Nižněkamsk - Čeljabinsk | ONLINE | 16.1.2020 17:00 | KHL 2019/2020 | ŽIVĚ | iSport.cz

KHL - Hlavní část -  ONLINE PŘENOS -  Nižněkamsk : Čeljabinsk - 16. ledna 2020   17:00

Ukončeno
Nižněkamsk
Nižněkamsk
02:45' R. Murphy (White, Porjadin) • 27:52' Enlund (Chajrullin, Šaripzjanov) • 35:03' Enlund (Padakin, Šaripzjanov)
3:4
(1:0, 2:0, 0:3 - 0:0)

1:2 (SN)

Čeljabinsk
Čeljabinsk
48:57' Hyka  (Sedlák, Bailen) • 55:00' Hyka  (S. Těreščenko, Bailen) • 57:31' Avcin  (A. Michejev, Osnovin) • 65:00' Thomas  
Nižněkamsk
Sestavy:
Barulin (Šaryčenkov) – R. Murphy, Rjasenskij, Bryncev, Šaripzjanov, S. Zacharčuk, Aťušov, Pajgin – White, Porjadin, Berglund – Padakin, Enlund, Chajrullin – Šiksatdarov, P. Kulikov, Chisamutdinov – Denis Kazionov, Černikov, Grošev – Šarifjanov.
Rozhodčí
Gamalej, Morozov – Antonov, Bitjukov
Něftěchim Arena, Nižněkamsk
3024 diváků
Čeljabinsk
Sestavy:
S. Galimov (36. Fedotov) – Isajev, Bailen, Menšikov, Borodkin, Karpuchin, S. Těreščenko – Hyka, Sedlák, Osnovin – A. Michejev, Thomas, Calof – Avcin, Karlin, Kosov – Tridčikov, Bobyljov, Mansurov – Stěpanov, N. Komarov.
Přenos se aktualizuje automaticky

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek večera a někdy zase u onlajnu na počtenou!
Československá stopa v utkání

Tomáš Hyka (CLJ) 2+0, 5 střel na bránu, 1 hit, čas na ledě – 22:14.

Lukáš Sedlák (CLJ) 0+1, 4 střely na bránu, 13/24 vhazování, 1 hit, čas na ledě – 22:20.
Statistiky po celém zápase:

