KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Chabarovsk : Red Star Kunlun - 9. prosince 2019   10:00

Chabarovsk
Chabarovsk
07:01' Ruděnkov (Vl. Ušenin, Vj. Ušenin) • 36:05' H. Zohorna (T. Zohorna)
4641 diváků

To už je z mé strany vše. Mějte se fajn!

Statistiky zápasu:
Střely na branku – 44:28 (10:8, 21:13, 13:7)
Zblokované střely – 11:22
Vyhraná vhazování – 27:34
Trestné minuty – 2:10
Hity – 14:17
Hokejisté Chabarovsku podlehli na domácím ledě Kunlunu 2:3. V prvních dvou třetinách vždy oba týmy vstřelily po gólu a do závěrečné části se tak šlo za stavu 2:2. Rozhodující moment přišel ve 48. minutě, kdy Olli Palola procedil mezi betony brankáře kotouč těsně za brankovou čáru. Jeho zásah ještě muselo potvrdit video, které odhalilo, že puk už opravdu v brance byl. Finského útočníka můžeme považovat za hrdinu duelu, trefil se totiž hned dvakrát. velmi dobře si vedl také brankář Šimon Hrubec, ten pochytal hned 42 střel soupeře.
59:57'
Hosté drží hru v rohu kluziště a tohle už Chabarovsk nestihne!
59:21'
Po domácím ofsajdu se vhazovalo ve středním pásmu a Alikin se tak musel vrátit zpět do svého brankoviště. Právě on ještě Amuru uhájil šanci na vyrovnání. Po nahrávce Lockharta byl před ním sám Cory Kane, jehož domácí gólman vychytal!
59:01'
Začala už poslední minuta třetí třetiny!
58:35'
A branka Amuru je prázdná!
58:28'
Domácí zatím pokračovali v pěti. Nyní objel branku Hynek Zohorna, jehož zakončení Hrubec pokryl. Tentokrát následuje oddechový čas Chabarovsku.
58:15'
Že by na to přišel čas teď? Hrubec totiž přerušil hru a buly v útočném pásmu je ideální možností na začátek hry s prázdnou brankou.
57:59'
Už jen dvě minuty mají domácí na vyrovnání stavu. Pomalu můžeme očekávat odvolání brankáře.
57:03'
Před brankou se dostal k odraženému kotouči Gorškov. Hrubec ale výtečně zasáhl a nepřipustil vyrovnání!
56:31'
Ryan Sproul mohl rozhodnout! Dostal dobrou přihrávku před branku, ale Alikin jeho střelu vytěsnil vyrážečkou!
56:07'
Začíná závěrečný tlak Chabarovsku. Hynek Zohorna si vybruslil mezi kruhy a vypálil na Hrubce. Ten puk ztlumil a před dojíždějícími hráči ho zalehl.
55:50'
S ranou Michala Jordána z pravé strany si Hrubec poradil. Kotouč je někde v jeho klíně.
55:25'
A hosté jsou již v plném počtu.
54:49'
Další vyhození Kunlunu. Čas domácím utíká.
54:30'
Hosté vyhazují až k brankáři Alikinovi, který musí rozehrávat.
54:07'
Po přihrávce Jordána střílel z levého kruhu Hynek Zohorna. Mířil na bližší tyč, Hrubec vyráží ramenem do ochranné sítě.
53:24'
Domácí si zahrají přesilovku! Tyler Wong ve vlastním obranném pásmu sevřel kotouč v rukavici na příliš dlouho a je za to dle pravidel potrestán dvouminutovým trestem.
53:14'
Zakázané uvolnění hostí. Vhazovat se bude před Hrubcem.
52:19'
Je tu poslední reklamní přestávka v tomto zápase.
51:58'
Alikin má puk v lapačce po nahození DeFazia. Hosté tak získali buly v útočném pásmu.
50:40'
Do obrovské šance se dostal Hynek Zohorna. Ten po bekhendové kličce nezasunul puk za pravý beton Hrubce a dorážku z ostrého úhlu mu srazil mimo branku protihráč!
50:28'
Denis Golubev vyzkoušel Hrubce střelou z pravé strany. Brankář Red Staru zakročil lapačkou.
49:45'
Hráči Chabarovsku se budou muset stále více tlačit dopředu. Mohla by nás tedy čekat zajímavá koncovka třetí třetiny.
47:55'
Red Star Kunlun právě vstřelil branku
A gól to opravdu byl! OLLI PALOLA poslal puk mezi betony brankáře těsně za brankovou čáru a hosté tedy vedou 3:2. Bez asistence.
47:55'
Hosté se již po skončení své přesilovky radovali! Olli Palola plácl před brankovištěm do puku, který projel mezi betony Alikina a zastavil se zřejmě těsně za brankovou čárou! Rozhodčí, který měl k situaci nejblíže, rozpažil, ale ještě proběhne kontrola situace u videa!
47:35'
Cory Kane sehrál přesilovkovou kombinaci na Victora Bartleyho, ten branku minul.
46:55'
V útočném pásmu ztratil puk Palola. Hráči Amuru se tak opět osvobozují.
