Hokejová Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Fribourg : Ilves - 1. září 2022   20:00

Ilves

Ode mě je to pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
Statistiky utkání
Střely: 43-50
Střely na branku: 23-21
Zablokované střely: 7-15
Vyhraná vhazování: 23-18
To už nešlo stihnout! Poté, co rozhodčí hodil puk, došlo k vypršení času. Domácí hokejisté berou úvodní tři body "éčkové" skupiny, i když výhra se nerodila snadno. Po druhé třetině platilo vyrovnané skóre se dvěma dvoubrankovými střelci, ale o výsledku nakonec rozhodla šikovná teč domácího Rossiho, která přišla deset minut před koncem. Tampere mělo dostatek času na případné srovnání, avšak obrana Fribourgu už žádné komplikace nepřipustila.
59:59'
Necelou vteřinu před koncem třetí třetiny byl odpískán icing Fribourgu! Hostující lavička si vzala čas na poradu, čas už hraje ale jasně v jejich neprospěch.
59:28'
Tvrdý souboj za prázdnou hostující brankou. Domácí příznivci se marně dožadovali odpískání nedovoleného zákroku.
59:05'
Před Berru směřovalo několik puků, avšak švýcarský gólman zatím zasahovat nemusel, do konce zbývá necelá minuta.
58:32'
Finský celek už nemá na co čekat! Trenér Myrrä stáhl Langhamera na střídačku, hosté to zkouší v šesti hráčích v poli!
58:13'
Před pár vteřinami se rozeběhly poslední dvě minuty třetí třetiny. Tampere prostřídalo, navíc se udrželo v útočném pásmu.
57:52'
Haapala hledal Ikonena, který pálil z první. Kotouč prosvištěl těsně kolem tyče, Berra měl v tuto chvíli štěstí, že hostující hráč nemířil přesněji!
56:55'
Kuokkanen napadal rozehrávku soupeře, díky čemuž stihla první pětka Fribourgu vystřídat, síly nahradil i hostující celek.
56:02'
Český gólman nakonec přeci jen musel přerušit hru, vhazovat se bude po pravé ruce Langhamera, závěr třetí části se blíží.
55:12'
Hokejisté v černých dresech výborně brání. Co se týče útočení, tam už moc aktivní nejsou, Langhamer si na další zákrok bude muset počkat.
54:05'
Do konce třetí třetiny zbývá necelých šest minut, Fribourg je v pěti hráčích připraven u modré čáry a zdá se, že bude sázet na defenzivu.
53:17'
Klub z Tampere už nemá na co čekat, hosté vytáhli svůj presink hodně vysoko, domácí náhle ztratili klid na rozehrávku.
52:18'
Hostující Ikonen před brankou neuspěl, rozhodčí vzápětí přerušili hru. Vhazovat se bude po pravé ruce Berry, to ale až po komerční přestávce.
51:25'
Uvidíme, jak zareagují hosté. Ti se ihned vydali do útoku, ale Berra zasahovat nemusel, domácí vyhodili do středního pásma.
50:47'
Fribourg-Gottéron právě vstřelil branku!
Po téměř deseti minutách je hra konečně přerušena, a to díky třetí domácí brance v utkání! Zdálo se, že nahození Benoita bude snadnou kořistí pro Langhamera, ale do puku velmi neočekávaně sáhl MATTHIAS ROSSI, který dost výrazně ovlivnil trajektorii letu kotouče, český brankář už nestihl zareagovat! Asistence: Benoit Jecker a Mauro Jorg.
49:17'
Stále stejný obrázek hry, hosté nahodili kotouč za branku Berry, vzápětí vystřídali. Stejně tak i domácí, kteří rozvíjí útočnou akci.
48:29'
Pokud bude utkání probíhat tímto opatrným způsobem, dost možná se úvodní komerční přestávky ani nedočkáme.
47:33'
Téměř pět minut se nepřerušovalo. K vidění bylo několik ostřejších soubojů poblíž mantinelu, rozhodčí ale vylučovat nebudou.
46:39'
Dlouho se hraje bez přerušení, oba celky jsou důsledné při bránění. Vypadá to, že by skutečně mohla rozhodnout jedna chyba.
45:52'
Langhamer musel ven z branky, hokejkou konstruktivně rozehrával svým spoluhráčům, i proto se nepískalo zakázané uvolnění.
44:59'
Finský tým má v úvodu třetí třetiny lehce navrch, do největší příležitosti se ale dostalo švýcarské mužstvo, úvodní pětiminutovka téměř za námi.
44:02'
Úplně sám na Langhamera postupoval Bertschy. Domácí útočník se pokoušel zasunout kotouč mezi betony českého gólman, ten ale předvedl velmi důležitý zákrok!
