Tipsport Extraliga - Základní část - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Liberec : Vítkovice - 1. listopadu 2019   18:00

Liberec
26:22' Bulíř (Birner, L. Hudáček) • 30:40' Lenc (Marosz) • 51:44' Birner (Bulíř)
3:2
(0:1, 2:1, 1:0)
Vítkovice
09:52' Dej  (O. Roman) • 24:24' O. Roman  (Gregorc)
Liberec
Pražák, Micka – Kajínek, Rampír
6 513 diváků
Vítkovice
Dolejš (Mi. Svoboda) – Bodák, Gregorc, D. Krenželok, Šidlík, Kvasnička, Trška – Baláž, Roberts Bukarts, O. Roman (C) – Schleiss, Lakatoš, Š. Stránský – P. Zdráhal, Dej, E. Němec – Mallet, Vopelka, Werbik – Guman.

Liberec - Vítkovice: Teď už to vyšlo! Krásná souhra dvojice Bulíř - Birner přinesla vedení 3:2

Bílí Tygři po vyrovnaném utkání porážejí Vítkovice a připisují si důležité tři body!

Zápas je u konce, Liberečtí nakonec zaslouženě vyhráli. V třetí třetině o tom rozhodl Michal Birner, který se prosadil po pěkné kombinaci s Michalem Bulířem. Klíčovou postavou byl i Justin Peters, který předvedl několik důležitých zákroků.

