Hokejová Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Zug : Vienna Capitals - 10. října 2017   19:45

4 925 diváků

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Utkání sledovalo 4 925 diváků.
Statistiky

Střely na branku: 48:32
Zásahy brankářů: 31:45
Vyhraná vhazování: 26:33
Trestné minuty: 6:18
Nejlepšími hráči byli vyhlášeni domácí Tobias Stephan a hostující Pekka Tuokkola, oba gólmani dnešního duelu.
Je dobojováno a jestli to po dvou třetinách vypadalo, že se z postupu bude radovat Vienna, tak po konci utkání může úspěch slavit domácí Zug. Ten ve třetí části třemi góly otočil výsledek, trefili se Nolan Diem, Lino Martschini a při power play do prázdné branky Carl Klingberg. Zug tak do vyřazovací části postupuje z první pozice, pro Viennu soutěž končí.
59:07'
Domácí fanoušci už hlasitě oslavují výhru a postup.
58:16'
Zug právě vstřelil branku!
Je hotovo! CARL KLINGBERG dostal puk z obranného pásma, neohroženě se vrhl mezi několik protivníků a pošťouchl puk do prázdné branky. Bez asistence.
58:02'
Tuokkola je na střídačce, začíná power play Vienny.
57:42'
Definitivu mohl domácím dát Schnyder, na pravé straně si našel prostor pro střelu, trefil však pouze vzdálenější tyčku!
56:40'
Přesilovka Zugu pokračuje útočící pětice kombinuje v útočném pásmu.
55:24'
Je to 2:1 a Zug má blizoučko k postupu. Na levou stranu dostal nabito LINO MARTSCHINI a jeho bomba z první se zastavila až v síti. Asistence: David McIntyre.
55:17'
Další trest pro hosty, na trestnou lavici odešel Tyler Cuma s dvouminutovým trestem za sekání.
54:54'
V sázce je hodně. Před Tuokkolou operoval Klingberg, hostující obranou byl tvrdě odstaven.
53:54'
Závěr utkání je hodně nervózní, bude se opět vylučovat na hostující straně. Patrick Peter dostal dvě minuty za hákování.
52:40'
Domácí jsou rozestavěni v útočném pásmu, ale nemohou se prosadit. Bránící čtveřice pracuje opravdu obětavě.
51:33'
Nakonec je souhrn trestů takovýto. Hostující Philippe Lakos dostal 2+2+2 minuty za hrubost, Tyler Cuma dvě minuty za podražení a domácí Johann Morant dvě minuty za hrubost.
51:29'
Bude se vylučovat, domácí si zahrají přesilovou hru.
50:58'
Výsledek mohl otočit Suri, byl však v útočném pásmu dobře ubráněn.
50:16'
Hosté se vrhli do útoku, Holzapfel však byl příliš rychlý a bylo z toho postavení mimo hru.
49:03'
Je vyrovnáno! Sotva se domácím podařilo dostat puk do míst, odkud se dá pálit, padl gól na 1:1. Schlumpfou prudkou střelu tečoval bruslí NOLAN DIEM a puk skončil v síti. Rozhodčí se ještě šli přesvědčit, zda jej autor gólu do branky nekopl, po chvilce však gól uznali. Asistence: Dominik Schlumpf.
48:45'
Akce domácích se teď konají převážně kolem mantinelu, střel je málo.
47:29'
Stephan pro jistotu přikryl puk a přerušil hru, už se k němu totiž blížil Sharp.
46:56'
Brocklehurst čeká na své spoluhráče, až dostřídají, Vienna se pozvolna chystá do protiakce.
45:41'
Hosté pouze vyhodili z vlastního pásma, u puku je nyní Helbling. Zug jde opět dopředu.
44:19'
Na druhé straně to zkusil Peter, jeho švih dostal Stephan do rohu kluziště.
43:40'
Hra má tempo, teď ještě přidat šance.
42:52'
Domácí tým pochopil, že je třeba útočit, úvodní okamžiky třetí třetiny se nesou v duchu aktivity Zugu.
41:09'
Helbling to zkusil z levé strany, ale dnes na Tuokkolu neplatí vůbec nic...
40:01'
Další třetina začne přibližně ve 21:26.
Čtyřicet minut hry za námi a najednou mají blíže k postupu hosté. Ti totiž od 27. minuty vedou 1:0, když se tvrdou ranou z pravé strany prosadil Rafael Rotter. Nic nebyla domácím platná územní převaha, Tuokkolu se totiž nikomu nepodařilo překonat. Do třetí třetiny tak musí jít Zug s tím, že tento nepříznivý výsledek musí smazat, jinak v soutěži končí.
40:00'
39:54'
Menší závar před Stephanem skončil pouze pokusem o jeho ohrožení puk poté letěl přes všechny čáry.
39:12'
Vyloučeným hráčům vypršel trest, hraje se v pěti na obou stranách.
38:24'
Ani tentokrát nenese více prostoru na ledové ploše přehršel šancí, prakticky vše končí ještě před střeleckým pokusem.
37:12'
Vylučuje se na obou stranách, dvouminutový trest za podražení dostal Patrick Peter, dvě minuty za nafilmovaný pád domácí David McIntyre.
36:56'
Za domácí brankou kouzlí s pukem Rotter, snaží se vymotat do střelecké pozice a přidat další gól.
35:56'
Zakázané uvolnění domácích, zase se tak bude hrát u Stephana.
34:55'
Nyní se do útoku cpou hosté, obrany ale i nadále převažují.
33:41'
Z hlediště se ozývá pískot, důvodem je střet Roeho s Lakosem. Ten domácího útočníka přirazil na mantinel a Roe vypadá dosti otřesený.
