Hokejová Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Brno : Stavanger - 2. září 2017   13:30

Brno
Čiliak (Vejmelka) – Krejčík, O. Němec (C), Gulaši, Štencel, Malec (A), Bartejs, Král – T. Svoboda, Hruška, Haščák – Zaťovič (A), H. Zohorna, Vincour – Káňa, Nahodil, Mallet – Havránek, R. Zohorna, Dočekal – Gajarský.
Baluška, Šír – Gebauer, Lederer
Stavanger
Holm (Opsahl) – Mostue, Solberg (A), Gedis, Sveum (A), Humhries, Rokseth, Falk-Larssen, Strøm – Børresen, Forsberg (C), Djupvik – Romano, Soares, Salsten – Reed, Kokkala, Søberg – Hoff, Medhus, Lorentzen

Z mé strany je to pro dnešní sportovní odpoledne vše, užijte si zbytek víkendu a někdy příště u onlajnů napočtenou.
Je konec! Brňané dokázali v závěrečné třetině a prodloužení definitivně otočit vývoj skóre. V prodloužení střídala šance šanci a díky přesně zakončenému brejku Zaťoviče se v dnes může v Brně slavit vítězství.
Nejlepší hráči utkání:
Martin ZaťovičJosh Soares
61:04'
Kometa právě vstřelila branku!
Nedáš? Dostaneš! Hokejisté Stavangeru prchli ve dvou na jednoho, Marek Čiliak jejich akci zastavil zákrokem lapačkou, okamžitě rozehrál přímo na hůl MARTINA ZAŤOVIČE a ten svůj samostatný únik zakončil přesnou střelou pod víko hostující klece! Asistence: Marek Čiliak.
60:27'
Nahodil se Zohronou prchli ve dvou na jednoho, prvně jmenovaný poslal na Zohornu vysoký pas a ten jej nezpracoval.
60:08'
Ondřej Němec rozjíždí akci Komety.
60:01'
Třetí třetina přinesla dvě branky domácích a utkání tak dospělo do prodloužení. Nejprve se po akci Zohorny s Nahodilem prosadil Jan Hruška a o pět minut později srovnal po přihrávce od Vincoura Martin Dočekal.
60:00'
59:41'
Tlaku po vhazování se Kometa ubránila. Dočekal posílá puk do středního pásma.
59:25'
Po odpískání zakázaného uvolní se začalo pošťuchovat dvojice Soares – Gulaši. Po po obdržení lehkého pokárání od rozhodčího se může pokračovat.
59:25'
Zakázané uvolnění Komety Brno.
58:54'
58:53'
Zohorna dostal nabito do stejné pozice, jako před chvílí Svoboda, tentokrát musel Holm zasahovat a vyrazil kotouč do ochranné sítě.
58:34'
Jan Štencel nabil na modrou čáru Ondřeji Němcovi, jeho ránu Holm viděl a zachytil do lapačky. Buly po levici brankáře Oilers.
58:01'
Ohlášeny poslední dvě minuty třetí části, Kometa opět u vlastní branky.
57:48'
Stavanger vyhodil puk k Čiliakovi, domácí budou muset začít od vlastní brány.
57:36'
Zaťovičova rána sražena do ochranné sítě.
57:14'
Tomáš Svoboda vypálil z levého kruhu, ale jeho ránu zblokoval jeden z obránců mimo tři tyče.
56:55'
Lorentzen podrazil Dočekal při jeho pokusu objet bránu a Kometa tak má v závěru velkou možnost jít poprvé do vedení.
56:49'
Dočekal faulován, Kometa si zahraje přesilovou hru.
56:41'
Komerční pauza.
56:41'
Jan Štencel dostal nabito od Tomáše Vincoura, napřáhl, ale Holm se dobře přesunul a zkrotil kotouč na své hrudi.
55:20'
Haščák s Radimem Zohornou postupovali do zakončení, Haščák vyslal Zohornu za obranu, ale tomu v rozhodující chvíli uskočil kotouč!
54:56'
Hynek Zohrona poslal puk do středního pásma a pětice domácích střídá.
54:36'
Kometa řeší zvýšený tlak hostujících hráčů vyhozením na zakázané uvolnění.
