KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Jokerit : Minsk - 11. října 2019   17:30

Jokerit
Jokerit
07:52' Joensuu (Kivistö) • 46:54' Savinainen (Haapala, Regin) • 50:16' O'Neill (Lepistö)
3:2
(1:0, 0:2, 2:0)
Minsk
Minsk
22:51' An. Stěpanov  (Shore, Jevenko) • 32:56' Kogaljov  (Shore, Pulkkinen)
Jokerit
Minsk

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek večera a někdy zase u onlajn na počtenou!
Československá stopa v utkání

V tomto zápase jsme neviděli ani jednoho českého či slovenského hokejistu.
Statistiky po celém utkání:

Střely na branku: 31 – 25
Trestné minuty: 10 – 8
Vhazování: 29 – 28
Zblokované střely: 5 – 10
Hity: 14 – 4
Je konec! Jokerit nakonec předvedl obrat v tomto utkání a díky třetí třetině si připisuje výhru v základní hrací době. Po sedmi minutách třetí periody se trefil Veli-Matti Savinainen, jenž se prosadil pěknou střelou z první nad rameno hostujícího gólmana. Definitivní tečku za dnešním skórem dal Brian O'Neill, který se prosadil v oslabení po skvělé přihrávce Samiho Lepista. Minsk měl ještě ke konci utkání tlak v útočné třetině, ale srovnávací branku vstřelit nedokázal.
59:30'
Marc-Andre Gragnani nakonec vyslal ránu od modré a Janis Kalninš měl před sebou velký provoz. Přesto si puk našel a chytil ho do své lapačky.
59:17'
Obránce Minsku sice nezachytil přihrávku svého spoluhráče, přesto se hosté udrželi v útočném pásmu. Mohou tak nadále tlačit svého soupeře.
59:00'
Minuta do konce třetí části!
58:40'
Helsinky však získaly puk ve svém obranném pásmu a posunuly ho do středního pásma. Hostujícímu týmu začíná sakra rychle ubíhat drahocenný čas.
58:34'
Bělorusové to zkoušejí v šesti!
57:41'
Veli-Matti Savinainen měl dobrou šanci, po které mohla padnout branka! Dostal přihrávku na střed hřiště, jenže jeho rána skončila těsně vedle tyčky!
57:06'
Oleg Jevenko vypálil od modré, jenže sestřelil jen svého spoluhráče. Od něj se kotouč odrazil k mantinelu, kde si ho sebrali domácí hokejisté.
57:00'
Mikko Lehtonen nyní schytal opravdu tvrdé dohrání u mantinelu, které se klidně dalo brát jako vražení na mantinel, za které mohl hostující hráč dostat dvě minuty. Vylučovat se ovšem nebude, hra je ale přerušena.
56:36'
Obrovská šance na rozhodnutí dnešního utkání! Marko Anttila totiž jako první dojel odražený puk na polovině hřiště: Svůj únik chtěl zakončit střelou k tyči, ale mířil těsně vedle!
55:58'
Drew Shore udržel v těžké pozici kotouč, ale následná přesila dvou hráčů už na něj byla moc. Ta ho totiž odzbrojila a poslal puk do útočné třetiny.
55:24'
Dinamo se snaží aktivně napadat v útočném pásmu, ale zatím není úspěšné. Helsinky bez problémů vykombinovaly, ale následně puk jen odevzdaly.
55:06'
Alexandr Kogaljov si připsal po dlouhé době střelecký pokus v rámci minského týmu. Janis Kalninš zakročil a před námi je poslední komerční přestávka.
54:42'
Sami Lepistö mohl pálit od modré, ale zalekl se soupeře, který s k němu stahoval. Proto raději jen nahodil puk po mantinelu za branku.
53:52'
Marko Anttila se chtěl dnes zapsat také mezi střelce! Dostal se s pukem do bezprostřední blízkosti, ovšem nejspíše právě proto už nedokázal dobře zakončit.
53:27'
Teemu Pulkkinen je na ledě!
52:34'
Helsinky se musely vrátit pro puk ke svému gólmanovi. Minsk nenapadá, takže Jokerit může začít svůj útok velmi pozvolným tempem.
52:00'
Již za sebou máme nějakou půl minut hry přesilové hry v podání domácích. Těm se však zatím moc nedaří a běloruský tým nemá problém s bráněním.
