Hokejová Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Mannheim : Lausanne - 13. října 2021   19:00

Lausanne

Sedmnáctiletý Loris Uberti sice nakonec čisté konto neudržel, především jeho zásluhou se ale Lausanne rozloučilo s letošním ročníkem Champions Hockey League vítězstvím. Na vítězství švýcarského týmu se podílel gólem český útočník Jiří Sekáč, zatímco slovenský Martin Gernát zaznamenal bod za asistenci. Mannheim sice skupinu nevyhraje, ale i tak se může těšit z účasti ve vyřazovací části potřetí za sebou. Konečný výsledek. Adler Mannheim 1 HC Lausanne 3.
59:00'
Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
57:35'
Mannheim právě vstřelil branku! SINAN AKDAG využil parádní přihrávky přes osu útočného pásma a na vzdálenější levé tyči z úhlu zamířil do odkryté sítě – 1:3! Asistence: Matthias Plachta.
56:30'
Jason Bast vypálil na bodu pravého kruhu pro vhazování, jenže Loris Uberti jeho ránu zachytil.
55:19'
Florian Elias měl slibnou šanci, jenže z vrcholu mezikruží minul prudkou střelou zápěstím levý horní roh brány.
53:36'
Lausanne právě vstřelilo branku! BENJAMIN BAUMGARTNER odpálil puk z obranného pásma podél osy hřiště do prázdné brány a zřejmě je hotovo! Ani přesilové hry Adleru nepomohly. Lausanne vede 3:0. Asistence: Aurélien Marti.
52:16'
Před powerbreakem, který právě probíhá, nyní přišlo vyloučení a Mannheim zřejmě navíc zkusí hrát bez brankáře. Emilijus Krakauskas dostal 2 minuty – sekání.
52:00'
Čas utíká z pohledu Mannheimu velice rychle a více než polovina ze třetí třetiny už je minulostí. Skóre je 0:2.
50:38'
Borna Rendulic byl před útočnou modrou čárou nepříjemně dohrán u hrazení a málem došlo na potyčku. Nakonec se ale vášně rychle uklidnily.
50:10'
Nigel Dawes mohl vykřesat naději, když se na pravém křídle ocitl sám, jenže jeho střela zápěstím minula vzdálenější levý horní roh sítě!
49:44'
Dnešní výkon Mannheimu je nemastný a neslaný. V první třetině to poměrně šlo, jenže inkasovaný gól Adler nalomil a většinou střílí pouze od modré čáry – 0:2.
48:25'
Andrew Desjardins dobře zabojoval o puk na obranné modré čáře a hokejisté hostí se ocitli v ofsajdu.
47:56'
Lausanne nepřesně rozehrálo podél střídaček a po nepřesné přihrávce se pískalo zakázané uvolnění.
47:00'
Florian Mnich se vydal za svou bránu a na chvíli tam zůstal viset, nakonec se ale včas vrátil zpět a Lausanne toho nevyužilo! Kontroverzní moment.
46:22'
Obránce Mark Barberio vystřelil na vrcholu levého kruhu zápěstím a jeho táhlá střela minula vzdálenější pravou tyč brány. Poté přišla ještě jedna střela a powerbreak.
45:08'
Nigel Dawes spěchal na pravém křídle za nahozeným pukem a chtěl si ho píchnout kolem protihráče, jenže ve svém snažení neuspěl a Lausanne hned otočilo hru.
43:57'
Lausanne působí v současné chvíli mnohem živějším dojmem a navíc mnohem lépe bruslí. Hosté hrají přesně to, co potřebují, a zbytečně nepálí na bránu Adleru.
42:52'
Floran Douay zkusil na levém křídle vypálit z ostrého úhlu a puk skončil v lapačce brankáře Floriana Mnicha.
42:08'
Florian Elias si najížděl před bránu na krátkou kolmou přihrávku, puk šel ovšem mimo jeho dosah a do zakončení se tedy domácí útočník nakonec nedostal.
41:26'
Ronalds Kenins se prosadil podél hrazení na pravém křídle a z úhlu napřáhl ke střele zápěstím. Florian Mnich byl na přední tyči připraven a puk sevřel v náručí.
40:01'
Lausanne nyní vstupuje do závěrečné třetí třetiny s dvoubrankovým náskokem a Loris Uberti zatím chytá bezchybně. Mannheim zřejmě skupinu C nevyhraje.
40:01'
Třetí třetina začne přibližně v 20:44.
Jiří Sekáč otevřel v závěru první třetiny střelecký účet dnešního zápasu a v polovině utkání na něj poté navíc navázal Tim Bozon, který během přesilové hry poslal Lausanne do dvoubrankového trháku. Skóre po druhé třetině střetnutí. Adler Mannheim 0 HC Lausanne 2.
40:00'
39:00'
Do konce druhé třetiny utkání zbývá odehrát 1 minuta.
38:26'
Benjamin Baumgartner nabral na levém křídle obrovskou rychlost a střelou zápěstím mířil do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, Florian Mnich ale předvedl skvělý semafor!
37:01'
Mannheim špatně střídal a dostal týmový trest za příliš mnoho hráčů na ledě, který odpyká Ralf Rollinger.
36:20'
Borna Rendulic se snažil prosadit na levém křídle, jenže ztratil kontrolu nad pukem a brána byla posunuta.
35:27'
Po několika minutách zkusil vypálit od modré čáry Nigel Dawes a puk skončil v ochranné síti. Domácí pálí pouze z dálky a zatím se stále nemohou gólově prosadit.
33:49'
Statistické okénko říká, že Mannheim vyhrál doposud 19 vhazování, zatímco hosté z Lausanne již pětadvacet.
33:02'
Mannheim inkasoval druhý gól a marně se snaží vrátit zpět do zápasu. Domácí nyní vystřelili na pravém křídle od modré čáry a puk lapil opět Loris Uberti. Stav 0:2.
31:02'
Justin Krueger se pokusil na pravém křídle vystřelit od modré čáry a jeho táhlá střela byla zablokována.
29:59'
Florian Elias mohl po přečkané přesilové hře soupeře vrátit Mannheim zpět do zápasu, jenže u pravé tyče brány Lorise Ubertiho nepřekonal!
28:12'
Lausanne právě vstřelilo branku! TIM BOZON dostal pěknou přihrávku zpoza brány a po rychlém zpracování puku z blízkosti zamířil nad vyrážečkou Floriana Mnicha k levé tyči – 0:2! Asistence: Martin Gernát a Christoph Bertschy.
