KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Petrohrad : Astana - 24. ledna 2019   17:30

Petrohrad
Petrohrad
15:06' A. Bělov (N. Gusev, Prochorkin) • 55:36' Gavrikov (Rundblad, N. Gusev) • ' Prochorkin
3:2
(1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)

3:2 (SN)

Astana
Astana
25:23' Blacker  (Michajlis, Sagadejev) • 48:33' Bochenski  (Blacker)
Petrohrad
Hellberg (Šesťorkin) – Gavrikov, Rundblad, Zemčonok, Chafizullin, A. Bělov, Zub, Sjomin – Dacjuk, S. Plotnikov, Kručinin – Byvalcev, Barabanov, Kuzmenko – Jakupov, Prochorkin, N. Gusev – Děrgačov, Podkolzin, Kablukov – Ketov.
Astana
H. Karlsson (Kudrjavcev) – Makljukov, Svedberg, Dietz, Orechov, M. Semjonov, Blacker, Polochov – Valk, Bochenski, Frattin – Cormier, A. Petersson, R. Starčenko – Akolzin, Boyd, Ševčenko – Michajlis, Petuchov, Sagadejev – Asetov.

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný večer!
Nikdo z Čechů ani Slováků do dnešního duelu nenastoupil.
Střely na branku: 29 – 27
Po samostatných nájezdech se nakonec mohou radovat hráči Petrohradu! Za hosty sice otevřel skóre Frattin, jenže Dacjuk ihned srovnal. Gusev poté poslal Petrohrad do vedení, jenže Dietz ještě vyrovnal! V úplně posledním nájezdu se však prosadil Nikolaj Prochorkin!
V samostatných nájezdech zvítězil tým SKA Petrohrad.
Autorem vítězné branky je NIKOLAJ PROCHORKIN!
Nikolaj Prochorkin se štěstím procedil kotouč mezi betony!
Nájezdy ještě budou pokračovat! Dietz forhendem vymetl horní roh branky.
Kuzmenko se ve velké rychlosti dostal až k brankáři a forhendem nenašel skulinku.
Roman Starčenko hledal skulinku mezi rukou a ramenem brankáře, ale Hellberg si připsal úspěšný zákrok.
Barabanov zkoušel podobnou kličku, jenže i domácí útočník trefil ležícího brankáře.
Curtis Valk si sice položil domácího brankáře, ale střelou po ledě trefil jen beton.
Nikita Gusev byl mnohem úspěšnější! Domácí tahoun našel skulinku mezi betony!
Petersson zkusil překvapit Hellberga přízemní střelou, ale trefil jen beton.
Pavel Dacjuk si přehodil kotouč na bekhend, položil si brankáře a vyrovnal.
Frattin nabral velkou rychlost a propálil Hellberga mezi betony!
Samostatné nájezdy začínají.
Střely na branku: 28 – 27
Prodloužení končí! Pět minut hry 3 na 3 přineslo hodně opatrnou hru! Ani jeden z týmů se zrovna netlačil do útoku. O vítězi tak rozhodnou samostatné nájezdy.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:22'
Ani další zakončení hostujícího celku neletělo mezi tři tyče. Vypadá to, že se rozhodnutí nedočkáme ani v prodloužení.
63:38'
Nikita Gusev kouzlil s pukem v rohu útočného pásma, poslal zajímavou přihrávku bekhendem, ale nikdo z jeho spoluhráčů na přihrávku nedosáhl.
63:10'
V prodloužení se hraje hodně opatrně! Ani jeden z týmů nechce vyrobit zbytečnou chybu a oba celky hrají do obrany.
62:35'
Nikolaj Prochorkin si udělal oblouček v útočném pásmu, nicméně jeho pokus bekhendem letěl jen do míst, kde clonil jeden z obránců v bílém.
62:10'
Darren Dietz dostal přihrávku na modrou čáru, rozjel akci Astany, jenže jeho průnik neměl dlouhého trvání.
61:24'
Jesse Blacker po rychlém protiútoku hostujícího celku upadl a v pádu vyrazi branku z jejího postavení! Hra je proto přerušena!
61:08'
Henrik Karlsson vytáhl parádní zákrok! Hostující brankář si povyjel proti Plotnikovovi a jeho dělovku ukryl do lapačky!