52:58'
Vincour přejel modrou čáru, přenechal Martinu Zaťovičovi, jehož akce končí vypíchnutím v podání jednoho z obránců.
52:05'
Hosté se hnali do přečíslení, Harrison Reed hledal Markuse Søberga, jenž před odkrytou klecí netrefil kotouč! Velké štěstí pro svěřence Libora Zábranského.
51:33'
Kometa drží puk na hokejkách, ale díky vysokému forčekingu hostujících hráčů se jí nedaří optimálně rozehrát.
50:44'
Mallet dostal puk do útočného pásma, kde společně s Nahodilem a Zohornou kombinují.
50:28'
Posunutá branka domácích. Následuje komerční pauza.
50:00'
Martin Zaťovič prchal sám na brankáře Holma, ale podobně, jako při akci Gajarského byl atakován na hranici pravidel a nezakončil.
49:34'
Norský tým se začíná osmělovat při svých útočných výpadech, tentokrát se hanl kupředu Medhus, ale v klíčové fázi mu utekl kotouč.
48:18'
V obranném pásmu Komety sražen Marcel Haščák, rozhodčí zůstávají v klidu, nicméně domácí útočník odjíždí na střídačku notně otřesen.
47:52'
Brňané si musí dávat pozor na zadní vrátka! Nebezpečně se před Čiliakem uvolňoval Reed, naštěstí pro domácí si gólman Komety poradil.
47:25'
Hynek Zohorna si obkroužil celou útočnou třetinu a chvíli pře tím, než se dostal k zakončení mu kotouč utekl do rohu.
46:39'
Další krásná akce Komety přináší branku! Tomáš Vincour našlápl na levé křídlo, dostal se na úroveň brankové čáry a poslal kotouč před branku, kde byl připravený MARTIN DOČEKAL, jenž poslal kotouč do sítě norského Stavangeru! Asistence: Tomáš Vincour.
46:10'
Jan Hruška se dostal s kotoučem mezi kruhy, ale podobně jako před chvílí Ondřej Němec minul.
45:12'
Adam Gajarský se hnal sám na brankáře Holma, při svém brejku byl evidentně podražen, ale píšťalka rozhodčího mlčí.
44:52'
Brňané se opět stávají aktivnějším celkem, Mallet hledal Zohornu u pravé tyče, Zohorna minul.
43:45'
Střelec třetí branky hostí, Medhus, mohl přidat další gól, tentokrát dostal kotouč na pravý kruh a Čiliak jeho ránu vyrazil pravým ramenem!
43:10'
Ondřej Němec se dostal s kotoučem až mezi kruhy, ale svou střelu poslal do zadního hrazení.
42:50'
A opět Rokseth! Tentokrát se dostal s kotouče až k Čiliakovi, ale jeho bekhendový pokus neměl dostatečné parametry k cestě za brankovou čáru.
42:30'
Rokseth se protáhl po levém křídle až k zakončení a Marek Čiliak měl co dělat, aby kotouč usměrnil mimo branku.
41:44'
Krásná akce domácích! Hynek Zohorna se protáhl z rohu k modré čáře, přenechal Nahodilovi, který v situaci dvou na jednoho našel u pravé tyče JANA HRUŠKU, který poslal kotouč za záda Henrika Holma! Asistence: Lukáš Nahodil, Hynek Zohorna.
41:24'
Kometě se prozatím nepodařilo udržet v pásmu.
40:41'
Martin Zaťovič se hnal za odraženým kotoučem, ale díky faulu Soarese se k němu nedostal. Přesilovka pro Kometu.
40:18'
Tomáš Svoboda se snažil z levého křídla poslat kotouč na Hrušku, ale prostrčil kotouč skrz brusle jednoho z bránících hráčů.
40:01'
Druhá perioda je u konce. V prostřední části měla Kometa evidentně navrch, ale nedaří se jí proměňovat její šance. Za zmínku stojí zejména možnosti Zaťoviče, či Zohorny. V prním případě poslal Zaťovič kotouč příliš vysoko, v případě druhém se kotouč ocitl v ochranné síti díky teči jednoho z obránců. Hosté udeřili v šestatřicáté minutě, kdy po chybě na modré čáře zakončil svůj brejk Medhus.