51:27'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Teemu Pulkkinen.
50:53'
Antti Pihlström je na ledě!
50:16'
Jokerit právě vstřelil branku!
Helsinky se prosazují v oslabení a jdou do zaslouženého vedení, respektive si ho berou zpět! Sami Lepistö poslal prudkou přihrávku před branku, kde stačilo BRIANU O´NEILLOVI jen nastavit hokejku, od které šel puk do sítě. Asistence: Sami Lepistö.
49:27'
Hra je znovu přerušena. Tentokrát se hostující hokejisté provinili dalším zakázaným uvolněním. Tlak domácího celku může pokračovat i nadále.
48:55'
Po komerční přestávce se už zase pokračuje v utkání. Helsinky pokračují ve velmi aktivní hře. Dostali se k další střele, ale gólman hostí odolal.
48:53'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Antti Pihlström – 2 min., podrážení).
48:41'
A hra se nyní vrací před branku hostujícího gólmana. Nepřesná přihrávka totiž skončila až na zakázaném uvolnění. Buly po pravici Michaila Karnauchova.
48:26'
Až nyní se Minsk dostal z obranného pásma, ale o kotouč rychle přišel. Ještě se snažil napadat, ale obrana domácích to zvládla bez problémů.
48:00'
A domácí tým pokračuje ve velkém tlaku, chtěl by evidentně vstřelit další branku. Dobrou střelu zápěstím Michail Karnauchov vyrazil ramenem.
46:54'
Jenže nyní už je srovnáno! Helsinky zúročily svůj obrovský tlak v útočné třetině. Henrik Haapala v těžké pozici udržel puk v rohu kluziště. Následně ještě našel přesně hokejku VELI-MATTIHO SAVINAINENA, jehož střela z první šla do horního růžku vzdálenější tyčky! Asistence: Henrik Haapala a Peter Regin.
46:42'
Henrik Haapala měl dobrou šanci a nemyslel to vůbec špatně! Vyjel si zpoza branky k tyči, ale bekhendem těsně minut místečko u přední tyče.
46:08'
Nyní přišlo nahození od modré v podání domácích, ale to nakonec nešlo mezi tři tyče.
45:21'
To už vypadalo konečně zajímavě! Jenže branka z toho opět není, jelikož hráč Jokeritu nedokázal zasáhnout letící puk. Následně byl navíc tvrdě sražen na led.
44:38'
Teemu Eronen byl napadán svým soupeřem, ovšem rychlou kličkou se ho zbavil. Následně přihrál spoluhráči z lajny a rozhodl se pro střídání.
44:13'
Michail Karnauchov je pod palbou domácích hráčů, jenže zatím si nemusel připsat těžší zákrok. Většinu střel totiž viděl a bez problémů pokryl.
43:55'
Hostující hokejisté se snažili o rychlou útočnou akci, ovšem vše zazdila nepřesná přihrávka. Tu totiž zachytil útočník domácích, jenž založil útok svého týmu.
43:17'
Joketir nyní získal puk v útočné třetině, ovšem v rohu kluziště ho zachytil hráč hostí. Ten poslal puk do středního pásma, takže domácí musí opustit to útočné.
42:34'
Další zákrok v podání hostujícího brankáře. Tentokrát zasáhl svým pravým betonem. Helsinky začínají přitápět pod kotlem, uvidíme, jestli to přinese efekt.
41:55'
Nyní už to vypadalo celkem zajímavě na domácí straně! Vznikl totiž závar před brankovištěm, jenže nikdo z hráčů Jokeritu nedorazil puk do sítě.
41:10'
Viktor Lööv, který má na helmě speciální plexisklo na ochranu čelisti, si nyní poradil za brankou. Dotírající hráč neměl moc šance na zisk kotouče.
40:46'
Michail Karnauchov byl prvním gólmanem, který si v této periodě připsal úspěšný zákrok. Na střelu z dobré pozice ale dobře viděl a v klidu zasáhl.
40:14'
Třetí třetina byla odstartována! Potěší domácí hokejisté jejich fanoušky a srovnají stav utkání či si dnes výhru v základní hrací době připíše Dinamo?

