Astana - Novosibirsk | ONLINE | 18.2.2020 14:30 | KHL 2019/2020 | ŽIVĚ | iSport.cz

KHL - KHL (hlavní část) -  ONLINE PŘENOS -  Astana : Novosibirsk - 18. února 2020   14:30

Ukončeno
Astana
Astana
59:55' Videll 
1:2
(0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)
Novosibirsk
Novosibirsk
49:31' Milovzorov  (Šaškov, Šarov) • 64:15' Jokipakka  (Puustinen)
Astana
Sestavy:
Pasquale (H. Karlsson) – Dietz (C), Makljukov, Ohtamaa, Svedberg, Šalapov, Blacker, Orechov – Knight (A), Videll, Pakarinen – Michajlis, Valk, Šestakov – Akolzin, Boyd (A), Sagadejev – Petuchov, Paňukov, Gurkov.
Rozhodčí
Gašilov, Ščeňjov – Sazonov, Černyšjov
Barys Arena, Nur-Sultan
4 801 diváků
Novosibirsk
Sestavy:
Krasikov (Säteri) – Loginov (C), Jokipakka, J. Chabarov (A), Děmidov, Piganovič, Timašov, Jermakov – Puustinen, Ruohomaa, N. Korotkov – Milovzorov, Šarov, J. Peltola – I. Makarov, Romancev, Česalin (A) – Zyrjanov, A. Jakovlev, Šaškov – Romajev.
Přenos se aktualizuje automaticky

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek úterního večera a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit zase na shledanou.
Československá stopa v utkání

