To je pro tuto chvíli vše, v 18:30 však v KAJOT ARENĚ začne další duel KajotBet Hockey Games. Tým Ruska poměří síly se Švédskem.
Vyrovnaný zápas tedy rozhodla Kiiskinenova rána v prodloužení. Český národní tým si do tabulky EHT připisuje jeden bod, dohromady jich tedy nyní má sedmnáct. O konečném pořadí letošního vyrovnaného ročníku rozhodne až zítřejší den.
Nejlepší hráči zápasu: Petr Nedvěd - Mikko Mäenpää.
65:00
62:27
Finsko právě vstřelilo branku! Je hotovo, bonusový bod berou Finové. Poté, co Kašpar ztratil puk v útočném pásmu podniklo Finsko rychlý protiútok, na jehož konci byl TUOMAS KIISKINEN. Ten poté z levého kruhu přesně vymetl vzdálenější horní roh branky, Štěpánkova lapačka byla krásná. Bez asistence.
61:53
Oba týmy se hodně soustředí na obranu, nyní nikdo inkasovat nechce.
61:07
Koukal byl nyní příliš rychlý při přechodu modré čáry a je z toho ofsajd.
60:37
Hemský se zprava řítil takřka osamocený na Vehanena. Zkusil vystřelit k bližší tyči, finský gólman byl ale pozorný.
60:23
Hietanenova rána byla zblokována.
60:01
Třetí dvacetiminutovka rozhodnutí nepřinesla. Ani jeden z týmů se nedokázal prosadit, byť šancí bylo k vidění poměrně dost na obou stranách. Nyní nás tedy čeká pětiminutové prodloužení se čtyřmi bruslaři na každé straně, pokud ani v něm branka nepadne, přijdou na řadu samostatné nájezdy.
60:00
58:55
Štěpánek nyní výborně zakročil Jokinenovi, který stál sám před brankou a vyzkoušel bekhendovou kličku.
58:15
Pyörälä hledal před brankou Kontiolu, od jehož bruslí se puk odrazil těsně mimo tři tyče.
58:02
Český tým je v laufu. Další Nakládalův pokus od modré musel Vehanen krotit nadvakrát.
57:23
Finové hrají v plném počtu.
57:13
Němcovu ránu Vehanen také vyráží.
56:52
Opět se puk nachází až u Jakuba Štěpánka.
56:31
Puk opustil hrací plochu a vhazovat se bude ve středovém kruhu.
56:18
Nakládal od modré vyprášil vyrážečku Vehanena.
56:00
Zašlápnutý puk v obranném pásmu Finska, kde se také bude vhazovat.
55:33
Na úvod svého oslabení se však Finové jako obvykle osvobozují.
55:23
Na led jde speciální komando Hemský, Nedvěd, Plekanec, Blaťák, Nakládal.
55:23
Trenér Alois Hadamczik si v tuto chvíli vybral oddechový čas, tato přesilovka může rozhodnout.
55:23
Šance pro český tým. Za podražení je vyloučen Niko Kapanen.
55:12
Petružálek zkusil Vehanenovu pozornost ze středního pásma, následně se u finské branky strhla drobná strkanice. Tentokrát se vylučovat nebude.
54:50
Hemský našel na mezikruží neobsazeného Tenkráta, ten po ledu vypálil a Vehanen musel předvést složitý zákrok.
54:04
Vincour se snažil tečovat Nedvědovo nahození, nepodařilo se mu to a Vehanen tak v klidu schoval puk do náručí.
53:34
Dnešní utkání sleduje 6905 diváků.
53:34
Krajíček zkusil vysokým lobem vyslat do šance Vincoura, je z toho ale jen zakázané uvolnění.
52:49
Kontiolovu ránu sice Štěpánek jen vyrazil, nikdo v modrém ale nebyl připraven dorážet.
52:31
Ofsajd Finska. Za dvě vteřiny bude hrát tým Suomi opět v plném počtu.
51:59
Nyní se Finové osvobozují.
51:45
Po Hemského pasu pálil z mezikruží Nedvěd, přízemní ránu ale Vehanen dokázal vyrazit špičkou betonu.
51:22
Češi kombinují před Vehanenem, chybí však střelba.
50:42
Česká přesilovka však musí již tradičně začít od vlastní branky.