Střely na branku: 31 – 37
Trestné minuty: 16 – 12
Vhazování: 26 – 30
Zblokované střely: 17 – 8
Hity: 9 – 13
Dnešní utkání sledovalo 3024 diváků.
Je konec! Čeljabinsk předvedl skoro neuvěřitelný comeback, když ještě dvanáct minut před koncem poslední periody prohrával o tři branky. Přesto dokázal srovnat a zápas došel až do samostatných nájezdů. V těch se trefili oba střelci ve čtvrté sérii, tedy Matt White a Vjačeslav Osnovin. V páté sérii ale domácí hráč selhal, zatímco Christian Thomas uspěl a přisoudil Traktoru bod navíc z tohoto utkání.
Konec zápasu.
65:00'
V samostatných nájezdech zvítězil tým Traktor Čeljabinsk.
Autorem vítězné branky je CHRISTIAN THOMAS.
CHRISTIAN THOMAS celou situaci ustál a rozhoduje o vítězství Čeljabinsku! Krásně si vymíchal gólmana, který se dostal mimo pozici, načež zakončil v klidu k tyči.
Jacob Berglund se rozjel ke svému pokusu a zkusil to střelou, Ivan Fedotov ji vyrazil vyrážečkou.
Vjačeslav Osnovin ovšem okamžitě srovnává stav. Udělal kličku a poslal puk mezi betony.
Matt White se trefil pod horní tyčku!
Tomáš Hyka to nyní udělal moc pěkně! Ukázal kličku a poslal puk mezi betony. Jeho pokus se ale zastavil o tyčku!
Jonas Enlund zatím další branku v zápase nepřidá. Proti jeho střele Fedotov sklapl betony včas.
Lukáš Sedlák také vyzkoušel střelu, ale mířil na bližší tyčku. Trefil však jenom vyrážečku gólmana.
Marat Chajrullin se s tím nepáral a prostě vypálil. Jeho ránu Ivan Fedotov vyrazil vedle tyče.
Nick Bailen se rozjel jako obránce. Zkoušel to vcelku dobře mezi betony, ale nakonec minul branku.
Ildar Šiksatdarov se rozjel na nájezdy jako první. Zkoušel střelu nad vyrážečku, ale tou nebyl úspěšný.
Samostatné nájezdy začínají.
Je za námi i prodloužení tohoto zápasu, které nám vítěze nepřineslo. O něco lepším týmem byl asi Čeljabinsk, ale ani jednou nedokázal gólmana hostí překonat. I Nižněkamsk měl své dobré šance, ale Ivan Fedotov od svého příchodu na hřiště neinkasoval. Je otázkou, jak by zápas vypadal, kdyby chytal od začátku.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:36'
Obrovské šance na obou stranách! Pavel Porjadin se hnal do samostatného úniku, když byl při zakončení rozhozen a Ivan Fedotov jeho pokus vyrazil vyrážečkou. Následně vzniklo přečíslení tři na dva, ale Arťom Michejev nepropálil gólmana!
64:17'
Nick Bailen držel celkem dlouho puk na své holi, ale následně ho předal na Andrewa Calofa. Tem sice vypálil, ale Barulin vyrazil betonem.
64:00'
Minuta do konce prodloužení!
63:32'
Jonas Enlund našel na středu hřiště volného Jacoba Berglunda, který si navedl puk na střed hřiště, ale jeho střela neměla potřebnou razanci.
62:48'
V prodloužení zaítm vidíme hodně svižný hokej, který snad ještě nepřinesl přerušení. Nick Bailen mohl dorážet do prázdné brány, ale byla mu zablokována hokejka, jinak už by bylo vymalováno.
62:06'
Pavel Porjadin to nyní udělal moc pěkně a zaútočil na rozhodnutí zápasu! Dokázal vymíchat dva hráče, ale bekhendovým zakončením beton Fedotova nepropálil.
61:30'
Jacob Berglund na druhé straně se hnal do dobré šance! Nakonec mířil někam pod horní tyčku, ale jeho pokus byl zastaven čeljabinským obráncem.
60:52'
Čeljabinsk se hnal hned do další akce, ale zde při pasu sjel puk po hokejce. Už to vypadlo, že Nižněkamsk půjde do přečíslení, ale nakonec nešel.
