Čerepovec - Jekatěrinburg | ONLINE | 14.1.2020 17:00 | KHL 2019/2020 | ŽIVĚ | iSport.cz

KHL - Hlavní část -  ONLINE PŘENOS -  Čerepovec : Jekatěrinburg - 14. ledna 2020   17:00

Ukončeno
Čerepovec
Čerepovec
29:30' Markovin (Petunin, Kodola) • 43:48' Geraskin  • 55:11' Monachov (Geraskin, Jakimov)
3:1
(0:0, 1:0, 2:1)
Jekatěrinburg
Jekatěrinburg
45:00' Trjamkin  (Holland, Gurkin)
Čerepovec
Sestavy:
Šugajev (Chakimov) – Chochlov, Makejev, A. Kulda, Provolněv, Kudako, N. Chlystov, Rogov – Trubačjov, Monachov, Jakimov – J. Jakovlev, Kapustin, Geraskin – Kodola, Markovin, Petunin – J. Bodrov, Nevolin, A. Alexejev – J. Morozov.
Rozhodčí
Gamalej, Olenin – Stroganov, Šadrin
Ledovyj dvorec, Čerepovec
3 134 diváků
Jekatěrinburg
Sestavy:
Fomin (Galkin) – Alexej Vasilevskij, Trjamkin, Gurkin, Stasenko, D. Bodrov, Mamkin, D. Zajcev – Golyšev, Dawes, Macek – Holland, Sexton, Mozer – Chripunov, Dacjuk, A. Garejev – Platt, Rassejkin, Ovčinnikov – Litovčenko.
Přenos se aktualizuje automaticky

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek večera a někdy zase u onlajnu na počtenou!
Československá stopa v utkání

Do tohoto utkání nenastoupil ani jeden český nebo slovenský hokejový hráč.
Statistiky po celém zápase:

Střely na branku: 27 – 23
Trestné minuty: 4 – 4
Vhazování: 27 – 32
Zblokované střely: 11 – 10
Hity: 4 – 5
Dnešní utkání sledovalo 3 134 diváků.
Je konec! Právě poslední perioda dnešního zápasu nám přinesla nejvíce branek, jelikož k vidění byly hned tři z celkového počtu čtyř. Jako první se trefil Igor Geraskin, který se dostal do úniku, který vyřešil krásnou střelou pod horní tyčku. O minutu později už to bylo ale jen o jednu branku. Nikita Trjamkin napřáhl na modré a jeho rána skončila v horním růžku. Definitivní tečku za výsledkem udal Sergej Monachov, jenž dostal přihrávku před branku, kde si už věděl rady.
Konec zápasu.
59:35'
Domácí ujeli s kotoučem do středního pásma, kde jeden z domácích hráčů hledal spoluhráče. Místo toho poslal puk jen na hokejistu Jekatěrinburgu.
59:12'
Hlavní trenér hostujícího celku si čtyřicet osm vteřin před koncem zápasu vybírá oddechový čas a Leonid Fomin zůstane už jen na střídačce!
59:12'
Oddechový čas pro hosty.
59:00'
Minuta do konce zápasu!
58:38'
Jekatěrinburg ani nemůže odvolat gólmana! Hosté se totiž nemohou usadit s kotoučem v útočné třetině a Leonid Fomin ještě pomáhal s rozehrávkou.
57:59'
Čerepovec zatím ukazuje hodně dobré bránění obranné modré. Postaví tam obranný val v počtu pěti lidí, který se hostům nedaří moc překonávat.
57:30'
Do konce zápasu nám chybí přesně dvě a půl minuty a Jekatěrinburg se dostal konečně ke kotouči. Přesto ho nedokázal poslat ani mezi tři tyče.
56:58'
Jekatěrinburg se ale nemůže udržet na kotouči, což by opravdu hodně potřeboval. Myslím si, že Čerepovec dnešní vítězství za dva body už nepustí.
56:35'
Nikita Trjamkin stihl sáhnout svou hokejkou po puku a nahodil ho alespoň na branku. Jinak se už rýsovalo přečíslení na branku Leonida Fomina.
55:11'
Čerepovec právě vstřelil branku!
Jenže tohle může být definitivní hřebíček do rakve hostujícího celku! Severstal se rychle dostal do útočného pásma. Tam se k puku po přihrávce dostal Igor Geraskin, který se krásnou akcí dostal až k tyčce. Odtud našel na středu hřiště volného SERGEJE MONACHOVA, jenž střelou z první zapsal třetí branku svého celku. Asistence: Igor Geraskin a Bogdan Jakimov.
54:12'
Alexej Vasilevskij se z pozice obránce vydal až do rohu kluziště, kde se rozhodl hitovat soupeře. Ten kvůli tomu chyboval a poslal puk na hůl hostí.
53:41'
Alexandr Petunin a jeho lajna je opravdu dnes tou nejaktivnější a také se postarala o jednu ze dvou branek svého týmu. I nyní dělal útok soupeři problémy.
52:58'
Brooks Macek je na ledě!
52:29'
Hokejisté ve žlutém museli bojovat v útočném pásmu u mantinelu, ale tento boj byl nakonec pro ně neúspěšný. Hosté vyhodili a oslabení se ubrání.
51:57'
Domácí hokejisté by mohli v této početní výhodě nejspíše definitivně rozhodnou o svém vítězství vzhledem k dosavadnímu průběhu, tak uvidíme.
51:28'
Nikita Chlystov je na ledě!
51:05'
Poprvé v zápase tedy vidíme hru ve čtyřech na obou stranách. Uvidíme, komu bude více prostoru tuto chvilku vyhovovat. Bude to ale jen chvilka.
50:52'
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Brooks Macek – 2 min., podrážení).
50:18'
Obránce kombinoval s útočníkem, který mu chtěl nabít na ránu z první. Tato přihrávka šla ale jen mezi brusle obránce, který nemohl zakončit.
49:52'
Hostující hokejisté měli problém dostat se skrze útočnou modrou, kdy domácí vystavěli čtyřčlenný blok. Nahozením o mantinel se jim to ale povedlo.
49:28'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Nikita Chlystov – 2 min., hrubost).
49:25'
Geoff Platt mohl v klidu srovnat, ale to se mu nepodařilo! Dostal se totiž ke střele z velmi dobré pozice, kdy mířil na přední tyč. Dmitrij Šugajev ale stihl vytáhnout zákrok lapačkou!
48:58'
Jekatěrinburg sice vybojoval buly v útočném pásmu, ale to prohrál. Domácí následně předvedli rychlou akci, kterou musel ukončit zákrokem Leonid Fomin.
48:24'
Hokejisté ve žlutém ale zatím hrají v naprosté pohodě, zatímco hosté by potřebovali útočit, což se jim zatím moc nedaří. Je to takový nemastný neslaný výkon.
47:33'
Hosté byli v malém počtu v útočném pásmu, na což domácí přesila stačila. Čerepovec ale ztratil souboj pro změnu v dalším osobním souboji u mantinelu.
47:05'
Leonid Fomin se už tentokrát musel prezentovat zákrokem. Na střelu ale dobře viděl a má jí v lapačce, před námi je komerční přestávka.
46:23'
Jenže hostující celek se sám sráží nepřesnostmi v rozehrávce. Kotouč se takto odrazil do středního pásma, odkud domácí poslali puk k Fominovi.
45:52'
Zápas tak vlastně má znovu hodně těsný náboj, kdy Avtomobilist přece jen trochu zvednul svou hru. Aktivně napadá a začíná mít tlak v pásmu.
45:00'
Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
Jenže hostující hráči o několik vteřin později snižují stav opět na rozdíl jedné branky! Viděli jsme podobnou branku jako u Severstalu z poslední periody. Čistě vyhrané buly se postupně dostalo na hokejku NIKITY TRJAMKINA, jehož bomba od modré rozvlnila síť. Asistence: Peter Holland a Jefim Gurkin.
44:33'
Avtomobilist je na tom tedy ještě hůře než na začátku této periody, jelikož prohrává už o dvě branky. Dmitrij Šugajev má po delší době zákrok na svém kontě.
43:48'
Čerepovec právě vstřelil branku!
Početní výhodu sice domácí nevyužili, ale o několik okamžiků se prosazují a vedou už o dvě branky! IGOR GERASKIN se totiž dostal do samostatného úniku, který proměnil naprosto přesnou střelou pod horní tyčku. Bez asistence.
43:12'
Vjačeslav Litovčenko je na ledě!
42:47'
Až nyní se Čerepovec dostal s pukem na holi do útočného pásma, ale zradila ho přihrávka, kterou zachytil jeden z hostí, jenž puk odpálil.
42:08'
Nyní došlo na osobní souboj u mantinelu útočného pásma domácího celku, kdy byli znovu úspěšnější hosté, kteří dostali kotouč do střední třetiny.
41:41'
Domácí celek také zatím nehraje svou úvodní početní výhodu zrovna dobře. Avtomobilist se bez potíží dostal k puku a vyhodil ho přes všechny čáry.
41:12'
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Vjačeslav Litovčenko – 2 min., hákování).
41:05'
Geoff Platt nebyl dosud moc dlouho vidět, jenže to se dá říct téměř o všech hráčích Jekatěrinburgu. Platt ale pálil a Dmitrij Šugajev už musel zasahovat.
40:32'
Hostující hokejisté mají poslední periody na to, aby se jim alespoň jednou podařilo překonat gólmana domácích. Leonid Fomin musel ale zasahovat na druhé straně a následovat bude buly po jeho levé ruce.
40:04'
Arturs Kulda je na ledě!
40:01'
Začala třetí třetina.
Statistiky po druhé části:

Střely na branku: 20 – 11
Trestné minuty: 2 – 0
Vhazování: 18 – 17
Zblokované střely: 6 – 8
Hity: 1 – 3
Již jsou za námi dvě třetiny dnešního zápasu a žádné brankové hody tedy nevidíme. Konečně jsme ale viděli alespoň jeden gól. V polovině zápasu se totiž prosadil Dmitrij Markovin, po rychlé akci, když domácí vyhráli buly v útočném pásmu. Jekatěrinburg se sice dočkal srovnání, když Alexej Vasilevskij propálil od modré vše, co mu stálo v cestě. Tento gól ale nebyl pro atak gólmana uznán, takže domácí vedou 1:0.

Další třetina začne přibližně v 18:45.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:29'
Dmitrij Šugajev musel poprvé zasahovat až nyní, a to po minutě a půl v rámci početní výhody. Nakonec se ukázalo, že hosté trefili horní tyčku!
39:00'
Minuta do konce třetiny!
38:48'
No, od Jekatěrinburgu to zatím není ani trochu dobře odehraná přesilová hra. Spíše si hostující hokejisté jezdí pro puk za svou vlastní branku.
38:18'
Nigel Dawes si musel pro kotouč dojet zpět do obranného pásma. Následně musel to samé udělat Alexej Vasilevskij, hostům se v početní výhodě nedaří.
38:04'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Arturs Kulda – 2 min., vysoká hůl).
37:24'
Avtomobilist by mohla předešla situace trochu nakopnout. Branka sice nebyla uznána, ale konečně se hosté dostali dopředu, kde měli menší tlak.
36:52'
Branka neplatí!
36:52'
Vypadá to, že domácí si stěžují na nedovolené bránění gólmanovi. Jeden z hostí tam projel a Dmitrij Šugajev se skácel k zemi, tak uvidíme.
36:52'
V akci je ale ještě video!
36:52'
Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
Hosté se přece jen v posledních minutách trochu zvedli, čehož využívají ke vstřelení srovnávací branky! ALEXEJ VASILEVSKIJ dostal nabito na ránu z první, kterou propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Jefim Gurkin a Arťom Garejev.
36:24'
Nikita Trjamkin pokračuje v utkání a nyní byl znovu v akci. Dostal nabito na ránu z první, jenže ta byla zastavena první protihráčem před ním.
35:56'
Obraz hry se nám zatím moc nemění. Hostující obránce sice stihl kotouč ještě na útočné modré, ale jeho nahození sebral hned první domácí hráč.
35:18'
Nigel Dawes posunul kotouč s odrazem o mantinel do středního pásma, ale asi už nikoho nepřekvapí, že u puku byli dříve domácí hokejisté, kteří ho získali.
34:47'
To byla snad první útočná akce v podání hostí v tomto utkání! Anatolij Golyšev dostal nabito mezi kruhy, ale jeho ránu stihl Dmitrij Šugajev zastavit.
34:02'
Igor Geraskin předvedl dobré napadání a zahnal svého soupeře do jeho obranného pásma. Čerepovec proto znovu vyhrál souboj a může kombinovat.
33:37'
Dmitrij Markovin a jeho lajna je dnes asi tou vůbec nejaktivnější na hřišti. Tento hráč už sbíral puk u mantinelu, ale hosté ho dokázali odpálit z obrany.
32:48'
Dan Sexton byl zastaven na hranici pravidel spíše už za ní. Vylučovat se nebude, zajímavost v dnešním zápase je to, že jsme ještě neviděli ani jedno vyloučení.
32:09'
Jevgenij Mozer si dojel pro kotouč za branku soupeře, ale to bylo od hostujícího týmu znovu vše. Čerepovec se evidentně takticky dobře připravil.
31:40'
Jevgenij Bodrov měl velkou rychlost, čehož využil beze zbytku. Sice měl k puku o něco dále, přesto v kombinaci rychlosti a dlouhé hokejky ho posunul dále.
31:00'
Ilja Ovčinnikov chtěl posunout puk na útočnou modru, ale ani tato přihrávka se nezdařila, jelikož byla zastavena. Přesto se hosté k touši zase vrátili.
30:33'
Jekatěrinburg bude muset hodně zabrat, pokud chce s výsledkem v tomto utkání ještě něco udělat. V dnešním zápase ale ještě nepředvedl vůbec nic.