50:33
Plekanec to zkusil individuálně a při střele byl fauluván. Dvě minuty za podražení odsedí Järvinen.
49:40
Úvodní desetiminutovka třetí třetiny patřila spíše Finům.
48:57
Nakládal vypálil od modré čáry hodně vedle.
48:30
Až nyní uzmul český tým definitivně kotouč.
48:00
Takřka minutu nyní hosté svítali Čechy v obranném pásmu. Zdá se, že mají více sil.
47:36
Finský tlak prozatím přinesl jen nepřesnou ránu Väänänena.
46:53
Trenér Hadamczik lehce proházel útoky. Nyní je třeba na ledě trojice Tlustý, Nedvěd, Vincour.
46:39
Týmu Suomi byl odpískán úmyslný ofsajd a následuje komerční přestávka.
46:17
První finský útok nadělal starosti domácí obraně, ta si však nakonec se situací poradila.
45:56
Ve třetí třetině se zatím takřka nepřerušuje.
45:27
Petružálkova rána od pravého mantinelu byla zblokována do rohu.
44:26
Koukal posílal puk do mlýnice těl před Vehanenem, který netušil, kde je puk. Nikdo z hráčů v bílém ho však do branky neposlal.
43:51
Tlustý sice pálil z dobré pozici, v tísni však vystřelil velmi slabě.
42:47
Finové teď rozehráli kombinaci na jeden dotek, na jejímž konci byl Mikko Koivu. Tomu ale podruhé v zápase v dobré pozici vůbec nesedla rána.
42:18
Novotný mocně napřáhl u pravého mantinelu, jeho rána ale mířila příliš vysoko.
42:07
Pterell trefil poue Kindlovy chrániče.
41:17
Pyörälä se proháčkoval útočným pásmem, na jeho nabídku před branku však nebyl připraven žádný ze spoluhráčů.
40:50
Zakázané uvolnění českého týmu.
40:33
Kindl z plné rychlosti minul branku finského týmu.
40:23
Třetí třetinu začali aktivněji Finové. Hietanen vypálil prudce od modré, Štěpánek ale dokázal udržet puk ve výstroji.
40:01
Druhá třetina nabídla zrcadlový obraz úvodní periody. Finsko bylo lepším týmem a dokázalo svou převahu přetavit ve dvě vstřelené branky. Skóre je tedy vyrovnané. Uvidíme, zda třetí dvacetiminutovka rozhodne, nebo se dnes bude prodlužovat.
Další třetina začne přibližně v 15:43.
40:00
39:36
Český tým hraje v plném počtu.
39:12
Finům tato přesilová hra nevychází dle představ.
38:25
Novotný s Kašparem nyní ušetřili drahocenné sekundy.
38:06
Jakub Štěpánek přerušil hru a tím i zmatky v českém obranném pásmu.
37:45
Po Hietanenově ráně vznikla před Štěpánkem velká trma vrma, puk se však za brankovou čáru nedostal.
37:36
To se však může změnit. Petr Nedvěd je vyloučen za hákování a finský tým si zkusí další přesilovou hru.
37:11
Poslední minuty byly odehrány v trochu nižším tempu, jakoby oba týmy čekaly na rozhodující třetí periodu.
36:42
Philströmovu střelu od levého mantinelu zkrotil Štěpánek naprosto s přehledem.
36:04
Finové kombinují v útočném pásmu.
35:18
Söderholm trefil svým pokusem od modré jen proti němu stojícího Vincoura.
34:38
34:35
Plekanec hledal před brankou Hemského, tomu ale na poslední chvíli vložil hůl do střely jeden z Finů.
34:16
Väänänen vyhazuje.
34:10
Nakládal vypálil od modré čáry velmi prudce, puk však Vehanen celou dobu viděl a mířil jen doprostřed branky.
33:49
Tato přesilovka je zatím z české strany hodně špatná.
33:25
Pyörälä v klidu vyvezl puk do útočného pásma.
32:56
Ofsajd brzdí akci české reprezentace.
32:47
Český národní tým bude muset začít přesilovku ode vlastní brankové čáry.
32:38
Finsko jde do čtyř. Lasse Kukkonen si odsedí dvě minuty za sekání.
32:19
Hemský pálil ihned po buly a Vehanen se musel vyrážečkou hodně natáhnout.
