KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Ufa : Novosibirsk - 17. prosince 2019   15:00

Ufa
Ufa
29:34' Larsen (Sošnikov) • 51:34' Kartajev (Baranov)
2:3
(0:1, 1:2, 1:0)
Novosibirsk
Novosibirsk
16:31' Sajustov  (Milovzorov) • 20:59' Milovzorov  (J. Peltola, K. Alexejev) • 34:58' Milovzorov  (Šarov, Loginov)
Ufa
Naumov, Lavrentěv – Golovjov, Savenkov
Ufa Arena, Ufa
7450 diváků
Novosibirsk

Československá stopa

Do utkání nenastoupil žádný český ani slovenský hokejista.
Statistiky zápasu:
Střely na branku – 25:30 (7:15, 8:9, 10:6)
Zblokované střely – 12:13
Vyhraná vhazování – 27:27
Trestné minuty – 18:4
Hity – 18:19
Po smůle Sošnikova domácí přišli o útočné pásmo a už neměli čas něco smysluplného vymyslet. Ufa tedy na domácím ledě podlehla Novosibirsku 2:3. Hosté si v prvních dvou třetinách vytvořili dvougólový náskok. V úvodní části je poslal do vedení Dmitrij Sajustov a hned na začátku prostřední dvacetiminutovky jejich vedení zdvojnásobil Jegor Milovzorov. V polovině utkání sice v přesilovce snížil Philip Larsen, ale za hosty ve 35. minutě odpověděl opět hrdina utkání Jegor Milovzorov, jenž byl u všech tří branek Sibiru (2+1). Ve třetí třetině se hráči Salavatu Julajev snažili s vývojem duelu ještě něco udělat, ale dokázali jen snížit díky přesné ráně Vladislava Kartajeva z pravého kruhu. V závěru už domácím nepomohla ani hra bez brankáře.
59:45'
Nikita Sošnikov zlomil při střele hůl a fotbalovým způsobem musel hostům zabránit v nájezdu na prázdnou branku!
59:28'
Vylučovat se nebude! Domácí si beru oddechový čas.
59:28'
Konstantin Alexejev vyhodil puk do hlediště. Rozhodčí se nyní radí, zda hostujícího obránce vyloučí!
59:12'
Branka Ufy je již prázdná!
59:01'
Poslední minuta třetí třetiny!
58:34'
Hosté se na chvíli dostali do útočného pásma a zase domácím oddálili možnost zkusit power-play.
57:57'
Vladislav Kartajev vyzkoušel Säteriho pokusem ze středního pásma. Gólman Novosibirsku byl pozorný.
57:03'
Čas rychle utíká. Domácí se zatím nedokázali dostat do závěrečného náporu.
55:02'
Už jen pět minut schází do konce třetí části. Domácí stále živí naději na zvrat.
54:34'
Linus Omark na pravé straně přebruslil bránícího hráče a udělal tak z celé akce situaci 2 na 1. Následně nahrával Hartikainenovi, který byl stržen na led obráncem, ovšem píšťalka sudích se v tomto případě neozvala.
53:59'
Hosté se snaží uklidnit hru a drží puk za brankou soupeře.
53:03'
Teemu Hartikainen vybojoval na ose hřiště puk, který napálil na branku. Säteri ho neudržel a následně tak musel čelit dorážce Linuse Omarka, který touš za jeho záda nedostal!
52:24'
Je tu reklamní přestávka.
51:34'
Ufa právě vstřelila branku!
Tak pozor! Je sníženo. Výborně to udělali Kartajev s Baranovem. Prvně jmenovaný předal v útočném pásmu puk svému spoluhráči, který s ním zamířil za branku a z tohoto prostoru našel právě VLADISLAVA KARTAJEVA, jenž volejem z pravého kruhu vymetl vzdálenější horní růžek branky Sibiru. Asistence: Ilja Baranov.
51:02'
Domácí to mají složité. Sibir totiž velice dobře brání.
49:55'
Domácí jsou v plném počtu. Na vyrovnání či dokonce obrat mají deset minut.
49:43'
Domácí vyhazují.
49:07'
Viktor Komarov dostal přihrávku na levý kruh, odkud prověřil Metsolu. Ten byl na svém místě.
47:54'
Domácí útočník Linus Omark je vyloučen za zbytečný zákrok v útočném pásmu. Za brankou držel Timašova.
46:49'
Z levého kruhu střílel Rodion Amirov. Säteri předvedl jistý zákrok a puk je v jeho výstroji.
46:34'
Domácí v postavení mimo hru. Následuje reklamní přestávka.
46:30'
Ufa v téhle přesilovce vůbec nic nepředvedla. Hosté jsou v plném počtu.
46:02'
Domácí si nahrávají v obranném pásmu a diváci začínají nesměle pískat.
45:28'
Domácí dlouho otáleli se střelbou. Nakonec to zkusil Nikita Sošnikov, ale ten trefil jen bránícího hráče a hosté následně mohli vyhodit.
44:29'
Mikael Ruohomaa zahrál vysokou holí proti Omarkovi a přesilovou hru tak budou mít k dispozici i domácí!
43:45'
43:34'
Domácí málem skórovali ve vlastním oslabení! Eduard Gimatov zavezl puk dopředu po pravé straně a z kruhu pro vhazování vystřelil. Kotouč ještě hokejkou lehce přizvedl obránce a Säteriho zachránila horní tyčka!
43:11'
Dmitrij Sajustov vložil před brankou hokejku do přihrávky spoluhráče, ale Metsola svůj tým podržel!
