Hokejová Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Fehérvár : Katowice - 12. října 2022   18:00

Katowice

Pro tuto chvíli je to z mé strany vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek středečního večera.
Je konec dnešního utkání, které skončilo fotbalovým výsledkem 1:0. Do sítě hostujícího celku se trefil pouze Alexander Petan, jenž v samostatném úniku překonal brankáře. V poslední minutě se do úniku dostal Istvan Terbocs, kterému bekhendová klička na poslední chvíli byla vyražena z hole. Katowice šli 22 vteřin do konce utkání do šesti. Sedm sekund před závěrečnou sirénou Rompowski napálil jednoho z hráčů Fehérváru, který svým pokusem z obraného pásma jen těsně minul prázdnou branku.
59:53'
Mateusz Rompkowski vystřelil od modré čáry, trefil jednoho z bránicích hráčů, který ihned vystřelil z vlastního pásma a jen o kousek minul prázdnou branku.
59:51'
Oddechový čas pro tým GKS Katowice.
59:38'
Katowice v šesti!
59:11'
Istvan Terbocs jel sám na brankáře, stáhl si puk do bekhendu, odkud mu jej Miarka vypíchl.
59:00'
Probíhá poslední minuta třetí třetiny.
57:39'
Kristof Nemeth vyvezl puk z útočné třetiny do vlastního pásma, kde o něho přišel, nakonec však Katowice se neokázaly udržet v pásmu soupeře.
57:00'
Rozhodčí nechávají hře volný průběh, svými výroky do ní nijak nezasahují.
56:10'
Christian Blomqvist vystřelil z vrcholku levého kruhu, Roy vyrazil puk špičkou lapačky.
55:13'
Shigeki Hitosato u pravé tyče tečoval střelu Joona Monta, avšak pokus japonského útočníka skončil mimo branku.
54:37'
Szekesfehervar vyhrál buly v útočném pásmu a zaváží touš do vlastní třetiny, kde nabere čas z oslabení.
53:52'
Fehérvár vyhazuje.
53:11'
Bartosz Fraszko ještě udržel nahození domácí obrany v útočném pásmu. Polský tým pokračuje v náporu.
53:00'
Katowice mají další početní výhodu, uvidíme, zda se jim podaří vyrovnat stav utkání.
52:59'
Komerční přestávka.
52:59'
Vyloučení v týmu Fehérvár AV19:
Betker – 2 min., nedovolené bránění.
52:29'
Dawid Musioł vystřelil z levého kruhu přímo do výstroje Oliviera Roye.
52:21'
Natan Vertes nahodil puk na brankáře Miarka, jenž vyrazil puk před sebe a Katowice mohou zaútočit.
51:00'
50:45'
Csanad Erdely obdržel přihrávku na levý kruh od Istvana Bartalise. Erdely hned vypálil, avšak puk o kousek minul branku,
50:05'
Grzegorz Pasiut nabral rychlost u pravého mantinelu, dostal se na pravý kruhu, odkud za tísnění domácího beka jen nahodil puk na branku.
49:10'
Zablokovaná střela Bence Stipsicze, jenž pálil za hranicí útočné modré čáry.
47:59'
Mateusz Rompkowski vystřelil od modré čáry, Roy zasahuje.
46:44'
Maďarský celek se teď dožadoval přesilové hry za hákování na Istvana Bartalise, avšak rozhodčí zůstávají klidní.
45:51'
Andrew O'Brien drží puk za vlastní brankou a získává tak cenné vteřiny pro svůj celek.
44:22'
Polský tým opět skvěle forčekuje, Fehérvár má s rozehrávkou velké problémy.
43:39'
Nepřesná rozehrávka Shigekiho Hitosata končí zakázaným uvolněním.
43:18'
Katowice rozjíždí útočnou akci z vlastní třetiny.
42:30'
Brett Findlay vystřelil z pravého kruhu, kotouč přelétl branku.
41:53'
Daniel Szabo se teď skvěle dostal do útočného pásma, zpoza branky si vybruslil až před Miarku, avšak jeho pokus na bližší tyč nebyl úspěšný.
41:27'
Postavení mimo hru domácích.
40:40'
Fehérvár za obrovského povzbuzování svých fanoušků se žene dopředu.
40:05'
Domácí vyhráli vhazování a hned se hnali do útočného pásma, avšak Katowice puk rychle odebrali.
40:01'
Druhá dvacetiminutovka je minulostí. Diváci se v této části hry konečně dočkali branky. Tu vstřelili domácí, když Alexander Petan vystihl chybné rozehrávky hostující obrany a v samostatném úniku překonal Miarku k pravé tyči. První desetiminutovka však patřila Katowicím, které si díky vysokému nasazení vypracovaly poměrně dost vysoký počet šancí, které nedokázaly proměnit.
