Blues - Oulu | ONLINE | 1.12.2015 17:30 | Hokejová Liga mistrů 2015/2016 | ŽIVĚ | iSport.cz

V dnešním utkání byli po většinu času lepší hosté, ale výborně chytající Kähkönen výborným výkonem podržel svůj tým. Vítězství si tedy připisuje domácí Espoo.
59:23
Kähkönen vychytal krásnou střelu Niemiho.
58:34
Espoo skvěle brání, hráči Kärpätu nemají prostor ke střele.
57:27
Kärpät předvádí pomalé přihrávky, se kterými nemají Blues problém.
57:01
Oddechový čas pro hosty.
57:01
Za hákování si jde na dvě minuty sednout Kaijomaa.
56:14
Domácí už se snaží v poklidu dohrát utkání.
54:49
Niemi a Makkonen se postrkovali před gólmanem Blues.
54:26
Lehtonen měl co dělat, aby lapil střelu ze středního pásma.
53:12
Pokkula trefil pouze horní tyč Lehtonenovy branky.
52:23
Domácí gólman teď musel vytáhnout několik zákroků za sebou.
51:46
Huml neprostřelil v tutové šanci Kähkönena.
51:00
Kärpät nepolevuje. Neustále se tlačí před Kähkönena.
49:32
Espoo právě vstřelilo branku!
JARI SAILIO získal ve vlastním pásmu puk, rozjel se podél pravého mantinelu a tvrdou střelou z pravého kruhu propálil vše, co mu stálo v cestě.
48:23
Před brankou Kähkönena se postrkuje Huml (OUL) a Kukkonen (BLU), kteří jsou následně vyloučeni na dvě minuty za hrubost.
47:48
Dvě minuty za podražení si odpyká Vainio.
47:19
Somervuori poslal pas na Tiivoliho, ale přihrávka byla dlouhá a je z toho zakázané uvolnění.
46:16
Mäenalanen rozehrává za brankou Kärpätu.
45:49
Pokus Sailiho končí vysoko nad brankou hostujícího týmu.
44:43
Kärpät skvěle brání.
43:07
Suomela vypíchl protihráči puk ve středním pásmu a ujížděl sám na gólmana Kärpätu. Puk nakonec skončil v Lehtonenově lapačce.
42:46
Espoo nemůže přejít přes útočnou modrou.
40:01
I v druhé třetině si vedli lépe hosté, kteří ovšem nedokázali vsítit gól. V posledních minutách procitli hráči Espa, ale také nic nevymysleli.
40:00
39:58
Rozhodčí vylučuje na obou stranách. Na trestnou lavici si půjdou sednout Aaltonen (OUL) a Suomela (BLU) oba na dvě minuty za hrubost.
39:07
Nutivaara střílel z modré, ovšem zlomil svou hůl, takže kotouč neohrozil branku Espa.
38:24
Huml vyhrál buly a okamžitě střílel na Kähkönena, který měl problém střelu chytit.
37:53
Rooba nahazoval na Lehtonena ze středního pásma.
37:16
Espoo v posledních minutách druhého dějství přehrává své soupeře.
36:20
Mahbod rozezněl Lehtonenovu branku.
36:04
Lehtonen vytáhl proti Pitkänenovi dva neuvěřitelné zákroky.
34:55
Huml se ocitl sám před gólmanem, ale obránce Espa mu znemožnil střelu i přihrávku.
34:23
33:45
Aho se dostal v samostatném úniku až před Kähkönena, na kterého si ovšem nepřišel.
32:34
Kukkonen si vyměnil puk s Tiivolim, druhý zmiňovaný však přestřelil.
32:23
Suoranta vyloučen na dvě minuty.
31:14
Keränen střílel z pravého kruhu, Kähkönen střelu vyrazil před Mäenalanena, který netrefil odkrytou klec.
30:07
Ahon dostal přihrávku od Niemiho, ale střela mu nesedla, a tak Kähkönen neměl moc práce.
29:29
Oulu číhá ve středním pásmu.
28:52
Lehtonen ohrozil sám sebe špatnou rozehrávkou, kterou nakonec jeho obránci dostali pod kontrolu.
27:41
Rooba poslal Mahboda do šance krásnou zadovkou, ten ovšem přestřelil.
26:30
Aho z mezikruží ohrozil branku Espa.
26:02
Lehtonen vyrazil střelu Sailia helmou.
25:46
Espoo opět zahnáno ve svém obranném pásmu.
25:21
Hosté ostřelují Kähkönena.
24:43
Ivan Huml ani na dvakrát nedokázal zasunout puk mezi Kähkönenovi betony.
24:31
Kärpät kombinuje za brankou Espa.
22:56
Akce Blues byla zastavena na útočné modré.
22:29
Rozhodčí přerušil hru kvůli hře vysokou holí.
22:06
Tiivola nedokázal vyhodit puk z pásma Espa.
20:40
Niemi se dostal do šance, ale střela z ostrého úhlu neprošla do branky.
20:01
Do prvního dějství vstoupil lépe Kärpät, ale během zápasu se Espoo zvedlo a ke konci třetiny začalo Oulu přehrávat. Uvidíme, jak se toto vyrovnané utkání bude vyvíjet nadále.
20:00
19:55
Espoo se nemůže dostat ke střele.
19:10
Ikonen přišel o puk ve středním pásmu, a tak mohou Blues vyrazit do útoku.
18:33
Tiivola zakončoval mezi Lehtonenovi betony, ten byl však na tuto variantu připraven.
17:54
Pirnes drží puk v rohu kluziště.
17:05
Ikonen přihrával na útočnou modrou, kde jeho spoluhráč nedokázal přihrávku zachytit, a tak se bude vhazovat po levici Lehtonena.
15:32
Espoo v další velké šanci, ale Lehtonen střelu vyrazil.
14:53
Vainio střílel z levého kruhu, kde byl faulován, ale rozhodčí nechává tento zákrok bez povšimnutí.
13:54
Domácí se usadili v útočném pásmu, kde se snaží dostat do lepší pozice pro střelu.
12:57
Nutivaara zkoušel přihrát svému spoluhráči přes šířku kluziště, ale marně.
12:02
Obrana Espa špatně rozehrála, naštěstí se k puku dostal první jejich spoluhráč.
11:26
Sailio střílel z pravého kruhu, ale Lehtonen se střelou neměl problém.
10:56
10:42
Hosté si v přesilové hře nevedou vůbec dobře.
08:56
Jari Sailio vyloučen na dvě minuty za krosček.
08:44
Domácí využívají přesilovou hru. JUSSI MAKKONEN tečoval před brankou nahození Korhonena . Asistence: Ville Korhonen a Markus Poukkula
08:22
Domácí trefili pouze tyč klece Kärpätu.
08:17
Za hákování je na dvě minuty vyloučen Puljujärvi.
06:56
Piispanen ujížděl sám na soupeřovu branku, ale na Kähkönena nevyzrál.
06:40
Nutivaara poslal krásnou zadovkou Niemiho do šance, ten ale minul.
06:10
Kärpät rozehrává zpoza své branky.
05:50
A opět se hraje před brankou Blues. Niemi střílel na Kähkönena z mezikruží.
04:56
Hosté zahnáni do svého pásma.
04:10
Rooba osvobodil svůj tým zakázaným uvolněním.
03:18
Ikonen se ocitl sám před Kähkönenem, ale ten jeho pokus vychytal.
02:48
Kähkönen zneškodňuje jednu střelu za druhou.
02:34
Hostující tým od samého začátku zápasu tlačí svého soupeře.
01:43
Espoo se nemůže dostat k puku.
00:47
Hráči Kärpätu se okamžitě dostávají do velké šance, ale Ivanu Humlovi střela nesedla.
00:06
Kärpät se dostává do útočného pásma.
00:01
Oba týmy už jsou na modrých čarách. Po poslechu hymny může utkání začít.
Utkání se o pár minut zpozdí.
Ještě jednou Vás vítám u dnešního zápasu mezi Espoo Blues a Kärpät Oulu.