32:15
Čechy finské vyrovnání nakoplo a Vehanen musel řešit několik nebezpečných střel.
31:03
Finsko právě vstřelilo branku! A je vyrovnáno. Aktivní MIKKO MÄENPÄÄ dnes poněkolikáté zkusil vypálit do modré a tentokrát mu to vyšlo. Trefil přesně levý horní roh branky bezmocného Jakuba Štěpánka. Finové tak využivají přesilovou hru. Asistence: Juuso Hietanen, Jussi Jokinen.
30:42
Finsko musí začít další akci zpoza vlastní branky.
30:18
Koivu mohl pálit z mezikruží, v klíčový moment mu ale puk sjel z hole.
30:06
Petr Tenkrát sekl do hole Nokelainena a obdržel po zásluze dvě trestné minuty.
29:39
Oba týmy teď pozorně brání střední pásmo.
29:15
Němec vypálil od modré, trefil však pouze spoluhráče Kašpara.
28:14
Immonenovu slabou ránu schoval Štěpánek v pohodě do výstroje.
27:59
Průcha nezpracoval Mojžíšovu asistenci, je z toho zakázané uvolnění.
27:40
Ruští sudí nechtějí podobně tvrdou hru připustit a oba kohouty tak vylučují na pět minut a přidávají osobní trest do konce utkání. Jedná se o dost přísné rozhodnutí.
27:40
V blízkosti české branky se odehrál pěstní souboj. Petr Čáslava v něm vyzval Pesonena a bitka skončila asi remízou. Uvidíme, co na to rozhodčí.
26:43
Finsko právě vstřelilo branku! Hosté střílejí kontaktní branku. Jaakola nahodil puk do útočného pásma odjel střídat. Od zadního mantinelu se ale touš zvláštně odrazil před branku, kde byl připraven LENNART PETRELL, jenž se přesně trefil bližší tyči a překonal Štěpánka. Asistence. Topi Jaakola.
26:30
Nyní sledujeme poněkud rozháranou hru z obou stran.
25:56
Järvinen vystřelil od modré čáry přímo do lapačky Jakuba Štěpánka.
25:33
Český tým se dostal pod tlak a situaci řeší za cenu zakázaného uvolnění.
24:49
Češi hrají v plném počtu.
24:10
Mäenpää opět pálil od modré, tentokrát zasáhla Štěpánkova vyrážečka.
23:35
Nadále se Suomi nedokáží dostat do útočné třetiny.
23:14
Blaťák nyní odpálil puk až za Vehanena.
22:49
Vehanen přerušil hru před dotírajícím Novotným a následně se strhla drobná strkanice. Vylučovat se bude na obou stranách. Z českého týmu tresty za hrubost odsedí Kašpar s Novotným. Z finského mužstva je vyloučen Järvinen. Finové tedy hrají přesilovku.
22:24
Kapanenova střela vypadla Štěpánkovi z lapačky, skončila však bezpečně vedle české branky.
21:50
Krátký český tlak končí hrou vysokou holí, které se dopustil jeden z domácích hokejistů.
21:28
Vondrka se snažil prodrat před branku, dobře jej však odstavil Järvinen.
20:58
Nedvědovu ránu z levého křídla dokázal Vehanen vyrazit do rohu.
20:27
Druhá perioda začíná zvolna.
20:01
Úvodní třetina zápasu mezi Českou republikou a Finskem nabídla skvělý hokej ve vysokém tempu. Český tým byl po většinu prvních dvaceti minut o něco lepší než hráči v modrém a po zásluze vede. Zatímco Němcova branka padla po skvěle sehrané akci, Kašparovi pomohlo lehké zaváhání Petri Vehanena.
Další třetina začne přibližně v 14:49.
20:00
19:49
Poslední dvě minuty první třetiny patří Finům.
19:11
Mäenpää vypálil od modré nenápadně, puk se však po několika tečích dostal až na boční tyč branky českého týmu.
19:02
Koivu pronikl do útočné třetiny podél pravého mantinelu a střelou zápěstím otestoval pozornost Jakuba Štěpánka.
18:38
Finsko nyní dobře napadá českou rozehrávku.
17:54
Niko Kapanen se vrhl mezi tři české hráče a zkusil vypálit, puk skončil hodně vysoko nad brankou.
17:16
Ofsajd týmu Suomi.
