Video se připravuje ...

SESTŘIH: 1. finále play off, Třinec - Litvínov 1:3

Přenos se aktualizuje automaticky

Litvínov se stal prvním mužstvem, které letos v play-off dokázalo v třinecké Werk Areně uspět, a v sérii ukořistil první bod. Druhé utkání je na programu již zítra, v neděli 12. dubna od 17:20. Třetí a čtvrté střetnutí se potom uskuteční v Litvínově, a to ve středu 15. a čtvrtek 16. února, přičemž oba duely budou začínat v 17:20. Verva si dnes vítězství zasloužila. Dokázala ubránit třinecké hvězdy, vycházely jí přesilovky a ve třetí třetině si už náskok v poklidu ustrážila.

Z mé strany je to pro dnešek z vylidněné Werk Areny všechno. Loučím se s vámi a děkuji za pozornost! Přeji příjemný sobotní večer, už zítra se u dalšího přenosu z finále play-off těším, na počtenou!
Statistiky po třetí třetině:

Střely: 35 (18, 9, 8) – 26 (8, 8, 10),
střely mimo: 4 (1, 0, 3) – 11 (2, 5, 4),
hity: 27 (11, 9, 7) – 14 (4, 7, 3),
vyhraná vhazování: 27/56 (9, 12, 6) – 29/56 (11, 8, 10),
úspěšnost na vhazování: 48 % – 52 %,
trestné minuty: 14 (4, 4, 6) – 18 (4, 10, 4).
Nejlepší hráči utkání:

Jiří Polanský – TRI (1+0)
František Lukeš – LIT (1+2)

Nejlepším hráčem domácího mužstva byl vyhlášen Jiří Polanský, střelec jediného gólu Třince. Na straně druhé je to František Lukeš, muž, který stál u všech tří branek svého týmu. Jeden gól vstřelil, na dva přihrál a ukázal, že s první formaci Vervy se pro finále rozhodně musí počítat.
První utkání finálové série je u konce a do vedení se dostává Litvínov. Ten vstupoval do třetí třetiny s dvoubrankovým náskokem, ale hned v první minutě třetí periody mohl snížit Ružička. Slovenský útočník si po přihrávce Klepiše vybruslil před branku, ale Francouz jeho zakončení zlikvidoval. S dalšími menšími příležitostmi si oba brankáři poradili a stav zůstával stále výhodnější pro Vervu. Devět minut před koncem mohl definitivně rozhodnout Trávníček, ale nedokázal Hrubce ani nadvakrát z bezprostřední blízkosti překonat.

