Hokejová Liga mistrů - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Djurgårdens : Storhamar - 9. září 2018   15:30

Djurgårdens
Djurgårdens
16:00' Josefsson  • 17:51' Engqvist  • 35:35' Brodin  • 36:10' Engqvist  • 58:08' Brodin
Storhamar

Pro tuto chvíli se s vámi loučím a příjemný zbytek neděle.
Střely na bránu: 30:28.
Djurgården vítězí i ve druhém vzájemném zápase a připisuje si tři body do tabulky skupiny E. Triumf Švédů zpečetil Daniel Brodin gólem do prázdné brány.
59:14'
Steffen Thoresen ještě mohl změnit skóre, když bekhendem chtěl zvednout puk nad beton, ale nepovedlo se mu to.
58:08'
Djurgårdens právě vstřelilo branku!
A je pravděpodobně rozhodnuto. Lilja zavezl puk do třetiny a před bránou našel najetého DANIELA BRODINA, který se nakonec prosazuje podruhé v utkání. Asistence: Jakob Lilja, Jacob Josefsson.
57:55'
Norům se ale nedaří stabilně usadit před bránou.
57:25'
Hosté hrají bez brankáře!
57:01'
Zakázané uvolnění Storhamaru stěhuje hru zpět před Östlunda.
56:27'
Brodin mohl podruhé v duelu skórovat, sám se zjevil před brankou hostů, jenže přestřelil.
55:59'
Storhamar Hamar si vyžádal oddechový čas.
55:36'
Přesilová hra uplynula a Stockholm je v plném počtu.
54:49'
Po střele od modré domácí gólman drží puk v lapačce, následuje vhazování.
54:34'
Johanssonova střela neproklouzla za Reidebornova záda, pokračuje se ve hře, puk končí za bránou.
53:36'
Erik Walli-Walterholm (DJU) se během bránění dopustil sekání a dostává trest, toto je dobrá příležitost pro Hamar.
53:19'
Tentokrát ale hosté uzamkli soupeře v jeho třetině a odstřelovali švédskou bránu, chvíli puk skákal v brankovišti, gól ale nepřichází.
52:40'
Storhamar už moc neví kudykam, Djurgården je aktivnější v koncovce a jde si za dalším vítězstvím.
52:01'
Další strkanice na ledě po dorážce na Östlunda, ale znovu je to bez trestu.
51:51'
Djurgården zakládá útok od své brány a jde dopředu.
50:53'
Před norskou svatyní se sice strhla menší bitka a pumelice, rozhodčí však zůstávají klidní a nevylučují.
49:48'
Storhamar vyhodil na zakázané uvolnění a bude se vhazovat před Östlundem.
49:21'
Hosté už jsou kompletní, hra pokračuje v jejich třetině.
48:19'
Již v přesilovce se Stockholmští pokouší vymyslet, jak se dostat do útočného pásma.
47:21'
Na chvíli se síly vyrovnají, dvě minuty za nedovolené bránění si odsedí Christian Larrivée (ST).
47:13'
Axelsson v oslabení ujel dopředu, hledal napravo spoluhráče, který těsně minul přihrávku.
46:25'
Domácí se osvobozují vyhozením kotouče na druhý konec hřiště.
45:36'
Storhamar může snížit svou ztrátu, dvě minuty za vysokou hůl dostává Jesper Pettersson.
45:14'
Už se hra ale přesunula na druhý konec, Storhamar není úspěšný v ofenzívě před stockholmským brankářem.
44:40'
Střela od modré domácích těsně prosvištěla okolo norské brány, Švédové pokračují v tlaku.
44:22'
Hamarští se dopouští zakázaného uvolnění a hra se stěhuje před norskou svatyni.
43:39'
Östlund pozdržuje hru poté, co se Stockholm delší chvíli motal ve třetině hostů.
42:42'
Znovu se hraje u Reideborna, ale boje probíhají zejména podél zadního mantinelu.
41:51'
Storhamar se pokouší rozehrát ze svého území, soupeř mu to však znepříjemňuje.
40:55'
Rønnild otestoval úvodem domácího gólmana, ten si na jeho pokus zblízka zuby nevylámal.
40:22'
Domácí aktivněji vstupují do třetiny, kotouč si drží na hokejkách a útočí.
40:01'