16:51
Česko právě vstřelilo branku! Přesně v momenty, kdy Čáslava naskočil z trestné lavice na hřiště se Češi podruhé prosazují. LUKÁŠ KAŠPAR zavezl po levém hrazení puk do útočného pásma, napřáhl a vypálil směrem na vzdálenější tyč. Petri Vehahnen sice dráhu letu touše viděl, přesto na černý kus gumy nedosáhl. Asistence: Jiří Novotný.
16:14
Finská přesilovka končí. Jane Pesonen je vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl. Navíc si neodpustil poznámky směrem k sudím a přídavkem dostal osobní desetiminutový trest.
16:06
Immonen pálil z těžkého úhlu do sevřených betonů české brankářské jedničky.
15:45
Další pokus stejného hráče skončil v ochranné síti za českou svatyní.
15:20
Mäenpää vypálil od modré, jeho střela však byla zblokována do rohu.
14:53
Plekanec vyhrál buly a Nakládal okamžitě vyhazuje.
14:50
Finové po inkasované brance zvýšili aktivitu a vynutili si faul. Petr Čáslava je vyloučen na dvě minuty za sekání.
13:28
Česko právě vstřelilo branku! Jenomže z tlaku přeci jen rezultuje česká branka. Petr Nedvěd u levého mantinelu podržel puk a čekal, až před branku sjede ONDŘEJ NĚMEC. Tomu přesně načasoval přihrávku a obránce z Čerepovce si připsal již druhou branku na tomto turnaji. Asistence: Petr Nedvěd, Aleš Hemský.
13:22
12:55
Nedvěd vypálil z levého kruhu mimo branku střeženou Vehanenem.
12:31
Začíná zhruba minutová česká přesilovka.
12:01
Kutlák obral Kapanena o puk a mohl jít vpřed, byl však unaven a tak jen nahodil kotouč do obranného pásma Finů.
11:30
Vondrka se snažil tečovat Kutlákovo nahození, puk ale nezamířil mezi tři tyče.
11:22
Znovu se bude vylučovat, poměr sil na ledě se vyrovná. Mikko Koivu je vyloučen na dvě minuty za hákování.
11:07
Už v klasické přesilovce pálil z výborné pozice obránce Kousa, trefil však jen lapačku Štěpánka.
10:52
Čáslava obětavě padnul do Immonenovy rány a následně vyhazuje.
10:31
Jenomže český tým jde do tří. Tomáš Mojžíš vystřelil puk mimo hřiště a na na 25 sekund poslal své mužstvo do dvojnásobného oslabení.
10:13
Stejně jako Čechům ani Finům přesilovka moc nevychází. Nyní je zastavil ofsajd.
10:02
Průcha se při oslabení dokonce dostal ke střele, pokus z pravého křídla ale Vehanen zkrotil na hrudníku.
09:35
Dvakrát po sobě se nyní českému týmu povedlo vyhodit touš až za Vehanena.
09:09
Koivu nahazoval puk před brank, nikdo ze spoluhráčů jej ale netrefil.
08:56
Finové si poprvé zahrají v početní výhodě. Jakub Kindl je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.
08:46
Ihned po buly se před branku dral Petružálek, Vehanen před ním stačil schovat puk pod lapačku.
08:42
Kotouč na finské střídačce, vhazovat se bude po levici Vehanena.
08:03
Český tým drží většinou puk na holích, Finové však nepouštějí hráče v bílém do větších šancí.
07:30
Vincour se prohnal po levém křídle, přihrávka před branku mu však nevyšla.
07:03
Plekanec s Tenkrátem jeli dva na jediného finského obránce. Prvně jmenovaný vzal zodpovědnost na sebe a zkusil vypálit. Vehanen si však s jeho pokusem dokázal poradit.
06:16
Kontiola vypálil z plné rychlosti hodně mimo branku českého mužstva.
05:30
Vincourova přízemní rána od modré nenadělala Vehanenovy větší problémy.
05:14
Třetí český icing krátce po sobě.
05:02
Střelu Jussi Jokinena ztečoval jeden z obránců mimo tři tyče.
04:55
Finové dostali české obránce pod tlak a ti tak znovu raději vyhazují přes všechny čáry.
04:32
Krajíčkovu rozehrávku nepochopil nikdo ze spoluhráčů a je z toho zakázané uvolnění.
