Tipsport Extraliga - Základní část - 42. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Brno : M. Boleslav - 31. ledna 2020   18:00

M. Boleslav

Kometa Brno - Mladá Boleslav: Peters vs Mueller. Domácí střelec svůj nájezd proměnil, 2:1

Je dobojováno! Brněnská Kometa láme nepříznivou sérii, která ji s Mladou Boleslaví doprovázela během posledních osmi vzájemných střetnutích. Mimo to se Kometě podařilo také zlomit střelecké prokletí, které provázelo Jihomoravany pod Špilberkem proti Bruslařům, když po třech utkáních bez branky konečně skórovali. Kometa otočila skóre díky samostatným nájezdům, ve kterých domácí tým nasměroval ke druhému bodu Peter Mueller a vše pojistil v páté sérii Luboš Horký. Domácí fanoušci slaví a těší se na děkovačku s domácími borci. Já se s vámi loučím a přeji vám příjemný páteční večer i celý víkend.

Nejlepšími hráči byli vyhlášeni:

Justin Peters (MBL)

Karel Vejmelka (KOM)
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Kometa Brno.
Autorem vítězné branky je PETER MUELLER.
Samostatné nájezdy začínají.
Samostatné nájezdy zahájí tým HC Kometa Brno.
Ani prodloužení nám neurčilo vítěze dnešního utkání, na řadu tak přicházejí samostatné nájezdy, které vypuknou po krátké úpravě ledové plochy. V prodloužení každý chvilku tahal pilku, ovšem blíž ke druhému bodu měla Mladá Boleslav, kdy akci 3 na 1 zakončoval Kousal, ale výborným zákrokem podržel Brňany Karel Vejmelka.
65'
Peters vs Mueller. Domácí střelec svůj nájezd proměnil, 2:1
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:17'
Běží poslední minuta prodloužení, Kometa se snaží vybojovat prostor ke kombinaci v útočném pásmu.
63:34'
Protiútok na druhé straně, který po přihrávce Ševce vedl Skalický a vyzval k rozhodnutí Kousala, proti jeho koncovce se však dokázal orientovat pohotový Vejmelka, jenž se výborně přesunul k likvidaci tutové příležitosti!
63:17'
Erat ujížděl do souboje jeden na jednoho, Ševc jej však do zakončení nepustil.
63:08'
Zohorna se dostal po levém křídle do útočného pásma a předložil kotouč Jegličovi, ten se snažil zakončit bekhendem, ale během této situace vypadla brněnská branka ze svého postavení a rozhodčí hru přerušil.
62:25'
Bruslaři nyní krouží s kotoučem před Vejmelkou, Šťastného střela byla sražena.
61:54'
Ke střele se dostal hostující Šťastný, Vejmelka jeho střelu zpacifikoval a bude se vhazovat před jeho brankou.
61:47'
Eratovu přihrávku Plekanec promáchl a domácí musí zpět.
61:35'
Kometa je na kotouči a snaží se vymyslet kombinaci v útočném pásmu.
60'
Je vyrovnáno! Peterse prostřelil Mueler, 1:1
60:39'
Bartejs se v mezikruží snažil nadvakrát poslat kotouč za Peterse, jeho první pokus byl zlokován, druhý zamířil mimo.
60:04'
Zaťovič uspěl na úvodním vhazování a ihned s Muellerem zamířil do útočného pásma, spolupráce však ke koncovce nevedla.
60:01'
Základní hrací doba je minulostí a ačkoliv se to ještě před pár vteřinami nezdálo, oba celky si rozdělí po jednobodovém zisku. Brněnská DRFG arena doslova explodovala, když power-play využil přesnou střelou z voleje Peter Mueller. Remíza je nejspíš vzhledem k obrazu hry spravedlivá, nyní bude následovat pětiminutové prodloužení ve třech hráčích na obou stranách. Pokud ani nastavený čas neurčí vítěze, budeme svědky samostatných nájezdů.
60'
60:00'
59:48'
Kometa právě vstřelila branku!
Brněnská DRFG arena jásá, je vyrovnáno! Kometa prolomila více než dvouleté trápení proti Bruslařům a střílí vyrovnávací branku! Erat přenesl hru přihrávkou přes šíří pásma na hůl PETERA MUELLERA, jenž střelou z voleje obnovil vyrovnaný stav. Asistence: Martin Erat, Daniel Rákos.
59:26'
Středočeši hrají v plném počtu.
59:18'
Plekancovo nahození se snažil usměrnit Rákos, Peters vyrazil a Bruslaři se znovu dokázali osvobodit.
58:55'
Vejmelka chvátá na střídačku, Kometa jde do akce v šesti!
58:32'
Vincour našel před brankou Erata, jenž vložil do jeho přihrávky svou hůl, ale kotouč zamířil mimo, Bruslaři následně vyhazují.
58:00'
Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:46'
Mueller poslal kotouč na levou stranu Zaťovičovi, jeho pokus do protipohybu zamířil na zadní mantinel a puk se svezl zpět do středního pásma, Kometa musí pro kotouč až k Vejmelkovi.
57:26'
Příležitost pro brněnskou Kometu, která si v závěru třetí třetiny zahraje druhou přesilovou hru v utkání. Na trestnou lavici míří Adam Zbořil na dvě minuty za hákování.
57:07'
Zbořil nyní upaloval do přečíslení společně s Klepišem, zkušenějšímu spoluhráči Zbořil nabídl zakončení z voleje, avšak Klepši kotouč promáchl.
56:14'
Pro změnu akce na druhé straně, po přihrávce Zohorny pálil Šťastný, branku přestřelil, ale hosté se nadále drží s kotoučem před Vejmelkou.
55:49'
Po přihrávce Muellera se dostal ke střele Svozil, ta však byla brněnským hráčem sražena do ochranné sítě a hra se stěhuje do středního pásma.
54:50'
Bartejsova střela končí ve skrumáží hostujících obránců, kteří se nyní obětavě odhodlali blokovat brněnský pokus.
54:18'
Dnešní utkání sleduje 7249 diváků.
54:18'
Zohorna nyní zachytil brněnskou rozehrávku a zamířil si to k Vejmelkovi, trefil však pouze boční síť.
54:06'
Kometa se nemůže teď dostat do hry, Mladá Boleslav ji nepovoluje ani přechod přes střední pásmo.
52'
Vejmelka nic neviděl, prosadil se Pláněk, 0:1
52:45'
Na druhé straně se dostal ke svižné střele Zbořil, Vejmelka zasahovat nemusel, puk pouze prosvištěl předbrankovým prostorem.
52:26'
Obránci Mladé Boleslavi si nyní nerozuměli v rozehrávce a toho se snažil využít Pyrochta, když se z pravého křídla rozjížděl osamocen na Peterse, kterého se snažil překonat prudkou střelou, mladoboleslavský brankář však znovu dobře vykryl prostor a čisté konto nadále drží. Po komerční pauze se bude vhazovat před brankou hostů.
51:27'
Bruslaři se nadále drží v útočném pásmu a snaží se vytěžit další branku.
51:05'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Bruslaři využívají přesilovou hru a otevírají brankový účet zápasu! Do střelecké pozice na vrcholku pravého kruhu si najel MARTIN PLÁNĚK a nechytatelnou dělovkou vymetl pavučinky v levém růžku brněnské branky. Asistence: Jakub Klepiš, Radim Zohorna.
50:36'
Ševcovu střelu od modré čáry Vejmelka ve své moci neudržel, rozhodčí však hru přerušil a vykazuje hru do středního pásma.
49:58'
Bartejs ihned vyhazuje.
49:55'
Tak trochu zbytečné vyloučení pro domácí tým, který se držel na puku v útočném pásmu. Každopádně Bruslaři si zahrají početní výhodu, dvě minuty za nedovolené bránění obdržel Martin Zaťovič.
49:25'
Zaťovič přejel modrou čáru a ihned pálil prudce zápěstím, branku však minul, k dorážce se ze druhé vlny dostal ještě Mueller, ale Peters opět úspěšně zasáhl. Dneska se na branku čeká opravdu dlouho.
48:41'
Stránský nyní hbitou přihrávkou vyzval ke střele Vincoura, tomu se však nepodařilo kotouč ideálně zpracovat, aby mohl trestat dezorientaci v obraně středočeského celku.
47:56'
Mueller nyní přenechal v útočném pásmu kotouč Plekancovi, jenž se do něj opřel, ovšem trefil pouze připraveného Peterse.
47:18'
Po Ševcově ráně nyní Vejmelka chvíli nevěděl, kde se nachází kotouč, naštěstí pro Brno jej jeden z obránců odpálil do bezpečí, Bruslaři se při okamžitém pokusu o návrat do útočné třetiny ocitli v ofsajdu.
46:52'
Hraje se nyní nahoru dolů, ovšem nepřesnost v kombinacích doprovází oba celky.
45:47'
Najman nyní uvolnil Kousala, ten to zkusil prudkou střelou z levého kruhu, ale na pozorného Vejmelku si nepřišel, dnešní utkání zatím ovládají brankáři.
45:23'
Najmanovu střelu z pravého kruhu zachytil Vejmelka v lapačce a bude se vhazovat po jeho levici.
45:05'
Hrbas vystihl kombinaci Brna a vyvezl kotouč do středního pásma, odkud jej nahodil k Vejmelkovi a Bruslaři střídají.
44:28'
Zaťovičovu nabídku se nyní snažil bekhendem zužitkovat Mueller, kotouč však zamířil nad hostující branku.
43:40'
Kometa se snaží prodloužit pobyt před Petersem, ale její hra je nyní plná nepřesností, Bruslaři toho okamžitě využívají a odvracejí Brňany zpět.
