KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Vladivostok : OMSK - 16. ledna 2020   10:30

OMSK
06:21' A. Potapov  (Zernov, Vojnov) • 13:40' K. Semjonov  (Košelev, Franson) • 46:42' Šumakov  (Vojnov, Klinkhammer)
Vladivostok
OMSK

Z tohoto utkání je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
Slovenská stopa v utkání
Martin Bakoš (VLD) 1+0, 4 střely, čas na ledě 19:01
Domácí v posledních dvou či třech minutách vůbec nedostali šanci odvolat brankáře a nevytvořili tak závěrečný tlak, kterým by se pokusili ještě s výsledkem něco udělat. Vladivostok prohrál s Omskem 1:3 a padl tím i ve třetím vzájemném souboji těchto celků v této sezoně.
59:18'
Almqvist dlouho čekal s rozehrávkou zpoza vlastní klece a nakonec se dopustil zakázaného uvolnění.
58:37'
Tentokrát ovšem nepřešli ani střední pásmo a přichází o puk. Omsk šetří čas.
58:18'
Domácím se nedaří usadit v útočném pásmu, budou to zkoušet znovu.
57:25'
Domácí zatím nesáhli k odvolání brankáře. Omsk dostal puk do středního pásma, odkud nahazuje na zadní mantinel soupeře.
56:58'
Nechybělo moc a o zápletku bylo postaráno. Před brankovištěm se ovšem nepovedlo domácím procpat puk za Bobkova.
56:35'
To ovšem nehraje do karet Admiralu, který se ještě hodlá nadechnout k závěrečnému náporu.
55:50'
Hosté drží puk v uctivé vzdálenosti od své branky a v poklidu se snaží zápas dohrát.
55:05'
Krasotkin musel na led a přerušit hru. Komerční pauza.
54:00'
Utkání, respektive základní hrací doba, se blíží ke svému konci. Stále víc to vypadá, že Omsk dokáže vyhrát i třetí vzájemný zápas obou týmů.
52:58'
Zakázané uvolnění Klinkhammera. Vhazovat se bude před brankou Omsku.
52:23'
Ještě velká šance domácích, Bobkov na ledě pokryl prostor a povedlo se mu vyčistit brankoviště.
52:19'
52:09'
Vyhození hostů skončilo na střídačce. Vhazuje se tak před brankou Bobkova.
52:01'
Bakoš ze zadní hrany levého kruhu vypálil z první, Bobkov vyrazil puk až do ochranné sítě.
51:31'
Teď se povedlo Omsku vyhodit přes všechny čáry a má čas prostřídat.
50:54'
Miščenko vypálil od modré čáry, byl ovšem zablokován a puk vylétl do středního pásma.
50:19'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Sergej Šumakov – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).
49:54'
Hosté mají puk ve svém pásmu a vyčkávají s rozehrávkou. Nikam spěchat nemusí.
48:45'
Komerční pauza.
47:55'
Domácí, kteří sahali ještě před pár minutami po vyrovnání, nyní potřebují opět vybojovat kontakt se svými soupeři a snaží se tlačit do útoku.
46:42'
Avangard právě vstřelil branku!
Nakonec se Omsku povedlo proměnit přesilovou hru po rychlé přihrávce do levého kruhu, odkud vypálil SERGEJ ŠUMAKOV a zvyšuje vedení Avangardu na 3:1! Asistence: Vjačeslav Vojnov, Rob Klinkhammer.
46:00'
Neúspěšný pokus hostů o návrat do útočného pásma. Puk na zadním mantinelu sebrala obrana domácích.
45:45'
Domácí vyhodili puk ze svého pásma.
45:29'
Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Jurij Petrov – 2 min., hákování).
43:25'
Třetí třetina zatím plyne velmi rychle. K žádné výraznější šanci ovšem nedošlo.
41:54'
Střela Davydova byla sražena do ochranné sítě. Vhazuje se v obranném pásmu Omsku.
40:50'
Domácí se vrhají do útoku a začínají tak, jak skončili druhou třetinu.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 12:06.
Vladivostok ve druhé třetině dokázal v přesilovce vstřelit kontaktní branku a bude v tomto utkání ještě bodovat o body. Třetí třetina je zcela otevřená.
40:00'
39:52'
Hostům se povedlo vyhodit a ubránit se.
39:20'
Domácí se ještě snaží vytvořit závěrečný tlak ve druhé třetině a jsou usazeni v útočném pásmu.
38:35'
Klinkhammer se marně natahoval po puku, je to pouze zakázané uvolnění Omsku.
37:12'
36:50'
Další z mnoha vyhození domácích. Dobře odehrané oslabení.
36:05'
Hostům přesilová hra zatím vůbec nevychází. Vůbec se nedokáží usadit v útočném pásmu.
35:20'
Domácí vyhazují puk ze svého pásma.
35:12'
Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Alexandr Ugolnikov – 2 min., podrážení).
34:14'
34:14'
Lisin se prodral až k brankovišti Bobkova, hostujícího brankáře ovšem svým protečováním puku nepřekonal.
33:46'
Ale nikoliv, neděje se tak. Hosté dostali puk ze svého pásma a mohou prostřídat.
33:10'
Hosté jsou pod velkým tlakem , Vladivostok musí z tohoto náporu něco vytěžit, své soupeře nyní doslova přehrává.
32:14'
Vicharevův puk z mezikruží byl sražen bránícím hráčem na zadní hrazení.
31:21'