42:51'
Hosté nyní přišli o útočné pásmo a musejí to zkusit znovu.
41:57'
Juuso Puustinen dostal přihrávku na levý kruh a Metsola se proti němu musel rychle přemisťovat. Navíc pak musel krýt i dvě dorážky útočníka Sibiru!
41:44'
Domácí brankář Juha Metsola je zlým mužem dnešního utkání! Nyní je vyloučen za podražení Česalina a celkově má na kontě už 14 trestných minut.
41:31'
Domácí se dopustili zakázaného uvolnění.
40:19'
Philip Larsen vjel s pukem do útočného pásma a prudce vystřelil. Branku ale netrefil.
Hity – 14:15
Druhá třetina nabídla atraktivní hokej a opět po ní mohou být spokojenější hráči Novosibirsku. Ti totiž zase o gól navýšili své vedení a do kabin se tak odchází za stavu 3:1 z jejich pohledu. Už po 59 sekundách druhé části tečoval Jegor Milovzorov nahození Alexejeva a bylo to 0:2. Domácí snížili přesilovkovou trefou Philipa Larsena, ale ve 35. minutě se opět prosadil Jegor Milovzorov.
40:00'
39:00'
Nikita Korotkov dojel s pukem až před domácí branku. Následně tam o něj bojovali dva hráči na každé straně, nakonec byli úspěšnější bránící domácí. Do konce druhé třetiny schází minuta.
37:46'
Hosté se po vstřeleném gólu zase uklidnili a přes jejich obranu se teď Ufa těžko dostává.
36:19'
Sibir tedy opět vede o dva góly. Ufa by potřebovala do přestávky manko alespoň snížit.
34:58'
Sibir právě vstřelil branku!
Hosté přesilovou hru nevyužili, ale skórovali těsně po jejím skončení! Alexandr Loginov měl puk na levém kruhu. Místo střely ho ale ještě posunul na lépe postaveného JEGORA MILOVZOROVA, který z mezikruží pohodlně skóroval a připsal si svou druhou trefu v utkání – 1:3. Asistence: Alexandr Šarov a Alexandr Loginov.
34:38'
Z levého kruhu vypálil Juuso Puustinen. Mířil na vzdálenější tyčku, ale Metsola zasáhl lapačkou.
34:10'
Do přihrávky Puustinena sáhl bránící hráč a srazil puk do středního pásma.
33:32'
33:00'
Rozhodčí už domácím trenérům všechno řekli a Sibir tak rozehrál svou přesilovku.
32:51'
Brankář Metsola se dostal při zalehnutí kotouče celým tělem za brankovou čáru a je tedy vyloučen za zdržování hry! K tomu ještě dostává osobní trest za nesportovní chování. Rozhodčí svůj verdikt nyní vysvětlují nespokojené střídačce Salavatu Julajev.
32:51'
Volný kotouč nyní zalehl domácí brankář Metsola. Máme tu reklamní přestávku.
32:21'
Hezky sehraný protiútok hostí. Po nahrávce Šarova ale z mezikruží minul branku Puustinen.
31:56'
Hosté zahráli na zakázané uvolnění.
31:40'
Pozornost Metsoly vyzkoušel střelou z pravého kruhu Nikita Šaškov. Puk je v lapačce gólmana Ufy.
30:48'
Akci domácích podpořil z druhé vlny Ilja Baranov. Střela z mohutného nápřahu mu ale nesedla a neohrozila brankáře Säteriho.
29:34'
Domácí přesilovku využívají a snižují tak na rozdíl jediného gólu! Sošnikov nahrál na modrou čáru PHILIPOVI LARSENOVI, který využil, že měl Säteri zakrytý výhled a jeho střela tak zapadla za záda brankáře Sibiru. Asistence: Nikita Sošnikov.
28:57'
Za nedovolené bránění je vyloučen Jevgenij Česalin. Domácí si zahrají přesilovku.
28:19'
Až teď se hosté vymanili. K puku se dostal Dmitrij Sajustov, který ho vyvezl do středního pásma a nahodil za branku Ufy. Nyní vyráží se spoluhráči vystřídat.
27:34'
Ufa se dlouho drží v útočném pásmu. Domácí začínají přidávat na aktivitě.
27:08'
Michail Pašnin pálil od levého mantinelu. Puk prolétl vedle vzdálenější tyčky hostující svatyně.
26:20'
Tempo hry se v posledních minutách zrychlilo. Útoky se přelévají ze strany na stranu.
26:01'
Rychlý protiútok domácích. Ten byl zakončen nepřesnou střelou z pravého kruhu.
25:16'
Linus Omark míchal s pukem za brankou. Poté se ho snažil dostat do ohně, ovšem obránci Sibiru přikryli najíždějící hráče soupeře.
24:27'
Hosté teď rozebrali obranu soupeře. Brankář Metsola už snad ani netušil, kde puk je, ale Juuso Puustinen trefil z mezikruží protihráče!
23:41'
Ofenziva Salavatu Julajev je dnes omezena především na hru po rozích. Obrana Sibiru tak má usnadněnou práci.
22:45'
Zakázané uvolnění domácích.
21:46'
Domácí mohli odpovědět. Po střele Kadějkina a zákroku Säteriho se natahoval za kotoučem Kugryšev, jenž ho ale před již ležícím brankářem nedokázal trefit.
20:59'