Obě mužstva se pomalu rozbruslují, třetí dějství za chvíli odstartuje.
Druhé dějství nabídlo obdobný průběh jako to první. Nejprve skórovali hosté v přesilovce z hole Joela Johanssona. Švédové nalezli rychlou odpověď také trefou z přesilovky, prosadil se Daniel Brodin. O několik vteřin poté se podruhé v duelu prosadil Andreas Endqvist a Djurgården vstoupí do třetí třetiny s vedením 4:2.Na střely po 40 minutách stéle vedou domácí – 21:16.
40:00'
39:20'
Domácí ujeli do přečíslení dva na jednoho, ale Östlund vytáhl parádní zákrok, když si lehl proti střele celým tělem.
38:59'
Hra se trochu zklidnila a Storhamar se začíná oklepávat, bojuje se zejména o střední pásmo.
37:40'
Hosté jsou nyní zaskočeni gólovou smrští a Stockholm má navrch na ledě.
36:10'
A rázem vedou domácí o dvě branky. Podruhé se prosadil ANDREAS ENDQVIST, kterému na hůl přiletěl odražený puk od betonů a propálil jím rozhozeného Östlunda. Asistence: Gustav Possler.
35:35'
DANIEL BRODIN čekal před bránou nachystaný na nahrávku zpoza brány od Liljy a z první jí prostřelil norského brankáře. Asistence: Jakob Lilja.
34:57'
Přesilovku si zahrají také domácí, Jimmy Andersson (ST) dostává dvě minuty za držení.
33:40'
Storhamar Hamar právě vstřelil branku! Hosté využívají přesilovku pět na tři a vyrovnávají. JOEL JOHANSSON dělovkou z levého kruhu prostřelil domácího maskovaného muže. Asistence: Christian Larrivée.
32:10'
Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu Djurgårdens IF (Jesper Pettersson – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Storhamar Hockey Hamar (Andreas Øksnes – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Djurgårdens IF (Dick Axelsson – 2 min., hrubost).
32:10'
U hostující svatyně se strhla pořádná rvačka, hráči se nechtějí odtrhnout a bude se vylučovat.
31:53'
Axelsson tvrdě zápěstím pozdravil Östlunda z mezikruží, ani jeho pokus není úspěšný.
31:07'
Tak v posledních vteřinách se mužstva probouzejí, dva domácí hokejisté jeli do přečíslení dva na jednoho, ale zakončující Axelsson přestřelil poloprázdnou bránu.
30:13'
Salsten se ocitl však ve veliké šanci, když setřásl pronásledovatele v útočné třetině, prosmýkl se před bránu, vystřelil přes obránce, domácí brankář zakročil.
29:26'
Na puku se drží po delší době domácí, přesto je ale hra spíše o taktice než jednoznačné snaze útočit.
28:55'
Jeden z hostů číhal na teč před bránou Stockholmu, ale puk ztečoval bránící hráč.
27:56'
Jens Jakobs zkusil střelu zespoda pravého kruhu, kotouč však letěl jen okolo brány.
27:20'
Rozhodčí píská ofsajd Storhamaru, který byl příliš rychlý v přechodu modré čáry.
26:38'
Hra je přerušena a následuje krátká přestávka.
25:46'
Davidssonovi odskočil kotouč a málem se provinil vlastňákem, jeho spoluhráč v bráně ale byl dostatečně pozorný. Kotouč se snažil dorážet Steffen Thoresen, jenže odešel jen s výpraskem od domácích.
25:19'
Hra je přerušena ve středním pásmu pro hru vysokou holí.
24:08'
Nyní se to ale povedlo Endqvistovi, který však Östlunda podruhé nepřekonal.
23:30'
Obraz hry je podobný jako v první třetině, hráči se neprobojovávají do mnoha zakončení, obě obrany konají dobrou práci.
22:07'
Dahlstrøm najížděl před bránu, nicméně bránící hráč ho odstavil tělem a nedovolil mu tak zakončit.
21:45'
Östlund viděl dojíždějící stockholmské hráče a pro jistotu chytil puk do lapačky.
21:01'
Fogström také otestoval jeho pozornost, zvolil střelu z levého kruhu, domácí gólman drží puk a pozastavuje hru.