46:33'
Domácí se osvobodili.
46:08'
Andrew Miller dostal přihrávku na levý kruh, ale do střely mu vložil hokejku obránce Korjagin.
45:41'
Za hákování je vyloučen Nikita Jazkov. Kunlun si zahraje první přesilovku v zápase.
44:46'
Začátek třetí třetiny je poměrně poklidný. Že by klid před bouří?
43:56'
Lazarev nahazoval od mantinelu puk před domácí branku. Ten byl ale sražen až do ochranné sítě .
43:11'
Z pravého kruhu vypálil Brandon DeFazio. Puk je v lapačce Jevgenije Alikina.
42:02'
Já na bráchu, brácha na mě. V útočné třetině kombinovali sourozenci Ušeninové, ale jejich spolupráce končí v rohu kluziště.
41:18'
Teď už si Hrubec na puk sáhl. V lapačce schoval nahození od modré čáry.
40:34'
Domácí začali třetí třetinu pobytem v útočném pásmu. Hrubce ale výrazněji neohrozili.
Hity – 8:15
I po druhé třetině platí v Chabarovsku nerozhodný stav. Není se čemu divit, nadále totiž sledujeme vyrovnané utkání. Ve 26. minutě strhl vedení na stranu Kunlunu obránce Ryan Sproul, který dorazil puk do sítě po střele Skvortsova. Za domácí srovnal ve 37. minutě pěknou ranou nad lapačku Hynek Zohorna.
40:00'
39:48'
Hosté obloučkem poslali puk do středního pásma. Teď už se asi riskovat nebude.
39:23'
Z levého kruhu minul branku Cory Kane. Následoval protiútok domácích, po němž si poradil s ranou z levé strany Hrubec.
39:01'
Je tu už poslední minuta prostřední části zápasu.
38:16'
Fajzulin se ocitl podobně, jako při předchozí gólové situaci, v souboji se Sproulem. Opět byl úspěšnější, ale z bekhendu už puk za Hrubce neumístil.
37:58'
Puk byl vytečován z hrací plochy. Pomalu se blížíme ke konci druhé třetiny.
36:05'
Chabarovsk právě vstřelil branku!
Domácí vyrovnávají! Danil Fajzullin vybojoval u mantinelu puk na obránci Sproulovi a z toho těžil HYNEK ZOHORNA, který z levého kruhu vymetl horní růžek nad lapačkou brankáře Hrubce. Oficiální statistiky připsaly asistenci Tomášovi Zohornovi, byť by ji asi měl mít Fajzulin. Asistence: Tomáš Zohorna.
35:33'
Před brankou se dostal k puku Tomáš Zohorna. Český reprezentant ho však zblízka neprotlačil za záda Hrubce!
35:31'
Nyní tu máme reklamní přestávku.
35:00'
To se snažil změnit Arťom Železkov. Jeho střelu z otočky vykopl Hrubec.
34:27'
Hra se v posledních desítkách sekund poměrně uklidnila. Hraje se bez dalších šancí.
34:05'
Hosté se nyní vlastní nepřesností vyhodili z útočného pásma.
32:50'
Hynek Zohorna zakončoval z pravé strany, rozvlnil jen boční síťku hostující klece.
32:16'
Tentokrát už Alikin musel zasahovat. Proti ráně z první se stačil přesunout.
31:49'
Tyler Wong si sjížděl s pukem na osu hřiště. Jeho střela však neprošla až na Alikina.
31:12'
Luke Lockhart nabral na levém křídle velkou rychlost. Natlačil se před obránce a už byl sám před Alikinem, který však dokázal jeho dlouhou forhendovou kličku levým betonem vykrýt a následně puk zalehl!
30:59'
Hrubec zachytil nahození ze středního pásma a rovnou i rozehrál na své spoluhráče.
30:35'
30:02'
Hosté se osvobodili a domácím se zatím nedaří snaha o návrat do útočného pásma.
29:27'
Střela Hynka Zohorny minula hostující branku. Teď jeho spoluhráči bojují o kotouč u zadního mantinelu.
28:34'
Ryan Sproul dostává dvouminutový trest za zákrok vysokou holí. Přesilovka pro Chabarovsk.
27:35'
Kirill Rasskazov nabil na levý kruh Korjaginovi a sám se ještě pokoušel dorážet. Hrubec ale vše zvládl.
26:17'
Hosté teď zatlačili soupeře do jeho obranné třetiny. Prudká rána od obránce minula vzdálenější tyčku domácí svatyně.
25:06'
Hosté strhávají vedení na svou stranu! Po rychlém protiútoku zakončoval z mezikruží Gunars Skvorcovs, jehož střelu Alikin vyrazil před sebe a kotouč dorazil za jeho záda obránce RYAN SPROUL – 1:2. Asistence: Gunars Skvorcovs.
24:23'
Alexandr Gorškov dostal přihrávku do jízdy a po přejetí útočné modré vyzkoušel Hrubce. Ten byl na místě, svým zákrokem přerušil hru.
23:22'