33:28'
Neuspěl ani Lammer, ten s pukem skončil v rohu kluziště.
32:57'
Nápor Zugu je teď docela velký, územní převaha je na hokejkách tohoto týmu, jenže vše marně...
31:31'
Fohrler si v plné jízdě zpracoval puk a okamžitě střílel. Brankář Vienny je dnes ale ve skvělé formě a stále drží čisté konto.
30:26'
Na Tuokkolu si nepřišel ani Martschini se svým průnikem středem.
29:57'
Hostující tým se ubránil, jsou již v plném počtu.
29:29'
Kast nabízel přihrávku Stalbergovi na teč, ten byl ovšem pod dobrým dozorem obrany Vienny.
28:46'
Hosté vyhazují přes všechny čáry, puk skončil až za Stephanem.
27:57'
Už je hra přerušená, dvě minuty za sekání dostal Patrick Peter.
27:30'
Domácí budou moc zareagovat v přesilovce, zatím mají ponechanou výhodu.
26:47'
Vienna Capitals vstřelili branku!
No vida, hosté jdou do vedení a v tuto chvíli postupují oni. Na pravé straně se do volného prostoru dostal RAFAEL ROTTER a tvrdou ranou do horního růžku Stephanovy branky otevřel skóre. Asistence: Riley Holzapfel.
25:09'
Klingbergova střela z levého kruhu pro vhazování Tuokkolu vůbec nepřekvapila, hostující gólman si připsal jeden z těch snadnějších zákroků.
24:16'
Roeho přihrávka na modrou čáru byla příliš prudká, domácí se sami vyhnali z útočného pásma.
23:20'
Hostující branku objel Diem, ani on ovšem gólmana Vienny nepřekvapil.
22:13'
Blízko gólu byl Suri, prudkou střelu ale Tuokkola ztlumil ke své tyčce, odkud jeho obrana vyvezla puk do bezpečí.
21:42'
Domácí Martschini sice v útočném pásmu vybojoval puk, poté mu ale ujel do rohu. Podporu spoluhráčů neměl velkou, bylo tak po šanci.
20:27'
Oba vyloučení hráči se již vrátili na ledovou plochu, hraje se v plném počtu.
20:01'
Další třetina začne přibližně ve 20:44.
Je za námi první třetina a do kabin se jde za bezbrankového stavu. První třetina přinesla mírnou převahu domácího týmu, Tuokkola byl rozhodně ve větším zápřahu, než jeho kolega na druhé straně, stejně jako Stephan ale drží čisté konto. Remízový stav vyhovuje Zugu, bod je posouvá do vyřazovací fáze.
20:00'
19:20'
Hosté se snaží využít více prostoru na ledě k rychlé kombinaci, nedaří se jim ale překonat pružnou obranu Zugu.
18:27'
Dvě minuty za hrubost dostali domácí Garrett Roe i hostující Ryan McKiernan.
18:27'
U hostující branky se po střele Diaze strhla menší šarvátka a rozhodčí budou dnes poprvé vylučovat.
17:30'
Po delší době si zachytal i Stephan, předvedl rychlý zákrok lapačkou.
16:56'
Vienna má problém se vůbec dostat z vlastního pásma, hraje se za brankou gólmana Tuokkoly.
15:38'
Zleva i zprava létají na Tuokkolu puky, ten se zvládá bleskově přesouvat a šance likvidovat.
14:23'
No, tempo teď pro změnu hodně pokleslo a zápas se začíná drobit častými přerušeními.
14:04'
Tuokkola zastavil nahození ze středního pásma, vhazuje se po jeho pravé ruce.
12:15'
Stalberg si na levé straně najel na nahození od modré, Tuokkola ale s trochou štěstí vytlačil toto sklepnutí mimo svou branku. Konečně se nám začínají množit šance.
10:59'
Hostující vyhození přes všechny čáry sklouzlo přesně na branku Zugu, o zakázané uvolnění tak nepůjde, puk krotí Stephen.
10:12'
Nödl se probil před Stephana a zblízka se dvakrát pokusil propasírovat puk za jeho záda. Bez úspěchu!
09:13'
Stephen nyní čelil dvěma výpadům volných protihráčů, na svém brankovišti však nedopustil jakékoliv problémy.
08:48'
Střela od modré přišla i na druhé straně, i Tuokkola je zatím stoprocentní.
07:38'
Po Rotterově přihrávce pálil z dálky hostující Fraser, puk však opřel pouze o chrániče hráčů, clonících brankáři.
06:34'
Zug se v posledních okamžicích dostává do tlaku a kombinuje v pásmu soupeře, chybí tomu však větší důraz ve finální fázi.
05:09'
Klingberg našlápl k individuální akci, najel si do pozice a svižnou střelou prověřil Tuokkolu. Ten vyrazil mimo své brankoviště.
04:07'
Od modré nahazoval Suri, u branky se jeho spoluhráč pokoušel o teč, Tuokkola odolal.
03:36'
Rozhodčí ponechali hru plynout, pouze signalizovali postavení mimo hru domácího celku. McIntyre se přesto zapojil do hry a tak se pískalo.
03:03'
Dlouhé přihrávky létají z jedné strany na druhou, zatím marně hledají adresáty.
02:33'
Zakázané uvolnění Vienny, hra se stěhuje před Tuokkolu. Vhazovat se bude po jeho levici.
01:57'
Domácí Stadler dostával prudkou přihrávku na pravou stranu, u mantinelu však neprošel a o puk přišel.
00:26'
Hostující Fischer byl hned v úvodu v šanci, když číhal u tyčky za přihrávku zpoza branky. Stephan tam ale byl včas a zachránil.
00:01'