20:10'
Bull zkusil střelu od modré, Reideborn se nenechal zaskočit a vyrazil kotouč pryč.
20:01'
Hráči se už sjíždí na ledové ploše, za chvíli budeme pokračovat v zápase.
První třetina byla sice vlažnější, nicméně ke konci došlo k parádnímu zvratu. Vedení se zásluhou Patrika Thoresena ujali hosté v deváté minutě, v závěru však srovnal Jakob Josefsson v přesilové hře a v 18. minutě zajistil svému týmu vedení Andreas Endqvist, Stockholm tak vstoupí do druhého dějství s vedením 2:1. Střelecky mají zatím trochu navíc domácí, kteří vedou 10:7 na střely na bránu.
20:00'
19:48'
Hosté je ale vyprovází do středního pásma.
19:27'
Závěrem třetiny zkouší Storhamar založit útok ze své části hřiště.
17:51'
Tak tohle je nepříjemné pro norský tým, který rázem prohrává. ANDREAS ENGQVIST navázal na předešlý gól Josefssona a posílá svůj tým do vedení, když si zamíchal s pukem před bránou a zasunul kotouč za beton. Asistence: Dick Axelsson
16:00'
Stockholm úspěšně využívá přesilovou hru, když vyrovnal nejlepší střelec domácích JACOB JOSEFSSON střelou z pravého kruhu, přesně poslal kotouč k bližší tyči. Bez asistence.
15:13'
Domácím se nedaří dostat před Östlunda, Patrik Thoresen teď v útočné třetině srdnatě bojoval o puk.
14:41'
Máme tu další vyloučení v utkání. Mikael Dokken (ST) dostává dvě trestné minuty za držení.
14:10'
O puk se aktuálně bojuje v pravém rohu u storhamarské svatyně, Stockholm nedokáže unavit hostující hráče.
12:46'
Po úvodním gólu je hra poněkud bezzubá, tempo je klidně a ani jeden tým se nežene příliš do zakončení.
11:29'
Kotouče se chopil Storhamar, kterému se však nedaří probojovat zpoza své brány dopředu.
10:44'
Djurgården zakládá další útočnou akci ze svého pásma.
10:00'
Domácí se pokouší vybojovat střeleckou pozici ve třetině hostů, nicméně se jim to nedaří.
08:20'
Storhamar Hamar právě vstřelil branku! Krásnou souhru předvedli hosté, kteří zachytili špatnou rozehrávku ve středním pásmu, vydali se dopředu a přihrávka na před bránou připraveného PATRIKA THORESENA byla přesná a top scorer Hamaru neměl problém skórovat do odkryté klece. Asistence: Joel Johansson.
07:40'
Josefsson číhal na přihrávku v mezikruží, byl však atakován jedním z bránících hráčů a zakončení mu nebylo umožněno.
07:10'
Hamar vykázal soupeře ze svého území a Švédové musí jít znovu dopředu.
06:44'
Djurgården bojuje za bránou hostů o puk, uvidíme, co přijde dál.
06:18'
A Stockholm již hraje v plném počtu.
05:46'
Henrik Eriksson v oslabení ohrozil gólmana Storhamaru, střela zleva však byla neúspěšná.
05:27'
Storhamaru se nedaří usadit před švédskou bránou, domácí se velmi dobře brání.
04:18'
Je tu první vyloučení v zápase, na trestnou usedá Daniel Brodin (DJU) za sekání.
03:49'
Norské snažení pozastavuje zbrklý ofsajd, vhazování ve středním pásmu.
03:19'
Stockholm se pokouší usadit v pásmu Storhamaru, zatím se mu to daří.
02:30'
Zettergren se zjevil před bránou, nicméně domácí maskovaný muž se včas přesunul a vyrazil puk.
01:42'
Odpískán byl icing domácího celku a bude se vhazovat před jejich svatyní.
01:00'
Ale lépe zatím vypadají Norové, kteří začínají zatápět Reidebornovi v jeho blízkosti.
00:23'
Domácí brankář se musel mít na pozoru před Salstenem, nicméně bránící hokejisté ukočírovali situaci zavčasu.
00:01'
A ještě zazní národní hymny obou soupeřů.
Mužstva se na ledové ploše připravují k utkání. Na úvod ještě hymna CHL.