Hity: 12 – 0
Již jsou za námi dvě třetiny v rámci dnešního utkání a Dinamo otočilo stav zápasu, jelikož skórovalo v této periodě hned dvakrát. První branka přišla po třech odehraných minutách v druhé části. Andrej Stěpanov dostal ideální přihrávku na střed hřiště a střelou z první se nemýlil. Otočení stavu přišlo sedm minut před koncem druhé třetiny. Alexandr Kogaljov dostal přihrávku od Shorea a jeho rána šla přesně na přední tyč, opravdu krásný moment. Jokerit se sice snaží, ale směrem dopředu to není vůbec dobré.

Další třetina začne přibližně v 19:14.
40:00'
39:27'
Hostí bez problémů ubránili další atak svého soupeře, ale hra se bude stěhovat zpět před jejich gólmana. Zahráli totiž na zakázané uvolnění.
39:00'
Minuta do konce druhé periody!
38:00'
Do konce druhé třetiny nám chybí rovné dvě minuty. Dinamo nadále vede o jednu branku a Helsinky se snaží. Přesto jsou spíše pod tlakem, než by útočily.
37:28'
Nyní se hra stěhuje z jedné strany na druhou. Teemu Pulkkinen nakonec pálil, ale Janis Kalninš si připsal zákrok, po kterém je hra přerušena.
36:36'
Další ztráta v podání hokejistů Helsinek. Díky tomu se na druhé straně dostal k dorážce Andrej Stěpanov, ale druhý gól v tomto zápase nepřidal.
36:00'
Domácí se snaží se zápasem něco udělat v tomto utkání, ovšem nedaří se jim vůbec přechodová ani útočná fáze. Budou muset přidat, jestli chtějí body.
35:35'
To byla dobrá pozice pro domácí, jenže hostující gólman dnes chytá velmi dobře. Alex Grant dostal puk do dobré střelecké pozice, jenže mířil jen doprostřed branky.
35:07'
Minsk hraje v plném počtu!
34:54'
Sami Lepistö dostal přihrávku na vrcholek kruhu, jenže proti jeho střele se stihl Michail Karnauchov skvěle přesunout a kotouč vyrazit do rohu.
34:15'
Ne, Helsinkám se v této přesilové hře zatím moc nedaří. Naopak se na druhé straně musel prezentovat úspěšným zákrokem Janis Kalninš.
33:27'
Jokerit se po vyhození dostal rychle zpět do útočného pásma, ale po nepřesném pasu ztratil puk. K tomu se dostali hostující hokejisté, kteří puk vyhodili.
33:07'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Jesse Joensuu – 2 min., hrubost).

Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Alexandr Kitarov – 2 min., hrubost).

Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Jevgenij Kovyršin – 2 min., držení).
32:56'
Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
Krásná střela přináší druhou branku hosté, kteří se dostávají poprvé v utkání do vedení! Teemu Pulkkinen zachytil špatný pas a jeho tým šel do přečíslení. Drew Shore od něj dostal přihrávku. Ten ještě přenechal na ALEXANDRA KOGALJOVA, jehož krásná rána zápěstím šla na zadní tyč. Asistence: Drew Shore a Teemu Pulkkinen.
32:21'
Helsinky mají puk opět na svých hokejkách a zkusily to dlouhým pasem na útočnou modrou. Poté však přišel nepřesný pas a domácí o puk rychle přišli.
31:38'
Veli-Matti Savinainen je na ledě!
31:21'
Obrovská šance domácích ve vlastním oslabení! Sami Lepistö si najel z druhé vlny a měl před sebou úplně prázdnou branku. Na poslední chvíli mu bylo klepnuto do hokejky, a blafák nevyšel.
30:38'
V posledních minutách je hra hodně rozkouskována. Minsk se nemůže usadit v útočném pásmu a má velké problémy s aktivním napadáním soupeře.
30:07'
Minsk se však musí probojovat zpět do útočné třetiny. Jokerit totiž nyní vyhazuje jeden puk za druhým bez nejmenších problémů.
29:53'
Teemu Pulkkinen je v přesilových hrách hodně aktivní, ale jinak ve hře tolik vidět není. Jeho rána z první šla ovšem doprostřed brány, takže bez úspěchu.
29:38'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Veli-Matti Savinainen – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
29:26'
Henrik Haapala nyní dostal přihrávku do velmi dobré pozice, ale vůbec netrefil prostor mezi třemi tyčemi! To byla velká šance pro domácí celek.
28:58'
Domácí hokejisté mají puk ve své obranné třetině, jenže nemohou se probít ani do středního pásma. Dinamo se snaží hodně aktivně napadat.
28:16'
A tlak pokračoval, jenže skóre se zatím nemění. Kotouč se totiž znovu odrazil na hokejku obránce hostí, jenže jeho rána šla těsně vedle levé tyčky.
28:00'
Minsk se drží v útočném pásmu a vyslal střelu od modré.Ta však nebyla přesná, ale Helsinky jsou v současné době pod obrovským tlakem.
27:22'
Tak mohla přijít odpověď zase na druhé straně! Hostující hráč totiž dostal přihrávku na vrcholek kruhu, jenže překonat gólmana domácích nedokázal!
26:52'
Brian O'Neill nyní mohl vrátit svému týmu vedení zpět! Dostával totiž přihrávku na druhou tyč, jenže na poslední chvíli byl ubráněn!
26:27'
Alex Grant se musel hodně snažit, aby byl u kotouče ve svém obranném pásmu dříve než soupeř. Nakonec to ale stihl a může něco vymyslet směrem dopředu.
25:50'
Mikko Lehtonen nyní schytal nepříjemné seknutí nebo píchnutí do slabin. Tady se rozhodně mělo trestat, ovšem rozhodčí k tomuto kroku nepřistoupili.
25:24'
Andrej Stěpanov je na ledě!
25:14'
Helsinky se snaží útočit a najednou tomu něco chybí. Sami Lepistö pálil z velmi dobré pozice, jenže míso volného místa trefil jen střed branky.
23:57'
Jokerit vyhrál buly v útočném pásmu. Nakonec si obránce sjel modré do lepší střelecké pozice, jenže jeho rána byla zastavena, načež puk byl odpálen.
23:24'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Andrej Stěpanov – 2 min., nedovolené bránění).
22:51'
Hosté nakonec využívají početní výhodu a srovnávají stav dnešního zápasu! Drew Shore poslal puk na střed hřiště, kde byl připravený ANDREJ STĚPANOV, jehož střela z první zapadla k tyči! Asistence: Drew Shore a Oleg Jevenko.
22:35'
Teemu Pulkkinen znovu v akci, chtěl by vstřelit další branku v probíhající sezóně. Janis Kalninš toho sice moc neviděl, přesto ránu zastavil a puk nepustil.
22:28'
To je znovu zajímavá šance pro hosty, kteří zatím hráli přesilovku v tomto zápase jako jediní. Teemu Pulkkinen pálil, ale jeho rána byla sražena do ochranné sítě.
22:21'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Henri Ikonen – 2 min., vražení na hrazení).
21:49'
Henri Ikonen vypálil od mantinelu a snažil se ještě dojet na dorážku. Michail Karnauchov ovšem kotouč udržel ve své výstroji a žádnou dorážku nepovolil.
21:36'
Teď navíc domácí hokejisty zastavil hvizd sudího. Jeden z hráčů byl totiž netrpělivý na modré, kterou překročil dříve, než jeho spoluhráč puk zavezl.
21:05'
Ovšem Jokerit se nechce nechat jen tak vzdát. Bojoval o kotouč v rohu útočné třetiny, jenže puk nevybojoval. Tak se pětka rozhodla pro střídání.
20:30'
My už zase pokračujeme v dnešním zápase! Úvodní buly vyhrály Helsinky, které se snaží vymyslet něco dopředu, jenže zatím spíše neúspěšně.

