Tipsport Extraliga - Základní část - 39. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Vítkovice : Mountfield - 24. ledna 2020   17:30

Vítkovice
14:28' Mallet (Dočekal)
1:4
(1:0, 0:2, 0:2)
Mountfield
35:50' Cingel  (Eklund, Lev) • 37:16' Smoleňák  (Eklund) • 57:00' Smoleňák  (F. Pavlík, Koukal) • 59:12' Smoleňák  (Perret, Koukal)
Vítkovice
Pražák, Kubičík – Hlaváč, Tošenovjan
Ostravar aréna
4 305 diváků
Mountfield
Mazanec (Š. Lukeš) – Eklund, Nedomlel (A), Šidlík, Cibulskis, Šalda, F. Pavlík (A), Čáp – M. Chalupa, Cingel, Smoleňák (C) – R. Pavlík, Lev, Klíma – Perret, Koukal, Žejdl – Miškář, Dragoun, Jergl.

Vítkovice - Mountfield HK: Hattrick kapitána, do prázdné branky se trefil Smoleňák, 1:4

Čtvrtý domácí zápas v řadě je pro Vítkovice už minulostí a ty si dnes body opět nepřipisují. Přitom první třetina byla z jejich strany odehraná dobře, svého soupeře přestřílely, vstřelily gól a dokázaly si připravit další šance. Ani druhá třetina nepůsobila špatně, v jejím závěru ale v přesilovkách dvakrát inkasovaly a hosté se dostali znovu do hry. Na hráčích Vítkovic byla znát touha po vyrovnání, ale Mountfield se dostal do tempa a hrál přesně to, co potřeboval. V závěru třetí části pojistil výhru v závaru před brankou Smoleňák, který nakonec také trefil opuštěnou domácí branku a tímto gólem završil svůj dnešní hattrick a zároveň pečetil výhru svého týmu.
Z Ostravy je to tedy vše, mějte příjemný zbytek večera a pokud máte volný víkend, užijte si ho podle představ. Já se budu těšit brzy znovu na počtenou.

Hradec právě vstřelil branku!
Hosté se vymanili z pásma, s asistencí Perreta si hattrick gólem do prázdné branky připisuje RADEK SMOLEŇÁK – 1:4. Asistence: Jordann Perret, Petr Koukal.
58'
Smoleňák byl důrazný na brankovišti, vyneslo to hostům třetím branku, 1:3
58:52'
Oddechový čas pro Mountfield.
58:52'
Hosté posílají kotouč na prázdnou vítkovickou klec, ale ten končí mimo ni. Je tedy pískání zakázané uvolnění.
58:38'
Hradečtí hrají pozorně a nedávají domácím moc prostoru.
58:12'
Bude se vhazovat u Mazance, Svoboda míří na střídačku.
57:41'
Domácí mají puk pod kontrolou a útočí.
57:19'
Ofsajd pro hosty,
57:00'
K porušení pravidel nedošlo, a tak se hosté mohou radovat z upevnění skóre. RADEK SMOLEŇÁK se snažil dostat puk do branky, ten se odrazil do betonu Svobody k tyči, odtud si jej domácí gólman srazil za brankovou čáru, vše ještě jistila hokejka Smoleňáka- 1:3. Asistence: Filip Pavlík, Petr Koukal.
57:00'
Hradečtí vletěli do pásma jako velká voda, vytvořili závar v brankovišti a na druhý pokus dostávají puk za Svobodu. Vítkovičtí ale reklamují situaci v brankovišti, a tak se volá videorozhodčí.
56:24'
Domácí se musejí urychleně vrátit, hosté útočí.
55:47'
Perné chvilky pro gólmana hostů, nejprve to zkoušel Dej, poté Mallet a nakonec znovu Dej, ale všechny střely šly jen do gólmana.
54:52'
Bude se vhazovat po pravici Svobody, který lapil snahu Radovala Pavlíka.
