Olomouc - K. Vary | ONLINE | 26.12.2019 17:00 | Tipsport Extraliga 2019/2020 | ŽIVĚ | iSport.cz

Tipsport Extraliga - Základní část - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Olomouc : K. Vary - 26. prosince 2019   17:00

Ukončeno
Olomouc
02:49' Skladaný (Vodný, Laš) • 27:57' Nahodil (Klimek) • 43:03' Burian (Strapáč, Irgl) • 59:27' P. Musil (Klimek)
4:2
(1:0, 1:1, 2:1)
K. Vary
21:12' M. Rohan  (Raška I) • 55:09' Plutnar  (T. Rachůnek)
Olomouc
Sestavy:
Konrád (Lukáš) – Jaroměřský, Ondrušek (A), Valenta, Švrček, Dujsík, Vyrůbalík (C), Škůrek – Irgl, Strapáč, Burian – P. Musil, Nahodil, Klimek – Olesz, Kolouch, J. Káňa – Skladaný, Vodný, Laš. Hlavní trenér: Zdeněk Moták.
Rozhodčí
Antonín Jeřábek, Tomáš Micka. Čároví: Lukáš Rampír, Vladimír Rožánek
Zimní stadion Olomouc
3747 diváků
K. Vary
Sestavy:
Bednář (F. Novotný) – Šenkeřík, Graňák (C), M. Rohan, Plutnar, D. Mikyska, Eminger, Šafář – Flek, Gríger (A), T. Rachůnek – O. Beránek, Černoch (A), V. Polák – Osmík, Raška I, Křemen – Kohout, T. Mikúš, Koblasa. Hlavní trenér: Martin Pešout.