60:36'
Gavrikov se středem útočného pásma protlačil až před brankáře, jenže v těžké pozici trefil kotouč hodně špatně a daroval Karlssonovi snadný zákrok.
60:10'
Domácí uspěli na úvodním vhazování prodloužení. Petrohrad tak může rozjet první akci.
60:01'
Střely na branku: 27 – 27
Šedesát minut hry nám o vítězi dnešního souboje nerozhodlo! Jedenáct minut před koncem poslal hostující celek do vedení Brandon Bochenski! Petrohrad poté vrhl všechny síly do útoku a Vladislav Gavrikov vyrovnal! O vítězi tak rozhodne prodloužení nebo následné samostatné nájezdy!
60:00'
59:35'
Další akci domácího Petroradu zastavil na modré čáře důrazný obránce. Vše nasvědčuje tomu, že uvidíme prodloužení.
59:10'
Pavel Dacjuk dostal přihrávku mezi kruhy, nicméně zakončení mu vůbec nesedlo. Domácí hvězda při své střele zlomila hokejku.
58:24'
Darren Dietz poslal prudké nahození před branku domácího mužstva, jenže nikdo v bílém dresu jeho pobídku netečoval mezi tři tyče.
58:00'
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny!
57:35'
Nikita Gusev projel s pukem do útočného pásma, udělal si prostor, jenže střelou příklepem trefil obránce, od nějž se puk odrazil do středního pásma.
57:06'
Nikolaj Prochorkin se před brankou soupeře natahoval po odraženém kotouči, jenže v záklonu puk vůbec nezasáhl. Hráči Astany měli velké štěstí.
56:25'
Petrohrad pokračuje v útočení a chce rozhodnout o svém vítězství v základní hrací době. Obrana Astany to bude mít hodně těžké!
55:36'
Petrohrad právě vstřelil branku!
Je vyrovnáno! Petrohrad krátce před závěrečnou sirénou srovnává stav dnešního souboje! David Rundblad poslal přihrávku na modrou čáru a VLADISLAV GAVRIKOV propálil vše, co mu stálo v cestě! Asistence: David Rundblad, Nikita Gusev.
55:10'
Dinar Chafizullin se středem ledové plochy prosmýkl do útočného pásma, ale obránce v bílém mu uzmul kotouč. Petrohrad se dnes směrem dopředu trápí.
54:35'
Astana pokračuje ve skvělém defenzivním výkonu. Hostující celek znovu vyvezl puk do útočného pásma a nasbíral velké množtví cenných vteřin.
54:10'
André Petersson projel s pukem do útočného pásma a střelou zápěstím prověřil pozornost domácího brankáře. Magnus Hellberg jeho ránu vykopl.
53:35'
Jevgenij Ketov zavezl puk před branku hostujícího celku, nicméně jeho pobídku bekhendem odkopl do bezpečí vracející se hokejista Barysu Astana.
53:10'
Alexandr Barabanov projel s kotoučem do útočného pásma, kde se uvolnil na levé straně, jenže jeho pokus z ostrého úhlu prolétl kolem branky.
52:32'
Zadáci Petrohradu musejí další akci rozjet z obranného pásma. Obrana Barysu Astana dnes podává skvělý výkon a hosté sahají na ledě silného soupeře po bodech.
52:10'
Petrohradu se hodně rychle krátí čas ke srovnání. Alexej Kručinin dostal přihrávku na levou stranu útočného pásma, jenže zápěstím přestřelil branku.
51:36'
Darren Dietz vybojoval kotouč na modré čáře, přehodil si jej na forhend a poslal směrem k brance. Jeden ze zadáků Petrohradu jeho pokus přizvedl do ochranné sítě.
51:03'
Pavel Dacjuk se v útočném pásmu snažil procedit do střelecké pozice, nicméně důrazná obrana Astany mu nedala prostor a odehrála kotouč do bezpečí.
50:26'
Jesse Blacker projel s kotoučem do útočného pásma, svedl souboj s Gavrikovem a zakončil. Magnus Hellberg si připsal snadný zákrok betonem.
50:04'
Nikolaj Prochorkin dostal přihrávku na levou stranu útočného pásma, jenže jeho nahození skončilo na betonu pozorného brankáře.
