Hokejová Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Växjö : Liberec - 2. září 2017   15:00

Växjö
Växjö
10:43' Netterberg  • 27:00' Petersson  • 27:20' Martinsson  • 54:15' Røndbjerg  • 56:06' Røndbjerg  • 58:04' Rosén
Liberec
Will (od 13. Stezka) – Ševc (C), Pyrochta, Šmíd (A), Plutnar, Derner, Jánošík, Mojžíš – Krenželok, Jelínek (A), Lakatoš – Ordoš, Bulíř, Bakoš (TS) – Bartovič, Jašek, Stránský – Vlach, Vantuch, Hrabík – Špaček
Trenér: Filip Pešán

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek sobotního dne a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit na shledanou.

Oslabení: 0 – 0
Je dobojováno. Ve třetí třetině strhl vedení na stranu domácích Jonas Røndbjerg, jenž propálil Stezku z prostoru mezi kruhy. Stejný hráč se pak trefil ještě jednou do prázdné branky při powerplay Liberce. No a hosté to zkusili znovu se šesti hráči a prázdnou klec pro změnu trefil Robert Rosén. Växjo tak potvrdilo první místo ve skupině E s jedenácti body a Tygři jsou tak stále druzí s body sedmi.
59:30'
A ani nyní, ve vlastním pásmu si hráči Växja zase přihrávali a poté směřovali zpět před libereckou branku, kde už ale byl Aleš Stezka.
59:08'
Za mohutného potlesku domácích fanoušků se zápas už pouze dohrává. Puk mají na svých hokejkách domácí a jen tak ho nepustí.
58:04'
Växjö právě vstřelila branku!
Tygři pokračovali ve hře v šesti hráčích v poli a poté u vlastní modré čáry chybovali. Puk si převzal ROBERT ROSÉN a v pohodě ho dopravil do opuštěné klece – 6:3. Bez asistence.
56:06'
Domácí stvrzují svou dnešní výhru. Po střele Ladislava Šmída od modré čáry se kotouč odrazil k domácím, poté JONAS RØNDBJERG zatáhl kotouč do středního pásma a nebyl problém trefit odkrytou klec – 5:3. Bez asistence.
56:02'
Liberec je v šesti, hraje powerplay.
55:57'
Oddechový čas si bere liberecká lavička.
55:57'
Domácí se dostali do další šance před brankou Liberce, ale tentokráte se z branky neradovali.
54:15'
Domácí si vrací zpět své vedení. JONAS RØNDBJERG si sjel mezi kruhy a odtud pak prudkou střelou propálil Aleše Stezku. Ten s jeho ránou nemohl vůbec nic dělat – 4:3. Asistence: Ludwig Wistén.
52:51'
Martin Bakoš je k nezastavení. Podél levého mantinelu se procpal do útočného pásma a jeho následná střele z levé strany byla zachycena Fasthem. Hattrick si tak dnešní Top scorer zatím nepřipsal.
52:05'
Další komerční přestávka.
52:05'
Závar před libereckou brankou gólem neskončil. Stezka ho raději podržel a přerušil hru. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.
50:59'
Hráči Lakers zatlačili Tygry v jejich pásmu, ale ke střele se nedostali. Další akce Växja je tedy u konce a na opačnou stranu mohou zamířit hosté.
49:33'
Erik Josefsson se prodral do útočného pásma a z prostoru mezi kruhy vyslal na Aleše Stezku jedovatou střelu, kterou ale brankář Liberce dokázal vytěsnit mimo tři tyče.
48:42'
Střelu švihem z levé strany vyslal Pontus Netterberg, ale Aleš Stezka nastavil svou lapačku a kotouč do ní ukryl, hned na to ale rozehrál, aby vyslal své spoluhráče do útoku.
48:20'
Hrabík je na ledě a Liberec je tedy v plném počtu.
47:50'
Domácí procházeli přes střední pásmo do útočného, ale obrana Tygrů je zastavila a opět hosté vyhodili touš daleko od své branky.
47:23'
Další cenné vteřiny ze svého oslabení ukrojili hosté a znovu vyhodili puk až před domácí branku.
46:51'
Tygři se velmi rychle dokázali osvobodit a Växjö tak musí zakládat svou další útočnou akci z hloubi vlastního obranného pásma.
46:20'
Domácí si zahrají přesilovou hru. Hosté špatně střídali a dostávají dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledové ploše. Trest odpyká autor třetí branky, Kryštof Hrabík.
46:20'
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Kryštof Hrabík.
45:59'
Na řadu přichází další komerční přestávka.
45:59'
Další pobyt Tygrů v útočné třetině měl jepičí život. Obrana Växja byla zase hodně pozorná a obrala je včas o puk.
45:07'
U branky domácích číhal na chybu obrany Lukáš Jašek, ale nakonec mu obránce udělal kličku a projíždí do útočného pásma.
44:20'
Rázem jsou tak Tygři zase ve hře a hlavně na koni. Nyní jsou to domácí, kteří mohou očekávat tlak svého soupeře.
42:38'
Liberec právě vstřelil branku!
Je vyrovnáno! Viktor Fasth si tak dlouho pohrával s pukem ve svém brankovišti, až toho může jen litovat. Snažil se kotouč rozehrát mimo, ale ten se odrazil od jeho spoluhráče a prosvištěl za jeho záda. Jako poslední byl v jeho blízkosti KRYŠTOF HRABÍK, kterému je také branka uznána – 3:3. Bez asistence.
41:14'
Na druhé straně to zkoušeli také hosté před brankou Fastha, ale také oni neuspěli. Hra se tak otáčí znovu do jejich obranného pásma.
40:15'
Z pravé strany střílel na Stezku Eric Martinsson, ale kotouč skončil jen na boční konstrukci liberecké svatyně.
40:01'
Statistiky druhé třetiny