V tomto utkání jsme na československou stopu nenarazili. V ani jednom týmu totiž nepůsobí žádný český nebo slovenský hokejista.
Dnešní utkání sledovalo 4 801 diváků.
Střely na branku: 46 – 23
Je dobojováno. Hosté nakonec vítězí gólem v poslední minutě prodloužení a berou dva body. Domácí jsou s jedním bodem určitě spokojeni, neboť ještě pět vteřin před koncem třetí části hry prohrávali. Zápas nenabídl příliš mnoho krásy, mohlo to být i vinou jistoty postupu do playoff obou celků. Prakticky tak v základní části nemají už o co hrát. Snad jen o postup do vyšších pater v tabulce.
Konec zápasu.
64:15'
Sibir právě vstřelil branku!
Poslední minuta prodloužení patřila hostům, kteří rozhodli o tom, že získají bonusový bod navíc. JYRKI JOKIPAKKA na pravé straně uklidil puk za záda domácího brankáře po tom, co se k němu odrazila střela Puustinena – 1:2. Asistence: Juuso Puustinen.
64:00'
Hraje se poslední minuta nastavené hrací doby.
63:31'
A také domácí celek už je ve čtyřech hráčích. Po přerušení hry se tak bude pokračovat zase ve třech proti třem.
63:10'
Hosté jsou ve čtyřech.
61:39'
Domácí zachytili puk a dostali se s ním až před Krasikova. Jejich další střelu však brankář hostů chytá a drží svůj tým.
61:31'
Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Darren Dietz – 2 min., hákování).
61:10'
Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Andrej Jermakov – 2 min., hákování).
60:49'
Další pokus domácích v nastavené hrací době, ale jejich střela byla hodně nepřesná, a to i tak Michajlisova, která následovala záhy.
60:20'
Darren Dietz se dostal do těsné blízkosti hostující branky, zblízka ale na Krasikova nevyzrál.
60:01'
Začalo prodloužení.
Střely na branku: 43 – 19
Už to vypadalo, že hosté své jednobrankové vedení udrží, opak byl pravdou. Domácí pouhých pět vteřin před koncem třetí třetiny vyrovnali při hře bez brankáře a tento tah jim tedy vyšel. Uvidíme tak minimálně prodloužení. Pokud ani to nerozhodne, tak na řadu přijdou samostatné nájezdy.
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:55'
Barys právě vstřelil branku!
Ale povedlo se to domácímu celku a je vyrovnáno! Pět vteřin před koncem třetí části hry si hráči Nur-Sultanu vynutili nastavenou hrací dobu, LINUS VIDELL nadvakrát dostal kotouč za Krasikovova záda – 1:1. Bez asistence.
59:32'
Kotouč mají hráči Novosibirsku a snaží se trefit prázdnou branku. Zatím se jim to ale nedaří.
59:20'
Domácí lavička si bere oddechový čas.
59:10'
Domácí to zkoušeli před Krasikovem, hosté však rychle vyhodili kotouč do středního pásma tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.
58:22'
Branka Barysu je prázdná, domácí to zkoušejí se šesti bruslaři v poli!
58:00'
Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:34'
Další pokus hostů, obrana Barysu zakročila a dostala puk do bezpečí.
56:45'
Novosibirsk držel dlouhou kotouč na svých holích, poté hru na druhou stranu otočil domácí tým, aby záhy o puk zase přišel.
Dnešní utkání sleduje 4 801 diváků.
56:06'
A opět Alexej Krasikov, jenž opět zakročil proti nebezpečné domácí střele a drží tak nejen vedení Novosibirsku, ale také nulu na svém kontě.
55:25'
Pasquale zapsal také úspěšný zákrok a stále drží naděje pro domácí celek, jenž stále ztrácí jeden gól. Nyní se hra stěhuje před Krasikova, bude se vhazovat po jeho pravé ruce.
55:05'
Domácí nyní zahrozili před brankou hostů, ale jejich pokus nakonec nekončí za zády Krasikova, jenž má na svědomí další úspěšný zákrok.
54:10'
Gleb Zyrjanov se zjevil mezi kruhy, jeho pokus bekhendem však zneškodnil Edward Pasquale.
52:53'
Hosté stále drží hubený náskok a domácím začíná ubíhat čas. Na to, aby s utkáním něco udělali, mají něco málo přes sedm minut.
52:07'
Následuje další komerční přestávka.
51:24'
Naopak hosté po úvodní brance ožili a nyní se znovu dostali do zakončení před domácí klecí. Pasquale však zakročil a podržel svůj tým.
50:43'
Domácí se snažili najít rychle odpověď, ale jejich střela zblízka se neujala a obrana hostů ji zastavila.
49:31'
Sibir právě vstřelil branku!