Hosté po 59 sekundách druhé třetiny zvyšují svůj náskok! Peltola poslal puk na modrou čáru, odkud ho Konstantin Alexejev nahodil na branku, letící touš ještě tečoval JEGOR MILOVZOROV a Metsola už nestačil adekvátně reagovat – 0:2. Asistence: Jukka Peltola a Konstantin Alexejev.
Hity – 10:11
První třetina vyšla lépe Novosibirsku. Hosté byli o něco aktivnější a také dokázali skórovat. V 17. minutě se prosadil Dmitrij Sajustov, který po nahrávce Milovzorova usměrnil kotouč do odkryté klece bruslí. O úmyslné kopnutí se však nejednalo a Ufě tak trenérská challenge nepomohla.
20:00'
19:54'
Domácí operují s pukem v rohu a odtud branku Sibiru jen těžko ohrozí...
19:29'
Hráči Novosibirsku se provinili zakázaným uvolněním. Hra se stěhuje před Säteriho svatyni.
19:01'
Běží poslední minuta první třetiny.
18:47'
Další střela na domácí branku přišla hned po buly. Metsola puk vyrazil hrudí a vzápětí si pro něj sáhl lapačkou.
18:43'
Z levé strany vypálil hostující obránce Konstantin Alexejev. Metsola má puk v rukavici.
17:56'
Také domácí zahrozili. Teemu Hartikainen zamířil s pukem za branku, odkud ho poslal před brankoviště, kde číhal Linus Omark. Švédský útočník ale Harryho Säteriho nepřekonal.
17:32'
Hosté pokračují v aktivním výkonu, opět hrají v útočném pásmu. Jejich vedení je asi zasloužené.
16:31'
Gól platí! DMITRIJ SAJUSTOV založil útočnou akci, kterou i sám zakončil. Ve středním pásmu předal puk Jegorovi Milovzorovi, který mu ho následně vrátil před odkrytou branku. Sajustov kotouč holí netrefil a ten se tak odrazil do domácí klece od jeho nohy. Právě tohle trenéři Ufy reklamovali, ale rozhodně se nejednalo o úmyslné kopnutí a gól byl tedy správně uznán. Asistence: Jegor Milovzorov.
16:31'
Hosté vstřelili gól, ale rozhodčí budou ještě situaci zkoumat na videu. Střídačka Ufy totiž reklamuje, Dmitrij Sajustov puk do branky kopl!
16:07'
Mikael Ruohomaa nahazoval puk před branku, kde byl jeho finský krajan Juuso Puustinen. Jeho teč skončila na pozorné Metsolovi.
15:04'
Máme tu reklamní přestávku.
14:58'
Domácí vyrazili do přečíslení 3 na 2, ale nedokázali tuto situaci dohrát až do zakončení.
14:42'
Nyní se hraje bez dalších šancí. Puk je spíše ve středním pásmu.
13:21'
Za hostující brankou spadl Hartikainen, který se následně vyčítavě podíval po rozhodčích. Vylučovat se ale nebude.
12:36'
12:25'
Domácí opět vyhodili a přesilovka Novosibirsku je téměř u konce.
11:37'
Domácí přestáli první polovinu oslabení. Teď navíc vyhodili.
10:35'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Grigorij Panin – 2 min., sekání).
10:35'
Další šance hostí! Šarov zavezl puk dopředu po levém křídle a nahrál před branku Juusovi Puustinenovi, který zblízka nepřekonal Metsolu. Bude se ale vylučovat...
09:36'
Tohle už byla velká šance hostí! Česalin prohodil puk na Nikitu Šaškova, který byl sám před Metsolou. Domácí brankář se však překonat nenechal a kotouč za jeho záda neprocpal ani dojíždějící Jevgenij Česalin!
09:18'
Spíše propagační střelou od levého mantinelu se prezentoval Jukka Peltola. Metsola puk vyrazil do rohu.
08:39'
Z vrcholu pravého kruhu vypálil Linus Omark. Před brankou ještě clonil Hartikainen, Säteri však puk vyrážečkou odrazil až do ochranné sítě za svou klecí.
08:24'
Vladislav Kartajev zůstal mezi kruhy zcela volný a Amirov na něj od zadního mantinelu puk dostal. Domácí útočník však zamířil jen do připraveného brankáře hostí Säteriho.
07:18'
Tentokrát pískáno zakázané uvolnění Sibiru.
07:11'
Domácím bylo odpískáno postavení mimo hru.
06:46'
Linus Omark posouval kotouč na pravé křídlo, kde byl rozjetý Teemu Hartikainen. Ten však hrací předmět dostihl až v rohu kluziště.
05:09'
Zahrozili také hosté. Metsola vykopl jedovatou střelu pravým betonem. Pokus Jyrkiho Jokipakky pak našel v lapačce.
04:29'
Domácí nyní dostali soupeře pod tlak. Säteri se zapotil především při střele Kadějkina.
03:44'
Nahození Jegora Milovzorova od modré čáry skončilo ve výstroji Metsoly. Domácí brankář kotouč raději přidržel před dojíždějícími protihráči.
03:29'
Domácí se dopustili přihrávky rukou a jsou tak vykázáni do středního pásma.
01:56'
Před domácí brankou operoval Nikita Šaškov. Nedokázal ale usměrnit puk za záda brankáře Metsoly.
00:50'
Domácí v úvodu zápasu zamkli svého soupeře do obranné třetiny. Větší šanci si ale zatím nevytvořili.
00:01'