Třinec se v závěru nedostal k žádnému pořádnému tlaku, několik minut před závěrečnou sirénou byl navíc vyloučen Irgl. V poslední minutě hrál Třinec s odkrytou brankou, ale Litvínov už si bezpečný náskok pohlídal a dokráčel k prvnímu triumfu v sérii. Ukázal, že to s ním Oceláři nebudou mít v žádném případě lehké, a ve druhém duelu se mu bude hrát určitě lehčeji než Slezanům. Litvínov dnes zvítězil 3:1 a v sérii se ujal vedení 1:0.
60:00
Konec zápasu.
59:30
Hübl ze středního pásma prázdnou branku Třince o kousek minul. Polanský v útočném pásmu, přihrál Irglovi, ten přenechal Adamskému, jehož ránu vyrazil Francouz.
59:02
Oceláři to zkoušejí v pěti proti čtyřem s prázdnou brankou! Na buly po levici Francouze jde proti Hüblovi Polanský.
59:02
Po Francouzově zákroku se strhla potyčka za litvínovskou brankou a je z toho vyloučení na dvě minuty za hrubost na obou stranách. Na trestné lavice musí Jakub Klepiš (TRI) a Filip Pavlík (LIT). Třinec si vybírá oddechový čas.
58:50
Oceláři jsou teď v plném počtu, jenže zatím na žádný velký tlak myslet nemohou. Irgl rozehrává za brankou Hrubce a rozjíždí třinecký útok.
58:20
Běží poslední dvě minuty základní hrací doby a Litvínov ani v přesilovce nikam nespěchá. Trávníček přihrál zpět na obránce, je to taktické držení puku v podání Vervy.
57:43
Hübl obešel Galvase a nechal puk za sebou, kde ovšem nikdo z chemiků nebyl. A tak mohl kotouč dopředu odvézt třinecký Dravecký.
57:15
Pavlíkova rána se odrazila na kruh k Ručinskému, jehož pomalou střelu Hrubec vyrazil. Pavlík o něco později neudržel útočné pásmo a byl odpískán ofsajd.
56:50
Kubát zahájil přesilovku střelou nad branku, ale Litvínovští zůstávají na puku a v útočné třetině. Kombinuje Ručinský s Pavlíkem.
56:37
Teď už to s třineckými nadějemi na vyrovnání začíná vypadat bledě. Zbyněk Irgl (TRI) v útočné fázi fauloval Majdana a je vyloučen na dvě minuty za napadení.
55:50
Lukešovu ránu vyrazil Hrubec k mantinelu a dopředu mohli Oceláři. Polanský přihrál do dobré pozice Galvasovi, který však netrefil puk pořádně.
55:35
Hüblovo nahození Hrubec nechytal, ale rovnou rozehrál na Foltýna. Třinec stále rozehrává a nemůže se dostat do útočného pásma.
54:38
Rákos byl před bránou blokován Trávníčkem, M. Doudera proto od modré čáry pouze nahodil za branku. Hlasatel potvrdil, že dnešní utkání sleduje vyprodaná Werk Arena.
54:14
Martynek ujel rychle po buly ve vlastním obranném pásmu dopředu a zaměstnal Hrubce přízemní střelou. Hra se rychle dostala zase za branku Francouze.
53:33
Linhartovi se nadvakrát povedlo rozehrát zpoza Hrubcovy branky. Orsava pak oslovil Plíhala, jenž vnikl do útočného pásma a otřel svou střelu o Chaloupkovy chrániče. Kotouč skončil v ochranné síti.
53:01
Polanský vydoloval kotouč od hrazení a rozehrál na Adamského. Jeho ránu bez problému skryl Francouz a po komerční přestávce se bude vhazovat před jeho brankou. Do konce třetí třetiny prvního finále chybí necelých sedm minut, Verva je stále pevně na koni.
52:56
Oceláři se znovu nedokázali dostat do útočného pásma a Litvínovu se tentokrát podařilo probojovat alespoň k mantinelu u Hrubcovy brány.
52:21
Hanzl si opět nekomplikoval život a puk pouze posunul o mantinel do středního pásma. Třinec tak musí znovu rozehrávat a chopí se toho Ružička.
51:43
Verva přidala hned o pár sekund později další vyhození přes všechny čáry, a proto bude puk vhozen do hry znovu před Francouzem. Na buly se proti sobě staví Klepiš a Piroš.
51:36
Trávníček měl velkou šanci i po dalším nahození před Hrubcovu branku, ani tentokrát ale kotouč do sítě nedostal! Třinec už je v plném počtu a po zakázaném uvolnění Litvínova se vhazuje u Francouze.
50:58
Skleničkovu ránu od modré čáry vyrazil Hrubec jen před sebe a musel čelit ještě dorážce Trávníčka! Se štěstím to třinecký gólman zvládl a kotouč vyrazil.
50:32
Hübla v rohu kluziště obral o kotouč M. Doudera, ale nedokázal vyhodit. To se po spolupráci s Adamským povedlo o něco později až Rothovi.
49:53
Hosté už jsou v plném počtu. Do útočné třetiny zavezl puk po pravém křídle Petružálek a předal jej k dalšímu manévrování Hanzlovi.
49:16
Tak tahle přesilovka se Ocelářům opravdu vůbec nepovedla. Útočné pásmo neudržel ani Vladimír Dravecký (TRI), následně navíc podrazil Lukeše a odpyká si dvě minuty. Půl minuty se bude hrát ve čtyřech, pak začne přesilovka chemiků.
48:53
Litvínov vyhodil také potřetí a třinecká pětka odjela střídat. Ani další formaci se však útočné pásmo nedaří udržet, znovu rozehrává Klesla.
48:21
První vyhození puku z obranného pásma pro Litvínov zařídil Martynek. Hrňa zase neobešel Skleničku, a tak se Třinec stále nemůže dostat před Francouze.
47:48
Adamský střílel příklepem vedle a mimo bránu tečoval také nahození od Rotha. M. Douderu o něco později u mantinelu zahákoval Martin Ručinský (LIT) a podruhé v zápase je vyloučen na dvě minuty. Přesilovka Třince začne po komerční přestávce.
47:12
M. Doudera se prosmýkl do útočného pásma a z jeho práce těžil za brankou Polanský. Nabil právě M. Douderovi, jehož střelu vyrážel Francouz.
46:44
Gula chtěl poslat obloučkem kotouč dopředu, s razancí to však přehnal a je z toho zakázané uvolnění. Vhazuje se po pravé ruce Francouze.
46:10
Jánský dostal přihrávku do středního pásma, zezadu byl však sražen k ledu Kleslou. Třinecký kapitán si počínal v souladu s pravidly.
45:50
Rákosovo vyhození po hrazení nikdo z Třineckých nezachytil a je pískáno zakázané uvolnění. Na vhazování před Hrubcem se utká Klepiš s Hüblem.
45:13
Jurčík nakonec v útočné třetině přihrál Pirošovi, jehož střelu vyrážel Hrubec vedle. Na druhé straně pomohl obráncům rybičkou Majdan a odehrál puk do středního pásma.
44:54
Na opačné straně vyrazil Francouz Hrňovu nebezpečnou střelu do síta za svou bránou. Na buly pak jeho tým uspěl a Jurčík může dopředu.
44:12
Sklenička odevzdal puk Ocelářům a vystřídal. Rozehrávajícího Kleslu v rohu kluziště trápí svým napadáním Gerhát. Oceláři postupně rozehrávají.
43:51
Petružálek si najel do pravého křídla a ostře vypálil. Hrubec vyrazil jeho ránu vyrážečkou do ochranné sítě, a tak se bude vhazovat před jeho bránou.
43:31
Lukeš opět jen poslal puk za Hrubcovu branku a odjel střídat. Třineckým se v posledních okamžicích kombinace v útoku příliš nedaří.
42:55
Verva se zatím ve třetí periodě uchyluje pouze k nahazování puků po mantinelech, to jí ovšem stačí. Má slova naposled potvrdil Pavlík.
42:16
Orsava tečoval další střelu z hole Foltýna těsně nad branku a v další práci před brankou byl zastaven litvínovskými obránci. Třinec vstoupil do třetího dějství aktivně.
41:49
Plíhal si vybruslil do střelecké pozice a zkusil z úhlu vypálit. Foltýnovu následnou ránu od modré čáry nedopatřením zastavil Hrňa.
41:12
Petružálek upadl v útočném pásmu na led, jenže se o žádný faul nejednalo. Ručinský nahazoval za branku Hrubce, přibrzdil jej bránící Galvas.
40:45
Ružička se o chvilku později po přihrávce Klepiše dostal do nadějné pozice! Vyjel si před branku, ale pak jeho střelu z otočky pokryl Francouz!
40:20
První Hüblův pozdrav ve třetí třetině lapil Hrubec do lapačky a okamžitě rozehrál M. Douderovi. Ocelářům první útok nevyšel.
40:01
Začala třetí třetina.
Statistiky po druhé třetině:

Střely: 27 (18, 9) – 16 (8, 8),
střely mimo: 1 (1, 0) – 7 (2, 5),
hity: 20 (11, 9) – 11 (4, 7),
vyhraná vhazování: 21/40 (9, 12) – 19/40 (11, 8),
úspěšnost na vhazování: 52 % – 48 %,
trestné minuty: 8 (4, 4) – 14 (4, 10).
Ve druhé třetině se pokračovalo v pohledném hokeji, v sedmé minutě druhé části se prosadili Oceláři a vyrovnali na 1:1. Hráli dlouhou přesilovku, Irglovo nahození před brankou tečoval Orsava, puk se odrazil k Polanskému, a ten jej dostal za Francouzova záda. Pokračovalo se vyrovnané hře, menší šance přibývaly na obou stranách. Ve čtyřiatřicáté minutě strhl Litvínov vedení zpět na svou stranu, Hübl v přesilovce nabil Lukešovi a ten tvrdou ranou propálil Hrubce.

