KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Jokerit : Nižněkamsk - 21. ledna 2019   17:30

Nižněkamsk
02:49' Šiksatdarov  (Padakin) • 10:23' Porjadin  (Ruohomaa)
Jokerit
Kalninš (Zapolski) – Lepistö, Lööv, Kivistö, A. Grant, O. Lauridsen, Jensen Aabo, Stollery – Joensuu, O'Neill, Norman – Manninen, Moses, Nicklas Jensen – H. Ikonen, Vesalainen, Regin – Anttila, Platt, Niemi.
A. Soin, A. Ansons – Y. Ivanov, A. Černyšov
Hartwall Arena
Nižněkamsk
I. Ježov (Korotajev) – Polášek, Bryncev, D. Musin, An. Sergejev, Timašov, Šaripzjanov, Semjonov, Volgin – Avcin, Jo. Nättinen, Ruohomaa – Nestrašil, Porjadin, E. Galimov – Podšendjalov, P. Kulikov, Chajrullin – Padakin, Šiksatdarov, Šarifjanov.

Československá stopa v utkání
Adam Polášek – 0+0, 4 střely na branku, čas na ledě 22:58.
Andrej Nestrašil – 0+0, 4 střely na branku, čas na ledě 18:04.
Ve třetí třetině jsme spíše mohli vidět aktivitu domácích, kteří se snažili o kontaktní branku. Té se nakonec dočkali, ale k vyrovnání se již nakonec nedokázali dopracovat. Nižněkamsk jako jeden z mála klubů dokázal sebrat všechny body z Hartwall arény! Jokerit doplatil na špatný vstup do utkání, kdy obdržel dvě branky a následně se hodně trápil ve svém zakončení. Nižněkamsk díky své obranné hře a disciplinovanosti dokázal nakonec vydřít cenné vítězství.
Střely po třetí třetině: 16:5!
Střely celkem za zápas: 36:23!
59:47'
Nižněkamsk zavřel střední pásmo a opět poslal puk k brance Jokeritu a tohle už hosté zvládnou.
59:26'
Domácí vyhráli buly, ale následně se soupeři daří vyhodit puk.
59:13'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Joonas Nättinen – 2 min., podrážení).
58:55'
Oddechový čas pro domácí.
58:31'
Nižněkamsku se daří dobře bránit a nepouštět svého soka do závěrečného tlaku.
57:15'
Hráči domácího celku si nyní nerozumělo ve středním pásmu a soupeř se dostává do útoku, kde ale jen odevzdal puk.
57:02'
Po střele od modré, kdy se puk odrazil od mantinelu a Ježov zachytil puk u své pravé tyčky.
56:52'
Ježov předvádí další jistý zákrok, kdy nevypadl puk z jeho výstroje a bude se vhazovat po jeho pravici.
56:25'
Nepřesná přihrávka a puk se odráží až do středního pásma. Domácí musí znovu založit útočnou akci.
55:44'
Ježov úspěšně kryje i další zakončení z pravého kruhu pro vhazování.
55:16'
Po závaru se strhla menší strkanice před Ježovem, ten dokázal hokejkou přitáhnout puk pod sebe a rozhodčí přerušuje hru.
54:16'
Čas se domácím neúprosně blíží ke konci, ale jejich snaha i nadále pokračuje. Nižněkamsk se již dal spíše na bránění jednobrankového náskoku a čeká na případné brejky.
53:27'
Domácí měli dvě zajímavé přímočaré útočné akce, ale v koncovce vždy dokázali obránci srazit puk mimo branku.
52:42'
Kalninš přerušuje hru po střele od modré čáry a odražený puk od zadního mantinelu ukrývá pod svou lapačku.
51:35'
Špatné zavezení do pásma a šance pro Nižněkamsk zaútočit. Nakonec se nedokázali dostat do zakončení.
50:31'
Avšak předchozí poslední vyloučení jim trochu vzalo vítr z plachet a nemohou se dostat zpět ke své nátlakové hře.
50:00'
Nyní mají přesně deset minut na to, aby mohli vyrovnat, potenciálně otočit vývoj zápasu ve svůj prospěch.
49:32'
Domácí získávají puk pod svou kontrolu a již se ženou do útočení.
48:47'
Hosté se i nadále drží v útočném pásmu a obstřelují branku Kalninše.
48:25'
48:05'
Hosté vyhráli buly a nyní se snaží o další zakončení, které však nepřichází.
47:51'
Až nyní dostali puk do kombinace a Kalninš předvádí jistý zákrok, kdy střela mířila přímo doprostřed jeho branky.
47:17'
Nižněkamsk tak nějak prokaučoval první část přesilovky, kdy se k ničemu nedokázal dostat.
