Tipsport Extraliga - Základní část - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Kladno : Vítkovice - 26. prosince 2019   18:00

Vítkovice
Mi. Svoboda (Dolejš) – Kvasnička, Trška, Šidlík, Bodák, D. Krenželok, R. Černý, Věntus – Roberts Bukarts (A), O. Roman, Lakatoš (A) – Schleiss, Š. Stránský (C), P. Zdráhal – Dej, R. Veselý, Mallet – Razgals, Guman, T. Kubalík.

SESTŘIH: Kladno - Vítkovice 2:1. Rytíři potvrdili skvělou domácí bilanci

To už je z mé strany vše. Z kladenského ČEZ stadionu se s Vámi loučím a přeji krásný zbytek svatého Štěpána!
Statistiky zápasu:
Střely na branku – 41:24 (15:6, 17:4, 9:14)
Zblokované střely – 5:11
Vyhraná vhazování – 34:27
Trestné minuty – 6:8
Hity – 7:15
Hokejisté Kladna vítězí nad Vítkovicemi 2:1 a odskakují svému týmu v tabulce na rozdíl čtyř bodů. Navíc přeskakují i jedenáctý Litvínov.

Rytíři vykročili za třemi body v první třetině, v níž herně dominovali a po trefách Jakuba Strnada v oslabení a krásném sólu Bradyho Austina vedli 2:0. Ve druhé třetině, v níž měli domácí také více šancí, gól nepadl. V závěrečné dvacetiminutovce se pak Vítkovicím podařilo utkání zdramatizovat. V 52. minutě tečoval Šidlíkovu ránu Jan Schleiss, ovšem vyrovnat už celek z Moravskoslezského kraje nestačil.
59:55'
Střelu Romana z ostrého úhlu pokryl Godla. Ještě buly v útočném pásmu Vítkovic...
59:35'
Domácí dostávají puk do středního pásma.
59:19'
Nyní už je branka Vítkovic prázdná!
59:19'
Rastislav Dej přejel s pukem útočnou modrou a napálil ho na Godlu. Ten hru přerušil a hosté si berou oddechový čas.
59:01'
Poslední minuta třetí třetiny. Domácí sbírají čas v rohu za brankou soupeře.
58:37'
Svoboda se už rozjel ke střídačce, ale jeho spoluhráči mezitím ztratili puk. Vítkovický gólman tak spěchal zase nazpátek.
58:07'
Jakub Valský v menší rozmíšce s Dominikem Lakatošem. Nejedná se ale o nic, za co by teď rozhodčí chtěli vylučovat.
57:51'
Ofsajd Vítkovic. Takhle to z pohledu hostí nepůjde.
57:39'
Pomalu se blíží čas, kdy by již hosté mohli uvažovat o odvolání brankáře. K tomu se ale potřebují usadit v útočném pásmu.
56:28'
Po akci O'Donnella se puk odrazil mezi kruhy k Tomášovi Kautovi, který z první zamířil nad branku hostí.
55:29'
Barinkova rána byla zablokována a dokonce z toho byl protiútok Vítkovic. Z levé strany najížděl na branku Alexandre Mallet, ale Godla jeho zakončení pokryl.
55:10'
David Stach operoval s pukem na pravém kruhu. Ke střele se ale nedokázal prosadit.
54:51'
Zakázané uvolnění domácích. Docela těsné, napadající hráč téměř stihl protihráče přebruslit.
54:21'
Domácí jsou kompletní.
53:45'
Trška nabil na pravou stranu Ondřejovi Romanovi, jehož ránu z voleje stačil vytěsnit Godla!
52'
Schleiss lehce tečoval puk a snížil, 2:1
52:41'
Domácí vyhodili. Svobodovi pak ještě znepříjemnil rozehrávku napadající Strnad.
52:20'
Hosté budou hrát přesilovku! Antonín Melka je vyloučen za podrážení.
Dnešní utkání sleduje 3920 diváků.