49:28'
Matt Frattin získal kotouč ve středním pásmu, zavezl jej za modrou čáru a poslal jej za branku domácího Petrohradu. Oba týmy střídají.
49:03'
Sergej Plotnikov projel s pukem na hokejce do útočného pásma, jenže jeho rozehrávka na pravou stranu byla unáhlená a nikdo v modrém se k puku nedostal.
48:33'
Verdikt je znám! Branka platí a Astana se dostává do vedení!
48:33'
Rozhodčí znovu zkoumá branku Astany u videa!
48:33'
Astana právě vstřelila branku!
Astana se dostává do vedení a otáčí vývoj dnešního souboje! BRANDON BOCHENSKI se s kotoučem dostal až před Hellberga a střelou zápěstím poslal hosty do vedení! Asistence: Jesse Blacker.
48:10'
Alexej Makljukov dostal přihrávku na levou stranu útočného pásma, ale David Rundblad proti němu ihned vystoupil a zamezil mu v zakončení.
47:45'
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Vladislav Gavrikov – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Barys Astana (André Petersson – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).
47:21'
47:00'
Astana nyní vyvezla kotouč do útočného pásma, kde nasbírala další cenné vteřinky. Petrohradu se v přesilové hře vůbec nedaří.
46:29'
Kuzmenko dostal přihrávku do útočného pásma, našel spoluhráče na modré čáře, jenže Astana znovu předvádí parádní defenzivní výkon.
46:10'
Pavel Dacjuk poslal přihrávku na levou stranu útočného pásma, nicméně Sergej Plotnikov svým zakončením trefil jen prvního obránce v bílém.
45:21'
Petrohrad si zahraje přesilovou hru! Dvě minuty za podrážení dostává Darren Dietz.
45:10'
Ilja Kablukov dostal přihrávku na modrou čáru a zakončil. Jeho nahození ještě tečoval Vladislav Sjomin, ale Karlsson stačil vykopnout levou nohu.
44:31'
Alexandr Děrgačov dostal přihrávku do útočného pásma, prosmýkl se kolem soupeře, ale jeho zakončení pouze zadunělo o zadní mantinel.
44:10'
Pavel Dacjuk dojel nahození do rohu útočného pásma, poslal prudkou přihrávku za branku, jenže Vladislav Sjomin si nepotykal se zpracováním.
43:27'
Sergej Plotnikov dostal krásnou přihrávku mezi kruhy, ale obránce v bílém dresu proti němu pohotově vystoupil a zabránil domácímu střelci v zakončení.
43:10'
Sergej Plotnikov napadal rozehrávku Astany za její brankou. Domácí útočník dostal pod tlak jednoho z obránců, ale hosté se nenechali obrat o puk.
42:28'
Pavel Dacjuk dostal přihrávku na levý kruh, zpracoval si kotouč a zakončil. Jeho pokus forhendem prosvištěl kolem vzdálenější tyče.
42:10'
Alexandr Děrgačov zastavil rodící se akci Astany na modré čáře. Domácí hráč poté našel Kuzměnka, jehož pokus musel zastavit Karlsson.
41:35'
Matt Frattin rozjel akci hostujícího celku zpoza branky Astany. Hráč kazašského celku našel Valka, jenže ten se neprobil do zakončení.
41:10'
Vladislav Gavrikov bekhendem vyhodil kotouč do středního pásma, nicméně jeho přihrávka skončila na holi jednoho z hráčů v bílém dresu.
40:35'
Vladislav Gavrikov napadal rozehrávku hostujícího celku na modré čáře. Domácí útočník dostal pod tlak Svedberga, jenže ten rozehrál s přehledem.
40:10'
Astana uspěla na úvodním vhazování třetí třetiny. Hostující celek se ihned vydal do útoku, jenže zakončení z ostrého úhlu skončilo vedle branky.
40:01'
Střely na branku: 20 – 21
Druhá třetina končí! Prostřední dvacetiminutovka se o něco lépe vydařil hráčům hostující Astany! Za hosty totiž dokázal vyrovnat chytrou tečí Jesse Blacker! Celek z Kazachstánu dokonce přidal další branku, ale rozhodčí po konzultaci s kolegou u videa gól neuznal. Petrohrad hrál v závěru třetiny přesilovku, ale nevytvořil si vyložené šance. Po čtyřiceti minutách je stav 1:1.