40:00'
39:58'
Králova střela v posledních vteřinách míří pouze do zadního hrazení.
39:50'
Holm zasažen do masky. Hra přerušena.
39:44'
Mallet nahazoval kotouč z pravého křídla před branku, tam jej nedokázal nikdo z dvojice Zohorna – Nahodil tečovat.
39:05'
Hruška vypálil golfákem po přejetí modré čáry, ale přestřelil hostující klec. Brňanům to dnes skutečně nelepí.
38:40'
Jan Hruška dostal kotouč na levý kruh, vypálil, ale Holm kotouč vykopl.
38:10'
Medhus se po Bartejsově kiksu dostal před Čiliaka, ale nedokázal jej z bezprostřední blízkosti překonat!
37:51'
37:42'
Kokkala vypálil od modré a Čiliak skryl kotouč v rukavici.
37:23'
Tomáš Svoboda se rozhodl zariskovat ve vlastním oslabení a ujel v brejku na jediného obránce, toho obehrát nestihl, ale přesilovka hostí se chýlí ke konci.
36:15'
Alexander Mallet společně s Hynkem Zohornou nasbírali několik cenných vteřin v útočném pásmu a mohou jít střídat.
35:51'
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Dočekal – 2 min., nedovolené bránění).
35:47'
Martin Dočekal nedovoleně bránil jednoho z hostujících hráčů při cestě za kotoučem a bude vyloučen.
35:40'
Icing v podání Stavangeru Oilers.
35:21'
Stavanger právě vstřelil branku!
Hosté si berou vedení o dvě branky zpět. HENRIK MEDHUS obral o kotouč Jana Hrušku a pelášil ze strany na Čiliaka. Útočník Stavangeru, ač těsně bráněn, dokázal prostrčit kotouč bekhendem za záda domácího brankáře. Bez asistence.
35:10'
Mostue nenápadně vypálil od modré čáry a kotouč po jeho pokusu proskotačil brankovištěm.
34:16'
Jeden z hostujících forvardů si nedal pozor na modrou čáru a vystavil sám sebe do ofsajdu.
34:01'
Střelu Ondřeje Němce tečoval Jan Káňa těsně mimo klec norského celku! Tyto neproměněné šance mohou domácí mrzet.
33:21'
Krejčík vypálil po narážečce s Hruškou, ale podobně jako jeho spoluhráči orazítkoval pouze plexisklo za brankou.
32:46'
První formace Stavangeru opět v akci a domácí obrana musí být na pozoru.
32:16'
Hynek Zohorna mohl srovnat, když dostal kotouč mezi kruhy ale nedokázal zabránit bloku jednoho z hostujících obránců, který tečoval kotouč nad ochrannou sít za brankou Stavangeru!
32:05'
Nebezpečnou ránu vyslal na Holmovu klec Michal Gulaši, Holm si poradil a přerušil hru.
31:53'
Vincour se hnal do situace dvou na jednoho, tu vzal na sebe a o kotouč přišel.
31:25'
Sveum vypálil ostře od modré čáry a Čiliak se musel vytáhnout, aby jeho střelu vyrazil!
31:05'
Salsten prošel poměrně jednoduše domácí obranou a hledal před brankou svého kolegu z útoku, Soarese, ten měl zablokovanou hůl a nemohl tak hrát.
30:24'
Adam Gajarský se protáhl po pravé straně a brankář Oilers měl co dělat, aby jeho střelu vyrazil! Pěkná akce domácího mladíka.
29:32'
Domácí obrana se musela mít na pozoru před první formací Stavangeru. Nakonec si dokázala poradit.
29:04'
Po delší době zahrozili hosté. Kristian Forsberg dostal na modré čáře prostor, vypálil a Čiliak musel máchnout lapačkou a ukrýt v ní kotouč.
28:46'
Káňa nevěděl co s kotoučem, tak jej hodil ve směru brána, puk minul klec Stavangeru a vykutálel se ven z pásma.
27:56'
Jan Štencel se dlouho mazlil s kotoučem na kruhu, až byl donucen vypálit, nicméně protihráč se přiblížil natolik, že kotouč neměl šanci projít.