Djurgårdens IF: Reideborn (Jensen) – Norell, Hultström, Alsing, J. Pettersson, B. Petersson, Nilsson, Bernhardt – Axelsson, Engqvist, Possler – Lilja, Josefsson, Brodin – Eriksson, Davidsson, Bergfors – Bemström, Wiå, Widing – Walli-Walterholm

Storhamar Hockey Hamar: Östlund (Strand) – Irving, Bull, Johansson, Hesbråten, Løvhaug Hansen, Øksnes, Andersson – Salsten, Svensson, P. Thoresen – Rønnild, Fogström, Jakobs – Dahlstrøm, Larrivée, Martinsen – Dokken, Zettergren, S. Thoresen – Edvardsen

Rozhodčí: Hebeisen, Harnebring – Wernström, Dahmén.
Poslední zápasy obou týmů v CHL:

Tappara Tampere – Storhamar Hamar 6:1

Branky a nahrávky: 12. Jasu (Järvinen J.M., Kuusela), 14. Záborský (Malinen, Karjalainen), 14. Rauhala (Ojamäki), 36. Ojamäki (Jasu, Rauhala), 37. Ojamäki (Malinen, Kemiläinen), 52. Záborský (Malinen) – 44. Thoresen P. (Johansson, Svensson).

Sestava Storhamaru: Östlund (od 41. min Strand) – Bull, Irving – Johansson, Hesbråten – Hansen, Øksnes – Andersson, Løkken – P. Thoresen (C), Svensson, Salsten H. – Rønnild, Fogström, Jakobs – Dahlstrøm, Larrivée, Martinsen – Dokken, S. Thoresen, Zettergren.

Djurgården Stockholm – HC Oceláři Třinec 3:4

Branky a nahrávky: 9. Bemström, 35. Engqvist (Possler, Hultström), 47. Brodin (Lilja) – 26. Dravecký (Viedenský, Krajíček), 40. Marcinko (M. Kovařčík, Cienciala), 53. Haman, 58. Chmielewski (Dravecký, Viedenský).

Sestava Djurgårdenu: Reideborn (Jensen) – Hultstrom, Norell, J. Pettersson, Alsing, Nilsson, B. Petersson, Bernhardt – Possler, Engqvist (C), Axelsson – Brodin, Josefsson, Lilja – Bergfors, Srtrandberg, Eriksson – Bemström, Davidsson, Wia – Widing.
Skupina E

Kromě již zmíněných aktérů tohoto zápasu jsou členy skupiny E také Tappara Tampere a český zástupce HC Oceláři Třinec. Po pátečním kole se čela ujala Tappara díky vítězství nad Storhamarem. Třinečtí získali první body do tabulky, když porazili Stockholm.

1. Tappara Tampere – 7 bodů
2. Djurgården Stockholm – 5 bodů
3. Storhamar Hamar – 3 body
4. HC Oceláři Třinec – 3 body
Poslední vzájemný zápas

Oba celky se již v aktuálním ročníku CHL utkali, na norském ledě 2. září zápas dospěl až do prodloužení. Přestože domácí vedli 2:0, švédskému týmu se podařil vynikající obrat ve třetí třetině, který dokonal v nastavení Marcus Davidsson.

Storhamar Hamar – Djurgården Stockholm 2:3pp

Branky a nahávky: 28. Joel Johansson (Jakobs, Larivée), 43. S. Thoresen (Dokken) – 53. Brodin (J. Pettersson, Josefson), 59. Josefson (Brodin), 65. M. Davidsson (Norell)

Sestava Storhamaru: Östlund (Strand) – Bull, Irving, Hesbraten, J. Johansson, Oksnes, S. Hansen, Edvardsen – P. Thoresen, V. Svensson, H. Salsten – J. Jakobs, Fogstrom, Ronnild – Martinesen, Larivee, Dahlström – S. Thoresen, Zettergren, Dokken.

