Hokejová Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Tappara : Jyväskylä - 7. listopadu 2017   18:00

Tappara
Hrachovina (Heljanko) – Lehtonen, Mikkola, Vittasmaki, Rantakari, Elorinne, Kemiläinen, Rouhiainen, Salonen – Ojamäki, J.-M. Järvinen, Peltola – Záborský, Jasu, Kuusela – Luoto, M. Järvinen, Repo – Nurmi, Rauhala, Karjalainen
Sidorenko, Persson – Hagerström, Suominen
Hakametsä Stadium
4221 diváků
Jyväskylä

Je konec! Do další fáze Ligy mistrů postupuje JYP Jyväskylä. Tappara se sice ve třetí třetině zvedla, nakonec vyhrála i zápas, to jí ale bylo k ničemu.

Ode mně to je pro dnešek vše, někdy zase napočtenou!
59:59'
Vyloučení v týmu JYP Jyväskylä (Immonen – 2 min., krosček).
Vyloučení v týmu JYP Jyväskylä (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů).
59:49'
Hostům se nepodařilo kotouč vyhodit, ale mrzet je to nemusí! Tappara se totiž vyhnala z pásma sama.
59:32'
Oddechový čas pro domácí.
59:25'
Už se jim to povedlo a Hrachovina je na střídačce!
59:11'
Jenže k tomu je potřeba mít puk pod kontrolou v útočném pásmu. To se zatím domácím nedaří.
58:40'
Domácí tým uvažuje o stáhnutí brankáře.
58:12'
Tappara sice je v útočném pásmu, ale dostat se zde do kombinace jí činí značné problémy.
57:34'
Opět pálil Lehtonen, který napálil jednoho z obránců někam do horní části těla.
56:55'
Lehtonen vypálil od modré, a jeho střela byla tečovaná těsně před hostujícím gólmanem, jenž ukázal skvělý postřeh a lapačkou puk chytil! Díky tomu také mohli hráči jeho týmu vystřídat.
56:43'
Další zakázané uvolnění JYPu. Hostující tým opět nestihl vystřídat a hráči toho začínají mít plné zuby.
56:26'
Hostující tým se už nejspíše bude jen bránit a posílat kotouče co nejdále od své branky.
56:15'
Oddechový čas pro hosty.
56:01'
Nakonec z toho byla nebezpečná střela, kterou vyrazil Laurikainen jen před sebe, jeho spoluhráči stihli puk odpálit.
55:38'
Tuhý souboj o puk svádějí hokejisté v obranném pásmu hostujícího týmu.
54:54'
Máme něco málo přes pět minut do konce utkání a domácímu týmu stále chybí jedna branka na to, aby alespoň srovnal skóre.
54:14'
Tappara právě vstřelila branku!
Bleskurychle využitá přesilová hra! Ty sice nepatřily k doméně ani jednoho z týmů, teď ale dostávají Tapparu zpět do hry o postup! Rantakari vypálil od modré a Laurikainenovi propadl kotouč za záda, toho si všiml JUKKA PELTOLA, jenž popíchnul kotouč do branky.
Asistence: Otso Rantakari a Kristian Kuusela.
54:08'
Vyloučení v týmu JYP Jyväskylä (Turkulainen – 2 min., nedovolené bránění).
54:08'
Ou, branka JYPu neplatí! Turkulainen totiž srazil Hrachovinu nevybíravým způsobem. Poté se strhla hromadná mela u brankoviště Tappary! Bude se vylučovat, ale zatím je otázkou, kdo všechno usedne na trestnou lavici. Vypadá to, že český brankář bude moci pokračovat v utkání.
53:54'
Hostující brankář vůbec nepředvedl jistý zákrok, kdy mu puk po lehké střele vypadl z výstroje a měl štěstí, že ho nikdo nedorazil.
53:30'
Tuppurainen se probíjel do zakončení, ale domácí obrana ho dokázala odzbrojit.
53:15'
Prudkou střelu Lehtonena viděl brankář hostujícího celku. V poklidu ji chytil do své lapačky.
52:36'
V současné době nemá ani jeden z týmů převahu. Je to spíše plácaná než hokej.
52:01'
Tappara se snaží napadat hodně vysoko. Úspěchy to zatím nepřináší.
51:20'
Turkulainen se nádhernou individuální akcí dostal až k zakončení. Střela přišla z velkého úhlu a Hrachovina neměl problémy se zákrokem.
50:58'
Obrana hostů se pokoušela hru trochu zklidnit, nicméně nakonec poslala puk jen na zakázané uvolnění.
50:34'
Domácí cítí ještě šanci a ženou se do dalších útočných možností.
49:28'
Máme srovnáno! Přesto to bude mít domácí tým s postupem velmi těžké! Lehtonen pálil od modré, jenže jeho střela se zastavila o hradbu těl před gólmanem JYPu. Zde se nejrychleji zorientoval Peltola, který přikopl kotouč JANU-MIKAELOVI JARVINENOVI, který propálil Laurikainena!
Asistence: Jukka Peltola a Mikko Lehtonen
48:20'
Už to vypadalo, že se Tappaře podaří rozehrát početní výhodu v útočném pásmu, avšak obrana JYPu puk odpálila.
48:11'
Vyloučení v týmu JYP Jyväskylä (Yonkman – 2 min., podražení).
48:10'
Tappara je v útočném pásmu a bude hrát přesilovou hru!
47:30'
Obrovská šance Jyväskyly na absolutní rozhodnutí dnešního utkání! Turkulainen se dostal se Suomelou do přečíslení dva na jednoho. Druhého jmenovaného skvěle vychytal Hrachovina!
46:46'
Zakázané uvolnění se odehrálo i na druhé straně. U puku je JYP, který by rád přidal ještě jednu branku.
46:08'
Tappara odehrála puk jen za cenu zakázaného uvolnění, ovšem po buly ve vlastním obranném pásmu se ihned vydala do útoku. Zde o kotouč velmi brzy přišla.
45:23'
Konečně se domácí tým dokázal udržet na delší dobu v útočné třetině, avšak nebezpečná střela nepřišla.
44:36'
Hosté hrají v pěti.
44:18'
Ne, tato početní výhoda se domácímu týmu opravdu nedaří. Je pro něj problém dostat se přes útočnou modrou.
43:54'
Tappaře se znovu nepodařilo usadit v útočném pásmu. Musí začínat od Hrachoviny.
43:31'
JYP opět vyhazuje, domácí tým se ještě nedostal do pořádné kombinace ve své početní výhodě.
43:00'
Ojedinělou možnost má Tappara, ale přesilové hry dnes nejsou doménou ani jednoho z týmů.
42:36'
Vyloučení v týmu JYP Jyväskylä (Saari – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
42:30'
Domácí tým se opravdu snaží s utkáním něco udělat, ještě skoro nepůjčil soupeři puk.
41:46'
Kemiläinen vypálil prudkou střelu od modré, ovšem brankář Jyväskyly nemusel zasahovat. Puk se odrazil od hráče před ním.
41:10'
Hostující tým zastavuje ofsajd.
40:53'
Honka pálil od modré a Laurikainen měl problémy s vyražením puku, to se mu nakonec povedlo, poté ho odpálil hokejko mimo nebezpečí.
40:10'
Domácí tým má jen dvacet minut na to, aby vstřelil alespoň tři branky. Ovšem jelikož opravdu málo tento tým střílí, vypadá to jako utopie.
40:01'
Je za námi i druhá třetina, po které je určitě spokojenější hostující tým. Ten se totiž dostal do dvoubrankového vedení, celkově v součtu obou zápasů vede o tři branky. Domácí to budou mít velmi těžké, jelikož zbývá odehrát už jen jedna třetina.