27:23'
Krejčík dostal nabito od Tomáše Svobody, domácí bek vypálil ostrou ránu, ale Holm neměl zakrytý výhled a nedělalo mu problém kotouč ukrýt ve výstroji.
26:48'
Již takřka tradičně se Kometě nepodařil vstup do přesilové hry a hosté vyhazují.
26:41'
Dennis Sveum se nedokázal vypořádat s průnikem Malleta hokejově a tak musel faulovat. Dvě minuty za podražení.
26:35'
Mallet se dral do šance a byl faulován, bude se vylučovat.
25:45'
Hosté se nedohodli v obranné fázi a kotouč se rázem octl v mezikruží, kde se do něj opřel Zaťovič, jeho rána ovšem orazítkovala pouze plexisklo za brankou Stavangeru.
25:21'
Dočekal vybojoval kotouč v útočném pásmu, nabil na hůl Marcelu Haščákovi, ale jeho slabá rána nebyla pro Holma těžkým soustem.
24:30'
Štencel vypálil z voleje, ale trefil jen hruď Holma, ten přerušuje hru.
24:20'
Tlak Komety nezná konce, ale ani pořádného zakončení.
23:30'
Svoboda dostal kotouč na levé křídlo, ale jeho slabá střela neprošla přes prvního hráče.
23:16'
Brňané usazení v pásmu, Zaťovič s Krejčíkem a Svobodou kombinují mezi sebou.
22:46'
Stavanger vyhazuje kotouč až k Čiliakovi.
22:35'
Harrison Reed se provinil sekáním a Kometa má další velkou šanci na srovnání skóre dnešního duelu.
20:55'
Michal Gulaši vypálil od modré čáry a jeho rána prosvištěla těsně okolo branky Stavangeru!
20:16'
Kometa se od úvodních vteřin tlačí k Holmově kleci a využít jeho nerozchytanosti.
20:01'
Oba celky jsou již na ledové ploše, druhá část začne během několika málo okamžiků.
První část utkání nezačala pro Kometu zcela dle představ, když se ve druhé minutě prosadil Soares z dorážky. Kometa měla dost šancí na srovnání, zejména Tomáš Svoboda, který vypálil ve směru brána celkem osmkrát, z toho pět pokusů dokázala obrana hostí zblokovat. Vedení 1:0 dokázali hosté navýšit, díky přesné střele Reeda z dvanácté minuty. Kometa promrhala čtyřminutovou přesilovkou a snížení tak přišlo až v poslední minutě, kdy se do kotouče opřel Tomáš Svoboda a snížil na průběžných 1:2.
První třetina je sice u konce, ale ještě se strhla menší šarvátka, kterou museli trhat rozhodčí. Vylučovat se však patrně nebude.
20:00'
19:27'
A máme tu snížení! Nejaktivnější střelec dnešního duelu, TOMÁŠ SVOBODA, který dostal přihrávku na levý kruh a přesnou ranou příklepem rozvlnil síť hostující branky! Asistence: Martin Zaťovič, Tomáš Havránek.
19:09'
Kometa nejdříve přežila brejk host a vzápětí zahrozila sama, Holm sice odolal, ale Kometa alespoň drží pásmo.
18:38'
Vyloučení v týmu Stavanger Oilers (Børresen – 2 min., hrubost).
18:20'
Haščák vypálil z levého kruhu, Holm kotouč vyrazil před sebe, kde se pokusil dorážet Gajarský, překonat brankáře hostí nedokázal.
18:05'
Čiliak zastavil letící kotouč a přerušil hru.
17:40'
Káňa dostal pas do levého křídla a pokoušel se najít před brankou Radima Zohornu, ten kotouč nezasáhl.
17:22'
Kometa držela kotouč za brankou Holma, ale nedokázala se dostal do zakončení. Kotouč míří k Čiliakovi.
16:59'
Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu Stavanger Oilers (Rokseth – 2 min., podražení).
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Zohorna – 2 min., hrubost).
16:52'
Po závaru před brankou Stavangeru se do šarvátky dostal domácí Zohorna a hostující Rokseth. Bude se vylučovat.
16:15'
Hynek Zohorna se dostal ke kotouči v mezikruží, ale trefil pouze dobře postaveného Holma, který přerušuje hru.
