Hokejová Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Sparta : Aalborg - 2. září 2022   19:30

Aalborg

S tímto konstatováním se s vámi pro dnešek loučím a přeji hezký zbytek večera.
A je tu konec! Mistři uplynulé sezony dánské ligy dokázali kompletně vyloupit Prahu, když se ve třetí třetině dokázal trefit již pouze hostující Korsgaard. Pražané budou mít šanci vše odčinit již v neděli, kdy opět na domácím ledě vyzvou švédskou Luleu.
59:22'
Moravčíkův projektil zamířil mimo prostor hostující svatyně.
59:17'
Jakub Kovář již opustil prostor svého brankoviště, Sparta tak vyzkouší závěrečný nápor v šesti!
58:47'
Poláškova rána od modré čáry, Sorensen zasahuje.
57:30'
I přes dominanci v disciplíně držení puku se nyní Spartě nedaří vytvořit si dobré střelecké pozice.
56:26'
Pražané se snaží najít skulinku v postavení soupeře, aby mohli následně rozehrát.
56:00'
Nepřesná rozehrávka Sparty končí zakázaným uvolněním.
55:35'
Dvořáčkovi kotouč od hokejky utíká, akce Sparty tak končí.
54:57'
Michal Řepík teď předkládal kotouč před branku Romanu Horákovi, ten se však včas nezorientoval, aby mohl akci dotáhnout do úspěšného konce.
54:44'
Zakázané uvolnění, provinili se hráči hostujícího týmu.
53:46'
Pražané kombinují na prostoru soupeřovi třetiny ve snaze vyrovnat, zatím ovšem neúspěšně.
51:56'
Aalborg právě vstřelil branku! Postupná kombinace je nakonec od Aalborgu přetavena ve vedoucí branku! Na konci svižné kombinace se kotouč dostal k JEPPE JUL KORSGAARDOVI, který se ukázal jakožto úspěšný střelec. Asistence: Oskar Drugge, Julian Jakobsen.
51:42'
Piráti kombinují ve třetině soupeře.
51:24'
Zakázané uvolnění z dílny Pražanů.
51:14'
Střela Ankera z prostoru mezi kruhy Kováře v žádném svém aspektu nepřekvapila.
50:29'
Přibyl se díky dobrému bloku Carstensena ke kotouči nedostane.
49:47'
Oba týmy se nyní postupně dostali do přečíslení, ani hráči Aalborgu, ani následně Sparty však nedokázali akci přetavit v pořádné zakončení.
49:07'
Slibný průnik po křídle nám nyní předvedl Adam Polášek, ani z jeho snahy ovšem kýžený gól nepadl.
48:03'
Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha:
Jan Buchtele – 2 min., hrubost.

Vyloučení v týmu Aalborg Pirates:
Victor Rollin Carlsson – 2 min., hrubost.
47:48'
Hosté nahazují kotouč do soupeřovi třetiny ve snaze usnadnit si rozehrávku.
46:57'
Kovář nyní ukázkově vyrazil soupeřovu střelu svým pravým betonem.
46:40'
Na druhé straně kluziště nyní Kovář čelil několika pokusům, se kterými si úspěšně poradil.
45:50'
Velice nejistě teď při svém zákroku vypadal brankář hostí Sorensen, div že kotouč neskončil za jeho zády!
45:07'
Dvořáček ve spolupráci s Němečkem ve snaze vytvořit si příležitost selhali, Sparta tak musí zakládat akci opět od svého pásma.
44:03'
Poláškovu střelu utlumil svou hrudí brankář Sorensen.
43:15'
Kaše nyní úspěšně zabojoval o kotouč a udržel tak útočné pásmo pro domácí.
42:49'
Hra se přerušuje, kotouč totiž skončil v prostoru mezi střídačkami.
42:24'
Výborným reflexním zákrokem se nyní prezentoval Sorensen, když bleskově vytasil beton proti Jandusově střele.
42:09'
Akce vedená Formanem po ztrátě kotouče končí, hrát nyní budou hosté.
41:14'
Po dobrém průniku se snažil kotouč podsunout pod betonem brankáře Sorensena Kaše, k neštěstí domácích ovšem neúspěšně.
40:54'
Zakázané uvolnění, první lajna Pražanů tak alespoň prozatím nevystřídá.
40:17'
Střela z prostoru pravého kruhu nenadělala Kovářovi žádné problémy.