46:25'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Tommi Kivistö – 2 min., zásah do hlavy nebo krku + 10 min. osobní trest, zásah do hlavy nebo krku).
46:06'
Pro domácí celek bude tato snižující branka pořádným impulsem a dá se očekávat další tlak z jejich strany.
45:03'
Jokerit právě vstřelil branku!
Jokerit se dočkal a dává důležitou branku. Mannien ještě se svým zakončením neuspěl. Ale vybojoval u zadního mantinelu puk zpět a přihrál před branku, kde si jej našel NICKLAS JENSEN a ten v bezprostřední blízkosti zavěsil puk do branky. Asistence: Sakari Manninen.
44:26'
Soupeři se podařilo dostat na chvíli puk ze svého pásma, ale už se chystají na další útok soupeře.
43:51'
Bekhendové zakončení, ale i s ním si Ježov věděl rady a betonem vyrazil puk k mantinelu. Domácí si vytváří tlak a převahu.
42:55'
Pobídka z pravé strany, ale puk si nenašel cestu na hráče Jokeritu, který byl zaparkovaný před brankou.
41:59'
Domácí se dostávali do útoku, ale nakonec si nevytvořili žádnou šanci a i nadále převládá jejich snaha o kontaktní branku.
40:45'
Domácí celek v plném počtu.
40:20'
Andrej Nestrašil se proháčkoval do koncovky, nakonec byl ubráněn a jeho zakončení nebylo čisté. Trochu se rozčiluje, že byl zahákován. Rozhodčí však v tomto případě nevylučují.
40:01'
Střely na branku ve druhé třetině: 6:12!
Druhá třetina nám nepřinesla branku. Přinesla nám počáteční tlak Jokeritu, který se snažil o rychlou kontaktní branku. Nejblíže k ní měl G. Platt, ale svůj nájezd na brankáře nedotáhl do vítězného konce. Následně Jokerit sráželo vyloučení a tím pádem se nemohl dostat do dalšího tlaku. Soupeř v přesilových hrách držel puk, ale velké šance si nevytvořil. Část přesilovky ještě bude dohrávat na začátku třetí třetiny, ve které se domácí budou bezesporu snažit o kontaktní branku. Domácí celek má zatím trápení ve své koncovce, tak uvidíme, jestli se na tom něco změní v závěrečné části.
40:00'
39:09'
Střela od modré končí na zadním mantinelu, následně se puk dostává do středního pásma a vypadá to, že Jokerit ubrání ve druhé třetině část tohoto oslabení.
38:41'
Po buly se domácím daří osvobodit.
38:32'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Oliver Lauridsen – 2 min., podrážení).
38:31'
Náznak přečíslení Nižněkamsku, které nakonec končí zásahem Kalninše, ale také faulem domácího hráče a hosté budou krátce před koncem druhé třetiny hrát další přesilovou hru.
37:48'
Skrytou střelu Kaninš vyrazil jen před sebe, ale nikdo z řad hostí se nedostal k potenciální dorážce.
37:03'
Zakončení, které bylo sražené a puk se objevuje ve středním pásmu, domácí rozjíždí další rychlý útok.
36:33'
Je to tak. Domácí jsou již konečně v pěti a ihned se nastěhovali před branku Nižněkamsku.
35:56'
Jokerit má nyní puk pod svou kontrolou a vypadá to, že Nižněkamsk tuhle dlouhou přesilovku nevyužije ve svůj prospěch.
35:40'
Další přerušení hry a to po dalším úspěšném zásahu Kalninše.
35:17'
Ještě celou minutu se budou domácí muset bránit. Doposavad se jim to daří poměrně dobře.
35:06'
Pavel Padakin se dostal do zakončení, ale Kalninš si našel puk a ukrývá jej ve své lapačce.
34:20'
Nižněkamsk si nyní nerozuměl v rozehrávce a byla z toho střela soupeře, která však postrádala přesnost.
33:37'
To se jim daří až nyní, kdy se puk odrazil před branku, kde stál obránce domácích a ten lobem vyhazuje puk až k brance soupeře.
33:17'
Boj o puk u mantinelu a domácí se snaží o vyhození černé pryže.
32:53'
Domácí vyhazují a budou to pro ně hodně perné čtyři minuty. Jestli celé čtyři minuty, tak to uvidíme v následujících okamžicích.
32:23'
Střela z první, která míří mimo branku. Kalninš nemusel zasahovat.
32:17'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Oliver Lauridsen – 2+2 min, vysoká hůl).
32:14'
Po střele Adama Poláška má puk ve své lapačce Kalninš!
32:00'
Puk v obranném pásmu Jokeritu a ten nyní vyčkává co jejich soupeř předvede.
