KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Magnitogorsk : Red Star Kunlun - 17. února 2020   15:00

Magnitogorsk
23:56' Potěchin (O'Dell, J. Jakovlev) • 46:46' Filippi (Antipin, Mozjakin)
7077 diváků

To už je z mé strany vše. Někdy zase na počtenou!
Československá stopa

Tomáš Filippi (MET) 1+0, 3 střely, čas na ledě 17:13
Andrej Nestrašil (MET) 0+0, 0 střel, čas na ledě 21:12

Andrej Šustr (KUN) 0+0, 3 střely, čas na ledě 14:56
Šimon Hrubec (KUN) 59 minut, 28 zákroků, 2 góly, 93,3 %
Statistiky zápasu:
Střely na branku – 30:39 (12:10, 10:11, 8:18)
Zblokované střely – 11:5
Vyhraná vhazování – 21:22
Trestné minuty – 14:24
Hity – 10:17
Hokejisté Magnitogorsku zvládli důležitý souboj o postup do play-off s Kunlunem a vítězstvím 2:1 jejich naděje na účast ve vyřazovacích bojích hodně vzrostly. Domácím dnes vycházely přesilovky. Ve 24. minutě otevřel skóre Bogdan Potěchin a ve třetí třetině vedení Magnitky navýšil v další početní výhodě Tomáš Filippi. V 50. minutě pomohla přesilová hra také Kunlunu, kontaktní branku vstřelil obránce Ryan Sproul. V závěru pak domácím přálo i štěstí, hned dvakrát je totiž zachránila tyčka jejich svatyně. Ve druhém případě to bylo jen pár sekund před závěrečnou sirénou.
59:58'
Hosté to málem stihli! V samotném závěru trefil Adam Cracknell z levé strany bližší tyčku Košečkinovy branky!
59:48'
Domácí si ve středním pásmu nerozuměli, jinak by asi dali snadný gól do prázdné branky. Čas však Kunlunu rychle utíká!
59:17'
Hosté si berou oddechový čas!
59:17'
Domácí hráč z vlastní poloviny minul prázdnou branku Kunlunu. Pískáno je zakázané uvolnění.
59:01'
Poslední minuta třetí třetiny!
58:31'
Hrubec odjel na střídačku, hosté to zkoušejí v šesti!
58:00'
Tak už jen dvě minuty.
57:13'
Nahození Loktionova dobruslil Nikolaj Kuljomin a byla z toho dobrá šance. Domácí útočník branku Kunlunu těsně minul!
56:21'
Z první se opřel do puku Tyler Wong. Střela mu však vůbec nesedla a Košečkina neohrozila.
55:36'
Košečkin přerušil hru po střele hostujícího hráče. Následuje reklamní přestávka.
55:09'
Nabídku Nikolaje Kuljomina před branku šikovně tečoval Eric O'Dell. Puk se ale snesl nad břevno svatyně Kunlunu.
54:01'
Brandon Yip to zkoušel z levé strany z otočky. Košečkin byl na místě.
53:03'
Oba celky jsou už kompletní.
52:33'
Vypadalo to, že domácí by mohli vyjet do přečíslení 2 na 1. Filippiho ale dobruslil Jake Chelios, syn slavného Chrise Cheliose.
51:41'
Domácí měli obrovské štěstí! Ryan Murphy vyzval ke skórování Lukea Lockharta, který trefil tyčku prázdné branky! Odražený puk pak zalehl Košečkin.
51:02'
Hned po buly ale zasáhl hokejkou protihráče do tváře Spencer Foo. Síly na ledě se vyrovnají.
50:57'
Roman Ljubimov vysekl hokejku z rukou Fooa a dostává za to dvouminutový trest. Přesilová hra pro Red Star.
50:01'
Vstupujeme do druhé poloviny třetí třetiny. Hosté jsou zpět v zápase a tak se můžeme těšit na zajímavý závěr.
49:07'
Red Star Kunlun právě vstřelil branku
Hosté snižují! RYAN SPROUL vypálil od modré čáry a letící puk, který zřejmě nikdo z clonících hráčů netečoval, zapadl za Košečkina. Ten asi nic neviděl – 2:1. Asistence: Ethan Werek.
48:29'
Domácí vyhazují.
47:49'
Přesilovka pro hosty. Trest za příliš mnoho hráčů odpyká Bogdan Potěchin.
47:23'
Domácí jsou rázem při chuti. Ránu od modré čáry vyrazil Hrubec k Nikolajovi Kuljominovi a následně tedy musel likvidovat i jeho dorážku.
46:46'
Metallurg právě vstřelil branku!
Domácím nakonec kombinační přístup k přesilové hře vyšel! Sergej Mozjakin přenesl parádním pasem hru z levého kruhu na pravý, odkud zamířil z voleje k bližší tyčce TOMÁŠ FILIPPI. Hrubec se k ní nestačil přesunout dostatečně rychle – 2:0. Asistence: Viktor Antipin a Sergej Mozjakin.
46:10'
Tohle domácí překombinovali! Střílet mohl už Jevgenij Timkin, který byl dva metry od Hrubce. Místo toho však nahrával spoluhráči, který na puk nedosáhl.
