Nord (SWE), Tscherring (SUI) – Altmann (SUI), Kovacs (SUI)
PostFinance Arena, Bern
5 059 diváků
Oulu

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Utkání sledovalo 5 059 diváků.
Statistiky

Střely na branku: 38:39
Zásahy brankářů: 38:37
Vyhraná vhazování: 25:32
Trestné minuty: 6:12
Utkání je u konce a více radosti je na straně Kärpätu Oulu. Hosté totiž ovládli samostatné nájezdy, když proměnili hned tři, připsali dva body a mají jich celkem devět a jsou na prvním místě. Bernu s pěti body v tuto chvíli patří třetí místo.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Kärpät Oulu.
Rozhodující nájezd si připisuje TUUKKA TIEKSOLA a zajišťuje tak finskému celku druhý bod.
Schlegel musel chytit, jenže na Krištofa nestačil. Ten jej prostřelil prudkou ranou po pomalém nájezdu. Extra bod tak získal Kärpät Oulu.
Ebbett trefil pouze Rybárův postoj.
Puljujärvimu taktéž nevyšel bekhendový blafák, Schlegel mu vypíchl puk.
Kruegerovi nevyšel bekhendový blafák, Rybár jej vybruslil.
Lammikko mířil na vyrážečku, uspěl ale Schlegel.
Pestoni zabrzdil před brankářem a pověsil puk pod břevno.
Tieksola uspěl pěkným obloučkem přes gólmanovu lapačku.
Praplanovu střelu gólman vytlačil nad branku.
Jokinensi najel z pravé strany a Schlegela překonal ranou na vyrážečku.
Samostatné nájezdy začínají.
Nerozhodlo ani pětiminutové prodloužení, ve kterém měli hosté přesilovku a tlak. Na řadě je tak poslední část dnešního utkání – samostatné nájezdy.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:37'
Domácí se ubránili, Mursak se vrátil na led.
64:35'
Zápěstím vypálil Puljujärvi, ale pouze do chráničů brankáře Schlegela.
64:05'
A opět. Oba týmy střídají.
63:34'
Puk letí přes všechny čáry, až k Rybárovi.
63:27'
Schlegel zachránil svůj tým jak při střele Puljujärviho, tak i při dorážce Niemely. Zákrokem přerušil hru a domácí mohou vydechnout.
62:57'
Bránící trojice dobře hlídá prostor před Schlegelem, hosté se nemohou dostat ke střele.
62:37'
No a pozor, je tu vyloučení na straně Bernu! Dvě minuty za hákování dostal Jan Mursak.
62:24'
Hosté se sami zbavili výhody útočného pásma, rychle ale pospíchají zpátky.
61:58'
Krejčík skončil s pukem za brankou Bernu, hosté však i nadále pokračují v útoku.
61:20'
O něco podobného se pokoušel i hostující Niemelä, tomu však puk utekl od hole do rohu.
60:59'
Domácí v tlaku, ten byl zakončen vybruslením Mursaka a jeho švihem Rybár jeho ránu kryl.
60:01'
Šedesát minut hry je za námi a o vítězi stále není rozhodnuto. Třetí třetina přinesla několik vln, během kterých se týmy střídaly v mírném tlaku, jenže jak domácí Schlegel, tak i hostující Rybár za svá záda nepustili ani jeden puk a tak i nadále panuje stav 1:1. Na řadě je pětiminutové prodloužení a pak možná i samostatné nájezdy.
60:00'
59:23'
Ještě jedno nahození na hostující branku, tentokrát se puk k Rybárovi vůbec nedostal.
59:11'
Rybár zkrotil nahození od pravého mantinelu a svým zákrokem přerušil hru.
58:07'
Zprava nahazoval puk k brance Rüfenacht, ten ale pouze prolétl prostorem.
57:19'
Bern se hnal do přečíslení, chtělo to ale, aby Heim vystřelil a nepřihrával doleva, Tím akci totiž zabrzdil.
56:27'
Menší zmatek před Rybárem, poskakující puk musel hostující gólman velice pozorně sledovat.
55:28'
Praplan se odvážně probíjel po pravém křídle, byl sám proti přesile a tak vše skončilo v rohu.
54:41'