Vyrovnat mohla hned nato čtvrtá třinecká formace, ale Matuš s Rákosem puk za dezorientovaného Francouze nedostrkali. Minutu před druhou sirénou dostali Oceláři od Vervy další tvrdý direkt. Chemici využili další přesilovou hru gólem Pavelky. Mladý obránce si najel mezi kruhy, odkud tečoval Lukešovu perfektní nabídku a Litvínov vedl 3:1. V samém závěru druhé třetiny ještě zamkl Třinec v jeho obranné třetině, další gól už ale nepřidal. Do třetí části půjdou hosté s nadějným náskokem.
Další třetina začne přibližně v 16:47.
40:00
Druhá třetina skončila.
39:54
Druhá třetina končí v obranném pásmu Ocelářů, Kubátova střela už byla sražena vedle Hrubcovy branky. Po dvou částech povede Litvínov 3:1.
39:30
Třinec dokázal dostrkat puk alespoň do středního pásma, ale poslední okamžiky teď patří chemikům. Viditelně opařené je také třinecké publikum.
38:57
Litvínov se dostal do vedení o dva góly a navíc pokračuje v obrovském tlaku. Třinec vyhodil jen na zakázané uvolnění, znovu se vhazuje před Hrubcem.
38:41
Litvínov právě vstřelil branku!
Vervě dnes přesilové hry vycházejí skvěle! Tentokrát Litvínov Oceláře opravdu pořádně zmáčkl a držel je před Hrubcem. Lukeš už na modré čáře mohl střílet, ale ještě přihrál na teč TOMÁŠI PAVELKOVI, který usměrnil kotouč do sítě! Nádherná branka znamená už dvoubrankové vedení hostů – 1:3! Asistence: František Lukeš, Viktor Hübl.
37:55
Hüblovu střelu ze středové osy kluziště vyrazil Hrubec mimo, Lukeš udržel útočné pásmo pro Kubáta, ten ovšem střílel také jen vedle.
37:30
Nyní už jsou hosté v plném počtu a začíná jim zkrácená přesilovka. M. Doudera podržel puk na holi a pak jej bekhendem nahodil za Francouze.
36:46
Tomáš Linhart (TRI) to ve středním pásmu přehnal s důrazem v osobním souboji u mantinelu a byl vyloučen na dvě minuty za hrubost. Momentálně se hraje ve čtyřech na obou stranách.
36:35
Třinec se dostal do útočné třetiny hodně krkolomně. Kubát pak svým vyhozením trefil jen rozhodčího a bylo zaděláno na problémy chemiků. Ružička si našel poskakující puk a napálil jej na branku, Francouz opět připraven.
35:50
Třinec se stále marně snaží o udržení v útočném pásmu. Hübl posunul puk do středního pásma a Třinečtí musejí znovu začínat zezadu.
35:20
Orsava si svým pohybem v rohu kluziště vynutil faul Petra Chaloupky (LIT). Litvínovský obránce byl vyloučen na dvě minuty za držení protihráče.
34:42
Další šanci měl na holi Hrňa po přihrávce Ružičky, jenomže puk netrefil. Na druhé straně rozehrává po nahození od Martynka zpoza brány Hrubec.
34:18
Na druhé straně mohlo být bleskově vyrovnáno po tlaku na branku v podání Rákose a Matuše! Francouz ani nevěděl, kde má puk, ale důležité je, že jej udržel před brankovou čarou!
33:47
Litvínov právě vstřelil branku!
Severočeši dnes využívají již druhou přesilovku a znovu se vracejí do vedení! Kubát přihrál do rohu kluziště Hüblovi, jenž přihrál kotouč pod sebe. Na pravý kruh si sjel FRANTIŠEK LUKEŠ a nechytatelnou ranou propálil Hrubce – 1:2! Asistence: Viktor Hübl, Karel Kubát.
33:25
Orsava se po vyhraném buly nadvakrát dostal přes Pavelku, pak ovšem nepřidal přesnou nahrávku na Adamského, kterého odzbrojil Kubát.
33:14
Chemici dostali Oceláře pod tlak a vynutili si přesilovou hru. Na trestné lavici zmizel na dvě minuty za hrubost Štefan Ružička (TRI). Litvínovská přesilová hra odstartuje po komerční přestávce.
32:57
Litvínov se dostal do chvilkového náporu. Kotouč se snažil nahodit před branku Trávníček, a když Hrubec zasáhl, cpal jej zpět na brankoviště Gerhát.
32:29
Kleslovo nahození po mantinelu tečoval Dravecký a odskok od mantinelu mohl zaskočit Francouze. Kotouč se odrazil před bránu, kde byl naštěstí pro Vervu nejrychleji Pavelka.
31:42
Ručinský ladně zachytil Galvasovu přihrávku do středního pásma a přihrál zpět Pavlíkovi. V situaci o chvíli později ale právě Ručinský nedokázal překonat modrou čáru.
31:28
Rákose odzbrojil Pavelka a přihrál Lukešovi puk do jízdy. Litvínovský kanonýr střílel těsně vedle. Mezitím už jsou hosté deset sekund v plném počtu.
30:54
Litvínovu se daří pravidelně vystřelovat puky do útočného pásma a střídat. Třinec se nemůže usadit v útočném pásmu, a tak hrozí jen jednorázovými nájezdy.
30:23
Klepiš střílel od modré čáry a před bránou clonil Adamský. Francouz docela podivným zákrokem puk vyrazil a pak už se Verva znovu osvobodila.
29:54
Verva si v obranné třetině pomohla dalším zákrokem na hraně pravidel a pak už vyhodila puk dopředu. Klepiš přihrával Ružičkovi, přihrávku zablokoval Sklenička.
29:18
V souboji před brankou fauloval Orsavu Karel Kubát (LIT) a znovu oslabí svůj tým na dvě minuty. Kubát je vyloučen za krosček, Třinec bude mít přesilovku.
29:18
Hrubec si poradil se zakončením Trávníčka a na druhou stranu šli Oceláři. Irglovu střelu tečoval bránící Petružálek těsně vedle, po pokusu M. Doudery vyrazil kotouč před sebe Francouz.
28:35
Polanský si za brankou odstavil Kubáta a v pádu přihrával před bránu Irglovi. Skvělou formu dokázal Francouz, hru skvěle přečetl a vystrčil hůl, čímž vyrazil puk.
28:23
Třinečtí se ubránili litvínovskému ataku a Ružička ze středního pásma přihrával Klepišovi do souboje s Pavelkou. Odpískán byl ofsajd a následuje komerční přestávka.
27:40
Hrňa si sám nahodil kotouč na zadní mantinel, pak k němu měl ovšem blíže Lukeš a okamžitě vyhazoval. Puk zachytil ve středním pásmu Klesla.
27:05
Sklenička posunul puk na Jurčíka, který se nijak nerozpakoval a pouze jej nahodil po hrazení směrem k Rothovi. Třinečtí proto znovu rozehrávají.
26:20
Linhartovo nahození od červené čáry Francouz zkrotil a rychle rozehrál Chaloupkovi. Třinec využil svou dlouhou přesilovku, teď už se hraje v pěti na obou stranách.
26:01
Třinec právě vstřelil branku!
Třinec se opět probojoval do útočné třetiny a Roth už na modré čáře mohl střílet. Jenomže ještě přihrál Irglovi, který puk nahodil před bránu z lepší pozice. Na brankovišti si odražený kotouč našel JIŘÍ POLANSKÝ a z otočky jej poslal za Francouze – 1:1! Asistence: Jakub Orsava, Zbyněk Irgl.
25:57
Teď už se Oceláři vrátili do útočného pásma a zdá se, že jsou pevně usazeni. Roth už na modré čáře mohl střílet, ale ještě přihrává na Irgla.
25:30
Hosté po nahození Hrabala opět dostali puk ze svého obranného pásma. Hrňu pak na polovině kluziště zastavil Hanzl a ušetřil další čas.
24:53
Třineckým se daří pobyt v útočném pásmu, kombinují, ale moc nestřílí, což je ke gólům třeba. Na další buly před Francouzem jdou Polanský a Hübl.
24:24
Litvínov už je ve čtyřech a Třinec hraje klasickou přesilovku. Ružičkovi střela od modré čáry ideálně nesedla, vyčerpaný Chaloupka znovu vyhodil a odjel střídat.
23:40
Chaloupka dokázal vyhodit až do útočného pásma, ale zůstal na ledě. Ubránit dokázal o něco později také sebevědomý průnik Rotha středem kluziště.
23:30
Třinec hodně kombinoval, ale Klepišova přihrávka před branku Hrňu trochu překvapila. Pak už Klepiš od modré čáry zostra vypálil, ale trefil Francouze, který se bleskurychle zorientoval a pokryl kotouč lapačkou.
22:59
Technická četa ještě upravuje ledovou plochu okolo Francouzovy branky, každou chvílí by pak měla začínat třinecká přesilovka pět na tři. Trvat bude osmačtyřicet sekund, po nichž se na led vrátí Ručinský.
22:59
Irglovu střelu Francouz pokryl, a tak už Hrabal dorážet nemohl. Ale je tady dvojnásobná přesilovka pro Oceláře. Na trestnou lavici totiž dokonce na čtyři minuty za vysokou hůl musí Kamil Piroš (LIT).
22:30
Počátek třinecké početná výhody vypadal nadějně a Oceláři byli usazeni v útočném pásmu. Nevystřelili však a Litvínov se osvobodil. Klepiš rozehrává pod tlakem Majdana.
21:47
Třinec si po faulu Martina Ručinského (LIT) na Polanského zahraje přesilovku. Ručinský je vyloučen na dvě minuty za podražení. Z potyčky mezi ním, Petružálkem, Irglem a Orsavou už nic velkého nebylo.
21:30
Francouz vyrazil betonem Linhartovu bombu od modré čáry, další Linhartova střela už se nekonala a třinecký obránce jen nahodil puk po mantinelu.
21:11
Verva donutila Hrubce ještě k jednomu zákroku, po buly už střílel Petružálek jen mimo bránu. Sklenička neudržel puk na modré čáře, Pavlík následně rozehrál na zakázané uvolnění.
20:40
Litvínov se dostal do útočné třetiny a Jánský zkusil překvapit Hrubce z úhlu. Chaloupkovu ránu od modré zase někdo z domácích tečoval jen těsně vedle branky Hrubce.
20:06
Ružička se do útočného pásma nedostal a Litvínov začal druhou třetinu stejně jako tu první, a sice zakázaným uvolněním z hole Chaloupky. Na buly před Francouzem jdou Klepiš s Hüblem.
20:01
Začala druhá třetina.
Statistiky po první třetině:

Střely: 18 – 8,
střely mimo: 1 – 2,
hity: 11 – 4,
vyhraná vhazování: 9/20 – 11/20,
úspěšnost na vhazování: 45 % – 55 %,
trestné minuty: 4 – 4.
Je za námi první třetina finále a zatím je to opravdu strhující hokej, takový, jaký jsme si asi všichni přáli. Třinec vstoupil do zápasu s velkou chutí a po ráně Klepiše mohl dorážet do odkryté brány Plíhal, jenže netrefil skákající puk. Na druhé straně dorážel Pavelkovu střelu těsně vedle Petružálek a byl při tom faulován. Litvínovu se přesilovka dlouho nedařila, avšak nakonec ji využil k první brance utkání. Kubát dostal nabito od Lukeše a zacílil přesně do horního rohu.

O pár desítek sekund později likvidoval Hrubec Jurčíkovu střelu, Francouz na opačné straně zase ustál samostatný nájezd Irgla po nádherné přihrávce Orsavy. Irglovo zakončení vyrazil Francouz vyrážečkou. Dvě obrovské šance nabídla ještě závěrečná minuta prvního dějství. Trávníček ujel přímo z trestné lavice do přečíslení s Hanzlem, rozhodl se vystřelit a Hrubec si poradil zákrokem vyrážečkou. Francouz zvládl Matušův a Ciencialův nápor před svou brankou a uhájil těsné vedení Litvínova. Verva po první periodě vede o jednu branku, hraje se však vyrovnaný hokej s mnoha šancemi a stav se ještě určitě několikrát změní.
Další třetina začne přibližně v 15:50.
20:00
První třetina skončila.
19:33
Poslední minuta první třetiny nabídla velkou možnost i na druhé straně! Matuš tam obkroužil bránu a zasouval puk za Francouze, jenže to se nakonec v početném závaru nepodařilo jemu ani Ciencialovi!
19:09
Trávníček vyrazil hned z trestné lavice do úniku a společně s Hanzlem postupovali ve dvou proti jednomu! Trávníček zvolil střelu, kterou Hrubec vyrazil!
18:54
Třineckým se nedaří usadit v útočném pásmu. Hrabal rozehrál na Polanského, který přichází s posledním útokem Ocelářů během přesilovky.
18:23
Ružička vyhnal z útočného pásma nepřesnou přihrávkou Klepiše. Puku se následně zmocnil Kubát a přihrávkou na Chaloupku ušetřil důležité sekundy.
17:42
Zkrácená přesilová hra Třince je tady. Irglovu první ránu vyrazil Francouz vyrážečkou, Irgl si ale našel puk znovu a nabil Plíhalovi. Francouz zasáhl i proti jeho pokusu.
17:02
Michal Trávníček (LIT) za třineckou brankou fauloval Orsavu a je potrestán dvěma minutami za hákování. Oba týmy jsou ve čtyřech, pak začne přesilovka Třince.
16:50
Petružálkovu střelu srazili domácí obránci vedle, těsně vedle střílel také Pavlík. Jeho střela se odrážela zpět před branku, ale Hrubec puk viděl a odrazil jej.
16:29
Další vyhození Třince obstaral Rákos, Jánského zase po pravém křídle nepustil do útočného pásma Orsava. Litvínov musí začínat zezadu.
15:55
Lukeš hned po vyhraném vhazování Vervy zamířil těsně mimo branku, pak už se Třinečtí dokázali dvakrát v krátkém časovém sledu osvobodit a vystřídat.
15:39
Hanzl vybojoval puk v souboji s Linhartem a dopředu vyslal Ručinského. Zkušený matador vjel do útočného pásma a došel si pro faul od Davida Ciencialy (TRI). Třinecký mladík je vyloučen na dvě minuty za podražení.
14:48
Litvínovu bylo odpuštěno vyhození kotouče přes všechny čáry a načas se Verva podívala do útočného pásma. Jurčíkova rána zamířila těsně vedle.
14:17
Po Irglově sklepnutí posunul puk do útočného pásma Orsava. Z branky však v pohodě vyrazil Francouz a volný kotouč ometl o hrazení ven z obranné třetiny.
13:29
Slezané se do útočného pásma brzy vrátili a Klepiš nabil na modrou čáru Kleslovi. Do rány třineckého kapitána vložil svou hůl Hübl a zamezil puku v cestě na bránu.
13:12
Litvínov se ubránil za cenu zakázaného uvolnění. Oceláři pak sice uspěli na buly, jenže Klesla přihrával naslepo Rothovi nepřesně a Třinec se sám vyhnal z útočné třetiny.
12:38
Hrubec bezprostředně po buly vyrazil Pavelkovu ránu, na níž dobře viděl. Potom už se dopředu ženou Oceláři, Plíhal nahazuje za bránu Francouze.
12:18
Cienciala se u hrazení při rozehrávce octl pod tlakem Majdana a pouze odevzdal puk Skleničkovi. Jeho střelu od modré čáry tečoval někdo z domácích do ochranné sítě a po druhé komerční pauze se proto bude vhazovat před Hrubcem.
11:39
Orsava objel Martynka a pak přes celou šíři kluziště vyslal krásnou přihrávkou do samostatného nájezdu Irgla! Třinecký hrdina posledních dní si najel před branku, ale Francouz dokázal jeho zakončení zneškodnit vyrážečkou!
11:18
Orsava nezachytil Hrabalovu přihrávku po mantinelu, a proto se píská zakázané uvolnění. Na vhazování před Hrubcem zkříží své hole Polanský s Gerhátem.
10:32
Na opačné straně vypadla Francouzovi od pohledu lehká Hrňova střela. Ale litvínovský gólman měl spoustu času, aby volný kotouč pokryl. A to také udělal.
10:24
Rothovi uskočil puk při rozehrávání a zmocnil se jej Petružálek. Zkusil vystřelit z otočky, jenže trefil právě třineckého obránce Rotha.
09:50
Majdan si sice nezpracoval rozehrávku od obránců, ale nemuselo ho to mrzet, protože Linhartovi také puk odskočil a do útočného pásma ho nepustil Piroš.
09:20
Francouz pokryl další střelu Ocelářů, na buly před jeho brankou pak uspěli jeho spoluhráči. Pirošův únik po levé straně nepřipustil Galvas.
08:53