45:09'
Andrej Šustr odehrál puk do hlediště! Rozhodčí ale viděli teč a další vyloučení na straně Kunlunu tak nepřijde!
45:05'
Victor Bartley vysekl domácímu hráči z rukou hokejku a je za to vyloučen. Přesilovka pro Metallurg.
44:27'
Nahození Andreje Šustra si rovněž pohlídal Košečkin, který puk odrazil do rohu.
43:10'
Teď to dokázali a přišla i střela. Vasilij Košečkin ji však pokryl a přerušil hru.
42:46'
Hosté drží kotouč na svých hokejkách. Nemohou se s ním ale dostat do útočné třetiny.
41:17'
Bogdan Potěchin se před brankou dostal ke kotouči. O velkou šanci ale vzápětí přišel, obránce mu hrací předmět na poslední chvíli vypíchl!
40:03'
Luke Lockhart vyhrál úvodní buly třetí třetiny. Kunlun tak může založit první útočnou akci.
Hity – 9:12
Druhá třetina už přinesla alespoň jeden gól. Ten vstřelil ve 24. minutě Bogdan Potěchin, který využil čtyřminutovou přesilovku Magnitogorsku. V závěru periody měli k dispozici takto dlouhou početní výhodu i hosté, ti ji ale proměnit nedokázali.
40:00'
39:20'
Pavel Dorofejev se dostal za záda hostující obrany a najížděl sám na Hrubce. Ten se vymíchat nenechal a udržel hostům pouze jednogólovou ztrátu!
39:01'
Poslední minuta druhé třetiny.
38:28'
Druhá třetina se dohrává za převahy Kunlunu. Domácí se nyní spokojili s vyhozením, přestože už v oslabení nehrají.
37:15'
Domácí kritický moment přežili. Už jsou v plném počtu.
36:51'
Obrovský závar před domácí brankou! Ten rozpoutala střela Devanteho Smithe-Pellyho z mezikruží, po níž zůstal kotouč ležet vedle Košečkinova betonu. V dorážkách se následně vystřídala snad trojice hokejistů Kunlunu, ale za brankovou čarou kotouč neskončil!
36:08'
Domácí dobře brání a blokují střely soupeře. Teď neprošla na branku rána Murphyho a poté přišlo vyhození.
35:11'
34:46'
Nyní už jsou hosté bez útočného pásma.
34:18'
Hosté dlouho kombinovali bez střelby. Až nyní zakončil z pravého kruhu Ethan Werek, Košečkin ale vyrazil jeho střelu.
33:14'
Archip Několenko zasáhl soupeře vysokou holí, za což obdržel trest na 2+2 minuty! Velká šance pro Kunlun na vyrovnání!
32:45'
Oba celky jsou již v plném počtu.
32:14'
Murphy naznačil na levé straně střelu, ale pak nahrál mezi kruhy Spencerovi Foo. Tomu však rána nesedla a Košečkin nemusel zasahovat.
30:44'
Máme tu oboustranné vyloučení. Za sekání je potrestán hostující Tyler Wong, za krosček pak domácí Jegor Jakovlev. Hrát se bude ve čtyřech na obou stranách.
30:07'
Led je uklizen, takže se opět hraje. Na přihrávku Mageeho zpoza branky si sjel obránce Denis Osipov, který z levého kruhu zamířil do připraveného Košečkina.
29:29'
Jeden z domácích hráčů dostal přihrávku na osu kluziště, odkud vystřelil. Puk je někde ve výstroji Šimona Hrubce. Domácí střídačku mezitím opouští obránce Alexej Běreglazov, který zřejmě odchází na šití. Na ledě po něm zbyla kaluž krve, kterou nyní uklízí technická četa.
28:57'
Domácí už potřebovali střídat a tak se spokojili s nahozením puku za branku čínského celku.
27:28'
Spencer Foo hrál puk vysokou holí. Hosté jsou vykázáni do středního pásma.
26:38'
Je tu čas na první reklamní přestávku ve druhé třetině.
25:58'
Teď už je Kunlun v plném počtu.
25:43'
Druhá část přesilovky se domácím zatím moc nedaří. Nemohou se na delší dobu usadit v útočném pásmu.
25:09'
Hosté vyhazují.
23:56'
Domácí se ujímají vedení! Střelu Jegora Jakovleva od modré čáry ze vzduchu tečoval Eric O'Dell. Puk sice mezi tyče nezamířil, ale zpoza branky si ho pohotově vytáhl BOGDAN POTĚCHIN a zasunul ho do odkryté klece – 1:0. Přesilová hra Magnitogorsku navíc bude pokračovat dalšími dvěma minutami. Asistence: Eric O'Dell a Jegor Jakovlev.
23:18'
Bogdan Potěchin střílel z pravého kruhu k bližší tyčce. Hrubec byl připraven.
23:06'
Eric O'Dell dostal přihrávku mezi kruhy, odkud minul hostující branku.
22:05'