Střely na branku: 6 – 10
Zásahy brankářů: 8 – 4
Vyloučení: 7 – 7
Vyhrané buly: 15 – 9
I druhá perioda je za námi. V ní padly čtyři branky. Nejprve se domácí dostali do tříbrankového vedení při vyloučení Martina Ševce na 2+2 minuty za hrubost a nedovolené bránění. Nejprve první část využil svou střelou Elias Pettersson a tu druhou pak Eric Martinsson. Tygři ale dokázali reagovat. V přesilovce se prosadil Martin Bakoš, po něm tečoval jeho střelu před brankou Petr Jelínek a Tygři jsou tak Växju na dostřel jediného gólu. Jistě nás tedy čeká zajímavá třetí třetina, která začne přibližně v 16:50.
40:00'
39:51'
Ještě se vhazuje po levé ruce Aleše Stezky, ale vypadá to, že se v této části hry už nic nestane.
39:25'
Jan Ordoš číhal před brankou Växjä, ale kotouče se nedočkal. Obrana domácích ho sebrala hostům a poslala mimo ohrožení vlastní branky.
39:00'
Hraje se poslední minuta druhé třetiny.
38:41'
Liberečtí vyhodili kotouč z vlastního pásma a spěchají do dalšího útoku. Ještě mají něco málo přes minutu na to, aby své manko smazali.
37:57'
A další pobyt v pásmu si Tygři vychutnali, dostali se do další šance, ale puk po ní zamířil jen vysoko nad domácí branku.
36:38'
Hosté jsou domácím na dostřel jediné branky. Martin Bakoš pálil z levého kruhu a těsně před brankou jeho ránu tečoval PETR JELÍNEK a Tygři jsou tak zpátky ve hře – 3:2. Asistence: Martin Bakoš a Martin Ševc.
35:54'
Vyloučení v týmu Växjö Lakers (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Elias Pettersson.
35:07'
Následuje další komerční přestávka.
35:07'
Tygrům tento početní stav vyhověl a dávají svou první branku. MARTIN BAKOŠ potvrzuje dres Top scorera a zblízka vymetl svou střelou pavučiny v levém horním rohu Fasthovy branky – 3:1. Asistence: Michal Bulíř a Filip Pyrochta.
34:24'
A jsou tu další vyloučení a tentokráte uvidíme hru ve čtyřech hráčích na obou stranách.
34:24'
Vyloučení v týmu Växjö Lakers (Peter Andersson – 2 min., hrubost).
34:24'
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Jan Stránský – 2 min., nedovolené bránění).
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Lukáš Jašek – 10 min. osobní trest, nedovolené bránění).
32:53'
A další vyloučení na obou stranách, hra se začíná vyostřovat a k vidění přibylo i osobních soubojů. Stále se ale hraje v pěti hráčích na obou stranách.
32:53'
Vyloučení v týmu Växjö Lakers (Eric Martinsson – 2 min. + 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Dominik Lakatoš – 2 min. + 2 min., hrubost).
32:25'
Martin Ševc pálil od modré čáry, ale jeho rána skončila úplně mimo. Kotouče se tak zmocnili znovu domácí a míří do útočného pásma.
30:53'
Nyní hru přerušila série vyloučení na obou stranách za hrubost, pokračovat se bude v klasickém počtu hráčů.
30:53'
Vyloučení v týmu Växjö Lakers (Linus Fröberg – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Växjö Lakers (Pontus Netterberg – 2 min., hrubost).
30:53'
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Adam Jánošík – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Lukáš Derner – 2 min., hrubost).
29:15'
Tygři proklouzli do útočného pásma, tam ale záhy o touš přicházejí a znovu je tu další akce na straně domácího celku, který je pochopitelně rozjetý.
27:20'
Roman Will po třetí inkasované brance opouští své brankoviště a na jeho místo přichází Aleš Stezka.
27:20'
Střídání v týmu Bílí Tygři Liberec: ze hřiště odchází Roman Will, přichází Aleš Stezka.
27:20'
Domácí využívají i druhý trest Martina Ševce a jdou do tříbrankového trháku. ERIC MARTINSSON dostal přihrávku na pravý kruhu a svou prudkou střelou nedal Romanu Willovi znovu žádnou šanci – 3:0. Asistence: Robert Rosén a Martin Lundberg.
27:00'
A domácí vedou o dvě branky. ELIAS PETERSSON dostal nabito na pravý kruh a odtud prostřelil Romana Willa – 2:0. Asistence: Joel Persson a Janne Pesonen.
26:15'
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Martin Ševc – 2 min., nedovolené bránění + 2 min., nedovolené bránění).
25:10'
Při průniku Janne Pessoneho došlo k postavení mimo hru a ta je tak vykázána zpět do středního pásma, kde se za malý okamžik bude vhazovat.
24:36'
Lukáš Derner střílel od modré čáry a jeho dělovku pak ukryl do své lapačky Fasth. Poté se před jeho brankou strhla menší potyčka mezi oběma tábory, ale vylučovat se nebude.
23:34'
Calof je na ledě a Växjö je kompletní.
23:27'
Växjo znovu vyhazuje puk až před libereckou branku a přesilovka tak pro Tygry je u konce.
22:58'
Lukáš Jašek nedokázal udržet kotouč u modré čáry a ten tak vypadl ven. Tygři se musí vrátit a založit další akci ze středního pásma.
22:15'
Hráči Växja ale zatím znovu zodpovědně brání a vyhazují puky až před Romana Willa.
21:34'
Je tu další přesilová hra pro Tygry. Calof dostává dvě minuty za podražení a uvidíme, zda se tentokráte podaří početní výhodu využít.
21:34'
Vyloučení v týmu Växjö Lakers (Andrew Calof – 2 min., podražení).
21:24'
Jeden z hostů se prodral do útočného pásma, poté vyslal na Fastha střelu, kterou ovšem zachytila obrana domácích a poslal puk okamžitě na druhou stranu.
20:31'
Domácí se ubránili a nyní jsou už v plném počtu. Liberečtí tak svou další přesilovou hru využít nedokázali.