60:20'
Hosté vyhráli vhazování a hned se hnali do útočného pásma. Tam to zakončili střelou, ale Konstantin Barulin ji vytěsnil do rohu vyrážečkou.
60:01'
Začalo prodloužení.
Již jsou za námi tři periody dnešního zápasu, po kterých je stav vyrovnaný. No, kdo by to čekal po druhé části? Dvanáct minut před koncem poslední části se totiž trefil Tomáš Hyka, jenž vstřelil i další branku Traktoru. K tomu se ještě dvě a půl minuty před koncem trefil Alexandr Avcin, který poslal zápas do prodloužení.
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:38'
Ruslan Karlin se ještě snažil něco vymyslet v útočném pásmu, ale nakonec nebyl úspěšný. V tomto zápase se budou body dělit a my půjdeme do prodloužení.
59:07'
Christian Thomas si absolutně nepřidělával starosti v útočném pásmu. Proto poslal puk o mantinel do středního pásma, kde ho získal Nižněkamsk.
59:00'
Minuta do konce třetiny!
58:04'
Domácímu týmu se nyní nepovedla rozehrávka. Jevgenij Rjasenskij nenašel svým pasem vůbec nikoho, takže je pískáno zakázané uvolnění.
57:31'
Čeljabinsk právě vstřelil branku!
To je opravdu neskutečné, jelikož Traktor v posledních minutách dominuje a došel si až pro srovnání! ALEXANDR AVCIN celkem překvapivě vypálil od mantinelu a jeho rána skončila na bližší tyči! Tam si to Konstantin Barulin nepohlídal. Asistence: Arťom Michejev a Vjačeslav Osnovin.
56:44'
Oba týmy mohly vstřelit po jedné brance, ale oba gólmani nyní podrželi své týmy. Hosté tak nadále prohrávají o jednu jedinou branku, čas jim ale utíká.
56:08'
Proto následovala střela od modré, kterou Ivan Fedotov vyrazil jen před sebe. Pavel Porjadin se ještě snažil dorážet, ale k puku se nedostal včas.
55:31'
Ivan Fedotov pomohl svému týmu s rozehrávkou, kdy kotouč dostal na hokejku Arťom Borodkin. Čeljabinsku se nyní nedaří přejít střední pásmo.
55:00'
Čeljabinsk právě vstřelil branku!
Neskutečné, hosté mají obrovský tlak a prohrávají už jen o jednu branku! TOMÁŠ HYKA dostal přihrávku do samostatného úniku, který proměnil střelou mezi betony! Český útočník ukazuje, že se mu po zranění extrémně střelecky daří. Asistence: Sergej Těreščenko a Nick Bailen.
54:16'
Vjačeslav Osnovin sice neposlal přesnou přihrávku, ale kotouč se k němu zase rychle vrátil. Přesto musí Traktor pro puk znovu do středního pásma.
53:44'
Jaroslav Kosov mohl snížit na rozdíl jediné branky! Dostal přihrávku z rohu na střelu z první, ale nakonec nejspíše těsně netrefil branku!
53:27'
Čeljabinsk se hnal do další útočné akce, ale jeden z jeho hráčů byl nedočkavý. Proto se hostujícímu týmu píská jen ofsajdové postavení.
52:53'
Hosté jsou nadále vcelku nabuzení, ale čas jim ubíhá. Lukáš Sedlák zkoušel vypálit, ale kapitán hostí pro dnešní zápas, nebyl gólově úspěšný.
52:14'
Vjačeslav Osnovin táhl na druhé straně přečíslení dva na jednoho! Chtěl si stáhnout puk na střed hřiště, ale obránce ve skluzu mu puk z hokejky vyrazil!
52:08'
Tady už nejspíše mohlo být definitivně rozhodnuto, ale není! Ildar Šiksatdarov si z druhé vlny najel na přihrávku na střed hřiště, ale Ivan Fedotov sklapl betony včas!
51:27'
Vitalij Aťušov je na ledě!
51:04'
Ilja Karpuchin nahodil puk od modré, ale jeho pas byl hodně vysoký, takže ho nikdo nedokázal tečovat. Konstantin Barulin ho raději vyrazil do rohu.
50:37'