Hostující lavička navíc dostala další dvě minuty za nesportovní chování. Kouč Curt Fraser to zřejmě přehnal s protesty. Přesilovka Magnitogorsku tak bude čtyřminutová!
22:05'
Hosté dostávají dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě. Přesilovku si tedy pro změnu zahraje Magnitka.
21:09'
Domácí jsou kompletní.
20:59'
Po závaru před brankou se puk odrazil na levý kruh k Tylerovi Wongovi. Ten netrefil vymezené území.
20:15'
Hosté dohrávají přesilovou hru. Okamžitě po buly se dostali do útočného pásma a Magnitku nyní podržel dobrým zákrokem Košečkin, který kotouč schoval pod sebou.
Hity – 5:6
První třetina gól nenabídla. Aktivněji začali zápas hosté, kteří v prvních třech minutách hned několikrát zahrozili. Poté postupně přebrali iniciativu spíše hráči Magnitogorsku, kterým ale v ofenzivě schází něco, čím by obranu Kunlunu překvapili. Vše je totiž z domácí strany příliš pomalé.
20:00'
19:59'
Hosté stačili v závěru první třetiny dvakrát vystřelit, ale první rána na Košečkina neprošla a druhou domácí brankář viděl a vyrazil ji.
19:08'
Eric O'Dell vrazil do brankáře Hrubce, jemuž se snažil clonit a je vyloučen za faul na gólmana hostí!
19:08'
19:01'
Je tu poslední minuta první třetiny.
18:39'
Sergej Mozjakin cpal puk na spoluhráče, který číhal u vzdálenější tyčky. Nakonec z toho mohl být vlastní gól, jelikož kotouč se odrazil na branku od nohou obránce, ale Hrubec ho stačil zasednout!
18:10'
Domácí zatím v přesilové hře branku soupeře neohrozili. Její polovina je už přitom za námi.
17:08'
Trevor Murphy najel do vlastní branky, kterou posunul. Rozhodčí to posoudili jako úmyslné počínání hostujícího obránce a poslali ho tedy na dvě minuty na trestnou lavici!
16:40'
Sergej Mozjakin dostal přihrávku na brusli. Od ní se puk odrazil k hostům.
15:22'
Tomáš Filippi prověřil Hrubce nepříliš důraznou střelou, kterou hostující brankář odrazil do rohu hřiště.
14:54'
Přihrávku zpoza branky obdržel Nikolaj Kuljomin. Ten musel zakončovat z bekhendu a puk končí v lapačce Šimona Hrubce. Reklamní přestávka.
14:14'
Hosté chybovali v rozehrávce a z toho mohl těžit Andrej Loktionov. Ten chtěl ještě přihrávat před branku Mozjakinovi, ovšem na kapitána Magnitogorsku kotouč neprošel.
13:37'
Ani další založení útoku Metallurgu nevyšlo. Dlouhou přihrávku zachytil před jejím adresátem Andrej Šustr.
12:22'
Domácí zatím působí lehce zabrzděným dojmem. Andrej Nestrašil přišel o puk na útočné modré a odešel střídat.
10:59'
Obránce Red Staru Trevor Murphy si s pukem vybruslil na osu hřiště, odkud vystřelil. Košečkin zasáhl ramenem.
10:16'
Podobně dopadl na druhé straně Pavel Dorofejev. Ten neumotal obránce v souboji 1 na 1.
09:17'
Dopředu se vydal Cory Kane. Hostující útočník byl proti obraně Magnitky sám a k ohrožení branky se nepropracoval.
08:53'
Především domácí hrají poměrně opatrně. Při vyvážení puku si počínají velmi rozvážně.
08:11'
Domácí zastavilo postavení mimo hru.
07:23'
Nyní tu máme reklamní přestávku.
05:58'
Lockhart nahrával z levé strany puk před domácí branku. Wong ale dostal přihrávku na bekhendovou část hole a než si kotouč srovnal, byl odzbrojen.
05:45'
Jevgenij Timkin vyslal od levého mantinelu na Hrubce spíše propagační pokus. Ten ukryl brankář Kunlunu v lapačce.
05:34'
Z pravé strany střílel Devante Smith-Pelly. Jeho pokus přizvedl bránící hráč až do ochranné sítě za domácí brankou.
04:30'
Domácí začínají postupně zvyšovat svou aktivitu. Opět operují v útočném pásmu.
03:42'
Mozjakin nahrával na levou stranu, kam mu najížděl Brandon Kozun. Ten se ale netrefil do puku ideálně.
02:15'
Kunlun začal aktivně. Zpoza branky vyjel před brankoviště Adam Cracknell a po něm ještě dorážel Tyler Wong. Košečkin situaci zvládl a nepustil kotouč za brankovou čáru.
01:14'
Hosté ujeli do přečíslení 2 na 1. Hráči před brankou však přihrávka spoluhráče přeskočila hokejku!
00:01'