Ode mě je pro dnešek vše, přeji hezký zbytek dne!
59:50'
Nahození Tomáše Filippiho mířilo do prázdné branky, těsně před brankovou čárou ale kotouč zastavil David Kvasnička. Zbývá už jen deset sekund!
59:20'
Hosté jsou opět v útočném pásmu a jsou zase v šesti!
59:06'
Úmyslný ofsajd Slezanů, vhazovat se bude v jejich obranném pásmu. Miroslav Svoboda se vrací do branky.
58:33'
Ronald Knot vyhazuje, zbývá necelých 90 sekund!
58:20'
Miroslav Svoboda míří na střídačku, hosté to zkouší v šesti!
58:02'
Oddechový čas pro hosty.
57:42'
Mohlo být rozhodnuto! Michal Birner se dostal do samostatného úniku, bekhendovým blafákem však na Svobodu nevyzrál!
57:09'
Přihrávku Davida Kvasničky tečoval jeden z Libereckých mimo hřiště, vhazovat se bude ve středním pásmu.
56:22'
A další zakázané uvolnění Ridery.
56:01'
Hostům se díky výbornému napadání domácích nepovedla rozehrávka, píská se zakázané uvolnění.
55:30'
Michal Birner výborně napadá rozehrávku Vítkovických a šetří tak cenné vteřiny pro svůj tým.
54:44'
54:29'
Peter Trška našel Šimona Stránského u pravého mantinelu, jehož tvrdou ránu lapil Justin Peters.
53:55'
Do třetice vyhazuje Petr Kolmann. Ostravanům se tato přesilovka zatím nedaří.
53:19'
A teď svůj tým osvobozuje kaoitán Petr Jelínek.
52'
Teď už to vyšlo! Krásná souhra dvojice Bulíř - Birner přinesla vedení 3:2
52:50'
Ladislav Šmíd v úvodu oslabení vyhazuje.
52:44'
Slezané mohou vyrovnat v přesilovce. Ronald Knot (LIB) vyhodil puk mimo hřiště.
51:44'
Liberec právě vstřelil branku!
Tygři jdou zaslouženě do vedení! A opět to byla krásná akce, tentokrát v podaní první formace! Bulíř v přečíslení 2 na 1 krásně našel MICHALA BIRNERA, před nímž už stála jen poloodkrytá branka. Asistence: Michal Bulíř.
49:56'
K vidění je teď hodně nepřesností na obou stranách.
48:41'
Tygři jsou zase v tlaku! Radan Lenc naslepo hledal někoho před brankou, Tomáš Filippi však jeho nahrávku nestihl zpracovat a kotouč teď mají hosté.
47:51'
Do útoku se po delší době dostali i Vítkovičtí, Justina Peterse ale neohrozili.
46:40'
Hosté v plném počtu. Severočeši ještě před koncem přesilovky zamkli své soupeře v útočném pásmu, žádnou větší příležitost si nicméně nevytvořili.
45:58'
Michal Birner si nerozuměl se svými spoluhráči a Slezané následně vyhazují.
45:20'
Liberečtí si vypracovali velký tlak, který vyvrcholil velkou šancí Libora Hudáčka. Ten po křižné přihrávce Michala Birnera nebezpečně pálil z levé strany, Miroslav Svoboda proti němu ale vytáhl skvělý zákrok!
44:40'
Tygři mají k dispozici další přesilovku. Za držení míří na trestnou lavici David Kvasnička (VIT).
43:21'
Tygři dobře napadají rozehrávku hostí, ti s tím mají nemalé problémy.
42:46'
Nikdo nechce udělat rozhodující chybu, začátek třetí třetiny je zatím z obou stran trochu nervózní.
42:00'
Oba týmy hrají v plném počtu. Vítkovičtí si vypracovali dobrý tlak v útočném pásmu, žádná větší šance z něj ale nevzešla.
Dnešní utkání sleduje 6 513 diváků.
41:00'
Oldrich Kotvan dostal kotouč do ideální pozice, jenže při střele zlomil hokejku!
40:18'
Tygři vyhráli úvodní buly třetí třetiny a za svou branku zakládají útok. Díky vyloučení z konce druhé periody se hraje ve čtyřech.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 20:00.
Prostřední dvacetiminutovka je u konce, Tygrům se v ní podařilo vyrovnat. A nutno říci, že zaslouženě, domácí byli po většinu třetiny lepší. Jako první šli však do vedení Vítkovičtí, když se prosadil Ondřej Roman. Pak už si vzali slovo domácí a díky gólům Michala Bulíře a Radana Lence vyrovnali. Pět minut před druhou sirénou dokonce Severočeši vstřelili třetí branku ,jenže ta po konzultaci u videa nebyla uznána. Před poslední částí hry je tak vše otevřené.
40:00'
40:00'
Po konci druhé třetiny se ještě strhla mela za brankou Justina Peterse, rozhodčí vylučují na obou stranách.
39:40'