15:40'
Tomáš Vincour se postaral o prozatím nejnebezpečnější akci této přesilovky, když vzal akci na sebe a z levého kruhu vypálil. Holm máchl lapačkou a puk v cestě do branky zastavil.
14:54'
Ke kotouči se dostal Ondřej Němec, ale jeho zakončení bylo tak tristní, že hosté obratem opět vyhazují.
14:25'
Až teď se Kometa dokázala udržet v pásmu a kombinuje okolo branky Holma.
13:59'
První minuta přesilovky je takřka u konce a domácím se ještě nepodařilo usadit se v pásmu. Stavanger opět vyhazuje kotouč.
13:33'
Kometě se nedaří usadit se v útočném pásmu, hosté se opět osvobozují.
13:10'
Hosté vyhazují kotouč k brance Čiliaka. Brňané tak musí rozjíždějí novou akci.
13:03'
Úprava ledové plochy se chýlí ke konci, za chvíli budeme moci pokračovat.
13:03'
V DRFG Aréně se momentálně čistí led od krvavých skvrn po zranění Tomáše Malce. Brněnská přesilovková formace mezitím vášnivě debatuje o provedení následující početní výhody.
13:03'
Henrik Medhus si přehazoval hokejku velmi neopatrně a zasáhl Tomáš Malce do obličeje. Hostující forvard si za své počínaní odnáší trest na 2 + 2 minuty za nebezpečnou hru vysokou holí. Kometa má velkou šanci na korekci skóre ještě před koncem první periody.
13:03'
V útočném pásmu zůstal ležet Tomáš Malec, bude se vylučovat.
12:41'
Hoff se pokoušel o střelu z pravé strany útočného pásma, ale jeden z obránců jeho ránu zablokoval.
12:25'
Štencel přejel modrou čáru, napřáhl, vypálil a jeden z hostujících obránců přizvedl kotouč tak šikovně, že přeletěl i ochrannou síť za brankou Stavangeru a fanoušci si tak museli dávat velký pozor, aby si z dnešního duelu neodnesli nějakou újmu na zdraví. Následuje komerční pauza.
11:37'
Hosté jdou do vedení o dvě branky! Na levém křídle se ke kotouči dostal HARRISON REED a přesně umístěnou ranou vymetl pavouky pod břevnem domácí branky! Asistence: Markus Søberg, Kristian Forsberg.
11:11'
Hosté obléhají domácí branku, prozatím bez vážnějšího ohrožení Čiliaka.
10:50'
Dočekal zasáhl svého protihráče vysokou holí a Stavanger si zahraje přesilovku.
10:40'
Hosté si zahrají přesilovku, Holm sprintuje na střídačku.
10:15'
Vincour nabízel z levého křídla kotouč před branku, ale nikdo v modrém jej nedokázal usměrnit na Holma.
09:52'
Střela Štencela zasáhla lapačku Holma, od které zamířil kotouč do ochranné sítě. Následuje komerční přestávka.
09:25'
Do Krejčíkovi rány vložil svou hůl Tomáš Svoboda, ale nejaktivnější střelec dnešního utkání usměrnil kotouč mimo prostor branky.
09:07'
A mohlo to být o dvě branky! Jonas Djupvik napřáhl na levém křídle a napálil Čiliaka do masky, od ní se kotouč odkutálel vedle pravé tyče domácích.
08:29'
Hráči Stavangeru drží kotouč na holi, nicméně se jim nedaří udržet jej v pásmu.
07:25'
Nahodil chytře vypíchnul kotouč hostujícímu hráči, ale nedokázal jej včas dojet.
06:30'
06:17'
Havránek nepropálil clonícího hráče, kotouč se dostal na hůl Zaťoviče, jeho pas ale vyklouzal mimo pásmo. Hosté se osvobozují.
05:42'
Tlak Komety neustává, nicméně přesilovce domácích chybí přesnější zakončení.
04:54'
Brňané mohli srovnat a opět u toho byl Tomáš Svoboda! Tentokrát dostal přihrávku napříč brankovištěm, ale nedokázal umístit kotouč do sítě!
04:30'
Vyloučení v týmu Stavanger Oilers (Kokkala – 2 min., hákování).