Využití: 0 – 0
Máme za sebou první třetinu tohoto utkání a v ní padla jedna branka. Po opatrném začátku se postupně hra začala rozjíždět a s ní i akce na obou stranách. Tu největší pak proměnil Pontus Netterberg, jenž za záda Romana Willa dorazil z levého kruhu odražený kotouč po střele od modré čáry. V závěru třetiny pak měli Tygři početní výhodu, kterou ale do sirény využít nestihli. Dohrávat tak budou ve druhé třetině devětadvacet vteřin z početní výhody. Druhá třetina začne přibližně v 15:52.
20:00'
19:50'
A další osvobození Växja, které zatím své oslabení zvládá na jedničku. Liberečtí už zřejmě z další akce udeřit nestihnou.
19:25'
Domácí zachytili kotouč ve vlastním pásmu a okamžitě ho vyhazují až před Romana Willa.
19:00'
Hraje se poslední minuta první třetiny.
18:51'
Velká skrumáž před Fasthem. Jelínek ale nedokázal dopíchnout kotouč za jeho záda a ten ho tak raději podržel a přerušil hru.
18:31'
Tygři mají další přesilovku, v závěru první třetiny tak mohou srovnat nepříznivý stav utkání.
18:31'
Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu Växjö Lakers (Daniel Rahimi – 2 min., krosček + 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Lukáš Krenželok – 2 min., hrubost).
17:47'
Michal Plutnar se proháčkoval do útočného pásma, kde hledal přihrávkou Kryštofa Hrabíka, ten ji ale nedokázal přijmout a rázem je pryč další šance pro Tygry.
17:12'
Pessonen je na ledě a Växjo je tak kompletní.
16:44'
Liberec byl v ofsajdu a jeho snaha o další pobyt v domácím pásmu je ta tam. Vhazovat se bude ve středním pásmu a to je voda na mlýn Växju, které šetří další čas.
16:19'
Domácí se zatím velmi dobře brání a hosty do zakončení nepustili. Nyní vyhazují další kotouč do bezpečí a šetří cenné vteřiny ze svého oslabení.
15:12'
Přesilovka pro Tygry, Pesonen dostal dvě minuty za hákování a hosté mají šanci srovnat v početní výhodě.
15:12'
Vyloučení v týmu Växjö Lakers (Janne Pesonen – 2 min., hákování).
15:02'
Nyní se po střele Ladislava Šmída zaskvěl brankář Växja Viktor Fasth, který jeho ránu od modré čáry zlikvidoval pohotovou lapačkou. Hra je přerušena a vhazování proběhne po jeho pravé ruce.
14:12'
Pontus Netterberg, autor úvodní trefy domácích, nyní pálil od modré čáry a orazítkoval pravý spodní roh branky Romana Willa z jeho pohledu!
12:55'
Roman Will nyní před dotírajícím Jonasem Røndbjergem raději podržel kotouč po svojí lapačkou a přerušil hru. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
12:43'
Hráči Växja znovu prošli do útočného pásma, kde se ke střele dostal Pesonen, ale jeho projektil zamířil jen vysoko nad branku Romana Willa.
12:05'
Liberečtí Bílí Tygři tak znovu prohrávají a budou muset dohánět své manko. Už třikrát ovšem ztráceli dvě branky, vždy dokázali náskok soupeře smazat. Povede se to i dnes?
12:02'
10:43'