42:39'
Bartejsovu střelu nyní tečoval Šimon Stránský a Peters měl co dělat, aby kotouč zpacifikoval před dotírajícími hráči domácího celku.
42:10'
Plášek vzal útočnou akci na sebe a dostal se ke střele z levého kruhu, pozorný Peters vyrazil, Kometa nadále bojuje o kotouč v útočném pásmu.
41:09'
Tentokrát se na hranici brněnského brankoviště dostal ke koncovce Zohorna, puk však pouze prosvištěl Vejmělkovým územím, následná střela v podání Dlapy skončila mimo.
40:24'
Hrdinka napálil kotouč od modré čáry a před brankou clonil Skalický, usměrnit puk za záda Vejmelky se mu však nepodařilo.
40:02'
Mladoboleslavský Zbořil úspěšný na vhazování i ve třetí třetině, hosté nahazují puk do útočného pásma.
40:01'
Podobně jako v úterním utkání i dnes jsme během prvních dvou třetin čekali na otevření skóre marně. V prostředním dějství se k početní výhodě dostali vůbec poprvé v utkání Bruslaři, avšak Kometa se ubránila s přehledem. Následně se Jihomoravanům dařilo zařadit vyšší rychlostní stupeň a domácí si tvořili zajímavé příležitosti, nejblíže k pokoření Peterse měl Kusko, ale mladoboleslavského brankáře zachránila tyč. Spolehlivými zákroky se na druhé straně prezentoval také brankář Vejmelka, a tak je utkání nadále bezbrankové. Třetí třetina odstartuje pod Špilberkem v 19:45.
40:00'
39:28'
Bruslaři se snaží o kombinaci v útočném pásmu, nakonec vypálil od modré čáry Hrbas, Vejmelka vyrazil a obránci Komety přebírají kotouč.
39:06'
Závěr druhé třetiny přináší nepřesnosti na obou stranách, kotouč nyní končí mezi diváky a vhazovat se bude ve středním pásmu.
38:06'
Pyrochtovo nahození nyní mířilo skrz skrumáž hráčů před Petersem, hostující brankář dokázal vyrazit a po dorážce se marně natahoval Rákos.
37:28'
Klepiš teď připravil možnost pro Skalického, ovšem nejproduktivnější Bruslař stále nemůže najít recept na bezchybného a klidným dojmem působícího Vejmelku.
36:21'
Nyní se postaral o problémy před Vejmelkovou svatyní Radim Zohorna, exbrněnský hráč si stáhl kotouč z mezikruží a následně vypálil, Vejmelka jeho pokus vytáhl mimo ledovou plochu.
35:57'
Kucsera se po delší době postaral o chvíle vzruchu před brankou Mladé Boleslavi, z levé strany však rozvlnil pouze boční síť, nicméně hosté odpálili kotouč na zakázané uvolnění a Kometa získává vhazování před Petersem.
35:17'
Najman napálil kotouč na brněnskou branku z pravého kruhu, na dorážku si najížděl hostující Stránský, ovšem Vejmelka před ním kotouč ukryl ve své lapačce.
34:42'
Bruslařům se podařilo otupit brněnský nápor z předcházejících minut a opět se soustředí na bezpečné jištění středního pásma.
33:44'
Skalický se dostal ke střele ihned po vhazování, Vejmelka jeho pokus kontroloval ve své lapačce a buly se bude před brněnskou brankou opakovat.
33:25'
Šťastný nyní zavezl kotouč do brněnského obranného pásma a povedenou přihrávkou připravil možnost Hrbasovi, ten však před Vejmelkou nedokázal ideálně trefit a Mladá Boleslav z minima maximum netěží.
33:01'
Snaha o bleskovou rozehrávku z brněnského obranného pásma končí icingem, hra se tak po delší době stěhuje před Vejmelku.
32:44'
Kometa znovu utahuje šrouby před brankou hostů, podaří se ji prolomit dvouleté domácí trápení proti Bruslařům?
32:19'
Horký opět vybídl ke střele Kuska, ten se do puku opřel ihned z voleje a Peters jen tak tak jeho pokus vytěsnil.
31:35'
Kometa zařadila vyšší rychlostní stupeň a momentálně je na ledě všude o krok dřív.
31:01'
Zaťovič se Stránským se nyní snažili rozebrat obranu Mladé Boleslavi, na poslední chvíli však byla dorážka brněnskému kapitánovi znemožněna.
30:22'
Eratova střela přes clonícího Vincoura končí v moci Peterse, Kometa začíná být vysoce aktivní a snaží se dostat hosty pod tlak.
29:49'
Rákos poslal kotouč mezi kruhy, kde si jej zpracoval Kusko a jeho prudká střela skončila na tyči hostující svatyně!
28:56'
Bruslaři ve snaze o protiútok končí v ofsajdu, hra je nyní hodně rozkouskovaná.
28:34'