Blum si sjel ke kruhům a vystřelil. Jeho rána ale byla zblokována.
53:44'
Oulu je v plném počtu, Pyörälä naskočil na ledovou plochu.
53:37'
Domácí sice dostali puk do branky, ale těsně předtím, než se rozvlnila síť po prudké střele, tak rozhodčí pískali postavení Tristana Scherweyho v brankovišti.
52:54'
Urputný boj o puk v útočném pásmu Bernu, jenže stále bez střely. Oulu se ve čtyřech brání opravdu účelně.
51:44'
Přesilovka pro Bern, dvě minuty za nedovolené bránění totiž obdržel Mika Pyörälä.
51:40'
A další Schlegelův zákrok, nyní proti ráně Heshky od modré čáry.
51:19'
Metsävainio vyslal na Schlegela spíše jen propagační pokus, gólman Bernu pro jistotu přerušil hru.
50:35'
Je tu opětovně dlouhá pasáž bez přerušení a po delší době se do útoku dostávají i hráči Bernu.
49:23'
Od modré nahodil Mäkelä, ale ani jemu nebylo přáno. Stále panuje nerozhodný výsledek.
48:51'
Na druhé straně chtěl do pásma Praplan, jenže nemohl, musel počkat na své spoluhráče, kteří se v něm pozapomněli.
48:12'
Niemelä se dostal k odraženému puku, střelou z první ale Schlegela nepřekvapil, ten vyrazil betonem.
47:01'
Sólo Krištofa. Ten zkoušel na Schlegela kličku a gólman Bernu chvíli nevěděl, kde má puk. Ke štěstí domácích skončil na gólmanových chráničích.
46:36'
Do pravého kruhu dostal přihrávku Arcobello, chtělo to ale možná vystřelit hned z první.
46:09'
Oulu se osvobozuje, puk letí přes všechny čáry až ke Schlegelovi.
45:49'
Tvrdou ránu vyslal Mursak, Rybár odolal.
45:06'
Vylučuje se na straně Kärpätu, dvě minuty za sekání dostal Jari Sailio.
44:52'
Tieksola měl slušně našlápnuto, ke střele přes obránce se ale neodhodlal a celou situaci pro Oulu zpomalil.
44:17'
Po vyjetí zpoza branky přihrával před brankoviště Mursak, obrana Oulu si poradila, puk zastavila a tím celou akci ukončila.
43:35'
Střídání během hry, do útočného pásma mezitím pospíchal domácí Praplan. Ke střele se ale nedostal.
42:51'
Pěknou individuální akci předvedl hostující Puljujärvi, po kličkované vystřelil z bekhendu, puk šel kousek mimo Schlegelovy branky.
42:14'
Hraniční zákrok za brankou domácího celku, přesilovky se však Bern nedočkal, rozhodčí nechal pokračovat ve hře.
41:26'
Dvakrát hosté vyhodili na zakázané uvolnění, to druhé bylo ale zřejmě taktické, aby měla pětice hráčů více času na vydechnutí.
40:45'
Koivistova střela od modré se k Rybárovi nedostala, domácí ale zahájili třetí třetinu opravdu velmi aktivně.
40:31'
Rybár si připisuje první úspěšný zákrok ve třetí třetině, vhazuje se po jeho levé ruce.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 18:38.
Čtyřicet minut hry je za námi a o vítězi není vůbec jasno. Domácí Bern svůj náskok nenavýšil, ba jej ani neudržel, když se ve 31. minutě prosadil z dorážky Michal Krištof a ustanovil současný výsledek 1:1. Na něm nic nezměnil ani tlak Bernu v závěru třetiny a tak si na rozluštění tajenky o vítězi musíme počkat.
40:00'
39:32'
Závěr třetiny se odehrává v pásmu Oulu, hosté už chtějí pouze přečkat tento tlak soupeře.
38:55'
Kärpät se Blumově střele z mezikruží ubránil, vyhodil puk na zakázané uvolnění.
38:22'
Rüfenacht bojuje o puk za Rybárovou brankou, má i podporu spoluhráčů.
37:57'
Další střela z dálky, Rybár si na tyto plavající puky musí dávat obrovský pozor.
36:59'
Dnešní utkání přináší dlouhé pasáže bez přerušení, máme tu zase jednu.
35:43'