Hity: 6 – 0
Je za námi první třetina, po které vede domácí tým o jednu branku. Celkově jsme viděli hodně vyrovnanou podívanou, přesto Jokerit vede. Jesse Joensuu totiž předvedl krásnou individuální akci a jeho přihrávku skrze brankoviště si srazil obránce hostí do sítě.
20:00'
19:32'
Minsk zahrál jen na zakázané uvolnění a Helsinky mají jednu z posledních možností zaútočit v této třetině, a třeba i zacílit na druhou branku v zápase.
19:00'
Minuta do konce první periody!
18:42'
domácí hráč absolvoval tuhý souboj o puk na útočné modré, ovšem před čárou ho neudržel. Helsinky tak musí vyklidit prostor útočného pásma.
18:11'
Alex Grant nyní vyslal opravdu dělovou ránu. Michail Karnauchov toho moc neviděl a schytal ránu do masky. Hra je přerušena, gólman hostí bude pokračovat.
17:55'
Mikko Lehtonen dostal přihrávku do druhé vlny, jenže jí dostal na bekhend, takže nemohl pálit. Následně pálil ještě další obránce, ale mimo tři tyče.
17:22'
Helsinky se přesto dostaly až do útočného pásma, ovšem obrana Dinama zapracovala na jedničku. Nenechala svého soupeře vystřelit a ještě se k puku dostala.
16:42'
Teemu Eronen by se uplatnil i jako volejbalista. Vyskočil vysoko a zpracoval si letící kotouč. Následně se mu ale ani trochu nepovedla přihrávka na spoluhráče.
16:33'
Hra je znovu přerušena. Tentokrát jsme viděli střelu domácího hráče od mantinelu. Jesse Joensuu se snažil clonit gólmanovi, avšak ten našel puk v lapačce.
16:01'
Gólmani se celkově v tomto utkání ještě moc nezapotili. Neviděli jsme totiž moc střele, které by mířily na branku. Přesto domácí vedou o jeden gól.
15:26'
Po zakázaném uvolnění vyhráli hosté buly v útočném pásmu. Dostali se do menšího tlaku, jenže Janis Kalninš také zasahovat nemusel.
15:04'
Na druhé akce přišel rychlý protiútok, ovšem Michail Karnauchov si nemusel připsat zákrok. Domácí celek zase zradila velmi nepřesná přihrávka.
14:29'
Arťom Děmkov jel ze strany a měl před sebou obránce. Zkusil to tedy ukrytou střelou, jenže ta se nevešla mezi tři tyče a skončila v rohu kluziště.
13:48'
Helsinky se ihned po oslabení pokusily o útok. Podařilo se jim zavézt puk do útočného pásma, jenže tam odskočil od hokejky a dostal se k hostujícím hráčům.
13:27'
Steve Moses je na ledě!
12:46'
Jenže po dalším buly se již Jokerit dostal ke kotouči a podařilo se mu ho vyhodit přes všechny čáry. A to nejen jednou, nýbrž rovnou dvakrát.
12:00'
Andrej Kosticyn pálil od mantinelu a Janis Kalninš měl před sebou celkem provoz. Přesto si našel skulinku, kterou puk viděl, a chytil ho do lapačky.
11:40'
Minsk má dobrou situaci na srovnání dnešního stavu. Navíc vyhrál vhazování v útočném pásmu, a tak může něco začít vymýšlet v přesilové hře.
11:27'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Steve Moses – 2 min., podrážení).
10:58'
Drew Shore se po kombinaci svého týmu dostal do dobré střelecké pozice. Pálil na zadní tyč, jenže v tu chvíli se tam zjevila lapačka Janise Kalninše.
10:39'
Oleg Jevenko zasekl v útočném pásmu a vrátil se s pukem na svou pozici obránce. Následně vyslal střelu od modré, která šla hodně vedle pravé tyčky.
10:04'