Elitní formace Brna už způsobila před Petersem větší vzruch, ve slibné palebné pozici se ocitl Pyrochta, měl dostatek času na to, aby sešteloval svá mířidla, ovšem nakonec jeho pokus skončil v ochranné síti.
28:05'
Druhá formace Brna se na chvíli usadila v obranném pásmu Mladé Boleslavi, ale k přímému ohrožení Petersovy svatyně se nedostala.
27:12'
Po trase Svozil – Zaťovič – Mueller doputoval kotouč do lapačky Peterse a vhazovat se bude po levici hostujícího brankáře.
26:30'
Další protiútok Bruslařů končí ofsajdem a následuje komerční přestávka.
26:10'
Středočeši neúnavně podnikají útočné vpády do brněnské třetiny a dá se říci, že v tuto chvíli mají mírně více ze hry, ovšem pozorně pracuje i brněnská defenzíva, nyní zabránil tvorbě kombinace Rákos.
25:37'
Dlapova střela byla nyní sražena jen těsně mimo brněnskou klec.
24:53'
Plekanec se nyní snažil nachytat Peterse nenápadným nahozením z ostrého úhlu, kanadský brankář se však vyškolit nenechal.
24:41'
Plášek nyní uvolňoval Horkého, tomu se otevřela cesta skrz mladoboleslavskou obranu, ale kotouč mladému bruslaři ujel a Peters jej včas dostal pod svou kontrolu.
24:05'
Kometě se nyní nedaří rozehrát tak, aby mohla vyrazit do protiútoku, kotouče ve středním pásmu sbírají Bruslaři.
23:19'
Kousal obdržel přihrávku od Najmana a ve slibné palebné pozici na nic nečekal, Vejmelka nyní podržel Kometu.
23:04'
Kometa je kompletní.
22:34'
Mladá Boleslav se stále nemůže dostat před Vejmelku, nyní kotouč odpálil Erat.
22:07'
Kometa se zatím brání dobře, Bruslaři jsou nyní navíc v ofsajdu.
21:55'
V oslabení pomohl svého týmu i Mueller, kotouč míří až k Petersovi.
21:24'
Kucsera vystihl kombinaci hostů a osvobozuje svůj tým.
21:04'
Přesilovou hru si zkusí také Bruslaři, dvě minutu za hru vysokou holí fasuje Jakub Orsava.
20:29'
Domácí Stránský si hledal cestu skrz hostující obranu, když už se zdálo, že bude před ním pouze brankáře Peters, o kotouč přišel.
20:02'
Prostřední dějství bylo zahájeno, na úvodním vhazování opět úspěšný hostující Zbořil.
20:01'
V první třetině jsme na otevření brankové účtu zápasu čekali marně. Domácí Kometa měla v úvodu utkání více ze hry a mohla jít do vedení po spolupráci Zaťoviče s Muellerem, jenže brankář Peters byl proti, stejně tak si strážce mladoboleslavské svatyně počínal i proti Plekancovi. Bruslaři se po úspěšně ubráněném oslabení snažili překvapit domácí obranu rychlými protiútoky. Blízko k brance byl Skalický, jenž však Vejmelku střelou mezi betony nepřekonal. Uvidíme, jaký obraz hry nám nabídne prostřední dějství, které v Brně odstartuje v 18:50.
20:00'
19:21'
V závěru první třetiny se Bruslařům daří držet v útočném pásmu, Šťastný obkroužil brněnskou branku a předložil puk Filanovi, ten nahodil kotouč, který se odrazil zpět ke Šťastnému, hostující útočník však skrumáž před brankou nepropálil.
18:18'
Stránský vybojoval kotouč pro Zaťoviče, jenž mohl pálit z předbrankového prostoru, nadvakrát se však do puku ideálně netrefil.
17:47'
Kometa by si měla začít dávat pozor na zadní vrátka, Bruslaři se snaží rychlými pasy dostávat do brejkových situacích.
16:57'
Šťastný se nyní dokázal probojovat do brněnské třetiny a po přejetí modré čáry vypálil skrz bránícího hráče Komety, jeho střela měla potřebnou razanci i přesnost, narazila však na připravenou vyrážečku brankáře Vejmelky.
16:07'
Brněnskou kombinaci nyní vystihl Skalický, nejproduktivnější hráč Mladé Boleslavi postupoval na Vejmelku v samostatném úniku, zamířil mezi betony, které však brněnský brankář včas sklepl k sobě!
15:27'
Stránský nyní ujížděl po levém křídle a snažil se v přečíslení předložit kotouč Zaťovičovi, tomu však přihrávka utekla do rohu kluziště.
15:03'
Předvádí se také mladíček Mladé Boleslavi Szturc, jenž se snažil uvolnit Kousala, na poslední chvíli byla však kombinace hostujícího hráčů zmařena.
14:03'
Bartejs poslal kotouč Eratovi, jenž už byl ve slibné palebné pozici mezi kruhy, branku však minul, Peters nemusel vůbec zasahovat.
