Hokejová Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Djurgårdens : Tychy - 8. září 2019   15:00

Djurgårdens
Svedberg (Jensen) – Högström, Pettersson, Alsing, Nilsson, Norell, Hultström, Johansson – Berglund, Josefson, Guter – Bergfors, Wandell, Hedman – Strandberg, Haga, Holtz – Eriksson, Ågren, Walli-Waletrholm – Grewe.
Piragić, Winge – Jonsson, Åhlen
Hovet Arena, Stockholm
2681 diváků
Tychy

To je ode mě z dnešního utkání vše, přeji hezký zbytek víkendu.
Tychy dnešní prohrou ztratilo nárok na postup ze skupiny.
Tabulka skupiny F po neúplném 4. kole:

1. Djurgården 4 zápasy – 9 bodů
2. Mannheim 3 zápasy – 8 bodů
3. Vídeň 3 zápasy – 3 body
4. Tychy 4 zápasy – 1 bod
Zápas je u konce, domácí si po výhře 2:0 odnáší tři důležité body. Divák se příliš nebavil. Utkání bylo tvořeno hlavně fauly a následnými přesilovkami bez nápadů. I tak se dokázal Djurgården dvakrát prosadit, konkrétně to byl v obou případech obránce Olle Alsing.
59:30'
Nevypadá to...
58:40'
Yafimenka chytil rukavicí puk letící do prázdné brány! Nakopne hosty tento moment?
58:16'
A hosté to zkusí v šesti hráčích.
58:16'
Oddechový čas pro hosty.
58:16'
Svedberg ukrývá kotouč pod svou lapačkou a Tychy má šanci na závěrečný tlak.
58:00'
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:21'
Tychy hraje v plném počtu.
56:50'
Přesilovka domácích opět není příliš efektivní.
55:21'
Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu Djurgårdens IF (Nilsson – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Djurgårdens IF (Ciura – 2 min., naražení zezadu).
55:20'
Ciura tvrdě zasáhl jediného střelce dnešního utkání Alsinga a toho mstil Nilsson. Rozhodně z toho budou nějaké tresty.
55:05'
Útok domácích zastavuje postavení mimo hru.
54:33'
Tvrdá střela Kotlorze skončila na zadním mantinelu.
53:30'
Hra je velmi nepřesné, kombinace o třech přihrávkách je dnes velkou raritou.
51:00'
To byla obrovská šance, ve které byl Jeziorski! Před bránu dostal puk od Szczechury, ovšem možná trochu zbrkle zakončoval z první a pouze trefil Svedberga.
50:28'
Už už se Klimenko chystal vystřelit, ale s pukem se dostal do středního pásma a je mu pískán ofsajd.
49:46'
Hostům se nic nedaří a výjimkou není ani tato přesilovka, ve které jen stěží zůstávají na puku.
48:30'
Vyloučení v týmu Djurgårdens IF (Josefson – 2 min., krosček).
48:02'
Murray teď musel vytáhnout kvalitní zákrok.
47:03'
Tychy nestíhá a nevypadá to, že se chystají zorganizovat nějaké drama.
46:11'
Další gól – další neplatný! Bergfors dostal puk do již posunuté brány.
44:37'
Djurgårdens to sice nestihli v přesilovce, záhy po jejím vypršení už ale skórují. Olle ALSING spíše nahodil puk na bránu, ten si ale našel cestu do sítě z jeho hole již podruhé a domácí vedou 2:0. Asistence: Michael Haga.
44:33'
Hraje se opět v pěti.
43:32'
A Jeziorski dokonce vybojoval vhazování před Svedbergem.
43:10'
Tychy se osvobozuje.
42:40'
Lehké seknutí přes lapačku a před bránou je opět husto.
42:32'
Vyloučení v týmu GKS Tychy (Szczechura – 2 min., sekání).
42:00'
Djurgården bude hrát další přesilovku.
40:41'
Tychy nezačíná cestu za vyrovnáním ideálně, je z toho zakázané uvolnění.
40:01'
Třetí třetiny začne přibližně v 16:49.
Střely ve druhé třetině: Djurgårdens IF – 8; GKS Tychy – 9.
Dvě branky jsme mohli vidět ve druhé třetině, obě kontroloval videorozhodčí a uznal pouze tu na straně domácích. Celkem rozhodčí rozdali 18 trestných minut, které až na jednu výjimku zůstaly nepotrestané. Vteřinu před zazněním druhé sirény protrhl zmar domácích Olle Alsing, který propálil od modré čáry gólmana Murrayho.
40:00'
39:59'
Branku ještě potvrdil rozhodčí, do konce třetiny zbývala 1,4 vteřiny.
39:59'
Tak přeci jen vidíme branku! Hosté zbytečným podceněním situace darovali puk Olle ALSINGOVI, který dělovkou od modré čáry otevírá skóre dnešního utkání.
39:35'
Poslední šance domácích se usadit v útočném pásmu.
39:00'
Tychy vyhazuje puk a zbývá poslední minuta do konce třetiny.
38:02'
Vyloučení v týmu GKS Tychy (Szmatula – 2 min., zdržování hry / zašlapování puku).
37:10'
Bezradnost obou týmů potvrzují nekonečně přesilovky, které doprovází celou druhou třetinu.
36:26'
Vyloučení v týmu Djurgårdens IF (Hedman – 2 min., hákování).
35:16'
Ani tu ale domácí nevyužívají.
34:26'
Přesilovka 4 na 3 je historií, nyní vidíme klasickou 5 na 4.