54:39'
Vítkovičtí zaútočili, dobře to myslel Hruška, ale Mazanec byl přesně tam, kde měl být.
54:07'
Po pokusu Smoleňáka se puk dostává do lapačky domácího gólmana. Následuje komerční přestávka.
53:59'
Mazanec má dobře postavené betony, hosté se přesunují do útoku.
53:48'
Domácí útočník Roman dostal přesnou přihrávku na modrou, u mantinelu se snaží získat čas, až přijedou spoluhráči.
53:40'
Roman naskakuje zpět do hry.
53:36'
Cingel nastřelil jen bránícího hráče, který dostává puk z pásma.
53:12'
Přesilovka hostů je neuspořádaná, ale domácím se i přesto nedaří vyhodit.
52:43'
Werbik narušil hostující přihrávkový kolotoč, ale Mountfield je stále v pásmu.
52:16'
Mountfield se musí vrátit ke své brance, Cingel bude rozehrávat.
51:49'
Do hry se vrací Jergl a hosté mají zkrácenou přesilovku.
51:40'
Síly na ledě srovnává sportovně Roman, který se provinil nedovoleným bráněním. Oba týmy hrají ve čtyřech.
51:37'
Hostující gólman schovává kotouč v náručí, Trška ani Roman sej nevydolovali.
51:28'
Roman pálil jen do Mazance.
51:12'
Vítkovičtí se vracejí ze středního pásma a znovu útočí.
50:37'
Před brankou dobře clonil Schleiss, ale Dej ani Hruška nedokázali dostat kotouč do branky.
50:03'
Hosté ihned vyhazují alespoň do středního pásma.
49:49'
Na trestnou lavici se usazuje hostující Jergl, který se provinil podrážením.
49:26'
Vítkovičtí neudrželi pásmo, Bukarts sprintuje za pukem.
49:02'
Nepřesná přihrávka Mountfieldu končí na zakázaném uvolnění.
48:28'
Vítkoviuce v plném počtu.
48:06'
Domácí se snaží nepustit svého soupeře do pásma a daří se jim.
47:34'
Hosté ještě nerozjeli klasickou přesilovku, domácí se brání zatím dobře.
47:08'
Vítkovičtí vyhazují kotouč do bezpečí a rychle střídají.
46:55'
Hráči obou týmů bojují v rohu u domácí klece o zašlápnutý puk.
46:28'
Za zdržování hry – vystřelení puku mimo hrací plochu je vyloučen domácí Rosandič.
46:22'
Radovan Pavlík se rychle přesunoval před branku, Rosandič už nestihl zabránit jeho střele, ale Svoboda má puk pod kontrolou. Následuje komerční přestávka.
46:05'
Vhazovat se nyní bude ve středovém kruhu.
45:45'
Hruška si najížděl do pásma proti Filipovi Pavlíkovi, dokázal poslat puk za branku, ale tam byli jen hráči Mountfieldu.
45:03'
Lakatoš stíhal Cingela, ten nakonec nedokázal vystřelit.
44:52'
Zakázané uvolnění je odpískání domácímu mužstvu.
44:36'
Svoboda byl ve střehu, ale nakonec zasahovat nemusel, domácí si vzali puk pod kontrolou a pomalu rozehrávají.
44:00'
Vítkovičtí bojují u Mazance, ale hosté k nim přistupují na těsno.
43:30'
Kubalík vystřelil z otočky, ale jen do boční síťky.
42:43'
42:41'
Veselý z kruhu, ale ani Dej se do královehradecké klece neprosadili.
42:19'
Puk putuje ke Svobodovi, ten rozehrává do středního pásma.
42:12'
Vítkovičtí ostřelují plexisklo za hostující brankou.
41:37'
Hosté se brání výborně, posílají puk až za Svobodu.
40:44'
Za naražení zezadu je vyloučen na 2 + 10 minut hostující Nedomlel. Dvouminutový trest odpyká Jergl.
