červenka vypálil z pravého kruhu, ale Koskinenovy betony sklaply včas.
45:32
Čeští hráči jsou v plném počtu.
45:27
A právě Krajíček nyní osvobodil své mužstvo vyhozením kotouče až ke Koskinenovi.
45:09
Střelu Pesonena Pöpperle skryl ve své lapačce a před dorážejícím Kiiskinemem odklidil kotouč Krajíček.
44:40
Kuparinen se snažil překvapit Pöpperleho razantní střelou od pravého matinelu, ale českou klec netrefil.
44:19
Po vyražené střele Lindgrena vznikl před Pöpperlem obrovský závar, ale čeští hokejisté jej se štěstím zvládli a přežili jej bez úhony.
43:58
Pöpperle nyní raději skryl kotouč ve své lapačce po střele Marjamakiho.
43:32
Početní výhoda pro Finsko. Za sekání putuje na trestnou lavici Rolinek (CZE).
42:58
Finové mají potíže s přechodem do útočné třetiny. Češi výborně forčekují.
42:15
Orsava se probil v útočné třetině až před samotného Koskinena, ale toho z bezprostřední blízkosti nedokázal překonat.
41:26
Jak Češi, tak Finové hrají v plném počtu.
40:34
Kuparinenovu ránu Pöpperle se štěstímho vyrazil do relativního bezpečí.
40:10
Nyní už je česká reprezentace se čtyřmi hráči na ledě.
40:01
Ještě deset vteřin bude pokračovat přesilovka Finů čtyř proti třem.
Další třetina začne přibližně v 16:37.
Ve druhém dějství jsme viděli pohlednější hokej, než v první fázi zápasu. Finové začali české mužstvo tlačit, ale Češi udeřili ve vlastním oslabení, kdy Mäenpääho obral o kotouč Vondrka a předložil jej Irglovi, před kterým stála poloprázdná branka. Svěřenci Hadamczika tak získali zpátky dvoubrankový náskok a ten udrželi až do konce druhé třetiny.
40:00
39:48
Hubáček vyvezl kotouč do středního pásma.
39:26
Dvě minuty za držení protihráče nyní inkasoval Lindgren (FIN). Češi si na chvíli mohou vydechnout. Budou hrát oslabeni "pouze" o jednoho muže v poli.
39:24
Nyní Kousovu střelu zastavil podobně jako Hubáček také další český zadák Krajíček. Diváci je za to odměnili bouřlivým aplausem.
39:02
Heikkinen nyní dvarkát za sebou napálil obětavého Hubáčka, který mu skočil do střely.
38:37
92 sekund dlouhá přesilová hra nyní čeká na reprezentaci Suomi. Kašpar (CZE) je vyloučen za hákování.
38:21
Českou čtveřici osvobozuje na nějakou dobu včasným vyhozením Irgl.
38:08
Češi si hru v pěti lidech dlouho neužili, neboť je nyní vyloučen Kutlák (CZE), sekání.
37:39
Enlund si ve spolupráci s Marjamakim vytvořil kvalitní příležitost, ale jeho ránu z levého kruhu vyrazil Pöpperle do rohu kluziště.
37:02
Finové jsou však znovu v pásmu a Kousovu jedovatou střelu od modré nyní Pöpperle betonem vyrazil s opravdu velkou dávkou štěstí.
36:40
Čechy osvobodil Nakládal.
36:24
Enlund hledal před brankou Marjamakiho, ale tomu kotouč přeskočil hokejku.
35:55
Hru v početní výhodě okusí také Skandinávci. Za hrubost si jde dvě minuty odsedět náhradník zraněného Vampoly Lukáš Pech (CZE).
35:11
Finové jsou kompletní.
35:02
Průchovu přihrávku přes šíři kluziště zachytil Jokela a Finové jsou opět na čas osvobozeni.
34:25
Až nyní utvořila česká formace typický přesilovkový pětiúhelník, ale ostrá rána Červenky skončila na plexiskle.
33:56
Češi se nemohou usadit v útočném pásmu. Nyní se kotouče dvakrát v krátkém časovém sledu zbavil Jokela.
33:26
Jaalasvaara po vyhraném vhazování Finů okamžitě vyhodil černou hmotu ze své třetiny a pryž doklouzala až k Pöpperlemu.