SESTŘIH: Olomouc - Karlovy Vary 4:2. Mora uspěla doma počtvrté v řadě

Přenos se aktualizuje automaticky

Nejlepší hráči utkání

Martin Rohan (KVA) 1+0
Vilém Burian (OLO) 1+0
Statistiky: Střely na bránu: 38-29; Zablokované střely: 6-5; Vhazování: 47%-53%; Hity: 6-5; Přesilové hry: 0/6-1/6; Trestné minuty: 12-12.
Olomouc podruhé v letošním ročníku porazila Karlovy Vary, které sice dokázaly po první přestávce bleskově vyrovnat, jenže poté dvakrát v řadě skórovali domácí a bylo prakticky po zápase. Vítězný gól Olomouce vstřelil v prostřední části duelu Lukáš Nahodil a zaznamenal tak svůj jubilejní desátý gól v letošní sezóně. Konečný výsledek. HC Olomouc 4 HC Energie Karlovy Vary 2.
Konec zápasu.
59'
Do prázdné branky se trefil Musil, 4:2
59:52'
Vilém Burian ještě mohl přidat pátý gól, jeho střela z mezikruží ale zamířila nad bránu hostí!
59:27'
Olomouc právě vstřelila branku!
PAVEL MUSIL vyhrál mezi trestnými lavicemi osobní souboj a z pravého kruhu pro vhazování poté zamířil do prázdné brány! Olomouc vede 4:2 a je téměř hotovo. Asistence: Lukáš Klimek.
59:00'
Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
57:57'
Vojtěch Polák na pravém křídle vystřelil od modré čáry a jeho střela zápěstím skončila v lapačce Branislava Konráda, který byl na přední tyči připraven.
57:38'
Jan Bednář zůstal po timeoutu Karlových Varů na střídačce a hosté zkouší vyrovnat v šesti!
57:38'
Dnešní utkání sleduje 3747 diváků.
57:38'
Martin Kohout se vrátil z trestné lavice zpět na led a střelou z pravého kruhu pro vhazování mohl vyrovnat Petr Koblasa, Branislav Konrád ale jeho pokus zachytil.
56'
Hosté využili přesilovou hru, trefil se Plutnar, 3:2
56:18'
Jan Bednář si dobře pokryl prostor u své pravé tyče brány a po zmrazení kotouče raději přerušil hru.
55:25'
Martin Kohout dostal dvě minuty za sekání a Karlovy Vary hrají po kontaktním gólu v oslabení. Stav 3:2.
55:09'
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
MICHAL PLUTNAR nyní vypálil na bodu pravého kruhu pro vhazování a fantastickou střelou s příklepem vymetl bližší horní roh brány! Karlovy Vary využily přesilovou hru a jsou zpět v zápase! Rozdíl je jeden gól. Asistence: Tomáš Rachůnek.
54:15'
Branislav Konrád dokázal pokrýt prostor u své levé tyče brány a jeho spoluhráčům se poté podařilo vyhodit puk podél střídaček až za bránu Karlových Varů.
52:32'
Olomoučtí hráči zbytečně faulovali v pravém kruhu útočného pásma a po komerční přestávce budou čelit přesilové hře. František Skladaný byl vyloučen na 4 minuty za vysokou hůl. Hosté mají šanci snížit na 2:3.
51:28'
Karlovy Vary poté přečkaly i zbytek běžné přesilové hry a střelou z vrcholu mezikruží mohly vykřesat naději na vyrovnání, jejich pokus byl ale Hanáky zablokován.
51:10'
Vyloučený Vladimír Eminger je zpět na ledové ploše a hosté dokázali přečkat dvojnásobné oslabení.
49:55'
Lukáš Nahodil vypálil na vrcholu pravého kruhu a jeho střela s příklepem minula vzdálenější levou tyč brány.
49:21'
Ondřej Šafář vyhodil puk přes ochranné sklo, aniž by byl tečován, a Olomouc si tedy zahraje v 5 proti 3!
49:10'
Vladimír Eminger byl nyní vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl a Olomouc si zahraje další přesilovou hru.
48:37'
Olomouc se dostala ke střele na bodu levého kruhu pro vhazování, jeden z hostů do ní ale vložil hůl a puk skončil v pravém rohu útočného pásma Olomouce.
47:57'
Branislav Konrád si snadno poradil s nahozením Karlových Varů, když kotouč ukryl ve své lapačce a poté ho rychle vytřepal, aby nikým neatakován rozehrál.
46:42'
Martin Osmík si najel na vzdálenější pravé tyči brány na nádherné nahození z levého křídla a ostrého úhlu, střelou zápěstím ale zamířil pouze do náruče brankáře Branislava Konráda, který puk podržel ve svém náručí.
45:50'
Pavel Musil na pravém křídle vypálil ihned po vhazování a jeho prudká střela minula bližší horní roh brány.
45:30'