Espoo Blues: Engstrand (Kähkönen) – Kaijomaa, Rantakari, Kukkonen, Vainio, Westermarck, Seppälä, Vaakanainen, Kangasniemi – Korhonen, Makkonen, Poukkula – Somervuori, Talaja, Tiivola – Sailio, Suomela, Pitkänen – Rooba, Mahbod, Puhakka

Kärpät Oulu: Lehtonen (Aittokallio) – Masuhr, Kukkonen, Hakanpää, Nutivaara, Pentikäinen, Laatikainen, Piispanen, Ronkainen – Niemi, Aho, Puljujärvi – Aaltonen, Ikonen, Junttila – Huml, Suoranta, Pirnes – Kalapudas, Keränen, Mäenalanen.
Oba celky také hlásí marodku několika hráčů. Blues budou chybět pro zranění Mikko Kuukka, Micke Saari a Jusso Vainio. Kärpätu dnes budou chybět Mikko Niemelä, Mika Pyörälä a Taneli Ronkainen.
Srdečně Vás vítám u dnešního utkání Espoo – Oulu, zde jsou jejich poslední vzájemná utkání:

05.03.13 Kärpät – Espoo 2 : 3p

Největší přestřelku předvedli obě družstva v roce 2009, když Espoo doma prohrálo 5:7. Největší výhra Blues je z roku 2002, když vyhráli 7:3. Oulu zaznamenal největší výhru v roce 2001 a to 8:1.
Nejproduktivnějším hráčem Oulu je v lize Mike Niemi 9+13, druhý je Sebastian Aho 9+9 a třetí Ivan Huml 7+9. Nejproduktivnějším hráčem Espoo je Kim Hirschovits 3+10, druhý je Otso Rantakari 3+9 a třetí Ville Korhonen 8+3.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.