KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Čerepovec : Čeljabinsk - 23. prosince 2019   17:00

Čerepovec
Čerepovec
36:55' Kapustin (Chochlov, Trubačjov) • 45:13' Kapustin (Geraskin, Kudako)
2:4
(0:1, 1:1, 1:2)
Čeljabinsk
Čeljabinsk
14:47' Karlin  (Avcin, S. Těreščenko) • 25:39' Fatějev  (Isajev, N. Komarov) • 48:26' S. Těreščenko  (Karpuchin, Calof) • 59:50' N. Komarov  (Fedotov)
Čerepovec
Lavrentěv, Kuljov – Bitjukov, Sysujev
Ledovyj dvorec, Čerepovec
3 036 diváků
Čeljabinsk

Skončilo nám utkání mezi Čerepovcem a Čeljabinskem. Jednalo se sice o utkání dvou týmů, které pobývají ve spodních patrech tabulky, ale i přesto jsme viděli 6 branek. Dva body si nakonec odváží Čeljabinsk, který zvítězil 4:2. Hosté v polovině utkání vedli 2:0, ale dvě branky Kirilla Kapustina vyrovnaly skóre. Hned vzápětí ale vrátil vedení na hokejky Traktoru obránce Těreščenko a nakonec tato trefa byla rozdílová. Výhru hostů pečetil gólem do prázdné brány Nikita Komarov.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, přeji hezký zbytek večera a také pohodový zítřejší Štědrý den.
Československá stopa v utkání

Lukáš Sedlák (Čeljabinsk) 0+0, 0 střel, čas na ledě: 15:24.