51:52'
Vítkovice právě vstřelily branku!
Je tu zápletka! Schleiss vyhrál buly na Petra Šidlíka, který vypálil od modré čáry a letící puk ještě lehce tečoval právě JAN SCHLEISS, který je označen za autora kontaktního gólu hostí 2:1. Asistence: Petr Šidlík a Patrik Zdráhal.
51:48'
Hosté se konečně dokázali usadit v útočném pásmu. Se střelou od modré čáry si však poradil Godla, který jistým zákrokem přerušil hru.
50:34'
Marek Hovorka hledal v situaci 2 na 1 najíždějícího Patrika Machače. Puk se ale odrazil na hostující branku od brusle obránce a Svoboda měl co dělat, aby udržel Vítkovice ještě ve hře!
50:17'
Hosté se stále nemohou dostat k něčemu nebezpečnějšímu. Teď je hra přerušena pro přihrávku rukou.
50:02'
Vstupujeme už do druhé poloviny třetí třetiny. Domácí drží vedení, které si zajistili již v průběhu úvodní části.
49:08'
O'Donnell upadl za vítkovickou brankou. Fanoušci Kladna se zlobí, ale vylučovat se nebude.
48:52'
Tentokrát domácí snahu přerušilo postavení mimo hru.
48:34'
Jakub Valský držel puk v útočném pásmu, ovšem jeho snahu přerušila píšťalka sudího. Ten viděl jednoho z kladenských hráčů v brankovišti.
47:46'
Zakázané uvolnění Kladna.
46:52'
Na druhé straně rozjel Nash na levé straně Antonína Melku. Ten zakončoval z poměrně těžkého úhlu a také Svoboda zasáhl svou lapačkou.
46:39'
Bukarts rozehrál akci hostí, která skončila pokusem Petera Tršky z pravé strany kluziště. Godla má puk v lapačce.
46:28'
Jeden z hostujících hráčů vyhodil kotouč do hlediště. Rozhodčí ale viděli teč forčekujícího Kladeňáka a vylučovat se tak nebude. Reklamní přestávka.
45:09'
Domácí nechtějí dostat Vítkovice do hry a tak stále útočí. V další dobré příležitosti neuspěl před Svobodou Valský.
44:20'
Po nahrávce Machače netrefil ve velké šanci prostor mezi tyčemi Marek Hovorka. Kladno je lepším týmem.
43:42'
Dobré střídaní absolvoval kladenský Brendan O'Donnell. Nejprve prověřil Svobodu střelou z pravého kruhu. Poté dostal puk do útočného pásma znovu a přihrávkou na obránce Zelinga odstartoval domácí tlak. Z něho ale rezultovala jen střela Barinky, která zase tak nebezpečná nebyla.
42:31'
Zelingrovo nahození ze středního pásma sebral Svoboda do lapačky. Následně si troufl i na rozehrávku.
41:04'
Machač hledal před branku najíždějícího Hovorku. Ten měl ale hokejku na druhou stranu, než bylo třeba a kotouč tak jen projel předbrankovým prostorem.
40:53'
Domácí vyhodili puk až za branku soupeře. Udělali to ale tak, že z toho nebylo zakázané uvolnění.
40:11'
Hosté jsou již v plném počtu.
40:01'
Aktéři utkání se vracejí na hrací plochu ČEZ stadionu. Třetí třetina začne zhruba za minutu.
Střely na branku po 2. třetině – 33:10 (15:6, 18:4)
Třetí třetina začne přibližně v 19:46.
Ve druhé třetině se skóre nezměnilo a Kladno tak stále vede nad Vítkovicemi 2:0. Asi nejblíže ke skórování byl domácí Tomáš Kaut, po jehož střele se dokonce přezkoumávalo video, ovšem kotouč skončil jen na břevně. Za zmínku stojí také samostatný únik Valského, kterého vychytal hostující brankář Svoboda.
40:00'
39:01'
Běží poslední minuta první třetiny.