Tak se diváci v Barys Areně dočkali úvodního gólu, radují se ale ti hostující. Šaškov nahodil puk před branku domácích, kde ho poté za Pasqualeho záda doklepl JEGOR MILOVZOROV. Ještě proběhla rychlá kontrola u videa, nic nenasvědčovalo tomu, že by branka neměla být uznána – 0:1. Asistence: Nikita Šaškov a Alexandr Šarov.
48:37'
Mikael Ruohomaa si nabruslil do prostoru mezi kruhy, jeho táhlá střela ale nekončí za zády domácího brankáře.
48:21'
Následuje další komerční přestávka.
47:39'
I hosté nezakončili přesně před domácí brankou, skóre se tak stále nemění. Diváci v Barys Areně se tak právem nudí.
46:15'
Pavel Akolzin se dostal na levý kruh, ale obrana hostů ho zastavila v rozletu a Akolzin se tak do zakončení vůbec nedostal.
45:39'
Další pokus Nur-Sultanu. Z mezikruží napřáhl ke střele Dustin Boyd, ale i ten ztroskotal na Krasikovovi. Hra je zastavena a vhazovat se bude po jeho levé ruce.
44:30'
Po chvilce se vše vrátilo před branku domácích a hosté se jali k zakončení. Místo u své levé tyče si ale Pasquale pohlídal.
44:18'
Nepřesné akce na obou stranách, ani jeden tým neohrozil branku soupeře. Nyní je hra zase v pásmu Novosibirsku a Barys útočí.
43:32'
Teď musel do zákroku také Pasquale, Jukka Peltola si na něho vyšlápl nebezpečnou střelou, kterou poslal do lapačky domácího brankáře.
42:48'
Domácí hostům zatápějí, nyní to zkoušel Nikita Michajlis, i on si však vylámal zuby na Alexeji Krasikovovi.
41:59'
Kotouč je pod Krasikovem, domácí nebyli daleko od otevření účtu zápasu, ale brankář hostů dalšími dvěma zákroky podržel Novosibirsk.
41:24'
Další pobyt Barysu v pásmu soupeře, nic z toho znovu nebylo. Stále tak na ukazateli skóre svítí stav 0:0.
40:34'
Domácí se hned na začátku třetí třetiny dostali před branku soupeře, ale Krasikov uzavřel brány svého teritoria a zakročil proti Dietzově střele.
40:01'
Začala třetí třetina.
Střely na branku: 30 – 13
Také druhá třetina je u konce a znovu nepadla ani jedna branka. Domácí měli více ze hry, častokrát zatápěli před hostující brankou, ale marně. Hvězdou hostů je určitě brankář Krasikov, jenž má na svědomí to, že hosté neinkasovali. Jeho zákroky tak drží hosty nad vodou. Uvidíme, co nám nabídne třetí dějství, které začne přibližně v 16:15.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:32'
Oba celky jsou v plném počtu.
39:00'
Hraje se poslední minuta druhé třetiny.
38:03'
Darren Dietz ohrozil Krasikova, jenž nyní bravurně zasáhl a hodně podržel svůj tým. Hra je přerušena a vhazuje se po jeho pravé ruce.
37:32'
Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Anton Sagadejev – 2 min., podrážení).
Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Igor Makarov – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).
37:25'
Následně pak šli do akce Novosibirští, jenže jejich střela byla z kategorie pouze těch propagačních a Pasqualeho nemohla ohrozit.
36:37'
Zblízka to zkusil Corban Kinght, jeho pokus kryje Krasikov. Následně pak brankář hostů zlikvidoval další jeho pokus a drží svůj tým.
36:10'
Orechov napřáhl na modré čáře a jeho pokus končí mimo tři tyče. Blíží se konec prostřední části hry a stále hrajeme bez branek.
35:16'
A nyní jsou domácí už v plném počtu.
34:40'
Po zákroku domácího brankáře se domácí celek znovu osvobozuje.
34:07'
Domácí brání akcím hostů, ti se snaží otevřít účet zápasu, ale přesilová hra se jim zatím nedaří.
33:16'
Následuje další komerční přestávka.
33:16'
Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Jesse Blacker – 2 min., držení).
33:16'
Hosté vypíchli puk a hnali se do útočné třetiny, avšak ve středním pásmu je zastavil faul domácích, kteří půjdou do čtyř.
32:26'
Další možnost pro Barys. Domácí zatlačili svého soupeře v jeho obranném pásmu, ale následná střela byla zablokována a skončila mimo ohrožení novosibirské branky.
31:36'
Nikita Korotkov zblízka chtěl překvapit Pasqualeho, ten se zaskočit nenechal a dostal puk pod kontrolu. Následně pak ho poslal na hokejky domácích beků.
31:04'
Igor Makarov, ač byl tísněn obránci Barysu, dostal puk do útočného pásma. Nikoho tam však neměl a záhy pak hru na opačnou stranu otáčejí zase domácí borci.
