Hokejová Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Bremerhaven : Turku - 3. září 2021   19:30

Bremerhaven
Schukies (GER), Hunnius (GER) – Merten (GER), Ponomarjow (GER)
Eisarena Bremerhaven, Bremerhaven
Turku

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Statistiky

Střely na branku: 38:19
Zásahy brankářů: 19:35
Vyhraná vhazování: 36:21
Trestné minuty: 4:8
Je dobojováno. V poslední třetině sice hosté předvedli možná nejlepší výkon, několikrát ohrozili brankáře Maxwella, jenže góly padaly na opačné straně. Jako první se hned ve 41. minutě trefil tvrdou ranou Stanislav Dietz a ve 47. minutě náskok Bremerhavenu navýšil Jan Urbas. TPS se pak marně snažilo o zdramatizování závěru, nepomohla ani docela dlouhá power-play, ve které navíc ujel Ross Mauermann a střelou do prázdné branky uzavřel skóre na 3:0. Pinguins mají po této výhře šest bodů a jsou na druhém místě tabulky, Turku je s jedním bodem poslední.
59:11'
Bremerhaven právě vstřelil branku!
A je rozhodnuto! Hosté ztratili na útočné modré čáře puk, do sóla se dostal ROSS MAUERMANN a snadno dovezl puk do opuštěné branky – 3:0. Asistence: Mitchell Blake Wahl.
58:45'
Mauermann o mantinel vyhodil puk do středního pásma.
58:38'
Přerušená hra, vhazovat se bude po Maxwellově pravici.
57:59'
TPS Turku je v šesti, je tu dlouhá power-play hostů!
57:15'
Intonenova střela z dálky byla tečována, Maxwell vyrazil.
56:48'
TPS se snaží stupňovat tlak, zatím to jsou ale pouze střely z dálky.
55:52'
Zpoza branky přišla přihrávka na Vikingstada, ten i přes tísnění dokázal vystřelit a Karejev měl se zákrokem docela dost práce. Puk nakonec vyrazil a ještě drží naděje TPS na případný bodový zisk.
55:06'
Wejse vystřelil opravdu neočekávaně po kličce na pravou ruku, Karejev jeho švih vyrazil.
54:13'
Urbas si dobře pokryl puk, zajel s ním až do vlastního pásma, počkal si na střídající spoluhráče a rozjel postupný útok.
53:50'
Náznak brejku TPS, jenže výsledkem byla jen lehká žabička na Maxwella.
52:27'
Po nahození od modré čáry se o dorážku snažil Vikingstad, Karejev si poradil se vším a přerušením hry uklidnil situaci.
52:10'
Na druhé straně se do brejku cpal Dominik Uher, zvládl i zakončit, na Karejeva to ale nemělo. Poté se u brankoviště ještě strhla krátká šarvátka po sněhové spršce na gólmana, obešlo se to ale bez vyloučení.
51:42'
Slafkovský si najel na přihrávku ke kruhům, Maxwellovu branku ale těsně minul.
50:34'
Dietz musel zasprintovat pro volný puk, po vyhození hostů totiž čároví ukázali, že zakázané uvolnění pískat nebudou. Zvládl do na výbornou a už zakládá protiútok.
49:42'
Domácí dobře hlídají střední pásmo, soupeře teď nepouští do nějakých vážnějších zakončení.
48:51'
Steenbergen kličkuje v rohu, hledá své spoluhráče, ti jsou však dokonale pokrytí.
48:21'
Krátká komerční přestávka, přišla po zákroku lapačkou hostujícího gólmana.
47:20'
Tohle hosté určitě nechtěli. Ještě před chvílí se snažili stupňovat tlak a nyní musí dotahovat dvoubrankovou ztrátu.
46:55'
A je to o dvě branky! Hosté se dlouho v pásmu neudrželi, Pinguins předvedli rychlé přenesení hry, po pravé straně se do brejku dostal JAN URBAS a prudkou střelou pověsil puk pod horní tyčku – 2:0. Asistence: Miha Verlić, Žiga Jeglič.
46:34'
Domácí pouze vyhodili puk tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění, Anttalainen už zakládá protiútok.
45:56'
Převaha Pinguins je pryč, nyní to jsou hosté, kdo spíše diktuje tempo.
45:11'
Maxwell má další čárku do kolonky zákroků, pokryl střelu zápěstím od Pärssinena.
44:44'
Na druhé straně přišla střela z voleje od Vira, Maxwell měl výtečný výhled a zakročit mu nedělalo problém.
44:09'
Vysoký oblouček ze středního pásma spadl těsně před Karejevem, ten si dal pozor a zametl puk mimo své brankoviště.
43:23'
Menší závar před Maxwellem, ten toho moc neviděl, přesto vyrazil puk, který na něj letěl tentokrát z pravé strany.
42:15'
Hosté musí přidat na tempu a jdou do toho po hlavě. Maxwell právě vyřešil bombu z levé strany.
41:31'
Hned vzápětí se domácí dostali do dalšího útoku, Karejev neudržel puk mezi svými chrániči a jeden z obránců mu musel pomoci odpálit puk do bezpečí.
40:47'
Domácí tým jde do vedení. Urbas sice ještě s kličkami neuspěl, puk se ale odrazil do levého kruhu, kde napřáhl STANISLAV DIETZ a dělovkou zakončil ke vzdálenější tyčce – 1:0. Asistence: Miha Verlić, Jan Urbas.
40:01'
Další třetina začne přibližně ve 21:10.
Statistiky