40:00'
39:00'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny!
38:42'
Sergej Plotnikov bojoval o kotouč v rohu útočného pásma, kde k němu přistoupil obránce a obětavým zákrokem mu vypíchl kotouč od hokejky.
38:10'
Hosté zahajují další oslabení skvěle. Astana se dostala k odraženému kotouči a pohotově jej vyhodila až za branku domácího Petrohradu.
37:53'
Také Petrohrad si zahraje přesilovku. Starčenko dostává dvě minuty za zdržování hry.
37:35'
Arťom Zub dostal přihrávku na pravou stranu, nicméně jeho pokus skončil na betonu pozorného brankáře. Stále se hraje bez přerušení.
37:10'
Dinar Chafizullin vybojoval kotouč za brankou domácího celku a se štěstím jej vyhodil za modrou čáru. Petrohrad může po delší době zaútočit.
36:30'
36:03'
Domácí brankář předvedl další povedený zákrok. Hellberg se vrhnul po odraženém kotouči a zalehl jej. Vhazuje se po jeho levici.
35:19'
Svedberg se v útočném pásmu opřel do odraženého kotouče, ale Magnus Hellberg jeho pokus viděl a schoval puk do lapačky. Vhazuje se po jeho levici.
35:06'
Petrohrad vstupuje do prvního oslabení skvěle. Domácí hráči vybojovali kotouč na modré čáře a ihned jej vyhodili přes všechny čáry.
34:30'
Bude se vylučovat! Vůbec první přesilovku v dnešním duelu si zahraje Astana. Dvě minuty za vysokou hůl dostává Nail Jakupov.
34:06'
David Rundblad dostal krásnou přihrávku mezi kruhy, nicméně do jeho rány zápěstím se položil Viktor Svedberg, který kotouč srazil k mantinelu.
33:40'
Anton Bělov uklidňuje hru Petrohradu v jeho obranném pásmu. Domácí celek je ve druhé části aktivnějším týmem, ale nemůže se dostat do šancí.
33:10'
Petrohrad se znovu natlačil do útočného pásma. Ketov poslal přihrávku na modrou čáru, jenže Pavel Dacjuk dělovkou netrefil branku Barysu.
32:56'
Jegor Petuchov sice překvapil brankáře domácího celku, ale jeho pokus skončil na břevně a puk poté nepřekročil brankovou čáru! Gól proto neplatí!
32:56'
Tak pozor! Sudí ještě zkoumá záběr u videa!
32:38'
David Rundblad si udělal prostor v obranném pásmu, poslal přihrávku na opačnou stranu, jenže Petrohradu se ve druhé třetině vůbec nedaří.
32:10'
Sergej Plotnikov dostal přihrávku na modrou čáru, jenže Maxim Semjonov k němu okamžitě přistoupil a přitlačil jej k mantinelu.
31:15'
Alexej Byvalcev dostal přihrávku na pravé křídlo, jenže nikdo v modrém dresu jej nepodpořil a domácí útočník tak přišel o kotouč.
30:36'
Alexandr Barabanov dojel přihrávku do útočného pásma, natlačil se před obránce, objel branku Astany, ale zadovkou neusměrnil puk mezi tři tyče.
30:10'
Alexandr Barabanov dostal přihrávku na modrou čáru, zpracoval si kotouč, ale nedokázal se otočit kolem hokejisty v bílém dresu.
29:28'
Alexandr Děrgačov ustál souboj v útočném pásmu, zbavil se svého strážce a dokázal zakončit. Jeho pokus zápěstím jen zaduněl o zadní mantinel.
29:06'
Nikita Gusev dostal příliš mnoho prostoru na pravé straně a zakončil zápěstím. Jeho projektil skončil v lapačce pozorného brankáře.
28:25'
Další akci Barysu Astana zastavuje postavení mimo hru. Blacker dostal dlouhou přihrávku, ale projel přes modrou čáru ještě před kotoučem. Vhazuje se ve středním pásmu.
28:10'
Sergej Plotnikov ustál souboj v rohu útočného pásma, našel Chafizullina, jenže jeho dělovka skončila na noze prvního hráče v bílém.