Tohle byl dobrý tlak Chabarovsku. Na přihrávku zpoza branky si sjel Igor Ruděnko, který z mezikruží nezamířil přesně.
23:04'
Michal Jordán měl napřaženo až ke stropu arény. Jeho rána však neprošla na branku hostí.
22:45'
Hned po buly přišla střela od modré, kterou Hrubec vyrazil do rohu.
22:40'
Úspěšný zákrok Šimona Hrubce. Dlouholetý brankář třineckých Ocelářů si poradil se spíše propagačním pokusem z levé strany.
22:12'
Po střele Gareta Hunta byl puk sražen do ochranné sítě za brankou Amuru.
21:35'
Z dalšího pobytu v útočném pásmu hosté nic velkého nevytěžili. Alikin zasahovat nemusel.
20:48'
Luke Lockhart se dostal ke střele z levého kruhu. Tam skončila na betonech brankáře Alikina.
Hity – 5:10
První třetina nabídla solidní hokej se dvěma góly. Domácím v úvodu pomohlo vyloučení Jakea Cheliose na 2+2 minuty a dlouhou přesilovku využil ranou do horního růžku Hrubcovy branky Igor Ruděnkov. Kunlun srovnal v 11. minutě dorážkou Olliho Paloly. Hra byla vcelku vyrovnaná a nerozhodné skóre tak odpovídá.
20:00'
19:01'
Ohlášena poslední minuta první třetiny.
18:34'
Hosté teď ostřelovali branku Amuru. Několika ranám v krátké sledu ale většinou scházela přesnost.
17:32'
Z pravé strany pálil Devante Smith-Pelly. Alikin vyrazil puk a následná rána z druhé strany už jeho branku minula.
17:17'
Domácí v dalším postavení mimo hru.
16:35'
Další přerušení hry. Tentokrát byl domácím odpískán ofsajd.
16:28'
Domácí se dopustili zakázaného uvolnění. Vhazovat se bude před Jevgenijem Alikinem.
15:33'
Hrubec musel řešit další pokus z ostrého úhlu. Opět byl připraven.
15:00'
14:44'
Domácí se zatím nedokázali znovu dostat do útočného pásma. Hráči Kunlunu k nim dobře přistupují.
14:19'
Hosté vyhazují.
13:57'
Igor Ruděnko pálil z ostrého úhlu. Hrubec byl ale natlačen na své tyčce a puk neměl kudy projít za jeho záda.
13:43'
Hosté se osvobodili.
12:59'
Hostů bylo na ledě šest! Dostávají tedy dvouminutový trest a Amur si podruhé v utkání vyzkouší hru v početní výhodě.
12:02'
Zápas je velmi bohatý na účast českých hokejistů. V akci jich sledujeme hned šest!
10:06'
Hosté vyrovnávají díky práci jejich čtvrté formace! Ethan Werek nahodil od levého mantinelu puk před branku, kde se hrací předmět odrazil na hůl OLLIHO PALOLY a ten ho uklidil za záda brankáře Alikina – 1:1. Asistence: Ethan Werek.
09:20'
Gleb Korjagin vypálil od modré čáry. Hrubec vyrazil jen před sebe a tak následovaly dorážky Alexandra Gorškova. Pro hostující tým to nakonec dobře dopadlo!
08:14'
Ostrá střela Michala Jordána z levé strany nadělala práci Hrubcovi a následně i obráncům, kteří museli uklízet puk do bezpečí.
07:01'
Domácí nakonec čtyřminutovou přesilovku dokázali zužitkovat! Bratři Ušeninové připravili střeleckou pozici pro IGORA RUDĚNKOVA, který mírně z levé strany vymetl bližší horní růžek nad pravým ramenem Šimona Hrubce. Asistence: Vladislav Ušenin a Vjačeslav Ušenin.
06:27'
Andrej Šustr vyhazuje až za branku domácích.
06:17'
Michal Jordán na modré posunul na Ondřeje Vitáska, jehož střelu hosté zablokovali.
04:50'
V oslabení dostal přihrávku za obranu Cory Kane. Ten se řítil téměř sám na Alikina, jen ho ještě ze strany křižoval bránící hráč a tak musel volit střelu. A tu domácí gólman pokryl!
03:56'
Jake Chelios zasáhl Vjačeslava Ušenina vysokou holí a dostává trest na 2+2 minuty!
03:56'
Puk se dostal na levý kruh, odkud ho Vladislav Ušenin spíše centroval na vzdálenější tyčku hostující branky, kam si sjížděl jeho bratr Vjačeslav. Hrubec však před ním kotouč vykopl levým betonem. Bude se ale vylučovat.
03:03'
Puk byl sražen do hlediště. Vhazuje se v obranném pásmu Amuru.
01:40'
Vjačeslav Ušenin se snažil prostrčit puk za obranu na bratra Vladislava. Obrana Red Staru si s tím poradila.
00:59'
První zákrok si připsal Šimon Hrubec. Igor Ruděnkov vybojoval kotouč u pravého mantinelu a z pravého kruhu vystřelil. Kotouč je ve výstroji gólmana Kunlunu.
00:01'