Hostům se nepovedl přechod přes modrou čáru, píská se ofsajd.
39:10'
Slezané si sice vypracovali dobrý tlak, žádnou šanci z něj však nevytěžili a následně Kotvan vyhazuje.
38:18'
Tygři se v úvodu oslabení osvobozují.
38:00'
Vítkovičtí se teď konečně mohou vymanit z náporu domácích, zahrají si totiž přesilovku. Za hákování byl vyloučen Daniel Špaček (LIB).
36:59'
Michal Bulíř si zpoza branky vybruslil až před Svobodu, jenže toho nepřekonal!
36:14'
Po další tvrdé ráně Ronalda Knota se málem k dorážce dostal Radan Lenc, naštěstí pro hosty se mu to však nepovedlo.
35'
Kotvan otočil na 3:2, gól ale uznán nebyl
35:31'
Liberecké neuznaný gól namotivoval, teď jsou všude!
34:45'
Tak tohle byl hodně sporný moment. Skvěle hrající čtvrtá liberecká formace si vytvořila další tlak a tentokrát konečně dostala kotouč za brankovou čáru, jenže gól nakonec po dlouhém zkoumání videa neplatí kvůli počínání Tygrů v brankovišti před střelou Oldricha Kotvana. Domácí fanoušci s tímto verdiktem nejsou vůbec spokojeni.
33:48'
Daniel Špaček se vřítil do útočného pásma a z pravé strany prověřil gólmana, ten byl pozorný a puk ukryl ve své náruči.
32:53'
Teď chyběly centimetry! Dělovku Ronalda Knota od modré čáry vyrazil Svoboda nad sebe a kotouč se pomalu snášel do branky, těsně před brankovou čárou ho ale zastavil jeden z vítkovických beků!
32:01'
Po dalším úspěšném zákroku Justina Peterse následuje komerční přestávka.
31'
Filippi - Lenc - Marosz - Lenc a bylo srovnáno, 2:2
31:29'
Střelu Ladislava Šmída od modré čáry zkoušel tečovat Michal Bulíř, to se mu však nepovedlo a Svoboda tak kotouč ukryl ve své náruči.
30:40'
Tygři vyrovnávají! Druhá liberecká formace to teď udělala parádně. Filippi udržel kotouč na modré čáře a přihrál RADANU LENCOVI, ten si ještě narazil s Maroszem a následně zakončil do prázdné branky. Asistence: Rostislav Marosz.
28:50'
Na druhé straně se ke střele dostal Ondřej Roman, Justin Peters si po delší době připsal úspěšný zákrok.
27'
Birner přesně našel Bulíře a Tygři snižují na 1:2
27:58'
Neuvěřitelná šance domácích zůstala neproměněna! Miroslav Svoboda rozehrával za brankou, o kotouč ho obral Daniel Špaček, jenž vybídl ke skórování Jaroslava Vlacha, tomu se však zamotal kotouč mezi nohama a vítkovický gólman tak stihl zasáhnout!
27:20'
Tygry vstřelená branka nabudila, teď jsou jasně lepší!
26:22'
Tygři využívají přesilovku a snižují! Hudáček nahrál Birnerovi před brankou, ten ještě našel volného MICHALA BULÍŘE, který střelou z první nedal Svobodovi šanci. Asistence: Michal Birner, Libor Hudáček.
26:07'
Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Nicolas Werbik – 2 min.).
26:00'
A vzápětí obrovská šance na druhé straně! Rostislav Marosz se dostal k dorážce a měl sebou prakticky odkrytou branku, jenže minul!
25'
Ondřej Roman zvýšil náskok hostů v přesilovce ranou z mezikruží, 0:2
25:04'
A mohlo to být už o tři branky! Dominik Lakatoš mířil sám na Peterse, ten ale jeho tvrdou ránu se štěstím vyrazil!
24:24'
Vítkovice právě vstřelily branku!
Hosté využívají přesilovku a vedou o dvě branky! Gregorc přihrál na modrou čáru ONDŘEJI ROMANOVI, který udělal tři kroky a zpoza levého kruhu propálil Justina Peterse. Asistence: Blaž Gregorc.
23:20'
Tygři v úvodu oslabení vyhazují.
23:05'
Ridera si zahraje první dnešní přesilovku. Na trestnou lavici usedl Petr Jelínek (LIB).
22:11'
Skvělý zákrok Justina Peterse! Šimon Stránský se před ním zčistajasna objevil úplně sám, udělal pěknou kličku do bekhendu a zakončoval do prakticky odkryté branky, jenže domácí gólman se natáhnul a neskutečně zasáhl!
21:30'
Následně to od modré čáry zkoušel Tomáš Hanousek, ani ten ale nedokázal vyrovnat.
20:59'
První liberecká formace si vytvořila dobrý tlak, který vyvrcholil dělovkou Ronalda Knota od modré čáry, Miroslav Svoboda však kotouč se štěstím vyrazil.
20:20'
