Hokejová Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Frölunda : Eisbären - 3. září 2022   15:05

Ukončeno
Frölunda
Frölunda
00:25' Folin  • 19:29' Olsen  • 26:27' Lasch  • 35:59' Nilsson  • 37:16' Friberg  • 49:35' Innala  • 56:25' Lasu 
7:1
(2:0, 3:0, 2:1)
Eisbären
Eisbären
40:23' GEIBEL  
Frölunda
Sestavy:
L. Johansson (Dichow)- Lindbohm, Folin, Lenc, Lundqvist, Friberg- Grönlund, F. Johansson, Rosseli-Olsen, Lasu, Mursak- P. Johansson, T. Nilsson, Dower Nilsson, J. Nilsson, Greco- Nordsäter, Innala, Carlsson, Lasch
Rozhodčí
Kaukokari, Holm- Nilsson, Svensson
Frölundaborgs Isstadion, Göteborg
Eisbären
Sestavy:
Ancicka (Markkanen)- Melchiori, Mik, White, Regin, Barinka, Müller, Ellis, Noebels, Boychuk, Fiore- Hördler, Nowak, Clark, Wiederer, Mauer- Geibel, Roßmy, Nijenhuis, Baßler
Přenos se aktualizuje automaticky

To je ode mne vše, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne!
Zápas je u konce! Domácí si dnes zcela zaslouženě připisují tři body a připisují si tak druhou výhru v turnaji. Ačkoli šel výkon hostů v poslední třetině o trochu nahoru, tak otočit vývoj utkání za stavu 0:5 už bylo nemožné.