Petr Strapáč mířil nádhernou střelou z levého kruhu pro vhazování do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, Jan Bednář ovšem vytáhl fantastický semafor, na němž zasvítila červená!
45:03'
Domácí na levém křídle vystřelili od modré čáry a jejich pokus skončil v ochranné síti přesně v momentě, kdy se vyloučený Adam Křemen vrátil zpět na led.
43:03'
Třetí inkasovaný gól hostující hráče naštval a lavička Karlových Varů dostala trest za nesportovní chování. Trest pro hráčskou lavici nyní odpyká Adam Křemen.
43:03'
Olomouc právě vstřelila branku!
VILÉM BURIAN zvedl hlavu a nádhernou střelou zápěstím z pravého kruhu pro vhazování zamířil nad levým betonem Jana Bednáře k přední pravé tyči poté, co na opačné straně nevyužil velkou šanci Petr Kloblasa! Olomouc vede nad hosty 3:1. Asistence: Petr Strapáč a Zbyněk Irgl.
42:12'
Marek Laš se mohl prosadit v blízkosti levé tyče, jenže pozorného brankáře Jana Bednáře nepřekonal. Hostující brankář si skvěle pokryl přední tyč.
41:01'
Martin Rohan byl zřejmě hráčem, který na levém křídle prudce vypálil, Branislav Konrád ale zůstal nepřekonán a poté se vhazovalo po jeho pravé ruce.
40:45'
Hostující Jiří Černoch se snažil prosadit na pravém křídle, jenže se ocitl v postavení mimo hru.
40:29'
Jan Bednář si poradil s nahozením Olomouce z levého křídla a na přední tyči poté zmrazil puk pod lapačkou.
40:01'
Začala třetí třetina.
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 27-18; Zablokované střely: 6-2; Vhazování: 43%-57%; Hity: 3-1; Přesilové hry: 0/2-0/3; Trestné minuty: 8-4.
Druhá třetina začne přibližně v 18:42.
Martin Rohan sice nádhernou bombou od modré čáry po přestávce vyrovnal, jenže domácím hokejistům Olomouce poté vrátil vedení Lukáš Nahodil, který v letošní sezóně vstřelil svůj jubilejní desátý gól. Skóre po druhé části. HC Olomouc 2 Energie Karlovy Vary 1.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:38'
Západočechům se v závěru druhé třetiny nedaří přesně rozehrát a puk skončil na zakázaném uvolnění.
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:08'
Vojtěch Polák vypálil na ose útočného pásma od modré čáry a puk skončil v náručí Branislava Konráda.
37:10'
Dávid Gríger mohl v pravém kruhu pro vhazování střílet, jenže se ještě rozhodl pro přihrávku doleva, kde se jeden z jeho spoluhráčů do zakončení nedostal. Teď to hosté zbytečně překombinovali.
36:12'
František Skladaný byl po vstřelení úvodního gólu podruhé v zápase vyloučen a opět za podrážení.
35:46'
Karlovy Vary mají poskytnutou výhodu a Jan Bednář se vydal okamžitě na střídačku. Bude se vylučovat.
34:16'
Vyloučený František Skladaný se vrátil zpět na ledovou plochu a útok Olomouce na pravém křídle zastavilo postavení mimo hru. Hra byla přerušena. Skóre 2:1.
33:08'
Na opačné straně ledové plochy se protáhl až před bránu Jakub Flek, domácí brankář Branislav Konrád ho však dokázal opět skvěle vychytat!
32:49'
Jan Jaroměřský mohl skórovat během oslabení, jeho střela z mezikruží ale skončila pouze na výstroji Jana Bednáře, který puk vyrazil hrudí!
32:13'
František Skladaný byl vyloučen za podrážení a po reklamní přestávce si zahrají přesilovku Karlovy Vary.
31:44'
Vyloučený Martin Kohout je zpět na ledové ploše a Olomouc nedokázala využít druhou přesilovou hru.
31:40'
Jan Bednář zastavil ránu Jana Káni, který vypálil bez přípravy na vrcholu pravého kruhu pro vhazování, a do návratu Martina Kohouta zbývají čtyři sekundy.
30:11'
Karlovým Varům se povedlo na ose hřiště vyvést puk až k útočné modré čáře a poté ho nahodit do pásma. Olomouc nevstoupila do druhé početní výhody dobře.
29:44'
Útočník Martin Kohout byl vyloučen na dvě minuty za podrážení a Olomouc si zahraje druhou přesilovou hru.
28'
Nahodil využil skvělé nahození puku od Klimka a zvýšil na 2:1
28:46'
Petr Koblasa si najel v levém kruhu pro vhazování na nádhernou přihrávku z pravého křídla a po přečíslení dva na jednoho bez přípravy vypálil hodně nepřesně.
28:34'
Jan Švrček mohl poslat Olomouc do dvoubrankového vedení, jenže jeho střela z levého křídla zamířila do lapačky připraveného brankáře Jana Bednáře.