40:35'
Svoboda zasahovat nemusel a domácí přesunují hru.
40:10'
Vhazování vyhrává hostující Koukal a i se spoluhráči se přesunuje k vítkovické kleci.
40:01'
Po druhé třetině je stav radostnější pro hosty, kteří vstřelili dvě branky a dostali se tak do těsného vedení. Oba góly přitom vstřelili v přesilovce, takže na vyloučení by si domácí měli ve třetí části dát velký pozor, pokud chtějí pomýšlet na úspěch. Jestli se teď hosté dostali do herní pohody a v klidu si dojdou pro výhru nebo jestli domácí zabojují o důležité body, se ukáže už za chvíli. Buďte u toho s námi i nadále.
1/3 – 13:4
2/3 – 7:10
Další třetina začne přibližně v 19:13.
40:00'
39:42'
Černý si v pásmu dokázal poradit s důrazným Radovanem Pavlíkem.
39:10'
Vítkovičtí bojují za hostující brankou.
38'
Smoleňák zakončil nádherné sólo brankou, 1:2
38:58'
Trška i Hruška se tlačili do branky, ale Mazanec pevně svírá puk v lapačce.
38:31'
Vítkovičtí v pásmu, ale jejich přihrávky postrádají rychlost.
38:08'
Je pískáno už druhé zakázané uvolnění v krátkém sledu pro Mountfield.
37:16'
Hosté se dostávají do vedení, Eklund pálil na branku, puk Svoboda vyrazil jen před sebe, kam už si sjížděl RADEK SMOLEŇÁK a dorazil jen do branky 1:2. Asistence: Oscar Eklund.
36'
Cingel se při přesilovce dostal před branku a puk nacpal za gólmana, 1:1
36:13'
Královehradečtí hrají v plném počtu.
35:50'
Oba týmy hrají ve čtyřech.
35:50'
Je vyrovnáno!! Eklund poslal puk k brance, LUKÁŠ CINGEL se po něm natáhl a posílá jej mezi betony Svobody 1:1. Asistence: Oscar Eklund, Jakub Lev.
35:41'
Mountfield rozjel přesilovkový kolotoč.
35:24'
Domácí jdou do tří, za podrážení je na trestnou lavici odeslán Roman. Hosté hrají přesilovku 4 na 3,
34:41'
Indrák odebral kotouč svému soupeři na obranné modré, ale hosté ho až k brance nakonec nepustili.
34:17'
Domácí si dlouho přesilovku neužili, za hákování je za katr odeslán Schleiss.
34:13'
Za podrážení je vyloučen hostující Šalda.
33:56'
Puk pod kontrolou Mazance, ten nedovolil Malletovi zkusit štěstí při dorážce.
33:44'
Nahozený puk končí ve Svobodově lapačce, ten neriskuje, že by dojíždějící Klíma mohl trefit puk do branky a přerušuje hru.
33:31'
Vítkovičtí se rychle protáhli do pásma, Lakatoš těsně před brankou Mazance nepřekvapil.
33:13'
Hostující snahu zastavuje ofsajd. Následuje komerční přestávka.
32:48'
Průnik Hradce Králové zastavuje na své útočné modré Výtisk, který si nelenil kleknout.
32:25'
Kotouč zašlápnutý u mantinelu v útočném pásmu domácích.
31:51'
Svoboda v polosedě v brance, ale hosté se snažili dostat puk do branky málo.
31:19'
Mallet se rychle přesunul i s pukem za branku, chtěl najít Veselého, ale ten nebyl připraven.
30:38'
Mountfieldu je odpískán ofsajd.
30:21'
Miškář hledal u branky Dragouna, ale puk končí v rohu.
30:08'
Hraje se od branky k brance ve svižném tempu.
29:09'
Perret se Žejdlem narušovali domácí rozehrávku, ale Trška poslal puk odrazem od mantinelu do středního pásma.