42:52'
Zatím se hraje opatrně z obou stran, týmy moc dobře vědí, že jediná chyba může rozhodnout. Vhazovat se bude po pravé ruce Berry.
41:56'
Finský celek se během přesilovky dostal k jediné nepřesné střele. Rossi je už zase na ledě, oba týmy hrají v plném počtu.
40:46'
Hosté se přeci jen usadili v útočném pásmu a i když kombinují, jsou pod velkým tlakem, úvodní minuta z přesilové hry je ale pryč.
40:01'
Třetí třetina začne přibližně ve 21:45.
Prostřední část hry je za námi. Hosté v úvodu druhé třetiny srovnali, jenže domácí šli po sedmi minutách znovu do vedení, když skórovali v početní nevýhodě. Během toho stejného vyloučení se ale finskému celku podařilo srovnat. Oba celky mají dvougólového střelce a velmi pikantní byl souboj, ve kterém právě Tikka postupoval sám na branku, jenže Kuokkanen se vrátil a hostujícího útočníka odstavil od puku.
40:00'
39:46'
Vyloučení v týmu Fribourg-Gottéron:
Matthias Rossi – 2 min., podrážení.
39:46'
V poslední minutě druhé třetiny byl faulován Tikka. Rozhodčí pak dlouho ponechávali výhodu, hra je přerušena až šestnáct vteřin před koncem.
38:36'
Velmi aktivní byl Diaz, který o sobě dává znát při každém střídání. Domácí z celé situaci vytěžili jen vhazování po levé ruce Langhamera.
37:50'
Střeleckých pokusů, které by směřovaly mezi tři tyče, dnes opravdu není moc. Blíží se závěr druhé třetiny a ještě nejsme ani na třiceti střelách.
36:59'
Rychlá střela hostujícího hráče z mezikruží, kotouč proletěl těsně vedle tyče. Pokud by směřoval do branky, Berra by neměl nárok!
35:52'
Loof se vrátil na led, hokejisté z Tampere jsou v plném počtu. Největší šanci měl během domácí přesilovky hostující útočník Tikka.
35:18'
Ani domácím se v přesilové hře nedaří. Je vidět, že jsme teprve na startu nové sezóny, oba celky se v této herní činnosti spíše hledají.
34:25'
Do samostatného úniku v početní nevýhodě ujížděl Tikka, který už možná cestou přemýšlel o hattricku. Snažil se dělat kličku a zakončovat na zadní tyč, do kotouče mu na poslední chvíli zasáhl výborným obranným zákrokem Kuokkanen, druhý dnešní dvougólový střelec.
33:52'
Vyloučení v týmu Ilves Tampere:
Leo Loof – 2 min., krosček.
33:44'
Rozhodčí pískali dotek domácí střídačky, po kterém bude následovat druhá komerční přestávka v prostřední části hry.
32:46'
Několik nepřesností ve středním pásmu, kde se odehrávají poslední vteřiny. Oba celky vystřídaly, brankáři jsou dobré dvě minuty bez zákroku.
31:57'
Riskantní klička domácího Diaze na modré čáře. Bek Fribourgu puk zavezl za hostující branku, poté už neměl potřebnou podporu.
30:55'
Hostující obrana si pomohla icingem. Hra se stěhuje před Langhamera, který má v posledních minutách rozhodně více práce než Berra.
30:19'
Švýcarský tým se usadil v útočné třetině, domácí hokejisté si dobře vyměňovali puk, ale k zakončení se nakonec nedostali.
29:33'
Dobrá příležitost pro Fribourg. Bertschy si vyměnil kotouč s De La Rosem, ten poté po po krátké stahovačce vyzkoušel pozornost Langhamera!
28:44'
Další útočné snažení hokejistů v černých dresech zastavuje čárový rozhodčí. Následovat bude první komerční přestávka ve druhé třetině.
27:56'
Tým Ilves právě vstřelil branku!
Mantykivi si vyměnil kotouč s Ikonenem, následně hledal Kontiolu. Ten se neunáhlil a posílal puk před branku, odkud TOMMI TIKKA dokázal srovnat! Také Ilves má dnes už dvoubrankového střelce. Co je pro hosty důležitější, tak fakt, že se jim nakonec přeci jen podařilo skórovat v přesilové hře! Asistence: Petri Kontiola a Matias Mantykivi.
27:01'
Hosté své trápení v přesilových hrách násobí inkasovaným gólem! Hokejisté Fribourgu postupovali do přečíslení dva na jednoho, Schmid posunul do pravé strany na JANNEHO KUOKKANENA, který střelou pod levou ruku Langhamera vrátil domácím náskok! Asistence: Sandro Schmid a Raphael Diaz.
25:58'
Matthias Rossi – 2 min., sekání.