27:30'
Domácí brankář musel předvést další dobrý zákrok! Domácí gólman si vybruslil proti zakončení z pravé strany a betonem vykopl puk do bezpečí.
27:10'
Magnus Hellberg vyjel ven z branky a zastavil nahození podél mantinelu. Domácí brankář poté našel Rundblada, který rozjel další akci.
26:35'
Petrohrad se znovu vydal do útoku. Ketov udělal v rohu útočného pásma krásnou a rychlou brzdu, nicméně následnou přihrávkou nenašel spoluhráče.
26:10'
Domácí se usadili v útočném pásmu a snaží se najít recept na obranu hostující Astany. Zadáci hostujícího celku však skvěle napadají.
25:23'
Je vyrovnáno! Astana dokázala udeřit z ojedinělé akce! Na krásnou prudkou přihrávku před branku Petrohradu si najel JESSE BLACKER a krásnou tečí posla puk pod břevno! Asistence: Nikita Michajlis, Anton Sagadejev.
25:03'
Až nyní se po delší době přerušuje hra! Jeden z hostujících hráčů se obětavým způsobem položil do dělovky od modré čáry a srazil puk k mantinelu.
24:45'
Sergej Plotnikov dostal přihrávku na modrou čáru, krásně se prosmýkl do útočného pásma, jenže z ostrého úhlu si už netroufl na zakončení.
24:10'
Alexandr Děrgačov se prosmýkl s kotoučem kolem mantinelu, otočil se na modré čáře, jenže jeho nahození z otočky bylo hodně nepřesné. Astana může zaútočit.
23:35'
Zadáci Astany si nyní vyměňují krátké přihrávky v obranném pásmu. Nikdo v modrém dresu domácího Petrohradu jejich akci neatakuje.
23:10'
Dinar Chafizullin byl jako první u nepřesné rozehrávky hostujícího celku do útočného pásma. Domácí obránce si kotouč pokryl tělem a odrazem o mantinel jej poslal do bezpečí.
22:35'
David Rundblad vyslal přihrávku na rozjetého Plotnikova, nicméně druhý jmenovaný při průniku zapomněl kotouč za sebou. Barys může znovu rozehrát.
22:10'
Roman Starčenko dostal vynikající přihrávku do jízdy, prosmýkl se do útočného pásma, jenže jeho pokus forhendem jen zaduněl o zadní mantinel.
21:36'
Alexej Kručinin dostal přihrávku z rohu útočného pásma, nicméně jeho pokus špičkou čepele letěl hodně pomalu a brankář Henrik Karlsson si připsal snadný zákrok.
21:15'
Pavel Dacjuk dostal přihrávku do středního pásma, kde si přehodil kotouč na forhend a poslal přihrávku na levé křídlo. Zadáci Barysu stačili vystoupit.
20:35'
Hellberg vyjel za svou branku, kde zastavil prudké nahození po mantinelu. Brankář domácího Petrohradu poté našel svého spoluhráče.
20:10'
Domácí znovu uspěli na úvodním vhazování třetiny. Plotnikov ihned projel po levém křídle do útočného pásma, ale z ostrého úhlu netrefil branku.
20:01'
Střely na branku: 14 – 8
První třetina končí! Po úvodní dvacetiminutovce mohou být spokojenější hokejisté domácího Petrohradu! Domácí celek byl ve třetině plné svižného hokeje o něco aktivnější a zaslouženě se dočkal úvodní branky. V šestnácté minutě se totiž dokázal prosadit Anton Bělov! Astana je zatím směrem dopředu poněkud ospalá a nedostává se do šancí. Do kabin se proto odchází za stavu 1:0.
20:00'
19:26'
David Rundblad se rychlou brzdou v obranném pásmu zbavil dotírajícího soupeře a uklidnil hru domácího celku. Petrohrad zvládá závěr třetiny s velkým přehledem.
19:00'
Probíhá poslední minuta první třetiny!
18:29'
Astana se po delší době vydala do útoku, nicméně celou akci zastavil špatný přechod přes modrou čáru. Ofsajd, vhazuje se ve středním pásmu.
18:13'
V hale panuje parádní atmosféra! Domácí fanoušci si zatím užívají skvělé představení svých oblíbenců a ženou Petrohrad za vstřelením další branky.