27:57'
Olomouc právě vstřelila branku!
LUKÁŠ NAHODIL si rychle najel před bránu na nádherné nahození Lukáše Klimka z levého křídla a v rychlosti usměrnil puk nad pravým betonem Jana Bednáře k levé tyči! Olomouc doma znovu vede, tentokrát 2:1. Asistence: Lukáš Klimek.
27:16'
Zbyněk Irgl využil nepřesné přihrávky Karlových Varů a na ose hřiště vystřelil od modré čáry, jeho táhlá střela zápěstím ale zamířila pouze do hrudi brankáře Jana Bednáře, který kotouč snadno vyrazil.
26:29'
Vilém Burian vystřelil na bodu pravého kruhu pro vhazování a mířil přesně pod horní tyč, jenže Jan Bednář předvedl fantastický semafor, po kterém následuje krátká reklamní přestávka!
24:50'
Karlovy Vary umí skóre otáčet, ale i ztrácet náskok, což předvedly na ledě Pardubic. Po fantastickém obratu v závěru ovšem vyhrály po prodloužení 6:5.
23:57'
Jan Káňa na levém křídle vypálil z ostrého úhlu a Jan Bednář měl co dělat, aby jeho prudkou ránu na přední tyči vyrazil mimo, ale povedlo se mu to.
23:08'
Dávid Gríger přihrával z pravého kruhu pro vhazování před bránu, domácí ale jeho úmysl dobře přečetli a srazili kotouč za bránu brankáře Branislava Konráda.
22'
Rohan napálil vyhraný puk z vhazování a srovnal na 1:1
22:17'
Olomouc odpověděla střelou z levého kruhu pro vhazování, která skončila v lapačce připraveného brankáře Jana Bednáře. Skóre v Olomouci je 1:1.
22:00'
Martin Kohout mezi dvěma protihráči protáhl do samostatného úniku, jenže jeden z domácích hráčů mu v rozhodujícím momentu přizvedl hůl a do zakončení se nedostal! Škoda velké šance.
21:12'
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Obránce MARTIN ROHAN na levém křídle využil vyhraného vhazování, když nyní od modré čáry vypálil bez přípravy a kotouč poté nad pravým ramenem Branislava Konráda vymetl bližší horní roh brány! Nádherná trefa, po které je skóre zápasu vyrovnané 1:1. Asistence: Adam Raška.
21:07'
Karlovy Vary na levém křídle vyhrály vhazování a poté vypálily od modré čáry, Branislav Konrád byl ale na přední tyči brány připravený a nadvakrát puk zmrazil.
20:32'
Jiří Ondrušek byl zřejmě hráčem, který nyní mohl skórovat po střele z mezikruží, jenže Jan Bednář měl dobrý výhled a kotouč podržel ve svém náručí.
20:14'
Petr Strapáč hraje s obrovskou chutí a nyní mohl skórovat po střele z bodu levého kruhu pro vhazování, jenže jeho pokus minul bližší levý horní roh brány.
20:01'
Začala druhá třetina.
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 12-9; Zablokované střely: 1-1; Vhazování: 67%-33%; Hity: 2-1; Přesilové hry: 0/1-0/1; Trestné minuty: 4-2.
Druhá třetina začne přibližně v 17:48.
František Skladaný otevřel skóre po necelých třech minutách zápasu a poslal domácí Olomouc proti svému bývalému týmu do vedení. Na opačné straně pak mohl vyrovnat během přesilové hry hostí Jakub Flek, jenže Branislava Kondráda ležícího na pravém boku překonat v závěru samostatného úniku nedokázal. Stav po první třetině zní. HC Olomouc 1 HC Energie Karlovy Vary 0.
20:00'
První třetina skončila.
19:40'
Jan Bednář opět podržel Karlovy Vary nad vodou a domácí hokejisté se poté u pravé tyče brány hostí k dorážce dostat nedokázali. Hosté už si přejí přestávku.
19:06'
Petr Strapáč je hodně aktivní a nyní na levém křídle vystřelil z ostrého úhlu po ledě, Jan Bednář ale dobře zasáhl svým levým betonem a poté zmrazil puk pod lapačkou.
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:34'
Petr Strapáč se ocitl u levé tyče po diagonální přihrávce z pravého křídla ve velké šanci, jenže nedokázal kotouč dostatečně zvednout a nechal vyniknout Jana Bednáře, který puk podržel v náručí! Další skvělý zákrok hostujícího brankáře.
17:47'
Jan Bednář se vydal za svou bránu, aby zastavil nahození Olomouce od trestných lavic a poté podél hrazení rozehrál, což se mu úplně nepovedlo. Domácí toho však nevyužili.
16:28'
Olomouc vyrazila do přečíslení dva na jednoho, v jehož závěru jí nevyšla finální přihrávka, a domácí se do zakončení na vzdálenější levé tyči brány nedostali.