31:18'
Ani svou druhou přesilovku hosté zatím nehrají nejlépe a nyní se musí vracet pro puk až do vlastní třetiny.
30:32'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Mika Niemi – 2 min., podrážení).
29:02'
Uběhla nám téměř polovina druhé třetiny a domácí mají více ze hry a jde na nich vidět snaha o kontaktní branku. Zatím se však v koncovce hodně trápí.
28:14'
Jokerit zvládá oslabení a po jejím konci se dostal do slibného rychlého útoku, který nakonec překazila vracející se obrana soupeře.
27:46'
Z dané kombinace nevzešla žádná střela a Jokerit úspěšně vyhazuje až k brankáři na druhé straně.
27:18'
Až nyní se podařilo hostům rozestavit přesilový vzorec. Přihrávají si puk za brankou Kalninše.
26:23'
Nižněkamsk nezačal dobře a soupeři se daří ihned vyhodit puk přes všechny čáry.
26:01'
První přesilovka pro hostující celek, Viktor Lööv sedí za nedovolené bránění.
25:43'
Nižněkamsku se nyní podařilo dobře rozestavit v útoku a dostali soupeře pod menší tlak.
24:54'
Mika Niemi předložil puk na rozjetého Platta a ten nedokázal přehodit puk nad betony Ježova. Velká šance domácího celku zůstala nevyužitá.
24:25'
Karl Stollery s pukem za svou brankou a čeká na své spoluhráče až vystřídají.
23:22'
Jokerit se pokouší dostat s pukem z vlastní třetiny, ale zatím se mu to moc nedaří. Soupeř nyní dobře napadá jeho rozehrávku.
21:52'
Pavel Kulikov se pokoušel dostat podél mantinelu do útoku, ale ihned za modoru čarou byl přišpendlen na tvrzené sklo a jeho útočný výlet rázem skončil.
21:23'
To se jim však nepodařilo a Jokerit kombinuje s pukem.
20:49'
Ježov vyráží střelu z pravé strany a jeho spoluhráči se snaží dostat puk z vlastní třetiny.
20:25'
První střelecký pokus ze strany domácích, který zamířil mimo levou tyčku.
20:01'
Střely na branku po první třetině: 14:6!
Jokerit nevstoupil do dnešního zápasu nejlépe. Ihned na začátku zápasu inkasoval, poté co soupeř měl velmi dobrý a aktivní vstup do utkání. Následně se Nižněkamsku podařilo po chybě soupeře podruhé skórovat a dvoubrankové vedení si udrželi po zbytek první třetiny. Jokerit měl šanci ke konci zápasu, ale svou první přesilovou hru nedokázal využít ke snížení stavu skóre.
20:00'
19:40'
Mikael Ruohomaa nyní nezvládl situaci na modré čáře a vyhání svůj tým z útočného pásma.
18:37'
Nižněkamsk své první oslabení zvládá bez úhony. Jokerit si vytvořil tlak, ale žádné velké šance směrem na branku.
18:19'
Po nepříliš nebezpečné střele se hosté dokázali opět osvobodit.
17:54'
Kombinace domácích a ti si snaží najít nějaký odkrytý prostor, ale hosté se dobře brání.
17:17'
Ježov vyrazil nahozený puk do rohu a soupeř se dokázal následně osvobodit vyhozením puku.
16:37'
Nakonec hra přerušena a uvidíme první přesilovku tohoto zápasu, kdy Pavel Porjadin je vyloučen za nedovolené bránění. Šance domácích dostat se do kontaktu.
16:25'
Avšak už by to chtělo nějaké střelecké zakončení...
15:57'
Jokeritu se nyní podařilo dostat svého soupeře pod tlak a operuje s pukem v jeho obranném pásmu.
14:17'
Marat Chajrullin zavezl puk do třetiny a hosté se opět dostali do kombinace, ze které rezultovalo zakončení mimo branku.
13:18'
Jesse Joensuu se neohroženě dostával do zakončení, nakonec Ježov chytá puk.
12:43'
Alex Grant byl příliš rychlý a dostal se do ofsajdového postavení. Vhazování ve středním pásmu.
12:19'
Ihned po buly se před branku natlačil Emil Galimov a Nestrašil se posléze snažil dorážet. Kalninš má nakonec puk pod svou výstrojí.
12:10'
Kalninš raději přikrývá nahozený puk od modré čáry a hosté mají v první třetině hru zcela pod svou kontrolou.
11:30'
Zakončení z levé strany se na Ježova nedostalo a pokus byl sražen.
10:23'
Nižněkamsk právě vstřelil branku!