17:38'
Nikita Gusev poslal zajímavou přihrávku do útočného pásma, kde byl Kuzmenko, jež nabral rychlost, objel branku, ale sám se obral o možnost zakončit.
17:12'
Pavel Dacjuk dostal přihrávku do rohu útočného pásma, kde se krásně otočil, přihrál na modrou čáru, ale jeho pobídka byla nepřesná.
16:35'
Sergej Plotnikov napadal rozehrávku soupeře v jeho obranném pásmu. Domácí útočník dostal pod tlak Svedberga, ale ten i přesto rozehrál.
16:04'
David Rundblad bez problémů dojel nepřesnou rozehrávku Barysu, zbavil se dotírajícího soupeře a rozjel další akci domácího celku po pravém křídle.
15:28'
Petrohrad je po vstřelení úvodní branky dnešního souboje nadále velmi aktivní. Gusev dojel nahození za branku, ale z těžké pozice tentokrát nedokázal přihrát.
15:06'
Domácí Petrohrad se dostává do vedení! Nikita Gusev projel po levém křídle do útočného pásma, pokryl si puk tělem a bekhendem přihrál mezi kruhy, kde byl ANTON BĚLOV, jež vymetl horní roh! Asistence: Nikita Gusev, Nikolaj Prochorkin.
14:39'
Anton Bělov získal vyhozený kotouč za brankou Petrohradu, uklidnil hru nahozením o mantinel a odjel na střídačku. Na ledové ploše stále kralují obrany.
14:10'
Vladislav Gavrikov se v útočném pásmu dostal k odraženému kotouči a vyslal zajímavou střelu bekhendem. Jeho pokus skončil na betonu brankáře.
13:35'
David Rundblad získal kotouč za vlastní brankou, vyjel s kotoučem do středního pásma, ale dalekonosným nahozením soupeřova brankáře nepřekvapil.
13:10'
Jesse Blacker dostal přihrávku do volného prostoru na pravé křídlo, projel do útočného pásma, jenže jeho nahození prolétlo kolem domácí branky.
12:38'
Alexandr Děrgačov poslal prudkou přihrávku do středního pásma, jenže jeho pobídku vypíchl Curtis Valk. Hosté zatím skvěle dostupují a nenechávají domácím hráčům prostor.
12:10'
Valerij Orechov dostal přihrávku mezi kruhy a pohotově zakončil. Dělovka mu ale vůbec nesedla a domácí brankář jeho pokus vykopl pravým betonem.
11:40'
Hosté nyní vyhodili kotouč před branku Petrohradu a mohou alespoň vystřídat. Hráči v modrém dresu mohou rozjet další útočnou akci.
11:09'
Sergej Plotnikov zakončil v útočném pásmu z ostrého úhlu. Domácí útočník poslal prudkou střelu na přední tyč, jenže brankář Barysu byl na místě.
10:26'
Hellberg si musel dát pozor na zakončení ze středního pásma. Brankář Petrohradu si se zákrokem poradil a vyrazil kotouč do rohu obranného pásma.
10:12'
Alexandr Děrgačov dostal přihrávku na pravé křídlo, jenže zadáci Barysu se stačili stáhnout na modrou čáru a nepustili hráče v modrém do zakončení.
09:25'
Alexandr Barabanov dostal přihrávku do středního pásma, skvěle si převzal kotouč, jenže svůj průnik do útočného pásma zakončil nepřesnou střelou.
09:15'
Alexandr Barabanov projel po levém křídle do útočného pásma, objel branku hostujícího celku, ale bekhendovou přihrávku nenašel nikoho v modrém.
08:25'
Darren Dietz dostal přihrávku na modrou čáru a pohotově zakončil. Domácí Arťom Zemčonok proti němu vystoupil a srazil kotouč k mantinelu.
08:10'
Nikolaj Prochorkin nahodil bekhendem kotouč za branku Barysu Astana, jenže nikdo v modrém dresu kotouč nedohnal a hosté mohou rozehrát.
07:28'
Alexej Kručinin se v útočném pásmu dostal k odraženému kotouči a zakončil. Jeho ránu hostující brankář Karlsson dobře viděl a ukryl jej do lapačky.