EV Zug: Stephan (Bader) – Grossmann, Morant, Geisser, Diaz (C), Helbling, Schlupmf, Stadler, Fohrler – Stalberg, Roe, Lammer – Suri (A), McIntyre (A), Martschini – Senteler, Kast, Klingberg – Diem, Schnyder. Trenér: Harald Kreis.

Vienna Capitals: Tuokkola (Zimmermann) – Cuma, Lakos, Brocklehurst (A), McKiernan, Fraser, Klubertanz, Hackl – Fischer, Sharp, Peter – Samson, Holzapfel, Rotter (A) – Nödl (C), Vause, Hartl – Bauer, Wukovits, Grosslercher. Trenér: Serge Aubin.

Rozhodčí: Persson, Mollard – Burgi, Obwegeser.
Oba týmy jsou již na ledové ploše, zápas může začít.
Zápas v Bossard Areně začne v 19:45, takže si na tuto dobu nic neplánujte a buďte u našeho přenosu, jste k němu všichni zváni.

Hlavními sudími tohoto utkání budou Sören Persson a Ken Mollard, kterým budou na čárách pomáhat Roger Burgi a David Obwegeser.

Jak už bylo řečeno, Vienna v posledním odehraném utkání vyhrála nad Zugem a udržela si naději na postup do vyřazovací fáze. Vídeňští mají ve skupině velký finiš a ukazují, že je nutno bojovat až do posledního možného okamžiku – po třech utkáních měli totiž pouhý bod. No a pokud dnes vyhrají v základní hrací době, tak postoupí.

EV Zug

Domácí tým drží před posledním utkáním postupovou pozici. Na druhém místě mají osm bodů a toto místo budou hájit právě proti dnešnímu soupeři. Mohlo být už jasno, Zug však v posledním utkání podlehl právě Vídni na jeho ledě a zajistil tak dramatické vyvrcholení do dnešního dne.

Jyväskylä – Zug 3:2
Grodno – Zug 2:3
Zug – Grodno 3:2 sn
Zug – Jyväskylä 6:3
Dobrý podvečer u hokejové Ligy mistrů. Společně se podíváme na utkání šestého kola skupiny C, ve kterém se střetnou EV Zug a Vienna Capitals.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:45.