Švih od modré v podání Untersandera Rybár taktéž pokryl, v posledních okamžicích si na nedostatek práce stěžovat nemůže.
34:22'
Přihrávku vzduchem dostal domácí Burren, najel si zprava do pásma, střele ale nedal tolik potřebnou razanci. Rybár ji navíc dobře viděl a v poklidu zakročil.
33:51'
Oulu vytlačilo puk ze svého pásma, finská pětice tak může alespoň na chvíli oddechnout.
33:10'
Je po přesilovce, Krejčík naskočil zpátky na ledovou plochu.
32:47'
Od modré vypálil do chumlu před Rybárem Untersander, přesný však nebyl.
31:49'
Zatím to domácím v přesilovce moc nejde, teprve se pokouší o rozjetí postupné akce.
31:10'
Je tu vyloučení, přesilovku si zahraje Bern. Dvě minuty za vražení na hrazení dostal Jakub Krejčík.
30:46'
Puljujärvi si po nájezdu před Schlegela hodil puk do kličky na forhend a stačilo mu pouze zasunout za tyčky. Jenže těsně minul!
30:46'
Trestné střílení pro Oulu. Do sóla se dostával Puljujärvi, byl nedovoleně zastaven Anderssonem a rozhodčí neváhal ani okamžik.
30:16'
Kärpät Oulu právě vstřelil branku!
A to se jim právě podařilo. Zpoza branky si vyjel Tieksola, jeho střelu Shclegel pouze vyrazil před sebe a MICHAL KRIŠTOF dostal možnost dorážky zblízka. Využil toho a procpal puk do branky – 1:1. Asistence: Tuukka Tieksola.
29:58'
Bern je teď docela pod tlakem, Oulu se vytrvale snaží o srovnání.
29:18'
Už je po kontrole, stihl to, gól není, stav je stále 1:0.
29:18'
Obrovský závar před Schlegelem, kdy gólman Bernu seděl v brankovišti a jen kontroloval všechny pokusy, kterými se hosté snažili dotlačit puk za jeho záda. Po poměrně dlouho trvajícím souboji rozhodčí konečně přerušili hru. Jdou se ještě přesvědčit k videu, zda domácí Heim stihl odpálit puk před brankovou čárou, či až za ní.
28:59'
Od modré čáry pálil Heshka, Schlegel měl ale docela dobrý výhled a povedlo se mu puk srazit.
27:42'
Je po přesilovce, finský celek je zase v plném počtu.
27:30'
Dokonce se do náznaku sóla dostal Pyörälä, byl ale zastižen ještě dřív, než mohl nebezpečně vystřelit.
27:15'
Hosté vyhodili a Bern tak musí zakládat zcela novou akci.
26:34'
Po výměně puku na modré čáře pálil Ebbett, jenže pouze do chráničů Patrika Rybára.
25:42'
Přesilovka pro Bern, dvě minuty za vysokou hůl dostal Otto Karvinen.
25:39'
Bern napadá rozehrávku soupeře, finský tým si musí dávat velký pozor na případnou ztrátu puku.
24:56'
Opět sledujeme dlouhou pasáž bez přerušení, u puku jsou domácí a snaží se udržet v útočném pásmu.
23:44'
Zpoza branky se o rozehrávku snažil Lammikko, domácí tým ustrážil i tuto situaci.
23:03'
Ve zmatku u brankoviště domácích zakončoval Koblížek, nedokázal ale protlačit puk za Schlegela. Ten si svou pravou tyč uhájil.
22:04'
Sciaroni vyvezl puk z obranného pásma a jelikož mu chyběla podpora, tak pouze nahodil před Rybára.
21:44'
Na domácího gólmana neplatila ani rána od modré čáry.
20:59'
Hosté vstoupili do druhé třetiny aktivně a hned prověřili Schlegela. Ten zatím drží.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 17:49.
První třetina je u konce a do kabin se jde o něco lépe domácím hokejistům, kteří v rychle hraném duelu vedou 1:0. O jedinou branku se postaral Simon Moser, když tečoval střelu z levé strany a Rybár nebyl schopen zareagovat.. Na druhé straně Niklas Schlegel odolal všem pokusům hostů o gól a odnáší si prozatím čisté konto.
20:00'
19:15'