Rychlý průnik domácích do útočného pásma, Voronin na hraně kruhů pro vhazování trefil brankáře Bobkova, který srazil puk na zadní mantinel.
31:03'
Fransonovu dělovku od modré zastavil Krasotkin na svých betonech.
30:36'
Nápor hostů, Gračjov se snažil zvednout puk pod horní tyč, ale Krasotkin ramenem vyrazil. Omsk zůstává v útoku.
29:50'
Pokus o brejk domácích končí zakázaným uvolněním.
29:08'
Admiral Vladivostok právě vstřelil branku!
Domácí využívají přesilovou hru a vsítili kontaktní branku! Po střele od modré, kterou Bobkov vyrazil, se před brankovištěm strhl urputný boj o puk, při kterém se hostům nepovedlo jej odpálit. Nakonec se Admiralu povedlo posunout kotouč na pravou stranu, odkud MARTIN BAKOŠ propálil Bobkova. Asistence: Markus Ljungh, Denis Vicharev.
28:34'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Roman Manuchov – 2 min., sekání).
27:27'
Vracející se obrana domácích na poslední chvíli odstavila Šumakova od puku. Už hrozilo, že vypálí z ideální pozice mezi kruhy, kam se puk krátce předtím odrazil a zastavil, nikým nepokryt.
25:05'
Zakázané uvolnění hostů, kterým nevyšla přihrávka přes střední pásmo.
24:10'
Krasotkin si poradil s ránou Martynova zpoza levého kruhu a přerušil hru a tím i nápor Omsku.
23:51'
Hosté jsou ale poměrně rychle zpátky. Je to zajímavý tlak v prvních minutách druhé třetiny.
23:27'
Usilovná obrana domácích nakonec oslavila úspěch v podobě vyhození do obranné třetiny soupeře tak, aby nedošlo k zakázanému uvolnění.
23:05'
Nadále je Omsk v útoku, střela zpoza levého kruhu se odrazila od Krasotkinova betonu.
22:30'
Před brankovištěm si Omsk zajímavě přihrával, dokonce zcela vymíchal brankáře Krasotkina, jenže ke střele se hosté nedostali.
22:15'
Aktivitu nyní převzali hosté, kteří jsou usazeni v útočném pásmu.
21:10'
Domácí vstoupili do druhé třetiny aktivně, snaží se o rychlé navrácení do zápasu.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 11:21.
Úvodní třetině se hostům povedlo dvakrát skórovat a i ve třetím vzájemném zápase sezony mají blízko k vybojování vítězství.
20:00'
18:48'
Pokka zpoza kruhů vyslal na Krasotkina prudkou střelu, kterou domácí brankář dokázal zkrotit a přerušit hru.
18:08'
Krasotkin rybičkou skočil po puku, který se odrazil před brankoviště a zhatil tím šanci Omsku k ohrožení branky.
16:10'
Úvodní dvacetiminutovka se pomalu blíží ke svému konci, oba týmy se nyní snaží získat převahu.
14:27'
Domácí byli zastaveni postavením mimo hru.
13:40'
To je další rána pro Vladivostok. Už to v posledních minutách vypadalo, že by mohl být nebezpečnější a převzít trochu taktovku zápasu, ale stačila jedna povedená kombinace hostů a vše je zase jinak. Zpoza kruhů vypálil KIRILL SEMJONOV a poslal puk za záda domácího brankáře. Asistence: Semjon Košelev, Cody Franson.
12:27'
Pozdrav od Butuzova z uctivé vzdálenosti okamžitě po přejetí útočné modré. Bobkov chytá vysoký puk do lapačky. Komerční pauza.
11:13'
Porušil to Mereskin, jenž poslal puk do lapačky Bobkova a vybojoval vhazování v útočném pásmu.
10:40'
Hra se rychle přelévá ze strany na stranu. Oba týmy se střídají ve vedení puku a na branky se moc nestřílí.
09:40'
Delší úsek bez přerušení je u konce, Gračjov přinutil Krasotkina k zastavení hry.
08:12'
Domácí se znovu dostali k puku a tentokrát to zkusili kombinačně.A hned z toho byla střela Bakoše z hranice mezikruží.
07:25'
Martynov za vlastní brankou rozehrává nový útok Omsku. Taktika nahozených puků se domácím nevyplácí.
06:39'
06:21'
Krátký nápor hostů a Krasotkin poprvé kapituluje! Hosté byli vytěsněni za branku a předvedli velmi rychlý ťukec na jeden dotek, při kterém se puk dostal před branku k ALEXEJI POTAPOVOVI, jenž z první prostřelil brankáře Vladivostoku. Asistence: Denis Zernov, Vjačeslav Vojnov.
05:13'
Bobkov se dobře postavil proti střele z pravého kruhu, puk vyrazil před sebe a poté ukryl pod lapačku.
04:34'
04:18'
Ještě jedno vyhození Omsku, který toto oslabení už zvládne.
04:00'
Je z toho jen postavení mimo hru.
03:39'
Rychlý návrat do útoku a stejně rychlá ztráta puku. Tak to Admiral musí zkusit znovu.
03:21'
Další osvobození hostů. Vladivostoku zatím tato přesilovka nepřinesla ani střelu.
02:48'
Omsk dostal kotouč mimo své pásmo.
02:34'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Roman Manuchov – 2 min., podrážení).
02:15'
Domácí ve svém pásmu úřadují, soupeře nepouští od mantinelu.
01:30'
Zatím se oba týmy jen oťukávají.
00:31'
Domácí se dostali při prvním útoku do postavení mimo hru.
00:01'