30:56'
Novosibirsk je v plném počtu.
30:20'
Další hostující osvobození a kotouč je až před domácí brankou. Barys tak musí zakládat svou další akci z hloubi vlastního obranného pásma.
30:10'
Domácí se stále nemohou dostat na vedoucí branku a na otevření skóre tohoto zápasu tak stále musíme čekat. Hosté se v oslabení velmi dobře brání a vyhazují puky do bezpečí.
29:21'
Darren Dietz napřáhl na modré čáře, jeho pokus ještě tečoval před Krasikovem Dustin Boyd, nakonec vše vyřešil hostující brankář a zastavil hru.
28:56'
Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Nikita Šaškov – 2 min., vysoká hůl).
28:56'
Jenže se hosté dopustili faulu a půjdou do čtyř.
28:38'
Kirill Paňukov si nabruslil do prostoru mezi kruhy, ale než stačil vystřelit, kotouč mu sebrali obránci soupeře a otáčeli hru na opačnou stranu.
28:10'
Jeden z beků hostů zastavil souhru domácích a dostal puk na hokejku. Poté s ním zamířil do neutrální zóny. Barys ho však získal zpět a pak se snažil projít zpět do útoku, ale zbrzdilo ho ofsajdové postavení.
27:22'
Darren Dietz zblízka znovu mířil mezi tři tyče, avšak Krasikov znovu úspěšně zakročil. Díky němu hosté ještě neinkasovali, častokrát čelí domácímu tlaku, ale odolává.
26:54'
Následuje další komerční pauza.
26:54'
Jegor Šalapov vyslal tvrdou ránu na branku hostů a pohotovým zákrokem pak tuto zastavil Krasikov. Ten opět notně svůj tým podržel.
26:38'
Barys je v plném počtu.
25:48'
Poté to Barys zkusil před Krasikovem ve vlastním oslabení, ale Darren Dietz zblízka na brankáře hostů nevyzrál. Nicméně domácí neměli daleko ke skórování ve hře o jednoho muže méně.
25:08'
Domácí získali puk a hned ho poslali až před hostující branku. Pošetřili tak cenné vteřiny ze svého oslabení.
24:38'
Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Jesse Blacker – 2 min., sekání).
23:47'
Atte Ohtamaa střílel z pravého kruhu a proti jeho pokusu zakročil Alexej Krasikov. Ten znovu podržel svůj tým.
23:08'
U vlastní branky vybojovali puk domácí a spěchali s pukem do útočného pásma. Před Krasikovem bylo chvíli rušno, nakonec si hostující brankář poradil.
22:22'
Danil Romancev protančil s pukem až před Pasqualeho, ale ten jeho následný pokus pokryl a poté poslal puk hned svým spoluhráčům.
21:43'
Po zákroku domácího brankáře se vhazovalo po jeho levé ruce, hosté však záhy puk ztratili a museli se vracet zpět do obranné činnosti.
21:00'
Nur-Sultanští se dostali do další akce před hostující klecí, Krasikov si své brankoviště pohlídal a zastavil další pokus svého soupeře.
20:44'
Iiro Pakarinen byl dalším domácím hráčem, jenž zakončil před Krasikovem, ale brankář hostů byl znovu velmi pozorný.
20:15'
Hosté se hned po vhazování dostali do útočného pásma, ale před Pasqualem nezahrozili. Na druhé straně pak měli šanci také domácí, i oni byli nepřesní.
20:01'
Začala druhá třetina.
Střely na branku: 11 – 6
První třetina je minulostí. V ní jsme se nedočkali ani jedné branky. Zatím tak brankáři obou celků drží svá čistá konta a nedovolují soupeři, aby šel do vedení. Uvidíme, co nám přinese druhá třetina, která začne přibližně v 15:20.
20:00'
První třetina skončila.
19:45'
V první třetině se zřejmě úvodní branky nedočkáme, kotouč je v neutrální zóně a už se spíše vůbec nic nestane.
19:00'
Hraje se poslední minuta první třetiny.
18:31'
Také hráči Barysu nevymysleli nic před hostující klecí a pomalu jdeme do koncovky první části hry.
17:44'
Mikael Ruohomaa si sjel do prostoru mezi kruhy, jeho svižné zakončení ale za Pasqualeho zády neskončilo.
17:09'
Jegor Petuchov objel hostující branku, dostal se sice před ní, ale jeho pokus byl sražen mimo tři tyče.
16:58'
Novosibirsk je v plném počtu.
16:05'
A další pokus hostů, Pasquale se zapotil a zlikvidoval další pokus hostů, který byl z kategorie těch více nebezpečných. Hra je zastavena a vhazovat se bude po pravé ruce domácího brankáře.
15:09'
Hosté hned na úvod přesilové hry zahrozili před Pasqualem, ale ten si poradil a poté se domácí celek okamžitě osvobozuje.
14:58'
Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Darren Dietz – 2 min., nedovolené bránění).
14:29'
Viktor Svedberg se neprotlačil skrze obranu hostů, ale stále udržel puk v útočném pásmu.
14:00'
Edward Pasquale zakročil proti nebezpečné střele jednoho z hostů a před dotírajícími hráči Novosibirsku pak raději hru přerušil.
13:18'
Dustin Boyd vybojoval puk a dostal ho do předbrankového prostoru, kde však nikdo z jeho spoluhráčů nezakončil. Po dalším pokusu, tentokráte z hole Svedberga, končí puk na Krasikovovi a ten zastavuje hru.
13:07'
Další komerční přestávka.
13:01'
Igor Makarov podržel puk v obranném pásmu a poté šli do akce znovu hosté. Ale jejich počínání před Pasqualem bylo nepřesné.
12:48'
Novosibirsk své první oslabení zvládl bez úhony a je už v plném počtu.
12:16'
Nepřesná střela Corbana Knighta a hosté mohli provést další výhoz puku daleko od své branky. Šetří tak další cenné vteřiny ze své početní nevýhody.
11:38'
Další obléhání hostující branky, k ničemu to ovšem nevedlo a to byla voda na mlýn pro Sibir, jenž se znovu osvobozuje.
10:58'
Domácí se uhnízdili v pásmu soupeře, ale nakonec se nedostali k žádné střele. Novosibirsk pak po zisku touše ho vyhazuje až před branku Pasqualeho.
10:48'
Domácí si jako první zahrají přesilovou hru. Hosté špatně střídali, jejich trest odpyká Jakovlev a Barys má šanci dostat se v početní výhodě do vedení.
10:48'
Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Alexej Jakovlev.
09:45'
Hosté vytáhli puk do středního pásma a zastavili další slibně se rozvíjející akci Barysu, který pokračuje v aktivní hře a napadání v pásmu soupeře.
09:12'
Další menší tlak před novosibirskou brankou, ale celou situaci hosté opět ustáli a stěhují se před branku Nur-Sultanu.
08:28'
Následně pak propadli v útočném pásmu hosté a do další akce se hnali zase hráči Barysu. Leč před Krasikovem znovu neuspěli.
07:43'
Nikita Michajlis dostal přihrávku do prostoru mezi kruhy, jeho následný pokus však kryje Krasikov, jenž znovu drží svůj tým.
06:58'
Arkadij Šestakov zblízka střílel na soupeřovu klec, neuspěl. Poté neuspěl ani po dalším pokusu, který Krasikov kryje lapačkou a opět zastavuje hru.
06:42'
Z vlastního obranného pásma, kam se hra dostala po vhazování před Krasikovem, šli domácí znovu do akce. Zabrzdila je však obrana Sibiru, jenž dostala kotouč k sobě.
06:32'
Nyní následuje první komerční přestávka.
06:06'
Krasikov se opět činil ve svém brankovišti, když zastavil další pokus Barysu. Nicméně hráči Nur-Sultanu stále operují před jeho brankou, kde byl před chvílí nebezpečný Darren Dietz.
05:32'
Akce vystřídala akci, do té další se dostal znovu domácí celek. Zblízka však Jegor Petuchov Alexeje Krasikova nepřekonal. Přesto je hra přerušena a vhazovat se bude před brankou Novosibirsku.
05:01'
No a nyní se už zaskvěli hosté, kteří se osmělili a z levé strany střílel nebezpečně Alexej Jakovlev, i Pasquale byl připraven a kotouč chytá. Poté je hra přerušena.
04:11'
Danil Romancev otravoval jednoho z domácích beků, ale nakonec se do zakončení před Edwarde Pasqualem nedostal.
02:59'
Corban Knight si sjel na levou stranu a nebezpečnou střelou málem ohrozil brankáře hostů. Alexej Krasikov však zakročil semaforem a puk má v lapačce! Hodně svůj tým podržel.
02:21'
Alexandr Loginov dostal puk na modrou čáru a poté pohotově vystřelil. Ovšem před Pasqualem zasáhla pozorná obrana, která kotouč dostala na svou stranu.
01:33'
Igor Makarov projel podél pravého mantinelu do útočného pásma, kde však hosté před Pasqualem nic nevymysleli a ztrácejí puk.
00:56'
Nic z toho ale nebylo a znovu se kotouče ujímají hráči Sibiru. Od vlastního brankáře tak zakládají svou další akci.
00:25'
Po vhazování před Pasqualem se k puku dostali domácí hráči a otáčejí tak hru před Krasikova. Ten se musí mít na pozoru společně s hostujícími obránci.
00:15'
Utkání mezi týmy, které mají jistotu play-off, začalo a do útoku se hned ženou hosté, kteří mají puk na svých holích.
00:01'
Utkání právě začalo.
Barys Arenou už zní hymna ruské sborné, za chvíli si vyslechneme ještě tu kazašskou a utkání bude moci začít.
Úvodní sestavy:

Barys Nur-Sultan: Pasquale (H. Karlsson) – Dietz (C), Makljukov, Ohtamaa, Svedberg, Šalapov, Blacker, Orechov – Knight (A), Videll, Pakarinen – Michajlis, Valk, Šestakov – Akolzin, Boyd (A), Sagadejev – Petuchov, Paňukov, Gurkov.

HC Sibir Novosibirsk: Krasikov (Säteri) – Loginov (C), Jokipakka, J. Chabarov (A), Děmidov, Piganovič, Timašov, Jermakov – Puustinen, Ruohomaa, N. Korotkov – Milovzorov, Šarov, J. Peltola – I. Makarov, Romancev, Česalin (A) – Zyrjanov, A. Jakovlev, Šaškov – Romajev.

Rozhodčí: Gašilov, Ščeňjov – Sazonov, Černyšjov.
Československá stopa v utkání

V tomto utkání na československou stopu nenarazíme. V ani jednom týmu totiž nepůsobí žádný český nebo slovenský hokejista.
Absence hráčů

Barys Nur-Sultan:
Nikdo

Sibir Novosibirsk:
Viktor Komarov, Vladimir Pervušin (zranění)
Vzájemná utkání

Oba celky se v probíhající sezóně utkaly jednou a z výhry 2:0 se radoval Barys, který bral oba body na půdě Sibiru. Hosté tak mají svému soupeři dnes co vracet.
HC Sibir Novosibirsk

Tak jako domácí celek, i hosté z Novosibirsku mají postup do playoff jistý. Ve stejné konferenci se hráči Sibiru nacházejí na páté pozici a dosud získali osmašedesát bodů. Ještě mají šanci atakovat čtvrtou pozici a pokusí se ještě v tabulce posunout. Po domácí prohře 2:3 po samostatných nájezdech se Soči pak na svém ledě zvítězili 3:2 nad Čerepovcem a definitivně tak zpečetili postup do další fáze sezony. Na led Nur-Sultanu jedou s cílem zde vyhrát, aby si udrželi naději na čtvrtou pozici. Čeká nás zajímavý zápas, který si nenechte ujít.

Nejproduktivnější hráči

Mikael Ruohomaa – 42 bodů (12+30)
Juuso Puustinen – 33 bodů (18+15)
Jegor Milovzorov – 30 bodů (15+15)
Barys Nur-Sultan

Hokejisté dnes domácího Barysu Nur-Sultan jsou v tabulce Východní konference na pěkném třetím místě a už mají jistý postup do blížících se vyřazovacích bojů. Na svém kontě mají devětasedmdesát bodů a sezonu tak mají velmi slibně rozjetou. Nyní Barys táhne dlouhou šňůru šesti výher v řadě, kdy neztratil ani bod. V posledních dvou duelech nejprve strazili moskevské CSKA na jeho ledě 3:2, stejným výsledkem pak zvítězili i doma nad Soči. I dnes by rádi před svými diváky plně bodovali, ale proti Novosibirsku je nečeká nic lehkého.

Nejproduktivnější hráči

Corban Knight – 39 bodů (20+19)
Roman Starčenko – 35 bodů (18+17)
Nikita Michajlis – 31 bodů (16+15)
Hezké úterní odpoledne přeji všem příznivcům ledního hokeje. Dalšími zápasy dnes pokračuje KHL a my prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat utkání mezi týmy Barys Nur-Sultan a HC Sibir Novosibirsk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.


Články odjinud