13:41'
Vejmelka znovu úspěšný proti Ševcovi, tentokrát vytasil na mladoboleslavského hráče svou lapačku.
13:20'
Na druhé straně prověřil Vejmelku Ševc, brněnský brankář měl ovšem připravené betony na likvidaci prudké přízemní střely hostujícího beka.
12:34'
Svozilovi se nyní povedla šikovná přihrávka do mezikruží, kde byl postavený Kucsera, tomu se však nepodařilo kotouč ideálně zpracovat a Bruslaři odvracejí hru do středního pásma.
12:24'
Zaťovič nyní rychle přenechal kotouč Muellerovi, jenž pálil okamžitě z voleje do protipohybu brankáře, Peters ovšem znovu úspěšně zasáhl a podržel Mladou Boleslav.
11:50'
Lutner se z pravé strany dostával k brance Komety, na poslední chvíli byl odzbrojen brněnským obráncem Bartejsem.
11:16'
Mladá Boleslav přečkala oslabení a v plném počtu hráčů se začíná osmělovat v útočném pásmu, Vejmelka byl nyní pokrýt kotouč před dorážejícím Šťastným.
10:08'
Bruslaři hrají v plném počtu.
09:32'
Kometě se podařilo usídlit v útočném pásmu, kde její kombinaci zakončoval pohotovou střelou zápěstím Mueller, ovšem stejným zákrokem se prezentoval také brankář Peters.
08:16'
Bruslařům se podařilo vyhodit a kotouč dojel Lunter, jenž předložil do mezikruží připravenému Bičevskisovi, Vejmelka pohotově vyrazil do ochranné sítě a bude se vhazovat po jeho levici.
08:08'
Kometa si vynutila první přesilovou hru v dnešním utkání, dvě minuty za podrážení obdržel Martin Ševc.
07:41'
Také Kometa se velmi dobře vypořádala s přítomnosti soupeře v obranné třetině a hra se znovu stěhuje ke středovému kruhu.
07:08'
Bruslařům se momentálně daří dobře bránit brněnské pokusy o útočné vpády, nyní navíc domácí zahráli kotouč na zakázané uvolnění a hra se stěhuje před Vejmelku.
06:25'
Jihomoravanům se podařilo rychle obrátit hru do obranného pásma Středočechů, kde se perou o kotouč.
06:06'
Nahození v podání Dlapy prudce změnilo směr, přesto si Vejmelka dokázal poradit a kotouč zkrotil ve své výstroji. Po komerční pauze se bude vhazovat před brněnskou brankou.
05:50'
Mueller nyní připravil ideální pozici pro Zaťoviče, brněnský kapitán však chtěl ještě vyšperkovat akci pro Stránského, finální přihrávku ovšem obránce Mladé Boleslavi vystihl a ze slibné příležitosti Komety nic nebylo.
05:31'
Po vhazování si mezi kruhy najel Němec, střela brněnského obránce však nijak zvlášť nevyvedla z míry pozorného brankáře Peterse.
05:16'
Bruslaři se v úvodu utkání nikam neženou a obloučkem nyní poslali kotouč pryč z obranného pásma, aby mohli v klidu vystřídat.
04:33'
Hosté nyní propadli ve středním pásmu a do přečíslení dva na jednoho se vydal Plekanec podporování Orsavou, prvně jmenovaný se nakonec odhodlal zakončit, Peters střelu zkušeného brněnského útočníka vystihl.
03:38'
Střondala si nyní vybruslil s kotoučem zpoza branky do střelecké pozice, ovšem z otočky branku minul, brněnský nápor však pokračuje.
03:07'
Pyrochtovo nahození na hostující branku neprošlo, přesto se 4. formaci domácích daří držet s kotoučem na holích před Petersem.
02:35'
Důrazný obránce hostů Ševc se vypořádal s postupem brněnského mladíčka Mlčáka a hosté posouvají hru do středního pásma.
01:36'
Středočeši se snaží držet v útočném pásmu, ovšem pozorná obrana Komety nepřipouští kombinaci před Vejmelkou.
01:15'
Bruslaři se dostali k první útočné akci, kterou střelou od modré čáry zakončoval Pláněk, pozorný Vejmelka ukryl kotouč do své lapačky.
00:54'
Zaťovič nyní uvolnil Muellera, jenž si zpracoval kotouč před branou Mladé Boleslavi, na pozorného Peterse však nevyzrál!
00:33'
Kometa se snaží hluboko v útočném pásmu napadat rozehrávku hostů a zatím se ji to i celkem daří.
00:03'
Souboj mezi Kometou Brno a Mladou Boleslaví byl zahájen, na úvodním vhazování úspěšnější hostující Zbořil.
00:01'
Před začátkem utkání převezme ocenění za nejrychlejšího hráče v rámci ankety Extraligová nej domácí útočník Luboš Horký. Krom toho dnes do 600. utkání v rámci české nejvyšší soutěže nastoupí také domácí kapitán Martin Zaťovič.