24:35'
V pohotovosti musel být i Langhamer! Ten proti rychlé střele z mezikruží zasahoval svým pravým betonem. Zvládl to na jedničku!
23:38'
Situace na ledě se trochu vyrovnala. Fribourg teď dlouho kombinoval v útočném pásmu, ale do zakončení se nedostal.
22:40'
Byli to naopak domácí, kteří mohli jít opět do vedení! Z pravé strany teď úplně sám na Langhamera pospíchal Marchon. Český brankář zaznamenal důležitý zákrok!
22:19'
Klub z Tampere má v úvodních minutách druhé třetiny obrovskou převahu, domácí gólman Berra musí být i nadále ve střehu.
21:38'
Finský celek je jako vyměněný, už se zase nastěhoval před Berru. Domácí obrana si pomohla výhozem do středního pásma.
20:48'
Hosté z úvodního tlaku dokázali vytěžit vyrovnání! Oden na pravém kruhu napřáhl ke střele, ale fantastickým pasem ještě našel najíždějícího TOMMIHO TIKKU, který bez větších problémů poslal kotouč do odkryté branky! Asistence: Joonas Oden a Lester Lancaster.
20:21'
Mantykivi pálil nebezpečně z mezikruží, Berra si připisuje důležitý zákrok. Hosté do druhé třetiny vstoupili lépe a drží puk v útočné třetině.
20:01'
Druhá třetina začne přibližně ve 20:52.
Úvodní dvacetiminutovka hry je za námi. Švýcarský celek do utkání vstoupil daleko lépe, pomohla mu k tomu i dlouhá přesilovka pěti proti třem. Skóre otevřel Kuokkanen, ovšem pak se hra srovnala. Hosté z Tampere sice naprosto selhali v přesilových hrách, ovšem pak se dostali k několik zajímavým střeleckým pokusům. Další branku jsme už neviděli.
20:00'
19:51'
Byli to hosté, kteří v úplném závěru postupovali do přečíslení tři na dva! Přihrávku na pravou stranu dostával Mantykivi, avšak tomu se kotouč nepodařilo bruslí zpracovat.
19:01'
Rozběhla se poslední minuta první části hry. Hokejisté v černých dresech nahodili za bránu Langhamera a vydali se na střídačku.
18:16'
Závěr první třetiny patří domácím hráčům, kteří se usadili v útočném pásmu. Fanoušci Fribourgu by si přáli ještě jednu branku.
17:36'
Dufner zachytil kotouč na modré čáře, potom měl obrovské problémy, aby soupeře nepustil do brejku. Nakonec to i se štěstím zvládl.
17:10'
Velmi dobrý pokus domácího Schmida do protipohybu přesouvajícího se Langhamera! Hostující gólman vyrážel pravým betonem!
16:31'
Tempo hry se výrazně zklidnilo, a to především díky velmi špatně sehraným přesilovým hrám finského mužstva, hra se stěhuje opět před Berru.
16:14'
Sotva domácí hokejisté dostali kotouč do středního pásma, vydali se na střídačku, rozběhly se poslední čtyři minuty první třetiny.
15:57'
Další vyhození přišla až poté, co se Dufner vrátil na led. Píská se zakázané uvolnění a hra se vrací před Berru, vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
15:25'
Potřetí během zhruba minuty a půl se domácí osvobozují výhozem před všechny čáry, Dufner se za malou chvíli vrátí na led.
14:48'
Hostům ty přesilovky zatím vůbec nejdou! Domácí po necelé minutě hry znovu vyhazují a spěchají směrem na střídačku.
13:50'
Mauro Dufner – 2 min., podrážení.
13:50'
Následovat bude komerční přestávka, poté vyloučení domácího Dufnera, který nyní v obranném pásmu jasně podrazil hostujícího hráče.
12:17'
Naopak to byl Fribourg, který mohl být do vedení o dvě branky! Mottet si to od pravého mantinelu obkroužil až do branky, k dorážce se dostal Bertschy, který z bezprostřední blízkosti trefil tyčku!
11:26'
Finové se v posledních vteřinách drží v útočném pásmu, někteří hráči dokonce stihli vystřídat, domácí toho mají už plné zuby.
10:31'
Obrovské problémy teď domácí defenzivě působil Pakkila, který dlouho kroužil v útočné třetině, jeden z jeho spoluhráčů nakonec nedokázal zpracovat přihrávku.
09:39'
Až teď si domácí gólman zapisuje první zákrok! Střelu Mašína z pravého kruhu viděl, kotouč ukryl do lapačky a přerušil hru.
09:22'
Skvěle postavená obrana Fribourgu nepouští hokejisty Ilvesu do žádné výraznější příležitosti, Finové pouze nahazují za Berrovu branku.
