Tipsport Extraliga - Play-off Tipsport extraligy -  ONLINE PŘENOS -  Brno : Liberec - 7. dubna 2019   17:00

Brno
11:24' O. Němec (M. Erat)
1:2
(1:1, 0:0, 0:1)
Stav série: (1:2)
Liberec
01:09' Birner  (L. Hudáček) • 45:49' J. Vlach  (Lakatoš)
Brno
V. Pešina, O. Hejduk – J. Frodl, T. Pešek
DRFG arena
Liberec

Kometa Brno - Liberec: V oslabení poslal hosty do vedení Vlach, 1:2

Ode mne je to z DRFG areny již vše. Užijte si zbytek dne a u dalšího textového sportovního přenosu opět na počtenou.
Hráči utkání:

Marek Čiliak (KOM) – Jaroslav Vlach (LIB)
Je konec! Liberec vítězí ve třetím vzájemném zápase 2:1 a ujímá se vedení v sérii! Rozhodující gól vsítil ve vlastním oslabení Jaroslav Vlach. Brňané se v závěru snažili srovnat, ovšem kompaktní liberecká obrana je k větším šancím nepustila.
59:52'
Ještě jedno vhazovaní před libereckým brankářem, tentokrát po zakázaném uvolnění.
59:42'
Další Eratovo nahození, tentokrát zakročil Will a odrazil kotouč od ochranné sítě.
59:16'
Oddechový čas pro Liberec.
59:05'
Eratova střela byla zblokována, puk končí ve středním pásmu.
58:40'
Po nepřesné Němcově střele vyhazuje Ševc na zakázané uvolnění.
58:20'
Po oddechovém čase domácích se bude vhazovat před Willem, Kometa už v šesti!
58:00'
Brňané se nedokáží udržet v útočném pásmu.
57:00'
Dnešní utkání sleduje 7 700 diváků.
56:49'
Puk po nahození Zaťoviče skončil až v ochranné síti, bude se vhazovat ve středním pásmu.
56:08'
Baranka ve střední třetině upadl a Vlach tak mohl přidat svůj druhý gól, tentokrát Čiliak jeho pokus zprava zastavil vyrážečkou.
55:40'
Ševc dokázal i v pádu poslat kotouč do středního pásma.
55:26'
Další liberecká tutovka! Čiliak zastavil nájezd Birnera, Ordoš pak nedokázal v souboji s obráncem dorazit kotouč do odkryté klece!
54:37'
Liberec skvěle brání prostor před svou svatyní, tentokrát neproletěl puk po střele Štencela od modré.
53:57'
Marek Čiliak stále drží brněnské naděje. Tentokrát lapačkou zastavil Ordošovu nebezpečnou střelu z mezikruží po povedené akci Liberce.
52:58'
Malcova žabička mířící k Willovi byla zastavena chumlem hráčů před libereckou bránou.
51:56'
Hanouskův střelecký pokus od pravého mantinelu byl nepřesný, kotouč proletěl kolem tyče nic nevidícího Čiliaka.
51:28'
Liberecké přečíslení dva na jednoho zastavil ofsajd!
51:19'
Puk byl po Dočekalově rychlé střele z první přizvednut bránícím hráčem do ochranné sítě.
51:08'
Zakázané uvolnění Liberce.
50:51'
50:31'
Brňané dlouho kombinovali v útočném pásmu. Mullerova rána byla nepřesná, Holíkův pokus zastavil Will lapačkou.
48:51'
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Tyler Redenbach – 2 min., vysoká hůl).
48:26'
Hanousek se se spoluhráčem vydal do přečíslení, přihrávka mu byla znemožněna, tak liberecký obránce zkusil sám vystřelit. Čiliak kotouč odrazil vyrážečkou.
47:58'
47:45'
Střelu Lence z mezikruží po povedené kombinaci zastavil Čiliak ramenem.
47:12'
Malec sice nejdříve ztratil kotouč, poté jej však opět vybojoval o vyhodil pryč.
46'
V oslabení poslal hosty do vedení Vlach, 1:2
46:54'
46:47'
Marek Kvapil se pokusil prokličkovat až do útočného pásma, tam kotouč sebral Bartejs.
46:30'
Po ofsajdu komety následuje komerční přestávka.
46:19'
Tomáš Filippi vystihl Dočekalovu přihrávku a i on se mohl hnát do úniku, neměl však potřebnou rychlost.
45:58'
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Martin Zaťovič – 2 min., vysoká hůl).
45:49'
Liberec právě vstřelil branku!
Hosté se vracejí do vedení ve vlastním oslabení! JAROSLAV VLACH obral ve spolupráci s Lakatošem o kotouč Erata a hnal se sám na Čiliaka, toho pak prostřelil přesným zakončení k levé tyči. Asistence: Dominik Lakatoš.
45:26'
Tentokrát pokazil americký útočník přihrávku a hosté se tak osvobodili.
44:56'