29:30'
Čerepovec právě vstřelil branku!
Po tomto přerušení následovalo vhazování v útočném pásmu domácích, kteří ho využili beze zbytku! Vladislav Kodola posunul puk při buly dopředu. Alexandr Petunin ho poté vrátil na střed hřiště, kde byl DMITRIJ MARKOVIN, který z dobré pozice rozvlnil síť! Asistence: Alexandr Petunin a Vladislav Kodola.
29:26'
No, dneska tedy nemají hostující hráči ani trochu štěstí! Nikolaj Stasenko byl čistě dohrán u mantinelu, ale zůstává ležet na hřišti. Hra je tak znovu přerušena a vypadá to znovu na problém s rukou, možní s klíční kostí. Stasenko dnes také dohrál a jde do kabin!
29:02'
Nikita Trjamkin je dalším hráčem hostujícího celku, který má zdravotní problémy. Nyní mu je obstřikována noha, kdy Kirill Kapustin uklouzl po ledě a nebezpečně se trefil do stojné nohy obránce.
28:42'
Maxim Rassejkin se toho nyní nebál a vrhnul se dopředu. Posílal ještě přihrávku na střed hřiště, ale tu stihla domácí obrana na poslední chvíli zastavit.
28:25'
Maxim Rassejkin dostal opravdu špatnou přihrávku podél mantinelu, takže ji jen odkopl zpět. Posléze odpálil Jekatěrinburg puk jen na zakázané uvolnění.
27:54'
Tak musel znovu zasahovat Leonid Fomin. ten byl pro dnešek zvolen jako jednička hostí, zatímco mu záda kryje Vladimir Galkin, který ještě v KHL nenaskočil.
27:35'
Domácí hokejisté znovu vybojovali puk v útočné třetině a před námi je tedy stále stejný obrázek. Avtomobilist ještě v zápase nepředvedl téměř nic.
26:50'
Zatímco Severstal se dostává skrze střední pásmo jako nůž máslem, hosté s tím mají velké problémy.
26:12'
Arturs Kulda roztáhl hru do strany, načež přišlo nahození po mantinelu. Tam puk opět získali domácí hokejisté, kteří nyní naprosto vládnou situaci na ledě.
25:45'
Předešlý útok sice na domácí straně ještě střelu nepřinesl, ale ten další už ano. Leonid Fomin se stihl dobře zorientovat a ležící kotouč schoval pod lapačku.
25:11'
Avtomobilist měl naprosto prázdnou obrannou třetinu, ale čekal zbytečně dlouho. Takhle to Čerepovec celé dojel a znovu se dostal ke kotouči.
24:30'
Vjačeslav Litovčenko se snažil dostat kotouč do pásma, ale ani on nebyl úspěšný. Jekatěrinburgu to dneska tedy nelepí ani trochu a bude to ještě boj.
23:56'
Nikita Makejev hledal nějakou skulinku, kterou by mohl vystřelit, ale tu mu soupeř nenechal. Nakonec sice přišla střela, ale ta byla sražena do stření třetiny.
23:03'
Denis Bodrov má chvilku klid ve svém obranném pásmu, tak se pokoušel o dlouhou rozehrávku na útočnou modrou. Ta ale až ke svému cíli neprošla.
22:24'
Nikita Trjamkin držel svého soupeře na uzdě za brankou, což se mu nakonec vyplatilo. Spoluhráči totiž celou situaci a na okamžik získali puk.
22:07'
Alexandr Petunin je dnes hodně aktivním hráčem a domácí jsou nadále lepším týmem na hřišti. Leonid Fomin má proto za sebou další zákrok.
21:46'
Na ledě zůstává ležet Stěpan Chripunov, který nejspíše nebude schopen dnes dohrát! Nebylo moc dobře vidět, co se stalo. Byl vidět jen odlet branky hostí a hostující útočník, který jde rovnou do šaten! Vypadá to na problém s rukou!
21:17'
Hokejisté v bíločervených dresech se vydali napadat, ale v tom dnes nejsou úspěšní. Tak na druhé straně pálil Dmitrij Markovin, ale Fomin znovu zasáhl.
20:48'
Leonid Fomin je nakonec gólmanem, který si musel připsat první zákrok. Jeho pozornost zkoušel Kirill Kapustin, ale Fomin zatím působí jistým dojmem.
20:20'
A už nám začala i druhá perioda dnešního utkání. V té minulé měli na začátku hosté, ale postupem času byli lepší domácí. Jak to bude teď? Uvidíme!
20:01'
Začala druhá třetina.
Statistiky po první části:

Střely na branku: 7 – 7
Trestné minuty: 0 – 0
Vhazování: 7 – 6
Zblokované střely: 4 – 5
Hity: 0 – 1
Je za námi první třetina dnešního utkání, která tedy moc hokejové krásy nepřinesla. K tomu jsme neviděli ani jednu branku, takže stav je zatím 0:0. Větší šance měli domácí hráči, kteří nejednou ujeli do samostatného úniku, ale buď je tzadilo zakončení, nebo Leonid Fomin předvedl úspěšný zákrok. Na druhé straně měl asi největší šanci Stěpan Chripunov, ale Dmitrij Šugajev se stihl se svým betonem přesunout.

Další třetina začne přibližně v 17:46.
20:00'
První třetina skončila.
19:16'
Jeden z domácích obránců byl napadán u mantinelu, ale hostujícímu týmu to k ničemu nebylo. Vypadá to, že tato třetina se dohraje bez vstřelené branky.
19:00'
Minuta do konce třetiny!
18:28'
Dmitrij Markovin prodloužil puk do útočného pásma, kde o něj ještě jeho spoluhráči zabojovali. Avtomobilist to ale i tentokrát dokázal ustát a puk neztratil.
18:04'
Vladislav Kodola si jako první našel odražený kotouč a dojel si pro něj k mantinelu.Místo křižné přihrávky to ale vzal na sebe a jeho pokus srazil obránce.
17:32'
Michail Mamkin už mohl pálit, ale místo toho zvolil jen další rozehrávku. Jekatěrinburg se tak snaží kombinovat v útočném pásmu a vytvořit si šanci.
17:02'
Čerepovec aktivně napadá rozehrávku hostujícího celku, který s tím má značné problémy. Přesto se mu tentokrát podařilo s pukem vyjet zpoza branky.
16:26'
Sergej Monachov zase pálil na druhé straně. Leonid Fomin si rozhodně nemůže stěžovat na nedostatek práce. Určitě bude mít více zákroků než soupeř.
15:46'
Stěpan Chripunov se celkem z ničeho nic dostal do šance, ale Dmitrij Šugajev se roztáhl. Navíc u sebe nechtěl buly, takže z pozice v lehu ještě rozehrál.
15:00'
Do konce první periody nám chybí přesně pět minut a blíže vstřelení branky jsou zatím domácí hokejisté. Ti ale žádnou ze svých šancí nevyužili.
14:35'
Alexandr Petunin byl dalším hráčem, který zaměstnal gólmana hostujícího celku. Jefim Gurkin se snažil puk vyvézt, ale dostal se jen na obrannou modrou.
13:48'
Obránce Jekatěrinburgu byl aktivně napadán a byla mu zvedána hokejka. On přesto dokázal posunout kotouč alespoň do středního pásma.
13:05'
Arturs Kulda si hodně zahrával. Vyslal přihrávku skrze střed hřiště, kam si sjížděl Nigel Dawes, ale hostující útočník na kotouč o kousek nedosáhl.
12:54'
Po delší době zde máme přerušení hry. Dmitrij Šugajev musel čelit pokusu od modré, na který ale dobře viděl. Proto ho chytil do lapačky a má ho ve své moci.
12:12'
Avtomobilist se držel s pukem v útočném pásmu, ale dnešní zápas je zatím plný nepřesností. Jednu z nich předvedli právě hosté a musí se stěhovat ven.
11:39'
Leonid Fomin měl hodně práce na druhé straně, kde se musel činit! Alexandr Petunin totiž ujel obraně a zakončoval na zadní tyč, kde gólman zasáhl lapačkou. Následně ještě vznikl závar před jeho brankou, ale i s tím si dokázal poradit.
11:09'
Denis Bodrov byl dalším obráncem, který si sjel. Dostal zpětnou přihrávkou, ale střelou na bližší tyč nebyl úspěšný. Hodně totiž minul a gólman nezasahoval.
10:38'
Michail Mamkin si sjel od modré na vrcholek kruhu a škoda pro něj, že přihrávka byla zpomalena. Takto se stihl Dmitrij Šugajev v klidu přesunout.