Střely na branku: 27:13
Zásahy brankářů: 13:27
Vyhraná vhazování: 23:15
Čtyřicet minut hry je za námi a výsledek je zatím stejný jako na začátku. I ve druhé třetině jsme sledovali nápor domácích hokejistů, Karejev byl v ohni střel, ovšem dnes je ve skvělé formě a soupeře musí přivádět už k šílenství. Turku toho směrem kupředu předvedlo sice více, než v první dvacetiminutovce, ovšem i Maxwell je stoprocentní. Stav je tedy i nadále 0:0.
40:00'
39:59'
Přesilovka Bremerhavenu končí, což platí i o druhé třetině.
39:03'
Urbas střílel, Verlić tečoval, a Karejev měl zase práci.
38:24'
Prudká střela od Urbase, útočníkům však dnes není vůbec přáno.
37:59'
Pinguins si zahrají další přesilovku, dvě minuty za sekání obdržel Aleksi Anttalainen.
37:50'
Hra se teď přelévá ze strany na stranu, končí to však ještě před případným zakončením.
36:55'
Hakkarainenova střela z ostrého úhlu nebyla pro Maxwella těžkým oříškem, i tak si ale jistým zákrokem vysloužil potlesk tribun.
35:48'
A skončilo to střelou Verliće z levé strany. Karejev uklidnil situaci skrytím puku mezi svými chrániči.
35:29'
Urbas se neúspěšně snažil o vyjetí zpoza branky s pukem na holi, jeho spoluhráči se ale i nadále snaží o střelu.
34:02'
Od modré čáry to zkoušel hostující Viro, jeho nahození přes hráče Maxwell opět vyrazil do rohu kluziště.
33:03'
Turku v yrychlém přechodu do útoku, zprava vystřelil Hakkarainen a Maxwell musel rychle na led. Puk srazil do rohu.
32:52'
Verlić stál před brankou, aby tečoval Urbasovo nahození od modré čáry. Karejev vyřešil i tohle.
32:24'
Gólman hostů pokryl i Verlićův výpad zpoza branky, zase je přerušená hra.
32:07'
Krogsgaardovo nahození od modré čáry Karejev vyrazil, nápor Pinguins zase začíná nabírat na obrátkách.
31:47'
Nepřesná rozehrávka hostů, bylo z toho zakázané uvolnění. Vhazuje se po Karejevově pravici.
30:23'
Po delší době se do útoku dostalo i TPS, z pravé strany vystřelil Sandberg a donutil Maxwella zakročit. Ten i když není ve velkém zápřahu, předvedl naprosto jistý zákrok.
29:10'
Nevyšlo to ani Kinderovi, i jeho švih z levého křídla Karejev vyrazil.
28:19'
Na Karejeva se teď řítí jeden útok za druhým, on však i nadále odolává. Přečkal i nájezd z levého křídla.
27:45'
Opět Friesen a nyní se k němu přidal i Urbas. Po jejich pokusech si gólman TPS připsal další zákroky a přerušil hru.
26:54'
Z levého křídla si najížděl domácí Friesen a vystřelil přes obránce. Karejev puk vyrazil na opačnou stranu.
25:30'
Hra ve čtyřech sice přináší více prostoru na ledě, ale ani jeden z týmů se teď nikam nežene.
24:09'
Pěkný brejk v podání domácích, středem si na přihrávku z levého křídla najel Krogsgaard, byl ale příliš blízko brance na to, aby překonal Karejeva. Stále tak čekáme na první gól.
23:50'
Vylučuje se na obou stranách, dvě minuty za hrubost dostal domácí Tye McGinn a za krosček hostující Markus Nurmi.
23:34'
Na opačné straně se o akci středem snažil Nurmi, na obraně skončil kousek za modrou čárou.
23:05'
Další Emingerova střela, nyní o poznání prudší. Karejev byl donucen přerušit hru. A najednou se probudilo i diváctvo, najednou fanoušci ženou domácí hráče na zteč.
22:43'
Od modré čáry předvedl švih domácí Eminger, Karejev zvládl prudké nahození zkrotit.
22:27'
Nepřesné nahození před Karejeva, bylo to však s tečí, takže o zakázané uvolnění se nejednalo.
21:55'
Domácí se chvíli snažili o vyjetí z rohu, o puk ale přišli a dopředu už pospíchá Hakkarainen.
20:59'
Druhá třetina nám začala hodně opatrně, i publikum je v úvodu docela ospalé.