28:56'
Chalupa se protahoval do pásma, ale Rosandič mu kotouč vypíchl a hosté se rázem ocitají v ofsajdu.
28:27'
Ještě to zkoušel Bukarts, který si z kruhu sjel před branku, ale Mazancovy betony byly na svém místě.
28:19'
Mazanec si připisuje dva dobré zákroky, puk za svá záda ale nehodlá pustit.
27:48'
Domácí v pásmu, Schleiss sprintoval do rohu pro kotouč ale musí o něj bojovat.
27:10'
Klíma se snažil udržet puk v pásmu, ale vítkovičtí jsou ve střehu a berou si jej pod kontrolu.
26:56'
Hosté se tlačili do branky, ale Svoboda byl rychlejší a má kotouč pod kontrolou. Následuje komerční přestávka.
26:45'
Veselý musel rychle zabrzdit u modré, jinak by byl pískán ofsajd.
25:45'
Od modré pálil Filip Pavlík, Koukal byl ve střehu před Svobodou, ale domácí gólman kotouč ukryl v náručí.
25:07'
Zakázané uvolnění znovu z hokejek domácích.
24:43'
Vítkovice okupují prostor před hostující brankou, ale Mazanec je ve střehu.
24:13'
Příliš dlouhá rozehrávka na kapitána Smoleňáka končí na Štenclově hokejce.
23:57'
Svoboda bude ve střehu, po zakázaném uvolnění se vhazuje u jeho branky.
23:50'
Hosté bojují v pásu o puk, ale domácí hrají velmi pozorně.
22:55'
22:49'
Ofsajd pro hráče Mountfieldu.
22:29'
Královehradečtí si v pásmu šanci nevytvořili, domácí posílají puk k soupeřově kleci a přesunují se do středního pásma.
21:43'
Kubalík s Werbikem vystartovali k Mazancově brance, druhý jmenovaný ale posílá puk do náruče hostujícího gólmana.
20:55'
Domácí špatně vystřídali, trest za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká Indrák.
20:21'
Lakatoš sprintoval do pásma, jeho sólová akce ale nekončí v brance.
20:01'
Vítkovičtí ze své střelecké aktivity vytěžili vedoucí branku a mohou do kabin s rozhodně lepším pocitem než jejich soupeř. Zápas ale ještě není u konce a hosté nejsou týmem, který by se z jedné branky sesypal. Čeká nás tak zajímavé pokračování.
19:08'
Hosté se znovu musejí stáhnout ke své brance, vítkovičtí zamířili do pásma, z mezikruží pálil Štencel.
18:41'
Hosté se osvobozují a posílají puk ke Svobodovi.
18:18'
Mallet číhá před brankou a zároveň cloní výhled gólmanovi, ale Romanova nahrávka k němu neprošla.
18:00'
Vítkovičtí se drží u Mazance, ale jen je v pohotovosti.
17:19'
Koukal se v útočném pásmu dopustil hákování a domácím tak nabídl další přesilovku.
17:02'
Mountfield se dostal lehce do pásma, Šidlík se napřáhl v kruhu, ale nastřelil jen klubko hráčů před sebou.
16:44'
Štencel si sjel blíž k brance, ale vystřelil jen na Mazancovu připravenou vyrážečku.
16:00'
Vítkovice se znovu ženou do pásma, je vidět, že jsou při chuti.
15'
Zapomenutý Mallet bekhendem překonal Mazance, 1:0
15:33'
Domácí znovu okupují prostor útočného pásma, ale Indrák končí mezi kruhy na ledě a navíc bez hokejky.
14:28'
Vítkovice právě vstřelily branku!
Domácí přece jen otevírají skóre, Veselý poslal puk na ALEXANDRA MALLETA, který předvedl u Mazance pěknou stahovačku a poslal puk za jeho záda – 1:0. Asistence: Martin Dočekal.