10:00'
Je za námi přesně polovina první třetiny, ve které jsme zatím žádnou branku neviděli. Hosté se sice drželi v útočném pásmu, ale nebezpečí nedokázalo udělat.
09:15'
Maxim Rassejkin zachytil přihrávku a vydal se okamžitě dopředu. Tam už to vypadalo na přečíslení dva na jednoho, ale přihrávka Rassejkina byla nepřesná.
08:48'
Nikita Chlystov byl sice aktivně bráněn, přesto dokázal posunout puk do útočného pásma. Andrej Alexejev o něj ještě zabojoval, ale nebyl úspěšný.
08:28'
Leonid Fomin raději přerušil hru, když schoval puk pod lapačku. Domácí opravdu působí aktivnějším dojmem a hosté se nemohou vrátit do utkání.
07:56'
Dmitrij Markovin dostal prostrkávačku mezi obránce, takže i on se zjevil v zajímavé pozici! Jeho střelu bekhendem ale gólman vyrazil do rohu kluziště.
07:08'
Nyní se mu to sice povedlo, ale domácí dokázali posunout puk do středního pásma. Michail Mamkin ho dojel jako první a nechal oba týmy vystřídat.
06:41'
V posledních minutách je Čerepovec lepším týmem na hřišti a Jekatěrinburg se už delší dobu nedostal s kotoučem do útočného pásma.
06:12'
Jegor Morozov měl asi zatím tu největší šanci, ale nedal! Po chybě obrany totiž jel sám na brankáře, ale střelou na zadní tyč minul!
05:34'
Vladislav Kodola měl puk na holi u mantinelu. Neměl komu nahrát, tak si udělal takovou okružní jízdu. Přesto se nakonec museli domácí pakovat.
05:07'
Který skončil další chybou na útočné modré. Domácí hokejisté se sice ještě do útočného pásma vrátili, ale obránce hostí stihl zachytit pas na střed hřiště.
04:34'
Igor Geraskin je v tomto střídání hodně aktivní, kdy si dojel pro odražený puk. Čerepovec zamkl svého soupeře v jeho obranném pásmu a má tlak.
04:03'
Igor Geraskin udělal otočku a chtěl se hned vydat do pásma. Dobře ho však zpomalil jeden z obránců hostí. Přesto se domácí útočník udržel na kotouči.
03:30'
Severstal se rozhodl aktivně napadat v útočném pásmu, ovšem hosté to dobře vykombinovali. Přesto se s kotoučem nedostali ani přes střední pásmo.
02:57'
Ilja Ovčinnikov dostal nabito na modrou, odkud po chvilce vypálil. Vyslal sice tvrdou ránu, ale Dmitrij Šugajev ji dokázal vyrazit betonem do rohu.
02:27'
Snad poprvé se Čerepovec dostal do útočného pásma. I zde však přišla nepřesnost v podobě špatného pasu, který skončil až za domácí svatyní.
01:48'
Nyní si hosté nerozuměli, což byla škoda. Nepřesná přihrávka totiž šla na volného hráče mezi kruhy. Takto ale jen vylétla až ke gólmanovi Fominovi.
01:10'
Domácí hokejisté přečkali úvodní tlak soupeře, ale směrem dopředu se ještě nedostali. Hosté jsou zase usazení v útočném pásmu s pukem.
00:25'
A my jsme už viděli první zajímavější šanci! Brooks Macek dostal přihrávku na střed hřiště, kde nebyl hlídán. Jeho bekhendové zakončení ale šlo vedle.
00:08'
A duel mezi domácím Čerepovcem a hostujícím Jekatěrinburgem právě začal! Severstal nastupuje ve žlutých dresech, Avtomobilist v bíločervených.
00:01'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Severstal Čerepovec: Šugajev (Chakimov) – Chochlov, Makejev, A. Kulda, Provolněv, Kudako, N. Chlystov, Rogov – Trubačjov, Monachov, Jakimov – J. Jakovlev, Kapustin, Geraskin – Kodola, Markovin, Petunin – J. Bodrov, Nevolin, A. Alexejev – J. Morozov.