Francouze protáhl svou svižnou střelou z levého křídla Orsava, jenže brankář Vervy byl připraven. Na opačné straně vyrážel Hrubec Lukešův pokus od modré čáry.
08:19
Třinečtí dostali kotouč na brankoviště, kde však pozorně pracoval Chaloupka a vrátil jej zpět za bránu. Třinec se snaží o pobyt v útoku.
07:49
Dravecký udělal v rohu kluziště několik otoček, než předal puk Rothovi. Ten se snažil jej zavézt za Francouzovu bránu, ale byl zastaven hostujícími beky.
07:31
Plíhalova formace na druhé straně zaměstnala nahozením od mantinelu Francouze, jenž puk schoval do lapačky a přerušil hru. Je tady první komerční přestávka, Verva je zatím ve vedení.
06:53
Do zajímavé příležitosti se dostala také čtvrtá litvínovská pětka! Nahození před branku nepříjemně tečoval Jurčík a Hrubec měl co dělat, aby kotouč vytěsnil!
06:24
Verva tedy úvodní přesilovku využila a přetavila ji ve vedoucí branku. Teď už se domácí snaží o odpověď, vpředu se však dlouho neudrželi.
05:53
Litvínov právě vstřelil branku!
Verva jde v prvním finálovém utkání do vedení a ani k tomu nepotřebovala velký přesilovkový tlak! Chemici se konečně usadili v útočné třetině, Lukeš nabil těsně za modrou čarou KARLU KUBÁTOVI, který se trefil do horního růžku Hrubcovy brány – 0:1! Asistence: František Lukeš.
05:20
Litvínovu se zatím vůbec nedaří usadit v útočném pásmu. Po přihrávce Pavelky vyrazil Kubátovu ránu Hrubec a další vyhození obstaral Cienciala.
04:28
Během první litvínovské šance před brankou Hanzla fauloval Martin Adamský (TRI) a byl potrestán dvěma minutami za krosček. Také chemici si mohou vyzkoušet přesilovou hru.
04:17
Jánský dostal do jízdy přihrávku mezi třinecké obránce, ale ke kotouči měl blíže Hrubec. Litvínov na buly znovu uspěl a po střele Pavelky nebezpečně dorážel Petružálek těsně vedle!
04:03
První zákrok si připsal také Hrubec, když raději přikryl kotouč po přízemní střele Guly od modré čáry. Další Gulův pokus ze stejného místa trefil Rotha.
03:42
Adamského nahození bylo lahůdkou pro Francouzovu lapačku a bude se vhazovat před litvínovskou brankou. Na buly změří síly Matuš s Pirošem.
03:31
Závěr oslabení už hosté zvládli bez větších potíží a Gula je zpět na ledě. Horko však litvínovských fanouškům během oslabení Vervy několikrát bylo.
02:48
Třinec zamkl Vervu před Francouzem a připsal si ještě dalších několik střeleckých pokusů. Ružička střílel jen do Francouze, prosadit se nepodařilo ani Hrňovi před bránou.
02:18
A Slezané mohli jít do rychlého vedení! Klepišovu ránu vyrazil Francouz jen k Plíhalovi, ten však před odkrytou bránou netrefil skákající puk!
01:53
Třinečtí tedy zahajují první finálovou přesilovku. Roth přihrál ve středním pásmu Klepišovi, který společně s Ružičkou udělal útočné pásmo pro Oceláře.
01:29
Orsava nedokázal přes Martynka napoprvé rozehrát, pak už kotouč vyvezl Irgl. Třinečtí se nadvakrát dostali do útočného pásma a Polanský byl Jiřím Gulou (LIT) faulován. Gula si odsedí dvě minuty za podražení.
00:46
Plíhal si za brankou Hrubce poradil s napadajícím Petružálkem a uklidnil hru. Jenže Linhartova rozehrávka byla nepřesná, a tak se píská zakázané uvolnění i na druhé straně.
00:18
Třinec se po vhazování usadil v útočném pásmu, Ružičkova přihrávka před branku se odrazila k Rothovi, jehož ránu tečoval právě Ružička do ochranné sítě.
00:07
Finále bylo zahájeno za doprovodu povedeného třineckého chorea. Chaloupkovi se první rozehrávka po vyhraném buly Litvínova nezdařila a je pískáno zakázané uvolnění.
00:01
Utkání právě začalo.
Litvínov ve žluto-černých dresech je na ledě, teď přijde slavnostní zahájení finále play-off. Českou státní hymnu zazpívá Karolína Spratková.
Nezvykle nastoupili hned po rozhodčích domácí Oceláři v červených dresech, teď už se čeká jen na Severočechy.
Fanoušci se znovu skvěle bavili, když třinecký drak v projekci na ledové ploše sežehl po Mladé Boleslavi také pražskou Spartu a dolétl si do Litvínova pro další kořist. Nyní je čas na nástup rozhodčích a hokejistů Vervy.
Na ledě je už připraven pultík s červeným tlačítkem, jehož zmáčknutím odstartuje finálovou sérii prezident třineckého klubu Ing. Ján Moder. Premiéru si dnes odbude rovněž finálový video mapping.
Před přečtením sestav jsme byli ve Werk Areně svědky hezké chvilky, kdy se k třineckým fanouškům přidali příznivci Litvínova a společně skandovali jméno jednoho velkého vítěze letošního ročníku, Zbyňka Irgla.
Necelou půlhodinu před zahájením finálové série probíhá na ledě tradiční rozbruslení se střelbou. Nedočkaví diváci se už scházejí na tribunách Werk Areny, přičemž sektor skalních fandů Ocelářů je už zcela naplněn. Svá místa v rohu hlediště okupují také příznivci chemiků, ti neváhali za zápasy svého týmu vážit cestu přes celou republiku. Dnes by mělo být ve Werk Areně vyprodáno.
Litvínovský kouč Rulík udělal ve složení svého týmu jen dvě nepatrné změny, první z nich na postu druhého gólmana. Od první minuty se v brance představí stálice a opora Pavel Francouz, ale druhým gólmanem bude pro dnešek dvacetiletý Jakub Soukup, který na soupisce nahradil Lukáše Horáka. Obranné páry zůstávají stejné, dnes však nebude ani na střídačce mladík Martin Kokeš. Útoky Vervy zůstávají pospolu v nejsilnějším možném složení.