Další část začne přibližně v 19:40.
40:00'
39:20'
Hostující tým se držel v útočném pásmu, ale na na dlouho. To samé se dá říct o jeho soupeři.
39:00'
Poslední minuta druhé třetiny.
38:34'
Puk lítal z jedné strany na druhou v obranném pásmu domácího týmu, ale zakončení nepřišlo.
38:02'
Menší pošťuchování před brankou Hrachoviny. Rozhodčí vylučovat nebude.
37:59'
Tappara se snaží, jenže stále tomu něco chybí.
37:01'
Jeden z hráčů Jyväskyly se dostal do samostatného úniku, ale zakončit nedokázal. Poté se velmi hněval na rozhodčího, ten faul neodpískal.
36:24'
Rantakari pálil od modré, ovšem trefil jen hráče, kteří stáli před brankou hostů.
36:13'
Tappaře je pískán ofsajd.
35:57'
Opět je to hostující tým, který je v útočném pásmu. Nakonec z toho nebyla ani střela.
35:00'
JYP právě vstřelilo branku!
Gól! Skvělou třetinu odehrává Jyväskylä, která se dostává do vedení. No, domácí tým to dnes bude mít velice těžké. Nattinen pálil, jeho střela se odrazila od tyčky přesně k MIKKU KALTEVOVI, jenže neměl problém poslat puk do odkryté sítě. Hrachovina byl bezmocný.
Asistence: Nattinen a Turkulainen.
34:37'
Hraje se hokej nahoru dolu, kdy ani jeden z týmů nemá větší převahu.
34:13'
Na druhé straně se pokoušel zakončit jeden z hostí, ani on neuspěl.
33:24'
Opět ot byl Repo, který se zjevil v brankové příležitosti! Tentokrát chytře nadzvedl hokejku posledního obránce a puk se tak dostal až k němu. Opět si ale nrpřišel na Laurikainena v bráně!
32:53'
Domácí tým pochopil, že bude muset zlepšit svůj výkon, pokud chce přemýšlet o postupu.
32:52'
Obrovská šance Tappary! Repo se dostal za obranu JYPu a jel sám na gólmana. Připravil si střelu na bekhend, avšek brankář to ustál a vychytal ho!
32:21'
Domácí tým hraje v pěti.
32:02'
Domácí tým se dostal do protiútoku tři na dva, ale střela jednoho z útočníků mířila mimo. To byla velká šance na vstřelení vedoucí branky.
31:22'
Když už to vypadá, že se tam dostanou, zastaví je hvizd rozhodčího.
31:04'
Opět je puk až u Laurikainena, hosté se ještě nedostali do tlaku v útočném pásmu.
30:38'
JYP nerozehrál svou přesilovou hru dvakrát nejlépe. Tappara zvládla již dvakrát vyhodit.
30:21'
Vyloučení v týmu Tappara (Kemiläinen – 2 min., držení hole).
29:45'
Domácí tým má nejspíše puk častěji na svých holích, avšak nebezpečnější jsou hosté.
29:13'
Po dlouhé době přišla střela na straně Tappary. Tu Laurikainen viděl a puk schoval do lapačky.
28:32'
Tappara opět jednoduše přišla o puk, ale JYP se nedokázal usadit v útočném pásmu.
28:23'
Také domácí tým zastavuje ofsajd. S těmi se dnes opravdu roztrhl pytel.
28:09'
Neskutečnou převahu mají hosté v poměru střel na branku! Vedou 17:6.
27:59'
Další nepřesnost Tappary znamená, že u puku jsou opět hosté. Ty nakonec zastavuje ofsajd.
27:43'
Ne, domácímu týmu se opravdu nedaří. Tentokrát ztratil puk ve středním pásmu, kde se ho ujal Immonen, jehož střelu Hrachovina neudržel v lapačce. Naštěstí pro něj skončil na tyči!
27:03'
Po sérii nepřesností ve středním pásmu se ke kotouči dostala Jyväskylä.
26:11'
Domácí tým se na okamžik objevil v útočném pásmu, jenže dlouho zde nevydržel. Od inkasované branky je domácí tým horší. Všude je pozdě a hosté jsou aktivnější.
25:38'