Salavat Julajev Ufa: Metsola (Karejev) – Larsen, Panin (C), Arzamascev, A. Semjonov, S. Garejev, Pašnin, Koledov – Sošnikov (A), Hartikainen, Omark (A) – Baranov, Pimenov, M. Majorov – V. Žarkov, Kadějkin, Kugryšev – Gimatov, Kartajev, Amirov – Baškirov.

HC Sibir Novosibirsk: Säteri (Krasikov) – Loginov (C), Jokipakka, Děmidov, K. Alexejev, Ilja Morozov, Jermakov, Timašov, Jefremov – Puustinen, Ruohomaa, Šarov – Milovzorov (A), Sajustov, J. Peltola (A) – Šaškov, V. Komarov, Česalin – N. Korotkov, Torčeňuk, A. Jakovlev.

Rozhodčí: Naumov, Lavrentěv – Golovjov, Savenkov.

V kádrech těchto týmů nefiguruje žádný český ani slovenský hokejista.

Salavat Julajev Ufa:
Ufa odehrála už 38 zápasů a se ziskem 45 bodů je čtvrtým nejlepším týmem Východní konference. Z posledních tří duelů vyhráli hokejisté Salavatu Julajev dva a s Magnitkou navíc brali bod za remízu 1:1 po řádné hrací době. Předtím si ale připsali hned čtyři porážky v řadě. Před reprezentační pauzou Ufa zvítězila 2:1 v Nižněkamsku.