Mueller dostal přihrávku do své oblíbené pozice a střelou zápěstím vypálil. Roman Will jen švihl lapačkou a zkušeně kotouč pokryl.
44:54'
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Lukáš Krenželok – 2 min., hákování).
44:32'
Martin Erat zachytil vyhazovaný kotouč na modré čáře a poté jej nahodil na Willa, puk pak proletěl jen kousek vedle tyče.
43:45'
Po chybě brněnské obrany střílel bekhendem Lukáš Krenželok, jeho pokus byl nepřesný.
43:25'
Tentokrát si Roman Will počkal na nahození Holíka.
42:32'
Mallet zkusil skrytou střelu od levého mantinelu zpoza obránce, Will byl pozorný a kotouč vykopl mimo bránu.
41:54'
Vondráček nahodil ze středního pásma kotouč za bránu Liberce, kde jej zachytil Will, který následně rozehrál.
41:35'
Libereckému útočníkovi projela rychlá přihrávka pod čepelí hole, pískáno je tak zakázané uvolnění hostů.
40:29'
Martin Zaťovič vyjel zzoza brány a zachytil zpětnou libereckou přihrávku, zkusil vystřelit z otočky přes obránce, ten svou holí puk nadzvedl.
40:01'
Druhá perioda dnešního klání je minulostí. Dá se říct, že měla opačný průběh než ta první. Brňané svého soupeře v jejím úvodu přehrávali a dokonce hráli dvě početní výhody. Liberec však tyto příležitosti ubránil a poté sám zahrával přesilovou hru, která jej nakopla. V druhé polovině periody pak byli hosté aktivnější, ani jedna z jejich střel však v brněnské brně neskončila. Stav po dvou třetinách tedy zůstává 1:1. Třetí část zápasu odstartuje asi v 18:48.
40:00'
39:59'
Závěrečnou minutu se Brňané drželi v útočném pásmu, ani jedna ze střel Michálka k bráně ale nedoletěla. V posledních sekundách obrátil hru Birner, který posílal kotouč na druhou tyč, tam však nikdo z jeho spoluhráčů připravenou hůl neměl.
38:58'
Kotouč se bezpečně odrážel do brankoviště Marka Čiliaka, nakonec však proskákal kolem tyče za bránu.
38:43'
Oba týmy hrají v plném kotouč.
38:32'
Od mantinelu střílel po příjezdu do útočné třetiny Čermák, liberecký brankář se po zákroku pokusil rozehrát, nakonec byl však donucen kotouč opět přikrýt.
37:53'
Střela Martina Erata z pravého kruhu skončila na Romanu Willovi, jenž kotouč odrazil vyrážečkou.
37:24'
Dlouhý boj o kotouč v libereckém obranném pásmu nakonec ovládli hosté, kteří obracejí hru.
36:43'
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Jan Štencel – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Jaroslav Vlach – 2 min., hrubost).
36:43'
Neuvěřitelný Marek Čiliak! Štencel ztratil kotouč za bránou, liberecký hráč jej poslal k Jelínkovi před prázdnou bránu, jenž z první nastřelil beton přesouvajícího se brněnského brankáře!
36:10'
Gulašiho ránu z první schytal Jaroslav Vlach, který do střely obětavě zalehl.
35:15'
Peter Mueller vybojoval kotouč, ovšem hrozící přečíslení dva na jednoho pokazil nepřesnou přihrávkou.
34:59'
Hosté mají za sebou další delší pobyt v útočném pásmu, ten ukončil vyhozením kotouče do středního pásma Silvester Kusko.
34:20'
Zakázané uvolnění domácího týmu.
33:52'
Čiliak měl podruhé v zápase velké štěstí! Kotouč de zjevil v mezikruží, odkud jej liberecký útočník napálil do levé tyče brněnské brány!
33:03'
Gulaši přitlačil Redenbacha na mantinel a nepustil jej dál, o chvíli později byl sestřelen i domácí Baranka.
32:07'
Hostující hokejisté jsou po konci své přesilové hry aktivnější, Brňané zatím odolávají.
31:41'
Další liberecký výpad zastavil přikrytím kotouče až brněnský brankář.
31:13'
Parádní práce Lence, který si obskočil soupeře za brněnskou bránou a posílal puk na spoluhráče, jeho zakončení odrazil domácí obránce mimo tři tyče.
30:43'
30:32'
Další nebezpečná Redenbachova přesilovková rána z kruhu, Čiliak kotouč paží vyrazil do rohu.
30:06'
Brňanům se hned třikrát v řadě podařilo osvobodit.
29:19'
Dočekal zachytil Ševcovu přihrávku a po levé straně se rozjel do útočného pásma, jeho střela proletěla kolem Kvapila in tyče liberecké brány.