14:20'
Rosandič viděl volnou cestu až k brance a vyrazil k Mazancovi, nikdo ho ani nezpomalil, ale vítkovický bek pálil těsně vedle.
13:38'
Žejdl dostal přesnou přihrávku, ale přes dva bránící hráče se nedokázal prosadit.
12:54'
Vítkovičtí po vhazování vybojovali kotouč, Hruška se vydal za nahozeným pukem, ale nikdo se k němu nepřidal.
12:38'
Lapačka domácího gólmana svírá puk, Radovan Pavlík na ni nevyzrál. Následuje komerční přestávka.
12:24'
Útočící strany se rychle mění.
11:18'
Vítkovice se drží u Mazance, ale chybí jim větší přesnost.
10:56'
Mountfield v plném počtu.
10:22'
Hostující čtveřice se dostala do středního pásma, po střele směrem na branku domácích zazvonila tyč!!
09:49'
Vítkovičtí se znovu usadili v pásmu, ale hosté se dostali k puku a vyhazují.
09:20'
Hosté posílají puk do bezpečí.
09:06'
Dělovku vyslal z kruhu Trška, ale minul.
08:56'
Za hákování bude pykat Šalda.
08:54'
Vítkovice v pásmu, Dej se ocitl před Mazancem, ale byl faulován.
08:42'
Před dotírajícím Chalupou schovává Svoboda puk raději pod lapačkou.
08:28'
Vítkovičtí v úmyslném ofsajdu, vhazuje se u Svobody.
08:09'
Domácí si najížděli v tandemu na hostující branku, ale střela Indráka končí na Mazancových betonech.
07:50'
Skákavý puk mířil ke Svobodovi, ten jen raději ukryl v lapačce. Vhazuje se po jeho pravici.
07:38'
Mountfield rozehrával další útočnou akci, ale ta je přerušena čárovým sudím kvůli ofsajdu.
07:06'
Protiútok domácích končí na pozorném Mazancovi, následuje komerční přestávka.
06:53'
Smoleňák dostal rychlou přihrávku, ujížděl sám na branku, ale mířil jen na zadní plexisklo.
06:11'
Dragoun nahodil kotouč do pásma, ale Dočekal byl na správném místě a mění směr hry.
05:57'
Zakázané uvolnění také pro vítkovické hráče.
05:27'
Mallet stíhal vracejícího se Koukala, ale hostující útočník byl u puku první a hned rozehrával.
04:59'
Domácí číhají ve středním pásmu, hosté za svou brankou drží puk a čekají na dostřídání.
04:31'
Hruška se protahoval pod=l pásma, ale byl přidržen.
04:10'
Oba týmy střídají, Výtisk rozehrává od své branky.
03:24'
Vítkovičtí v pásmu, Kubalík nahrával zpoza branku do mezikruží, ale žádná z vítkovických hokejek nebyla připravena.
02:57'
Rosandič ve spolupráci s Werbikem dostali puk od své klece.
02:38'
Zbrklá rozehrávka končí na zakázaném uvolnění hostujícího týmu.
02:17'
Kovář ve středním pásmu zastavuje kotouč a nahazuje jej zpět do pásma. Vítkovičtí ale nejprve musejí vycouvat.
01:43'
Hra na opačné straně, Hruška se ale dostal až za Mazancovu klec.
01:11'
Radovan Pavlík sebral ve středním pásmu kotouč, vyrazil ke Svobodovi, ale jen ho nastřelil, vyražený puk už si berou pod kontrolu domácí.
00:25'
Hradečtí se řítili do pásma, ale Chalupa ani Smoleňák nemířili přesně.
00:03'
Úvodní vhazování vyhrává Roman, domácí zakládají útok.
00:01'

HC Vítkovice Ridera: Mi. Svoboda (Dolejš) – Rosandić, Trška, Štencel, Gregorc, Výtisk (C), R. Černý, L. Kovář – Roberts Bukarts, O. Roman, Lakatoš (A) – Schleiss, Hruška, Indrák – Dej (A), R. Veselý, Mallet – T. Kubalík, Werbik, Dočekal.