40:00'
39:30'
Hampus Olsson poslal střílenou přihrávku na pravý kruh, kde byl najetý Teemu Pulkkinen, jenž pouze lízl kotouč, který se otřel o lapačku Roye.
38:19'
Fehérvár právě vstřelil branku! Domácí jdou do vedení a otevírají tak stav dnešního utkání! ALEXANDER PETAN vystihl chybnou rozehrávku obránců hostujícího celku na modré čáře a pelášil sám na brankáře. Dostal se až před Miarka, kterého střelou k pravé tyči překonal! Bez asistence.
37:45'
Fehérvár vyhazuje a osvobozuje se tak z velkého nátlaku svého soupeře.
37:00'
Bartosz Fraszk nejprve nahodil puk na branku, poté se dostal i ke střele z pravého kruhu, Roy i tentokrát maří jeho pokus lapačkou.
36:18'
Velká šance Bartosze Fraszka, jenž pálil bez přípravy z pravého kruhu, Roy jeho pokus zmařil skvělým semaforem.
35:58'
O'Brien – 2 min., podrážení.
35:21'
Marcin Kolusz naznačil střelu na modré čáře, následně přihrával Brandonu Mageemu, jemu se puk zamotal pod brusle.
34:25'
Andrew O'Brien vystřelil od modré čáry, maskovaný fantom v barvách Katowic i přes zakrytý výhled vyráží puk.
33:45'
Katowice vyhrávají vhazování v útočné třetině, avšak Szekesfehervar svým rychlým přístupem jim odebírá kotouč.
33:24'
Tvrdá rána Nika Mikkoli, kterou Roy vyráží do ochranné sítě.
32:27'
Nahození Marcina Kolusze od modré čáry srazila domácí obrana, avšak Katowice se stále drží na kotouči v útočné třetině.
32:03'
Polský tým kombinuje v útočném pásmu.
31:41'
O'Brien – 2 min., vysoká hůl.
31:34'
Roy si připisuje další zákrok, tentokrát to bylo pouze nahození z pravého kruhu od Christiana Blomqvista.
30:57'
Akce tři na jednoho z pohledu Katowic. Patryk Krężołek vybojoval puk u mantinelu a pelášil do útočného pásma, nakonec zvolil krosový pas z levého kruhu, k puku se ale nedostal Shigeki Hitosato.
29:57'
Ze souboje o kotouč před domácí střídačkou vychází vítězně celek ve žlutém, který tak ubrání první oslabení.
29:17'
Domácí tým se přes velké problémy dostal zpět do útočného pásma, kde ale dlouho nevydržel, jelikož obrana Katowic opět vyhazuje.
28:27'
Mateusz Rompkowski vyhazuje puk přes všechny čáry a osvobozuje svůj tým.
28:07'
Szekesfehervar se drží po vyhrané buly v útočném pásmu.
28:03'
Vyloučení v týmu GKS Katowice:
Olsson – 2 min., sekání.
27:52'
Hampus Olsson vystřelil z pravého kruhu, Roy si připisuje zákrok vyrážečkou.
27:06'
Alexander Petan vyslal křižný pas z pravého kruhu, kotouče se však zmocnili hosté.
26:12'
Csanad Erdely pouze protečoval puk do útočné třetiny, jeho parta jde strídat.
25:33'
Hraje se spíše nahoru a dolu, více zaměstnávají brankáře domácí hráči.
25:10'
Vhazování v obraném pásmu vyhrály Katowice a hned zakládají útočnou akci.
24:00'
Csanad Erdely vystřelil z pravého kruhu, Miarka na chvilku ztratil puk z dohledu, avšak na poslední chvíli jej dokázal dostat do bezpečí.
23:40'
Andrew O'Brien ztratil puk v útočné třetině, domácí musí založit útočnou akci ze středního pásma.
22:49'
Katowice se ženou opět do útočného pásma.
21:47'
Za nahozením z obraného pásma spěchal Natana Vertes, k němuž se puk odrazil od zadního hrazení, zkusil střelu z levé tyče, kam brankář přitiskl svůj beton.
21:40'
Postavení mimo hru Szekesfehervaru.
20:56'
Marcin Kolusz přihrával Bartoszi Fraszkovi, jemuž puk utekl z hole, Fehérvár se tak může vymanit z náporu celku ve žlutých dresech.
20:40'
Hosté kombinují v útočné třetině.
20:04'
Katowice vyhrávají úvodní vhazování druhé třetiny.
20:01'
Za povzbuzování svých fanoušků přicházejí na ledovou plochu domácí hráči.
Je za námi první třetina dnešního duelu mezi Fehérvárem a Katowicemi. Hostující tým dostal početní výhodu, kterou nedokázal zužitkovat. Od ubráněného oslabení to byli domácí, kteří diktovali tempo hry. Ve velké šanci byl Anže Kuralt, jenž z bezprostřední blízkosti netrefil prázdnou klec. Csanad Erdely dostal přihrávku na pravý kruh, kam se brankář nepřesunul, avšak Erdely minul klec. V posledních minutách jel sám na branku Andrew O'Brien, ale jeho střela zápěstím netrefila branku.