Bělorusové se snaží s dnešním zápase něco udělat, avšak v útoku jim to zatím drhne. To Helsinky dobře brání a nepouští svého soupeře téměř k ničemu.
09:25'
Hra je přerušena, jelikož Dinamo se provinilo ofsajdovým postavením. Hráči nestihli vyjet z pásma při založení dalšího útoku. Buly na obranné modré Jokeritu.
08:57'
Po komerční pauze se do útoku dostali znovu domácí. Veli-Matti Savinainen dostal přihrávku, jenže jeho střela zápěstím šla do klína brankáře Minsku.
08:17'
Francis Paré se snažil na druhé straně o rychlou odpověď. Dostal přihrávku, jenže jeho střela z první byla sražena do ochranné sítě.
07:52'
Rychlá protiakce v podání domácích a vidíme první branku dnešního zápasu! Parádní práci odvedl JESSE JOENSUU. Ten se totiž individuálně dostal přes celé kluziště, načež posílal puk skrze brankoviště na Anttilu. Až k němu se ale puk nedostal, jelikož jeden z domácích si ho hokejkou srazil od své sítě. Asistence: Tommi Kivistö.
07:21'
Drew Shore se dostal ke kotouči ve středním pásmu. Měl velkou rychlost, kterou dokázal využít. Jeho rána na zadní tyč ovšem nebyla moc přesná.
06:41'
První hostující lajna je zatím jako jediná si schopná vytvořit tlak v útočném pásmu. Janis Kalninš si tak musel připsat další úspěšný zákrok, když ne těžký.
06:08'
Minsk se navíc osvobodil. Poslal puk tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění, a tak se běloruský celek rozhodl pro vystřídání celé pětky.
05:39'
Jokerit sice prohrál buly v útočném pásmu, ale díky velmi dobrému napadání se k puku dostal. Přesto zatím nemůže vykombinovat nějakou šanci.
05:06'
Jesse Joensuu se z ničeho nic objevil ve velmi zajímavé šanci! Po přihrávce pálil ze středu hřiště, ovšem mířil jen do připraveného gólmana hostí.
04:42'
Zatím vidíme hodně nepřesností na obou stranách. Velmi nepřesné jsou hlavně přihrávky, které končí většinou na hokejkách soupeřů.
04:05'
Teemu Pulkkinen táhl útok svého týmu a ve středním pásmu předal kotouč svému spoluhráči. To se neukázalo jako dobrá volba, jelikož ten o kotouč přišel.
03:45'
Michail Karnauchov už má za sebou také první zákrok. Veli-Matti Savinainen si dojel odražený puk od mantinelu, ale jeho střela šla doprostřed branky.
03:25'
Janis Kalninš byl nakonec prvním brankářem, který si musel připsat úspěšný zákrok. Ránu od modré však viděl velmi dobře a chytil puk do lapačky.
02:33'
Hra se nám zatím nepřerušila ani jednou. Nebyl k tomu důvod. Střely, které by mohly být sraženy do ochranné sítě jsme neviděli, natož nějaký ostřejší zákrok.
02:00'
O první útok se pokusili také domácí hokejisté, ovšem zatím ataky obou týmů ztroskotávají na nepřesných pasech, snad se to brzy změní.
01:21'
Ovšem Dinamo už je zpět v útočném pásmu, přesto jsme znovu neviděli ani střelu. Helsinky se dostal ke kotouči a poslaly ho do útočné třetiny.
00:42'
Jako první přišli se svým útokem Bělorusové. Ti se však nedostali ani k jedné střele, Jokerit poté získal puk a oba týmy se rozhodly pro střídání.
00:10'
A dnešní utkání mezi finským a běloruským týmem nám právě začalo! Domácí nastupují v černých dresech, zatímco hosté z Minsku v bílých.
00:01'