28:53'
Gulaši vystřeluje kotouč z obranného pásma směrem k Willovi.
28:43'
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Martin Zaťovič – 2 min., hákování).
28:05'
Brňanům v posledních chvílích nevychází rozehrávka, kotouč se většinou nachází ve středním pásmu.
26:36'
Zachar vyletěl z trestné lavice a poslal kotouč Marku Kvapilovi, ten skvěle hledal spoluhráče na pravém kruhu, tomu však v nejdůležitější moment utekl puk.
26:26'
26:12'
Muellerovi propadl kotouč po přihrávce Erata a Brňané opět ztratili pásmo.
25:35'
Hosté zatím brání bezchybně, znovu zachytili přihrávku a vyhodili kotouč.
25:07'
Holík udělal na útočné modré čáře kličku a je pískáno postavení mimo hru.
24:51'
Tentokrát nevyšel domácí útočné formaci přechod do pásma, vhazuje se ve střední třetině.
24:36'
Hosté začali oslabení vyhraným buly a vyhozením kotouče k Čiliakovi.
24:26'
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Leoš Čermák – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Dominik Lakatoš – 2+2 min, hrubost).
24:26'
Hosté se po vhazování v jejich obranné třetině vydali do přečíslení dva na jednoho, střelu z pravého kruhu si Čiliak pohlídal.
24:17'
Leoš Čermák vtrhl do útočného pásma po levé straně a vystřelil na libereckého brankáře, tomu kotouč skončil v náručí.
23:53'
Liberečtí hokejisté vybojovali puk za bránou, ten pak projel mezi dvojicí brněnských obránců.
22:57'
Ondřej Němec zkoušel opět ránu z první, tentokrát Roman Will kotouč vyrazil a jeho spoluhráč jej posléze poslal k Čiliakovi.
22:15'
Lukáš Krenželok osvobozuje svůj tým hned po vhazování.
22:09'
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Libor Hudáček – 2 min., hákování).
22:00'
Další práce pro libereckého brankáře, tentokrát pokryl nebezpečnou dorážku Dočekala.
21:38'
Zbyněk Michálek vybojoval u mantinelu kotouč a za chvíli vstřelil z vrcholu pravého kruhu, Will puk vyrazil do rohu.
21:24'
Zakázané uvolnění Komety.
21:17'
K Marku Čiliakovi přiletěl puk z dobré střílené přihrávky, brněnský brankář nastavil lapačku a znemožnil číhajícímu soupeři kotouč usměrnit do sítě.
20:58'
Oba týmy si vyzkoušeli úvodní pobyty v útočném pásmu ve druhé třetině, ani jeden z nich se však ke střele nedostal.
20:01'
První třetina třetího semifinálového utkání mezi Kometou a Bílými Tygry je za námi. Hosté z Liberce se zásluhou Michala Birnera prosadili již po 69 sekundách a i v následujících minutách zatápěli brněnské obraně. Domácí se však před polovinou periody probrali a aktivní hrou si vybojovali přesilovou hru. Tu dokázal rychle využít ranou od modré čáry Ondřej Němec, který tak srovnal na 1:1. I Severočeši měli k dispozici početní výhodu, ovšem svižná střela Redenbacha z vrcholu kruhu jen orazítkovala břevno. Do kabin se tak odcházelo za vyrovnaného stavu. Další třetina začíná přibližně v 17:54.
20:00'
19:19'
Leoš Čermák vyhnal svou přihrávkou zpoza liberecké brány Zbyňka Michálka z útočného pásma.
18:16'
Martin Zaťovič si stáhl kotouč do mezikruží a následně vypálil, jeho střela minula horní tyč liberecké brány.
17:51'
Jakub Orsava zkusil po přihrávce Erata prostřelit libereckého brankáře střelou od pravého hrazení, ten byl však pozorný a kotouč udržel ve svém náručí.
17:30'
Postavení mimo hru zastavuje akci Vondráčka s Černákem.
16:33'
Tvrdou ránu z první od modré čáry musel Čiliak vyrážet nad horní tyč svým levým ramenem.
16:07'
Se střelou Ondřeje Němce z úhlu od pravého mantinelu neměl Will žádné problémy.
15:41'
15:15'
Michal Gulaši osvobozuje svůj tým.
14'
Malec jde ven! Sekl před rozhodčím Zachara
14:58'
Tyler Redenbach nastřelil z vrcholu pravého kruhu horní tyč brány Marka Čiliaka!
14:13'