20:00'
19:55'
Patrick Newell dostal pas před Miarku, vybruslil si k levé tyčce, kam se brankář stihl na poslední chvíli přesunout a zlikvidovat jeho pokus.
19:41'
Icing Katowic.
19:13'
Csanad Erdely hledal z pozice levého kruhu jednoho ze spoluhráčů, avšak jeho přihrávka do prázdna znamená útok Katowic.
18:24'
Christian Blomqvist pálil z otočky z levého kruhu, jeho pokus brankář bez problémů lapil do své lapačky.
17:31'
Andrew O'Brien jel sám na brankáře, zkusil střelu na lapačku, avšak minul klec Katowic.
16:30'
Milan Horvath přihrál na Istvana Terbocse, jenž mohl střílet z předbrankového prostoru, nakonec si stáhl puk a zpoza branky hledal někoho ze svých spoluhráčů, jeho pas zastavila hostující obrana.
15:50'
Brett Findlay vystřelil z levého kruhu, jeho rána se nedostala ani na Miarku, obrana puk srazila do rohu kluziště.
15:19'
Před brankou Fehérváru se strhla menší potyčka, kterou rozhodčí včas roztrhli. Trestat se nebude.
15:19'
Christian Blomqvist se natlačil do brankoviště, kotouč mu na poslední chvíli vyrazil Roy z hole.
14:36'
Další velká šance maďarského týmu. Janos Hari si počkal s pukem za hostující svatyní. Do mezikruží mu sjel Timothy Campbell, jenžř nevyužil této gólové šance.
14:00'
Fehérvár od přečkání svého oslabení k ničemu nepouští hostující tým.
11:55'
Nebezpečná střela Bence Stipsicze, se kterou měl Miarka problémy, nakonec však vyrazil puk do rohu kluziště.
11:45'
Daniel Szabo se dostal až do útočné třetiny, ihned po přechodu modré čáry vystřelil, avšak jeho pokus byl pro brankářem každodenním zásahem.
10:34'
Natan Vertes vystřelil z okraje levého kruhu, ovšem orazítkoval jen Miarkovu vyrážečku.
09:32'
Tak toto byla obrovská šance Fehérváru. Už to vypadalo, že uvidíme první branku dnešního zápasu, avšak Csanad Erdely nikým nehlídaný netrefil prázdnou klec!
08:54'
Tvrdý hit u mantinelu od Milana Horvatha, hosté se dožadovali vyloučení, leč marně.
07:49'
Fehérvár se osvobozuje.
07:36'
Patryk Krężołek vystřelil z pravého kruhu, jeho ránu vyrazil Roy do bezpečí.
07:20'
Polský celek kombinuje v útočném pásmu.
06:51'
Katowice zatím nic nevymyslely v útočné třetině. Domácí vyhazují.
06:31'
Následuje komerční přestávka.
06:31'
Bartalis – 2 min., podrážení.
05:52'
Bence Stipsicz vystřelil od modré čáry, brankář stihl včas srazit betony.
05:27'
Anže Kuralt dostal skvělou přihrávku do předbrankového prostoru, měl před sebou prázdnou klec, avšak útočník maďarského týmu nedokázal uklidit puk do sítě.
05:05'
Christian Blomqvist se snažil prokličkovat do útočné třetiny, avšak puk mu byl vypíchnut z hole.
04:17'
Natan Vertes si protečoval puk do útočného pásma a hned za ním spěchal, avšak obránce Katowic byl u kusu černé gumy rychleji.
03:35'
Roy si připisuje další zákrok, tentokrát od modré čáry střílel Jakub Wanacki.
03:10'
AV19 zakádá útočnou akci od vlastní branky.
01:49'
Hampus Olsson to zkusil z otočky z předbrankového prostoru, Roy vyrazil puk na hůl Pulkkinenovi, jenž svou ranou z mezikruží neusměrnil touš mezi tři tyče.
01:39'
Katowice skvěle forčekují, Fehérvár byl nucen opět poslat puk až na icing.
01:00'
Zakázané uvolnění maďarského celku.
00:47'
Mateusz Rompkowski vypálil od modré čáry, avšak na Roye si nepřišel. První zákrok domácího brankáře v dnešním utkání.
00:28'
Bence Stipsicz nerozehrál přesně v obranné třetině, hostující tak mohou poprvé zaútočit.
00:02'
Fehérvár vyhrává úvodní vhazování.
00:01'
Na zimním stadionu je velice hlučno. Domácí fanoušci podporují své oblíbence ještě před začátkem utkání. Fanoušků Katowic je v kotli nabito. Dnešní utkání bude mít skvělou atmosféru.
Domácí Fehérvár se představí v modrých dresech, hosté oblékli barvy žluté.
Na zimním stadionu právě můžeme slyšet hymny obou celků.

