Hokejová Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Wolfsburg : Turku - 12. října 2022   18:00

Wolfsburg
Wolfsburg
11:38' Braun  • 30:38' Pfohl  • 36:11' Archibald  • 39:30' Archibald  • 54:11' Machacek
5:4
(1:3, 3:1, 1:0)
Turku
Turku
00:45' Skalický   • 07:44' Allén   • 10:04' Ilomäki   • 25:30' Saari
Wolfsburg
Šindel (CZE), MacFarlane (USA) – Gerth (GER), Jürgens (GER)
Eis Arena, Wolfsburg
1 529 diváků
Turku

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost
Střely na branku: 21 – 29.
Grizzlyové se dnes velmi pomalu probouzeli ze zimního spánku. V první polovině zápasu na finské rivaly nestačili a ve hře zůstali jen díky mnoha Poggeho zákrokům. Turku vedlo 3:0 a 4:1. Mezi 30. a 40. minutou ale polevilo a do šatny se šlo za nerozhodného stavu. Třetí třetina se už mohla překlopit na kteroukoliv stranu. Jediným přesným zásahem z 55. minuty rozhodl o výhře Wolfsburgu Spencer Machacek, který potrestal minelu Tammely.
59:46'
Domácí přestáli dva golfáky z vrcholku levého kruhu. Po boji na zadním mantinelu se vysvobozují.
59:16'
Roni Allén si vybruslil na osu, jenže Pogge na střelu zápěstím celou dobu viděl a bez nervů ji pokryl.
59:02'
Janik Möser stál v cestě centrovaného kotouče a málem si ho srazil za vlastního gólmana. Pogge měl velkou kliku, že se tak nestalo.
59:00'
Poslední minuta třetí třetiny.
58:35'
Noa Vali opět opouští své pracoviště a pouští do hry šestého bruslaře do pole.
58:14'
57:56'
Valtteri Pulli nezachránil puk uvnitř útočné třetiny. Turku ztrácí drahocenné sekundy.
57:22'
Dlouhé hledání dobré palebné pozice skončilo u Rafkina. Příklep z levého kruhu Pogge zneškodnil.
56:40'
Start početní výhody hostům nevyšel. Až po půlminutě se pořádně usazují v útočném pásmu.
56:14'
Vyloučení v týmu Grizzlys Wolfsburg:
Ryan Button – 2 min., sekání.
56:10'
Pyyhtiä se netrefil do voleje z pravé strany. Úplně stejně dopadl i jeho spoluhráč v levé části hřiště.
55:36'
V ponechané výhodě odjel Vali mezi spoluhráče na střídačku. TPS zkouší štěstí v šesti proti pěti.
54:11'
Wolfsburg právě vstřelil branku!
Domácí comeback z 1:4 je hotov! Velkou minelou v rozehrávce z obranného pásma k tomu přispěl Jonne Tammela. Dárek od něj dostal SPENCER MACHACEK a švihem k tyči poprvé vystřelil Wolfsburgu vedení. Bez asistence.
53:41'
Jonne Tammela narušil rozehrávku Wolfsburgu, jenže Pogge neměl s jeho švihem od levého kruhu žádné větší potíže.
53:22'
Ani teď Finům přechodová fáze neklapla podle plánu. Zakázané uvolnění stěhuje hru k Valiho bráně.
53:03'
Jeden z mála ofsajdů v podání Turku. Dáme si poslední power break a potom napínavé finále.
52:46'
Od modré nahazující Button trefil jen prvního soupeře, od kterého se kotouč odrazil zpátky do středního pásma.
51:56'
Pyyhtiä se uvolnil krásným manévrem u útočné modré. Přesnou střelou to však nepodpořil.
51:20'
Z kroužení kolem domácího brankoviště byla jen jedna nepřesná rána příklepem.
50:30'
Zase v akci ochranná síť. Skončila v ní sražená střela hostujícího obránce Anttalainena.
49:15'
Pfohl stál u modré čáry. Golfákem zasáhl jen nohu projíždějícího hráče a puk skončil na krátkém mantinelu.
48:36'
Vali využil svou vyrážečku při likvidaci projektilu od modré čáry. Wolfsburg i proti pěti souvisle tlačí.
48:02'
Turku bylo v přečíslení. V otevřené obraně svou akci překombinovali a nakonec ani pořádně nezakončili, přestože Pogge v jeden moment nechal prázdnou klec.
47:37'
47:29'
Noa Vali byl plně zkoncentrován na švih zpoza pravého kruhu. Nevadil mu ani clonící Machacek.
47:16'
Bittnerovi ideálně nesedla střela příklepem. Puk kompletně opustil hrací plochu.
46:20'
Trevor Mingoia se pustil do pěkného slalomu, ale finální blafák už prováděl moc blízko Valimu. Bekhendem zasáhl beton.
46:02'
Hezká sehrávka ve slotu. Na konci byl Schinko, který z jedničky minul.
45:37'
Vyloučení v týmu TPS Turku:
Jonne Tammela – 2 min., sekání.
45:17'
Reichel nezasáhl puk ve snaze o střelu z levého kruhu. Místo toho ztratil balanc a nepěkně naboural do hrazení.
44:33'