04:14'
Po pravé straně se směrem k Čiliakovi hnal prozatím jediný střelec utkání, Josh Soares, ale tentokrát poslal kotouč těsně nad.
03:51'
Malec drží kotouč za brankou a čeká na spoluhráče, jemuž by mohl nabídnout kotouč.
03:31'
Postup brněnské Komety zastavuje hvizd rozhodčího – ofsajd.
02:44'
Brňané okupují svého soupeře v útočném pásmu' Nejprve pálil, po přihrávce Krejčíka, Jan Hruška, jeho ránu vyrazil Holm mimo. Chvíli poté pálil opět Tomáš Svoboda, ale ani druhý pokus brněnského hráče nedoputoval k bráně!
02:08'
Po vhazování v útočném pásmu se ke střele dostal Tomáš Svoboda, jeho rána z dobré pozice byla zblokována mimo prostor branky.
01:03'
A máme tu první branku utkání! Curtis Gedig vypálil od modré čáry, Čiliak si myslel že má kotouč ve výstroji, ale ten se kutálel vedle jeho branky, odkud jej do sítě poslal nejlepší střelec hostí, JOSH SOARES! Asistence: Curtis Gedig, Tony Romano.
00:17'
Kotouč opustil hrací plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu.
00:10'
Po úvodním vhazování se kotouče ujali hostující hráči a míří k bráně Komety.
00:01'
Na ledě brněnské DRFG Areny se již prohánějí rozhodčí a hráči obou celků. Utkání začne co nevidět.

HC Kometa Brno: Čiliak (Vejmelka) – Krejčík, O. Němec, Gulaši, Štencel, Malec, Bartejs, Král – T. Svoboda, Hruška, Haščák – Zaťovič, H. Zohorna, Vincour – Káňa, Nahodil, Mallet – Havránek, R. Zohorna, Dočekal – Gajarský.

Stavanger Oilers: Holm (Opsahl) – Mostue, Solberg, Gedis, Sveum, Humhries, Rokseth, Falk-Larssen, Strøm – Børresen, Forsberg, Djupvik – Romano, Soares, Salsten – Reed, Kokkala, Søberg – Hoff, Medhus, Lorentzen

Rozhodčí: Baluška, Šír – Gebauer, Lederer.
Stavanger Oilers sice nemá v norské lize konkurenci, když ovládl všech šest posledních ročníků, na mezinárodní scéně už to tak slavné není. V dosavadních třech sezonách Ligy mistrů Stavanger pouze jednou postoupil do vyřazovacích bojů, kde ovšem vypadl hned při první příležitosti. Ani letos to zatím nevypadá, že by Olejáři ze čtvrtého největšího norského města zanechali na mezinárodní scéně výraznější stopu. Všechny tři zápasy prohráli, i když všechny pouze o gól. Nejprve nestačili v poměru 1:2 brněnské Kometě a poté nevytěžili ani bodík z dvojzápasu s Malmö, kterému podlehli 3:4 a 1:2. Dres "TOP SCORER" náleží pětatřicetiletému Kanaďanovi s italskými kořeny Joshi Soaresovi, který ve třech zápasech vstřelil dvě branky.
Hokejisté brněnské Komety zatím z pozice extraligového mistra více než důstojně reprezentují českou nejvyšší soutěž. Svěřenci hlavního kouče Libora Zábranského vyhráli všechny tři duely, když byli stoprocentní na severském tripu, kde zdolali jak dnešního soupeře Stavanger Oilers v poměru 2:1 tak KalPu Kuopio 4:2, a v domácí odvetě otočili zápas s Kuopiem, který vyhráli v poměru 3:2 po prodloužení. S osmibodovým ziskem patří Kometě první pozice tabulky skupiny B s dvoubodovým náskokem na druhé Malmö. Dres "TOP SCORER" obléká útočník Vojtěch Němec, který se dokázal jednou prosadit v každém z dosavadních třech zápasů Komety.
Hezké sobotní odpoledne při sledování utkání čtvrtého kola CHL, v němž uvidíme konfrontaci mistra české nejvyšší soutěže Komety Brno s norským šampionem Stavanger Oilers.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.