40:01'
Oba týmy nastupují na led vstříc třetí třetině. Bude nám toto časové rozmezí stačit k rozhodnutí dnešního zápasu? Příští minuty napoví.
Příští třetina začne přibližně ve 21:21.
Viděli jsme třetinu, kde se bohužel pro domácí mužstvo potvrdila již viditelná kvalita hostů z první třetiny. Na trefu Ankera ještě dokázal bleskovou odpovědí zareagovat Řepík, Aalborg si ale i tak nakonec vynutil vyrovnání, když se střelou od modré čáry prosadil Carstensen.
40:00'
39:55'
Julian Jakobsen nyní pořádně provětral Kovářovu lapačku, brankář Sparty ale následně předvedl své umění, když kotouč dokázal okamžitě z lapačky vyklepat a rozehrát.
39:02'
Souhra hostujících hráčů končí pouze nepřesnou střelou mimo.
38:29'
Zakázané uvolnění Pražanů, vhazovat se tak bude před Kovářem.
37:00'
Zajímavě nyní kotouč před Kovářem tečoval Jul Korsgaard, brankář Sparty si i tak dokázal poradit.
36:33'
Ofsajd stojí za koncem postupné akce Aalborgu.
36:15'
Nepřesně si nyní při přesilovkové souhře počínali hráči Aalborgu, přicházejí tak o výhodu útočného pásma.
35:22'
Ve snaze získat kotouč chtěl nyní Erik Thorell překonat vše, co mu stálo v cestě, počínal si však nedovoleně a dostává menší trest za podrážení.
34:48'
Zakázané uvolnění, provinili se hráči Aalborgu.
34:09'
Aalborg právě vstřelil branku! Máme vyrovnáno! Na modré čáře se ke kotouči dostal NIKOLAJ CARSTENSEN, který i díky clonícímu hráči před brankou prostřelil Kováře. Asistence: Tobias Ladehoff, Kirill Kabanov.
33:49'
Výborným vypíchnutím kotouče se nyní prezentoval Vitouch, který následně přihrál Dvořáčkovi, jehož střela a následující Němečkova dorážka jen těsně neskončily gólem!
33:03'
Nešikovně si teď počínal domácí Adam Polášek, když při snaze odklidit kotouč od napadajících protihráčů pouze vystřelil do ochranné sítě. Z toho plyne jediné, dánský tým si zahraje přesilovou hru.
32:20'
Obětavým skokem nyní střelu Poláška zablokoval hostující Jul Korsgaard.
31:39'
Miroslav Forman nyní hledal před brankou postaveného Přibyla, neúspěšně.
31:10'
Po Hauserově ztrátě kotouče s pukem hrají Piráti.
30:10'
Ke svižné střele se z levého kruhu odhodal Tobias Ladehoff, Jakub Kovář kotouč tělem vytěsnil.
29:35'
Po úspěšném zisku kotouče nyní mohou hráči Aalborgu založit novou akci z vlastní třetiny.
28:47'
Hra se po úspěšném zákroku Sorensena přerušuje, vhazovat se bude po pravé ruce dánského brankáře.
27:51'
Jandusova střela z první od prostoru levého kruhu končí nad horní tyčkou Sorensenovy branky.
26:16'
Sparta právě vstřelila branku! Roman Horák nyní zpoza branky nalezl v dobré pozici Ondřeje Mikliše, jeho střela se následně odrazila tak příhodně, že měl MICHAL ŘEPÍK již snadnou práci a druhým gólem v zápase tak bleskově vedení vrátil na stranu Sparty! Asistence: Ondřej Mikliš, Roman Horák.
25:19'
Aalborg právě vstřelil branku! Po nepřesné rozehrávce sparťanů nejprve Emil Marcussen natrefil pouze horní tyčku Kovářovi branky, následně se ovšem kotouč odrazil přesně na hůl OLIVERA ANKERA, který se již střelecky nemýlil! Asistence: Emil Marcussen, Emil Hojbjerg.
24:55'
Dvořáček kotouč vyhazuje až za Sorensonovu branku, Pražané tak mohou vystřídat.
23:57'
Němeček nyní výborně vystihl soupeřovu snahu o přihrávku a následně tak mohl v klidu kotouč z pásma vyhodit.
23:04'
Ostap Safin nyní za Kovářovou brankou nešetrně podrazil protihráče, první přesilovku zápasu si tak zahrají také hráči Aalborgu.