Čeljabinsk právě vstřelil branku!
Hosté dávají čtvrtou branku do odkryté svatyně domácích. Brankář Ivan Fedotov poslal puk po mantinelu, u kterého se skvěle zorientoval NIKITA KOMAROV a přesnou střelou z vlastního pásma rozhodl o výhře Traktoru. 2:4. Asistence: Ivan Fedotov.
59:06'
Lukáš Sedlák jen těsně minul odkrytou bránu. Stav zatím nezpečetil.
58:48'
Domácí brankář je na střídačce. Čerepovec hraje v šesti.
Branka opravdu neplatí. Domácí stále ztrácí jeden gól.
57:55'
Čerepovec vstřelil branku, která ale zřejmě uznána nebude. Rozhodčí ihned po gólu Jakovleva rozpažil, neboť se mu zdálo, že domácí útočník dopravil puk do branky vysokou holí.
57:16'
Puk skončil na střídačce domácího celku. Vhazování tentokrát bude obstaráno ve střední třetině.
56:59'
Nepřesná přihrávka domácích zapříčinila zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před Vladislavem Podjapolským.
56:31'
Hra je po delší době přerušena. Tři minuty a 29 sekund před koncem třetí třetiny nás čeká ještě jedna reklamní pauza.
56:18'
Čerepovec marně dobývá útočnou třetinu. Čeljabinsk se zatáhl a zatím mu to funguje na jedničku.
55:33'
Chochlov zasáhl proti nepřesné přihrávce. Poté se pustil do samostatné akce. Objel bránu, ale přesnou přihrávku následně nevyprodukoval.
54:44'
Hosté dokázali zastavit kombinaci u modré čáry. Rázem vyrazili dopředu, jenže kotouč na svých hokejkách dlouho nepodrželi.
54:13'
Domácí tým už se vymanil z tlaku a nyní míří dopředu. Poměrně dlouho se hraje bez přerušení.
53:24'
Avcin si zpoza brány nabruslil do předbrankového prostoru, odkud mířil na přední tyč. Trefil však pouze boční síť.
52:42'
Nyní se o puk bojuje ve střední třetině. Domácím se čas na vyrovnání začíná krátit.
52:00'
Na druhé straně vyrazili do brejku hosté. Stěpanov ale mezeru mezi betony nenašel.
51:48'
Jakimov měl na hokejce velkou šanci na vyrovnání. Fedotov však dokázal skvělým semaforem zastavit nebezpečí.
51:38'
51:15'
Další rána Kodoly skončila těsně vedle bližší tyče.
50:55'
Domácí se drží na puku, jenže zatím příliš často nestřílí.
50:22'
Kodola po dlouhé kombinaci zkusil vystřelit z levého kruhu, ovšem jeho pokus byl zablokován.
49:38'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Jegor Fatějev – 2 min., krosček + 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
49:22'
Domácí se ihned tlačili dopředu. Jejich počínání ale bylo zastaveno obranou Čeljabinsku.
48:26'
Traktor znovu odskakuje do vedení! SERGEJ TĚREŠČENKO dostal na modré čáře mnoho prostoru ke své střele. Napřáhl téměř až ke světlům haly a poté přízemním pokusem překonal Podjapolského. 2:3. Asistence: Ilja Karpuchin a Andrew Calof.
47:46'
Rázem mohli jít domácí poprvé v utkání do vedení. Fedotov se ale dokázal na svém brankovišti natáhnout a pohotově zasáhl proti rychlé střele Markovina.
47:14'
Petunin z ostrého úhlu pořádně prověřil pozornost hostujícího brankáře.
46:28'
Hra je zastavena. V rámci třetí třetiny zde máme první komerční přestávku.
45:13'
Čerepovec právě vstřelil branku!
Z přesilovky je po zásluze srovnáno! KIRILL KAPUSTIN si najel mezi kruhy, Geraskin jej oslovil přesnou pobídkou a prvně jmenovaný hráč nádherným bekhendovým zakončením poslal puk do horního růžku. 2:2. Asistence: Igor Geraskin a Vadim Kudako.
44:22'
První minutu své přesilovky odehráli domácí celkem dobře. Dostali se ke dvěma střelám, které ale Fedotov pochytal.
43:32'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Andrew Calof – 2 min., podrážení).
43:28'
Monachov se dostal do samostatného úniku. Svůj blafák do bekhendu ale nedokázal dotáhnout do úspěšného konce.
43:18'
Stěpanov přejel útočnou třetinu a poprvé v této části protáhl Podjapolského. Domácí brankář udržel touš ve své moci.
42:46'
Domácí drží puk v rohu útočného pásma. Mezitím stačili vystřídat a hosté se ocitají pod opětovným tlakem.
42:18'
Makejev zvládl bruslařský souboj se svým soupeřem. Hosté se ke kotouči nedostali.
41:24'
Čerepovec začal velmi aktivně. Čeljabinsk se jen brání a postupem času můžeme čekat velký tlak na vyrovnání stavu.
40:32'
Střela z otočky v podání domácích skončila v ochranné síti. Fedotov poprvé ve třetí třetině zatím zasahovat nemusel.
40:01'