33:11
Česká republika bude hrát další přesilovou hru. Za nedovolené bránění si půjde na dvě minuty odpočinout na trestnou lavici Osala (FIN).
32:39
Sám před Koskinenem se nyní zjevil Vrána, ale jeho bekhend maskovaný muž ve finském dresu zpacifikoval.
32:05
Skvěle napadající Čáslava získal kotouč a vypálil tvrdě bez přípravy z prostoru mezi kruhy, avšak Koskinen zareagoval včas.
31:38
Enlund projel do mezikruží, ale Pöpperle jeho ránu za svá záda nepustil.
31:00
Češi opět přečíslili svého soupeře a přihrávajícímu Pechovi se odražený kotouč vrátil zpět vzduchem. Český hokejista do něj plácl rukavicí a pravačkou tak překonal Koskinena. Gól však samozřejmě nemůže být uznán.
30:27
Finové ve standardním počtu bruslařů na ledě.
30:05
Češi tak pokračují ve výhodné přesilovce čtyři na tři, ale Finům se podařilo udržet kotouč u mantinelu za brankou a na chvíli si od českého náporu oddychnout.
29:39
Po střele Červenky vznikl před Koskinenem menší závar a strhla se také potyčka mezi Jokelou a Nakládalem, za což oba dostávají menší trest za hrubost.
29:17
Uuistalo vyhodil puk z obranné třetiny. Finové ušetřili cenné vteřinky.
28:50
Průcha objel bránu a naservíroval kotouč Rolinkovi, ale jeho rána byla zblokována.
28:27
Důsledkem toho je teď vyloučen Marjamaki (FIN), který se provinil sekáním.
27:51
Češi drží kotouč v útočném pásmu a Finové mají velké potíže s bráněním.
27:12
Petružálek vybojoval kotouč pro Vondrku a krátce nato byl zezadu tvrdě vražen na mantinel. Diváci v Chodynce pískají, ale sudí vylučovat nebudou.
26:49
Jasu dostal přihrávku do jízdy, ale tváří v tvář Pöpperlemu poslal kotouč mimo.
26:40
Vzápětí jej však získal zpět a nabil Průchovi, jehož dělovka z prostoru mezi kruhy šla těsně vedle.
26:19
Rolinek vybojoval kotouč za brankou a poslal jej na Červenku, který však o kotouč přišel.
25:48
Finsko nastěhováno v útočném pásmu. Češi se nyní pouze brání.
24:51
Mäenpää nyní vyslal na Pöpperleho ránu od modré čáry, ale český gólman si počínal suverénně.
24:26
Heikkinen přišpendlil k plexisklu Vránu a v hledišti to jen zahučelo.
23:40
Finové nyní zlepšili pohyb, ale Česká republika pozorně brání a nepouští Suomi do vážných příležitostí.
22:23
22:16
Česko právě vstřelilo branku! Češi získávají dvoubranková vedení zpátky! Ve vlastním oslabení Česká republika přečíslila soupeře. Michal Vondrka po zaváhání finského beka Mäenpääho projel s pukem do útočné třetiny a předložil jej ZBYŇKU IRGLOVI, který se opět trefil přesně tam, kam měl. Asistence: Michal Vondrka.
21:31
Český tým se zásluhou Vondrky osvobodil.
21:04
A znovu Kousa. Tentokráte pálil na Pöpperle bez přípravy po nahrávce Heikkinena. Strážce české svatyně byl ale znovu připraven.
20:30
Od modré vypálil tvrdě Kousa, ale Pöpperle kontroluje kotouč.
20:23
Průcha (CZE) vyloučen za držení. Početní výhoda pro Finsko.
20:10
Střela Rolinka od pravého mantinelu končí na vyrážečce Koskinena.
20:01
Hokejisté již postupně naskakují na led. Druhá perioda co nevidět začne.
Další třetina začne přibližně v 15:47.
První dvacetiminutovka začala opatrně z obou stran a do první šance se probojoval Pesonen, ale nabídnutou tutovkou pohrdl, což Češi potrestali. Vrána oslovil přihrávkou Krejčíka, který propálil Koskinena. Druhý úder zasadila česká reprezentace Finům v 15. minutě, kdy Hubáčkovu skvělou příhru přetavil v druhý gól Irgl. Když už se zdálo, že se půjde do kabin za stavu 2:0 pro Hadamczikův tým, využili Suomi svou početní výhodou zásluhou Pesonena. Zápas je tak stále otevřený.