Admiral Vladivostok: Krasotkin (Veremčuk) – Almqvist, Ugolnikov, A. Osipov, Bobrjašov, Miščenko, Davydov, Ostrovskij – Ljungh, Vicharev, Bakoš – Glazačev, Mereskin, K. Voronin – J. Petrov, Lisin, V. Butuzov – A. Strelcov, V. Strelcov, Silajev – Korosteljov.

Avangard Omsk: Bobkov (Garipov) – Vojnov, Pokka, Manuchov, Franson, Martynov, Ručkin – McMillan, Klinkhammer, Beck – Šumakov, Košelev, K. Semjonov – Širokov, Zernov, Gračjov – Dědunov, Stas, A. Potapov..
Zatímco Omsk je ve Východní konferenci na druhém místě a s přehledem míří do play off, Vladivostoku patří devátá příčka s dvoubodovou ztrátou na elitní osmičku.

Domácí přivítali Omsk na svém ledě už včera a jak bylo zmíněno, duel skončil jejich porážkou 1:5. Hosté drží šňůru tří výher v řadě.
Hokejisté Vladivostoku se střetnou ve čtvrtek se soupeři z Omsku ve třetím vzájemném klání v této sezoně. V předchozích dvou střetnutích se povedlo vyhrát Omsku 4:1 doma a 5:2 venku.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.