Amur Chabarovsk: Alikin (Langhamer) – Jordán, Vitásek, Korjagin, V. Vasiljev, Turbin, Korobov, Alexandrov – H. Zohorna, T. Zohorna (C), Fajzullin – Vl. Ušenin, Vj. Ušenin (A), Gorškov – A. Lazarev, Rasskazov, Ruděnkov (A) – Golubev, Železkov, Jazkov.

Red Star Kunlun: Hrubec (J. Smith) – Sproul, T. Murphy, Chelios, Bartley, G. Reinhart, Šustr (A) – Yip (C), Miller, Wong (A) – Lockhart, Magee, DeFazio – Smith-Pelly, Kane, Skvorcovs – Palola, Werek, Hunt.

Rozhodčí: Romasko, Sidorenko – Zacharenkov, Sivov.

Michal Jordán (CHA) – 33 zápasů, 9 bodů (2+7)
Ondřej Vitásek (CHA) – 29 zápasů, 6 bodů (3+3)
Tomáš Zohorna (CHA) – 34 zápasů, 21 bodů (9+12)
Hynek Zohorna (CHA) – 34 zápasů, 18 bodů (5+13)
Marek Langhamer (CHA) – 18 zápasů, průměr 2,17, úspěšnost 92,5 %

Dávid Bondra (KUN) – 18 zápasů, 3 body (1+2)
Andrej Šustr (KUN) – 36 zápasů, 5 bodů (0+5)
Šimon Hrubec (KUN) – 17 zápasů, průměr 2,00, úspěšnost 93,4 %

Amur Chabarovsk:
Amur vybojoval ze 34 odehraných zápasů 31 bodů a v tabulce Východní konference mu patří až předposlední jedenáctá pozice. Chabarovsk čeká čtvrtý domácí zápas v řadě. V tom první přehrál 5:0 Spartak Moskva. Poté podlehl 1:2 silnému Omsku a naposledy padl 2:3 po nájezdech s Viťazem. Důležitými členy kádru Chabarovsku jsou čeští hokejisté. Mezi tyčemi se s Jevgenijem Alikinem střídá Marek Langhamer, mezi klíčové zadáky pak patří Michal Jordán a Ondřej Vitásek. Nejproduktivnějšími hráči mužstva jsou pak bratři Hynek a Tomáš Zohornové.