Ani do prvního finále nezasáhnou zkušení litvínovští obránci Jiří Šlégr s Tomášem Frolem. Do sestavy se nevrátil ani další zadák Petr Štindl, který odehrál celou čtvrtfinálovou sérii, avšak do semifinálových bojů už nezasáhl.
Trenér Kalous do vítězné sestavy svého mužstva sáhl a oproti poslednímu duelu v Praze udělal několik změn. To se ovšem netýká brankářů, jelikož i dnes nastoupí od začátku Šimon Hrubec a Slovák Peter Hamerlík je jeho náhradníkem. Obranné páry zůstaly skoro beze změny, ze soupisky byl akorát vyškrtnut David Nosek. Pořádného promíchání se dočkaly útočné řady. Ke Klepišovi s Ružičkou byl zpět do elitní formace přeřazen Erik Hrňa, do druhé řady k Polanskému s Irglem přibyl Jakub Orsava a vystřídal tak Martina Adamského, který spolu s Vladimírem Draveckým a Plíhalem tvoří zcela novou třetí lajnu.

Po menším zranění se do sestavy vrátil Daniel Rákos a bude hrát ve čtvrté řadě. Marek Růžička se kvůli návratu Rákose stal třináctým útočníkem. Oceláři samozřejmě nemohou počítat s Adamem Ruferem, na soupisce chybí také obránce Marek Trončinský. Hrát nebudou ani havířovští Michal Sztefek s Antonínem Pechancem či Polák Aron Chmielewski.
Úvodní sestavy:

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Hamerlík) – Roth, Klesla (C), Galvas (A), Linhart, Hrabal, M. Doudera, Foltýn – Hrňa, Klepiš, Ružička – Irgl, Polanský (A), Orsava – Dravecký, Plíhal, Adamský – Cienciala, Matuš, Rákos – Růžička. Trenér: Jiří Kalous.

HC Verva Litvínov: Francouz (Soukup) – Chaloupka, Kubát, Gula, Pavelka, Pavlík, Sklenička, Baránek – Jánský, Hübl (A), Lukeš – Petružálek, Hanzl, Ručinský (A) – Martynek, Gerhát, Trávníček (C) – Majdan, Piroš, Jurčík. Trenér: Radim Rulík.

Rozhodčí: René Hradil, Robin Šír – Petr Blaha, Jiří Svoboda.
VZÁJEMNÁ BILANCE VE VYŘAZOVACÍCH BOJÍCH
HC Oceláři Třinec vs. HC Verva Litvínov 1:0

V novodobé historii se Oceláři s chemiky v play-off potkali jednou. A to v mistrovské třinecké sezoně 2010/11. Třinec tehdy Vervu ve čtvrtfinále vyřadil poměrem 4:2 a zahájil jízdu za titulem. Po čtyřech utkáních byl ovšem stav nerozhodný a Litvínov velkého favorita rozhodně potrápil. Litvínov je ve finále poprvé od roku 1996, kdy padl těsně pod vrcholem v duelech se Vsetínem. Třinec se do finále vrátil po čtyřech letech.

Čtvrtfinále play-off 2011:
HC Oceláři Třinec (1.) vs. HC Verva Litvínov (8.) 4:2 (6:0, 3:2, 3:5, 2:4, 6:1, 4:1)
VZÁJEMNÁ UTKÁNÍ ZE ZÁKLADNÍ ČÁSTI

Litvínov ve třetím kole Oceláře doma zdolal až na nájezdy, přičemž si vyrovnání zajistil až dvěma brankami těsně před koncem základní hrací doby. V říjnu se stala Verva po Vítkovicích a pražské Spartě třetím týmem, který dokázal vyloupit Werk Arenu. Další dva duely však zvládli za tři body Slezané, a tak mají nakonec o něco málo pozitivnější bilanci. Vyrovnaná bilance předpovídá vyrovnaný průběh finále.

3. kolo, úterý 16. září 2014, Litvínov:
HC Verva Litvínov vs. HC Oceláři Třinec 3:2 sn (0:0, 0:0, 2:2 – 0:0)
Branky a asistence: 51. Sklenička (Piroš, Majdan), 53. Jánský (Lukeš), rozh. náj. Hanzl – 42. Polanský (Irgl), 50. Orsava.
Diváci: 4231 (70 % celkové kapacity).

16. kolo, neděle 26. října 2014, Třinec:
HC Oceláři Třinec vs. HC Verva Litvínov 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)
Branky a asistence: 29. Plíhal (Kreps, Klesla) – 37. Lukeš (Jánský, Chaloupka), 37. Martynek (Pavlík), 49. Jánský (Lukeš, Hübl), 58. Martynek (Jurčík).
Diváci: 4445 (85 % celkové kapacity).

29. kolo, pátek 12. prosince 2014, Litvínov:
HC Verva Litvínov vs. HC Oceláři Třinec 3:5 (0:0, 3:2, 0:3)
Branky a asistence: 32. Ručinský (Kubát, Petružálek), 34. Trávníček, 39. Petružálek (Ručinský) – 21. Hrňa, 23. Hrňa (Kreps, M. Doudera), 51. Cienciala, 53. Hrabal (Kreps), 60. Růžička.
Diváci: 5714 (95 % celkové kapacity).