38:15'
Domácí jsou v plném počtu a teď tedy začíná jejich přesilovka.
38:10'
Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Tomáš Kubalík.
37:58'
Marek Hovorka mohl v oslabení dokonce navýšit vedení Rytířů! Na levé straně přebruslil obránce, vytáhl Svobodu z branky a v rychlosti ji obkroužil. Zasunutí puku do odkryté klece mu ale překazil hokejkou obránce!
37:36'
Domácí zatím hrají oslabení velmi dobře. Vítkovice se nemohou dostat ani do útočného pásma.
36:13'
Michal Barinka sklidil potlesk za zblokování nebezpečné střely hostujícího hráče. Vítkovice však budou hrát přesilovku, za podrážení je potrestán Tomáš Redlich.
35:45'
Roman ztratil puk za brankou, před kterou tak mohl vybruslit Brendan O'Donnell. Zblízka ale zamířil jen do Svobody!
35:24'
Tomáš Kaut zavezl puk do útočného pásma a nahodil puk na Svobodu. Ten si pro něj sáhl lapačkou.
34:35'
Domácí v závěru přesilovky kombinovali v útočném pásmu, ale scházela střela. Teď už jsou Vítkovice v plném počtu.
33:46'
Domácím bylo odpískáno postavení mimo hru, které navíc bylo posouzeno jako úmyslné. Vhazuje se tedy v obranném pásmu Rytířů.
33:04'
Ladislav Zikmund už byl ve velké příležitosti. Jeho možná gólové zakončení ale stačil v pádu zablokovat obránce!
32:51'
Dobrou střelou se prezentoval Jakub Valský, Svoboda ji vyrazil.
32:34'
Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Tomáš Guman – 2 min., krosček).
32:34'
Domácí měli poměrně dlouhou výhodu při signalizovaném trestu po faulu na Machače. Nakonec se kotouče dotkl Lakatoš a po reklamní přestávce si tak Rytíři zahrají přesilovku.
31:03'
Brendan O'Donnell se dostal ke střele z pravé strany kluziště. Svoboda si připsal další úspěšný zákrok.
30:24'
Do samostatného úniku se dostal Jakub Valský. Se střelou mezi betony si však na brankáře Vítkovic nepřišel!
29:24'
V obličeji Bodáka se dokonce objevila krev, která spočinula i na ledové ploše. Inkriminované místo tak musí uklidit technická četa. Obránce Vítkovic dostal do obličeje pukem, takže ani není za co vylučovat.
29:24'
Hostující obránce Martin Bodák se drží za obličej a rozhodčí raději přerušují hru. Nyní se radí, zda někdo z nich neviděl nedovolený zákrok na vítkovického hokejistu.
29:05'
Lakatoš atakoval za kladenskou brankou Nashe. Jeho náraz protihráče nahrazení byl ale podle rozhodčích čistý.
28:08'
Ne, o gól se nejednalo! Pokračuje se za stavu 2:0.
28:08'
Pozor! Rozhodčí se ještě půjdou podívat, zda puk po střele Kauta náhodou nepřešel brankovou čáru!
27:34'
Obrovskou šanci měl Tomáš Kaut! Ten dostal po skrumáži před brankovištěm Vítkovic přihrávku zpoza branky a střílel do částečně odkryté klece. Už zvedla ruce nad hlavu, ovšem kotouč nakonec za zády gólmana hostí neskončil!
27:16'
Brendon Nash se na modré čáře zamotal do kliček a domácí tak přišli o pásmo.
25:52'
Domácí obránce namazal v obranném pásmu puk Ondřejovi Romanovi, který mohl postupovat na Godlu. Bránící hráči mu ale ještě stačili situaci zkomplikovat a nějaká větší šance hostí tak z toho nebyla.
25:17'
Godla si připsal poměrně snadný zákrok po spíše propagační střele z levé strany hřiště.
24:17'
Redlich zavezl na levé straně puk do útočného pásma. Nyní se tam bojuje o hrací předmět u mantinelu.