Kanninen se dostal do gólové šance, ale minul! Puk se potom odrazil od mantinelu zpět před branku, ovšem zde nikdo zakončit nedokázal.
25:06'
Honka pálil od modré, ale jeho střela byla sražena protihráčem.
24:30'
Domácí tým je brankou trochu zaskočený. Nedaří se mu pořádně přihrát, natož se dostat do útočného pásma.
24:02'
Opět je to JYP, který je v útoku. Vše skončilo střelou a Hrachovina musel zasahovat.
23:08'
Rauhala se natlačil a chtěl zakončovat. Na poslední chvíli byl odzbrojen protihráčem, a podle rozhodčího to bylo čisté.
22:44'
Hosty branka evidentně nabudila, jelikož se tlačí do zakončení.
22:17'
Je srovnáno! Mnohem lepší pozici má tak JYP, který má opět dvoubrankový náskok v součtu zápasů. Tuppurainen našel rozjetého ANTTIHO SUOMELA, který se dostal až k Hrachovinovi, kterého překonal střelou do šibenice!
Asistence: Jani Tuppurainen a Mikko Kalteva
21:40'
Střela Järvinenovi nesedla, paradoxně ale našel svého spoluhráče před brankou. Ten byl ovšem v souboji a zakončit nedokázal.
21:07'
Tappara je stále usazena v útočném pásmu, a obstřeluje Laurikainena ze všech možných směrů.
20:30'
Záborský pálil od modré, ovšem jeho střelu srazil do středního pásma jeden z hostujících, který od jeho střely klekl.
20:08'
Máme za sebou úvodní vhazování ve druhé třetině, které vyhrál domácí tým. Ten stále musí smazat jednobrankové manko.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 18:51.
Je za námi první část utkání mezi Tapparou a Jyväskylou. Po té vede domácí tým o jednu branku, když se ve čtvrté minutě prosadil Kuusela. Velkým minusem pro domácí tým je jeho střelba, jelikož často pálí mimo branku.
20:00'
19:49'
Nurmiho hledal jeho spoluhráč před brankou. Tomu chybělo jen pár centimetrů k tomu, aby kotouč zasáhl!
19:18'
Saari si rovnal puk na střelu delší dobu, než bylo potřeba. Nakonec o něj přišel a nevypálil.
19:00'
Poslední minuta do konce první třetiny.
18:29'
JYPu se zatím moc nedaří v útočné fázi. Sice si dokáže připravit spoustu střel, ale žádná z nich neskončila gólem.
17:51'
Střelu Vittasmakiho viděl brankář hostujícího týmu velmi dobře. Proto ji také zachytil od lapačky.
17:33'
Tappara u kotouče. Stále je to domácí tým, který musí být aktivnější v útoku, jelikož stále nedohnal dvoubrankové manko z prvního utkání.
17:25'
Nakonec z toho byla střela Nurmiho, který nebyl daleko od branky, avšak Laurikainen si bez problémů poradil.
16:50'
Znovu je to ofsajd, který zastavuje hosty v útočném snažení. K puku se po vhazování dostali domácí, kteří se drží v útočném pásmu.
16:40'
Hostující tým zastavil ofsajd.
16:00'
JYP hraje v pěti! Domácímu týmu se přesilová hra moc nevyvedla.
15:25'
Tappara se snaží rozhýbat obrannou čtyřku, ta se však urputně brání. Nakonec opět vyhodila až za Hrachovinu.
14:43'
Teď se již domácí tým usadil v útočném pásmu a hledá místečka, kterými by mohl vstřelit branku. Vše zakončil střelou obránce, ta byla hodně nepřesná a hosté vyhodili.
14:19'
Hosté se zatím velice dobře brání. Již podruhé vyhodili puk přes všechny čáry až k Hrachovinovi.
14:00'
Vyloučení v týmu JYP Jyväskylä (Turkulainen – 2 min., krosček).
13:54'
Peltola se nádherně uvolnil ve středním pásmu, poté obešel protihráče a zkoušel to bekhendem mezi nohy hostujícího gólmana. Ten dokázal puk vyrazit, ale jen před sebe. Tam se ihned strhla mela, avšak puk nakonec vyplul v rohu kluziště!