20:00
19:49
V závěru prvního dějství ještě vhazování po pravici Pöpperleho po ostré střele Kuparinena, kterou strážce české svatyně zkrotil ve své lapačce.
19:00
Finové rázem ožili a české mužstvo se musí bránit jednomu nájezdu reprezentantů Suomi za druhým.
18:15
Finsko právě vstřelilo branku! Pozor! Finové střílejí v přesilovce kontaktní gól. Po střele Tuomase Kiiskinena vznikla před Pöpperlem velká skrumáž, ve které se nejlépe zorientoval HARRI PESONEN a doklepl kotouč pod horní tyčku - 2:1! Asistence: Tuomas Kiiskinen, Ilkka Heikkinen.
17:58
Ondřej Němec (FIN), vyloučen za nedovolené bránění. Přesilová hra pro Finy.
17:10
Český celek nyní v klidu kontroluje kotouč a vypadá to, že tempo hry se v první třetině už příliš nezvedne.
16:30
Finové byli nastěhováni před Pöpperlem, ale z jejich sevřetí k žádné velké šanci nedošlo.
15:55
Finové nyní kombinovali v české třetině, ale Jalasvaarova pumelice od modré pouze rozezvučela mantinel za brankou Pöpperleho.
14:26
Česko právě vstřelilo branku! Finové se přesilovce Čechů sice ubránili, ale Hadamczikův výběr zůstal u puku, Petr Hubáček jej poslal ideálně do jízdy ZBYŇKU IRGLOVI a ten se trefil parádně. Asistence: Petr Hubáček, Ondřej Němec.
14:02
Vrána se dostal do veliké šance, stál osamocený před Koskinenem, ale neprotlačil kotouč za jeho záda.
13:20
Do mezikruží dostal ideální kotouč od Nakládal Červenka, ale přestřelil.
12:53
A pozor! Nyní po zbytečné ztrátě kotouče se do české třetiny dostal bek Mäenpää, ale jeho střelu švihem si Pöpperle pohlídal.
12:27
Červenka hledal přihrávkou přes celou šíři kluziště Němce, ale Finové jeho záměr vystihli a vyhazují kotouč až k české brance.
12:15
Početní výhodu si zahrají také Češi. Za sekání putuje na trestnou lavici zadák Uuistalo (FIN).
11:42
Česká republika hraje v plném počtu. Reprezentace si v přesilovce nevytvořila kromě níže zmíněné šance Kousy vůbec nic.
10:52
Tým Suomi se nyní usadil v útočné třetině a Kousa ujížděj sám na Pöpperleho, ale jeho bekhendové zakončení postrádalo přesnost a šlo vysoko nad.
10:20
A čeští reprezentanti začali pěkně nebojácně. Vrána dokonce ohrozil Koskinena, ale ten si s jeho střelou poradil.
09:42
Finové si zahrají první přesilovou hru dnešního utkání. Za sekání je vyloučen Průcha (CZE).
09:00
Po utkání Ruska se Švédskem Chodynka značně osiřela a atmosféra zatím jen dokresluje hru obou celků, která zatím není příliš zajímavá.
08:19
Irgl se hezkou kličkou zbavil obránce a chtěl z ostrého úhlu překonat bekhendovou střelou Koskinena, ale nepovedlo se mu to.
07:44
Česko právě vstřelilo branku! Češi otevírají skóre dnešního utkání! Krajíčkovu střelu od modré ještě Koskinen vyrazil, ale svěřenci kouče Hadamczika pokračovali v akci. Petr Vrána našel skrytého JAKUBA KREJČÍKA, jehož střelu neměl Koskinen šanci vidět a Česká republika vede! Asistence: Petr Vrána, Lukáš Krajíček.
07:24
Petružálek našel Červenku, jehož kvalitní střelu zápěstím zneškodnil Koskinen jen za cenu vhazování před finskou svatyní.
06:33
Pesonenovi nyní chyběly pouhé centimetry k tomu, aby za Pöpperleho usměrnil kotouč do české svatyně!
06:08
Červenka se parádním způsobem probojoval do útočného pásma, ale o puk vzápětí přišel a hra se přestěhovala do střední třetiny, kde bude následovat buly.
05:51
Střela finského zadáka Jokely od modré čáry nenadělala Pöpperlemu žádné potíže.