33:16'
Vyloučení v týmu GKS Tychy (Kolarz – 2 min., hákování).
33:00'
Djurgården teď hraje falešnou přesilovku, kombinuje v pěti hráčích při signalizovaném vyloučení.
32:26'
Vyloučení v týmu Djurgårdens IF (Haga – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu GKS Tychy (Kotlorz – 2 min., hrubost).
32:10'
Šancí bohužel nepřibývá, to ovšem nemůžeme tvrdit o důrazných střetech.
30:38'
Hedman už se valil sám na bránu soupeře, ale v poslední chvíli mu čárový rozhodčí píská ofsajd!
29:22'
Djurgården to zvládl a také může konečně myslet na útok.
28:43'
Ani ve dlouhé přesilovce 5 na 3 se Polákům nepodařilo vytvořit si vážnou šanci a stále čekáme na první branku!
27:22'
Vyloučení v týmu Djurgårdens IF (Wandell – 2 min., hákování).
27:02'
Szczechura byl sám mezi kruhy, ale na Svedberga nevyzrál.
26:42'
Vyloučení v týmu Djurgårdens IF (Alsing – 2 min., nedovolené bránění).
26:42'
Tychy již poněkolikáté vyhazuje přes všechny čáry.
26:01'
Guter se tlačil mezi dva obránce, ale při zakončení zakopl o vyrážečku Murrayho.
25:04'
Djurgården je opět v pěti.
24:41'
Poláci spíš tvoří závary před bránou než nějakou kloudnou kombinaci.
23:04'
Tychy nevyužilo krátkou přesilovku 5 na 3 a ještě je čeká klasická početní výhoda.
23:04'
Vyloučení v týmu Djurgårdens IF (Eriksson – 2 min., podrážení).
21:15'
Vyloučení v týmu Djurgårdens IF (Hedman – 2 min., podrážení).
21:15'
Hosté ale budou hrát přesilovou hru.
21:15'
A branka neplatí! Mroczkowski dopravil puk za brankovou čáru bruslí a rozhodčí tento čin vyhodnotil jako úmyslný!
21:15'
Branku ještě kontroluje videorozhodčí.
20:27'
Po dvou přerušeních se nyní bude vhazovat po levici Murrayho.
20:01'
Druhá třetina začne přibližně v 15:52.
Střely v první třetině: Djurgårdens IF – 13; GKS Tychy – 7.
První dvacetiminutovka je za námi, Djurgården v ní byl lepší, ovšem na vyloženě gólovou příležitost zatím čeká. Nejblíže otevření skóre byl hned v první minutě Guter, ale puk před prázdnou bránou netrefil ideálně. Ani jeden z týmů nevyužil nabídnutou početní výhodu, a tak je stav po dvaceti minutách stále bezbrankový.
20:00'
19:24'
Holtz krásně zastavil protiútok a sám jel nechráněn ze strany na bránu soupeře. Jeho střela k tyči ale neprošla do sítě.
19:00'
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:07'
Josefson střílel mezi kruhy, ale jeho přízemní střelu Murray kryje a zastavuje hru.
17:44'
Hosté vyhazují na zakázané uvolnění.
17:02'
Dlouho se hraje bez přerušení, ale také bez vážné šance.
15:14'
Už už to vypadalo, že se hosté dostanou do úniku, ale průniková přihrávka nenašla toho správného příjemce.
14:30'
Tlak už opravdu eskaluje a Tychy má ve vlastním obranném pásmu velké problémy. První branka je jen otázkou času.
13:16'
Švédové stupňují tlak, ale jejich tvořivost zatím přebíjí tíženou efektivitu. Wandell byl už sám před bránou, ale ještě zkoušel najít lépe postaveného spoluhráče.
12:05'
Hezká teč Gutera, ale Murray byl včas u své levé tyče.
10:54'
Svedberg není v úplně tenzi a má občas problémy i s obyčejnými náhozy.
10:34'
Mladíček Holtz zkoušel různé prohazovačky, ale rázný bek mu ukázal, jak tvrdě dnes bude hrát.
09:30'
Tychy na chvíli zakotvilo v útočném pásmu, ale hrálo se především v rozích.
08:51'
Murray kryje i střelu Berglunda.
08:22'
Dlouhovlasý Ågren se dostal od mantinelu ke střele, po zákroku Murrayho se strhla menší potyčka.
07:57'
Hosté hrají v plném počtu.
07:36'
A opět.
07:10'
Ciura se vrhl do střely a díky němu se Tychy osvobozuje.
06:20'
A domácí začínají přesilovku ve vlastní obranném pásmu.
05:57'
Vyloučení v týmu GKS Tychy (Pociecha – 2 min., držení).
04:39'
Hosté se usadili v útočném pásmu a dobře kombinovali. K vyložené šanci se ale zatím nedostali.
03:52'
Vyloučení v týmu Djurgårdens IF (Strandberg – 2 min., držení).
03:20'
Teď to dvakrát zkoušel Johansson, ale Murray byl vždy pozorný.
03:00'
Djurg°rden opět krouží v pásmu, ale nedokáže se dostat ke střele.
02:27'
Nakonec se Poláci prosazují, ale kvůli natlačení Svedberga do klece není branka uznána!
02:11'
Tychy poprvé na puku, ale je z toho pouze zakázané uvolnění.
01:10'
Murray zaváhal za svojí bránou, ale vše stihl včas napravit.
Švédové jsou od začátku aktivnější a Guter byl v největší šanci! Puk před prázdnou bránou ale netrefil ideálně...
00:01'