Jokerit Helsinky: Kalninš (Niemi) – Lehtonen, A. Grant, Lepistö (A), Lööv, Kivistö, Eronen, E. Räsänen – Moses, Kontiola, Mäenalanen – O'Neill, Norman, H. Ikonen – Savinainen, Haapala, Regin (C) – Joensuu, Anttila (A), Pihlström.

HC Dinamo Minsk: M. Karnauchov (Tolopilo) – Jerjomenko, Gragnani (A), Jevenko, Gotovec (C), Děrjabin, Elliott, Ďukov – Paré, A. Kosticyn (A), Prince – Pulkkinen, Kogaljov, Shore – Martynov, Děmkov, An. Stěpanov – Kitarov, Kovyršin, Pavlenko – Grecky..

V tomto zápase neuvidíme ani jednoho českého či slovenského hokejistu.

HC Dinamo Minsk

Dinamo má za sebou v nové sezóně Kontinentální hokejové ligy zápasů už patnáct. Získal v nich stejný počet bodů jako jeho soupeř, tedy patnáct a v současné době mu patří osmé místo. Jedna výhra tedy může oba týmy prohodit, či posunout vzhůru. Minsk vyhrál jen čtyřikrát v základní hrací době a dva v prodloužení. Šestkrát padli Bělorusové v šedesáti minutách, jednou v prodloužení a dvakrát po nájezdech. I zde je celkové skóre nula, protože Minsk čtyřicet čtyři branek vstřelil, ovšem i inkasoval. V posledních pěti zápasech se Dinamu dařilo tak na půl. Nejprve padl na ledě Nižněkamsku po nájezdech, načež vyhrál na svém ledě nad Soči v prodloužení. Následovala výhra nad Čeljabinskem na domácím ledě. Poté však přišly dvě porážky, nejdříve s Kazaní, poté Dinamem Riga.

Nejproduktivnější hráči:
Teemu Pulkkinen – 14 bodů (9+5)
Drew Shore – 13 bodů (2+11)
Francis Paré a Shane Prince – 11 bodů (4+7)

Brankáři:
Johnas Enroth – 11 zápasů, 5 výher, úspěšnost zákroků – 90,9%, průměr obdržených branek – 2,42.
Alexandr Osipkov – 3 zápasy, 1 výhra, úspěšnost zákroků – 86,4%, průměr obdržených branek – 3,74.
Jokerit Helsinky

Jokerit má za sebou třináct zápasů, ve kterých získal patnáct bodů, které ho v současnosti řadí na sedmé místo Západní konference. Pětkrát vyhrál v základní hrací době, dvakrát v prodloužení. Na druhou stranu pětkrát padl v základní hrací době a jednou v prodloužení. Jeho celkové skóre je rovná nula, jelikož číslo třicet sedm najdeme v kolonce vstřelených i inkasovaných gólů. V posledních pěti utkáních se Helsinkám dařilo spíše střídavě. Nejprve nestačily na svém ledě na Moskvu, načež vyhrály doma nad Jekatěrinburgem. Následovaly dvě utkání na venkovních hřištích, v nichž si Jokerit připsal dvě vítězství. V posledním utkání hostil finský tým na svém ledě Soči a vyhrál po prodloužení 3:2.

Mikko Lehtonen – 10 bodů (4+6)
Henrik Haapala – 10 bodů (2+8)
Petri Kontiola – 8 bodů (3+5)

Brankáři:
Janis Kalnins – 9 zápasů, 6 výher, úspěšnost zákroků – 92,3%, průměr obdržených branek – 2,10.
Antti Niemi – 5 zápasů, 1 výhra, úspěšnost zákroků – 87,5%, průměr obdržených branek – 3,82.
Dobrý den, chtěla bych vás přivítat u dalšího utkání v rámci KHL. Spolu se podíváme na zápase mezi Helsinkami a Minskem. Úvodní vhazování je naplánováno na 17:30 a my u toho nebudeme chybět!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.