13:03'
Kuukka se dostal ve středním pásmu ke kotouči. Krásnou stahovačkou obešel tři hráče, ale jeho bekhenodvé zakončení nemělo potřebnou razanci, ani nebylo moc umístěné.
12:40'
Hra nám v posledních minutách moc hokejové krásy nenabídla. Je to spíše tuhý boj.
12:00'
Jeden z domácích obránců namazal na hokejku Saarimu. Ten byl svou šancí natolik překvapený, že nakonec ani nezakončil. Poté zvládla domácí obrana dostat puk přes obrannou modrou.
11:36'
Hrachovina tentokráte střelu viděl v pohodě, díky čemuž neměl problém se zásahem.
10:53'
Järvinen vybojoval puk v útočné třetině a hnal se z velkého úhlu do zakončení. To se mu nakonec nepodařilo, neboť hostující obrana ho zvládla odzbrojit.
10:09'
Hráči Jyväskyly měli za sebou dlouhé střídání, tak se jen rozhodli vyhodit puk obloučkem.
09:11'
Obrovská šance hostů na srovnání! Nejprve pálil jeden z obránců, jeho střelu dokázala Hrachovina vyrazit jen před sebe, kde byl připravený Saari. S jeho dorážkou si český brankář poradil!
08:33'
Domácímu týmu se podařilo vybojovat puk v útočné třetině a na okamžik zamknout svého soupeře ve svém obranném pásmu. Nicméně z toho nebyla ani nebezpečná střela.
08:13'
Už to vypadalo, že se Tappara dostane do nebezpečného přečíslení, ale je pískán ofsajd.
07:47'
Repo musel čekat, než se mohl vydat do útočného pásma. Do té doby se na něj stačili shromáždit čtyři hráči soupeře a stihli jej obrat o puk.
07:26'
Zakázané uvolnění na domácí straně.
07:05'
Ojamäki se dostal ke střele z velmi nebezpečné pozice, ovšem Laurikainen byl připravený.
06:43'
Po komerční přestávce vyhrál vhazování hostující tým, jenž ihned poslal puk do útočného pásma. Zde však dlouho nevydržel.
06:20'
Domácí jsou stále velmi aktivní a vysoko vytahují své napadání. JYP má občasné problémy s rozehrávkou.
05:30'
Střelu Jokinena Hrachovina viděl a bez větších problémů schoval puk do lapačky. Vhazování po jeho pravici.
04:59'
Hosté jsou zastaveni při přechodu do útočného pásma, jelikož jeden z hráčů překročil modrou čáru dříve než puk.
04:50'
Tappara je stále lepším týmem a je možné, že smaže dvoubrankový náskok soupeře během první třetiny.
03:12'
Nádherná akce domácího týmu končí vedoucí brankou! V útočném pásmu se nejrychleji zorientoval Záborský, který uviděl před brankou úplně volného KRISTIANA KUUSELU, jenž měl jednoduchou práci, kdy jen dorážel puk do odkryté části sítě.
Asistence: Tomáš Záborský, Niko Mikkola
02:38'
U puku je opět domácí tým. Zatím pouze za brankou, odkud se vystřelit nedá. Nakonec se ke střele dostal Záborský, ale nemířil přesně.
02:02'
Saari posílal puk na volného Kalteva, tomu ale chyběl kousek, aby kotouč píchnul směrem na branku.
01:34'
JYP se zatím moc nedostává k puku. Jen jednou se mu podařilo dostat do útočného pásma, avšak z toho nic nebylo.
01:23'
Domácímu týmu se podařilo usadit v útočné třetině. Bek Taparry vypálil, ovšem jeho střela byla sražena do ochranné sítě.
00:40'
Opět to byla střela domácí Tappary. Ani ta nešla mezi tři tyče.
00:10'
Máme za sebou úvodní buly, které vyhrál domácí tým. První útočná akce zápasu střelou neskončila.
00:01'
Týmy jsou již na ledě a utkání co nevidět začne.