HC Kometa Brno: Vejmelka (Čiliak) – Mlčák, O. Němec (A), Pyrochta, Bartejs, Gulaši, Svozil – Zaťovič (C), Š. Stránský, Mueller – Orsava, Plekanec (A), M. Erat – Kucsera, Rákos, Vincour – Plášek ml., Střondala, L. Horký – Kusko.

BK Mladá Boleslav: Peters (Haas) – Hrdinka, Ševc (C), Dlapa, Pláněk, Hrbas (A), Fillman, Klikorka – Skalický (A), Zbořil, Klepiš – R. Zohorna, Jeglič, Šťastný – Lunter, Bičevskis, J. Stránský – G. Szturc, Najman, P. Kousal.

Rozhodčí: Kika, Lacina – Axman, Klouček.
Vzájemné zápasy v letošní sezoně:

Mladá Boleslav zatím v rámci letošního ročníku dokázala ve všech třech vzájemných střetnutích zvítězit. Dvakrát to však bylo až v prodloužení. Pak se zde promítá také již nechvalně známá série Středočechů na brněnském ledě, v posledních třech utkáních zde pokaždé zvítězili s nulou inkasovaných branek. Kometa se tak pokusí vůbec poprvé v sezoně Mladou Boleslav porazit a zabránit tříbodovému exportu do Středočeského kraje.