Uvidíme, jak si Eisbären Berlín poradí ve čtvrtek v odvetném zápase s Frölundou HC, jehož začátek je naplánován v 20:00.
Konec zápasu.
59:45'
Protiútok domácích dva na jednoho vyřešil Lasu střelou z mezikruží, která byla zablokována až do ochranné sítě.
59:35'
Křížná přihrávka na Whita končí bekhendovou střelou z levého kruhu, která byla ale zablokována.
59:21'
Vyloučení v týmu Frölunda HC:
Folin – 2 min., sekání.
57:58'
Hosté zatím z přesilovky nic nemají. Pokaždé, když se jim podaří proniknout do útočného pásma, tak se domácím podaří puk vyhodit.
56:50'
Vyloučení v týmu Frölunda HC:
Folin – 2 min., vysoká hůl.
56:25'
Frölunda právě vstřelila branku! Předtím, než Mats Rosseli Olsen dostal hit, tak dokázal posunout puk na rozjetého Nicklase LASA, jehož střela z první proputovala až za záda Ancicka. Asistence: Ryan Lasch a Mats Rosseli Olsen.
55:13'
Friberg se uvolnil z pravé strany parádní otočkou a následně vypálil bekhendem na zadní tyč. Brankář Ancicka nastavil svůj pravý beton a tento pokus překazil.
54:04'
Hra se odehrávala teď ve středním pásmu, avšak domácí už jsou usídlení v útočné třetině, kde se nyní snaží něco vymyslet.
52:45'
Vyloučení v týmu Frölunda HC:
Muller – 2 min., hrubost.
52:13'
Ačkoli zmatená, ale přesto rychlá kombinace hostů končí střelou Boychuka do náruče brankáře Johanssona.
51:33'
Vyloučení v týmu Frölunda HC:
P. Johansson – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.
51:30'
Hosté jsou momentálně aktivnějším týmem, avšak na dobrou příležitost stále čekají.
50:20'
Střela Nowaka od modré letí vysoko nad.
49:35'
Frölunda právě vstřelila branku! Zablokovaná střela Johanssona od modré čáry vyvolala zmatek před bránou Ancicky. Kotouč se nakonec vynořil z chumlu hráčů a doputoval až na čepel osamělého Jerema Innaloha, který se do odkryté brány už nemýlil. Asistence: Jacob Nilsson a Ryan Lasch.
49:08'
Lasch se snažil překvapit brankáře Ancicku z ostrého úhlu, jeho pokus končí v ochranné síti.
48:11'
Vyloučení v týmu Eisbären Berlín:
Hordler – 2 min., hákování.
48:00'
Teď mají hosté problém vyjet z vlastního pásma, což stálo Eisbären nakonec faul.
46:58'
Hosté za svou bránou úspěšnější, z čehož si dokázali vytvořit rychlý protiútok, při kterém Noebels posunul kotouč na Clarka, jehož bekhendovou střelu musel likvidovat dobrým zákrokem brankář Johansson.
45:51'
Domácí teď svírali soupeře před bránou Ancicky, avšak zakončit se jim i přesto nepodařilo.
44:56'
Johansson posunul puk na Lasche, který z levého kruhu střílí přímo do brankáře Ancicku.
44:50'
Střela Carlssona byla zablokována do ochranné sítě.
44:06'
Vyloučení v týmu Eisbären Berlín:
Wiederer – 2 min., podrážení.
43:40'
Hosté měli nyní obrovský tlak, při kterém brankář Johansson ztratil nůž na brusli. Největší příležitost měl Melchiori, který nevyužil toho, že byl domácí brankář mimo brankoviště a prázdnou bránu netrefil.
42:50'
Průniková nahrávka na J. Nilssona byla zablokována až za bránu Ancicky.
41:51'
Innala zachytil rozehru soupeře, posunul puk na spoluhráče na levý kruh, který našel pod sebou Carlssona, jehož dělovka z mezikruží letěla mimo.
40:50'
Střela příklepem Laseho od modré letěla mimo.
40:23'
Eisbären právě vstřelili branku! Když se hosté sami zahnali do obranného pásma, tak se jim nakonec podařilo z něj vyjet. Zach Boychuk se chopil kotouče, projel až do útočné třetiny, kde nahrál pod sebe na Kevina Clarka, jehož nahrávka na Korbinian GEIBELA, který následně vymetl parádně vzdálenější šibenici, zajistila první gól utkání pro Eisbären Berlín. Asistence: Zach Boychuk a Kevin Clark
40:01'
Začala třetí třetina.
Druhá třetina je minulostí! Průběh druhé třetiny se nelišil o moc víc jako průběh té první. Domácí opět po úvodní buly vlítli do útočného pásma, odkud se následně odehrávala většina hrací doby. Domácí jsou rychlejší na kotouči a celkově potřebují méně času na všechno. To, že jsou připravenějším mužstvem potvrdili v závěru třetiny, kdy se jim podařilo skórovat v oslabení.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:57'
Dower Nilsson se nažil před zazněním sirény najít někoho před bránou hostů, avšak protihráč v tomto zabránil, což bylo poslední, co jsme ve druhé třetině mohli vidět.
37:16'
Frölunda právě vstřelila branku! Domácí hráči byli na mantinelu úspěšnější, čehož využil Max FRIBERG, který se v oslabení pustil do protiútoku dva na jednoho, avšak celou akci vzal na sebe a střelou pod lapačku navýšil náskok na 5:0. Bez asistence.
36:27'
Vyloučení v týmu Frölunda HC:
J. Nilsson – 2 min., hákování.
35:59'
Frölunda právě vstřelila branku! Domácí hráči absolutně rozebrali brankáře Ancicku, když v protiútoku tři na dva Jere Innala našel na druhé straně Ryana Lasche, jenž se nezachoval sobecky a nahrál ještě pod sebe na Jacoba NILSSONA, který se už do odkryté brány nemýlil. Asistence: Ryan Lasch a Jere Innala.
35:15'
Situace tři na dva končí individuální akcí Lasche, který vzal celou situaci na sebe, stahovačkou do středu hřiště se uvolnil a vypálil nad horní tyč.
34:00'
Wiederer obdržel přihrávku z pravé strany a následně hledal rozjetého Fioriho před bránou Ancicku. Fiori dokázal skákající puk trefit, avšak svatyni domácích těsně míjí.
33:20'
Lundqvist se dostal středním pásmem až k mezikruží, odkud jeho střela byla zablokována mimo tři tyče.
32:28'
J. Nilsson si nedokázal zpracovat dobrou přihrávku přes celé hřiště, kvůli čemuž neuvidíme zajímavý souboj jeden na jednoho.
32:08'
Noebels nemůže pokračovat v akci, protože se nacházel v ofsajdu.