Druhá třetina je u konce. Nejprve se dokázal prosadit hostující útočník Fatějev, ale necelé čtyři minuty před koncem druhých dvaceti minut vstřelil první branku Čerepovce v tomto zápase Kirill Kapustin. Jedná se o vyrovnaný zápas, který nám ve třetím dějství jistě nabídne mnoho zábavy.
Střely na bránu: 25 – 27.
40:00'
39:46'
Druhá třetina se dohrává v obranném pásmu Severstalu.
39:14'
Alexandr Avcin si nabruslil až před bránu. Z velké blízkosti mířil pod horní tyč, ale svým pokusem nakonec neuspěl.
38:38'
A znovu je hra přerušena. Závěr druhé periody se nám poměrně hodně kouskuje.
38:12'
Fedotov zasáhl. Po krátkém přerušení se bude vhazovat po jeho levé ruce.
37:52'
Domácí se snažili dostat do útočného pásma, ale jejich počínání bylo zastaveno ofsajdem.
36:55'
Je sníženo! KIRILL KAPUSTIN využil ponechané výhody a při nepoměru sil na ledě dal důležitou branku. Nabruslil si na levý kruh, odkud pohotovou střelou k bližší tyči dokázal překonat brankáře hostů. 1:2. Asistence: Ilja Chochlov a Jurij Trubačjov.
36:06'
Nyní se veškeré dění odehrává ve středním pásmu. Oba celky mají problém s přechodem do třetiny soupeře.
35:27'
Domácí drží puk ve vlastní třetině. Čekají na dostřídání.
34:49'
Podjapolskij se rychle přesunul proti pohotové ráně Sedláka a navíc úspěšně máchl lapačkou.
34:32'
Kotouč opustil hrací plochu. Hra je zastavena. Za malý okamžik se bude vhazovat ve střední třetině.
34:01'
Domácí poměrně dlouho tlačili, jenže zatím nic kloudného nevyprodukovali.
33:01'
Těsně před Fedotovem byl kotouč tečován. Na náhlou změnu směru by zřejmě hostující gólman nestačil, jenže střela nakonec zamířila vedle brány.
32:38'
Následná nepřesná rozehrávka Čerepovce skončila icingem. Monachov nestačil puk dobruslit, přestože se o to vehementně snažil.
32:08'
Už však útočí zase domácí. Na několik desítek sekund se nastěhovali před bránu Traktoru.
31:05'
Sérii razantních pokusů Bailena od modré čáry dokázal Podjapolskij vyrazit do bezpečí. Čeljabinsk se po ubráněném oslabení opět nadechl.
30:33'
30:12'
Kodola předkládal puk před bránu, ale tam se k zakončení nedostal Morozov. V těsné blízkosti se nevytočil dostatečně rychle.
29:38'
Nahození Chabarova od modré čáry jen těsně minulo zařízení.
28:55'
Hosté se hned na začátku svého oslabení osvobodili vyhozením puku přes všechny čáry.
28:33'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Nikita Komarov – 2 min., nedovolené bránění).
28:25'
Chakimov se pokusil udělat si prostor u mantinelu, jenže prvním bránícím hráčem byl zablokován.
27:42'
Avcin dobře zabojoval na vlastní polovině o kotouč. Následně jej hosté poslali do pásma Čerepovce.
26:58'
Domácí vyhnali Traktor ze třetiny. Čeljabinsk však v tomto okamžiku lépe bruslí a Čerepovec se de facto k ničemu nedostává.
26:32'
Hosté se stále drží v útočné třetině. Kosov ale zpoza bránu nedokázal prostrčit puk mezi kruhy.
26:09'
Podjapolskij úspěšně zakročil proti nepříjemné ráně od modré čáry. Hra je přerušena.
25:39'
Hosté odskakují do dvoubrankového vedení. Před bránou se vytvořila skrumáž, ve které se nejlépe zorientoval JEGOR FATĚJEV. Útočník Traktoru dostal puk přes ležícího Podjapolského. 0:2. Asistence: Igor Isajev a Nikita Komarov.
25:18'
Kirill Kapustin se dostal k zakončení jako slepý k houslím. Z ničeho nic mu přistál touš na holi v naprosto ideální pozici. Ivan Fedotov byl ale na ledě včas a puk za svá záda nepustil.
24:52'
Sedlák velice pěkně projel do útočné třetiny, ale přihrávku před bránu propasírovat nedokázal.
24:15'
Bailen nedokázal prostřelit hromadu těl stojících na brankovišti Čerepovce.
23:35'
Bodrov si nabruslil do výtečné pozice. Sice byl tísněn soupeři, ale i přesto vypálil. Bránu ale netrefil.
23:09'
Šarov se taktéž přes modrou čáru nepropracoval. Nevšiml si, že jeho spoluhráči ještě střídali. Ofsajd.
22:28'
Domácí se nedostali do útočného pásma. Obranná dvojice Čeljabinsku zvládla svou úlohu na jedničku.
21:45'
Střela od modré čáry v podání hostů doputovala až k zadnímu mantinelu. Podjapolskij zasahovat nemusel.
20:54'
Chlystov už mohl pálit od modré čáry, ale svůj záměr si na poslední chvíli rozmyslel. Nakonec puk posunul do rohu kluziště.
20:10'
Hned po deseti sekundách je hra přerušena, neboť se hostující mužstvo provinilo ofsajdem.
20:01'
První perioda je u konce. Traktor po dvaceti minutách vede díky využité přesilovce 1:0. Sledovali jsme sice střelecky velmi záživnou třetinu, jenže gólových šancí jsme viděli poskromnu. Druhá třetina začne zhruba v 17:53.