27:53'
Thomas Larkin zbytečně fauloval ve středním pásmu a Lausanne si zahraje přesilovou hru 5 na 3! Velká šance.
27:05'
Jordan Szwarz vyfasoval dvě minuty za sekání a úvodní přesilovou hru v zápase si zahraje také Lausanne.
26:25'
Mark Barberio dostal nabito a na bodu pravého kruhu pro vhazování napřáhl k prudké střele s příklepem, která bez přípravy minula bližší pravý horní roh brány.
26:18'
Po hodně dlouhé době se dostalo ke střele také Lausanne. Pokus přišel z levého kruhu pro vhazování a Florian Mnich sklepl puk hrudí do lapačky. Následuje powerbreak. Švýcarský tým stále vede o jeden gól.
25:48'
A další zákrok pro sedmnáctiletého Lorise Ubertiho, který tentokrát zasáhl proti táhlé střele Ralfa Rollingera.
25:10'
Borna Rendulic měl v závěru přesilové hry slibnou střeleckou pozici, jenže z mezikruží napálil puk pouze doprostřed brány a Loris Uberti kotouč snadno zachytil.
24:43'
Jason Bast bojoval za bránou o nahozený kotouč, jenže puk zůstal na síti a rozhodčí vzápětí hru přerušili.
23:46'
Lean Bergmann práskl do puku na vrcholu levého kruhu pro vhazování a brankář Lausanne kotouč zachytil.
23:17'
Mark Barberio byl vyloučen na dvě minuty za podrážení a Mannheim si zahraje druhou přesilovou hru (0/1).
22:14'
Arkadiusz Dziambor zkusil vystřelit po vyhraném buly na vrcholu levého kruhu a jeho táhlá střela zápěstím skončila v náručí připraveného Lorise Ubertiho – 0:1.
21:28'
Zatím se hraje velice disciplinovaně. Rozhodčí udělili v průběhu dnešního zápasu pouze jeden trest, když v první třetině usedl na trestnou lavici Aurélien Marti.
20:26'
Thomas Larkin na pravém křídle vystřelil od hrazení a jeho táhlá střela téměř od modré čáry zamířila do náruče Lorise Ubertiho, který stále drží čisté konto.
20:01'
Druhá třetina začne přibližně v 19:50.
V bráně Lausanne se představil sedmnáctiletý Loris Uberti a zatím chytá parádně. Sérii parádních zákroků předvedl i domácí Florian Mnich, krátce před první přestávkou ho ale překonal Jiří Sekáč. Skóre po první třetině v SAP Areně. Adler Mannheim 0 HC Lausanne 1.
20:00'
19:27'
Jiří Sekáč mohl přidat rychle druhý gól, když na levé straně nabral velkou rychlost a jeho střela zápěstím z ostrého úhlu minula vzdálenější pravý horní roh brány.
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
17:31'
Lausanne právě vstřelilo branku! JIŘÍ SEKÁČ si najel před bránu na nahození z ostrého úhlu a z blízkosti puk usměrnil k levé tyči! O nedovolené bránění brankářovi se nejednalo a Lausanne tedy teď vede 1:0. Asistence: Emilijus Krakauskas.
15:19'
Jason Bast na levém křídle vypálil z ostrého úhlu a jeho střela zápěstím skončila po zásahu Lorise Ubertiho horní stranou lapačky v ochranné síti. Hra byla přerušena.
14:01'
Mannheim vypálil po skončení přesilové hry od modré čáry a pozorný Loris Uberti sevřel puk v lapačce.
12:30'
Ken Jäger mohl skórovat během oslabení, když na pravém křídle vybojoval puk a poté si sjel před bránu, puk ale mezi betony fantastického Floriana Mnicha zasunout nedokázal! Škoda.
12:01'
Mannheim si vytvořil obrovský tlak, ze kterého pramení první přesilová hra. Vyloučen byl bek Aurélien Marti.
10:44'
Hokejisté Mannheimu nemohli pokračovat v útočném snažení kvůli hře vysokou holí a vhazovalo se v neutrální zóně. V první moment to vydalo na vyloučení.
09:12'
Florian Elias se rychle zorientoval před bránou po zablokované ráně spoluhráče od modré čáry a poté mohl skórovat z blízkosti, semafor Lorise Ubertiho byl ale proti! Další fantastický zákrok!
08:08'
Tim Bozon mohl vzápětí skórovat na opačné straně ledové plochy, když se z levého křídla řítil sám na bránu, jenže Florian Mnich ho na přední tyči skvěle vychytal! Puk zůstal ve hře. Stav 0:0.
07:16'
Sinan Akdag málem využil špatné rozehrávky Lausanne a následného nahození spoluhráče od modré čáry, když dobře clonil před bránou a zády k ní tečoval puk těsně vedle levé tyče brány!
06:28'
Joel Genazzi si srovnal na levém křídle rychle puk na hůl a zvedl hlavu, aby od modré čáry napřáhl k táhlému nahození, které bylo přizvednuto do ochranné sítě.
06:22'
Lausanne se pokusilo skórovat z ostrého úhlu, prudká střela z levé strany ale skončila v ochranné síti a na řadu přichází první powerbreak. Zatím gól nepadl.
05:36'
Mannheim je sice střelecky aktivnější, jenže mladičký Loris Uberti chytá zatím bezchybně a další útočnou snahu domácích hráčů zastavilo zakázané uvolnění.
04:28'
Hokejisté německého týmu museli opustit útočné pásmo, čárový rozhodčí totiž signalizoval ofsajd.
03:24'
Emilijus Krakauskas chtěl nahodit puk do brankoviště zpoza brány, což se mu sice podařilo, Florian Mnich byl ale u své levé tyče pozorný a puk zmrazil pod lapačkou.
02:46'
Oba týmy v úvodu utkání velice rychle střídají jednotlivé formace, aby měly na ledě vždy čerstvé síly.
01:17'
Sinan Akdag se dostal na vrcholu pravého kruhu pro vhazování k nahození na bránu soupeře a na přední tyči byl připraven teprve sedmnáctiletý gólman Loris Uberti.
00:55'
Lausanne vstoupilo do utkání dobře a vytvořilo si herní převahu, jenže se do zakončení dostat nedokázalo a hokejisté Mannheimu mohli vyrazit dopředu.
00:01'