Bartejs nejdříve nedokázal vyhodit, Čiliak si následně musel poradit s ránou od modré čáry. Po několika další libereckých přihrávkách získal kotouč za bránou Michálek, který jej poslal až k Willovi.
13:41'
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Tomáš Malec – 2 min., sekání + 10 min. osobní trest, nesportovní chování). Trest odpyká Alexandre Mallet.
12'
Němec si několikrát vyměnil kotouč s Eratem, pak ho z první od modré poslal za Willa, 1:1
12:59'
Střelu obránce od modré čáry zblokoval Jan Štencel, kotouč přeskočil brněnskou bránu.
12:53'
Po tlaku Liberce v útočném pásmu vyhazují domácí jen na zakázané uvolnění.
11:58'
Leoš Čermák se dostával do samostatného úniku, obránce se však rychle vrátil a brněnskému kapitánovi znemožnil zakončení.
11:24'
Kometa právě vstřelila branku!
Domácí využívají přesilovou hru a srovnávají na 1:1! ONDŘEJ NĚMEC si několikrát vyměnil kotouč s Martinem Eratem a poté vypálil z první od modré čáry, kotouč zaplul přesně do pravého horního rohu liberecké brány. Asistence: Martin Erat.
11:11'
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Tyler Redenbach – 2 min., sekání).
10:33'
Martin Zaťovič se dostal až na pravý kruh a zkusil prostřelit libereckého brankáře bekhendem, ten zakročil svým pravým betonem.
10:03'
Čiliak měl na druhé straně práci s tečovanou střelou od modré čáry, kotouč mu trochu odskočil, ale i tak jej brněnský brankář dokázal pokrýt.
09:48'
Liberecký brankář byl pozorný a včasným vyjetím za svou bránu zastavil kotouč projíždějící po mantinelu. Následně pomohl spoluhráčům i se založením útoku.
09:25'
Brňané se i v dalších desítkách sekund drželi v útočném pásmu a snažili se vymyslet vyrovnávací akci. To se jim nepovedlo, vhazovat se však bude opět před Willem.
08:19'
Erat nabíjel k pravému mantinelu Orsavovi, ten promáchl. O chvíli později posílal kotouč na Will, liberecký brankář vyrazil kotouč betonem do rohu.
07:50'
Brňané po vhazování před Willem puk neudrželi, při další snaze probít se do útočné třetiny jim byl odpískán ofsajd.
07:29'
Hostující hokejisté vyhazují na zakázané uvolnění.
07:09'
Po komerční přestávce se vhazovalo ve středním pásmu, do útoku se dostal Liberec, dlouho však kotouč za modrou čarou neudržel.
06:59'
Němec se pokusil zavezením kotouče na útočnou polovinu podpořit své spoluhráče, byl však zastaven hned za modrou čarou.
06:07'
Mueller vybojoval kotouč za hostující bránou a pokusil se najít volného Holíka ve skvělé pozici, ten na kotouč ale nedosáhl.
05:47'
Peter Mueller nabral rychlost ve středním pásmu a po přejezdu modré čáry zkusil vystřelit, liberecký obránce jeho pokus srazil mimo tři tyče.
04:30'
Dočekal se pokusil posunout puk na osu hřiště k Silvesteru Kuskovi, liberecká obrana jej však odrazila k Tomáši Vondráčkovi, jehož pokus z levého kruhu z otočky nebyl přesný.
03:44'
O chvíli později nastala podobná situace, tentokrát Marek Čiliak včas sklapl betony a nedal soupeřům prostor k dorážkám.
03:26'
Kotouč zůstal po nahození od modré čáry někde ve skrumáži těl před brněnským brankářem, ten jej dokázal po chvíli přikrýt.
03:02'
Hosté se i nadále drželi v útočné třetině, poté však Holík překazil přihrávku a Mueller dokázal vyjet s pukem do středního pásma.
02:26'
Další práce po Čiliaka, tentokrát musel zasahovat proti přízemní střele od modré čáry.
1'
Gól z první střely, Čiliaka prostřelil Birner, 0:1
01:09'
Skvělý start pro hostující tým! Kotouč se odrazil do mezikruží k MICHALU BIRNEROVI a nikým nehlídaný liberecký útočník překonal Čiliaka střelou nad lapačku. Asistence: Libor Hudáček.
00:45'
Brňané čekali dlouho za svou bránou, posléze mohl protečovaný kotouč převzít Plášek, ten byl však bráněný.
00:01'
Ještě před státní hymnou a vhozením úvodního buly vstupují na led dorostenci brněnské Komety, kteří na nedávném finálovém turnaji v Ostravě vybojovali stříbrné medaile.