Trestné minuty: 2:4
Je za námi první třetina, která přinesla aktivní hokej hlavně ze strany domácích hokejistů. Ti se snažili Karejeva překonat prakticky ze všem možných pozic a úhlů, gólman Turku je však stále stoprocentní. Hosté vyráželi hlavně k brejkům, nejednalo se ale o nic, co by mělo Maxwella překonat. Branky jsme se tak nedočkali a do kabin se odešlo za stavu 0:0.
20:00'
19:20'
Karejev se bleskově přemístil od své levé tyčky k pravé a zastavil tak další výpad Bremerhavenu.
18:29'
Akce domácích přerušil čárový rozhodčí, Ross Mauermann byl v postavení mimo hru.
18:05'
Hults naskočil zpět do hry, Turku přečkalo i druhé oslabení.
17:23'
Jeglič trefil boční síťku, někteří diváci se už radovali z gólu. Stále je to ale 0:0.
16:39'
Poradil si i s Verlícovou tečí po střele z pravé strany. Domácí i nadále pokračují v útoku.
16:24'
Jeglič využil toho, že Verlić stínil před brankou a snažil se překonat Karejeva. Ten je ale stále stoprocentní a ukazuje své kvality.
16:05'
Další vyloučení na hostující straně, Mitch Hults dostal dvě minuty za hákování.
15:44'
Wejse neuspěl u tyčky, hosté poté dostali puk do středního pásma.
15:09'
Poskakující puk dolétl od modré čáry až ke Karejevovi, ten se v této třetině rozhodně nenudí.
14:50'
Nepovedená rozehra finského celku, puk skončil na zakázaném uvolnění a vše se stěhuje před Karejeva.
14:30'
Oslabení přečkali i hosté, Turku je v plném počtu.
13:53'
Závar před Karejevem, po jeho zákroku, kterým přerušil hru se strhla krátká, ale výživná potyčka. Rozhodčí však byli shovívaví a nevylučovali.
13:29'
Teď si Urbas počkal a vystřelil zápěstím. Jeho ránu srazil Ivarsson.
12:56'
Po kombinaci přistál puk na modré čáře, kde z první zakončoval golfákem Urbas. Karejev měl dobrý výhled a připsal si jistý zákrok.
12:30'
Bude se vylučovat na hostující straně, za faul na Emingera dostal dvě minuty za nedovolené bránění Mitch Hults.
11:02'
Za domácí zahrozil středem Verlić, prosmýkl se mezi dvěma obránci a vystřelil. I Karejev tak měl práci a ten vyrazil k rohu.
10:52'
Od pravého mantinelu nahazoval z bekhendu hostující Arell, Mawxell vše uklidnil jistým zákrokem lapačkou.
09:49'
Náznaky šancí na obou stranách, domácím nevyšel pokus o blafák, u hostů se jednalo o zmařený brejk.
09:06'
Nahození na Maxwella z velké dálky, ten raději přerušil hru.
08:29'
Prudký švih o pravého mantinelu předvedl domácí Urbas a donutil Karejeva k zákroku. Ten přerušil hru a máme tu krátkou komerční přestávku.
07:38'
Suomi si z modré čáry sjel až k brance, jeho následná snaha přihrát na spoluhráče se minula účinkem.
07:08'
Pinguins oslabení přečkali bez úhony a zase hrají v pěti.
06:42'
Domácím se podařilo vyhodit přes všechny čáry a bránící čtveřice mohla odjet střídat.
05:54'
Nepříjemná žabička na Maxwella, ten toho moc neviděl, přesto si dokázal poradit.
05:08'
Je tu první vyloučení, přesilovku si dají hosté, Dvě minuty za podrážení dostal Christian Wejse.
04:56'
Väisänen vystřelil přes obránce, jeho ránu musel Maxwell vyrážet ramenem!
04:14'
Karejev vyrazil nahození od modré čáry, puk po jeho zákroku skončil v rohu kluziště.
03:12'
Na ledě se objevil i slovenský mladík Slafkovský, posunul po mantinelu puk na modrou čáru, jeho spoluhráči už ale akci nijak nerozvinuli.
02:03'
Hostující Arell zastavil ve středním pásmu rodící se akci Pinguins a už se zase hraje na Maxwellovu branku.
01:14'
Na druhé straně zakončoval po brejku Jasu, jeho rána byla zablokována a Maxwell zasahovat nemusel.
00:55'
Další pokud Bremerhavenu, tentokrát skoro od modré čáry, Karejev pro jistotu přerušil hru.
00:21'
Domácí se hned natlačili do útočného pásma a střílel Urbas. Jeho dělovka šla těsně vedle.
00:01'