30:35'
Carlsson nebyl nijak atakován, a tak si najel co nejblíže k bráně z levé strany a následně se snažil vymést bližší horní roh. Střela končí v boční síti.
29:48'
Další příležitost domácích končí zakončením poté, co J. Nilsson posunul z mezikruží kotouč k pravému kruhu, odkud následně přišla dělovka. která ale trefuje zadní mantinel.
29:15'
Po vhazování ale Frölunda vtrhla do útočného pásma, kde se ke střele však nedostalo.
29:07'
Domácí nemohou pokračovat v útoku z důvodu ofsajdového postavení.
28:47'
Vyloučení v týmu Eisbären Berlín:
Fiore – 2 min., podrážení.
27:58'
Domácí se ihned po vhazování v obranném pásmě pustili do útoku. Jejich výlet končí těsně za modrou čárou.
26:42'
Greco okamžitě po vhazování vypálil od modré čáry. Jeho petelice letí mimo.
26:27'
Frölunda právě vstřelila branku! Mats Rosseli Olsen se parádně uvolnil a posunul žabičkou kotouč na rozjetého Ryan LASCHE, který naznačil nahrávku na spoluhráče na druhé straně a následně vypálil nad pravý beton Ancicky. Asistence: Mats Rosseli Olsen a Nicklas Lasu.
24:57'
Lasch poslal od modré nečekanou střelu na zadní tyč, po které se musel Ancicka natáhnout.
24:01'
Nahození si našel za bránou Rossmy, který poslal kotouč před bránu na Basslera, jenž byl ve složité pozici, a tak jeho zakončení nemělo dostatečnou razanci.
22:58'
J. Nilsson vystřelil z mezikruží, čímž orazítkoval už podruhé v dnešním zápase tyč.
22:08'
Rychlý protiútok domácích tři na dva končí neúspěchem poté, co si Lasch nedokázal zpracovat nahrávku od svého spoluhráče
21:48'
Hráči Frölunda nakonec nedokázali zakončit a byli z pásma vyhnání.
20:20'
Domácí se ihned po vhazování vrhli do útočného pásma, kde nyní za bránou Ancicka bojují o puk.
20:01'
Začala druhá třetina.
Úvodní třetina je za námi! Domácí vletěli do utkání velmi aktivně, díky čemuž se jim po pětadvaceti vteřinách podařilo otevřít skóre zápasu. Frölunda do konce dvacetiminutovky nepolevila a až na pár zavání po vlastních chybách soupeři téměř nic neumožnila. Hosté navíc dostali velmi zbytečný gól do kabin poté, co nechali příliš mnoho prostoru před brankovištěm Rosselimu Olsenu, který této příležitosti využil a poslal svůj tým do dvoubrankového vedení.
20:00'
První třetina skončila.
19:29'
Frölunda právě vstřelila branku! Nicklas Lasu zvedl hlavu a prostrčil kotouč na volného Matse ROSSELIHO OLSENA, který před brankovištěm jen nastavil hůl a umístil kotouč kolem levého betonu Ancicka. Asistence: Nicklas Lasu a Jan Muršak
19:02'
Dobrý presink hráčů hostů dal zabrat soupeři. O konečné slovo se zasloužil Rossmy, který svou dělovkou střílí nad břevno.
17:42'
Nahození za bránu sklízí Innala, který si dobře pokryl puk a o pár vteřin později dostal k zakončení. Bude se vhazovat v pásmu hostů.
16:31'
Hordler si najel hluboko do pásma a z mezikruží vypálil dělovku přímo do brankáře Johanssona, který kotouč raději podržel.
14:47'
Innala z bezprostřední vzdálenosti orazítkoval bližší tyč.
14:31'
Domácí jsou velmi aktivní a hledají si nejlepší pozici na zakončení. Situace skončila po střele z levého kruhu, kterou Ancicka dokázal betonem vyrazit.
13:49'
Vyloučení v týmu Eisbären Berlín:
White – 2 min., podrážení.
12:48'
Dower Nilsson svou bekhendovkou trefuje z dobré pozice boční síť.
12:27'
Wiederer dokázal zpracovat velmi obtížnou přihrávku na středu hřiště od svého spoluhráče, díky čemuž udržel útočné pásmo pro svůj tým.
11:15'
Nepřesnou nahrávkou se hostující Eisbären poslal do icingu.
10:37'
Hosté mají obrovské problémy se založením útoku. Nakonec jejich akce končí ofsajdovým postavením jednoho z hráčů.
09:32'
Hostům se podařila vyhrát buly v obranném pásmě, avšak jejich následný útok neměl šanci na úspěch.
08:45'
Zapomenutý Greco si najel za obranu Eisbärenu a od svého spoluhráče následně dostal přesnou nahrávku na jeho čepel. Greco brankovou konstrukci míjí.
08:33'
Nahození Muršaka od modré čáry proletělo až za bránu hostů.
07:48'
Rychlé založení útoku hostů končí na útočné modré čáře.
07:00'
Nedůraznost Nilssona vyslala Clarka na samotného Johanssona, který ale tento nájezd parádním zákrokem vychytal.
06:21'
Lenc bez sebemenších problému projel do útočného pásma, kde se nyní domácí snaží něco vymyslet.
04:13'
Hosté se po střele Lence dostali do rychlého protiútoku dva na jednoho. Celá akce vyvrcholila nahrávkou na druhou stranu na Fiora, který z dobré pozice neproměňuje.
03:55'
Úplně volný Lenc z pravého kruhu míjí bránu.
03:30'
Domácí ale opět operují před bránou Ancicka.
03:15'
Hosté vyhráli buly a navíc se jim podařilo kotouč vyhodit na druhou stranu kluziště.
02:50'
Vyloučení v týmu Eisbären Berlín:
Nijenhuis – 2 min., podrážení.
01:50'
Domácí od začátku utkání nepustili soupeře do svého pásma a zatím jsou jasně lepším mužstvem.
00:25'
Frölunda právě vstřelila branku! Domácím stačilo pouhých pětadvacet vteřin na to otevřít skóre utkání! Max Friberg si dokázal pokrýt puk za bránou a následně jej poslat před bránu. Puk našel Christiana FOLINA, jehož tečovaná střela nakonec skončila za zády Ancicka. Asistence: Max Friberg a Joel Lundqvist.
0:10'
Úvodní buly vyhráli domácí a ihned se dlouhým nahozením pokusili dostat do útočného pásma.
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Frölunda HC: L. Johansson (Dichow)- Lindbohm, Folin, Lenc, Lundqvist, Friberg- Grönlund, F. Johansson, Rosseli-Olsen, Lasu, Mursak- P. Johansson, T. Nilsson, Dower Nilsson, J. Nilsson, Greco- Nordsäter, Innala, Carlsson, Lasch
Trenér: Roger Rönnberg