23:54'
Tomáš Kaut prověřil Svobodu zajímavou střelou z osy kluziště. Hostující brankář si pro kotouč sáhl lapačkou.
23:11'
Hosté se oproti první třetině snaží zvýšit svou aktivitu. Teď se na delší dobu usadili v útočné třetině, ovšem Godlu zatím neohrozili.
22:14'
Křížná přihrávka od obránce našla opět Patrika Machače. Ten střílel z levého kruhu do připraveného Svobody.
21:58'
Po střele Zajíce byl puk sražen za branku. Tam akce Rytířů pokračovala, kotouč se nakonec dostal k Machačovi, který z dobré pozice netrefil branku.
21:19'
21:00'
Roberts Bukarts prověřil Godlu střelou z levé strany. Domácí brankář puk vyrazil.
20:12'
Austin rozehrál doprava na Jakuba Strnada, který střelou z dálky prověřil Miroslava Svobodu. Ten podržel puk ve výstroji.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 18:52.
Střely na branku – 15:6
První třetina patřila Kladnu. Domácí byli lepším týmem, vytvořili si řadu šancí a zaslouženě tak vedou 2:0. Skóre utkání otevřel v 15. minutě dokonce ve vlastním oslabení kapitán Rytířů Jakub Strnad, který se dostal do samostatného úniku a ten chladnokrevně proměnil. Poté předvedl nádhernou individuální akci Brady Austin, jenž své sólo přes celé hřiště zakončil gólovou střelou z ostrého úhlu.
20:00'
19:01'
Začala poslední minuta první třetiny.
18:39'
Neskutečné, co teď neskončilo gólem! Po střele O'Donnella puk propadl pod betonem Svobody a Jakub Hajný mohl dorážet do zcela prázdné branky. V pádu tam však přes obránce Černého nedokázal kotouč dostat!
17'
Krásná individální akce! Austin projel celým kluzištěm a zvýšil na 2:0
17:21'
Domácí jsou při chuti. Jejich další pobyt v útočné akci zakončil nahozením z levé strany Josef Zajíc, který tušil před brankou clonící spoluhráče, ovšem tentokrát zasáhla lapačka Svobody.
16:23'
Kladno právě vstřelilo branku!
Domácí odskakují na rozdíl dvou branek! Nádhernou akci předvedl obránce BRADY AUSTIN, který si vzal puk za vlastní brankou, na levé straně s ním projel celé hřiště a z ostrého úhlu zamířil pod břevno, čímž Svobodu dokonale zaskočil. Bez asistence.
16:13'
Oddechový čas pro hosty.
14:41'
Domácí skórují ve vlastním oslabení! JAKUB STRNAD ujel vítkovickým obráncům a samostatný únik zakončil krátkou forhendovou kličkou, po níž puk dloubl přes pravý beton brankáře Svobody. Bez asistence.
14:12'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Tomáš Redlich – 2 min., hákování).
13:37'
Dopředu se na levém křídle tlačil Dominik Lakatoš. Proti přesile protihráčů to měl ale těžké. Puk odpaluje holí do bezpečí brankář Godla.
13:06'
Po vypadnutí kotouče z hrací plochy je hra opět přerušena. Buly bude tentokrát vhozeno ve středovém kruhu.
12:59'
Domácí v postavení mimo hru. Následuje reklamní přestávka.
12:43'
12:16'
Po nahození Austina neudržel Svoboda puk ve výstroji. Ten vypadl před něho, ale jako první se zorientovali bránící hráči, kteří hrací předmět odeslali do bezpečí.
12:00'
Nabídka Melky zasáhla před brankou clonícího Jakuba Valského do bruslí a puk se odrazil do rohu kluziště.
11:29'
Hostům se podařilo vyhodit.
10:42'
Zikmund byl faulován Davidem Kvasničkou, který ho zasáhl vysokou holí. Druhá přesilovka pro Rytíře.