Jasse Ikonen viděl místo u vzdálenější tyče. O pár centimetrů ale přestřelil.
43:40'
Arttu Ilomäki si rovnal puk na bekhend. Na ose mu ale utekl a u hrazení už čekali domácí obránci.
43:26'
Machacek se chvilku nacházel v úniku dvou na gólmana. Suomi ho dojel a narušil mu finální přihrávku na druhou tyč.
42:36'
Thomas Reichel nenašel skulinu v postoji Valiho. Napravo se nenacházel v optimálním úhlu.
42:08'
Wolfsburg urychleně zatáhl puk do útočného pásma. Ještě před koncovkou se z něj sám vyhnal.
41:47'
Justin Pogge nemusel zasahovat proti prudkému švihu z vrcholku pravého kruhu.
40:36'
Aktivní do ofenzivy je také obránce Ruben Rafkin. Puk po jeho dalším zakončení proletěl vedle branky.
40:15'
TPS mělo k dispozici první útok třetí třetině. Mikael Pyyhtiä ztroskotal na ramenu domácího brankáře.
40:01'
Střely na branku po 2. třetině: 9 – 23.
V šesté minutě třetí třetiny skóroval Saari a za stavu 4:1 pro Turku vypadalo všechno jednoznačně. Domácím vykřesal naději Pfohl. Finové naopak šance neproměňovali a po gólu Archibalda se jim rozklepala kolena. Stejný muž navíc překonal Valiho i podruhé a stanovil dílčí remízu 4:4.
40:00'
39:30'
Je vyrovnáno! Pogge z vlastního brankoviště rozehrál přes půl hřiště na Morleyho. Následovala přihrávka pod sebe a střela Schinka, kterou po zákroku Valiho duchapřítomně dorazil DARREN ARCHIBALD. Asistence: Luis Schinko, Tyler Morley.
39:00'
Poslední minuta druhé třetiny.
38:39'
Beaudin si vybruslil na osu. Dovolil si i vystřelit, ale puk byl vyražen do ochranné sítě.
37:59'
Morley vyhnal spoluhráče ven z útočného pásma. Za tuto přihrávku podél modré se určitě nepochválí.
36:11'
Už je to pouze o jeden gól! Schinko s DARRENEM ARCHIBALDEM vydolovali puk ze souboje u hrazení. Druhý jmenovaný se přesunul k brankovišti a dorazil za Valiho střelu Pfohla. Asistence: Fabio Pfohl, Nolan Zajac.
33:51'
Pogge potvrzuje, že je nejlepším hráčem Wolfsburgu v probíhající třetině. Bez možnosti dorážky vychytal střelu z osy.
33:42'
Pfohl na pár minut starý gól nenavázal. Tato střela měla slabší parametry a Vali ji kontrolovaně vyrazil.
33:01'
Zakázané uvolnění TPS.
32:32'
Morley byl postrčený do gólmana Valiho, když mu nabízel puk před bránu Mingoia. Nejspíše se to obejde bez trestu.
32:15'
Anttalainen střílel od modré. Pro Poggeho byla složitější předchozí rána do protipohybu.
30:38'
Grizzlys opět skórují bezprostředně po power breaku. Od stojícího Mösera si na útočné modré vzal kotouč FABIO PFOHL. Vyrazil k pravému kruhu a Vali na prudký švih přes obránce takřka nezareagoval. Asistence: Janik Möser.
30:24'
Turku propadlo před střídačkou. V přečíslení dvou na jednoho Vali nic těžkého neřešil. Tammela rychle otočil hru a zadovkou přihrál Rafkinovi, jehož střela byla sražena.
29:06'
Obránce Sisu-Petteri Lehtonen nabral rychlost podél levého mantinelu. Pogge byl na střelecký pokus připraven.
28:33'
Jasse Ikonen netrefil bránu příklepem z levého kruhu. Wolfsburg je v těchto minutách úplně mimo.
27:58'
27:46'
Pogge si pohlídal levou tyč a především bekhendovou koncovku z bezprostřední blízkosti.
27:25'
Po další šanci se finský tým musel smířit se ztrátou útočného pásma. Ne na dlouho.
26:39'
Jonne Tammela pronikl skrz bránící kvarteto. Narazil až na poslední překážku v osobě Justina Poggeho.
25:58'
Spencer Machacek – 2 min., sekání.
25:30'
TPS právě vstřelilo branku!
Turku nepolevilo v tlaku a opět je napřed o tři góly! EEMELI SAARI přebral přihrávku před levým kruhem. Posunul se o pár metrů a přízemní střelou na zadní tyč zvýšil na 4:1. Asistence: Jasse Ikonen, Kasper Koskinen.
24:12'
Steenbergen obdržel od Rafkina přihrávku do levého kruhu. Nebezpečnou střelu schoval Pogge do lapačky.
23:33'
Wolfsburg stále více vděčí Poggemu za to, že ztrácí jen dva góly. Teď tento maskovaný muž zlikvidoval i samostatný únik Tammely.
22:50'
Justin Pogge vykryl prostor u své pravé tyčky, kam jeden z hostů posílal svůj bekhend.
22:02'
Zakázané uvolnění z nepovedené rozehrávky Wolfsburgu. Beaudin zůstává na ledě.
21:46'