03:55
03:43
Tato přesilová hra domácímu týmu vůbec nevychází.
03:17
A nakonec Jokinen vyhodil až za Štěpánka.
02:59
Kotouč se nachází v rozích českého útočného pásma.
02:17
Petružálek z mezikruží přestřelil, následně Finové vyhazují.
01:55
Český tým si zahraje první přesilovku. Útočného faulu se dopustil Lennart Petrell, který obdržel dvě minuty za držení hole.
01:20
Hemský nabil do dobré pozici Koukalovi, jeho přízemní ránu ale Vehanen vykopl betonem do rohu.
00:42
Vondrkova střela z levého kruhu byla příliš vysoká.
00:19
Začíná se ofsajdem českého týmu.
00:01
Již zazněly hymny obou států a za malou chvíli vypukne hokejová bitva o tři body do tabulky Euro Hockey Tour.
Ve finské sestavě dochází ke změně na nejsledovanějším místě. Kari Lehtonen sice vychytal proti Rusku nulu, dnes se však do branky Suomi urostlý Petri Vehanen. Brankář Dallasu Stars se do brankoviště pravděpodobně opět vrátí zítra, kdy je na programu prestižní severské derby.
Pohled na českou soupisku dává najevo, že trenér Hadamczik nadále experimentuje se sestavou. Pohromadě zůstala první a čtvrtá formace, druhý a třetí útok dostal velkých změn. Ze sestavy vypadli oba hráči Komety Brno Žižka a Svoboda, zahrají si naopak obránce Mojžíš a útočník Vondrka. Specialitou třetího útoku poté je, že je složený ze tří pardubických odchovanců Hemského, Koukala a Průchy.
Úvodní sestavy: Česko: Štěpánek - Nakládal, Blaťák, Čáslava, Kutlák, Krajíček, Mojžíš, Němec, Kindl - Tenkrát, Plekanec (C), Tlustý - Vincour, Nedvěd, Vondrka - Hemský, Koukal, Průcha - Petružálek, Novotný, Kašpar - Kovář. Finsko: Vehanen - Mäenpää, Hietanen, Söderholm, Kousa, Järvinen, Väänänen, Jaakola, Kukkonen - Kiiskinen, Koivu, Jokinen - Pesonen, Immonen, Granlund - Pyörälä, Kapanen, Kontiola - Petrell, Nokelainen, Pihlström - Kuparinen Rozhodčí: Anisimov, Olenin (oba RUS) - Blümel, Tošenovjan (oba CZE).
Ve vzájemných duelech probíhající sezony se zatím více dařilo seveřanům. Při domácím Karjala Cupu dokázali Finové zdolat Čechy v poměru 4:0. Utkání v rámci ruského Channel One Cupu zase vyšlo lépe Čechům, kteří vyhráli 5:1. Na únorových Švédských hrách ale český tým utrpěl od Finů nejhorší debakl v sezoně, když prohrál v hale Globen 0:7. Dnes tedy bude mít tým okolo kapitána Plekance svému sokovi co vracet.
Dnešní soupeř českého týmu Finsko odehrál první zápas probíhajícího turnaje ne ruském ledu v Petrohradě. Domácí Sborné nedovolili Finové vstřelit ani jednu branku a zvítězili v poměru 2:0. Celek Suomi má tedy v tabulce EHT aktuálně třináct bodů a zaujímá poslední čtvrtou pozici.
Domácí Česká republika dokázala v úvodním zápase turnaje zdolat nepříjemné Švédy v poměru 5:3. Rozhodujícím momentem byl Plekancův šťastný gól v úvodních vteřinách třetí třetiny. V tabulce EHT mají tedy Češi po deseti zápasech šestnáct bodů a dělí se o první místo právě se Švédy. Pakliže obhájí loňské prvenství na Czech Hockey Games, velmi pravděpodobně po dlouhých letech také opanují celoroční soutěž.
Přeji vám příjemné brzké odpoledne z brněnské KAJOT ARENY, která v posledním dubnovém týdnu hostí KajotBet Czech Hockey Games, které jsou závěrečným podnikem letošního ročníku tradiční Euro Hockey Tour, ve které se střetávají týmy Švédska, Ruska, Finska a České republiky. V souboji, který vypukne ve 14:00, změří síly dva poslední jmenované týmy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.