Avtomobilist Jekatěrinburg: Fomin (Galkin) – Alexej Vasilevskij, Trjamkin, Gurkin, Stasenko, D. Bodrov, Mamkin, D. Zajcev – Golyšev, Dawes, Macek – Holland, Sexton, Mozer – Chripunov, Dacjuk, A. Garejev – Platt, Rassejkin, Ovčinnikov – Litovčenko.

Rozhodčí: Gamalej, Olenin – Stroganov, Šadrin.
Československá stopa v utkání

Adam Liška (CER) 39 zápasů, 8+3

Jakub Kovář (JEK) 23 výher, úspěšnost 93%
Poslední vzájemný zápas:

Jekatěrinburg – Čerepovec 3:2p

Branky a nahrávky: 24. Holland (Chripunov), 47. D. Bodrov (Macek), 62. Litovčenko – 5. J. Bodrov (Morozov, A. Alexejev), 21. Geraskin (Vovčenko, Trubačjov).

Avtomobilist Jekatěrinburg: Jakub Kovář (Fomin) – Batyršin, I. Višněvskij, D. Bodrov, Mamkin, Trjamkin, Vasilevskij, Valitov, Zacharov – Macek, Holland, Dawes – Sexton, Litovčenko, Platt – Obidin, Kučerjavenko, A. Garejev – Setdikov, V. Popov, Chripunov.

Severstal Čerepovec: Podjapolskij (Chakimov) – Provolněv, Sizov, Kudako, Chochlov, Šulák, N. Chlystov, Chabarov – Nikolišin, Jakimov, Monachov – Geraskin, Vovčenko, Trubačjov – Liška, Kodola, Markovin – Morozov, J. Bodrov, A. Alexejev – Nevolin.
Avtomobilist Jekatěrinburg

Jekatěrinburg sice neměl zrovna ideální rozjezd do letošního roku KHL. Nyní už je na tom však lépe a po šestačtyřiceti zápasech má na svém kontě padesát devět bodů, které mu stačí na čtvrtou pozici Východní konference. Avtomobilist patří ve své konferenci k týmům, které střílejí hodně branek, jelikož jich má na svém kontě už 120, na druhou stranu jich ale rovnou 110 inkasoval. V posledních třech utkáních se ale hostujícímu týmu dařilo, jelikož rovnou dvakrát vyhrál. Nejprve sice Jekatěrinburg padl s Novosibirskem na svém ledě 3:4 po prodloužení, avšak následně přehrál Vladivostok (5:2) a CSKA Moskva 3:2 po samostatných nájezdech, přestože velmi brzo prohrával 0:2.

Nejproduktivnější hráče:
Brooks Macek – 37 bodů (18+19)
Nigel Dawes – 36 bodů (17+19)
Dan Sexton a Peter Holland – 27 bodů (12+15)
Severstal Čerepovec

To Čerepovec nepatří každoročně zrovna mez favority, což je vcelku jasně vidět i letos. Po čtyřiceti osmi odehraných zápasech má totiž na svém kontě třiačtyřicet bodů, kterého řadí na desátou pozici v rámci Západní konference. Na postupovou osmičku je to už nyní ztráta sedmi bodů. Severstal ani nepatří k týmům, který by dával hodně branek, jelikož jich dosud vstřelil jen 100. K tomu jich rovnou 135 inkasoval, takže na vyšší pozice zatím ani moc pomýšlet nemůže. Domácí hokejisté ale z posledních tří zápasů vyhráli hned dva. Nejprve porazili Rigu 3:2 na jejím ledě po samostatných nájezdech. Následně přišly dva zápasy v Helsinkách. První sice vyhrál Jokerit 4:1, ale následně vyhrál Čerepovec 5:2.

Nejproduktivnější hráči:
Daniil Vovčenko – 22 bodů (5+17)
Igor Geraskin – 20 bodů (7+13)
Bogdan Jakimov – 16 bodů (8+8)
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.


Články odjinud