07:15'
Nikita Michajlis dostal přihrávku na levé křídlo, skvělým zpracováním se zbavil obránce a projel do útočného pásma. Jeho pokus byl hodně nepřesný.
06:45'
Hraje se dlouhou dobu bez přerušení! Domácí Petrohrad se snaží útočit, nicméně pozorná obrana Astany zatím skvěle zastavuje útoky soupeře.
05:42'
Vladislav Sjomin dojel kotouč na modré čáře a poslal jej za branku. Poté však napodobil své spoluhráče a odjel na střídačku. Čerstvé síly posílá na led i Astana.
05:10'
Alexej Kručinin nahodil puk od modré čáry před branku Barysu Astana, nicméně zadáci hostujícího celku stáli na správných místech a odehráli puk do bezpečí.
04:39'
David Rundblad znovu uklidňuje hru domácího Petrohradu v obranném pásmu. Favorizovaný celek je v úvodu utkání o něco aktivnější a snaží se útočit.
04:09'
Nikita Michajlis se rybičkou natahoval po prudké přihrávce do středního pásma, jenže na kotouč nedosáhl a puk projel až za branku domácího Petrohradu.
03:41'
Magnus Hellberg vybruslil ven z branky, dojel prudké nahození podél mantinelu a bez problémů vyhodil kotouč za modrou čáru. Zatím se hraje opatrně.
03:10'
Alexej Byvalcev projel s kotoučem do útočného pásma, jenže nikdo v modrém dresu mu nenabruslil do volné pozice a akce Petrohradu skončila neúspěchem.
02:35'
David Rundblad vybojoval puk v rohu útočného pásma, poslal přihrávku na modrou čáru, jenže jeho spoluhráči přeskočil puk přes čepel za modrou čáru.
02:06'
Anton Bělov dostal přihrávku na levý kruh, jenže rána příklepem mu vůbec nesedla a jeho dělovka skončila vedle branky Barysu Astana.
01:35'
Hosté se nyní osvobodili jen za cenu vyhození vysokým obloučkem do středního pásma. Oba týmy tak mohou vystřídat.
01:10'
Sergej Plotnikov vybojoval kotouč v rohu útočného pásma, poslal prudkou přihrávku na modrou čáru, nicméně nikdo v modrém nedokázal zakončit.
00:48'
Jegor Petuchov projel s kotoučem do útočného pásma, kde si kotouč přehodil na forhend, ale svižnou střelou trefil jen boční síťku.
00:10'
Domácí hokejisté uspěli na úvodním vhazování dnešního utkání. Petrohrad se ihned vydal do útoku, ale nahození do rohu útočného pásma odvrátila obrana Barysu.
00:01'
Oba týmy už nastupují na ledovou plochu. Petrohrad bude hrát v modrém, zatímco Barys přijel v bílých dresech.
Češi a Slováci

V dresu Barysu Astana se představí brankář Dominik Hrachovina.
SKA Petrohrad

Petrohrad patří každoročně mezi největší aspiranty na zisk Gagarinova poháru! V letošním ročníku odehrál padesát zápasů a nasbíral třiaosmdesát bodů. S tímto ziskem mu patří druhá pozice Západní konference za CSKA Moskva. Dnes půjde o páté domácí utkání v řadě. Ve třech z předchozích čtyř zápasů slavil Petrohrad plný bodový zisk. Naposledy přehrál na svém ledě 5:1 Dynamo Minsk. Tahounem Petrohradu je nejproduktivnější hráč celé soutěže Nikita Gusev.
Barys Astana

Jediný zástupce Kazachstánu v Kontinentální hokejové lize zatím prožívá povedenou sezónu. Barys dosud odehrál padesát utkání a vybojoval v nich sedmdesát jedna bodů. S touto vizitkou mu patří čtvrtá pozice Východní konference. Na druhý Omsk má ale hned čtyři zápasy k dobru! Aktuálně hraje Barys sérii utkání na kluzištích soupeřů. Naposledy dokázal porazit Magnitogorsk. Nejproduktivnějším hráčem je Dietz, jež má na kontě čtyřicet šest bodů.
Příjemný podvečer všem fanynkám a fanouškům ledního hokeje! Vítejte u sledování textového přenosu z KHL mezi Petrohradem a Barysem Astana! Duel startuje v 17:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.