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Děmčenko) – J. Birjukov, Antipin (A), J. Jakovlev (A), Dronov, Minulin, Běreglazov, Matuškin – Kozun, Loktionov, Mozjakin (C) – Potěchin, O'Dell, N. Kuljomin – A. Nestrašil, Filippi, Dorofejev – Ljubimov, Rožkov, Timkin – Několenko.

Red Star Kunlun: Hrubec (J. Smith) – D. Osipov, Šustr (A), Chelios, T. Murphy, Sproul, Bartley – Lockhart, Shinkaruk, Yip (C) – Wong, Cracknell (A), Foo – Smith-Pelly, Werek, Kane – Skvorcovs, Magee, Hunt.

Rozhodčí: Kulakov, Olenin – Sivov, Šalagin.

Andrej Nestrašil (MET) 43 zápasů, 23 bodů (12+11)
Tomáš Filippi (MET) 18 zápasů, 9 bodů (3+6)

Andrej Šustr (KUN) 56 zápasů, 8 bodů (0+8)
Šimon Hrubec (KUN) 31 zápasů, průměr 2,19, úspěšnost 93,2 %

Metallurg Magnitogorsk:
Magnitogorsk získal 58 bodů z 57 odehraných duelů. To v tabulce Východní konference stačí na osmé místo, tedy poslední, které ještě zaručuje vstupenku do play-off. Metallurg musí bojovat o každý bod, aby se do vyřazovacích bojů dostal. Naposledy získal dva, když si z Helsinek přivezl výhru 4:3 po nájezdech nad Jokeritem. Před tím si naopak tento celek připsal porážky v arénách Spartaku Moskva a Nižněkamsku. Zvláště vysoká prohra 1:6 na ledě Neftěchimiku byla nepříjemná, jelikož se jedná o přímého konkurenta v boji o play-off.