Velká chyba v rozehrávce Jokeritu z vlastní třetiny. Mikael Ruohomaa vystihl rozehrávku a přebral puk na modré čáře a vyslal do úniku PAVLA PORJADINA, který v tváří tvář brankáři Jokeritu uspěl a umístil puk k pravé tyči. Asistence: Mikael Ruohomaa.
09:35'
Domácí zavezli puk do útočné třetiny soupeře, ale nedokázali na Ježova vyslat žádnou nebezpečnou střelu.
08:05'
Z protiútoku nebyli hosté nebezpeční, ale mají puk stále pod svou kontrolou. Zatím je to hodně o boji na puku, než o pohledné hře.
07:26'
Po rychlém přechodu domácích se puk najednou objevil až před Ježovem, ale po menším závaru nakonec hosté vyváží puk a podnikají protiútok.
07:09'
Hráč Jokeritu se srazil na vlastní modré s protihráčem a další hráč Nižněkamsku ujížděl do samostatného úniku, nakonec odpískán ofsajd.
06:41'
Hosté opět nebezpečně operovali před brankou soupeře a měli tam dvě nebezpečné dorážky. Tentokrát Kalninš celou situaci ustál. Největší šanci měl Emil Galimov.
06:03'
Hodně nepřesná střela ze strany domácích a rána orazítkovala jen zadní mantinel.
05:30'
Nebezpečná přihrávka před Kalninše, naštěstí pro něj se puku jako první zmocnil jeho spoluhráč.
04:31'
A domácí zabrali a podnikají jeden útok za druhým, avšak bez pořádnějšího zakončení na brankáře Nižněkamsku.
03:45'
Uvidíme, zda úvodní branka bude pomyslným budíčkem pro domácí celek, který nezačal zrovna nejlépe.
02:49'
Hosté svůj dobrý vstup do zápasu pečetí první brankou utkání, kdy Padakin nahrál z rohu kluziště na střed, odkud se přesně trefil ILDAR ŠIKSATDAROV. Asistence: Pavel Padakin.
02:10'
Marat Chajrullin si vybruslil zpoza branky a poslal puk před branku na možnou dorážku, ale k té nakonec nedošlo a obrana Jokeritu vyráží puk z vlastní třetiny.
01:45'
Brankáře Jokeritu však ještě pořádně neprověřili.
01:17'
Hosté vlétli do začátku zápasu nebojácně a stále se jim daří držet puk a podnikat útoky.
00:40'
V samotném úvodu se domácí museli bránit kombinaci soupeře, který se pokoušel vyslat střelu od modré čáry, ale ta byla sražená a puk se ocitá ve středním pásmu.
00:01'

Jokerit Helsinky
Jokerit se vinou špatných výsledků v posledních zápasech propadl ze třetí pozice na čtvrtou pozici tabulky Západní konference. Z třetí pozice je sesadil Jaroslavl, který má náskok jednoho bodu. Jokerit ještě nemá jistou účast v play off. V tří zápasovém venkovním tripu nasbíral celkem čtyři body a to za výhru 5:3 nad Kunlunem a výhru v nájezdech s Chabarovskem.
Nyní se bude Jokerit o další body snažit na svém ledě, kde soupeři neradi zajíždí, neboť z Hartwall arény se jen tak často body neodváží.
Nejproduktivnější hráči týmu
B. O´Neill – 11+32
S. Manninen – 17+24
N. Jensen – 15+16
Nikdo z řad českých či slovenských hráčů na soupisce Jokeritu nefiguruje.

Neftěchimik Nižněkamsk

Nižněkamsku se účast v play off notně vzdaluje a na osmou příčku momentálně ztrácí propastných jedenáct bodů. Navíc jejich forma v posledních pěti zápasech není zrovna nejlepší, kdy dokázali vydolovat pouze pět bodů. V minulém zápase nestačili na Viťaz, kterému podlehli těsně 1:2.
J. Puustinen – 20+16
M. Ruohomaa – 6+22
A. Polášek – 7+17
Adam Polášek – 7+17 (po 48 odehraných zápasech), v bodování +/- má zápornou bilanci -13.
Andrej Nestrašil – 8+11 (po 44 odehraných zápasech), v bodování +/- se nachází v záporných číslech a to -10.
Vzájemné zápasy v letošní sezóně
Oba celky se utkaly prozatím jednou a tehdy Jokerit sehrál na ledě Nižněkamsku remízový stav 1:1 a následně padl v prodloužení. V daném zápase skóroval právě český útočník Andrej Nestrašil, který střílel úvodní branku zápasu. Za Jokerit vyrovnával Geoff Platt na samém počátku druhé třetiny. O rozhodující branku se v prodloužení postaral nejproduktivnější hráč týmu J. Puustinen.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.