Lukáš Sedlák měl kotouč za brankou, poté ho poslal po mantinelu na Calofa. Nakonec se kotouč dostal k Hykovi, jehož rána byla sražena do rohu.
50:08'
Hosté by mohli využít toho, že před chvilkou dali branku, načež mají okamžitě k dispozici početní výhodu. Psychická výhoda je nyní na jejich straně.
49:27'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Vitalij Aťušov – 2 min., podrážení).
48:57'
Čeljabinsk právě vstřelil branku!
Traktor se ještě nevzdává a pokusí se zdramatizovat dnešní utkání! TOMÁŠ HYKA chtě přihrát do strany na Sedláka, ale puk mu sjel. Sjel mu ale šikovně do jízdy, tak to český útočník zkusil a střelou na bližší tyč překvapil Barulina! Asistence: Lukáš Sedlák a Nick Bailen.
48:09'
Arťom Borodkin posunul kotouč na spoluhráče z obrany, který ale nebyl v dobré pozici. Přesto se pokusil o nahození, které však šlo hodně mimo branku.
47:42'
Pavel Padakin se dostal ke střele, ale ta byla jen sražena do ochranné sítě. Následovat bude buly u Fedotova, předtím si ještě střihneme komerční přestávku.
47:22'
Ivan Fedotov neviděl moc dobře střelu od modré, takže ji vyrazil jen před sebe. Arsen Chisamutdinov se snažil dostat k puku, ale nebyl úspěšný.
46:49'
Z druhé vlny přijel nyní obránce Čeljabinsku do útočného pásma, ale jeho rána z první nebyla dobrá. Trefila totiž prvního stojícího soupeře.
46:07'
Vitalij Menšikov je na ledě!
45:37'
Ryan Murphy dostal nabito na modrou, ale rána mu ani tentokrát nesedla. Přesto z toho žádné překvapení nebylo a jeho pokus srazil obránce Traktoru.
45:08'
Hosté po následném buly vyhodili kotouč přes všechny čáry, k tomu ještě navíc aktivně napadali, a tak ušetřili hodně cenné vteřinky z oslabení.
44:35'
Marat Chajrullin měl obrovskou šanci, ale ta nekončí brankou! Dostal krásnou křižnou přihrávku na vrcholek kruhu, ale jeho zakončení trefilo jen horní tyčku branky hostí!
44:07'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Vitalij Menšikov – 2 min., podrážení).
43:58'
Porjadin a Šaripzjanov jsou na ledě!
43:37'
Čeljabinsk nyní dokonce hraje pět na tři, avšak i tato dvojnásobná početní výhoda je zásadně zkrácena, navíc hosté musí začít až od svého brankáře.
43:14'
Christian Thomas je na ledě!
42:48'
Jinak hosté samozřejmě mají k dispozici početní výhodu, a to čtyři na tři. Nemohou se však za žádnou cenu udržet v kombinaci v útočném pásmu.
42:10'
Andrew Calof dostal přihrávku na vrcholek kruhu a před brankou hledal volného Lukáše Sedláka. Až k němu se ale tato přihrávka nakonec nedostala.
41:58'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Damir Šaripzjanov – 2 min., sekání).
41:31'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Pavel Porjadin – 2 min., hákování).
41:30'
Alexandr Avcin odvedl skvělou práci v obranném pásmu, díky čemuž se mohl hnát Ilja Karpuchin na gólmana, ten ho ale vychytal betonem.
41:14'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Christian Thomas.
40:55'
Jonas Enlund kombinoval se spoluhráči v útočném pásmu, ale nakonec z toho nic nebylo. Elund by dnes jistě rád přidal ještě jednu branku do hattricku.
40:16'
Nick Bailen byl hned zkraje poslední periody napadán v obranném pásmu, ale zvládl to celkem v pohodě. Přesto se Traktor na puku moc dlouho neudržel.
40:01'
Začala třetí třetina.
Statistiky po druhé části:

Střely na branku: 20 – 18
Trestné minuty: 10 – 8
Vhazování: 17 – 18
Zblokované střely: 6 – 4
Hity: 8 – 11
Už jsou za námi dvě třetiny dnešního zápas a asi se dá říct, že zde je o vítězi rozhodnuto, i když do konce zápasu chybí ještě jedna celá třetina. Domácí totiž nejdříve využili početní výhodu, když byl vyloučen Komarov. Jonas Enlund si počkal na zadní tyči, kde mu stačilo jen nastavit hokejku. To od domácích navíc nebylo vše. Znovu se totiž trefil Jonas Enlund, který dostal nabito doprostřed kruhu a ranou z první propálil betony gólmana hostí. Stanislav Galimov tímto gólem v zápase skončil a nahradil ho Ivan Fedotov.

Další třetina začne přibližně v 18:46.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:36'
Vladimir Bobyljov se rozhodl to vzít na sebe, tak si dojel s kotoučem až mezi kruhy. Odtud jeho rána ale skončila jen na bránícím soupeřem před ním.
39:04'
Jonas Enlund je na ledě!
39:00'
Minuta do konce třetiny!
38:33'
Jaroslav Kosov dostal nabito na vrcholek kruhu, odkud vyslal tvrdou ránu z první. Konstantin Barulin je dnes ale v pohodě a vyráží puk betonem.
38:05'
Hostující obránce znovu nedokázal zkrotit kotouč na útočné modré, takže ten se znovu dostal do středního pásma a hosté musí vyklidit pásmo.
37:26'
Jacob Berglund je na ledě!
37:18'
Hosté tak mají podruhé v tomto zápase početní výhodu pět na tři, i když hodně zkrácenou. Domácí ale vyhráli vhazování a poslal puk přes všechny čáry.
37:04'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Jonas Enlund – 2 min., sekání).
36:40'
Nakonec z toho byla tvrdá rána od modré, kterou Konstantin Barulin udržel ve výstroji. Lukáš Sedlák, který byl před brankou, tak nemohl dorážet.
36:12'
Igor Isajev nedokázal kotouč na modré zpracovat, takže se ním dostal až do středního pásma. Přesilovková formace hostí se tak musí z pásma rychle vystěhovat.
35:52'
Domácí začali své oslabení na jedničku. Podařilo se jim totiž vyhrát vhazování v pásmu a poslat kotouč přes všechny čáry za gólmana hostí.
35:26'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Jacob Berglund – 2 min., sekání).
35:03'
Střídání v týmu Traktor Čeljabinsk: ze hřiště odchází Stanislav Galimov, přichází Ivan Fedotov.
35:03'
Nižněkamsk právě vstřelil branku!
Domácí odváděli dobrou práci při napadání v útočném pásmu, za což jsou odměněni třetí brankou v tomto zápase! JONAS ENLUND dostal nabito doprostřed kruhu a ranou z první propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Pavel Padakin a Damir Šaripzjanov.
34:39'
Lukáš Sedlák byl v souboji před brankou natlačen vedle Barulina, který neudržel rovnováhu a padal. K tomu byla branka mimo pozici, a tak je pískáno.
34:05'
Jeden z hostí vletěl z ničeho nic do rohu kluziště, kde si kotouč sebral. Jeho tým ho ještě drží na svých holích, ale zatím je to bez nějaké častější střelby.
33:43'
Nižněkamsk sice vyhrál vhazování v útočném pásmu, ale ránu zblokoval první hráče soupeře. Čeljabinsk se navíc s kotoučem zrovna daleko nedostal.
33:08'
Stěpan Zacharčuk měl dostatek času i prostoru na modré, tak se rozhodl pro tvrdou ránu. Tu Stanislav Galimov chytil a před námi je komerční pauza.
32:42'
Alexandr Avcin to chtěl vzít znovu na sebe, ale tentokrát se až před brankáře nedostal. Obránce mu totiž stihl při kličce kotouč vypíchnout.
32:22'
Ruslan Karlin je na ledě!
31:57'
Nižněkamsk se většinu času držel v útočném pásmu, hlavně první přesilovková lajna. Nyní se ale hostům konečně podařilo vyhodit přes všechny čáry.
31:16'
Pavel Padakin znovu v akci! Znovu dostal nabito na vrcholek kruhu, ze kterého pálil rovnou z první. Tentokrát mu ránu nikdo nezblokoval, ale on přestřelil.