Úvodní buly vyhráli hosté, o kotouč ale rychle přišli a dopředu míří Tygři.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 18:45.
Máme za sebou první třetinu, po které vedou hosté o jednu branku. Tygři přitom rozhodně nebyli horší, zatím měli více šancí, Miroslav Svoboda však skvělými zákroky drží svůj tým. Jediný gól úvodní části hry vstřelil po skvělé přihrávce Ondřeje Romana Rastislav Dej. Uvidíme, zda se Liberečtí v druhé periodě zlepší svou produktivitu.
20:00'
19:01'
Daniel Špaček mohl minutu před koncem první třetiny vyrovnat, po přihrávce Ladislava Šmída pálil z ideální pozice, jenže puk poslal přímo do výstroje vítkovického gólmana!
18:20'
Lukáš Krenželok si zpoza branky vybruslil před Svobodu, na něj však zkušený útočník nevyzrál.
17:41'
Petr Kolmann hezkou přihrávkou založil akci liberecké třetí formace, jenže Marek Zachar se při přechodu modré čáry nepohodl se svými spoluhráči, píská se ofsajd.
16:45'
Oldrich Kotvan zazmatkoval při rozehrávce, jeho chybu však zachránil Justin Peters, který si připsal další úspěšný zákrok.
15:41'
Hosté vjeli do útočného pásma, tam o kotouč ale přišli a dopředu míří Severočeši.
14:34'
Čtvrtá liberecká formace má za sebou velmi dobré střídání, ve které zamkla své soupeře v útočném pásmu. Branku se jim ale vstřelit nepodařilo, nejblíže k ní byl Daniel Špaček, jehož střela od modré čáry těsně minula branku.
13:42'
Ani jednomu z týmů se nedaří vytvořit si delší tlak, k vidění je hodně nepřesností na obou stranách.
13:03'
Po dalším přerušení hry následuje komerční přestávka.
13:00'
Následně se do útoku vydali domácí, jmenovitě Radan Lenc, který střelou z pravé strany Svobodu nepřekonal.
12:05'
Na druhé straně se do protiútoku vydali Ostravané, kotouč se dostal až k Davidu Kvasničkovi, s jehož ránou neměl Justin Peters sebemenší problém.
11:20'
Po střele Tomáše Hanouska se před Miroslavem Svobodou vytvořila nepřehledná skrumáž, kotouč ležel před vítkovickým gólmanem, Marek Zachar ho však nedokázal dorazit do poloprázdné sítě!
10'
Dej proměnil zpětnou přihrávku Romana v gól a hosté šli do vedení, 0:1
10:55'
Puk se nachází v středním pásmu, k vidění je hodně nepřesností na obou stranách.
10:19'
Tygrům se nepovedl přechod přes modrou čáru, píská se ofsajd. Následuje komerční přestávka.
09:52'
Hosté jdou zničehonic do vedení! Ondřej Roman krásnou přihrávkou zpoza branky vybídl ke skórování RASTISLAVA DEJE, jenž nedal bezmocnému Petersovi šanci. Asistence: Ondřej Roman.
07:54'
07:01'
Tygři si teď vypracovali obrovský tlak, vstřelit branku se jim ale nepodařilo! Skvělou šanci měl Libor Hudáček, jenž pálil z první, branku však těsně minul. Následně tečoval Tomáš Filippi nahození Ladislava Šmída, ani ten se ale neprosadil.
06:05'
Slezané se v úvodu oslabení osvobozují.
05:54'
Uvidíme první přesilovku. Za nedovelené bránění jde pykat Lukáš Vopelka (VIT).
04:51'
Ronald Knot hned po buly vypálil od modré čáry, puk ale díky teči jednoho z hostujících beků minul branku.
03:59'
A hned vzápětí se do velké příležitosti dostali hosté! Šimon Stránský si hezky obhodil Tomáše Hanouska a vyslal nebezpečnou ránu z levého kruhu, Justin Peters však proti němu předvedl skvělý zákrok!
03:03'
První obrovská šance zápasu! Jaroslav Vlach se řítil úplně sám na Miroslava Svobodu, jenže ten jeho střelu skvěle vyrazil!
02:29'
01:44'
Domácí zamkli Vítkovické v útočném pásmu, žádnou větší šanci ale ze svého tlaku nevytěžili.
00:53'
Tomáš Filippi vjel do útočného pásma a vystřelil, Miroslav Svoboda si připsal první úspěšný zákrok zápasu.
00:07'
Úvodní buly vyhráli hosté, jenže Daniel Krenželok si následně neporozuměl se svými spoluhráči při rozehrávce a píská se zakázané uvolnění.
00:01'
Zazněla státní hymna, utkání začne co nevidět!
Oba týmy už jsou po rozbruslení, zápas začne za necelých deset minut. Domácí do něj vstoupí v tradičních bílých dresech, hosté pak obléknou modré trikoty.