Fehérvár AV19: Roy (D. Horvath) – Campbell, O'Brien, Stipsicz, M. Horvath, Betker, Szabo, Reiter, Mihaly – Newell, Hari, Kuralt – Erdely, Findlay, Petan – Vertes, Bartalis, Terbocs – Nemeth, Sarauer, Ambrus
Trenér: Constantine

GKS Katowice: Miarka (Murray) – Rompkowski, Kolusz, Mikkola, Wanacki, Kruczek, Wajda, Musioł, Macias – Fraszko, Pasiut, Magee – Hitosato, Monto, Krężołek – Olsson, Pulkkinen, Blomqvist – Bepierszcz, Smal, Prokurat
Trenér: Plachta

Rozhodčí: Martin Jobbagy, Tomáš Hronský – Jaka Gasper Zgonc Matjaž Hribar.
Minulý vzájemný zápas

GKS Katowice – Fehérvár AV19 2:4 (0:1, 2:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 28. Pulkkinen (Lehtonen, Mikkola), 40. Fraszko (Monto) – 8. Hári (O´Brien), 24. Findlay (Petan), 26. Mihály (Szabó), 60. Hári. Rozhodčí: Hronský (SVK), Kozłowski – Nenko, Gerne (POL)

GKS Katowice:
Murray (Miarka) – Kolusz, Rompkowski, Wanacki, Mikkola, Kruczek, Wajda, Macias, Musioł – Fraszko, Monto, Magee – Bepierszcz, Lehtonen, Hitosato – Olsson, Pulkkinen, Blomqvist – Prokurat, Smal, Ciepielewski

Fehérvár AV19: Roy (D. Horváth) – O´Brien, Nilsson, Fournier, Campbell, Stipsicz, Szabó, Betker, M. Horváth – Newell, Hári, Kuralt – Erdely, Findlay, Petan – Vertes, Bartalis, Terbócs – Retfalvi, Németh, Mihály
Fehérvár AV19

Fehérvár na tom není o moc lépe ve srovnání s Katowicemi. V prvním utkání podlehl Curychu 1:7. Na domácím ledě padl také s Rögle, avšak těsným výsledkem 1:2. V dalším vzájemném utkání se švédským týmem prohrál Fehérvár 1:7. V následujícím utkání se nepodařilo maďarskému týmu uspět ani na ledě Curychu – 1:5. Jediné utkání, co Fehérvár vyhrál, tak bylo vzájemné utkání s dnešním s týmem, se kterým se dnes utká – 4:2.
GKS Katowice

Polskému týmu se skupinová část Ligy mistrů nepovedla. V prvním utkání na domácím ledě těsně podlehl Rögle 4:5. Jediné dva body získaly Katowice doma s Curychem, kdy vyhrály 2:1 po prodloužení. V následujícím zápase už ale Lions podlehli 1:5. S Davosem polský tým padl stejným výsledkem, tedy 1:5. V posledním utkání se Katowice utkaly s Fehérvárem, jemuž podlehly 2:4.
Tabulka skupiny D

1. Rögle BK 17 bodů
2. ZSC Lions 11 bodů
3. Fehérvár AV19 3 body
4. GKS Katowice 2 body

V tomto utkání už o moc nejde, jen o závěrečné umístění v tabulce, jelikož je toto poslední zápas skupinové části. Do vyřazovacích bojů postupují první dva celky, což jsou v tomto případě Rögle a Lions.
Krásný večer, vítám vás u textového přenosu z hokejové Ligy mistrů. Dnes je na programu utkání mezi domácím Fehérvárem AV19, který na svém kluzišti vyzve GKS Katowice. Utkání začíná v 18:00. Buďte u toho s námi.