30:52'
Pavel Padakin dostal přihrávku na kraj kruhu, odkud si ještě sjel více dopředu a vypálil. Jeho rána byla sražena jen do rohu útočného pásma.
30:22'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Ruslan Karlin – 2 min., hrubost).
30:02'
Jacob Berglund napadal svého soupeře, ale ukázalo se, že kotouč byl na úplně druhé straně. Alexandr Avcin ho proto zavezl do útočného pásma.
29:35'
Zijat Pajgin už dostal přihrávku do druhé vlny, ze které se chystal pálit. Kotouč si ale přebral těsně za modrou, takže domácím je odpískán jen ofsajd.
28:58'
Nižněkamsk si nahodil kotouč o zadní mantinel, navíc se k puku dostal jako první. K ničemu mu to ale nebylo, jelikož hosté se ho vcelku brzy zase zmocnili.
28:25'
Čeljabinsk sice v druhé periodě nehrál špatně, ale k ničemu mu to v současné době není. Takhle znovu dostal branku v oslabení a prohrává o dva góly.
27:52'
Nižněkamsk právě vstřelil branku!
Domácí využívají dnes už druhou početní výhodu a poduhé se prosazují, když byl na trestné Nikita Komarov! JONAS ENLUND byl úplně volný na zadní tyč, kam také dostal přihrávku. Domácímu hráči stačilo jen nastavit hůl, od které se puk odrazil do prázdné sítě. Asistence: Marat Chajrullin a Damir Šaripzjanov.
26:46'
Matt White ovšem mohl skórovat! Domácí hráč se dostal ke střele ze středu hřiště i k následné dorážce, avšak Stanislav Galimov dokázal odolat.
26:20'
Domácí tým už dnes jednu ze dvou početních výhod využil, povede se mu to ještě jednou? To uvidíme, zatím ale hosté vyhazují jeden puk za druhým.
26:01'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Nikita Komarov – 2 min., vražení na hrazení).
25:33'
Nikita Komarov bojoval v útočném pásmu, seč mu síly stačily, ale na udržení kotouče to nestačilo. Hosté ale předvádí velmi aktivní napadání.
25:10'
Traktor ve druhé třetině přece jen kop do vrtule a měl i další šanci. Alexandr Avcin se individuálně dostal až před gólmana, ale ten jeho pokus zastavil betonem.
24:41'
To byla velká šance hostujícího celku na srovnání stavu! Arťom Michejev dostal fantastickou křižnou přihrávkou, ale ve stísněné pozici poslal puk jen skrze brankoviště ven!
24:15'
Damir Šaripzjanov vypálil od modré a jeho pokus chytil Stanislav Galimov do lapačky. Pavel Porjadin se ještě ochomýtal okolo, ale byl rychle zpacifikován.
23:52'
Další nahození od modré v podání hostujícího týmu, které se však odrazilo od domácího hráče, přesto se Čeljabinsk ještě chvíli držel v útočném pásmu.
23:18'
Jeden z hostujících hráčů napřáhl na modré, když toho Konstantin Barulin zrovna moc neviděl. Chvilku netušil, kde je puk, ale ten se objevil v rohu.
22:40'
Neftěchimik vyhrál buly ve svém obranném pásmu, tak se rovnou vydal dopředu do útoku. Stanislav Galimov má za sebou zákrok betonem.
22:12'
Damir Šaripzjanov chtěl vypálit z první, ale na to nebyla tak dobrá přihrávka. Proto dále rozehrál, načež se hosté dostali k puku a mohou zaútočit.
21:43'
Ildar Šiksatdarov se z ničeho nic dostal do samostatného úniku! Nakonec to zkoušel střelou na zadní tyč, ale o kousek minul levou tyčku.
21:21'
Což se jim navíc vlastně ani pořádně nepovedlo. Nakonec je však hra přerušena a vhazovat se bude na útočné modré domácího Nižněkamsku.
20:49'
Arťom Borodkin byl nejrychlejší, a tak dojel kotouč vedle své branky jako první. Přesto měl Traktor velké problémy s vyjetím ze svého pásma.
20:20'
A už se zase hraje! Domácí celek vede v tomto zápase o jednu branku, což je hodně ošidný náskok. Tak uvidíme, jak se s tím Čeljabinsk ještě popere.
20:01'
Začala druhá třetina.
Statistiky po první části:

Střely na branku: 6 – 8
Trestné minuty: 6 – 4
Vhazování: 5 – 10
Zblokované střely: 4 – 4
Hity: 3 – 5
Je za námi první třetina, po které vede domácí celek o jednu branku. Tu navíc vstřelil celkem brzo, když byl Nikita Komarov vyloučen ve třetí minutě. Nižněkamsku stačilo na využití početní výhody jedenáct sekund. To se totiž Ryan Murphy opřel do puku na modré. Rána mu sice zle nesedla, přesto propadla gólmanovi hostí mezi betony. Čeljabinsk poté těžce hledal ztracené tempo a gólovou šanci už neměl.

Další třetina začne přibližně v 17:52.
20:00'
První třetina skončila.
19:12'
Nikita Komarov ještě zaútočil na druhé straně, avšak jeho ránu Konstantin Barulin vyrazil betonem. Právě při trestu Komarova dali domácí jedinou branku.
19:00'
Minuta do konce třetiny!
18:17'
Domácí se znovu dostali do útočné třetiny, ale Traktor si s tím nyní poradil. Přesto to vypadá, že Nižněkamsk dohraje periodu s jednogólovým vedením.
17:18'
Marat Chajrullin se hnal ze strany na gólmana! Nakonec na sebe vzal i zakončení, které zkoušel na přední tyč. Stanislav Galimov si to tam pohlídal a místečko tam nenechal.
16:49'
Domácí zahráli jen na zakázané uvolnění, avšak vyhráli buly ve svém obranném pásmu. Čeljabinsk se nemůže dostat ke kotouči za žádnou cenu.
16:13'
Nižněkamsk je v posledních momentech lepším týmem na ledě, když znovu drží kotouč na svých hokejkách. Traktor se naopak nemůže dostat do tempa.
15:20'
Vladimir Bobyljov je na ledě!
14:48'
Neftěchimik i tentokrát buly vyhrál a držel se v útočném pásmu. Byla z toho další střela, kterou Stanislav Galimov vyrazil mimo bezprostřední nebezpečí.
14:10'
Domácí se usadili v útočném pásmu, kde hostům značně komplikovali život. Nakonec z toho byla střela a vybojované vhazování v útočném pásmu.
13:20'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Vladimir Bobyljov – 2 min., podrážení).
12:48'
Nižněkamsk tedy přečkal horké chvilky, když měli hostí převahu dvou mužů na ledě a už zase může útočit. Stanislav Galimov musel puk vyrazit do rohu.
12:23'
Damir Šaripzjanov je na ledě!
12:12'
Stěpan Zacharčuk je na ledě!
11:36'
Nižněkamsk ale zatím hraje své oslabení velmi dobře. Traktor vypálil jen jednou, zatímco domácí hokejisté už dvakrát vyhodili přes všechny čáry.
10:31'
Jak můžeme vidět, tak hostující hráči mají obrovskou možnost na srovnání skóre! Mají totiž k dispozici téměř celou dvouminutovou přesilovky pět na tři.
10:23'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Damir Šaripzjanov – 2 min., krosček).
10:12'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Stěpan Zacharčuk – 2 min., hákování).
08:57'
Arsen Chisamutdinov je na ledě!
08:08'
Čeljabinsk se nemůže dostat něčemu většímu, Nižněkamsk zatím brání velmi dobře. Nyní se mu během krátké chvíle podařilo dvakrát vyhodit.
07:26'
Hostující celek vyhrál buly v útočném pásmu a může tak rozestavět kombinaci. Domácí ale dobře napadají a podstatně to svému soupeři stěžují.
06:53'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Arsen Chisamutdinov – 2 min., podrážení).
06:39'
Nižněkamsk tak vybojoval alespoň buly v útočném pásmu, ale toho se zmocnili hostující hráči. Ti se potřebují dostat do tempa, jaké měli na začátku.
06:26'
Neftěchimik je znovu u kotouče a dostal se s ním až do útočného pásma. Nakonec z toho rezultovala další střela, kterou musel Stanislav Galimov chytit.
05:27'
Jenže to samé se moc nedaří ani domácímu celku. Zatím to není moc hokejová podívaná. Přesto jsme viděli už gól, snad se dočkáme i dalších.
04:54'
Čeljabinsk by chtěl se stavem něco udělat, a tak se drží na kotouči. Je však trochu opařený inkasovanou brankou a nedaří se mu dostat skrze střední pásmo.
02:45'
Nižněkamsk právě vstřelil branku!
Domácímu týmu zatím vůbec nemusí vadit, že byl na hřišti lepším celkem, jelikož stačila jedna početní výhoda a Neftěchimik vede! Po rychlé kombinaci se ke kotouči dostal RYAN MURPHY, jehož rána od modré skončila v síti! Asistence: Matt White a Pavel Porjadin.
02:34'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Nikita Komarov – 2 min., faul kolenem).
02:21'
Aktivnější je zatím rozhodně hostující celek. Ten vcelku pravidelně přidává střely na své konto, i když ne vždy jsou na bránu. Nižněkamsk se ještě nedostal přes polovinu hřiště a hlavně se brání.
01:22'
Zatím se hra poměrně často přerušuje. Viděli jsme už několik vhazování a zatím mají lepší statistiku hostí, kteří se postarali o další střelu, jež nebyla přesná.
00:40'
Traktor se dostal ke střele a v brankovišti proběhly ještě další dvě dorážky. Konstantin Barulin sice měl problémy, ale dokázal celou situaci ustát.
00:20'
A dnešní zápas mezi Nižněkamskem a Čeljabinskem právě začal! Úvodní buly vyhráli hostující hokejisté, kteří se však na puku dlouho nezdrželi.
00:01'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Neftěchimik Nižněkamsk: Barulin (Šaryčenkov) – R. Murphy, Rjasenskij, Bryncev, Šaripzjanov, S. Zacharčuk, Aťušov, Pajgin – White, Porjadin, Berglund – Padakin, Enlund, Chajrullin – Šiksatdarov, P. Kulikov, Chisamutdinov – Denis Kazionov, Černikov, Grošev – Šarifjanov.