Střely na bránu: 15 – 17.
20:00'
19:52'
Chabarov zachránil svůj tým před samostatným únikem, protože na poslední chvíli sebral soupeři kotouč z hole.
19:24'
Fedotov zachytil kotouč za bránou a pomohl svému týmu s rozehrávkou.
19:07'
18:31'
Ani tentokrát hosté puk nevyhodili. Čerepovec pořádně tlačí na svého soupeře.
18:05'
Fedotov se štěstím vyrazil pravým betonem pokus Bodrova.
17:36'
Morozov získal puk na hokejky domácích. Tím pádem se domácí udrželi v pásmu.
17:07'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Dmitrij Kalinin – 2 min., podrážení).
16:59'
Čeljabinsk teď pořádně zatápí domácí obraně. Drží se v pásmu a bez větších potíží kombinuje.
16:37'
Podjapolskij si připsal úspěšný zákrok proti tvrdé střele obránce Kalinina. Po krátkém přerušení se bude vhazovat po levici domácího gólmana.
16:01'
Geraskin se snažil odpovědět průnikem mezi obránci, ale k přesnému zakončení se nedostal. V mezikruží byl zdvojen.
14:47'
Kvalitní přesilovka byla po zásluze využita. Hosté jdou do náskoku zásluhou RUSLANA KARLINA. Útočník Čeljabinsku si najel před bránu a dokázal tečovat střelu Alexandra Avcina z vrcholu kruhu. Puk zapadl do šibenice. 0:1. Asistence: Alexandr Avcin a Sergej Těreščenko.
13:48'
Hosté si vytvořili hned na začátku přesilovky velký tlak před bránou Čerepovce. Ščerbak vystřelit mezi mnoha těly ale nedokázal.
13:15'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Ilja Chochlov – 2 min., hákování).
12:28'
Nick Bailen se obtočil na modré čáře, ale mezi tři tyče přesně nezacílil.
11:58'
Morozov se chtěl natlačit mezi kruhy, jenže byl čistým způsobem zastaven.
11:06'
Rušno bylo tentokrát před bránou domácích. Ani jeden z hokejistů v bílých dresech však při závaru zakončit nedokázal.
10:39'
Další náznak domácích nebyl vyřešen dobře. Obrana Čeljabinsku si počíná důsledně.
09:58'
Vadim Kudako využil své velké rychlosti. Dokázal si po levém křídle najet až před bránu, ale hostujícího brankáře z blízkosti neprostřelil.
09:26'
Petunin hledal z otočky svého kolegu, který si najížděl před bránu. obránce Menšikov ale záměr přečetl.
09:02'
Hosté se dostali pod tlak. Vzápětí museli poslat kotouč na zakázané uvolnění.
08:36'
Bodrov si hledal odražený puk a málem jej z ničeho nic doklepl do sítě. Fedotov se ale fantasticky natáhl na brankové čáře a pohotovým zákrokem udržel čisté konto.
08:10'
Sergej Monachov si nabruslil na levé křídlo, odkud také zkusil pozornost Fedotova. Gólmana hostů ale prověřil lehkou střelou přímo do hrudi.
07:54'
07:16'
Zpoza brány nedokázal Kodola vybídnout svého spoluhráče přesně. Obranná čtveřice hostů je už značně unavená.
06:32'
Nepříjemná střela z pravého kruhu propadla Fedotovem a skončila pár centimetrů vedle zadní tyče. Čerepovec se drží na kotouči.
05:54'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Arťom Borodkin – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
05:45'
Tridčikov nezachytil důraznou přihrávku, která mířila na pravé křídlo. Puk mu odskočil z hole a obránci domácích se včas stačili vrátit na své pozice.
05:12'
Vypadalo to, že Čerepovec vyrází do přečíslení. Trubačjov se snažil postrčit puk mezi dvěma beky, ovšem svého spoluhráče nakonec nevybídl.
04:39'
04:02'
Avcin vyzkoušel pozornost Podjapolského. Proti střele od modré čáry domácí brankář jednoduše zasáhl.
03:42'
Hostům se nedaří usazení v útočné třetině. Čerepovec se zatím bez větších potíží brání.
03:08'
Kalinin si nedokázal sklepnout na hůl skákavou přihrávku. Do protiútoku se tak vydávají domácí.
02:39'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Dmitrij Markovin – 2 min., hákování).
02:20'
Kotouč po lehké teči opustil hrací plochu. Následovat bude krátké přerušení a po něm se bude vhazovat ve střední třetině.
01:45'
Čeljabinsk započal utkání lépe. Stále pobývá v útočném pásmu.
01:09'
Ruslan Karlin si najel k zadní tyči a přihrávku svého spoluhráče dostal přímo na hůl. Podjapolskij si ale připsal první úspěšný zásah, jelikož se včas stačil přemístit.
00:48'
Obránci domácích drží kotouč za svou bránou. Za pár chvil se pokusí o kloudnou rozehrávku.
00:12'
Jakimovovo nahození na bránu hostující brankář okamžitě poslal do rohu kluziště.
00:01'
Arénou zní ruská hymna. Dnešní zápas by měl za pár minut začít.