Tappara: Hrachovina (Heljanko) – Lehtonen, Mikkola, Vittasmaki, Rantakari, Elorinne, Kemiläinen, Rouhiainen, Salonen – Ojamäki,Järvinen, Peltola – Záborský, Jasu, Kuusela – Luoto, Järvinen, Repo – Nurmi, Rauhala, Karjalainen

JYP Jyväskylä: Laurikainen (Olkinuora) – Kuukka, Vainio, Kalteva, Honka, Jokinen, Mäenpää, Ikonen, Yonkman – Tuppurainen, Immonen, Kolehmainen – Miklík, Hytönen, Rooba – Turkulainen, Suomela, Nattinen – Saari, Kanninen, Sund

Rozhodčí: Sidorenko, Persson – Hagerström, Suominen.
1. osmifinálové utkání

1. zápas osmifinále se odehrál na hřišti JYPu. Domácí vedli v celém průběhu utkání, a nakonec si připsali cenné vítězství 3:1, přestože průběh utkání byl velmi vyrovnaný. Tappara tak má před sebou těžký, ale ne nemožný úkol. Jelikož musí dotahovat ztrátu a bude hrát na domácím kluzišti, je favoritem utkání. Otázkou je, který tým postoupí do další fáze ligy mistrů?
JYP Jyväskylä

JYP je týmem, jenž postoupil z druhého místa se ziskem jedenácti bodů. Z šesti utkání v základní skupině vyhrál tři a v jednom případě si připsal dva body. Jyväskylä má vyrovnaný poměr vstřelených a inkasovaných branek. Nasázet jich dokázala šestnáct, avšak hned patnáct jich inkasovala. Tomuto finskému týmu se daří více v přesilových hrách i ve hře v početní nevýhodě než jeho dnešnímu soupeři. Úspěšnost v přesilovkách činí 21,74% a v oslabeních 92,68%.