Domácí se ujímají vedení. Bohm střílel od modré čáry, kotouč byl ale odražen přímo před PONTUSE NETTERBERGA, který z levého kruhu střelou švihem dokázal překonat Romana Willa – 1:0. Asistence: Oliver Bohm a Peter Andersson.
09:44'
Delší dobu kroužili hráči Växja ve středním pásmu s kotoučem a obrana Tygrů je následně pak nepustila do své třetiny. Je z toho snaha o útok na straně Liberce.
09:07'
Bílí Tygři se dopustili zakázaného uvolnění, Dominik Lakatoš nedokázal zachytit puk a ten tak skončil až za brankou domácích. Hra se stěhuje do pásma hostů.
08:58'
Na řadě je první komerční přestávka tohoto utkání.
08:41'
Slibnou akci v útočném pásmu teď měli Liberečtí, ale po zahrání puku směrem do prostoru mezi kruhy ho zachytil Ludwig Wistén a poslal ho do středního pásma.
07:58'
Domácí hráči se dostali do další akce před brankou libereckých Tygrů a Roman Will se musel mít na pozoru. Zatím se ve svém brankovišti rozhodně nenudí.
06:56'
Po ztrátě kotouče Liberce se k puku znovu dostala obrana Växja, která ho už zaváží zase na opačný konec kluziště.
06:09'
Pyrochta je na ledové ploše a Tygři jsou tedy v plném počtu.
05:39'
Domácí se znovu uhnízdili v libereckém pásmu a na Willa mířila další střela. Znovu si ale hosté dokázali poradit a zase vyhazují puk daleko od vlastní branky.
04:56'
Eric Martinsson se napřáhl na modré čáře, kotouč letěl až před Willa, kde ho s pomocí vlastní obrany dokázal vyrazit a následně pak ho Ševc vyhazuje do bezpečí.
04:09'
Pyrochta inkasoval dvě minuty za hákování a domácí hokejisté tak mají výhodu přesilové hry.
04:09'
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Filip Pyrochta – 2 min., hákování).
03:50'
Domácí mají ponechanou výhodu, pokud tuto výhodu nepromění, budou hosté hrát v oslabení.
03:01'
Zatím sledujeme příliš opatrný hokej na obou stranách, nikdo nechce udělat chybu, která by ho stála inkasovanou branku.
02:24'
Domácí se dostávali do slibně se rozvíjející akce ve třech hráčích proti dvěma libereckým, jenže v pásmu byl jeden z nich dříve než puk a je z toho další postavení mimo hru. Vhazovat se tak bude znovu ve středním pásmu.
02:01'
Högberg nyní přidržel puk před Fasthem a nedopustil, aby se k němu hráči Liberce dostali. Je z toho další útok Lakers.
01:28'
Obrana Växja vybojovala kotouč ve vlastní třetině a hned ho Rahimi zaváží před branku Romana Willa.
00:53'
Na druhé straně se to nepovedlo domácím a hosté tak míří do další akce. Zatím jsme však neviděli ani jednu střelu v úvodu utkání.
00:42'
Tygři ale při přechodu do útoku byli v ofsajdové pasti, což čárovým sudím neuniklo a hra se tak stěhuje zpět do středního pásma.
00:06'
Po vhazování ve středovém kruhu se kotouč dostal k Dominiku Lakatošovi, který ho hned zavezl do útočného pásma.
00:01'
Proběhla klasická zdravice kapitánů s rozhodčími a také mezi sebou a jdeme na to.
Oba celky jsou už na ledové ploše a vyslechneme si oficiální hymnu Champions League.