05:08
K vidění je zatím velice opatrný hokej a jde vidět, že ani jedno mužstvo nechce udělat chybu.
04:37
Osala unikal po levém křídle, ale jeho střelu v pohodě vyrazil Pöpperle do rohu kluziště.
03:56
Do útočného pásma pronikl Petružálek a střílenou přihrávkou hledal před brankou Vondrku, ale ten kotouč nezachytil.
03:14
Forčekující Průcha se snažil vybojovat puk, ale hostující Kuparinen jej lehce obehrál.
02:52
Po razantní střele Lindgrena, kterou si pohlídal Pöpperle se vhazuje před českou svatyní.
02:15
Nyní se před střední pásmo dostal Průcha, ale na modré byl odzbrojen dvěma finskými zadáky.
01:47
Čeští hráči mají veliké potíže s rozehrávkou, takže Finové mohou kombinovat v útočné třetině.
01:12
Čáslavu nyní na mantinel tvrdě srazil Hietanen, ale vylučovat se nebude.
00:32
Do první vážnější příležitosti se dostal finský útočník Kuparinen, ale z mezikruží netrefil branku.
00:16
Buly vyhráli Češi, ale puk získal Mäenpää a táhlou střelou provětral lapačku Pöpperleho.
00:01
Rozhodčí ještě něco řeší s trestoměřiči, a tak se start utkání malinko opožďuje.
Oba celky jsou na ledě a státní hymny již také zazněly. Vše je připraveno k úvodnímu vhazování.
Úvodní sestavy: Česko: Pöpperle (Štěpánek) – Němec, Čáslava, Kutlák, Nakládal, Krajíček, Krejčík, Trončinský – Průcha, Červenka, Rolinek – Petružálek, Vrána, Vondrka – Orsava, Kreps, Kašpar – Irgl, Pech, Hubáček. Finsko: Koskinen (Lassila) – Hietanen, Mäenpää, Kousa, Heikkinen, Jalasvaara, Uuistalo, Jokela, Järvinen – Marjamaki, Lindgren, Enlund – Kiiskinen, Kuparinen, Pesonen – Antilla, Wirtanen, Osala – Jasu, Kemppainen, Louhivaara. Rozhodčí: Zacharov, Ravodin – Sadovnikov, Zacharenkov (všichni RUS).
Česká republika v posledním vzájemném duelu v Helsinkách na Finy nestačila a musíme konstatovat, že odešla poražena zcela po zásluze v poměru 0:4. Finsku tak mají Češi co vracet a rádi by zopakovali úspěch z loňského Channel One Cupu, kdy svěřenci kouče Aloise Hadamczika vydřeli výhru 3:2. Bude se historie opakovat?
Trenér úřadujícím mistrů světa Jukka Jalonen po Karjale zcela vyměnil složení svého týmu, v němž z listopadového klání zůstali pouze tři hokejisté. Většinu nově sestaveného mužstva tvoří hráči z nejvyšší finské soutěže SM – Liigy a KHL. Jak po utkání s Ruskem poznamenal obránce Mikko Mäenpää, pro Finsko jde o pozitivní zprávu, protože je vidět, že i zástupci z domácí ligy se v mezinárodním hokeji neztratí.
Finové zase v prvním měření sil na Poháru Prvního programu nestačili na hostitelské mužstvo sborné. Herně neoslnili a po nevýrazném výkonu padli 0:3. Omlazená a neokoukaná reprezentace Suomi v dnešním utkání pomýšlí jedině na vítězství, protože jedině tak si udrží naději na kvalitní výsledek. Stejně je na tom však i český národní tým.
V brance by se s největší pravděpodobností měl objevit brankář Sparty Tomáš Pöpperle a od začátku naskočí do střetnutí se Seveřany také Jakubové Orsava s Krejčíkem.
Češi začali poslední utkání v Chomutově skvěle a díky rychlé brance Průchy se už v páté sekundě ujali vedení, ovšem výtečně hrající Švédové vývoj zápasu otočili a zvítězili 2:1.
Čeští hokejisté se po porážce se Švédskem v chomutovské hale včera přesunuli do Moskvy a dnes je v ruské metropoli čeká zápas s reprezentací Finska. S týmem odcestoval i karlovarský forvard Lukáš Pech, který byl povolán jako náhradník za zraněného Petra Vampolu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.