42. kolo, úterý 27. ledna 2015, Třinec:
HC Oceláři Třinec vs. HC Verva Litvínov 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Branky a asistence: 5. Plíhal (Růžička), 23. Orsava (Nosek), 32. Polanský (Dravecký, Matuš), 50. Hrabal (Klesla) – 56. Kubát (Ručinský, Hübl).
Diváci: 5181 (99,6 % celkové kapacity).
STATISTIKY PLAY-OFF A ZAJÍMAVOSTI

Hráči Třince a Litvínova jsou po zásluze na čelních pozicích kanadského bodování play-off, Radegast indexu i brankářských statistik. Ve vedení kanadského bodování je třinecký Erik Hrňa, na zádech má však nalepeno trio litvínovských vos. Mezi střelci kraluje Jakub Petružálek, mezi nahrávači Robin Hanzl. V Radegast indexu je první tradiční tvrďák Lukáš Galvas, nejlepším gólmanem play-off je prozatím Pavel Francouz.

Kanadské bodování

1. Erik Hrňa (TRI) – 6+5
2. Jaroslav Hlinka (SPA) – 5+6
3. Robin Hanzl (LIT) – 3+8
4. Jakub Petružálek (LIT) – 7+3
5. Martin Ručinský (LIT) – 2+7
7. Jakub Klepiš (TRI) – 4+4
9. Jiří Polanský (TRI) – 3+5

Radegast index

1. Lukáš Galvas (TRI) – 53 bodů
2. Jan Káňa (KOM) – 53
3. Jakub Klepiš (TRI) – 50
10. Karel Kubát (LIT) – 41

Brankářské statistiky

1. Pavel Francouz (LIT) – 10 zápasů, 94,68% úspěšnost zákroků, 1,34 obdržených branek na zápas, 2 čistá konta
2. Robert Kristan (PCE) – 4, 92,91 %, 2,69, 0
3. Šimon Hrubec (TRI) – 10, 91,92 %, 2,27, 0

Třinec v týmovém Radegast indexu vládl po celou základní část a se vší suverenitou v této statistice vede také v play-off. Oceláři nasbírali už 625 bodů, na druhý Litvínov mají Slezané k dobru více než dvousetbodový náskok. V dalších týmových statistikách už to tak slavné není. Ještě je třeba zmínit hru v oslabení. Třinečtí ubránili 86,21 % početních výhod soupeřů a jsou v tomto ohledu na páté příčce.

Litvínov je v oslabeních vůbec nejlepším mužstvem vyřazovacích bojů. Verva se ubránila 90,24 % přesilových her svých soupeřů a je v tomto směru na první pozici. Chemici jsou dále třetím nejslušnějším mužstvem s pouhými 90 trestnými minutami. A klape jim to i v přesilovkách. Čtvrtá nejúčinnější přesilovka play-off má hodnotu 15,22 % využití. V týmovém Radegast indexu neskončí Litvínov hůře než druhý. Má totiž náskok tří bodů na Spartu, první Třinec je v nedohlednu.

Faktor Irgl – podobnými titulky byl nazýván návrat českého reprezentanta Zbyňka Irgla do sestavy Třince. Aby také ne. Irgl se vrátil na led po pětiměsíční odmlce z důvodu rakoviny a hned v nájezdech rozhodl veledůležité páté utkání se Spartou Praha. Své spoluhráče během pátého a šestého zápasu hecoval způsobem sobě vlastním, tři minuty před koncem udeřil také v Holešovicích a zařídil Ocelářům finále. Před Zbyňkem nelze nic jiného, než hluboce smeknout!

Obě mužstva to k sobě mají pořádně daleko. Cestovat budou přes celou republiku a jedna cesta z Třince do Litvínova nebo opačně vyjde na více než 500 kilometrů. Zároveň jde o finále dvou nejmenších extraligových měst, co se týče počtu obyvatel. Třinec se 36 tisíci obyvateli vyzve přibližně 25tisícový Litvínov. Verva ještě ve své bohaté historii, plné vynikajících odchovanců, mistrovský titul nikdy nezískala. Pokud by se jí to letos podařilo, stal by se Litvínov nejmenším městem, kterému se to kdy povedlo. Má totiž o něco méně obyvatel než Vsetín.

Pikantní finále čeká na dvojici litvínovských hokejistů, obránce Filipa Pavlíka a útočníka Rostislava Martynka. Oba jsou odchovanci slezského klubu. Pavlík prošel mládežnickými kategoriemi právě v Třinci, odehrál také pár utkání za A mužstvo, pak ale zamířil na sever Čech. Martynek zase prožil v třineckém dresu osm sezon, jenže mistrovský titul v roce 2011 nezažil. Tehdy už hrál v Českých Budějovicích, od roku 2012 působí v Litvínově.

Finále slibuje skvělou atmosféru v hledišti. Třinci se podařilo vyprodat čtyři ze šesti letošních domácích duelů play-off, litvínovský stánek byl zcela naplněn ve dvou případech ze šesti. Přičemž návštěvy ve zbylých utkáních se v Třinci i Litvínově naplnění kapacity velmi blížily. Ocelářům i Vervě se před domácím publikem daří, doma totiž obě mužstva neztratila ještě ani bod.
HC VERVA LITVÍNOV

Chemici se v loňské sezoně neprobojovali ani do předkola a před letoškem rozhodně nepatřili mezi aspiranty na mistrovský titul. Ovšem úvod základní části vyšel Litvínovu skvěle a parádní formě Vervě až do jejího konce vydržela. Po druhém místě za Třince se ve čtvrtfinále Litvínov utkal s Pardubicemi. První dva duely zvládla Verva s přehledem a v Pardubicích se dostala už do vedení 3:0. Úvodní mečbol Litvínova Východočeši v prodloužení odvrátili, ale v nastavení pátého zápasu už padli.

Čtvrtfinále: HC Verva Litvínov vs. HC ČSOB Pojišťovna 4:1 (4:0, 4:1, 3:1, 2:3 pp, 2:1 pp)

V semifinále se litvínovská cesta střetla s tou brněnskou, soupeřem Vervy byla Kometa. Jihomoravané odehráli na úvod série dvě vyrovnané partie na Zimním stadionu Ivana Hlinky. Ovšem poprvé Litvínov zvítězil 3:2, podruhé zase dokázal zvrátit nepříznivý stav a ve třetí třetině otočil na konečných 2:1. Brnu se v moravské metropoli dávaly naděje na dramatizaci série, jenže Verva zvládla třetí zápas 3:0. Čtvrtý duel vyhrála Kometa a páté utkání v Litvínově dospělo až do prodloužení. V něm brněnský Ton trefil v obrovské šanci na brankové čáře jen Ručinského a Vervě zajistil historickou účast ve finále gól Jánského.