Krejčík se na modré čáře nemohl zbavit svého strážce a dostat se tak ke střele na Schlegela. Pouze nahodil na branku.
18:35'
Puk letí přes všechny čáry, domácí mohou vystřídat.
18:16'
Oulu je usazeno v útočném pásmu, zatím ale v množství přihrávek schází zakončení.
17:11'
Domácí Justin Krueger dostal dvě minuty za faul kolenem a dvě minuty za hrubost, hostující Lasse Kukkonen dvě minuty za hrubost.
17:11'
Máme tu náznak bitky a to po Kruegerově zákroku na Jokinena. Ten se těžce zvedal z ledu a do parády si domácího hráče vzal Kukkonen.
17:04'
Rybár zastavil neposedný puk, posunul jej za branku a pomohl tak spoluhráčům rozehrát.
16:11'
Povedená kombinace domácích v útočném pásmu, vše vyvrcholilo ranou Bluma od modré čáry. Prudká střela donutila Rybára vytáhnout pohotový zákrok.
15:32'
Přihrávku zpoza branky dostal Puljujärvi, jeho okamžitá rána ale skončila na zatím pozorném Schlegelovi.
14:48'
Pesonenova střela nebyla vůbec zlá, přesto si Schlegel připsal další povedený zákrok a navíc se pískalo postavení mimo hru...
14:25'
Rybár zneškodnil nahození od modré čáry a po dlouhé době tu máme přerušení hry.
13:26'
Neuspěl ani Niemelä, Oulu ale začíná přidávat na tempu a vytváří si šance.
12:45'
Hermonenovo nahození od modré čáry Schlegel neviděl zcela dobře, přesto svým postavením zvládl puk srazit mimo svou branku.
11:42'
Teď už to vypadalo ze strany Kärpätu lépe, Schlegel si ale pohlídal svou pravou tyč a puk srazil za branku.
10:27'
Zprava si do útočného pásma najížděl hostující Metsävainio, bekhendový pokus se mu ale svezl z hole.
09:51'
Další rána o modré čáry, Rybár vyrazil svým pravým betonem.
09:24'
Pěkná střela Beata Gerbera, prudký pokus však skončil o kousek mimo.
08:48'
Už to vypadalo, že by se domácí Mursak mohl prosmýknout mezi dvěma obránci a dostat se do šance, nakonec mu ale puk ujel a akce skončila v rohu.
08:11'
Nepříjemné nahození na Rybárovu branku, společně se svými spoluhráči ale tuto situaci vyřešil.
07:42'
Pryč je lehkost hostujících hokejistů v úplného úvodu, nyní mají docela problém se dostat do útočného pásma.
07:00'
Oba týmy střídají, Kärpät opět zakládá postupnou akci.
06:33'
Oulu se samozřejmě snaží o rychlé vyrovnání, zatím ale akce končí ještě před nebezpečnou střelou na Schlegela.
05:42'
Bern právě vstřelil branku!
A je tu nakonec gól a domácí využívají přesilovku! Z levé strany vystřelil Arcobello a jeho pokus tečoval u branky stínící SIMON MOSER. Rybár na to nezvládl zareagovat a je to 1:0. Asistence: Mark Arcobello, Thomas Rüfenacht.
05:25'
Arcobello přihrával skrz pásmo na volného spoluhráče, neposedný puk však skončil u mantinelu.
04:14'
Je tu první přesilovka utkání, zahrají si ji domácí. Topi Niemelä dostal dvě minuty za držení.
04:07'
A opět Burren. Nyní pálil přes obránce, puk byl zablokován tak, že se k Rybárovi nedostal.
03:36'
První střela domácích. Zpoza branky se puk dostal do pravého kruhu a následná Burrenova rána byla sražena mimo ledovou plochu.
02:50'
Střídá se během nepřerušené hry, pětice finského celku se formuje pro postupný útok.
01:59'
Rozlet domácích byl zastaven hvizdem čárových, vhazuje se ve středním pásmu.
00:59'
Schlegel musel znovu dávat pozor, nyní na přihrávku skrz pásmo. Pesonen však z úhlu nedal, neboť lapačka domácího gólmana vytlačila puk nad branku.
00:12'
Hned z prvního útoku tu byla střela hostů, švihem se ukázal Lammikko. Schlegel ale předvedl jistý zákrok.
00:01'