Växjö Lakers: Fasth (Andren) – Martinsson, Lundberg A., Persson, Rahimi (A), Högberg, Bohm, Andersson – Pettersson, Pesonen, Kiiskinen (A) – Calof, Rosén, Lundberg M. – Netterberg, Fröberg, Røndbjerg – Wistén, Joseffson (C) (TS), Brodecki

Bílí Tygři Liberec: Will (Stezka) – Ševc (C), Pyrochta, Šmíd (A), Plutnar, Derner, Jánošík, Mojžíš – Krenželok, Jelínek (A), Lakatoš – Ordoš, Bulíř, Bakoš (TS) – Bartovič, Jašek, Stránský – Vlach, Vantuch, Hrabík – Špaček

Rozhodčí: Gordon Schukies (GER), Sören Persson (SWE) – Ludvig Lundgren (SWE), Johan Löfgren (SWE).
Ze zápasu je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás mile ráda provedu. Takže o nejdůležitější momenty a také videa z gólových příležitostí tak rozhodně nepřijdete. Přeji tedy všem příjemnou počtenou a hokejovou zábavu.
Vzájemná utkání

Jak už bylo zmíněno, oba celky se spolu utkaly už minulý čtvrtek na severu Čech a Växjö zvítězilo 4:3 po prodloužení. Jak dopadne odveta na půdě Växja? Potvrdí Tygři zlepšenou formu a oplatí Växju porážku nebo naopak domácí budou znovu úspěšní? To se musíme nechat překvapit. Duel to ale bude rozhodně opět zajímavý.

Bílí Tygři Liberec

Liberečtí po Växju přivítali ve své Home Credit Aréně velšský Cardiff a po velkém dramatu nakonec dokázali zápas dovést do vítězného konce a zvítězili 5:2. Výhra se ale rozhodně nerodila lehce. Tygři opět museli dohánět dvoubrankovou ztrátu. Kolotoč zápasů v Lize mistrů pak pokračuje i tento týden a Tygři zavítali na svůj první venkovní trip, jenž zahájili ve čtvrtek, do Cardiffu, kde je opět nečekalo nic lehkého. Ďáblové už v páté minutě vedli 2:0 a Tygry tak čekal další duel, ve kterém prohrávali o dva góly. Jenže ještě v první třetině dokázali snížit na rozdíl jediné branky a od druhého dějství pak rozjeli doslova kolotoč a nakonec Cardiff smetli 7:3. Hattrickem se blýskl Martin Bakoš, jenž se po roční štaci v čínském Kunlunu hrajícího KHL, vrátill zpět do tygří organizace a ukazuje, jak moc bude pro liberecký tým platným hráčem. V dresu Top scorera právě ve čtvrtek rozhodl, že mu tento trikot bude náležet i v dnešním duelu.
Växjö Lakers

Švédské Växjö odehrálo svůj první zápas v hokejové lize Lize mistrů v Liberci, kde se mu vydařila první třetina a začátek té druhé, kdy se hráči Växja dostali do dvoubrankového náskoku. Jenže Bílí Tygři ještě v téže části hry dokázali nejen své manko smazat, ale také zápas otočit na vlastní stranu. Ve třetí periodě však Lakers vyrovnali a zápas došel do prodloužení za stavu 3:3, ve kterém o výhře Växja rozhodl Robert Rosén a dal tak svému týmu bonusový bod navíc – 3:4pp. Växjo pak porazilo i Cardiff a Davos a zatím tedy vévodí skupině E.
Hezké odpoledne přeji všem příznivcům ledního hokeje. Nová sezóna hokejové Ligy mistrů je už v plném proudu a dnes jsou na programu další utkání v základních skupinách. My se v tomto online přenosu zaměříme na zápas mezi švédským klubem Växjö Lakers a českým zástupcem z české extraligy, týmem Bílí Tygři Liberec, a sice ve skupině E.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.