Djurgårdens IF: Svedberg (Jensen) – Högström, Pettersson, Alsing, Nilsson, Norell, Hultström, Johansson – Berglund, Josefson, Guter – Bergfors, Wandell, Hedman – Strandberg, Haga, Holtz – Eriksson, ågren, Walli-Waletrholm – Grewe.

GKS Tychy: Murray (Lewartowski) – Novajovský, Yeronau, Bryk, Kotlorz, Ciura, Pociecha, Akimoto, Kolarz – Mroczkowski, Szmatula, Yafimenka – Witecki, Galant, Bagiński – Szczechura, Cichy, Klimenko – Kogut, Komorski, Jezioski.

Rozhodčí: Piragić, Winge – Jonsson, Åhlen.
Poláci ať se snaží, jak se snaží, výhra pořád ne a ne přijít. Debakly 2:6 od Djurgårdenu a 0:5 od Mannheimu je proložen solidním výsledkem z druhého kola, kdy pracně vybojovali bod za prohru 2:3 v prodloužení s Mannheimem.
Švédové jsou venku stoprocentní, naopak doma ještě nevyhráli. Naposledy na svém ledě hostili Vídeň, které kvůli zpackané třetí třetiny podlehli 3:6. Naopak na rakouském ledě vyhráli 2:1, v prvním kole v polském Tychy zvítězili dokonce 6:2.
Nejproduktivnějšími hráči domácích je dvojice Haga – Hultstrom, kteří oba zaznamenali čtyři body za čtyři asistence. Na polské straně je to daleko chudší, Američan Szmatula se může chlubit bilancí 1+1.
Djurgårdens mají skupinu dobře rozehranou, po třech kolech drží druhé postupové místo s náskokem tří bodu na rakouskou Vídeň. Nyní hostí polské Tychy, které na jejich ledě porazili jasně 6:2. Naopak Tychy uhrálo zatím pouze bod s Mannheimem, kterému podlehlo v prodloužení.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.