Fischtown Pinguins: Maxwell (Franzreb) – Eminger, Dietz, Alber, McNeill, Krogsgaard, Moore (C), Stowasser, Lutz – Verlić, Jeglič, Urbas (A) – McGinn, Friesen (A), Uher – Kinder, Vikingstad, Andersen – Mauermann, Wejse, Wahl.

TPS Turku: Karejev (Anttila) – Eronen (A), Anttalainen, Rafkin, Viro, Arell, Suomi, Intonen, Ivarsson – Rodewald, Pärssinen (A), Steenbergen – Sandberg, Hults, Nurmi – Väisänen, Hakkarainen, Pyythiä – Haapanen, Jasu (C), Slafkovský.

Rozhodčí: Schukies (GER), Hunnius (GER) – Merten (GER), Ponomarjow (GER).
Oba týmy jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas v Eisarena Bremerhaven začne v 19:30, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Zápas budou jako hlavní řídit Gordon Schukies a Sirko Hunnius, kterým budou na čárách asistovat Jonas Merten a Nikolaj Ponomarjow. Všichni pánové jsou z Německa.
TPS Turku

Finský tým se zatím v Lize mistrů hledá. Odehrál dva domácí duely a v obou případech byl v roli poraženého. Po již zmíněné porážce 1:2 s Pinguins přišla další těsná prohra, tentokrát s pražskou Spartou 2:3 po samostatných nájezdech. Po dvou utkáních je tak Turku na posledním místě s pouhým jediným bodem. Pokud chce TPS přiživit šance na postup do vyřazovací fáze, je už potřeba začít sbírat body i za výhry. Dnes to ale opět nebude jednoduché.

Odehrané zápasy

TPS Turku – Pinguins 1:2
TPS Turku – Sparta Praha 2:3 sn
Fischtown Pinguins

Domácí tým je po dvou odehraných zápasech na druhém místě tabulky s třemi body, V prvním duelu hrálo mužstvo na ledě svého dnešního soupeře a vyhrálo těsně 2:1. Po skvělém startu však přišlo vystřízlivění v podobě vysoké porážky na ledě švédského Växjö v poměru 0:5. Dnes se tak pokusí navázat na výkon z prvního utkání a v domácí premiéře připsat další body.

Växjö – Pinguins 5:0
Dobrý podvečer u Champions Hockey League. Snes se společně podíváme na utkání skupiny A mezi týmy Fischtown Pinguins a TPS Turku.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.