Sestava Djurgårdenu: R. Jensen (Reideborn) – Hultström, Urbom, J. Pettersson, Norell, T. Nilsson, Alsing, A. Andersson, B. Pettersson – Bergfors, Engqvist, Possler – D. Brodin, Josefson, Lilja – Bemström, M. Davidsson, Walterholm – Widing, Strandberg, H. Eriksson.
Storhamar Hamar

Pro norský celek se jedná o druhou účast v CHL. Poprvé si Ligu mistrů zahrál v sezoně 2015/16, kdy Storhamar postoupil do osmifinále, díky účasti ve finále norské ligy. V předchozím ročníku Get Ligaen ovládl a může se pokusit vylepšit své působení v mezinárodní soutěži. Klub byl založen v roce 1957 a za svou historii dokázal sedmkrát vyhrát titul, první v sezoně 1994/95, poslední právě v uplynulém ročníku.

Zvučným jménem v sestavě Hamaru je bez pochyby Patrick Thoresen. Odchovanec Storhamaru má na účtu dva zisky Gagarinova poháru, titul z norské ligy, 52 zápasů na mistrovství světa a 13 na olympijských hrách. Shodou okolností sezonu 2015/16 odehrál v dresu Djurgårdenu, kde měl průměr téměř bod na zápas. V norském celku se potkává se svým bratrem Steffenem Thoresenem.

Nováčkem týmu je Kanaďan Aaron Irving. Dvaadvacetiletý obránce byl v roce 2014 draftován Nashvillem, nicméně v NHL šanci nedostal. Může se však pyšnit titulem z WHL. Jedničkou v brankovišti by měl být Švéd Oskar Östlund. Rodák z Gävle bude v Hamaru působit již čtvrtou sezonu, měl veliký podíl na zisku mistrovského titulu, když v play off měl úspěšnost nad 93%. Navíc se účastnil prvního působení Storhamaru v Lize mistrů.
Djurgården Stockholm

Historie stockholmského klubu sahá až o dvě století zpátky. Djurgården byl totiž založen již v roce 1891, hokejový tým tohoto sportovního klubu se však své existence dočkal až v roce 1922. Mužstvo z hlavního švédského města je nejúspěšnější v tamní ligové historii, dokázal vyhrát 16 titulů. Ten poslední se ale datuje k roku 2001. Jakožto spoluzakládající tým se Djurgården účastní CHL od jejího vzniku, nejdál se ale probojoval jen do osmifinále. Loňský semifinalista švédské SHL má pro nadcházející ročník vyšší ambice v Lize mistrů.

Tým, který v minulosti vychoval hráče jako Mats Sundin nebo Niklas Kronwall, má ve své sestavě například drobného obránce Jespera Petterssona, který má na kontě stříbrnou medaili z mistrovství světa osmnáctiletých i dvacetiletých a v sezoně 2017/18, když se ze zámořských nižších soutěží přesunul právě do Djurgårdenu, oblékl dvakrát dres i dospělé švédské reprezentace. Pro svůj klubový celek byl velikým přínosem, jednak pomohl 13 kanadskými body, ale také měl v hodnocení +/- skóre +20.

Vedoucím mužem stockholmské sestavy je třicetiletý útočník a bronzový medailista z mistrovství světa z roku 2010 Andreas Engqvist. Hráč se zkušenostmi z NHL i KHL hraje za Djurgården svou druhou sezonu, v uplynulém ročníku ve 27 zápasech vstřelil deset branek a dvanáctkrát přihrával. V CHL je nejlepším střelcem Jacob Josefsson, který ve třech zápasech zaznamenal tři góly a dvě asistence. Josefsson ještě v sezoně 2017/18 oblékal dres Buffalo Sabres, po osmi letech v NHL se však rozhodl vrátit se do Djurgårdenu, kde se z mládežnických soutěží vypracoval až do nejprestižnější soutěže na světě.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.