Mountfield HK: Mazanec (Š. Lukeš) – Eklund, Nedomlel (A), Šidlík, Cibulskis, Šalda, F. Pavlík (A), Čáp – M. Chalupa, Cingel (C), Smoleňák – R. Pavlík, Lev, Klíma – Perret, Koukal, Žejdl – Miškář, Dragoun, Jergl.

Rozhodčí: Pražák, Kubičík – Hlaváč, Tošenovjan.
I do dnešního utkání nastoupí v bílém dresu Vítkovic další nová tvář, z Brna se během dneška přesunul útočník Martin Dočekal. Fanoušci Vítkovic se také budou moci shledat s ex-vítkovickými hráči oblékajícími dres Mountfieldu, a to Petra Šidlíka a Jakuba Lva.
Vítkovicím se letos proti Mountfieldu daří, na domácím ledě si připsaly výhru 3 2 po samostatných nájezdech, na východě Čech si vybojovaly celé tři body za výhru 2:0. Domácí potřebují body jako sůl, ale ani tento zápas pro ně nebude procházka růžovou zahradou. Uvidíme, jak se oba týmy o výsledek poperou.
Nejproduktivnějším hráčem Mountfieldu je s šestadvaceti kanadskými body útočník Radek Smoleňák (15+11), stejný počet přihrávek mají na svém kontě také útočníci Matěj Chalupa (7+11) a Rudolf Červený (5+11). Mezi obránci se s jedenácti body nejvíce daří Filipovi Pavlíkovi (4+7). Nejvytíženějším hráčem je s průměrným časem 22:41 minut na ledě obránce Petr Zámorský. Bodování Radegast indexu vede se 111 body obránce Richard Nedomlel, což jej pasuje na čtvrté místo v bodování celé extraligy. Královehradecký bek je také se 78 trestnými minutami nejtrestanějším hráčem týmu. Marek Mazanec je vytíženějším z dvojice gólmanů, s jednou asistencí a pěti vychytanými čistými konty má průměr 2,14 a úspěšnost 91,51 %.
Lídrem kanadského bodování Vítkovic je s dvaatřiceti body útočník Roberts Bukarts (12+20). Nejproduktivnějším bekem je s devatenácti body Peter Trška (3+16). V minulém, utkání si první zápas ve vítkovickém dresu zahrál obránce Mislav Rosandič a strávil na ledě v průměru nejvíce času – 21:29 minut. Kapitán Jan Výtisk nasbíral ve statistice Radegast indexu už 148 bodů. Dvaačtyřicet trestných minut si v dosavadním průběhu připsal útočník Dominik Lakatoš. V minulém utkání přepustil místo v brance svému kolegovi, přesto je Miroslav Svoboda stále jedničkou týmu, se třemi asistencemi, dvěma čistými konty a průměrem 3,11 má úspěšnost 91,70 %.
Z posledních tří zápasů si Vítkovice připsaly jen tři body, byť důležité, nad Litvínovem, týmy Energie a Liberce však byly nad jejich síly. V neúplné tabulce patří domácím stále 12. místo, bilance 8-6-4-20 a pasivní skóre 94:138 jim vynesla 40 bodů, Od dvou posledních týmů je ale dělí jen 4 body. Mountfield HK z posledních tří zápasů vyhrál dva, oba na domácím ledě, kde porazil Karlovy Vary i Zlín. Neuspěl jen na ledě Olomouce, kde nevstřelil ani gól. V tabulce královehradečtí okupují 9. místo, které si zajistili bilancí 14-4-4-15, aktivním skóre 92:90 a 54 body. Stejný počet bodů má také o příčku výše tým Zlína.
Domácí šňůra Vítkovic má před sebou čtvrté pokračování, tentokrát na svém ledě přivítají tým Mountfieldu HK.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.