Semifinále: HC Verva Litvínov vs. HC Kometa Brno 4:1 (3:2, 2:1, 3:0, 1:4, 3:2 pp)

Sestava Litvínova z pátého utkání proti Kometě Brno: Francouz (Horák) – Chaloupka, Kubát, Gula, Pavelka, Pavlík, Sklenička, Baránek, Kokeš – Jánský, Hübl (A), Lukeš – Petružálek, Hanzl, Ručinský (A) – Martynek, Gerhát, Trávníček (C) – Majdan, Piroš, Jurčík. Trenér: Radim Rulík.

*Tučně je vyznačen nejlepší hráč Třince v utkání.

ABSENCE

Litvínovský kádr pro play-off je od prvního utkání proti Pardubicím velmi soudržný. Útoky zůstávají stále stejné, všechny důležité opory jsou připraveny hrát. Čtvrtfinálovou sérii odehrál obránce Petr Štindl, ale do semifinálových bojů už nezasáhl, nahradil ho Jiří Gula. V celém play-off se zatím vůbec nepředstavili zkušení obránci Jiří Šlégr nebo Slovák Tomáš Frolo. Útočná síla Litvínova je zcela bez absencí. Na svou šanci čekají mladí útočníci Pavel Písařík s Jakubem Šrámkem, v obraně jsou připraveni naskočit Marek Baránek s Martinem Kokešem.
HC OCELÁŘI TŘINEC

Třinec obsadil po základní části první místo se ziskem sto sedmi bodů. Soupeř pro čtvrtfinále Ocelářům vzešel z předkola a stala se jím Mladá Boleslav, nováček ve vyřazovacích bojích. Třinečtí zvítězili v úvodních domácích zápasech nejtěsnějším rozdílem, zato Bruslaři doma napoprvé uspěli 5:2. Důležitý čtvrtý zápas vyšel lépe Slezanům, v pátém utkání se jim pak doma povedl senzační obrat v závěru, a tak Mladou Boleslav v sérii zdolali 4:1. Konečný výsledek vypadá jednoznačně, jenže Oceláři se ve skutečnosti pořádně nadřeli.

Čtvrtfinále: HC Oceláři Třinec vs. BK Mladá Boleslav 4:1 ((2:1, 3:2, 2:5, 2:1, 4:3)

V semifinále čekala na Oceláře pražská Sparta. Čtvrtý celek po základní části ve čtvrtfinále přehrál Hradec Králové 4:0, ale vstup do semifinálové série se mu v Třinci nevydařil. Úvodní zápas byl v sérii asi tím nejméně vyrovnaným. Oceláři zvládli skvěle hlavně jeho druhou polovinu a vyhráli 6:2. Ve druhém duelu se jim zase podařilo srovnat těsně před koncem a rozhodnout v prodloužení. Třetí utkání ovládla Sparta, ve čtvrtém střetnutí na pražském ledě stálo štěstí v prodloužení zase na straně sparťanů. Klíčový byl pátý zápas, kde musely rozhodovat až nájezdy. V nich prokázal svou šikovnost navrátilec Irgl, který dva proměnil, rozhodl a o dva dny později vystřelil Třinci také rozhodující výhru v Holešovicích.

Semifinále: HC Oceláři Třinec vs. HC Sparta Praha 4:2 (6:2, 5:4 pp, 1:4, 1:2 pp, 3:2 sn, 3:2)

6. utkání semifinále, pondělí 6. dubna, Praha:
HC Sparta Praha vs. HC Oceláři Třinec 2:3 (0:2, 1:0, 1:1)
Branky a asistence: 3. Sabolič (Vondrka, Piskáček), 49. Buchtele (Hlinka) – 15. Polanský (Irgl), 17. Hrňa (Roth, Orsava), 57. Irgl (Polanský).
Diváci: 12 004 (91 % celkové kapacity).

Sestava Třince ze šestého utkání proti Spartě Praha: Hrubec (Hamerlík) – Roth, Klesla (C), Galvas (A), Linhart, Hrabal, M. Doudera, Nosek, Foltýn – Dravecký, Klepiš, Ružička – Irgl, Polanský (A), Adamský – Hrňa, Plíhal, Orsava – Cienciala, Růžička, Matuš. Trenér: Jiří Kalous.

*Tučně je vyznačen nejlepší hráč Třince v utkání.

ABSENCE

Ocelářům už dlouhé měsíce chybí Adam Rufer, který kvůli zlomeniny kotníku v této sezoně již do hry nezasáhne. V sérii s Mladou Boleslaví se zranil útočník Kamil Kreps, druhé utkání se Spartou zase po střetu s Piskáčkem nedohrál Lukáš Žejdl a na několik měsíců je mimo hru. To by mělo být ze seznamu zraněných vše, ale v play-off nikdy nevíte. Jako zázrakem se na závěr sezony zvládl připravit Zbyněk Irgl a je zpět ve hře. V posledních zápasech se na soupisku Ocelářů ze zvučnějších jmen nevlezli obránce Marek Trončinský nebo útočník Daniel Rákos. Rákos měl menší zdravotní potíže, ale na finále by měl být připraven. Uvidíme, kolik prostoru dostanou ve finále hokejisté z Havířova Antonín Pechanec s Michalem Sztefkem nebo třeba Polák Aron Chmielewski.
Sportu zdar a lednímu hokeji zvlášť! Je tady to, na co všichni hokejoví příznivci v České republice čekali, vrchol extraligové sezony – finále Play-off České pojišťovny. Vítejte při sledování textového online přenosu z prvního utkání finálové série. Do boje o Masarykův pohár se dostaly dva nejlepší týmy ze základní části, mužstva, která v dlouhodobé sezoně překonala stobodovou hranici. Finále bude soubojem mezi celky HC Oceláři Třinec a HC Verva Litvínov. Přeji příjemnou zábavu a spoustu hokejových zážitků!

Slezané byli od počátku ročníku považování za největšího kandidáta na titul. Posílený kádr zvládl s grácií základní část, ve čtvrtfinále play-off zdolal nepříjemnou Mladou Boleslav a ve vyrovnaném semifinále si vyšlápl na pražskou Spartu. Litvínov překvapoval svými výkony v úvodu sezony, ale skvělou formu si Verva udržela až doteď. Chemici skončili o dva body za Oceláři a do finále prošli vcelku hladkými výhrami nad Pardubicemi ve čtvrtfinále a Kometou Brno v semifinále. Finále slibuje skvělou ofenzivní podívanou, avšak také souboj dvou skvělých brankářů. Úvodní zápas odstartuje v 15:00 ve Werk Areně. Pokud nebudete v hledišti, ale průběh a výsledek utkání vás zajímá, sledujte online přenos. Jste co nejsrdečněji zváni!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.


Články odjinud