Severstal Čerepovec: Podjapolskij (Chakimov) – Chochlov, Makejev, Baldajev, M. Chabarov, Kudako, N. Chlystov, Rogov – Kodola, Jakimov (A), J. Morozov – Vovčenko, Trubačjov (C), Petunin – J. Jakovlev, Kapustin, Geraskin – J. Bodrov, Markovin, Monachov (A) – A. Alexejev.

Traktor Čeljabinsk: Fedotov (S. Galimov) – Bailen, Kalinin (C), S. Těreščenko, Karpuchin, Borodkin, Menšikov (A), Isajev – Calof, Kosov, Sedlák (A) – Karlin, Avcin, Ščerbak – N. Komarov, Fatějev, Malychin – Šarov, Stěpanov, Tridčikov – Zajcev.

Rozhodčí: Lavrentěv, Kuljov – Bitjukov, Sysujev.
SEVERSTAL ČEREPOVEC

V Čerepovci taktéž prožívají bídnou sezonu. Domácí tým je pouze o dva body lepší než Čeljabinsk, a to oba dnešní soupeři mají odehraný stejný počet duelů. Severstal je desátý v Západní konferenci. Na pozice pro play off ale už ztrácí propastných 11 bodů. Čerepovec prohrál čtyři zápasy v řadě. Postupně nestačil na Jaroslavl, Petrohrad, Dynamo Moskva a znovu na Jaroslavl. Lokomotiv v minulém utkání vyhrál se Severstalem poměrem 3:2. Nejproduktivnějším hráčem je Danill Vovčenko.
TRAKTOR ČELJABINSK

Čeljabinsku se letos vůbec nedaří. Traktor je posledním týmem ve Východní konferenci se ziskem 31 bodů ve 40 zápasech. Bodově horšími celky v celé lize jsou jen Minsk a Riga. Pro Čeljabinsk je ale příjemným povzbuzením fakt, že bodoval v uplynulých dvou zápasech. Nejprve prohrál po nájezdech s Chabarovskem, a poté zvládl prodloužení s Nižněkamskem. Posledně jmenovaný zápas rozhodl v prodloužení český reprezentant Lukáš Sedlák, který je s 21 kanadskými body nejproduktivnějším hráčem mužstva.

Adam Liška (Čerepovec) 39 zápasů, 8+3
Tomáš Hyka (Čeljabinsk) 33 zápasů, 8+11
Lukáš Sedlák (Čeljabinsk) 35 zápasů, 13+8.
Přeji příjemné předvánoční pondělí při sledování textového přenosu z KHL. Hokejisté Severstalu Čerepovec dnes přivítají tým Traktoru Čeljabinsk. Zápas začíná v 17:00. Příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.