Bílí Tygři Liberec: Peters (Schwarz) – Knot, Šmíd, T. Hanousek, Kotvan, Kolmann, Graborenko (A), Havlín (A) – L. Hudáček, Bulíř, Birner – Lenc, Filippi (C), Marosz – M. Zachar, P. Jelínek, L. Krenželok – D. Špaček, A. Musil, J. Vlach.

HC Vítkovice Ridera: Mi. Svoboda (Dolejš) – Bodák, Gregorc, D. Krenželok, Šidlík, Kvasnička, Trška – Baláž, Roberts Bukarts, O. Roman (C) – Schleiss, Lakatoš, Š. Stránský – P. Zdráhal, Dej, E. Němec – Mallet, Vopelka, Werbik – Guman.

Rozhodčí: Pražák, Micka – Kajínek, Rampír.
Poslední vzájemný zápas těchto soupeřů nabídl velmi napínavou podívanou. Domácí Vítkovice sice většinu zápasu držely vedení, Tygrům se ale dvě minuty před koncem podařilo vyrovnat a utkání dospělo až do samostaných nájezdů. V těch o bonusovém bodu pro hosty rozhodl Rostislav Marosz. Jak to dopadne dnes?
HC Vítkovice Ridera

Ridera ve víkendových zápasech porazila Hradec Králové v nájezdech a následně Olomouc v prodloužení, v obou případech rozhodly vítězné branky Šimona Stránského. V duelu proti Kohoutům Ostravané ztratili Tomáše Černého, který byl z ledu odvezen na nosítkách po krosčeku do hlavy od Petra Strapáče. Po tomto incidentu se strhl pěstním souboji, ve kterém si to s olomouckým útočníkem vyřídil liberecký odchovanec Dominik Lakatoš. Poslední utkání sehrál moravskoslezský celek proti Zlínu, který rovněž porazil v nastaveném čase.

Slezané jsou na tom hodně podobně jako Tygři. Se stejným počtem bodů okupují deváté místo tabulky. V případě výhry tak svého dnešního soupeře přeskočí. Podaří se jim to?
Bílí Tygři Liberec

Severočeši siv posledním kole po pěti porážkách vyšlápli na Spartu a odvezli si důležité body! Pro Pražany to byla vůbec první prohra v tomto měsíci. Výhru šelem zařídil ve druhé třetině Libor Hudáček, jenž jako jediný z Bílých Tygrů dokázal překonat Matěje Machovského. Pojistku do prázdné brány přidal ke konci utkání Oldrich Kotvan. K výhře výrazně pomohl bezchybným výkonem Justin Peters, kterému se podařilo udržet první čisté konto v libereckém dresu.

Svěřenci trenéra Patrika Augusty se tak nacházejí osmé příčce extraligové tabulky. Nejproduktivnějším hráčem je Michal BIrner, jenž si v 13 zápasech připsal skvělých 18 kanadských bodů.
Zdravím všechny fanoušky ledního hokeje! Dnes Vás provedu zápasem 16. kola domácí Tipsport extraligy, ve kterém se proti sobě postaví Bílí Tygři Liberec a HC Vítkovice Ridera. Pojďme si oba týmy krátce představit.