Adler Mannheim: Mnich (Tiefensee, Brückmann) – Lehtivuori, Larkin, Dziambor, Holzer, Melart, Akdag, Preto – Wohlgemuth, Desjardins, Plachta – Dawes, Szwarz, Rendulic – Bergmann, Bast, Elias – Rollinger, Klos, Tosto.

HC Lausanne: Uberti (Stephan) – Genazzi, Barberio, Gernát, Glauser, Marti, Krueger, Victor – Kenins, Bertschy, Bozon – Sekáč, Varone, Krakauskas – Maillard, Baumgartner, Jäger – Douay, Bougro, Arnold.

Rozhodčí: Aleksi Rantala, Lasse Kopitz. Čároví: Christopher Hurtik, Andreas Hofer.
HC Lausanne

Lausanne se potkalo s Mannheimem doposud dvakrát a v obou zápasech dokázalo vstřelit alespoň jeden gól, což mělo za následek dvě porážky. V přípravném utkání 1:3, zatímco v rámci nedávného zápasu Champions Hockey League 2:5. Lukas Frick, Cory Emmerton a Christoph Bertschy jsou neproduktivnějšími hráči týmu, jenže v sestavě dnes nastoupí pouze poslední hokejista.
Adler Mannheim

Hokejisté Adleru Mannheim mohou zůstat v domácím prostředí stoprocentní, pokud proti Lausanne dokáží navázat na předchozí výhry proti Lukku a Cardiffu, který na svém ledě zničili 7:2. Německý tým se prezentuje dominantní hrou a získal 11 z možných 15 bodů. Lukko je na tom úplně stejně a právě mezi těmito dvěma týmy se rozhodne o vítězi skupiny C. Postup už mají jistý oba.
HC Lausanne se rozloučí ve středu večer s letošním ročníkem Champions Hockey League na ledě Adleru Mannheim, který má jistý postup a potřetí v řadě se zúčastní vyřazovací části. Hosté se budou chtít rozloučit se soutěží se ctí, zatímco Adleru půjde o první místo.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.