SC Bern: Schlegel (Caminada) – Untersander, Blum (A), Burren, Koivisto, Andersson, B. Gerber, Krueger, C. Gerber – Rüfenacht, Arcobello, Moser (C) – Praplan, Mursak, Bieber – Sciaroni, Ebbett (A), Scherwey – Berger, Heim, Pestoni.

Kärpät Oulu: Rybár (Annunen) – Heshka (A), Krejčík, M. Niemelä, Byström, T. Niemelä, Kukkonen (C), Mäkelä, Hermonen – Puljujärvi, Lammikko, Koblížek – Jokinen (A), Pesonen, Pyörälä – Tieksola, Krištof, Sailio – Karvinen, Metsävainio, Anttila.

Rozhodčí: Nord (SWE), Tscherring (SUI) – Altmann (SUI), Kovacs (SUI).
Oba týmy jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas v PostFinance Areně začne v 17 hodin, takže si na tento čas nic nechystejte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Zápas budou jako hlavní řídit Mikael Nord a Michael Tscherring, kterým budou na čárách asistovat Dominik Altmann a Balazs Kovacs.
Kärpät Oulu

Finský tým je na tom rozhodně lépe, ve třech zápasech nasbíral sedm bodů a je na nejlepší cestě postoupit do další fáze soutěže. Naposledy se o síle Oulu přesvědčil Grenoble, který na svém ledě prohrál vysoko 2:6. Za Kärpät se v tomto utkání prosadili Antilla, Puljujärvi, Pesonen, Krejčík, Lammikko a Tieksola. Jak vidno, Kärpät se může střelecky spolehnout na širší počet hráčů.

Odehrané zápasy

Kärpät – Grenoble 3:1
Kärpät – Bern 2:3 pp
Groneble – Kärpät 2:6
SC Bern

Domácí tým je po třech odehraných zápasech na třetím místě se ziskem čtyř bodů. Zatím všechny zápasy Bernu došly do prodloužení, úspěšný byl ale pouze na ledě svého dnešního soupeře. Naposledy se mužstvo představilo doma proti Skelleftei a po nájezdech podlehl 4:5. Pokud chce pomýšlet na postup do další fáze, bylo by pro klub velice dobré vyhrát a nejlépe za tři body.

Skellefteå – Bern 3:2 sn
Bern – Skellefteå 4:5 sn
Dobré odpoledne u hokejové Ligy mistrů. Společně se podíváme na utkání skupiny E mezi týmy SC Bern a Kärpät Oulu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.