Beaudin nabral dobrou rychlost, jenže ani tak se po levé straně do palebné pozice neuvolnil.
21:20'
20:39'
Talentovaný Pyyhtiä měl volno v pravém kruhu. Pogge šanci zhatil jedním z nejlepších zákroků.
20:20'
Turku bude ještě minutu hrát přesilovou hru. Zatím se ale nachází na vlastní polovině.
20:01'
Oba týmy naskakují zpět na led.
Kvůli problému s ledem u jedné ze střídaček se start druhé třetiny odkládá minimálně o pět minut.
Střely na branku po 1. třetině: 4 – 10.
Turku mělo snový začátek. Z minima střel na branku vsítilo tři góly a dost možná tím celé utkání rozhodlo. Domácí začali hrát až potom, co jim vynadal trenér Stewart. Mělo to okamžitý efekt, neboť Braun v přesilovce snížil na současných 1:3.
20:00'
19:54'
Fauser v oslabení předložil puk do kapsy mezi obránce a gólmana. Na branku ho prodloužil Bittner a Valiho před dorážejícími hráči zachránil předčasný hvizd hlavního rozhodčího.
19:26'
Pyyhtiä hned po buly otáčel těžiště na volnou levou stranu. Do kruhu si sjel Suomi, ale Pogge byl u bližší tyče dostatečně včas.
19:20'
Darren Archibald – 2 min., krosček.
19:02'
19:01'
Rafkinova rána byla zablokována. Na konci oslabení odvezl puk na protější stranu Archibald.
19:00'
Poslední minuta první třetiny.
18:02'
Pyyhtiä našel společnou řeč se Skalickým. Střela z mezikruží ale nebyla nebezpečná a Pogge přerušil hru.
17:46'
Německý tým skvěle brání modrou čáru a dlouhé desítky sekund nepouští Turku do útočného pásma.
17:30'
Domácí zvládli úvod dalšího oslabení. Opakovaně odhodili puk do bezpečí a TPS se provinilo ofsajdem.
17:02'
Luis Schinko – 2 min., podrážení.
16:24'
Pogge neměl problém se střelou z levého kruhu. Byl to snad první zákrok provedený s naprostým přehledem.
15:47'
15:13'
Vali si zachytal ve vlastním oslabení. Zprava ho pozdravil Luis Schinko.
14:35'
V bránění předbrankového prostoru domácí propadávají. Jen se štěstím tam nyní hosté nevyužili dvou centrů.
13:47'
11:38'
Důrazná promluva trenéra zjevně pomohla, Wolfsburg v přesilovce snižuje na 1:3. Hosté už počítali s ofsajdem a vyjeli s obranou daleko od Valiho. Beaudin naopak převzal nahrávku od modré a okamžitě ji distribuoval dále před branku, kde Schinko z jedničky našel LAURINA BRAUNA a ten už zakončoval do poloprázdné klece. Asistence: Jean-Christophe Beaudin a Luis Schinko.
11:15'
Během power breaku byl na domácí střídačce velmi hlasitý hlavní kouč Michael Stewart. Rozhodně nešetřil se sprostými slovy.
10:48'
Vili Munkki – 2 min., podrážení.
10:04'
Mikael Pyyhtiä vyzkoušel střelecké štěstí z levého křídla. Pogge vyrazil puk před brankoviště a kvůli nedůslednosti stojícího Beaudina nestačil na dorážku ARTTU ILOMÄKIHO. Asistence: Mikael Pyyhtiä a Sisu-Petteri Lehtonen.
09:40'
Valentino Klos napadal rozehrávku TPS. Soupeřům malinko zavařil, ale od kotouče je neoddělil.
07:44'
Hosté z rychlého protiútoku zvyšují na 2:0! Steenbergen přihrál mezi nohama Mösera na hokejku RONIHO ALLÉNA, jenž se jako obránce vysunul na samotný hrot útoku. Rychle si připravil forhend a Poggeho lapačka máchla do prázdna. Asistence: Tyler Steenbergen, Vili Munkki.
07:09'
Button nahazoval od modré. Asi šlo o pobídku na teč, která za Valiho opět nezapadla.
06:55'
Klos tečoval střelu od modré čáry. Branka stála trochu někde jinde.
06:27'
Hře chybí lepší náboj. Je citelné, že v tomto zápase o nic nejde.
05:43'
Kalle Väisänen se přetlačoval s jediným zbývajícím obráncem. K zakončení se neuvolnil a puk doklouzal pod rukavici Poggeho.
03:34'
Nolan Zajac přidělal první vážnější práci Valimu. Zleva mu vyprášil beton.
02:37'
Topias Haapanen se metr před Poggem mohl otočit kolem vlastní osy. Zblízka kotouč do sítě nepropasíroval.
02:12'
Väisänenův švih byl sražen do ochranné sítě za domácím brankovištěm.
00:45'
Výtečný start pro finský tým. Svou vlastní střelu si v mezikruží dorazil do Poggeho branky PAVOL SKALICKÝ. Obraně Grizzlys trestuhodně scházel důraz a důslednost ve slotu. Asistence: Ruben Rafkin.
00:20'
Zahajovací vhazování vyhráli domácí, kteří nastupují v oranžových dresech. TPS je v bílém.
00:01'