22:23'
Na konci svižné akce Sparty nyní Jan Buchtele elegantně holí vyslal kotouč mezi betony brankáře Sorensena, ten ovšem okamžitou reakcí a zákrokem svůj tým podržel!
21:35'
Pražané drží kotouč v obranném pásmu a snaží se o smysluplnou rozehrávku.
21:10'
Puk končí na boční tribuně, hra se tak přerušuje. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
20:19'
Na odraženou ránu Jurčiny od modré čáry Michal Řepík dosáhnout nedokázal, přesilovka Sparty tak končí bez gólového úspěchu.
20:01'
Oba týmy se nám již pomalu ale jistě vracejí na ledovou plochu, a to znamená jediné. Druhá třetina je za dveřmi.
Další třetina začíná přibližně ve 20:27.
Viděli jsme třetinu, jejíž počátek se lépe vyvedl domácím, což také úvodním gólem Řepíka potvrdili. Následně se však do hry dostali také hosté, a nastalé požáry v obranné třetině Sparty musel řešit brankář Jakub Kovář. To se mu ve všech situacích povedlo, a tak i díky němu Sparta vede po první třetině v poměru 1:0.
20:00'
19:37'
Přibyl nalezl mezi kruhy najíždějícího Formana, jeho střela končí na levém betonu brankáře Sorensena.
18:54'
Hosté vyhazují a mohou tak následně vystřídat.
18:20'
Patrick Bjorkstrand – 2 min., vysoká hůl.
18:00'
Velmi blízko ke vstřelení gólu byl teď Rollin Carlsson, když k němu kotouč vyplaval jen těsně před brankoviště. Jakub Kovář však zas a znovu potvrdil své nesporné kvality a možné inkasování nedovolil!
17:32'
Se svižnou střelou Kabanova ihned po vhazování si Kovář poradil.
17:29'
Zakázané uvolnění Sparty nyní celou hru přerušuje.
17:01'
Forman o kotouč v útočném pásmu přichází, hrát tak budou hráči Aalborgu.
15:44'
Fantastickou akcí se nyní prezentovali sparťané, Polášek využil odrazu od zadního mantinelu a před brankou soupeře nalezl zcela volného Dvořáčka, ten jen díky skvělému Sorensenovi následně neskóroval!
15:08'
Obě mužstva o kotouč zápasí za Kovářovou brankou.
14:37'
Individuálním průnikem a následnou střelou se nám nyní prezentoval Petr Hauser, další úspěšný zákrok si připsal Sorensen.
13:52'
Spoluhráče před brankou soupeře teď hledal Miroslav Forman, bohužel pro něj i pro Spartu tato nabídka nikým využita nebyla.
13:26'
Nepříjemné střele Bena Carrolla od modré čáry teď musel čelit Jakub Kovář, díky dalšímu brilantnímu zákroku se ani nyní skóre nemění.
13:22'
Další zákrok pro Kováře, poté co jeden z hostujících hráčů střílel bekhendem z prostoru pravého kruhu.
12:10'
Po nepřesné přesilovkové rozehrávce domácích se ve velké šanci na Kováře hnal Ladehoff, ten se však opět zaskvěl a Spartu podržel!
11:20'
Střela Vladimíra Sobotky končí jen těsně vedle levé tyčky Sorensenovy branky.
11:09'
Magnus Boesen – 2 min., držení.
10:40'
Do nadějné pozice mezi kruhy si najel Magnus Boesen, tváří v tvář Kovářovi však uspět nedokázal, brankář Sparty si tak připsal důležitý zákrok.
10:21'
Hezkou individuální akcí se teď prezentoval Hojbjerg, s jeho zakončením ale Jakub Kovář starosti mít nemusel.
09:50'
Střela Davida Kašeho končí na boční síti Sorensenovy branky.
09:32'
První sparťanská trojice se teď snažila prosadit postupnou kombinací, obráncům soupeře se nakonec podařilo kotouč včas vyhodit.
08:10'
Poprvé v zápase se v třetině soupeře na delší čas udržel také Aalborg, gólovou odměnu to pro Piráty ale nepřineslo.
07:11'
V zajímavé pozici se teď před Sorensenem objevil Thorell, jeho následný střelecký pokus však postrádal potřebnou razanci.
06:50'
Oba týmy o kotouč bojují za domácí brankou.
06:15'
Sparta právě vstřelila branku! Roman Horák teď svým důrazem dokázal udržet kotouč v útočném pásmu, následně se k puku po odrazu propracoval Adam Polášek, jehož svižný pokus z první neomylně do branky soupeře tečoval MICHAL ŘEPÍK! Asistence: Adam Polášek.