Eisbären Berlín: Ancicka (Markkanen)- Melchiori, Mik, White, Regin, Barinka, Müller, Ellis, Noebels, Boychuk, Fiore- Hördler, Nowak, Clark, Wiederer, Mauer- Geibel, Roßmy, Nijenhuis, Baßler
Trenér: Serge Aubin

Rozhodčí: Kaukokari, Holm- Nilsson, Svensson.
Eisbären Berlín

Hostům se rok zpátky nepodařilo postoupit do osmifinále, když skončili v tabulce na třetím místě se ztrátou dvou bodů na druhý Skellefteå, a tudíž budou mít velkou motivaci toto napravit a po pěti letech se opět dostat do play-off. Tento cíl je po čtvrtečním utkání pro hosty o krok blíž, Eisbären totiž doslova rozdrtil francouzský Grenoble 8:2.

Eisbären Berlín poslední dvě sezóny dominoval v nejvyšší německé hokejové soutěži Deutsche Eishockey Liga, ve které letos obhájil titul z předchozího ročníku.

Hosté se během letní přípravy zúčastnili Dolomiten Cupu, ve kterém podlehli ve finále s Pardubicemi 1:4. Následně odehráli tří přátelská utkání, ve kterých pokaždé prohráli, a to s Ambri-Piotta, Salzburgem a Lincem.
Frölunda HC

Když nebereme v úvahu ročník, který se neodehrál z důvodu koronavirové pandemie, tak Frölunda vyhrála za posledních šest let hokejovou Ligu mistrů hned čtyřikrát. Minulý ročník to také vypadalo nadějně. Poté, co ovládla skupinu, postoupila do semifinále, tak nakonec podlehla s Rögle, jenž celý turnaj dotáhlo ve finále proti Tappaře až do vítězného konce.

Pro domácí toto bude již druhý zápas turnaje. V úvodním utkání se mu postavil český zástupce Mountfield HK. Hradec sice otevřel skóre utkání, avšak druhá třetina se mu nepovedla, a proto si musel po prohře 2:4 připsat červený křížek.

Na domácí scéně se předchozí sezónu Frölunda HC ve Svenske hockeyligan probojovala až do semifinále, kde její cesta po porážce 1:4 na série s Luleå skončila.

Domácí v přípravě odehráli za téměř dva týdny pět přátelských utkáních, ve kterých zdolali Leksand, Visby-Roma, Djurgården a Linköping. Avšak s vítězem SHL Färjestadem prohráli 2:3.
Krásné sobotní odpoledne všem příznivcům hokeje! Hokejová Liga mistrů je již v plném proudu a my dnes budeme přihlížet dalšímu duelu, ve kterém poměří síly domácí celek ze Švédska Frölunda HC a mužstvo pocházejíc z Německa Eisbären Berlín. Úvodní buly zápasu proběhne v 15:05.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:05.


Články odjinud