Traktor Čeljabinsk: S. Galimov (Fedotov) – Isajev, Bailen, Menšikov, Borodkin, Karpuchin, S. Těreščenko – Hyka, Sedlák, Osnovin – A. Michejev, Thomas, Calof – Avcin, Karlin, Kosov – Tridčikov, Bobyljov, Mansurov – Stěpanov, N. Komarov.

Rozhodčí: Gamalej, Morozov – Antonov, Bitjukov.
Československá stopa v utkání

Tomáš Hyka (CLJ) 36 zápasů, 11+11
Lukáš Sedlák (CLJ) 44 zápasů, 17+12
Poslední vzájemný zápas:

Čeljabinsk – Nižněkamsk 2:1p

Branky a nahrávky: 6. Virtanen (Calof, Kosov), 63. Sedlák – 60. Chajrullin (Berglund).

Traktor Čeljabinsk: Fedotov (S. Galimov) – Virtanen, Bailen, Kalinin, Sergijenko, Menšikov, Karpuchin, S. Těreščenko – Sedlák, Calof, Kosov – Karlin, Avcin, Ščerbak – Fatějev, N. Komarov, Malychin – Tridčikov, Šarov, Zajcev – Stěpanov.

Neftěchimik Nižněkamsk: Barulin (Šaryčenkov) – R. Murphy, Aťušov, Šaripzjanov, Bryncev, An. Sergejev, S. Zacharčuk, Pajgin – White, Z. Mitchell, Chisamutdinov – Černikov, P. Kulikov, Chajrullin – Enlund, Padakin, Berglund – Šiksatdarov, Denis Kazionov, Šarifjanov – Chafizov.
Traktor Čeljabinsk

Čeljabinsk dlouho byl nejhorším týmem Východní konference, ale v posledních zápasech přece jen přišlo zlepšení a zisk bodů. Na poslední místo konference se tak posunul Chabarovsk. Traktor ale nasbíral stejně bodů, tedy čtyřicet tři, k čemuž má ještě o dva více odehráno zápasů. Na svého dnešního soupeře ztrácí body tři, takže by se v případě vítězství mohl přiblížit na rozdíl jediného. Tady je situace v tabulce ještě opravdu zamotaná. Čeljabinsk vstřelil přesně 100 branek, což je jedno z nejnižších čísel, zatímco jich inkasoval 127, což je naopak jedno z těch vyšších. V posledních třech zápasech získal Traktor rovnou pět ze šesti možných bodů. Porazil totiž Soči (2:0) a Magnitogorsk (2:1), zatímco v nájezdech padl se Soči (2:3).

Nejproduktivnější hráči:
Lukáš Sedlák – 29 bodů (17+12)
Andrew Calof – 27 bodů (8+19)
Tomáš Hyka – 22 bodů (11+11)
Neftěchimik Nižněkamsk

Nižněkamsk čeká ještě hodně tuhý boj o účast ve vyřazovacích bojích. V současné době se totiž nachází na desáté pozici v rámci Východní konference, když ve čtyřiceti sedmi zápasech získal šestačtyřicet bodů. Útok Neftěchimiku je spíše podprůměrný, což ukazuje 109 vstřelených branek. Podobná věc se dá říct i o obraně, která jich inkasovala 123. Z posledních tří zápasů se Nižněkamsk radoval z vítězství jen jednou, když porazil Nižnij Novgorod (4:2). Jinak padl s Nur-Sultanem (1:5) a s Viťazem (2:3).

Nejproduktivnější hráči:
Matt White – 25 bodů (11+14)
Pavel Porjadin – 19 bodů (11+8)
Jacob Berglund – 18 bodů (10+8)
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.


Články odjinud