05:47'
Moravčíkův nához na branku dánského týmu Safin vhodně tečovat nedokázal.
05:11'
Proti značné přesile se do pásma soupeře řítil Jan Buchtele, jeho následnou střelu zpacifikoval brankář Sorensen.
04:19'
Na druhé straně kluziště byl k vidění také první zákrok Sorensena, poté, co od modré čáry pálil Němeček.
03:26'
Kováře svižnější střelou prověřil Jul Korsgaard, brankář Sparty si však s tímto pokusem bez problémů poradil.
02:49'
Hráči Aalborgu se neúspěšně snaží rozehrát, hlavně díky dobře postavenému sparťanskému bloku.
01:40'
Kombinace Thorella s Kašem ke kýženému prvnímu gólu nevedla, kotouč končí na hokejkách hráčů hostí.
01:12'
První lehký závar před Kovářem Pražané bez problému vyřešili.
00:45'
Díky precizní hře tělem získal Milan Jurčina kotouč pro domácí celek.
00:13'
Hráči Aalborgu vyhazují kotouč do útočné třetiny.
00:01'
Hráči obou týmů již postupně vyjíždějí na ledovou plochu, nejprve hosté, posléze také domácí. Po poslechnutí hymen obou zemí, které dnes týmy reprezentují, utkání započne.
Poslední hráči po předzápasovém rozbruslení opouštějí ledovou plochu, za necelých dvacet minut začínáme již naostro.

HC Sparta Praha: Kovář (Kořenář) – Moravčík, Jurčina, Polášek, Mikliš, Němeček, Jandus, Tomek – Sobotka, Horák, Řepík – Thorell, Kaše, Hauser – Buchtele, Přibyl, Forman – Safin, Vitouch, Dvořáček
Trenér: Pavel Patera

Aalborg Pirates: Sorensen (Lillie) – Knudsen, Carstensen, Drugge, Koch, Nielsen, Carroll, Frederiksen – Jul Korsgaard, Jakobsen, Kabanov – Gooch, Bjorkstrand, Spelling – Ladehoff, Rollin Carlsson, Hojbjerg – Nielsson, Anker, Marcussen – Boesen
Trenér: Garth Murray

Rozhodčí: Buss, Šír – Rampír, Klouček.
Aalborg se bude hokejové ligy mistrů účastnit teprve podruhé v rámci své historie, úřadující mistři dánské Metal Ligaen se do soutěže vrací po dlouhých čtyřech letech. Jejich cílem pak rozhodně bude zanechat v letošním ročníku větší stopu, než při jejich první účasti, v tabulce si tehdy totiž Piráti z šesti utkání odnesli pouhé tři body a jedinou výhru v prodloužení proti rakouskému týmu Vienna Capitals. O lepší umístění se mimojiné bude snažit kanadský trenér týmu Garth Murray, mající zkušenost ze sto šestnácti startů v NHL. Ze své hráčské základny pak dánský celek bude spoléhat zejména na Kontinentální hokejovou ligou ostříleného útočníka Patricka Bjorkstranda, veterán Julian Jakobsen se pravidelně objevuje na velkých turnajích v rámci dánské reprezentace již od roku 2008.
Sparťané zažili výsledkově zdařilou přípravu, když z pěti vystoupení odcházeli hned čtyřikrát jako vítězové a nestačili pouze v posledním přípravném zápase s omlazenou sestavou na švýcarský Davos (1:6). Ze zmíněných ostatních zápasů lze vypíchnout vítězství v tradičním předsezónním derby proti pražské Slavii (3:2) či finskému Lukko Rauma (3:2psn). V rámci soutěže mají Pražané na co navazovat, když minulý rok postoupili ze skupiny z prvního místa a nechali za sebou týmy jako švédské Växjö či finské TPS Turku. Ze soutěže se pražský celek poroučel až ve čtvrtfinále, v rámci kterého vypadl s pozdějšími vítězi, švédskými Rögle BK. Na svou produktivitu v rámci skupinové fáze minulého ročníku budou chtít navázat z útoku Michal Řepík (6 zápasů, 1+4) a mezi obránci Michal Moravčík (6 zápasů, 2+3).
Pražská Sparta v rámci prvního kola skupinové fáze letošní sezony Champions Hockey League vyzve na svém ledě dánský Aalborg Pirates.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.