08:49'
Za námi skoro devět minut hry, domácí gólman Berra zatím nečelil jediné střele soupeře, to Langhamer už musel zasahovat pětkrát.
08:16'
V době, kdy domácí vyhazují za potlesku svých příznivců přes všechny čáry, tak se Bykov vrací na led, přesilovka je u konce.
07:22'
Více jak minuta z hostující přesilovky je pryč, domácí čtveřice to zatím zvládá opravdu na jedničku, Berra ještě nemusel zasahovat.
06:48'
Hosté se zatím nemohou usadit v útočné třetině, hokejisté v černých dresech vyhazují přeš všechny čáry, oba celky střídají.
06:16'
Andrei Bykov – 2 min., podrážení.
04:55'
Vzhledem k tomu, že jde pro oba celky o teprve první soutěžní utkání tohoto ročníku, hraje se v opravdu vysokém tempu z obou stran.
04:08'
Hosté se pokusili o bleskovou odpověď po pravé straně, domácí defenziva ale skvěle reagovala na rychlou kombinaci soupeře.
03:16'
Z pravého kruhu zakončoval Kuokkanen, Langhamer puk vyrazil před sebe, kde vznikla nepřehledná situace! Diaz nejprve promáchl, ale byl to právě JANNE KUOKKANEN, který si sám dojel pro dorážku a první gól Fribourgu v této sezóně Ligy mistrů! Asistence: Raphael Diaz.
02:33'
Z levého kruhu pálil De La Rose, někteří diváci už zvedali ruce, avšak domácí hráč trefil pouze oblouk hostující svatyně!
01:58'
Švýcarský celek má dvojnásobnou přesilovku. Rána Diaze skončila na zadním mantinelu, domácí pokračují v kombinaci.
01:27'
Matthias Rossi – 2 min., nedovolené bránění,
Julien Sprunger – 2 min., nedovolené bránění.

Jyrki Jokipakka – 2 min., hrubost,
Tommi Tikka – 2+2, hrubost.
01:27'
To nám to začíná pěkně zostra! Na ledě se strhla pořádná šarvátka, do které se zapojili všichni hráči, kteří byli v tu chvíli na ledě. Rozhodčí už sepisují tresty, a že jich nebude málo!
00:56'
Henrik Haapala – 2 min., sekání.
00:46'
Domácí mohli jít po necelé minutě hry do vedení! Langhamer vyrážel nahození od modré čáry před sebe, De La Rose v obrovské příležitosti minul branku přesouvajícího se českého brankáře!
00:01'

Fribourg-Gottéron: Berra (Hughes) – Gunderson, Jecker, Diaz, Dufner, Sutter, Vainio, Chavaillaz – Sprunger, Schmid, Kuokkanen – Sorensen, Desharnais, Marchon – Bertschy, De La Rose, Mottet – Rossi, Walser, Jorg
Trenér: Christian Dubé

Ilves Tampere: Langhamer (Málek) – Lancaster, Parikka, Mašín, Jokipakka, Latvala, Loof, Airola, Czuczman – Oden, Mantykivi, Suomi – Ikonen, Tikka, Haapala – Raty, Kontiola, Pakkila – Virtanen, Sebok, Mieho
Trenér: Jouko Myrrä

Rozhodčí: Moschen, Kohlmuller.
Co se týče kurzů sázkových kanceláří, ty jsou dost vyrovnané. Lehkým favoritem je především kvůli domácímu prostředí švýcarský Fribourg. Jak úvodní duel "éčkové" skupiny nakonec dopadne? Sledujte náš online přenos a určitě se to dozvíte!
Ilves Tampere šli do play-off ze třetí příčky, nakonec stejně jako Fribourg vypadli v semifinále, když v šesti zápasech nestačili na TPS Turku. Také Finové si zahráli přátelské duely, zatím však pouze na území své země. Padli s Tapparou, po prodloužení porazili KooKoo, naposledy zvítězili po nájezdech proti KalPě.
Fribourg se v minulé sezóně probojoval do semifinále domácí ligy, kde narazil na Curych. V souboji druhého se třetím po základní části nakonec hokejisté Fribourgu výrazně propadli, prohráli 0:4 na zápasy, když ve třech duelech padli až v prodloužení. Švýcarské mužstvo si zahrálo už několik přípravných duelů, za zmínku stojí třeba vysoké vítězství 8:1 proti Bielu nebo výhra 6:4 proti německému Wolfsburgu.
Startuje hokejová Liga mistrů. Ve čtvrtek se hraje hned osm utkání, švýcarský Fribourg-Gottéron v jednom z nich přivítá finské Ilves Tampere. Jde o "éčkovou" skupinu, ve které se nachází ještě norský Stavanger a rakouský Salcburk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.