Grizzlys Wolfsburg: Pogge (Strahlmeier) – Zajac, Möser, Mass, Button, Wurm, Bittner, Krupp – Machacek, Morley, Mingoia – Archibald, Beaudin, Fauser – Braun, Schinko, Reichel – Klos, Pfohl, Dumont.
Trenér: Michael Stewart

TPS Turku: Vali (Rimpinen) – Anttalainen, Rafkin, Suomi, Pulli, Lehtonen, Allén, Saari – Skalický, Ilomäki, Pyyhtiä – Kantola, Ikonen, Koskinen – Tammela, Munkki, Steenbergen – Väisänen, Marjala, Haapanen.
Trenér: Jussi Ahokas

Rozhodčí: Šindel, MacFarlane – Gerth, Jürgens.
Ve skupině B jsou před posledním hracím dnem karty rozestupy takové, že se žádný ze čtyř týmů nemůže nikam posunout.

Pro Wolfsburg je dnešní duel jakousi generálkou na vyřazovací fázi, kam postupuje z druhého místa. Jediným přemožitelem německého týmu je Zug, jenž vede tabulku o čtyři body.

Finské Turku má zajištěné třetí místo, protože v pěti předchozích zápasech vstřelilo jen devět branek a porazilo pouze beznadějně poslední Lublaň. O nepostupu TPS se definitivně rozhodlo minulou středu, kdy doma prohrálo s Wolfsburgem 1:4.
Všem hokejovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu Champions Hockey League. V rámci skupiny B se od osmnácti hodin můžeme těšit na konfrontaci mezi Wolfsburgem a TPS Turku!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.