15:41'
Petr Strapáč se pokusil v pravém kruhu pro vhazování vypálit bez přípravy, rána mu ale nesedla a kotouč minul přední pravý horní roh brány brankáře Jana Bednáře.
15:32'
Branislav Konrád bez problému podržel střelu Dominika Graňáka z pravého kruhu pro vhazování a po přerušení hry dostává prostor reklamní přestávka.
15:01'
Tomáš Rachůnek předvedl v levém kruhu pro vhazování nádhernou stahovačku a z ostrého úhlu posílal puk před bránu, jeden z jeho spoluhráčů ale na kotouč nedosáhl a nemohl zakončit.
14:02'
Jan Bednář si snadno poradil s nepřesnou kolmou přihrávkou Olomouce, když vkleče kotouč nejprve ztlumil a vzápětí bez problému rozehrál hokejkou.
12:56'
Vyloučený Jan Jaroměřský je zpět na ledové ploše a oba týmy hrají opět v plném počtu. Skóre zápasu mohlo být vyrovnáno, Jakuba Fleka ale vychytal Branislav Konrád.
12:10'
Jan Bednář dokázal zneškodnit střelu Tomáše Dujsíka, který se před pár okamžiky vrátil zpět na ledovou plochu z trestné lavice, a hra byla poté přerušena.
11:34'
Hostující útočník Jakub Flek se řítil z levého křídla sám na bránu a pokoušel se přehodit ležícího brankáře Branislava Konráda, jenže neuspěl a hosté si musí na vyrovnání počkat!
10:56'
Jan Jaroměřský fauloval ve středním pásmu před zraky obou střídaček a dostal dvě minuty za nedovolené bránění. Olomouc mohla hrát v přesilové hře, jenže dvakrát zbytečně faulovala a početní výhodu mají hosté. Karlovy Vary mohou vyrovnat skóre střetnutí.
09:46'
Tomáš Dujsík fauloval Martina Kohouta a dostal dvě minuty za sekání. Následuje tedy hra ve hře 4 na 4.
09:24'
Vladimír Eminger fauloval v rohu obranného pásma svého týmu a byl vyloučen za držení. Olomouc si po komerční přestávce zahraje úvodní přesilovou hru.
08:40'
Vladimír Eminger na levém křídle vypálil ihned po vhazování a pěknou střelou mířil k bližší tyči, jenže Branislav Konrád byl připravený a kotouč úspěšně vyrazil.
08:36'
Martin Rohan na levém křídle nedokázal zachytit puk v blízkosti útočné modré čáry Karlových Varů a Olomouc vyhodila kotouč na zakázané uvolnění.
07:34'
Olomouc zpoza brány nebezpečně přihrávala do mezikruží, kde vznikla nepřehledná situace, hosté se ale během ní rychle zorientovali a odpálili puk do bezpečí.
06:51'
Petr Strapáč se krásně otočil s pukem v pravém kruhu pro buly a střelou zápěstím mířil k bližší tyči, Jan Bednář ovšem parádně zasáhl levým betonem a vyrazil kotouč mimo svou bránu!
06:26'
Karlovy Vary na levém křídle předvedly dobrý forčeking, jenže následná diagonální přihrávka před bránu postrádala přesnost a hosté se ke střele nedostali.
05:01'
Jan Bednář si připsal snadný zákrok poté, co táhlou střelu Olomouce ukryl ve své lapačce. Domácí ovšem dostali Karlovy Vary pod velký tlak a touží po druhém gólu.
04:09'
Olomouc na pravém křídle vypálila od modré čáry a Jan Bednář na bližší tyči kotouč úspěšně vyrazil, přestože toho příliš mnoho neviděl. Dobrý zákrok brankáře.
02:49'
Olomouc právě vstřelila branku!
FRANTIŠEK SKLADANÝ teď sice minul střelou z vrcholu pravého kruhu pro vhazování bližší tyč hostující brány, jenže puk se od mantinelu za bránou odrazil přímo na jeho hůl, čehož u levé tyče využil, a skóroval do odkryté sítě Karlových Varů! Asistence: Michal Vodný a Marek Laš.
01:55'
Jan Káňa bojoval v levém rohu útočného pásma o puk společně s jedním ze svých spoluhráčů, dobrou práci ale odvedl hostující Vladimír Eminger a získal puk.
01:00'
Pavel Musil si najel na vzdálenější pravé tyči na nádhernou diagonální přihrávku z levého křídla a pak těsně minul hostující bránu Karlových Varů!
00:29'
Karlovy Vary vyrazily do prvního útoku a na levém křídle se dostaly k první střele, která byla nepřesná a domácí brankář Branislav Konrád nemusel zasahovat.
00:01'
Utkání právě začalo.
Na ledovou plochu právě přichází domácí hokejisté Olomouce a do začátku dnešního zápasu zbývá jen několik málo okamžiků. Kdo podle Vás dnes vyhraje?
Úvodní sestavy:

HC Olomouc: Konrád (Lukáš) – Jaroměřský, Ondrušek (A), Valenta, Švrček, Dujsík, Vyrůbalík (C), Škůrek – Irgl, Strapáč, Burian – P. Musil, Nahodil, Klimek – Olesz, Kolouch, J. Káňa – Skladaný, Vodný, Laš. Hlavní trenér: Zdeněk Moták.

HC Energie Karlovy Vary: Bednář (F. Novotný) – Šenkeřík, Graňák (C), M. Rohan, Plutnar, D. Mikyska, Eminger, Šafář – Flek, Gríger (A), T. Rachůnek – O. Beránek, Černoch (A), V. Polák – Osmík, Raška I, Křemen – Kohout, T. Mikúš, Koblasa. Hlavní trenér: Martin Pešout.

Rozhodčí: Antonín Jeřábek, Tomáš Micka. Čároví: Lukáš Rampír, Vladimír Rožánek.
Vzájemné zápasy

Oba týmy už se v letošním ročníku jednou potkaly a Karlovy Vary úvodní vzájemný zápas prohrály, když v domácím prostředí podlehly hráčům Olomouce 2:3.
HC Energie Karlovy Vary

Karlovy Vary se před Vánocemi představily na domácím ledě, kde porazily Kladno a vyhrály pátý zápas v řadě. Energii se během vítězné série stalo pouze jednou, že během jednoho zápasu obdržela více než jeden gól, a dvakrát dokázala udržet čisté konto. Hosté dostali pět gólů v Pardubicích, po prodloužení ovšem vyhráli 6:5. Západočechy letos táhnou Tomáš Rachůnek a Dávid Gríger, který vstřelil 12 gólů, a polovina byla vítězných. Tomáš Rachůnek je druhý nejproduktivnější hráč ligy.
HC Olomouc

Hokejisté Olomouce se naposledy představili ve Zlíně, kde po slibném úvodu zápasu dvakrát vedli, jenže ani jednou náskok nedokázali udržet a nakonec prohráli v nádherném zápase bohatém na góly 8:6. Skvělý zápas v olomouckém dresu odehrál útočník Pavel Musil, který si připsal tři body za dva góly a jednu asistenci a objevil se v sestavě uplynulého týdne Extraligy. Doma se ale Olomouci daří, když porazila Třinec, Litvínov a Mladou Boleslav. Dokáže sérii tří domácích vítězství prodloužit?
Olomouc se po přestřelce ve Zlíně opět představí na domácím ledě, kde na Svátek svatého Štěpána vyzve rozjeté Karlovy Vary. Energie se bude snažit prodloužit sérii pěti výher za sebou, na Hané ji ovšem nečeká nic jednoduchého. Hokejistům Olomouce se doma daří, když před svými fanoušky vyhráli po prohře s Libercem třikrát za sebou a naposledy navíc udrželi čisté konto.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.


Články odjinud