HC Kometa Brno:

Výsledky brněnské Komety doznaly podstatného zlepšení, neboť Brňané se v posledních dvou kolech prezentovali na domácím ledě, kde se jim dlouhodobě daří pravidelně bodovat a vítězit. Naposledy se o tom přesvědčil úřadující mistr z Třince, který v Brně nedokázal najít recept na vynikajícího Vejmelku a z hole Petera Muellera inkasoval rozhodující trefu. Utkání dvou ambiciózních celků tak skončilo nejtěsnějším možným vítězstvím Komety, zápas však již splňoval parametry play-off.

Kometa nijak nevybočuje ze standardu posledních sezon. Tým hlavního kouče Libora Zábranského se znovu drží na hranici elitní šestky se tříbodovou ztrátou na 5. Třinec a čtyřbodovou na 4. Mladou Boleslav. Kapitán Martin Zaťovič se nedávno nechal slyšet, že právě první čtverka je konečným cílem brněnského celku po základní části, tak uvidíme.

Kapitána Martina Zaťoviče už jsme zmínili, právě on je hlavním tahounem brněnského týmu v letošní sezoně, když do sítě soupeřů nastřílel 25 branek a společně s libereckým Hudáčkem se dělí o 2. místo v tabulce extraligových střelců. Kometě se dal do pořádku také další snajpr Peter Mueller (10+27). Citelně však nadále chybí kreativní centr Petr Holík., který by dvojici střelců doplnil v elitní formaci, jenže jeho stav zatím ani nenaznačuje možný návrat do sestavy Komety.

Nejofenzivnějším obráncem brněnské Komety je Ondřej Němec (3+15), který však v poslední době bývá až příliš často u inkasovaných branek Komety, což dokazuje nelichotivá statistika – 6. Kometě se vyplácí Filip Pyrochta (3+12). V brankovišti by se proti Mladé Boleslavi měl s největší pravděpodobností představit Karel Vejmelka.

BK Mladá Boleslav:

Mladá Boleslav chtěla v letošní sezoně patřit do popředí extraligové tabulky a to se Středočechům zatím daří. Téměř po celý soutěžní ročník se zelenobílí drží v elitní šestce a atakují první čtverku tabulky, která zaručuje start play-off na domácí půdě. Momentálně jsou Bruslaři na 4.místě se ziskem 71 bodů, tři body ztrácejí na 3. Spartu, naopak oproti 5. Třinci a 6. Brnu čítají jednobodový respektive čtyřbodový náskok.

Trenéři Radim Rulík s Pavlem Paterou se letos mohou opřít o služby slovenského forvarda Pavola Skalického, ten táhne Mladou Boleslav s počtem 16 branek a 23 asistencemi. Daří se také brněnskému odchovanci Adamu Zbořilovi (14+10), právě zmínění dva nejproduktivnější hráči Mladé Boleslavi měli na svědomí poslední vítězství svého týmu na brněnské půdě 3:0. Produktivní ofenzivní trio uzavírá Ondřej Najman (10+13). Čerstvou posilou do ofenzívy je pak mistr světa z roku 2010 Lukáš Kašpar, jenž se nedávno rozešel s mateřským Litvínovem a brněnské prostředí taktéž dobře zná.

Mezi obránci mají Bruslaři výraznou oporu v Martinu Ševcovi (3+10), bývalý reprezentant se také pyšní ziskem 10 kladných bodů. O jeden kanadský bod je ještě lepší další zadák Mladé Boleslavi Marek Hrbas (6+8). Jasnou jedničkou středočeského celku je slovinský brankář Gasper Krošelj, ve dvaatřiceti utkáních si vychytal úspěšnost zákroků nad úroveň 92%, průměrně pak obdržel 2,17 branky na zápas. Proti Olomouci však hájil branku Mladé Boleslavi exliberecký Justin Peters a čistým kontem přispěl k domácímu vítězství 3:0.
Hezký pátek z moravské metropole! Pouze tři celky v rámci letošní sezony Tissport extraligy dokázaly na horkém brněnském ledě oslavit vítězství. Ve dvou případech se to povedlo Zlínu, jednou pak Karlovým Varům a dlouhodobě se pod Špilberkem daří Mladé Boleslavi. Bruslaři dokonce v posledních dvou kalendářních letech na brněnském ledě neinkasovali jedinou branku. Kometa se bude chtít před vlastním publikem předvést a nelichotivou bilanci se středočeským soupeřem ukončit.