HC Kometa Brno: Čiliak (Vejmelka) – O. Němec (A), Baranka, Štencel, Gulaši, Z. Michálek, Bartejs, Malec – Mueller, P. Holík, Zaťovič (A) – Orsava, M. Erat, Plášek ml. – Vondráček, L. Čermák (C), Dočekal – Köhler, Kusko, Mallet.

Bílí Tygři Liberec: Will (Schwarz) – Kolmann, Derner, T. Hanousek, Šmíd (A), Havlín, Ševc, Doherty – Ordoš, L. Hudáček, Birner – Lenc, Filippi, M. Kvapil – M. Zachar, P. Jelínek (C), L. Krenželok – Lakatoš, Redenbach, J. Vlach.

Rozhodčí: V. Pešina, O. Hejduk – J. Frodl, T. Pešek.
Pěknou hokejovou neděli!

Zdravím vás u třetího zápasu semifinálové série mezi brněnskou Kometou a libereckými Bílými Tygry která se za vyrovnaného stavu 1:1 stěhuje na dva zápasy do jihomoravské metropole. Úvodní buly je v DRFG areně naplánováno na 17:00.

První dvě utkání bitvy, jež mnozí nazývají soubojem titánů, byla nesmírně vyrovnaná. Oba celky totiž dokázaly urvat po jednom vítězství v prodloužení. Bílí Tygři v prvním střetnutí využili v čase 68:59 přesilovou hru díky pohotovému Petru Jelínkovi před bránou a po vítězství 4:3 po prodloužení se ujali jednozápasového vedení. Brňané svému soupeři vrátili první úder stejnou měrou. 24 sekund před polovinou prodloužení druhého zápasu napřáhl na vrcholu Peter Mueller a svou pověstnou raketou poslal kotouč po přihrávce Holíka do liberecké brány.

Důležitým faktorem série mohou být početní výhody. Tento fakt byl potvrzen hned v prvním zápase, kdy oba týmy využily hned svou první nabídnutou přesilovou hru. Liberečtí pak rozhodli zápas právě přesilovkovou trefou. Druhý zápas byl v tomto ohledu odlišný. Ani jeden z týmů se tentokrát v početní převaze neprosadil. Liberec hrál tři přesilové hry v druhé polovině první třetiny rychle po sobě, Brňané zase nevyužili čtyřminutovou přesilovku a nepotrestali ani dvě dvojnásobná oslabení soupeře.

Strážcem brněnské branky je slovenský gólman Marek Čiliak, který má v play-off bezmála 95% úspěšnost zákroků. Oporou Bílých Tygrů je zase Roman Will, který drží procento pochytaných střel těsně nad 92 %.

Produktivitu Komety táhne její první formace ve složení Peter Mueller (5+2), Martin Zaťovič (4+3) a Petr Holík (1+6). Pětkrát se ve vyřazovací části prosadil Jakub Orsava. Na druhé straně potvrzují svou kvalitu třeba Michal Birner (4+3), Marek Kvapil nebo Lukáš Krenželok (oba 4+2). První dva zápasy série se povedly i rychlému Marku Zacharovi.

První zápas série:

Liberec – Kometa 4:3pp. (1:1, 2:2, 0:0 – 1:0)

Branky a nahrávky: 5. M. Kvapil (Ševc, Birner), 26. L. Hudáček (Šmíd), 35. L. Krenželok (M. Zachar), 69. P. Jelínek (Redenbach) – 20. P. Holík (Mueller, O. Němec), 22. Štencel (M. Erat, Orsava), 37. Zaťovič (P. Holík)

Druhý zápas série:

Liberec – Kometa 2:3pp (0:0, 2:1, 0:1 – 0:1)

Branky a nahrávky 21. L. Krenželok (M. Zachar, P. Jelínek), 38. M. Zachar (L. Krenželok) – 35. Dočekal (Orsava, Malec), 51. Orsava, 70. Mueller (P. Holík)
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.