09:51'
Kladenští hokejisté nadále pokračují v náporu. Schází tomu jen přesnější mířidla domácích střelců.
08:19'
Už v momentě, kdy hráli hosté v pěti, si Rytíři vytvořili další šanci! Domácí sehráli krásnou kombinaci a Stach servíroval na pravý kruh Valskému. Ten však netrefil branku!
07:10'
Křížná přihrávka od levého mantinelu našla na pravém kruhu číhajícího Brendana O'Donnella. Ten pálil z první do poloodkryté branky, ale Svoboda se stačil přesunout a zachránil hosty od pohromy!
06:51'
Hosté posílají puk do středního pásma.
06:16'
Je to tak. Dominik Lakatoš chytl Melku jako první a Kladno si tak zahraje přesilovku.
06:16'
Melka a Lakatoš se ve středním pásmu ocitli v ne zrovna přátelském obětí a rozhodčí tak přerušili hru. Vypadá to, že na trestnou lavici půjde pouze vítkovický hráč.
05:51'
Jeden z domácích hokejistů se dotkl puku vysokou holí. Vhazuje se před Godlou.
04:41'
Hosty zastavilo postavení mimo hru.
04:16'
Patrik Machač se z pravé strany šikovně natlačil až před Miroslava Svobodu. Moc nescházelo, aby puk za záda hostujícího gólmana zasunul!
03:51'
Jakub Strnad neudržel pro Kladno útočné pásmo. Domácí se musejí pro kotouč vracet.
03:04'
První zákrok domácího brankáře Godly. Ten chytil do lapačky nahození Ondřeje Romana ze střední vzdálenosti.
02:54'
Na pravé straně modré čáry se odhodlal ke střele Brendon Nash. Rána kladenského zadáka skončila v klíně brankáře Svobody.
02:11'
Rytíři jsou zatím aktivnější. Před brankou si našel odražený puk David Stach, který ale zblízka zakončil jen do připraveného Svobody!
01:03'
Na levé straně doplnil kladenský útok obránce Brady Austin. Tomáš Redlich však před brankou nedosáhl na jeho přihrávku.
00:24'
Domácí hokejisté se jako první nastěhovali do svého útočného pásma. Svoboda ale zatím nemusel zasahovat.
00:01'
Hokejisté Vítkovic jsou už na ledě. Nyní nastupují také domácí Rytíři.

Rytíři Kladno: Godla (Cikánek) – Nash, Austin, Kehar, Zajíc, Barinka (A), Zelingr – Redlich, Melka, J. Strnad (C) – Hovorka, Machač, Réway – Valský, Stach, Zikmund – Hajný, T. Kaut (A), O'Donnell – Bílek.

HC Vítkovice Ridera: Mi. Svoboda (Dolejš) – Kvasnička, Trška, Šidlík, Bodák, D. Krenželok, R. Černý, Věntus – Roberts Bukarts (A), O. Roman, Lakatoš (A) – Schleiss, Š. Stránský (C), P. Zdráhal – Dej, R. Veselý, Mallet – Razgals, Guman.

Rozhodčí: Lacina, Šindel – Kajínek, Špůr.
Oba celky se v této sezóně utkají potřetí. Z výhry v prodloužení se v obou případech radoval hostující tým. Nejprve Vítkovice 3:2 a poté Rytíři 4:3.
Rytíři Kladno:
Nováček soutěže má za sebou 29 zápasů a se ziskem 35 bodů se v tabulce usadil na dvanáctém místě. Na elitní desítku tabulky navíc Rytíři ztrácejí jediný bod. Po těžkém začátku sezóny se Kladno stalo konkurenceschopným celkem hlavně díky výsledkům na domácím stadionu, kde dokáží pravidelně bodovat. Naposledy Rytíří, kteří se v posledních šesti duelech museli obejít bez zraněného hrajícího majitele Jaromíra Jágra, prohráli 1:3 v Karlových Varech. Před tím na svém ledě zdolali 3:1 hradecký Mountfield.